Reklama

čtvrtek 27. září 2018

Kdo je fašista?

Ivan David
27. 9. 2018
Označení "fašista" nebo "nácek" je oblíbenou nálepkou používanou s úmyslem někoho poškodit. Této nálepky většinou užívají lidé jimž je blízká ideologie tzv. neomarxismu a používají jí proti svým názorovým oponentům, například lidem pochybujícím o užitečnosti legalizace marihuany, nutnosti označení registrovného partnerství osob stejného pohlaví jako manželství, o vhodnosti inkluze mentálně retardovaných do standardní školy, o vhodnosti vítání imigrantů, odmítajícím německé stížnosti na vyhánění soukmenovců, zatímco předcházející vyhánění Čechů jaksi nevadí, atd., atd.


To je ale náhodička, tyto články víry perverzní ideologie bývají dosti pravidelně sdruženy u těchže osob s podporou protiruských sankcí, angažmá příslušníků "naší" armády po boku intervenčních vojsk v různých zemích, s americkým Drang nach Osten, se sympatiemi k současnému "vlasteneckému" režimu na Ukrajině a v pobaltských státech.

Jenže to byly právě tyto země, které zahájily vyvražďování Židů z vlastní iniciativy bez nátlaku fašistického Německa (vůbec první bylo Lotyšsko), ukrajinští nacisté vraždili Židy a Poláky. Obyvatelé těchto zemí formovaly vlastní divize SS bojující po boku německých fašistů proti Sovětskému svazu. Tyto země se však od této své historie nedistancují, naopak značná část jejich obyvatelstva i politických představitelů se k ní hrdě hlásí. Podobně je to s postojem ke Kosovu s jeho národnostní nesnášenlivostí a muslimským radikalismem.

Kdo má k fašismu blíž, ten kdo sympatizuje s fašisty, nebo ten, kdo fašismus odmítá, například tím, že neuznává vládu vzniklou z převratu, vládu bojující z nacionálních pohnutek proti občanům vlastní země?

41 komentářů :

 1. Edvard Beneš tvrdil, že budoucí fašisté si budou říkat antifašisté. Jinak vynikající text od moudrého člověka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fašista je příznivec politické ideologie vzniklé v Itálii a rozšířené také ve Španělsku. Fašismus byl podobně jako nacismus typický silně nacionalistickými postoji, principem vůdčí autority apod. Fašismus byl krajní pravicovou ideologií. Jeho "reprezentantem" byl italský diktátor Benito Mussolini. S italskými fašisty spolupracovala i katolická církev.

   Smazat
  2. 22:52 ale jděte,opusťte to komunistické nálepkovani.Fašismus není ideologie!Když vzpomínáte Mussoliniho,tak vězte,že jak pan David byl rozeny socialista,ktery také citil nebezpečí a tedy zaujal k němu postoj.Jinak kdo četl volebni program SPD,za které kandiduje p.David,a srovná s Fašistickým manifestem určitě každému dojde co SPD je za stranu.

   Smazat
  3. Srovnávat fašisty s SPD může jen opravdový trouba.

   Smazat
  4. • Termín fašismus je používán velmi různorodě a přitom často není jasný smysl, ve kterém se používá. Většina odpovědí na otázku co je to fašismus je propagandistického charakteru.
   • Komunisté před druhou světovou válkou to vyřešili direktivním rozhodnutím, že fašismem je to, co stojí proti komunismu. Byla to propaganda, ale bližší pravdě, než většina jiných definicí.
   • Z určitého pohledu také německý a italský fašismus byly socialismy svého druhu.
   • Všechny ty totalitářské socialismy, národní i internacionální, od "fašistických" po "komunistické", se v mnohém zájemně liší, ale mají i leccos společného. Společné jim jsou sociální agenda a totalitní unifikace. Zatímco ale komunisté bojují proti korporacím, fašisté s nimi naopak plně spolupracují a jsou jimi řízeni.
   • Co je levice nebo pravice není nutné řešit, jenom to v rozhodování o fašismu mate.

   • Takže dnes z Brusele, s podporou sluníček, tady fašisté protlačují fašistickými metodami svoji fašistickou agendu. Korporacemi řízenou totalitně unifikovanou sociální agendu.

   Smazat
  5. Pro pojmový pořádek, fašismus je systém nepřátelský vůči skutečnému člověku, nejenom podle vzhledu, ale také podle chování. V tomto systému není většinové populaci umožněno stát se člověkem a kdokoliv dosáhne svého bohem daného člověčenství je davem ve jménu nějaké ideologie likvidován, kdokoli kdo poruší nesmyslná pravidla a jedná v souladu se životem je pak terčem nenávisti a musí být velmi opatrný. Těmto lidem, ale slouží velmi dobře intuice a mají bohem danou ochranu. Nicméně na začátku přechodu ke člověku je to velmi těžké a větší chyba může být potrestána davem (tak ty jsi chtěl být lepší než my, no počkej). Nejstarší známý fašistický stát je Indie, se svým kastovním systémem. Zkuste se k nižší kastě chovat přátelsky a jako rovný s rovným a sama nižší kasta bude proti Vám a bude to považovat za nepatřičné.

   Formy fašismu se střídají a teď žijeme ve fašismu, kterému se říká demokracie. Forma německého fašismu se označuje jako "nacismus" a mylně se zaměňuje za fašismus obecně.

   Komunismus není fašistický, ale je mylně zaměňován za Marxismus, který je typickým příkladem fašismu. Je to proto, že Marxismus se Komunismem maskoval. Stalin dal na nějaký čas Komunismu skutečný obsah a budoval spravedlivou lidskou společnost, plánoval 6.hodinovou pracovní dobu, snižoval cenu základních potravin (aby méně majetní neustále bohatli) a snažil, aby lidé nebyli za života otrokem jednoho povolání, ale naučili se tolik dovedností kolik zvládnou. V jeho době byl největší růst a kdo chtěl makat si vydělal (ne jako po jeho smrti, kdy děti elitářů si vydělali strhali normy a pak šli strhat jiné normy). Střední třída byla nejsilnější za celou dobu historie světa, což docílil tím, že stanovil pevnou cenu základních komodit a pak nemohli velké podniky snížit dočasně cenu, aby všechny zlikvidovali. Kdo byl šikovný vydělal si více, ale méně šikovný si pořád vydělal dost na živobytí, sice to nevyrobil tak rychle, ale to co vyrobil prodal za stanovenou cenu atd, atd, atd... Po jeho smrti stranu obsadili Marxisté a vše šlo postupně do kytek. Mimochodem Stalin podepsal Marxismu rozsudek smrti v díle "Ekonomické problémy SSSR!.

   Smazat
  6. Doktor David tam ma jednu zazitou nepresnost. K vyvrazdovani Polaku dochazelo trochu pozdeji. Prvni pogrom v Ukrajine (tehdy Polsko) na Zidy si kupodivu vystrihl Polak. Druhy tzv. Lvovsky, sic Lvov uz patril pod spravu USSR, ale po napadeni nemeckem bylo ve Lvove cca dveste tisic Polaku, Ukrajincu pouze cca tricet tisic. Z toho vetsina chlapu uz byla odvedena. A hned po ctrnacti dnech Lvovske zidy postihla dalsi katastrofa. Dle dobovych snimku a dnesnich restaurovanych fasad, je videt, ze se na kramcich misto, nebo dokonce nad, napisy v Jidiš po druhem masakru zacli objevovat jmena Jacek, Bolek, Janusz, Jerzy, Lech ... Na prodejnickach a kramcich jsem tam nevidel jeden jediny napis Ivan, Taras, Volodja, ... Kdo tedy v jednactyricatym vrazdil ? Ukrajinec, nebo Polak ?
   Polaci pod kosu prisli na radu az pozdeji. To kdyz jim tam poslal Hitler zase jineho kouska. "Demokrata" Banderu.

   Smazat
  7. Podívej se na Volyň,tam je to v barvách vyvedený,že PŠONEK JE ZA 18 a BADEROVEC BEZ DVOU ZA 20!!!!!!!!

   Smazat
  8. Anonymní28. září 2018 10:13
   S Vámi uveřejněným příspěvkem sohlasím.

   Smazat
  9. Fašismus je italského původu Fasci di combattimento tj. "Svazky bojovníků" a symbol sekyry s liktorskými pruty označoval právě ten svazek. Vznikl v I.světové válce. Fašismus v širším smyslu byl pojmově přenesen na veškerá tzv. totlitní hnutí, i když byla odchylná,jako německý nacionální socialismus. Nejbližší faktografický přívlastek fašismu je korporátní fašismus, který symbolizuje tzv. korporativní čili stavovskou společnost. Podle ideologie Mussoliniho a Velké fašistické rady byla společnost vystavěna jako svaz kroporací pracujících v třídním smíru. Původně fašismus nezačlenil do spoečenské hisrarchie církev,později s ní dospěl ke konkordátu 1929.
   Variantami fašismu byly režimy diktátorů Franca,Paveliče,Tisa,Bandery a Latinské Americe Stroessnera, Peróna a částečně i Pinocheta. Fašistické režimy byly režimy federátů III.reichu Rumunska (Antonescu,Horia Sima), Bulharska, baltských států,Albánie a tzv.Nezavisne države Hrvatska Paveliče pod italským protektorátem knížete ze Spoletta, který však v zemi nesídlil. Peroutka kdysi v týdeníku Dnešek (vycházel 1945-46)napsal :Fašismus se dal poznat ze dvou zdrojů - z knih - kdo chtěl, a ze života - i kdo nechtěl...

   Smazat
  10. Dneska si říkají antifa

   Smazat
  11. Fašismus je dvojího typu. Ten první, všeobecný, neoznačující konkrétní ideologii je prostě jen společenský antikomunismus institucionalizovaný do restriktivního státu, jak ho popisuje Prof. Camtoni zde - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Pak je tu ale konkrétní fašismus, korporátní stát, který se v čisté podobě uskutečnil pouze v tzv. Republice Saló! - http://revolta114.blogspot.com/2012/04/historie-italskeho-fasismu-druha-cast.html

   Smazat
 2. Co je to fašismus? Je totiž všude kolem nás...

  Pokud někdo říká, že fašismus a nacismus je v podstatě totéž, je buď hlupák nebo manipulátor. V obdobě fašismu žijeme nyní. Donedávna mu chybělo už jen státní policejní násilí proti nespokojeným občanům.
  Samotný fašismus neměl ve svém zárodku nic společného s rasismem, který k němu přidali až nacisté. Fašismus jako takový byl postaven na principech státu, který ekonomicky, nařízeními, regulacemi a policejně řídil celou společnost. To je, byť zjednodušená, podstata této ideologie. Tato ideologie vznikla v Itálii a za svůj znak si její protagonisté vybrali starořímské fasces - jílmové pruty svázané červenou páskou s vyčnívající vetknutou sekyrou. A víte, koho to byl znak v době starého Říma? Úředníků...

  Fašismus Benita Mussoliniho byl postaven na státním zřízení, provozovaném v zájmu vládnoucí třídy. Policejní sílu používal zejména tehdy, když se tato vládnoucí třída bála lidí dole a jejich nespokojenosti. Nyní máme rok 2011 a celý současný systém v Evropské unii je postaven na principech spojení států, kterým vládne nadstátní uskupení, jehož existenčním principem je ekonomicky, nařízeními, regulacemi a policejně řídit celou společnost. Už dávno není jen spojením států za účelem usnadnění vzájemného obchodu. A aby se to lidem nepletlo, změnili nám nějaká ta hesla, vymysleli nové znaky a vlajky, vytvořili newspeak a začali nazývat věci nikoli pravými jmény, ale politicky korektně. Ostatně ani Mussolini nedělal nic jiného, když používal sociálně demagogická hesla (dnes bych viděl paralelu v heslech týkajících se prospěšnosti sociálního státu) s cílem dostat se k moci. A kdo nám v Evropské unii vládne dnes? Úředníci...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V heslu „kdyby volby mohly něco změnit, už by zakázali“ je veliký kus dnešní reality. Aby volby mohly něco opravdu změnit, musel by se dát dohromady opravdu velký ranec lidí. A aby k tomu nedošlo, současná vládnoucí třída bude dělat vždy všechno proto, aby přes veškerá velkohubá prohlášení o rovnosti občanů napříč parlamentními politickými stranami vždy existovalo dost rozdílů mezi lidmi, které nedovolí táhnout za jeden provaz.

   Současná Evropská unie nemá se svobodou nic společného. Je to akvárium, ve kterém plavou rybky s občankama bez hranic a úředníci řídí jejich krmení a monitorují jejich pohyb a životy, zatímco jiní úředníci přidávají do akvária ryby z jiných částí světa, které žerou žrádlo těm původním. Moc úředníků sílí, státy mají skrze ně snahu omezovat volný trh a řídit ekonomiku, každý rok přibývá stále více nařízení, zákazů a regulací, které rozhodují za nás co smíme a co nesmíme, a když dají rybky najevo, že se jim nějaký konkrétní stav nelíbí, například že jim někdo, kdo si to nezaslouží, žere žrádlo, vyšle stát policii, aby nespokojené umravnil.

   Funguje to tak ve všech státech Evropské unie, neboť jsme to vládnoucí třídě dovolili. Politici mají plnou hubu demokracie, jenže ve skutečnosti se o ni otírají jen před volbami. Jednou, až se z toho lidi proberou, o nás budou psát: „Žili v nové formě fašismu a nevěděli o tom...“ Ne, nehnědne nám Hrad. Hnědá je většina současné Evropy.

   Zdroj: František Matějka

   Smazat
  2. Fajn

   Doplnil bych to jenom tím, že mluvíme nyní o korporarním fašismu, kdy vlády jsou pod kontrolou nadnárodních korporací, ať již bankovních či průmyslových. Vlády pak kontrolují pro korporace. Ironií je fakt, že vlády de fakto jsou korporacemi a jsou inkorpovány do systému, který není zodpovědný voličům, ale vlastníkům korporací co kupují vlastně dluhopisy. Korporace chtějí svůj zisk a vlády je jim musí uskutečnit.

   Smazat
  3. Čo je také korporárný fašismus?

   Smazat
  4. No povezte Kefalín . Čo rozumiete pod korporálným fašismom ?

   Smazat
  5. Korporátní fašismus je fašismus.

   Smazat
  6. SE DOVZDĚLEJ https://www.youtube.com/watch?v=2JJtMhXlZxM&list=PLRAY2Wd2TnnqyT4DsvOVWPqHvbbYq4xkc

   Smazat
  7. A proč se aktivoval jako spolupracovatel s nacisty. Jejich progam byl naprosto jiný, ale chěli k němu podporu.A ta končila na naprosté podpoře zájmů Germánů.

   Smazat
 3. Kdo je fašista chcípáci z havlojugend co sem chodí prudit podporují americké fašisty kteří mají stejné cíle jako nebožtík adolf. Pobaltští a ukajinští fašouni je to samé

  OdpovědětSmazat
 4. Nácek ≠ pouze nacista, nýbrž i fašista, neonacista a neofašista. Jde o lidový pejorativní pojem - když chtějí být lidé pejorativní, nerozlišují nuance mezi podobnými ideologiemi, prostě řeknou, že tam mají sraz náckové. Proto prosím nevymazávejte tato synonyma (připomínám, že synonymum není pouze slovo stejného, ale i podobného významu).

  Slovem nácek stejně jako slovem fašoun lidé označují všechny pravicové ideologie, resp. chuligány, kteří je vyzvávají, od pojmů nacismus a fašismus je v tomto odlišuje právě ta pejorativnost.

  Zřejmě nechápete pojem "podobného významu". To, že je slovo podobného významu, znamená, že slovo nemá úplně stejný význam (naprosto stejný význam mají slova jen zřídka), ale pro běžnou potřebu je tento rozdíl zcela zanedbatelný. Zároveň si uvědomte, že nutnou podmínkou, aby tří slova byla synonymy je, že A je synonymem B a A je synonymem C, pak nutně B je synonymem C. Což v tomto případě zjevně neplatí.
  Plattón

  OdpovědětSmazat
 5. A je možné beztrestně přestat poplatky za televizi a rozhlas? Proč mám podporovat ty jejich bláboly, jednostrannou ideologii? Proč má Janek Kroupa dostávat každý měsíc 120 000 Kč, když za 9 měsíců má pouhé 4 reportáže? Podle Schwarzenberga veřejnoprávní média patří těm, kdo v nich pracují. Ale proč to máme platit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyhoďte televizi a máte klid. Kromě lží a reklam tam nic užitečného není.

   Smazat
  2. 9.18 To by musel vyhodit i počítač, tablet, mobil... prostě vše, co teoreticky může přijímat rozhlas a televizi.

   Smazat
 6. Domnívám se, že časté používání slov fašista/fašisté nebo nácek má oslabit jejich význam s cílem z těchto slov udělat něco přijatelného a nevinného, čeho se není třeba bát. Nic podobného nelze připustit u slov komunismus a komunista. Je třeba co nejdůsledněji trvat na tom, že komunisté pojídali své odpůrce, dále malé děti a vlastně všechny.

  Poslechněte si, jak u Solovjova na RT řeší vztah k fašistům
  https://www.youtube.com/watch?v=awiGu5R1wWs
  V Litvě dostane například důchod bývalý příslušník zbraní SS, zatímco důstojník RA musí utřít hubu.

  OdpovědětSmazat
 7. 23:11 Blbe, nic nemusíš platit !

  Stačí,když oboje odhlásíš a vyplníš čestné prohlášení, že lžibednu ani goebbelsradio nevlastníš.

  Ale k tomuto kroku nemáte většina z vás koule, neboť
  ..."jsou tam přece i dobré programy..." Že ano !
  Politbyro ČT a ČR vás blby tahají na vařené nudli
  a dobře vám tak.

  OdpovědětSmazat
 8. Ad 23:56: Fašismus není ideologie? Kolik tříd zvláštní školy jsi absolvoval, soudruhu?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:21
   Nemusíš každého diskotéky oslovovat FOTR!!!!!!☺

   Smazat
 9. K tématu se již před třemi lety velmi pěkně vyjádřil Petr Schnur ve svém článku nazvaném „O Hekrdlu a Schnura nejde: „Rudohnědá odpověď“ Martinu Hekrdlovi: Barevné války, masová imigrace a nová levice“ (http://www.novarepublika.cz/2015/09/o-hekrdlu-schnura-nejde-rudohneda.html).
  V něm polemizuje s Martinem Hekrdlou, jenž také Schnura podobně (s neuváženou lehkostí) nálepkoval, viz Hekrdlův článek „Rudý v hnědém asfaltu“, zde: http://www.novarepublika.cz/2015/08/rudy-v-hnedem-asfaltu.html
  A Schnur svůj článek končí mementem, biblickou parafrází: kdo bere obvinění bližního z fašizmu do úst nadarmo, ať již z osobního nebo politického důvodu, ten hřeší nejen na svém bližním, ale zároveň fašismus zlehčuje. Právě M.H. by měl vědět: každá inflace znehodnocuje, v tomto případě hrůzu skutečného fašizmu, (pokud by k nám tento skutečně přišel).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si zde kratičce citovat z jedné knížečky, která je taky (a možná především) na tohle téma, tímto ji všem doporučuji:

   Jiří Fuchs, Marie Tejklová: Vyšší humanita, nebo totalita? Rozhovor o politice EU; Academia Bohemica 2017

   Dotaz (M. Tejklová): Není přehnané přirovnávat k (nacistickému a komunistickému režimu) současnou EU?

   Odpověď (J. Fuchs): Tak se to může jevit například z hlediska krutosti v zacházení s odpůrci ... Míra krutosti ... není hlediskem ... hlavním. Z esenciálního hlediska jsou naopak oba režimy srovnatelné právě jakožto totalitní.
   Víme už, že totality jsou obecně v nejvyšší míře zločinné svou systémovou tendencí k neomezenému překračování přirozeného mravního zákon. To už je přece dostatečný důvod k tomu, abychom stavěli současnou EU do jedné řady s komunismem a nacismem.

   Smazat
 10. Označení "fašista" nebo "nácek" je oblíbenou nálepkou používanou s úmyslem někoho poškodit. Této nálepky většinou užívají lidé jimž je blízká ideologie tzv. neomarxismu a používají jí proti svým názorovým oponentům, například lidem pochybujícím o užitečnosti legalizace marihuany, nutnosti označení registrovného partnerství osob stejného pohlaví jako manželství, o vhodnosti inkluze mentálně retardovaných do standardní školy, o vhodnosti vítání imigrantů, odmítajícím německé stížnosti na vyhánění soukmenovců, zatímco předcházející vyhánění Čechů jaksi nevadí, atd., atd.
  xxxxxxxxxxxxxxx
  Dokážu pochopit ty, kteří patří do vyjmenovaných kategorií.

  Např. buzeranty, že chtějí "manželství", a "vychovávat" cizí děti, přitom by si mohli "vyrobit" svoje vlastní děti, nikdo jim v tom nebrání.
  Nebo postižené na hlavu, že by taky rádi byli "inženýři", a pokud možno, pod rouškou "lidských práv" získali maximálně možné výhody.
  Také u migranta bych chápal snahu pro přijetí dalších migrant.
  U sudeťáků bych také pochopil snahu o převrácení dějin.

  Ale u našinců? Copak se ti lidé zbláznili?

  Copak nejsou schopni pochopit jednoduchou pravdu, že všechny "výdobytky" menšin zaplatí ze své kapsy, a ještě sobě a svým dětem udělají ze života peklo?

  Copak nedokážou vyhodnotit tuto jedinou událost - na Nový rok jen v Paříži shořelo na 1000 aut?

  Komu ta auta patřila, a kdo je zapálil?  Copak nejsou schopni pochopit, že to vše dohromady má za účel zničit tradiční evropskou společnost, civilizaci, národy?
  To jsou tak omezení?

  Ne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě doplním, homosexualita je úchylka stejného ražení, jako pedosexualita, nekrosexualita, zoosexualita, atd.
   Norma je muž a žena, samec a samice.
   Proto nemůže být manželstvím svazek úchylů.
   Mohou vytvořit manželství zoosexuálové se zvířátky, nebo nekrosexuálové s mrtvolkami, asi těžko že?
   Svěřili byste takovým "manželům" cizí děti do "výchovy"?
   Pokud někdo chce argumentovat tím, že homosexualita dnes není trestná, zatímco jiné úchylky ano, jen připomenu, že dříve byla homosexualita stejně trestná, jako jakákoliv jiná úchylka.
   Úchylka, jako úchylka. Jak k tomu vlastně pedosexuálové, zoosexuálové, nebo nekrosexuálové vlastně přijdou?
   Proč má být zvýhodňovaná pouze jedna jediná úchylka?
   Bojujme za práva všech úchylek, všem manželství, a cizí děti do výchovy!

   Smazat
 11. Pro mne je fašista ten, který chce každého, kdo se mu znelíbí, zlikvidovat - ekonomicky, duševně, mediálně, nakonec třeba i fyzicky. Nedej Bůh, aby k tomu měl i prostředky a kupu kámošů. Zdůvodnění se vždycky najde, je-li situace příznivá, není ani nutné.

  OdpovědětSmazat
 12. Fašismus je militantní, elitářský kapitalismus, který autorativně ovládá davy, pomocí zmanipulovaných davů vládne a likviduje všemi prostředky jakýkoli jiný názor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrá definice. Pokud teda nevezmeme v úvahu, že v časech státního komunismu (který nebyl komunismem) se mocenská komunistická mafie cítila být elitou, a mnozí ji tak chápali. Prostě, byli to elitáři. Víme tedy že tehdy to žádný komunismus nebyl. Podle té vaší definice to tehdy asi měl být fašismus.

   Asi si to nemyslíte a já taky ne. Protože v té vaší definici schází korporace.

   Smazat
  2. Pane Vláďo z Brna,
   kdybyste četl pozorněji, zjistil byste, že se v definici hovoří o KAPITALISMU, nikoli o socialismu, řízeném komunisty. Řekl bych, že je to dost velký rozdíl. Takže ty korporace jsou v kapitalismu obsažené. Socialismus žádné trýní korporace nezahrnoval, pokud si vzpomínám.

   Smazat
  3. Oprava - tržní korporace.

   Smazat
  4. Ad 22:18
   máte pravdu, to jsem hloupě zazdil.
   Sice kapitalismus automaticky neznamená korporace, ale to možná nemusí být rozhodující.

   Takže dobrá definice (jak jsem napsal) je tím opravdu hodně dobrá. Zapamatuji si ji.

   Smazat
 13. Jděte všichni do prdele s nějakýmm fašismem. dnes už ani nevím, co je komunismusmus, kapilalismus, feudalismus. Dnes se naprosto překrývají některé ismy a je těžké se v tom vyznat. Proto volte SPD.

  Václav

  OdpovědětSmazat
 14. Wow, nikdy nemyslel na slovo nazi, ale teď vím to samé. Dík.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.