Reklama

pátek 21. září 2018

Ľuboš Blaha: Prišla k nám delegácia

Ľuboš Blaha
21. 9. 2018 NovéSlovoSk
Prišla k nám delegácia z ústredného výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu. Pardon, chcel som napísať z výboru Európskeho parlamentu. Tentoraz nie z Moskvy, ale z Bruselu. Prišli nás sem skontrolovať, či poslúchame. Vyhrešili zlých súdruhov, pohladili dobrých súdruhov, povzbudili pri ďalšom budovaní slobody a demokracie. Sme dojatí.

Zavítali na Slovensko na čele s holandskou liberálkou Sophiou Vend, ktorá nám sem prišla dávať rady v oblasti personálnej politiky. Nepáči sa jej, kto je poradca ministra. Nepáči sa jej, kto je exmninister a poslanec. A popri tom veselo komentuje slovenskú vnútropolitickú scénu. Hm.

Milá Sophia, ďakujeme za cenné rady od holandskej liberálky. A teraz sa môžeš zbaliť a odletieť šup šup naspäť do Bruselu. Pretože tu nikto nie je zvedavý na to, čo si myslí holandská liberálka s trojhodinovou znalosťou Slovenska o tom, aká má byť personálna politika legitímnej demokratickej vlády.

Už sme tu v 20.storočí mali obdobie, kedy sem chodili súdruhovia dávať odporúčania v oblasti personálnej politiky, vtedy chodili zo Soviet Union, dnes chodia z European Union a obaja majú spoločné jedno: radi by sa miešali do vecí, do ktorých ich nič nie je.

Povedz, drahá Sophia, ako by si sa cítila, keby do Tvojho Amsterdamu zavítala delegácia zo strednej Európy a začali by vás tam školiť, že prečo podporujete marihuanu, gejov, potraty či eutanáziu. Ja plne akceptujem, že je to Vaše právo a ak sa tak raz ľudia v Holandsku rozhodli, je to tak správne. Vnucovať vám iný pohľad by bolo drzé a šovinistické: rovnako, ako je drzé a šovinistické, aby si nám Ty, drahá Sophia, dávala lekcie z demokracie.

Prosím, Sophia, poučovať nás na Slovensku o tom, ako sa my máme rozhodovať a drzo a arogantne vynášať súdy o politických persónach či štátnych úradníkoch - to je riadne cez čiaru. Takto na drzovku to nerobil hádam ani súdruh Chruščov. Aj ten sa radšej zavrel so súdruhmi do kancošky a nevytruboval pokyny moskovského politbyra do televízie.

Želám ctenej delegácii z Európskeho parlamentu šťastný let do milovaného Bruselu. Verím, že ich doma budú vítať nadšení kolchozníci a pracujúci ľud, ktorý ocení ich dobré rady, ktoré rozdávajú v európskej rodine.

Sme dojatí starostlivosťou našich súdruhov o náš liberálny kapitalizmus.

Dovidenia, Sofia.

A nabudúce sa správaj slušne.

Ľuboš Blaha
(Autor je poslancem NR SR)


14 komentářů :

 1. EU je, dá se říci, horší než bývalý východní blok pod vedením SSSR. Ten chtěl po svých satelitech poslušnost a držení nařízené politické linie.

  Nevzpomínám si ale na to, aby se v SSSR rozhodovalo, JAKÉ ZÁKONY si utvoříme.

  V EU to už je jiná káva, příkladem je Polsko a Maďarsko. Oba státy chtěla EU zbavit hlasovacích práv. Kdyby je EU chtěla vyloučit (jako před časem Řecko) to už by byla jiná píseň. Ale o vyloučení není ani řeči, z čehož vyplývá, že EU si nadále uzurpuje právo řídit ty "neposlušné" státy.

  Jaký to pak dává smysl zůstávat v takovém spolku?
  Ví to někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smysl pražadny.Kdyz se budeme cukat,postavi nam tu zakladny NATO.Par cechu se bude radovat.V Polsku se uz chystaji-pozvali zvaci dopis.

   Smazat
 2. Ta paralela mezi RVHP a EU, mezi Bruselem a Moskvou, je neuvěřitelně přesná!
  Už chybí jen bratrská pomoc Maďarsku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vláďo 9.36, chyba lávky. RVHP, Rada vzájemné hospodářské pomoci, se zabývala ekonomikou, diverzifikací výroby mezi členskými státy ("konkurenci nepotřebujeme"). Bruselští samozvanci z EK se snaží fungovat jako SUPERVLÁDA, DEMOKRATICKÝ ABSOLUTISMUS, k němuž je paralelou Bachův absolutismus v devatenáctém století. Tehdy jsme ale byli součástí mocnářství, jehož Kaiser se ani neobtěžoval dát se korunovat Českým králem. Ale Kaiser byl PÁN ne nějaký demokrat. A maďarská povstání si Kaiser obvykle likvidoval sám, nebo s pomocí Cara Mikuláše I. TAKŽE BRUSEL A VÍDEŇ POLOVINY DEVATENÁCTÉHO STOLETÍ si jsou neuvěřitelně podobné.

   Smazat
  2. 10.05 Není vše v pořádku v EU, ale dávat tehdejší Vídeň s Bruselem pokud možno do hromady jako "neuvěřitelně podobné" muže jenom trouba.Díky dotacím EU se dnes mám já a mí zaměstnanci královsky.

   Smazat
  3. 16.01 Schwarzenbergové, se měli tehdy špičkově... a Němci a Židé v Praze (jedna jazyková skupina) a v celém Předlitavsku byli panskou kastou. Nevidět to může jenom trouba. Autokracie a direktivy pocházely tehdy z Vídně, dnes z Bruselu. Vy berete dotace, na které my posíláme o řády vyšší prachy do ciziny. Pan kníže se měl královsky, poddaní a podruzi spali v zimě na hnoji aby nezmrzli. Bezdomovci nemají ani ten hřejivý koňský hnůj. Ovšem panstvo lomí tlapama a "quičí" plačtivě na černoušky a arabáčky. O vlastní děti z dětských domovů (a když chtějí nečechy, tak cikáňat je také v nabídce přebytek) se však nestarají. Vůči nim páchání dobra nevynáší.

   Ta paralela tam je, protože jako vy se díky prostředkům rakouskouherské vlády také měli někteří dobře jako vy (přiměřeně době samozřejmě, neměli mobily například...). Třeba KATOLICKÁ CÍRKEV A JEJÍ PERSONÁL.

   Smazat
  4. Teda, Marge z Brna, nepřivolávejte neštěstí.
   Verhofstadt už vyzval USA, aby proti Maďarsku zasáhly.

   Smazat
 3. Opět hlasatelé jedné pravdy je třeba eu poslat někam. Volme SPD a zbavme se totalitní eu.

  OdpovědětSmazat
 4. z 9 faktúr - pochybných, OLAF vyčítal že EU dlhujeme 300 melonov - tsssss - a teraz toto, nič sa nedeje náhodou, len tak, že zatúžili nagabať sa halušiek, ta kdéééé, pekne pomaly, pokoriť, počúvať budedte, hm, lenže doba Havla a Čuerindu skončila ....

  OdpovědětSmazat
 5. 10.03 A jak si to představuješ dál, když vyvážíme na Západ 84% zboží vyrobeného u nás? To, že jako Ruskej chudobinec bude od nás brát vše na dluh, tak jako dříve?Tak asi velké HOVNO.Tak tohle je přesně ta vymrdaná hlava PITOMIEM gratuluji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní21. září 2018 16:06
   Neohrnujte nos, nad ruských chudobincem. Náš chudobinec je na tom ještě hůře, alespoň podle zadlužení. Co je nám platné, že „vyvážíme“ na západ, když zisky z našich produktů, po zkompletování zůstávají na tom Západě. Zůstane nám jenom hrdost několika debílků, kteří mantrují, že vyvážíme na západ. P.K.

   Smazat
  2. 16:06 Stačíme si vládnout sami a neboj že nás nenechají obchodovat s nimi zisk je až na prví řadě. Vymrdanou hlavu máš kraďouskem nejsem ani pro eu ani pro Rusko jsem pro neutrální ČR. Do chalífátu s německem nikdy.

   Smazat
  3. Když docházejí věcné argumenty, nastává sprostota, že? Královský život vašich zaměstnanců (přičemž pochybuji, že vůbec nějaké máte) si dovedu představit. Kam oko pohlédne, tam se mají zaměstnanci skvěle. Díky dotacím z EU. Pane bože, to je žvást. Vy asi budete dost mladej, když se ani na přesvědčivě vypadající příspěvek nezmůžete.

   Smazat
 6. Pane Blaha, nebuďte takový nacionalistický. Vždyť k Vám mohl přijet i jiný představitel ALDE, např. Váš krajan Andrej Babiš. Jeho názory budou podobné.
  Ale on na to má svůj tým poslanců a europoslanců a sám se tváří, jak je jejich postoji zaskočen. U něj by se mohl učit politiku i sám Kalousek. P.K.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.