Reklama

čtvrtek 27. září 2018

Je Rusko zrazováno svou vlastní inteligencí?

Paul Craig Roberts
27. 9. 2018       PaulCraigRoberts 
Ruská armáda Putinovu omluvu izraelského zavraždění 15 příslušníků leteckého personálu za svou nepřijala. Armáda ví přesně, co se stalo, a neváhala zradu, které se Izrael dopustil, když zneužil naivní a lehkověrné důvěry ruské vlády v izraelské dobré úmysly, věrně popsat. Člověk se nemůže nekompetenci Putinových nevojenských poradců ve věcech zahraniční politiky dost vynadivit. Zřejmě se mezi nimi nenachází nikdo, kdo by si byl vědom faktu, že JEDINÝM důvodem falešné washingtonské „války proti teroru“ je vyčistit Střední východ od všech vlád, které stojí v cestě izraelské expanzi. 


Izrael má především zálusk na jižní Libanon s jeho vodními zdroji, a chce za prvé vyřadit ze hry hnutí Hizballáh, které zatím sám porazit nedokázal, a za druhé touží s washingtonskou pomocí uvrhnout Sýrii a Irán do stejného chaosu, do kterého už Washington sám uvrhl Irák a Libyi. Nu a až se Sýrie a Irán v tom chaosu ocitnou, nebude už nikoho, kdo by Hizballáh zásoboval – a Izrael bude mít cestu do Libanonu otevřenou.

Cožpak Rusko ještě nepochopilo, že „teroristé“ jsou washintonským operativci? Samozřejmě, Washington předstírá, že někteří z těchto „teroristů“ jsou „demokratičtí rebelové“, stojící v opozici proti „syrskému diktátorovi“. Ale všichni žoldáci ostatní jsou prý „teroristy“, jejichž přítomnost na syrském území ospravedlňuje USA k tomu, aby zde v zájmu svého boje „proti

terorizmu“ udržovala své vlastní bojové jednotky. Což je samozřejmě výmluva, která prokázala svou faleš, když Washington v nedávném období utvořil obranný štít kolem posledních bojových sil Ál Kajdy, Ál Nusry a Izraelského státu.

Američtí neokonzervativci, většinou to sionisté co nejúžeji spojeni s Netanjahuem, zformovali svoji doktrinu světové hegemonie. Tato doktrina „americké výjimečnosti“ je zástěrkou, za níž se schovává skutečnost, že Washington na Středním východě funguje jako izraelský slouha.

Bohužel, jsou však všechna tato zřejmá a přehledná fakta pod úrovní chápání Putinových nevojenských poradců.

Nicméně se izraelské zavraždění ruských letců stalo tak nestravitelným soustem, že přimělo Putina ctít dohodu se Sýrií a během 14 dnů jí dodat obranný protiletecký systém S-300, který už Sýrie sice zaplatila, ale Rusko jej s ohledem na Izrael zatím odmítalo Sýrií dodat. Věřím, že tato zbraň umožní Sýrii uzavřít svůj vzdušný prostor proti agresi Izraele, USA a NATO, aniž by se prostor nad Sýrií musel oficiálně prohlašovat za bezletovou zónu. Což byla právě věc, které se Putin vždy vyhýbal s ohledem na „americké a izraelské partnery Ruska“. I tak se však tento hodně opožděný krok ruské vlády ruským civilním expertům, jako je např. Nikolaj Surkov, vědecký pracovník moskevského Mezinárodního institutu pro světové hospodářství a mezinárodní vztahy, zdá až příliš mnoho. Ujistil o tom ruskou televizi prohlášením, že Rusko a Izrael jsou partnery a ani jedna z těchto dvou zemí si nepřeje toto partnerství „ohrozit“.

Ano, správně. Takže to z důvodu partnerství nechala izraelská vláda sestřelit ruské letadlo? A otázka s tím související: Jak může být v Rusku brán Surkov za experta, když je to ignorant? Vždyť Rusko a Izrael nemají žádný společný zájem. Zájmem Izraele na Středním východě je chaos a nic, co by stálo v cestě jeho expanzi. Zatímco zájmem Ruska zde jsou stabilní vlády s nezávislou zahraniční politikou, které by jak Izraeli, tak Washingtonu znemožnily vysazovat teroristy na území Ruské federace. Nu a jestliže tomuto faktu Rusko nerozumí, pak zoufale potřebuje zcela nový Mezinárodní institut pro světové hospodářství a mezinárodní vztahy. Ovšem už bez Surkova.

Zdá se, že ani ruská vláda a ani ruští lidé nechápou dost jasně fakt, že Washington, Izrael a jeho vazalové v NATO jsou nepřáteli Ruska a nikoliv tedy jeho „partnery“. A že není jediné pochybnosti o tom, že zájmem obou těchto zemí je Rusko zničit. Přesto všechno má však Rusko „experty“, jako je Surkov, kteří věří, nebo předstírají že věří, že „Washington a Izrael jsou jeho partnery“.

Jestliže toto je úroveň inteligence v Mosvě, je s Ruskem a s námi všemi ámen.

Překlad: Lubomír Man

57 komentářů :

 1. Tak tenhle článek cenzoři jistě sejmou... jako reakce na skutečnou podstatu činnosti Izraele a jeho národa...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ktere censory ma s na mysli? Urcite ne zdejsi tzv censori ti maji zajem vzdy obhajovat pravdivou situaci a ne lzidolzi ktere dnes jsou velice jemne nazyvany fake news ,ve skutecnosti lziva propaganda na dooblbovani primitivu kterych je vzdy dostatek.Diky panu Robertsovi za otevirani dubovych palic ale dle nekterych vyroku vejlupku rypakovitych ci tupce obecneho ne vsiichni na techto strankach chapou situaci tak jak je doopravdy .Na tyto lidi vzdy platily jine metody ,ktere mozna nejsou daleko.

   Smazat
  2. Pozdní Pjakin už není ranný Pjakin, teď se z něho stala troska.

   Smazat
 2. somariny - nič nepochopil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 13:23-jeden z mála racionálních komentářů, souhlas!

   Smazat
 3. Je Rusko zrazováno svou vlastní inteligencí? No jistě, všude je to stejné. Na inteligenci nezáleží, rozhodující je vždy za kolik. Čím inteligentnější, tím dražší. Stačí se podívat na vlastní dvorek. Na to nemusím do Ruska. TO je přece obecný jev. Sporná jsou jen procenta těch pro a těch proti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trošku to pojmově zpřesním, Rusko je zrazováno svými elitami a to platí pro všechny národy. Spojovat tyto elity s inteligencí je absurdní a humorné. Žádný inteligentní člověk se nebude označovat inteligentem, ale použije svoji inteligenci na zkvalitnění svého života a svého okolí a nebude s tím trapně a hloupě provokovat. Do inteligence pokud už ten pojem použijeme se dají zahrnout inženýři, projektanti, vědečtí pracovníci, doktoři (rozhodně ne většina umělců a analytiků, to jsou šašci bez mozku, myslí genitáliemi - typické příklady u nás Jakub Janda, Kocáb, Havel ...) ... , ale jenom malá část z nich zradí národ a stane se elitou, která národ zotročuje a zneužívá ke prospěchu svých páníčků výměnou za falešný pocit vlastní nadřazenosti nad ostatními.

   V Rusku je to obzvlášť výrazné, protože lidé nejsou takové ovce jako jinde (což je dáno genetikou vytvořenou dlouhou historickou dobou života v občině v době před násilným "pokřesťančením" Rusi. Takže tam je rozpor mezi národem a elitami obzvlášť výrazný. Elity, kdyby nebylo silné soudružnosti národů Ruska by již Rusko rozkrájeli a prodali západu.

   Elitám nevěřte ani nos mezi očima a musí se tlakem zdola nutit sloužit národu.

   Smazat
 4. Rusové jsi poradí S 300 jsou na cestě a dokončují S 500 to je úplně jiná liga.

  Tady dobrý článek eu chce cenzurovat a dotovat mainstream:

  https://aeronet.cz/news/eurokomisarka-jourova-jsem-pro-regulaci-tisku-a-medii-pokud-to-bude-nezbytne-media-pry-maji-evropu-sjednocovat-ne-rozdelovat-jourova-vylicila-jak-si-predstavuje-rozumnou-regulaci-a-cenzuru/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten článek na aeronetu si projděte je tam odkaz po kterém pochopíte o co jde a kdo v tom jede.

   Smazat
  2. 18:20 PROČ MÁM ČÍST LEŽ?

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:05 Tak ty máš vymalováno, - zdroje a přijmiii zaručené- tedy to je perla!!!! Z Ruska utekli do Izraele a USA statisíce Židů, co by v tom chudobinci dělali??

   Smazat
  2. 17:48
   Pokud seš ty vyhráblo počtář jako Kraďousek,tak jich musela utéct MILIARDA!!!!!!8-)

   Smazat
  3. Jo,židi jsou zvláštní kasta,nejsou sice kompaktní národ,ale vždy upřednostní židovský společný pohled před zájmem státu ve kterém žijí.V

   Smazat
  4. 18:30 Něco si o tom přečti, ať nejseš za OSLA.

   Smazat
  5. 8:41
   Mám číst blízký z FUCKINGTOWNU,který píšou dummkopf jako ty????!!!!!
   Nebuď trapnej retarde!!!!☺

   Smazat
  6. 11:13 Na to rudoprde stačí jakejkoliv zdroj! Řekni si tomuto svýmu vypouštěčoj - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   ať ti, jsou neopatřen zrakem, přečte třeba toto - https://plus.rozhlas.cz/putinova-alija-rusti-zide-se-po-tisicich-stehuji-do-izraele-6529032

   Smazat
  7. 19:11
   Schweine scheisse,podle TEBE by se musela přestěhovat MILIARDA vobřezaná i s Trumpem,ten i TY máte vyřezaným uši!!!!!!

   Smazat
  8. 19:17 Translator tvý rudoskřeky nebere, šelomí pšouku, neb je árijský výroby a ony jsou na něj moc často prokládaný jidiš slovíčky!☺☺☺

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se ti stalo, vygume?

   Smazat
  2. Tiež som ho sprvu považoval za nejakého ludového rozprávača vtipov o Českej germanofóbii tam v diskúsii pod jedným starším článkom. Ako tu nachádzam ďalšie perly jeho ducha, tiež začínam máť dojem že bude obrezaný nielen tam dole medzi nohami čo mu trčí z rázporku nohavíc, ale aj tam hore na tom dutom kokose čo mu trčí z goliera košele. Darmo, taká je daň za slobodu slova na tomto webe, že sa tu musíme občas prebrodiť medzi zvratkami rôznych psychošov až sa konečne dostaneme k normálnym diskúsnym príspevkom. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 7. 14,26
  On za to nemůže,byl SUPERARBITROVANEJ PRO BLBOST I S HVĚZDNÝM DRAMATIKEM VENZLEM CHRCHEM FLAŠKOU:-D

  OdpovědětSmazat
 8. Nemyslim si,ze Rusove nevedi kdo je jejich nepritel.Zdrahaji se rozputat 3.svetovou.Otazkou je,kam az budou ustupovat.

  OdpovědětSmazat
 9. 14:49
  Když už si řeknou Ustoupit není kam,začne čardáš,kterej nepřežijem.

  OdpovědětSmazat
 10. P.C.Robert je odbornik na finance a tak by se měl držet svého a nemontovat se do politiky.Jo,kdyby podal zasvědčenou informaci o stavu financi v Rusku,to by bylo jinači.Takhle jeho rozbory jsou k smichu.Stači porovnat jeho vyroky k sestřeleni letounu s 280 civilama nad Donbasem a 15 vojaku nad Syrii,kteři vlastně měli pracovni úraz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.50 Ano vojáci měli pracovní úraz s následkem smrti, ale někdo dokázal, že s nimi "to lešení" židovští ORDNEŘI strhli po přípravě úmyslně, v rámci zločinného spiknutí - a za to je v "ceníku" provaz.

   Smazat
  2. Tu nejde o to , ze by Putin bol proti nejakim Zidom .Tu ide o to , ze jeho benevolencia stla zivot 15 jeho vojakov . To je , ze urcita skupina Zidov narusa uzemie Syrie a on musi zakrocit .Takze tu nejde , ze si pohneva nejaku skupinu obrezanich .Kamarati budme , ale vsetko ma svoje hranice .

   Smazat
 11. Tak tenhle pisálek taky dobrej komik, kdo tě platí ty blouznivče. Izrael má z vás Rusáčků velkou prde.... Vždy si bude ve svém rajonu dělat co uzná za vhodné a nějaké S-200,S-300,S-400,S-500,S-600,S-700,S-800,S-900...jsou mu u zádele. Rusko nemá ve světě žádnou oporu. Zustalo po anexi Krymu zcela osamoceno. Ekonomicky se propadá do propasti. Včera to označil šéf Ruského ustavu Artěmjev, označilRuskou ekonomiku jako ZAOSTALOU A POLOFEUDÁLNÍ. Souhlasím ,sankce za Krym plní svůj ůčel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:43
   Jsi osamocen a ještě DEBIL,to se máš ty scheisse untermensch z VELVYSRANECTVÍ Vobřezance trpícího deliriem tremens.....ovšem v OSN byl za vrchního baviče,to se tomu hovadu musí nechat!☺

   Smazat
  2. Jo kdyby zahrnovaly do toho blábolu kterému říkají HDP všechny hovadiny jako v JUSEJ tak je to jinak. Samozřejmě v US to poroste a poroste až to řachne.

   Smazat
  3. To ,že Rusko zůstalo osamocené je pouze zbožné přání. Celý problém vidím v tom,že přes vysoké náklady USA na získání Ukrajiny jim Rusové strategický Krym vyfoukli před nosem.

   Smazat
  4. ... a Ukrajina jim časem spadne do klína také. Kdo má trpělivost přesahující 2 volební období, ten má šanci na vítězství.

   Smazat
  5. 18.56 Celkem hloupej názor. USA nikdy nechtěly získat Ukrajinu, od toho mají Pobaltí, nebo Polsko, tak že jste trochu mimo. Rusko "nevyfouklo" Krym, ale sprostě vojensky ukradlo. Ale,až pod tíhou sankcí nebudou mít co žrát, tak Krym ještě rádi vrátí.

   Smazat
  6. 8;38
   To dřív hlady zdechneš ty LEMPLE a NETÁHLO,za to od rána zlitej jako CHRCHEL FLAŠKA!!!!!!Se divím,že s POSERPLÍNOU,Štětinou a spol.KRYM nebráníte,fašistický untermensch!!!!!!!!

   Smazat
  7. 17:00 ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně týhle pedofilní žůžovky - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Translator tvý rudoskřeky nebere, šelomí pšouku! Jsou na něj moc často prokládaný jidiš slovíčky!!!!!

   Smazat
 12. Ze by i tento pan prisel na to, jak jsou Rusaci dementni?

  OdpovědětSmazat
 13. Rusko je popravováno hebrejskou i nteligencí. Stejně je tomu u nás.
  jen se o tom nesmí téměř mluvit a vůbec už psát.

  OdpovědětSmazat
 14. Jsme ve válce,
  jestli autor hraje šachy,
  pak ví, že obětovat pěšáky je někdy nezbytné*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tomto případě to ale nezbytné nebylo. ....Najdi si na YT naštvanýho Šojgu jak mluví o následných opatřeních. Putin teď sice nechal vyhodit 15 generálů, ale stejně si jsem jist, že následující útok US army na Syrii po zinscenované provokaci Bílými přilbami, bude muset Rusko tvrdě odrazit, jinač to Putin politicky nepřežije.

   Smazat
  2. 23:54 Ty snad víš o nějakém vojenském ůtoku ze strany USA? Prosím, poděl se ty konšpirátore, kdy a kde. Tedy tady je prdel!!! Bílé přilby odhalily zločin, to jen Rus zase lže , tak jako VŽDY A VE VŠEM.

   Smazat
  3. 8:50
   TY HOVNE,BLBÝ PŘILBY SI SAMÝ NABĚHLY NA VIDLE LHANIM O TISICH MRTVOLÁCH.....KTERÝ MĚLI NA SVĚDOMÍ OKUPANTI ZRZAVÝHO VOBŘEZANCE,KTEREJ JE DIKY PINDÁNÍ V OSN K SMÍCHU CELÝMU SVĚTU!!!!!!!!!☺

   Smazat
  4. 11:23 Jj. Putler už je k smíchu celýmu světu, to je fakt!!!!☺ - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/484488-telegraph-putin-lhal-jeho-civilista-ze-salisbury-je-plukovnik-ktereho-sam-vyznamenal.html

   Smazat
  5. 19:18
   Dummkopf,ZMLKNI,NEMÁŠ CO ŘÍCT!!!!!!!☺
   Jdi si přečíst projev ZRZAVÝHO LUMPA Z OSN,JE ZA LEPŠÍ,NEŽ RÁDIO JEREVAN!!!!!!☺

   Smazat
  6. 19:21 On ten zrzavý lump má přeci ještě jedno řešení! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   I bez OSN!!!!!☺

   Smazat
  7. 11:23 CELÉMU SVĚTU JSEŠ PŘEDEVŠÍM PRO PRDEL TY.

   Smazat
 15. Nazvat zrádce státu, bez ohledu na jeho název, "inteligencí", je schopen jen "hlupák" nebo "šmejd" schopný všeho...
  Osoby s akademickými tituly, zastávající funkce apod., nemusí být vždy "inteligencí"...!

  OdpovědětSmazat
 16. To bych rad vedel, ktery veprovy CURAK, zde zase maze
  prispvky !

  OdpovědětSmazat
 17. Ten vepřový čurák je admin, anonymní čurák a vepřová hlava.

  OdpovědětSmazat
 18. Stačilo napsat, že Voloďa měl hebrejskou maminku a příspěvek byl smáznut. No nejste hovada, soudruzi?

  OdpovědětSmazat
 19. Jo, sprostá mluva má blahodárný účinek, píči vyjebaný cenzorský.

  OdpovědětSmazat
 20. No toto je příliš? Ale srát na ty obřezance, kozomrdy hebrejský cenzorský.

  OdpovědětSmazat
 21. Untermensch,máš tak krátký jméno,jak malej máš......mozek,buzno vobřezaná až za ušima!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně týhle pedofilní žůžovky!!!!☺ - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Smazat
 22. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 27. září 14:18.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 23. Inteligenti jsou zrádní – ze své podstaty!

  Proč jsou zrádní ze své podstaty? No přece proto, že moc myslí, do všeho strkají nos, všechno kritizují, nic jim není dobré – ani Strana, ani národní/dělnický Vůdce!
  Tato prostá pravda platí i o inteligentech ruských, Leninu žel. Ale je to tak a ne jinak; z historie známe příkladů – až hanba.
  Prostě: My prostí pracující nemůžeme a NESMÍME věřit nikomu, kdo má IQ>100, s výjimkou národních resp. dělnických Vůdců (Marx, Nesmrtelný Lenin, Veliký Stalin, Veliký Putin, Veliký Si Ťin-pching, o něco menší Kim Čong-un, Miloš, Babiš, a samozřejmě Ivan David).

  A taky jim nevěříme, těm inteligentům podělaným! Víme VELMI DOBŘE, co ti profesůrci a doktůrci apod. dokážou: Zrazovat Vlast, Lid, jeho Stranu a národní Vůdce!
  Proto s nimi opět zatočíme, s těmi vzdělanci hloupými, jakmile bude naše vlast opět osvobozena nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.
  Už se na to vážně MOC a MOC těším, jak ti doktůrci a profesůrci budou kopat příkopy nebo uran!
  To je pěkně rychle přejdou roupy, až se budou denně stýkat s námi pracujícími. Však z nich tu jejich inteligenci vytlučeme, o tom žádná, drazí soudruzi a soukmenovci.

  Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám krásní ruští lidé vrátí co nejdříve!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.