Reklama

pondělí 24. září 2018

Jak si Izrael a jeho sponzoři nadělali do vlastního hnízda

Geo
24. 9.  2018    Eurasia24
Tragický sestřel ruského letounu Il-20 (pravděpodobně) syrskou protivzdušnou obranou jistě vyvolal nejednu cynicky radostnou reakci ve Washingtonu, Londýně, Tel Avivu nebo Rijádu. „Několik much jednou ranou“ nemohlo věčné agresory nepotěšit. Ale nebudou to oni, kdo se bude nakonec smát.
Od začátku až do svého smutného konce byla akce důkladně naplánována a koordinována přinejmenším dvěma z uvedených čtyř hráčů. Cílem mělo být ničení a zabíjení – Syřanů, Íránců a (nejspíš) i Rusů.Co bylo ještě nedávno z říše hrůzných fantazií, stává se teď neúprosnou realitou.

Někteří spolehliví prognostici vývoje na Blízkém východě (v čele se Sakerem) už nějakou dobu varovali: syrský konflikt dosáhl takové intenzity, že povede k omezeným útokům západních a prozápadních armád na ruské vojáky. Stalo se.

Kdo v záplavě emocí očekával rychlou a spektakulární reakci ze strany Ruska, nedočkal se jí – a ani nedočká. Nebude rychlá, zato může být doslova tektonická. Může totiž výrazně změnit celou oblast v neprospěch Izraele a jeho sponzorů.

Dlouhé roku bralo Rusko ohled na zájmy Izraele, a to i za cenu ztráty vlastní tváře. „Izraelští partneři“ si v Sýrii dělali, co chtěli. Zatímco Rusko zemi bránilo před jiným (tedy zdánlivě jiným) nepřítelem, Izraelci přímo před zraky Rusů ničili syrskou vojenskou i civilní infrastrukturu a zabíjeli syrské vojáky. K tomu Rusko odmítlo svému syrskému „spojenci“ dodat protivzdušné komplexy S-300, které by pravděpodobně pomohly předejít okolnostem vzniku poslední tragické události.

Jaký bude další vývoj, předznamenala dvě prohlášení učiněná po sestřelu Il-20 v rozmezí čtyřiadvaceti hodin. Nejprve Vladimir Putin v reakci na masakr íránských vojáků a civilistů (včetně vozíčkářů a malých dětí) v íránském Ahvázu prohlásil, že Rusko „rozšíří koordinaci s Íránem“ v boji proti terorismu. A na druhý den přišla pro Izrael další studená sprcha, když ruské ministerstvo obrany odmítlo veškeré lísání ze strany velení izraelských vzdušných sil a natvrdo zopakovalo, že za sestřel Il-20 nese plnou odpovědnost Izrael.

S ohledem na více i méně vzdálenou historii je prakticky vyloučeno, že by Izrael zanechal svých agresí na syrském území, a je proto naivní předpokládat, že by respektoval nějaký druh „bezletové zóny“. Útočit bude i nadále potud, pokud se vyhne vlastním ztrátám. Ale tento akční rádius se mu po nedávných náletech na lokality s ruskými instalacemi výrazně zkrátí.

Lze očekávat, že po „řetězci tragických, osudných okolností” Rusko posílí své protivzdušné kapacity na moři, na souši i ve vzduchu a výrazně tak zmenší a oddálí „nástupní plochu“ pro provádění izraelských úderů (podle dostupných informací k nim byly nejčastěji využívány letouny F-16I nebo F-15I a střely Delilah; je ovšem faktem, že Izrael disponuje velmi širokou a početnou škálou úderných prostředků včetně možnosti zaútočit střelami s plochou dráhou letu Popeye Turbo z ponorek třídy Dolphin).

Znamená to, že pro Izrael teď bude mnohem obtížnější, ne-li nemožné, přesně zasahovat cíle, které deklaroval jako související s íránskými aktivitami v regionu. Zato vykládka íránského mobilního raketového systému bude po 17. září mnohem snadnější záležitostí.

Zatímco Izrael tvrdí, že v Sýrii útočí proto, aby „Írán nemohl zabíjet“, je to právě Izrael, kdo zabíjí – na rozdíl od Íránu. Nicméně teď jsou obavy Tel Avivu a Washingtonu zcela na místě. Jak může vyplynout z uvedených dvou prohlášení, životní prostor Teheránu se teď v regionu (zejména v Sýrii a Libanonu) znatelně zvětší, což je po desetiletí strašlivá noční můra nejen Izraelců, ale i Američanů, Britů a ropných monarchů ze Zálivu, kteří řadu válek v regionu režírovali právě s cílem oslabit Írán.

A aby toho nebylo málo, Írán v posledních deseti letech masivně investoval do raketových technologií, přičemž výsledky tohoto úsilí jsou skutečně impozantní: podařilo se mu vyvinout velmi kompaktní a přesné mobilní operačně-taktické komplexy (řada Fateh, Zolfaghar) a stejně tak vysoce mobilní a technologicky vyspělé protivzdušné systémy (Sayaad, 3rd Khordad aj.).

Přítomnost těchto moderních útočných i obranných zbraní ve větším množství na území Sýrie a patrně i Libanonu výrazně oslabí pozici Izraele a stejně tak Spojených států, které – zcela v rozporu s mezinárodním právem – okupují část území Sýrie a poskytují podporu militantům bojujícím proti legitimní syrské vládě.

Jízlivé úsměvy ve Washingtonu, Londýně, Tel Avivu či Rijádu se tímto mění v něco úplně jiného. Pokud ne v němý úžas, pak alespoň ve svraštělé obočí z horlivého přemýšlení nad tím, kudy z této prekérní situace. Můžeme jen doufat, že zoufalství nezplodí zoufalé činy.

69 komentářů :

 1. Putinova taktika, trpělivě si hrát na toho zdrženlivého a vstřícného, se bohatě vyplácí. A to jenom díky tomu, že na té druhé straně se vždycky nějací ti bojechtiví idiotští provokatéři vyskytnou a zase a zase dají Rusům výbornou záminku přece jen přitvrdit.

  To nemyslím vůči Putinovi vůbec ve zlém, protože to ti jeho hloupí a nadržení protivníci se neustále chovají neadekvátně, zatímco adekvátní odpověď Ruska je pak zase zcela namístě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin se zachoval dobře z hlediska konsekvencí plynoucích z vymýšlení pastí na Rusko a z toho pak má plynout zahájení 3.sv.války a zničení Ruska ! Putin a GP nechtějí 3.sv.válku., proto ten tzv. pomalý, ale promyšlený postup. Pak bude moci my jsme nesestřelili izraelské stíhačky nebo americké, to Sýrie a tu my musíme chránit před útoky a Sýrie má právo na obranu. Teď zase vzniknou nějaké neznámé partyzánské oddíly, které postřílejí nějaké zpravodajce z cizích států na území Sýrie. My nic, to partyzáni. Putin jim pomalu utahuje smyčku kolem krku. Je to viditelné ! Dělá správně.

   Smazat
  2. Tak nám na Čt-1 zafňukali, že Rusko obnoví dodávky S-300 do Sýrie, které před pěti lety na prosby Židů pozastavilo... Gott sei dank.

   Smazat
  3. 19:15 Výborná informace. Bylo by dobré, kdyby Rusko dodalo Sýrií S-400 v hojném množství. Tyto S-400 bych postavil k hranicím Izrajele.

   Smazat
  4. C-400 se nestaví na hranici, ale o pořádný kus dál.
   Na hranici postavit ceduli s prostředníčkem.

   Smazat
 2. V Rusku proběhne referendům,půjdeme do války o svoji čest?

  OdpovědětSmazat
 3. Rusko uz vykonava urcite opatrenia, aby schladilo horuce hlavy.
  Rusko bude blokovat vo vodach okolo Syrie satelitnu navigaciu,palubne radiolokatory a spojovacie systemy bojiveho letectva.
  K tomu do dvoch tyzdnov doda do Syrie S 300, co znamena,
  ze Izrael dolietal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. do Sýrie lítá celá karavana několika transportních letadel IL-76MD, vypadá to, že tam S-300 už navážejí

   Smazat
 4. Jo má Rusko svatou trpělivost s západníma fašisty tam opravdu vládnou idioti největší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mějte na paměti, že ČR je s těmi fašisty v jednom šiku !!!

   Smazat
  2. Trpělivost ano to má, ale vždy musí dojít k nějaké reakci a to i takové, které si nikdo nevšímne. Takže RF měl postupně navyšovat obranné kapacity Sýrie. To zda to dělali nebo ne je otázka, ale jestli ano, tak zřejmě špatně a pomalu, tím dopustili sestřel IL-20. Teď musejí reagovat rychleji a rozhodněji. Jako dodatek si vzpomínám na vyjádření snad Putina k bojům na Donbasu, kdy Opolčenci obsadili letiště v Doněcku bez jakékoliv protiletecké obrany. Kyjev tam poslal výsadek a obránce postřílel. Tak Putin právě na tuto chybu obránců upozornil, ale sám se tak doposud v Sýrii choval, alespoň z části. Takže dodávkou SS-300 začíná naplňovat svá slova i činy.

   Smazat
  3. 13:04 Měj na paměti, že ČR ja s NATO proti ruským fašounum v jednom šiku MUDRLANTE.

   Smazat
  4. 15:37
   Doufám,že už máš přihlášku do PRVNÍ LINIE,CARDO RETARDO?!!!!

   Smazat
  5. Moshe to cte v oblaku koralkoveho kol sve vznesene hlavy v Lanech kde s epovaluje a pozada sve zakrocitele z mossadu aby zde zakrocili ,je to kamos Bibiho a mozna ze na pohreb mu USA poslou pana Kinga s kytici howgh

   Smazat
  6. 13:04 Já určitě ne já se k nim nehlásím.

   Smazat
 5. Rusko bude blokovat ve vodách okolo Sýrie satelitní navigaci, palubní radiolokátory a spojovací systémy bojového letectva.
  Velitelské body syrské protivzdušné obrany budou vybaveny automatikou, která je zatím ve výzbroji pouze v Rusku.
  S-300, které budou dodány do Sýrie, jsou protivzdušné prostředky s dosahem více než 250 kilometrů, mohou zasahovat několik cílů současně, prohlásil ruský ministr obrany Šojgu.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak Sýrie si v Rusku koupí S-200 a pak tím krámem sestřelí Rusku letadlo.
  To jsou mi teda spojenci k pohledání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě tak vědět, o co tam šlo.... Ale to ti nehrozí ! V ČT se to nedozvíš !

   Smazat
  2. 13:21 A zazvonil zvonec a pohádky je konec.Ty básníku, vždyŤ ten Rus se s tím arzenálem potluče sám,tak jako doposud ty, pane nechytrý

   Smazat
  3. Jen to povede k eskalaci dalšího zbrojení kolem Izraele. Izrael není USA, tento národ klidně půjde i do A-bomb a Rusko jako agresor v očích OSN vyvolá konflikt. Ať ten Putin táhne do prdele

   Smazat
  4. Proč Putin,když o tom,kdo rozesírá celej svět a okupuje cizí státy 73 let po konci II.světový války víme všichni.....kdo vědět chce!

   Smazat
  5. Irák, Afghanistán po roce 2000 či Libye je rozvrácena ruským agresorem?? To jako fakt?
   Snad i to Kosovo Rusko vytvořilo podle tebe 17:09

   Smazat
  6. 20:33 Jedná se o tu tichou, ale mnohde otevřenou podporu režimů zločinců /tzv. bojovníků za národní a sociální osvobození, nastolených za pomoci KGB a GRU v různých státech světa ex-globálhegemonistickým SSSR. Současný kremelský režim je kryptokágebácká rezidentůra, jejímž cílem je napravit "největší chybu dějin", jak kágebák z Kremlu označil zánik této říše Zla ....

   Smazat
  7. 7,26
   Za to okupanti z Říše "Dobra" vraždí o svýho zbytečnýho vzniku v zájmu demokratice ty natrvrdlo z rozsivky.-)

   Smazat
  8. 7:54 Myslíš tyhle? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg


   Esipak jim kryješ záda, co?? :-DDDDDDD

   Smazat
 7. do Sýrie lítá celá karavana několika transportních letadel IL-76MD (snad už sedm přeletů), vypadá to, že tam S-300 už navážejí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. IL-76 MD jsou právě ta letadla, která si pronajímalo NATO pro převoz svého železa. Rusové jim ho rozvezli po světě a pak v rámci odvetných sankcí vypověděli smlouvu k dalšímu převozu techniky pro NATO. Velmi vtipné :-)

   Smazat
  2. No asi se začnou dít věci, Izrael a USS budou nějak reagovat to je jasné. Jako určitá možnost se jeví útok na Irán. Proto RF spěchá a za prohlášením následují i činy. Jsme opět blíže k velkému konfliktu.

   Smazat
 8. V Sýrii se postupně boje uklidní a Západ s Izraelem "utřou" hubu a hlavně Západ nedostane žádné zakázky při obnově Sýrie a to jsou hodně veliké peníze!!! Rusko a Čína se napakuje a proto je takový "řev" ze Západu!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. 13:29 Bude to jinak! Západ vůbec nemá zájem na uklidnění situace v Sýrii, protože potřebuje syrské imigranty (právě válečnými oběťmi v Sýrii byl původně omlouván jejich příjem v EU, o Afričanech nebyla žádná). Už jenom to, že se milióny Syřanů nebudou moci vracet domů, to Sýrii poškodí do budoucna daleko více než dosavadní válka. Na západě (ale i v Turecku) právě probíhá velkorysé "školení syrského mužstva" proti Asadovi a proti Sýrii. Nakonec i dvojčata (USA a Izrael) potřebují, aby se to tam neustále mydlilo mezi sebou, jen tak přežije Izrael.

  OdpovědětSmazat
 10. Vladimirove Vladimirovici, NENECHTE si "kaletkalet na hlavu"!!!! ZLIKVIDUJTE tu USA - Izraelsko pakaz!!! Tlaci Vas do valky, stejne k ni DOJDE!!!! KLIDNE zemru!!! Jen CHCI pred smrti videt, jak se tito STATNI TERORISTE A VALECNI ZLOCINCI "vyparuji"!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:42 Co to máš za nemoc,asi nějaká ruská chřipka s vysokou teplotou a blouznění k tomu. Nech si zavolat rychlou,nebo radši jak píšeš chcípni, o jednoho blba méně.

   Smazat
  2. 16:02
   Havrani uz pro tebe ty untermensch chrchlavej jedou!

   Smazat
  3. Ty uvidis nanejvys dno lahve bez samohonky:-)

   Smazat
  4. Ty dle rukopisu už od návštěv Hrádečku chrchla nevidíš vůbec nic,zvratku:-)

   Smazat
  5. 16:02 - Toho si nevšímej. Ten z 13:42 je tragická postavička HOVNOlulu z pražského Smíchova, který emigroval do kap. ciziny v taťkových vejcích. Teď skomírá na Floridě v papundeklové chatrči a čeká, až ho zahrabou v papírových botách pro ubožáky a bezdomovce!

   Smazat
  6. Sny Zederbluma z maus-olea, ale realita bude jiná! Netáhlovic Jeník použije atóm a putlero-chamenejníci budou po pyči pytel! A prej i pan Receptpis na Erteple kdesi ve starým armádním vodkladišti vyhrabal ještě z dob korejský války zakonzervovanej pár atomovejch Anč! To se nebude (pr)Assad stači divit, až mu FSA vodpálí jediním výstřelem celou divizi:)))

   Smazat
 11. 13:37 Američan Henry Kissinger v roce 2012 veřejně prohlásil, že Izrael nepřežije rok 2022. Asi věděl, co říká.

  OdpovědětSmazat
 12. Jsme na strane spraveliveho Ruska a Syrie !!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:31 Zelený mozek. co chceš od proruského idiota.Dustojníku prozraď, kolik imperialistu jsi zastřelil osobně na hranicich. Jak se takové odporné hovado, které zabíjelo lidi, muže vubec ozvat. HNUS RUDEJ.

   Smazat
 13. 15:32
  A co krom chlastu,fetování a SRAČEK v hubě UMÍŠ TY,MRDKO Z UASS KRTKA?????!!!!!!
  NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Proč vy KREMLOBOTI neustále vyzíváte Rusko k nějaké odvetě.Pokud bude Rus chtít,tak to udělá, ale jak je vidět je posranej, až po kotníky. Prostě na to nemá, už se s tím konečně smiřte vy RUSOHUJEROVÉ.To je pořád s-200, s-300,s-400,s-500, s-600, s-700, s-800, s900 a vono hovno.Jděte už konečně s celým rusáckem do PRDELE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, vygume, NEVYZÍVEJ tady nikoho, aby šel do prdele, nejdřív se nauč česky a pak tam táhni sám, jando.

   Smazat
  2. 15:45
   Rus je tak pořádnej,že uASSacký OKUPANTI se snaží seč můžou,aby ho vyprovokovali k válce,protože ji jich pevnej DOLAR A JEJICH NA LŽIDECH NEZÁVISLEJ PREZIDENT LUMP JSOU OBA Z ŘÍŠE SCI-FI!!!!!!!:-)

   Smazat
  3. Kecy v kleci! Rusko - toto mistrovské dílo státotvornosti naší rasy, bylo zničeno nejpozději v březnu 1917! A to nenávistí Židů s nemalou spoluvinou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Stalo se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn! - http://terrapapers.com/wp-content/uploads/2016/02/terrapapers.com_The-Protocols-of-the-Elders-of-Zion-10.jpg

   Po Rusku samotném tak i viou tvých obřezaných pasáků, ty židofilcko vopejzleá, zbyl jen hnilobný kráter - nejprve židobolševický kagal SSSR a následně současný židovorský Chujlostan!


   Smazat
  4. 7,37
   Jdi tyhle hovadiny přednášet na institut Vendy Chrchla,tady jsi špatně,repetente.

   Smazat
  5. 15:56 Každá psaná chyba se dá opravit, ale tvuj prorusáckej, vygum mozek už ne.

   Smazat
  6. 14,41
   Ty máš z toho chlastu jedno funkční vlákno v palici,tak drž hubu ty slize z chrchloflašky!

   Smazat
  7. 14:41 Objasni místo pindání dokola stejnejch siosraček, co maj tihle společnýho s Rusákama?!?!?? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
  8. 15:21
   Ty kokote zděšenej,co sem taháš tyhle 1000000x vokopírovaný tuposračky z velvekovýrobny neschopnejch hovad???!!!!

   Smazat
  9. 15:37 Sám jsi 1000000x prdele těch sviní vypuštěným smrdutým těkavým rudoprdem! -
   A toto o nich zpívají ty "neschopný hovada", tedy skuteční Rusáci - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Smazat
  10. 7,31
   To ty bys musel denně zpívat nejmíň v LA SCALE TY KOKOTE VYGUMOVANEJ Z INCESTU VZNIKLEJ!!!!!!!!!:-DDDDDDDDDDDD

   Smazat
  11. 8:40 Incest mezi Nebem a Zemí jest opravdu původem nás, Germánů! Avšak náš zpěv slyšet nemůžeš, jsouce jen těkavým pšoukem, vzniklým při incestu Putlera s Merkelkou, sluchu ani zraku k svýmu smrdění nepotřebujícím!!!!!!:-DDDDDDD

   Naší La Scalou jest Příroda sama! https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  12. 12,35
   Ty a Germán?????
   Nooooooo,tak to je dobrý,až na to,že máš RYSY NEGROIDNÍHO MONGOLOIDA A K TOMU TĚŽKOU SCHIZOFRENII A TRÁPÍ TĚ HYPOSPADIE!!!!!!!!!!
   A TEN ZPĚV MÁŠ Z TOHO,JAK TI UENÁČI Z AFRIKY RVOU DEN CO DEN DO TVOJÍ HOLÝ PRDELE HALDU VOCASŮ,jinak jsi po hadráku pranic nedokázal,schweine scheisse unetrmensch!!!!!!!!!!!!!.-DDDDDDDDDDDDDDD

   Smazat
  13. 12:43 Jakožto těkavý, ani zrakem ani sluchem neopatřený rudoprd nevíš žes právě přesně popsal svého vypouštěče tu na 8 minutě!!!!!!!!!!!.-DDDDDDDDDDDDDDD - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 15. Ve skutecnosti si do vlastniho hnizda nadelal liny a vecne ozraly Rusak. Ale jemu je to stejne jedno, protoze u nich je jich MNOGO:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak pražský hňupe, přečetl jsi článek řádně? Ne, viď. Víš Izraelec nějak dlouho mlčí a víš proč? No protože článek má pravdu. Izrael si skutečně nakálel do vlastního hnízda a nikdo s tím nic nenadělá a už vůbec ne ty šmudlo jeden nešťastnej.

   Smazat
  2. Jeste ze ti ozrali a lini vykopali z pulky Evropy Nemce.Takovi jako ty,blbe,budou za chvili stavet pomniky nemeckym nacistum

   Smazat
 16. Musíme být Rusku vděční, že konečně udělali v Sýrii pořádek, a ukončili zločinné řádění Západu. Západ má v Sýrii utrum, pojedou jak namydlený blesk.
  Pěkně s nima vyběhli Rusové, jak velký pes s malým.

  Velké strategické vítězství Ruska, to je bez debat!

  Putin je kanón.

  OdpovědětSmazat
 17. Kolik ti platí Janda ? Nebo si to vyřídíte někde na WC za dveřmi ?

  OdpovědětSmazat
 18. Psal jsem to v diskuzi u staršího článku, ale škodí nám i tady. Do služby přišel (později než obvykle) nezaměnitelný Josef Vyskočil, alias Pepek Vyskoč a vy zase naskakujete na jeho provokace. Je to retardovaný magor s chudým a jednostranným slovníkem, kašlete na něj. Stačí se podívat na pár článků zpátky, má nezaměnitelný "rukopis", píše furt to samé, je to dutolebec :-)

  OdpovědětSmazat
 19. Israel uz ma proti sobe Iran a Turecko. Ted si jeste zneprateli Rusko?! Fakt nevim, co si mam o tom myslet. Oni si snad mysli, ze strycek Sam je ze vseho vytahne? Je to drza provokace?

  Mimochodem, v roce 1967 Israal zautocil na americkou zpravodajskou lod Liberty. Do dneska neni zcela jasne, co se tam stalo.
  https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_incident


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale je to jasne na to jsou videa a documenty ,jednoduse lod Liberty byla odposlechova lod a nemela zadnou obranu,zid na ni zautocil ze vzduchu torpedy a tezkymi kulomety akce trvala 3 hodiny existuji nahravky domluvy zidovskych pilotu s ridicim strediskem .Zavrazdili na miste 42 namorniku a lod byla sesrotovana po prevozu do USA Oni jen lzou ,nakonec priznali ze doslo k omylu ale nad lodi vlala vlajka velkych rozmeru USA a namornici po navratu do USA byli vyrozumeni ze jakmile budou mluvit jdou do kriminalu na 50 let ,coz je v Americe detsky trest vse ridil slavny president co ma prsty v zabiti Kennedyho Lindon Johnson

   Smazat
 20. Timto se pouze ukazuje, ze linemu a vecne ozralemu Rusakovi je proste sumafuk, kdyz jeho vojaci umiraji. Nebude prece instalovat funkcni dotazovac. Jich je mnogo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:15
   Nemůžeš jít ty prase prašivinou nakažených zvracet na Blicí listy???!!!!!
   Tady ti pšenka nepokvete ty prouASSackej chrochtale s IQ dnesniho datumu v kalendáři!!!!!!:-)

   Smazat
 21. Putin tím,že není žádná tvrdší reakce,jenom povzbuzuje druhou stranu ke stále drzejšímu chování.Ti rozumí jen tvrdé odvetě.Všechno ostatní považují za zbabělost.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 22. Srovnat Žiďákov se zemí! Ta teroristická pakáž je příčinou všeho zla!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.