Reklama

sobota 1. září 2018

Ivan David, kandidát do Senátu 2018


Vlastní stručný životopis ZDE.

Kandidaturu Ivana Davida do Senátu veřejně podpořili:

Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková ZDE
Vysokoškolský pedagog a publicista Doc. RNDr. Radim Valenčík, CSc. ZDE
Bývalý ministr, velvyslanec a publicista, signatář Charty 77 Jaroslav Bašta ZDE
Sociolog a publicista PhDr. Petr Hampl, PhD. ZDE
Bezpečnostní analytik, publicista a signatář Charty 77 Jan Schneider ZDE
Bývalý policejní ředitel a publicista Mgr. Stanislav Novotný ZDE

Vystoupení I. D. v poslední době:

Vystoupení ve Svobodném rádiu 

MUDr. Ivan David o budoucnosti naší národní komunity
Litoměřický seminář "100 let od vzniku Československa" 22. 9. 2018  
 Seminář: "Svoboda projevu a právo občana na pravdu"   Video (první 2 minuty poruchy zvuku)

Vybrané články z poslední doby:

Senátní kandidát Ivan David: Že jsme úžasně prosperující zemí? Projděte se a počítejte bezdomovce. Statisíce lidí v exekuci, děti bez školních obědů.


Skutečný extrémismus. SPD jiné národy respektuje, Piráti ani svůj vlastní. Anarchie ve vyhulených hlavách. O pakáži pracující pro Piráty. 


V čem je rozdíl? Nepíši na něčí objednávku…

Nikým nevolení drzí pisálkové mohou stále beztrestně urážet demokraticky zvolené politiky 

Kdo je fašista?

Zneužívání psychiatrie jako další „evropská hodnota“: Stále ještě demokracie?

Litoměřický seminář "100 let od vzniku Československa" 22. 9. 2018 

Pavel Šafr alias Pavlík Morozov je nejodpornější typ kádrováka jak z padesátých let či inkvizitora ze 17. století 

Pomocná stráž ideologické policie, aktivisté ministerstva pravdy a lásky, free hate a co na to psychiatr 

Drobná sonda do duše "levicových" myslitelů 

Hybatel Poche

Stovky dalších článků naleznete například na  www.novarepublika.cz

 nebo www.prvnizpravy.cz nebo z dávnější minulosti na https://blisty.cz/authors/539-ivan-david
 

13 komentářů :

 1. Dejme šanci Dr. Davidovi.

  Senát je sice téměř " na ho*no" a měl by být dávno zrušen, nicméně, pokud existuje, tak pan Dr. David je tím správným kandidátem.
  ( A to říkám přesto, že mi smazal několik mých trefných příspěvků. Doufám, že se trochu polepší.)

  OdpovědětSmazat
 2. Příspěvky nemažu, nemám na to čas a náladu, ale u těch, co následovaly jsem udělal výjimku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-) Jenom proto, že jsem si dovolil vyslovit domněnku, že voliči ve Vašem okrsku si snad vyberou někoho jiného?
   To o Vás ledacos vypovídá.

   Smazat
  2. Tak vidíte pane doktore. Uteklo pár dní a na má slova došlo.
   Poctivé páté místo. Dobrý výsledek.

   Smazat
 3. Anonyme 20.22, nevyslovil jste domněnku, ale přání. Máte ne to právo, ale proč ho nerealizojete tam, kde jsou vaši souvěrci. Klidně bych s vámi věcně polemizoval, ale musel byste se představit a věcně napsat, co se vám na mně nelíbí. Toho patrně nejste schopen. Umíte jen hodit z anonymního davu kámen a utéci. To něco vypovídá o vás, pod svým jménem byste to nepsal, jste přece slušný člověk, ne? Pokud nejste schopen vystupovat pod svým jménem, tak jste nikdo, a nemáte nárok veřejně negativně hodnotit lidi, kteří vystupují pod svým jménem, vy hrdino.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poměrně dlouho jsem tu na některé články a příspěvky pod nimi reagoval - možná často nepříliš šťastně, možná ani ne vždy věcně správně, ale vždy pod svým jménem. To, co tu čtenáři, až na velice vzácné případy, předvádějí, mi ale natolik lezlo krkem, že jsem s tím skončil a nehodlám se sem v žádném případě vracet.

   Nicméně při této příležitosti, a při autorově zmínce o anonymech, chci udělat výjimku:

   1) Abych Dr. Davidovi popřál úspěch ve volbách (jakkoli to nevidím moc nadějně a mám za to, že by možná větší šance měl příští rok ve volbách do EP).
   2) Abych se (opravdu naposledy) zeptal, proč Nová republika připouští anonymní diskusi.

   Jan Kopecký

   Smazat
  2. Připouštíme anonymní diskusi, protože systém na kterém je dosud web novarepublika postaven neumožňuje anonymní diskusi zamezit. Chystáme se to změnit, ale možná až moc dlouho se k tomu odhodláváme. Je to připraveno, ale je to jiný systém vkládání článků a obrázků a nastavení diskuse, tak jsme se do toho před volbami nechtěli pouštět.

   Smazat
  3. Děkuji za optimistickou odpověď.

   Co se voleb týče, obávám se, že prognóza Jana Grubera na Deníku Referendum je realistická:

   " ...Praha 12
   Stejně jako na Praze 8, ani v posledním z pražských obvodů senátor zvolený za ODS neobhajuje svůj mandát. Občanští demokraté ale tentokrát místo stávajícího člena horní komory Parlamentu Tomáše Grulicha nenominovali žádného kandidáta. Za politické hnutí ANO bude o hlasy voličů usilovat bývalý ministr financí Ivan Pilný. ČSSD do volebního klání vyslala předáka školských odborů Františka Dobšíka. A KSČM sází na někdejší poslankyni Martu Semelovou.

   Politické hnutí SPD nominovalo lékaře Ivana Davida, hnutí Pro Prahu bývalého náměstka pražského primátora Jiřího Nouzu a Piráti ve spolupráci se stranou LES místní zastupitelku Evu Tylovou. O mandát se dále ucházejí dva nezávislí kandidáti – právník a prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch a neúspěšný prezidentský kandidát, diplomat a bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer, kterého podpořila ODS, TOP 09, STAN a KDU-ČSL.

   „Ivan Pilný je bezpochyby nejsilnějším kandidátem politického hnutí ANO v Praze. A to stejné platí i kandidátovi ČSSD Františku Dobšíkovi. Bývalý ministr financí a odborový předák nejsou slabé politické váhy. Otázkou je, zda jim to v souboji s favoritem těchto voleb, Pavlem Fischerem, bude stačit. Tomu navíc nahrává, že získal podporu nejen ODS, ale i dalších pravicových stran,“ řekl Deníku Referendum politický komentátor Lukáš Jelínek s tím, že bez šance není ani Aleš Gerloch. „Jeho jméno je v Praze známé. Má však s Fischerem podobný elektorát,“ dodal.

   Dnešní senátor Tomáš Grulich v posledních volbách obhájil senátorský mandát, když ve druhém kolem s převahou třiadvaceti procent hlasů zvítězil nad kandidátem ČSSD, bývalým poslancem Františkem Adámkem. Poprvé Grulich v senátním klání uspěl v roce 2006. Tehdy s podobným výsledkem porazil prvního polistopadového ministra zdravotnictví Pavla Klenera, jehož nominovala Strana zelených.

   V roce 2000 na úkor občanských demokratů křeslo v horní komoře Parlamentu získal někdejší předseda Evropského hnutí a Českého statistického úřadu Edvard Outrata v barvách Čtyřkoalice, jenž vyhrál nad obhájcem mandátu Janem Krámkem. Ten držel senátorský post od roku 1996, kdy ve druhém kole zvítězil nad sociálním demokratem, spolupracovníkem Miloše Zemana Zdeňkem Pleskotem téměř o třicet procent hlasů.

   Ačkoli lidé ve volbách na Praze 12 ve většině případů volili kandidáty ODS, letos kdysi nejsilnější česká pravicová strana o zdejší senátorský mandát přijde. Do volebního klání totiž nepostavila žádného kandidáta. Největší šance na vítězství v tomto pražském obvodě má Pavel Fischer, který do druhého kola postoupí buď s Ivanem Pilným nebo s Alešem Gerlochem.

   Prognóza DR:
   Druhé kolo: Pavel Fischer (nestr.) X Ivan Pilný (ANO)
   Budoucí senátor: Pavel Fischer ..."

   Smazat
 4. Jak by asi dopadli zastánci ideologie přrezentované na Deníkueferendum? Kolik procent lidí na Praze 12, či kdekoli jinde zajímají, kolik lidí jsou schopni oslovit? Jejich průgnóza je realistická a to je tak všechno na co se zmůžou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte nepochybně pravdu, že tato sterilní čeládka zabývající se ve stylu Kusejra (z povídky Ivana Vyskočila) pseudopolitickými otázkami kdesi "mezi nebem a zemí" prakticky nikoho neoslovuje - jenže oni Vašimi konkurenty nebudou.

   Smazat
  2. Ivo Šebestík, dnes klade otázku:

   „Proč skutečné osobnosti disponující odborností, solidní úrovní vzdělání a nadto mající i slušný charakter zůstávají tak nápadně mimo vyšší patra politiky, tedy stranických a státních funkcí s vysokou mírou odpovědnosti a velkým rozsahem pravomocí?“

   Nesouhlasím s autorem, když tuto otázku označuje jako "úplně triviální".
   Jinak ale mám pocit, jako by ji adresoval Vám - tedy nejen voličům nebo "publiku".

   PRAMEN:
   http://casopisargument.cz/2018/10/04/osobnosti-ve-vrcholne-politice-jsou-pro-korporace-nezadouci/

   Smazat
 5. "Generálové po bitvě...":

  Roman Kanda v dnešních Britských listech má jasno:

  "Závěrem bych rád poděkoval Martinu Konvičkovi, Ladislavu Jaklovi, Jiřímu Paroubkovi a Davidu Rathovi. Na vlastní kůži se pokusili o experiment – otestovat soudnost českého voliče. Jejich spektakulární neúspěch dokládá, že experiment skončil pozitivně. Děkuji, pánové, a zalezte zase zpátky do svých děr."

  Apolena Rychlíková v A2larmu soudí, že

  "...očekávání svého předsedy (jakkoli tvrdí opak) nesplnilo SPD. Se sto padesáti pěti zástupci po celé republice není co slavit. Frustrované voliče v komunálu můžou oslovovat jiní – a že je jich dost."

  A ještě jednou Roman Kanda (výše) - ten se domnívá, že

  "neuspěla politika nenávisti v podání zejména SPD. Ne že by SPD leckde neuspěla, ovšem žádná sláva to není a ani Pitomio z verbálního exkrementu bič neuplete."

  Okamura ovšem chlácholí a doufá, že úspěch v senátních volbách SPD čeká třeba za čtyři roky.
  "Potřebujeme, aby se naši zastupitelé profilovali v rámci komunální politiky, takže jsem rád, že máme nové zastupitele v krajských a okresních městech," uvedl.
  Kandidáty do Senátu chce SPD využít i v budoucnu. "To, že jsme tu měli řadu vysokoškolských pedagogů a lékařů, využijeme. Jsou to lidé, kteří by nás mohli třeba po volbách do Sněmovny zastupovat na různých místech, například tam, kde si politická strana může dát své odborníky. Je důležité, že se takoví odborníci, experti a vzdělaní lidé identifikovali s naší stranou," doplnil.
  Podle něj jde zatím vše podle plánu. Po roce fungování SPD bylo pro hnutí důležité uspět v krajských volbách, následně ve sněmovních, což se podle Okamury podařilo. "Teď jsme chtěli uspět v komunálních volbách, aby se nám další členové naučili politickou práci na této úrovni," dodal. (Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/politika/236578-spd-ve-volbach-propadla-podle-okamury-nejde-o-neuspech/)

  --- Vidí to Dr. Ivan David stejně? ---

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:59

   Zdeněk Zbořil se, jak je jeho zvykem, vyjadřuje věcně a střízlivě. Proto je logické, že SPD vůbec nezmiňuje.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Babis-dosahl-maxima-Okamzita-ostrostrelba-CT-proti-ANO-a-adorace-ODS-Poche-a-krach-CSSD-A-tohle-cekejme-v-boji-o-primatora-Prahy-Doktor-Zboril-vstupuje-do-deni-poslednich-hodin-554420

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.