Reklama

středa 5. září 2018

Lavrov: Roste napětí a riziko konfrontace mezi Ruskem a USA!

- kou -
5. 9. 2018  RIARu a PrvníZprávy
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že riziko konfrontace mezi Ruskem a Spojenými státy roste, o čemž svědčí i rozšiřování vojenské infrastruktury NATO na hranicích s Ruskem.
Tyto kroky zvyšují riziko, včetně vojenské konfrontace, což je pro Rusko nepřijatelné, před čímž byli partneři z USA varováni, řekl ruský diplomat.


„Vezmeme-li politické zhoršování, zhoršování rétoriky ... ano, konfrontace se zvyšuje, napětí stoupá. USA zahájily expanzi NATO k našim hranicím ... v podobě umístění vojenské infrastruktury na našich hranicích. Spojené státy, Velká Británie, Kanada, Francie, Německo umísťují své jednotky v pobaltských státech a v jiných zemích, které hraničí s bývalým Sovětským svazem. Také podporují iniciativy zapojit Gruzii a Ukrajinu do NATO ... daly jim formální pozvání,“ citovala Lavrova RIA Novosti z jeho vystoupení na ruském televizním Prvním kanálu.

To, co se děje, přirovnal k událostem roku 2008, kdy si gruzínský prezident Michail Saakašvili „představoval, že může dělat cokoliv, a zaútočil na své občany“. To samé, podle Lavrova, lze aplikovat na Ukrajinu - permanentní potvrzování, že Ukrajina bude v NATO,„zamotalo hlavu“ prezidentu Petro Porošenkovi, a nyní Kyjev posiluje výzbroj na kontaktní linii v Donbasu. Američané tam posílají munici a zbraně, a nejen lehké zbraně, řekl Lavrov. Kromě toho zde pracují američtí a kanadští instruktoři, dodal.

Podle ruského ministra zahraničí, tyto kroky zvyšují riziko, včetně vojenské konfrontace, což je pro Rusko nepřijatelné, a američtí partneři byli před tím varováni.

Rovněž vysvětlil, proč se nyní nemůže sejít tzv. normanská čtyřka.

„Od normanského formátu nemůžeme odstoupit, ale nyní by bylo jednoduše nevhodné a rouhačské normanský formát svolávat, zvláště když ani Berlín ani Paříž nevyjádřily odsudek atentátu, ke kterému došlo v Doněcku. Obecněji řečeno, v mnohem širším plánu a podmínkách, kdy ani Berlin ani Paříž nemůže ovlivnit prezidenta Porošenka, který i nadále zanedbává své povinnosti ne první rok (minské dohody - pozn. red.), jediný, kdo může mít vliv na ukrajinskou stranu - jsou Spojené státy,“ zdůraznil ruský ministr zahraničí.


Související:

52 komentářů :

 1. jak je známo, zdechající kobyla kolem sebe kope, myslím si, že státním znakem USA by měla být kobyla kopajíci na všechny světové strany.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 2. Наркотики класс, я еду на Донбас.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Olegu, Olegu..., už zase blouzníš.

   Smazat
  2. navíc opíše nějakým jiným písmem

   Smazat
  3. Malý jazykový exkurs. Je s podivem, že někdo nepozná azbuku. A za druhé nepsal to Oleg. , ale nějaká člověk, který rusky mnoho neumí. Rus nejede na Donbas, ale jede v Donbas. Tedy otrocky přeloženo do češtiny. Jó, Masaryku, to tvé: "Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem", už dnes neplatí. Dneska má většina lidí jen ty řeči. Mějte se. VAL

   Smazat
  4. 17:26 Moh sem se dovtípit, nedals mi čas, frajere.

   Smazat
  5. To je pravda, asi, protože se například píše "PˇJANYJ V LOCK", "V LOCK IZNOSÍŤ", "RAZORÍŤSJA V LOCK".

   Smazat
  6. Tedy jde o to kdo ustoupi , jestli zofalci z USA a tweroristi a bily helmy a jejich bankeri , rusove uz neustoupi. Udelali vsechno.

   Smazat
 3. USA elita dělá vše proto,aby rozpoutala 3 světovou ,válku.NATO,bylo založeno za účelem ovládnutí celé planety.A my,jako blbci jsme do tohoto fašistického paktu dobrovolně vstoupili,což se týká i vstupu do EU.Vše bylo velmi dobře naplánováno.Je nejvýše důležité vystoupit z těchto zločineckých paktů a svobodně se rozhodovat sami,ne pod diktátem EU,potažmo Německa.Snad Vám dochází,že naše svoboda má na kahánku a že je nezbytně důležité,koho budete volit.....LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý LM 15:12!
   Naše svoboda nemá nakahánku anžto je již 29 let v perdeli. A koho budeme volit? No vdycky toho koho nám navrhnou korporátní hajzlové, jiného na kandidátkách nenajdeš. Jediným efektivním řešením je změna politického režimu i ekonomického systému buď občanským pasivním vzdorem (vyžaduje účast 95% občanů státu), nebo krvavou revoltou (vyžaduje 10% odhodlaných, vyzbrojených a vycvičených občanů). Výsledek je v obou případech značně nejistý, protože když občané svůj boj prohrají zemřou v koncentrácích a pokud vyhrají tak do jejich vedení budou opět infiltrováni nosatí diaspořané a vše začne odznova. Takže zbývá osvědčená prágldefenes(t)račka, tentokráte na kafkách, strakovce a podobných boudách. Ona i ta demokratura smrdí korporátněsatanstickým eurofašismem.
   Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

   Smazat
  2. Rozdíl mezi USA a Ruskem je v tom, že rusové jsou ochotní riskovat jadernou válku pokud by jejich přežití bylo ohroženo a američani jsou ochotní téhož pokud bude jejich nadvláda nad světem ohrožena. Docela podstatný rozdíl.

   Smazat
  3. je mi ze všeho zle!

   Smazat
 4. Nejlépe všechny země světa pod taktovkou USA proti jediné zemi. Absurdní a zhůvěřilé. Jakým právem leze Kanada, Francie, USA, Německo, Anglie k hranicím Ruska. Vypatlané pobaltské státy a další jidášské státy z bývalého ZSSR si koledují o vymazání z mapy. Kdo seje vítr sklízí bouří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:57 - máte úplnou pravdu. Jsem si jist, že v případě vojenského konfliktu mezi Ruskem a Nato budou boje probíhat mimo území Ruska a pobaltské státy ve kterých jsou umístěny jednotky NATO riskují vymazání z mapy světa. Bohužel si to v současnosti neuvědomují, ale když si to uvědomí bude po nich. Je samozřejmostí, že by se vojenský konflikt odehrával ve všech státech NATO včetně ČR. USA si myslí že je oceán ochrání, ale šíleně se pletou. Držím Rusku a panu Lavrovovi palce aby se mu povedlo udržet světový mír. Rusofobove by si měli nastudovat kolik válek rozpoutalo Rusko a kolik válek rozpoutali USA a NATO.
   Lidé by měli více používat selský rozum jako věřit kecům ČT a vojnovým štváčům. No a co se týče SRN, myslím si že mají a budou mít dost problému z přivandrovalci co pozvala MUTTI MERKEL.

   Smazat
  2. Nejlépe všechny země světa pod taktovkou anglosaských imperialistů proti jediné zemi. Absurdní a zhůvěřilé. Jakým právem leze Francie a Anglie k hranicím Německa. Vypatlané Československo, Polsko a další jidášské státy z bývalé monarchie si koledují o vymazání z mapy. Kdo seje vítr sklízí bouří. Adolf Hitler 1937

   Smazat
  3. Pánové to nebude proti jedné zemi Rusko je nepřítel a Čína věřitel a ty dvě země je nakopou do zadku.

   Smazat
  4. 20:44 Čína válčit nebude a už vůbec ne s USA. Možná později s Ruskem.

   Smazat
  5. 21:14 No jo kdo nečte ví prd Čína spolupracuje s RF moc dobře ví že by byli druzí na řadě.

   https://zahranicni.ihned.cz/c1-66227500-statisice-vojaku-tisice-kusu-techniky-a-veskere-letecke-jednotky-rusko-chysta-nejvetsi-vojenske-cviceni-od-roku-1981

   Smazat
  6. 21:47, ještě rádi se podřídí Američanům a hlavně světovému kapitálu. A poslouží při útoku na Rusko. My taky a brzo.

   Smazat
  7. Čínskou politiku nedělají blbečci formátu Havel, Topolánek, Schwarzenberg, Kalousek, Fiala, Bartoš. Naštěstí.
   21:47 je typický projev pražské slepičárny. Kvok kvok...

   Smazat
  8. 23:15 Lež ti neprošla tak blbě kecáš havloide na Rusko může jít tak 5% chcípáku z Čech takovou máte podporu.

   Smazat
 5. Mohl by nějaký znalec historie napsat, kolik válek vedly členské státy Varšavské smlouvy jako celek od svého založení v roce 1955 (NATO založeno již 1949) až do svého rozpuštění v roce 1991?
  Kolik československých vojáků se těch válek zúčastnilo a kolik jich padlo? Děkuji za informaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. neděkuj, zatím jsi ještě žádnou nedostal

   Smazat
  2. plk. gšt. ČSLA v.v.5. září 2018 17:44

   Dobrá otázka. Pokud je mi známo z mé profesionální vojenské činnosti, tak členské státy Varšavské smlouvy od svého založení nevedly ani jednu válku válku. A to do svého rozpuštění.

   Smazat
  3. 17:44 Plukovníku, plukovníku, méně lhát a více bojovat,... například za pravdu,... co Vy na to. Vám skutečně není známa okupace Maďarska v roce 1956 a dokonce dvojnásobná, kdy byla sovětským letectvem bombardována Budapešť a v jejích ulicích Maďaři válčili proti sovětské armádě vyzbrojené například i tanky? Vám není známa okupace Československa v roce 1968, kdy bylo obsazeno zase vojáky a jejich tanky?

   Smazat
  4. Zločinecké, teroristické a válkychtivé USA!5. září 2018 18:04

   USA a NATO jsou dva v jednom! USA jsou největší říše zla, zločinecký a váleční štváči, mezinárodní teroristy, notorický lháři a manipulátory ve svých krátkých dějinách. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá. USA stvořily terorismus požírající svět. USA nepřinášejí světu nic kromě zkázy. Američané nemají tušení, co válka je. Občanská válka let 1861–1865 byla na jejich pevnině poslední. Válka je však to, co USA dopřávají jiným. Jsou jedinou zemí, která použila jaderné zbraně proti lidským bytostem, a poté zničily bezpočet vlád, z nichž mnoho byly demokraciemi, a zničily celé společnosti - milion mrtvých v Iráku je jen zlomkem v porovnání s masakrem v Indočíně, který prezident Reagan nazval „vznešenou věcí“ a prezident Obama jej zhodnotil jako tragédii „výjimečných“. A nemluvil o Vietnamcích.
   USA za posledních 44 let napadly ve 22 válkách 18 zemí: V r. 1975 Západní Saharu po boku Maroka. Za odměnu získaly USA v Maroku voj. základnu. V r. 1979 Jemen, kde pomohly povstalcům ve prospěch Saúdské Arábie. V r. 1980 USA vojensky pomohly Iráku proti Íránu (válku s Iránem si začal Irák).
   Američani se chovají jako prasata. Není se čemu divit. Nestačí jim, že téměř vyhubili původní obyvatelstvo - indiáni. V zájmu své arogance a nenažranosti rozpoutali války, vměšují se do EU a teď si brousí zuby na Rusko, aby zatáhli Evropu do válečného konfliktu. Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby - ekonomicky a v krajním případě i vojensky - má obětovat na oltář americké hegemonie.
   Dosavadní existence USA je založená na předstíraní demokracie a míru a obelhávání svých občanů! Vojenský průmysl USA slouží jenom k jeho ziskům! Proto USA administrativa klame svůj národ, když se ho snaží přesvědčit o reálné možnosti vést např. jadernou válku.
   • www.olser.cz/9947/200-let
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=196154
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=189129
   • www.novarepublika.cz/2018/04/americka-utocna-doktrina-steel-rose-je.html#more
   • www.novarepublika.cz/2018/02/kdy-se-spojene-staty-budou-zodpovidat.html#more
   • www.narodnidemokracie.cz/a-dost-je-nejvyssi-cas-zastavit-rozpinavost-usa-a-nato-v-ceske-republice
   • www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
   • www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html
   • http://www.energytalisman.eu/cz/americti-indiani-pocty-domorodcu-obyvatel-ameriky-americkych-indianu-kolonizace-rezervace-genocida.html

   Smazat
  5. 18:00, nepochopils, neudivuje. Občan se ptal na invazivní válku, třeba do Angoly, s cílem dobytí zdrojů, a ne na potlačování Majdanů ve svém cordon sanitaire, s anebo bez domácí policejní podpory. Čili podplukovníkova odpověď je správná, tj. zero, nula. Anebo tys někde válčil se sověty v ostré válce? Zajímavé, povyprávěj, jsme jedno ucho.

   Smazat
  6. 18:41 Vidím, že už jsi ho degradoval na podplukovníka, správně. Jo, válčil jsem se sověty v ostré válce a ne jednou. Ale na to si ještě počkej. Nejdříve bych ti chtěl připomenout ten jeho text, ve kterém nemluví o nějaké invazivní válce s cílem dobytí zdrojů. Takže si nevymýšlej.

   Zúčastnil jsem se ostré války proti sovětům na vojenské nejen letecké základně Kbely u Prahy (dnes Praha 19) v roce 1968, ve které jsme tam usmrtili několik set tisíců především sovětských výsadkářů, v jejím podzemí a v přístupových podzemních chodbách do ní. Mimo to jsem se zúčastnil tajné bojové mise na záchranu československého pilota MiGu-15, který byl sověty sestřelen na hranici Slovenska a spadl na území SSSR, konkrétně na území dnešní Ukrajiny. Jasně, že mi hrozil od sovětů sestřel, přesně takový, jakým dostali sověti jeho a nebo na zemi zastřelení, případně zajetí a zničený život nejen mně ale i mé rodině. V podstatě jsem ale válčil se sověty celý můj život, ty ucho.

   Smazat
  7. Aaa trochu jsem to přehnal, bylo jich fakt moc hodně a měli jsme z toho fakt moc hodně nervy, ale usmrtili jsme jich tam tehdy jen několik tisíců, tak je to správně a naše základna se jim plně ubránila. Vy nevíte, že veškerá letecká invaze v Praze probíhala jen přes letiště Ruzyně? To protože stejné letiště Kbely bylo zataraseno těžkou technikou a kolem byla narychlo vybudována kulometná hnízda, která byla vidět ze vzduchu, když průzkumná letadla nad ním prolétala. Sovětští výsadkáři tak museli být vysazeni na vedlejším letišti ve Vodochodech. A neuspěli ani pak, celá základna se jim ubránila.

   Smazat
  8. 21:15, takže polopaticky. Degradovaný plukovník odpovídal na otázku, kolik válek jsme vedli jako vojska VS. Tj. například jako dnes, když bojují naši vojáci v Afghánu. To je ostrá válka. Je směšné charakterizovat událost v r.1968 jako válku, ale i tak, v Maďarsku ani u nás armáda nevyjela z kasáren. A situace u nás se hodně lišila od masakru v Maďarsku, kde byli na pokraji války občanské a tedy hodně ostré.

   A ten druhý odstavec - usmrcení set tisíců ruských výsadkářů... :D Čoveče dědku, kdybych to měl brát vážně, tak ty seš normální masovej vrah! Dyk stačilo poslat jen tebe s kvérem a ty bys okupanta zlikvidoval sám. Ted konečně vidím, podle koho natáčeli v Hollywoodu Ramba. Neboj, zejtra se z toho vyspíš a bude zas dobře.

   Smazat
  9. 23:37 Ale vždyť jo, oni mne poslali a jen mne, to stačí.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Jak se zdravite se svou starou skebli ? Asi kukukukuku

   Smazat
  15. Čau vesmíre. Tak ono to je diagnóza, a já že si děláš prdel. Ten plegomazin užívej pravidelně, zas to zanedbáváš.

   Smazat
  16. Hmm, napsal jsem vám, co se stalo, ale ne proč, se to stalo tak, to pro úplnost. Vy lidé prostě potřebujete mít ten pocit převahy, nebo se úplně poděláte a nic s vámi pak už není, směji se. Takže: Jasně, jasně, byla to jen pohádka,... ale , pamatujte si ji, mohla by se vám hodit.

   Smazat
  17. 10,30
   Hlouposti mohou být půvabné,HLUPÁK NIKDY!!!!!
   Takže ty svoje moudra si jdi tapetovat do parku v areálu Bohnické léčebny!

   Smazat
  18. 13:24 Ty jsi ty smazané texty asi nečetl, jinak bys nemohl psát tak divně.

   Smazat
  19. 15:26
   A jak asi?

   Smazat
 6. Dokud je u vesla měkýš Putin, tak si budou muset rusové nechat srát i na hlavu.
  Ježe "západ" by neměl spoléhat NA TO, že tak bude ještě dlouho, nebo snad navždy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin je měkkýš! Už dlouho bjsem se tak nezasmál.

   Smazat
  2. Psal "měkýš".
   Taky moh napsat puhýš, posvátná krhúcká ryba.

   Smazat
 7. 16;29
  AŽ SE PUTIN NASERE,TAK JSOU OKUPANTI Z uASS VELVYSRANECTVÍ NA PRVNÍ DOBROU VYŘÍZENÝ!!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jen na nějakou dobu, dokud nevyčichne

   Smazat
  2. Douč se radši azbuku" - abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahama se pravidelně prodíráš, když se tvůj pán rozhodně k projížďce škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ!!!!!☺☺☺! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
 8. V tom Maďarsku 1956 bylo také humanitární bombardování? Kolik tam zahynulo v bojovém nasazení československých vojáků?
  Do jaké míry je to srovnatelné s bombardováním Jugoslávie?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeden z vedoucích našeho ústavu tam přišel o ledviny, jak jel na stojedenáctce s českým (slonváci majů svuj s kopečkama) práporem do Pešti.
   Bez plachty.

   Jindřicha.
   Jen v modrý košili, heroj.
   Naložit na anbasádě tajný spisy a sekretářky.
   Taky tajný.

   Smazat
  2. Ani jeden voják ČSLA nevstoupil v roce 1956 na maďarskou půdu. 13:12 jen blábolí.

   Leo

   Smazat
  3. Proboha, copak nevidíte, že je to pablb a trotl?
   Že mu vůbec na ty jeho bláboly reagujete.
   J.C.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.