Reklama

sobota 15. září 2018

Nabídněme návrat do vlasti Čechům z Ukrajiny

Jan Urbach
15. 9. 2018  VašeVěc
Česko se po státním převratu na Ukrajině v roce 2014 velmi nehezky zachovalo k etnickým Čechům, kteří projevovali vůli vrátit se do své domoviny. Návrhy na širší repatriaci byly fakticky odmítnuty. Zřejmě někdo nechtěl takovým krokem přiznat, že situace na Ukrajině děsivá.


To by vrhalo špatné světlo na převratovou moc. Tehdejší český ministr zahraničních věcí Zaorálek, řečený oranžový Schwarzenberg, však raději táhl basu s těmi, kteří do převratu v Kyjevě příliš investovali. Co mu bylo do Čechů, kteří se na Ukrajině báli o život.

Jedním z mála, kteří si dovolili hovořit o Ukrajině pravdu, byl bývalý eurokomisař, německý sociální demokrat Günter Verheugen. Poukázal tehdy na fakt, že „poprvé v tomto století skuteční fašisté z masa a kostí sedí ve vládě“. Bruselské pseudoelity však ke všem varováním byly slepé a hluché. K neonacistům ze strany Svoboda, rozpínajícímu se adorování příslušníků ukrajinské dobrovolnické divize SS Halič nebo tzv. Ukrajinské povstalecké armády. Hrdiny „proevropské“ Ukrajiny jsou dnes Stepan Bandera nebo Roman Šuchevyč.

A nejsou to vůbec nějaké excesy ojedinělých extrémistů. Vždyť předseda ukrajinského parlamentu Andrej Parubij má Adolfa Hitlera za „největšího“ demokrata. Poslanec apeloval na všechna velvyslanectví evropských zemí, aby ocenily ukrajinskou vládu a Parubije a přerušili s nimi veškeré styky. Neznám reakci, ale iluze si vzhledem k dosavadní politice Bruselu nedělám. Kam může směrovat země, kde parlamentní lídr se chce učit u Hitlera? „Sláva Ukrajině, hrdinům sláva!“ se nyní stalo oficiálním pozdravem v ukrajinské armádě. Jde o pozdrav, který dokonale zprofanovali s nacisty kolaborující příslušníci banderovců.

Mezi oběťmi ukrajinských nacionalistů a přímých kolaborantů s dnes opět v Kyjevě opěvovaným Hitlerem byli také Češi. Měli bychom se vrátit o několik let nazpátek a nabídnout etnickým Čechům na Ukrajině a jejich potomkům návrat do České republiky, země jejich předků.Ilustrační foto: Oslava Stephana Bandery

62 komentářů :

 1. Ano.
  Velice dobře si na to pamatuju. Jak vlastní (resp. "vlastní") vláda odmítla repatriovat několik rodin volyňských Čechů, které byly na Ukrajině ohrožovány vydrážděnými fašisty.
  V roce 2014.
  Něco ve smyslu "Ať dají pokoj, že jim tam nic nehrozí"

  Pamatuji si to tak dobře proto, že ti samí zm*di vzápětí na to bojují za import migrantů a vydírají národ frázemi o soucitu, humanitě a všelidských hodnotách. A mně při každičkém takovémto jejich humanitárním výronu naskočí vzpomínka na ty Volyňáky.

  Tak proto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:56 To máte tak. Volyňáci, i když to jsou ve skutečnosti také jen ekonomičtí emigranti, nemůžou dost dobře lhát, že utíkají před "Rusáky". A kdyby měli říct pravdu, tak s nimi kavárna a její média zametou a označí je za agenty Kremlu.
   Syřané to mají jednodušší. Těm stačí lhát, že utíkají před diktátorem Assadem, kterému pomáhá Rusko a hned je jim náruč otevřena. I když jejich domovy vyplenila "demokratická opozice". Ostatní těžko najdou nejaký důvod, ve kterém by figurovalo Rusko. Proto je už "humanitární Evropa" začíná odmítat.

   Vymazat
  2. My jsme se z Ukrajiny vystehovali v r. 1947 jen kvuli Banderovcum. Clovek, kazdy Cech a Neukrajinec, nevedel, zda prezije noc. Ted tam vladnou Banderovci znova. Nas nechodil zabijet (zabili mamince jedineho bratra a bratrance) Bandera, ale Ukrajinci, co smysleli stejne. A tihle Banderovci smysli take stejne a vsem tem, kdo je podporuji, bych pral zit s nimi a mezi nimi. Moc dlouho by si nepozili. A to si zasluhuji. Vsichni ti, co je podporuji, tady, na Ukrajine a vsude ve svete.

   Vymazat
  3. Máme zachránit údajně 50 sirotků ze Sýrie? Budou sedět ve škole v 5.třídě a budou mít pořádnou "bradku", to chce zachraňovat ministr vnitra Jan Hanáček. Někdy si myslím, že ČSSD a Piráti občas sdílí stejné střechy a šňupou a šňupou a Kateřina Valachová se směje a směje. Na co ČSSD sáhne, tam je malér.

   Vymazat
  4. Šijme do dvojího metru západu, kde to jenom jde. V Sýrii je potřeba každá ruka na obnovu země a naopak znásilnovači našich žen maskované za děti nám zde budou škodit. Tvrdá práce na obnově země z nich udělá chlapy, zahálčivý život na náš úkor z nich udělá perverzní zmetky (stejně jako u kavárníků).

   Vymazat
 2. Jakysi mainstreamovy platek kdysi tvrdil, ze volynsti Cesi chteji domu, protoze se boji Putina. Mohloby se to tedy naraficit tak, ze utikaji ne pred Banderovci ale pred Putinem. No a kdyby po prichodu do Ceska podavali nespravne informace, tak mame prece mame BIS, ktera bude dbat na to, aby podavali informace spravne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nabídněme zajordánským slovanům návrat do vlssti

   Vymazat
 3. Nic těm potomkům emigrantů do Carské Rusi nebrání požádat o pracovní povolení, jako to dělají ostatní Ukrajinci a poctivě pracovat a žít. platit si své náklady a pojištění; NAUČIT SE ČEŠTINU, a nabýt naše občanství jako kteříkoli jiní cizinci. Chtějí se k nám nacpat jako Afričané na krmník, byty a ostatní vše zdarma - jenom proto, že kdysi nějaký jejich předek PŘIŠEL DO CARSKÉHO RUSKA Z RAKOUSKOUHERSKÉHO PŘEDLITAVSKA. to mohli už za Masaryka, po válce, po plyšáku... Teď se bojí, že jejich chlapy Porošenko demokraticky povolá do armády k boji proti Rusku... takže by rádi z Ukrajiny dezertovali a pokud možno požidovsku. T.j. all exclusive. NAKAKAT!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:03 Ty blbe, proč by sem měli chodit jako gastarbajtři, když to jsou normální, poctiví a pracovití lidé, navíc s kladným vztahem k zemi svých předků? Ty jsi zřejmě vůbec nepochopil, proč je sem naše "elity" nechtějí. Ono by totiž na ně prasklo, jaký hnus na Ukrajině podporují. Přečti si příspěvek od Volyňáka ve 21:27.

   Vymazat
  2. Nezlob se, ale jsi hňup. Podívej se, jak se ke svým krajanům chovají Němci.

   Vymazat
  3. možná by vás mělo bolet proč když otevřete dveře v parlamentu, senátu, na vládě, soudu nebo policii, sedí tam vždy chazar!

   Vymazat
  4. 21:03 A púroč tedy odcházeli jejich předkové odtud?Šli podle svého za lepším!A teď se zase chtějí za lepším vrátit.Vidíte jen momentální situaci.Nikdo je tam neposílal,šli tam dobrovolně a není žádný důvod jim dávat nějaké výhody jen proto,že jsou,údajně,Češi.Svou vlast zradili a teď chtějí,aby se o ně postarala.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. Vy jeden hlupáčku... Jestli pak víte kolik "Volyňských Čechů", bojovalo ve Svobodově armádě? Pro Vaši zajímavost, tak tihle vojáci tvořili v době bojů o "Duklu" téměř třetinu tohoto sboru. Jejich dědové bojovali za naši vlast. A jestli si někdo zaslouží vděk, tak jsou to oni (nikoli migranti ze Sýrie či z Afriky).....

   Vymazat
  6. 9.35 Většina rekrutů Svobodova sboru byla vyhledána v internačních táborech a v gulazích - nástup ke Svobodovi byl tedy ternem, protože vás dostal z lágru a ještě jste, jako bonus měli možnost vyhnout se odvedení do Rudé armády. Ti, kteří šli se Svobodou také zůstali v ČSR - kdo by se VRACEL DO SOVĚTSKÉHO SVAZU NA UKRAJINU ZNIČENOU VÁLKOU; KROMĚ BOLŠEVIKŮ, ŽE?

   Čím si, podle vás, ZASLOUŽÍ jacíkoliv emigranti NÁŠ vděk? Stejným NIČÍM, NIC, jako nějací Afričané a spol.

   Vymazat
 4. Přijetí 50 běženců z Ukrajiny – naše národní povinnost!

  Soudruzi a soukmenovci!
  Všichni víme, že fašistická Ukrajina se zrádně, dobrovolně a záměrně vyděluje z naší rodné Západní Asie.
  Všichni víme, že fašistická Ukrajina se odporně přimyká k Euroameričanům, těm nejhorším nepřátelům Slovanstva a socialismu – asi jako naše znásilněná a okupovaná vlast za vlády buržoasního synka a agenta CIA Havla.

  A dnes jsme se dozvěděli další DĚSIVOU zprávu: Nejreakčnější kruhy americko-sionistického vojensko-průmyslového komplexu DOKONALE zkorumpovaly tzv. konstantinopolského patriarchu Bartoloměje (sídlícího ovšem v Istanbulu, městě plném muslimů a vojsk NATO!!).
  Ano, dnes tento podplacený agent Západu prohlásil (drze veřejně!!!), že zahájil tzv. církevní proces vedoucí k tzv. autonomii tzv. ukrajinské pravoslavné církve.

  Víme, co to znamená: Doslova MASAKR ruských Pravoslavných, jediných opravdových křesťanů mimo našich Husitů (členů CČSH).
  Prostě: Proud běženců, prchajících z Ukrajiny před běsněním majdanských banderovců, v nejbližších dnech zesílí přímo DRAMATICKY.

  Nás komunisty a putinisty, i nás zemanisty a babišisty, tato DĚSIVÁ humanitární krize staví před nelehké rozhodnutí: Přijmeme několik běženců z Ukrajiny, nebo potopíme jejich lodě na Vltavě, sestřelíme jejich letadla nad Ruzyní, vykolejíme jejich vlaky u České Třebové?
  Ruku na srdce, soudruzi a soukmenovci: Všechny českojazyčné běžence z Ukrajiny přijmout nemůžeme; to by o práci přišly další desetitisíce našich pracujících, další desetitisíce našich starobních důchodců by musely opustit svoje nuzné příbytky a dožít pod mosty. A ty mosty jsou v dezolátním stavu, navíc, že.
  Takže radím přijmout 50 českojazyčných sirotků, jako ZCELA MIMOŘÁDNÉ humanitární gesto.
  Samozřejmě: Před přijetím je nutno tyto sirotky PEČLIVĚ prověřit, zdali jsou
  • opravdu sirotci
  • 100% slovanští Árijci
  • opravdu českojazyční
  • 100% zdraví fyzicky i duševně
  • 100% ateisti nebo Pravoslavní resp. Husiti

  Pokud splní všechny tyto podmínky, můžeme je přijmout, umístit v táboře pro běžence, a celé Euroamerice ukazovat jako PÁDNÝ důkaz naší ochoty přijmout – JEDNORÁZOVĚ – běžence. Na základě této skutečnosti dostaneme další dotace, a to se vyplatí.

  „Na konci všeho našeho snažení je člověk!“ (Kl. Gottwald)

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste provokatér, Radosto.

   Vymazat
  2. Jenom zběžným pohledem, jsem odhadnul, že sepsání tohoto příspěvku vás muselo stát minimálně 20,25 minut života. Jsou tam nějaké linky, nějaké formátování, spíše více...

   Vy sám jste poměrně gramotný člověk, dodržujete větnou stavbu, vyvarujete se hrubek..

   Tak mi prozraďte, jakto, že vás nenapadlo, co užitečného, nebo alespoň příjemného, jste mohl namísto toho udělat.. Pro své blízké, nebo pro sebe samotného...

   25minut života je dlouhá doba pane Radosto.

   Vymazat
 5. příkladem by mohl být europoslanec Štětina....,ale ten je připraven ubytovat u sebe jen příslušníky dobrovolnického sboru "AZOV" až budou z Ukrajiny utíkat,platit jim kapesné, zdrav.pojištění ale problém je, že potomci původních Čechů v této ozbrojené v bandě nejsou.
  A tak mají naši "volyňáci" smůlu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jací "naši" Volyňáci? Voni je od Ukrajinců koupili? Pak jsou to jejich Volyňáci, tak nemudrujou a koukají se starat. Nejsou naši.

   Vymazat
  2. Pro 22:00 jsi separatista. Jsou to lidé, které mají stejné kořeny a stejnou kulturu a tudíž naši lidé. A jsou to celé fungující rodiny. (Kdežto údajní Syrští sirotkové jsou dospívající, s kterými je největší problém a jsou navíc již nakažení islámskou demagogií)

   Vymazat
  3. 11.44 Vy máte stejné kořeny jako obyvatelé Ukrajiny. Vaše definice národa je zřejmě převzata z aktualne.cz ... islámská demagogie je kompilátem demagogie judaismu a demagogie katolického křesťanství. Všechno škodná z jednoho levantinského soudku zla.

   Vymazat
  4. Pro 12:28 nikde jsem nezmínil, že míním těmi kořeny národní kořeny. Ale i tak, minimálně Volyňští Češi umí česky. Sdílený jazyk považuji za jednu z podstatných částí definice národa, v tom se snad shodneme. Dále byli součástí i když na chvilku naší státnosti. Mohla by nám Volyň připadnout až se Ukrajina vrátí do Ruského světa a spojíme se Slovenskem v jeden stát.

   Co se týká kořenů, jsou pro mně pouze dva Božský (Ruská civilizace, Slovani - člověk člověku člověkem) a Satanský (západ, Egyptská otrokářská civilizace a nejstarší fašistický stát Indie a další východní způsoby zotročení člověka - Budhismus, ten je nejrafinovanější; Hinduismus apod.)

   Svoje kořeny vnímám v lidské civilizaci (Ruské - zde jsou kořeny písma, klínové je odvozené od staroslovanštiny - to samé pro indické texty, kde lze vysledovat jejich kořeny v předkřesťanské Védické kultuře - jak potvrzují nejnovější neozvučované výzkumy) a odmítám se integrovat do nelidské - západní, která je pro můj život toxická.

   Poznámka:
   Po velké katastrofě vnikli civilizační centra, která se postupně rozšiřovala a narážela na sebe až zbyli již pouze dvě civilizace Ruská a Egyptská, která ovládla a pohltila ostatní. Ruská visí na vlásku, když bude zničena nastane velice rychlý návrat do doby kamenné nebo se duše budou učit mimo planetu zemi, která bude neobyvatelná. To, že je Ruská civilizace jiná je poznat na genetické úrovni, Slované jsou smělí, hrdí a nedokáží žít v otroctví, kromě poblázněných Němců, kde máme společné árijské kořeny, modrookých bloňdáků je v Rusku a mezi Slovany hodně a proto se také se dělá výzkum dna jak Slovany, kteří brání plnému zotročení, vymazat z lidstva. Navíc genetickou odlišnost dokazují různé výroky slavných. "Rusko metrem nezměříš jeho duši nepochopíš", "Rusko musí být řízeno samotným bohem, protože jinak není možné vysvětlit jeho existenci" atd. atd. Nedejte se zmást Ruskými elitami, které jsou nejzvrhlejší a nejburanštější na světě (poturčenec horší turka) a jsou vytvořeny uměle jako součást diverze Egyptské civilizace proti občinnému způsobu života Ruské civilizace, o zvrhlosti Ruských elit se v kronikách muselo psát v jinotajích, protože ty zvěrstva tam nemohli přímo napsat. Statní duma a obyvatelstvo to jsou dva světy - když je silný a schopný car, který drží šlechtu na uzdě, tak Rusko díky vysoké schopnosti samoorganizace rychle vzkvétá a takový vládce je trnem v oku jak Ruských zrádných elit, tak celému západu (... Ivan Hrozný, Stalin ...).

   Vymazat
 6. 21,03 Co to tady plácáte za blboviny. Víte jaká tam je korupce a pronásledování těch co jenom projeví že nejsou příznivci banderovců. Polsko vystavilo všem lidem Polského původu v banderistanu průkazy které jim umožňují vycestovat do Polska bez víza. Máte vůbec představu jak to tady v Čechách vypadalo v roce 1860 kdy docházelo k vystěhovalectví? Víte cizinců tady parazituje ? Jejich předci tady žily a pracovaly a tím se podílely na rozvoji národa a mají morální právo na návrat bez administrativních překážek. Nikdo v Vám tam nedovolí ani podívat se do archivu aby jste mohl doložit že jste Českého původu. Volyňáci mají smůlu protože máme takové politiky kteří umí jen parazitovat. Moji dva členi rodiny padly v druhé světové válce a otec unikl banderovcům jen o vlásek. Ano jsem Volyňák a vy hnusák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22.06 Co to tady plácáte za blboviny. Jak se v Čechách žilo v roce 1860 vím, a dokonce vím, jak se žilo předtím i potom, dnešek nevyjímaje. Kde myslíte, že žili moji a naši předkové. Na rozdíl od emigrantů, kteří táhli za štěstím do pryč, zůstávali v Otčině a pracovali pro ni... a umírali za ni na frontách První světové. To, že tady proti naší vůli parazitují smečky a roje cizáků neznamená, že sem budeme tahat další. Sám říkáte že nejste Čech, ale že JSTE VOLYŇÁK... A jsem-li (podle vás) já hnusák, pak vy jste (zase podle mě) "voňak" (nemám azbuku) = smraďoch. To, že moji předkové před staletími po monarchii jezdili a pracovali třeba ve Vídni (naše tehdejší hlavní město) přeci neznamená, že se mám proto morální právo do Rakouska vparazitovat. A za druhé války jsme zase my jen o vlásek unikli Němcům.

   Vymazat
  2. Zase nevíte o čem píšete. Jsem Volyňák tj z České rodiny která v roce 1868 odešla z jizerských hor pěšky s psím spřežením na Volyň. Vy jste byl z těch co nebyly v takové nouzi aby musely odejít hledat obživu do takových podmínek jaké byly na Volyňi. Mám doložitelné České předky do šestnáctého století. Kolik členů Vaší rodiny obětovalo život v boji proti fašizmu. Takový jako jste vy rozkládají národní hrdost. Pokud by jste byl Germán tak by jste se mohl přesvědčit jak by to šlo lehce. My jsme Češi a Vy jste debil.

   Vymazat
  3. Protože jste s Němci kolaborovaly a kolaborujete dál. Vždy se lépe mají kolaboranti, vlezdoprdelisté a různí paraziti.

   Vymazat
  4. 00.40 Věcné argumenty nemaje, nadáváte a urážíte. Začal jste hnusákem, dospěl jste k debilovi. Nemáte pravdu, tím bych byl, kdybych k nám natahal další červené mravence na úkor našich pracujících českých lidí a dětí. Abychom živili další podporovatele cizích zájmů místo zájmů našich. A pokud vám jdwe o boj Ukrajinců proti fašismu, tak na tom byli stejně jako králící c koutě. Fronta se bez jejich vůle přehnala na východ, když vaši obdivovaní Němci ("Hitler osvoboditel") práskali ustupující, místy prchající překvapené rudoarmějce, a potom podruhé, když řádně probuzení a nabuzení rudoarmějci vypráskávali ty vaše překvapené Němce jako divící se opice zpátky, až na demarkační čáru. Ukrajinci tak prostě museli volit mezi dvěma stranami a není vinou Českého národa, že někteří sáhli do nesprávného hrnce.

   Náš rozrod přežil Druhou světovou i koncentrační tábory.

   Kdybyste hledal jak opět nevěcně odpovědět, další stupně oligofrenie jsou imbecil a kretén... Potom už jenom Banderovec.

   Vymazat
  5. Jo Váš rod v tom uměl chodit. Přizpůsobivost je heslo Vaší rodiny. Určitě jste v pohodě všichni přežily i padesátá léta. Můj otec přesto že byl voják Svobodovy armády, těžce zraněný v bitvě u Jasla, byl tenkrát politickým vězněm na Kladně. Dva členové naší rodiny padly v druhé světové válce. Ukrajina je výplod zvrhlých parazitů. Nic nového: ROZDĚL A PANUJ. Váš rod přežil a přežije bez úhony všechny režimy. Máte to v genech.

   Vymazat
  6. 11.21 Máte štěstí, protože moji prastrýcové - manželé babiččiny sestry, již zemřeli. Oba za odboj v KL, jeden v padesátých letech seděl v lágru VOJNA u Příbrami - jestli vám to něco řekne. Za vaše kecy by vás poslali do Brusele. A syn sestry mé druhé babičky byl zavražděn americkými LUFTPIRATEN u Emauzy při náletu na Prahu!

   Dokážete akorát nesmyslně fábulovat o lidech, o kterých vůbec nic nevíte. Copak dělali vaši předkové a "soukmenovci" z Volyně za První světové a za Občanské války ve dvacátých letech? Komisaře? To zase máte v genech vy, pane. A na čí straně bojovali a padli vaši příbuzní za Druhé světové? Byli to dobrovolníci, nebo je do zbraně odvedli?

   Vymazat
  7. 11:21 + 12:21, přestaňte se už vy dva, propánakrále, urážet. Vždyť máte stejný původ, podobné pohnuté osudy, stejně jako naše rodina, proč po sobě štěkáte? Jste (jsme) na stejné lodi, musíme držet spolu, a ne se hádat kvůli blbostem, vy chásko jedna nepovedená :) Takže klid a dobrou chuť u nedělního oběda.

   Vymazat
 7. Ano těm lidem pomoc by bylo dobré akorát kdo z politiků řekne že utíkají před fašistickým režimem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náš národ nalézá pro sebe pomocnou ruku pouze na konci vlastních paží. Máme tu i tak dost Ukrajinců. A nevidím důvod některé z nich zvýhodňovat. Emigranti od nás také museli projít uprchlickými tábory (např. Treiskirchen) a živit se vlastní prací a ubytování i stravu si platit ze svého.

   Vymazat
  2. 23:11, taky mi není moc jasné, co brání českým Volyňákům přijet sem tak jako jiní. V mém okolí je spousta Ukrajinců někde od Žytomiru, i z východu země.

   Vymazat
  3. 23:11 + 13:53 Proč ignorujete, že Voliňáci nejsou totéž, co ostatní Ukrajinci? Pro ně snad neplatí vyjádžení ex Hermana, že to jsou naši milí krajané? Ale na rozdíl od Sudeťáků oni nikdy neškodili naší zemi, nevraždili naše občany, bojovali proti našemu nepříteli a dokonce mají české kořeny. To jsou důvody, proč by se k nim mělo přistupovat daleko vstřícněji, než k ostatním Ukrajincům.
   Co tomu brání? Jenom jediné. S jejich příchodem jsou ohrozeny lži o "demokratickém" režimu na Ukrajině. A to naši podporovatelé Banderostánu nemohou připustit. Jó, kdyby takhle byla Volyň v LLR, DLR nebo na Krymu, to by byla jiná písnička. To by je dovezli třeba násilím, jako ochranu před ruskými "okupanty".

   Vymazat
 8. Na Ukrajině vládne chunta . Poprvé v roce 2008 jsem se na Slovensku od Rusýnu dozvěděl co Ukrajinci provedli Polákům na Voliňi . Po deseti letech jsem vyděl i film Voliň . To samé dělali i ustašovci Srbům . Hnus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co si UA vyvzdorovali na Majdanech, to mají... jako my co nám vycinkaly klíče na náměstích.

   Vymazat
  2. 23:14 No to ne. U nich zatím vládnou jen jejich vlastní oligarchické klany. Pořád ještě nejsou kolonií, sloužící jen cizím zájmům. Po tom pořád jen touží.

   Vymazat
  3. Omyl. Jsou to ti samý co u nás, jenom sou krutější. Z toho vydíte že byl Stalin v podstatě humanista, poslal je na Sibiř a oni se vrátily. Za to co tam prováděly je měl nechat postřílet a byl klid.

   Vymazat
  4. 23:23, oligarchie, to je sice pravda, ale pouze s pomocí USA. Pravým šéfem Ukrajiny je dneska Kurt Volker, on rozhoduje o tom, jestli bude válka nebo mír.

   Vymazat
 9. ukrainci v podstate neexistujú - národnosť určite nie, a ako štát vymyslený Leninom mal dávno skončiť, tam každý nenávidí každého, nemá to perspektívu, oni to vedia, len strach ich drží pokope, no - slováci kedysi mali Hornú a Dolnú zem - Horná cca dnešné Slovensko okradnuté o Pílišské vrchy a časť okolo Tóth Komloša - čítaj Slovenský Komlóš - a Dolná zem - okolie Békešskej Čáby - dediny ktoré mali časť magyarov a slovákov boli pričlené do Magyarska - dediny ktoré mali srbov a slovákov do Srbska - teraz - ak si niektorý z nich vybaví preukaz zahraničného Slováka, tak má právo zamestnať sa dokedy chce na Slovensku - a ak chce môže požiadať o občianstvo, bez čakania, čím to, milí bratranci, že nemáte tento mechanizmus - a nemusí to byť človek práve zo srbským pasom a štatútom Slováka - je to jedno - a tak to platí aj pre Ukraincov, hlavne z Podkarpatskej Rusi - áno - je u nich problém - musia sa učiť LATINKU - to je celé - behom pol roka ovládajú slušne reč, a behom roka čítajú - v čom je problém, ale rozoberať to tu ? - popravde - koľkí prišli aj tak, tak čo im robiť prieky ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. neohánějte se Leninem. 87% komisařů-ministrů SSSR byli icikové.
   TAM ZAČNĚTE.
   šalom

   Vymazat
  2. 7.49 Píšete o etnických Slovácích, kteří BEZ ZMĚNY MÍSTA SVÉHO POBYTU A PRÁCE připadli na základě "Trianonu" do různých následnických zemí v důsledku zániku Rakouskouherského mocnářství.

   Tzv zahraniční Češi na Slovensku žijící mají obvykle dvojí státní občanství pán Slovák, vaše i naše a totéž platí pro vašince v Čechách - a chtějí-li tak i "Čechoslováky" táta Čech, maminka Slovenka, nebo naopak...

   Ovšem vy myslíte tzv. zahraničními Čechy EMIGRANTY, kteří se na práci pro Otčinu a pro Český národ vykašlali a táhli za lepším vydělávat do ciziny, kde celý život platili daně a pojištění... ale na stará kolena by se rádi přisáli na náš zdravotní a sociální systém a užívali v lepším případě zahraniční důchody, nebo požadovat důchdy od nás, na úkor důchodců , kteří v OTČINĚ PRACOVALI CELÝ ŽIVOT A PLATILI V NÍ DANĚ!

   A to je podstatný rozdíl, jako hrušky a shnilá jablka.

   Vymazat
 10. Mali ste to urobiť ako v Maďarsku, štatút zahraničného UHRA-MAĎARA, ktorí ma aj Maďarský pas.

  Neviem prečo V Prahe zaspali, kedže ide o ich Čechov žijúcich na Ukrajine, a nedostali štatút zahraničného Čecha žijucého na Ukrajine, z možnosťou sa vrátiť do domovskej krajny Českej republiky.
  Ukrajinský Česi bi mali istotu že sa môžu vrátiť domov do vlasti svojích predkov do Čiech. Tím by boli Český branci, ktorí majú narukovať do Ukrajinskej Armádi zachránení, lebo bi sa z pasom Českej Republiky mohli ocitnúť doma v Čechách, a nemuseli bi ísť bojovať proti svojmu presvedčeniu, proti Ukrajincom a Rusom, na Ukrajine.
  Ale asi v Prahe im to vyhovuje, že neprišli z pasmi pre potomkov českých vysťahovalcov žijúcich na Ukrajinskom území.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Praze nezaspali, je to jen typická česká připosranosti.

   Vymazat
  2. 10.08 Tak si vyměňte a konečně vyperte to vaše připosrané prádlo. Někdo totiž smrdí po práci, ale to je úctyhodný smrad. Léčí se také vanou a prádelnou.

   Vymazat
 11. Pane z 23.04 možná jste také Volyňák jenom o tom nevíte. Poslední Slovanský kmen který přišel na území Čech jsou Chodové kterým se říkalo bulácí protože v řeči užívaly bulo jak se do dnes užívá v UK. Jako vzpomínku na kraj odkud přišly založily město Volyň. Je to prastarý Slovanský název kraje v dnešní UK. Zajímejte se o Slovanskou Historii je zajímavější a starší než mnoho jiných a je to NAŠE HISTORIE.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jde o to, kdo vám tu vaši historii přepsal.
   A kdy a proč.

   Vymazat
  2. Historii můžete přepisovat ale ne změnit. Jsou doložitelné pozůstatky Slovanské kultury starší než mnoha současných Evropských kultur. Právě neznalost a opěvování jiných kultur je základem rozvratu té naší.

   Vymazat
  3. Ukrajinci prý podle výzkumů jejich historiků vynalezli peníze, loď, zimu i léto, dokonce udělali první kolo a podle volyňských plánů vykopali Černé, Azovské a Kaspické moře... když vršili Karpaty, Kavkaz, a budovali Velkou Chazarii. S tím kolem bych jim to, alespoň ve vztahu ke kolu značky Ukrajina, věřil.

   Tomu chyběla jenom loukoťová kola. Ne nadarmo byl nejlepší reklamní slogan období normalizace tento:"Chceš-li poznat co je dřina, kup si kolo Ukrajina".

   Vymazat
 12. pošleme všechny úkáčka Prasčenkovi a pokud k nám přijedou, tak na dva roky a pak až za deset roků. musíme přeci socializovat nevzdělané kultůry, které vykopaly Černé moře.
  :)

  OdpovědětVymazat
 13. Ty "voňaku" z 23:04 si můžeš pamatovat z r.1860 tak starou belu.Možná jsi slyšel "bájivé vypravování starců"což je termín z historie literatury.Máš to silně popletené,když tvrdíš že naši předkové v 1.sět.válce umírali za otčinu!To spíše za císaře pána a jeho rodinu,asi si pleteš dojmy a pojmy.Raději studuj historii a neblábol nesmysly!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahasvére z 13.24, který pamatuje korunovaci Franze Josefa I. císařem a který válku profeldkurátoval jako Katz ze Švejka, zachovej si svoje dojmy a studuj SKUTEČNOU HISTORII - nebo, si obuj Kedsky a projdi v Čechách světa kraj... co ves, to památník padlým v První světové. NEBER SI JE DO ÚST!

   Vymazat
 14. Jo o historii víte kulový. Je jasné z textu že píši o druhé světové a o tom jak to tady vypadalo 1868 mám zápisky svých předků. Zajímejte se o své předky možná zjistíte jak je možné že neměly problémy za žádného režimu. Vy samozřejmě také. Jen se divím co děláte na tomto vebu paraziťáku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:13 To o problémech za nějakého režimu je zajímavá myšlenka. Co myslíte, má za dnešního režimu větší problémy ten, co lže a krade nebo ten, co mluví pravdu a nekrade?

   Vymazat
  2. Dnes nemá problémy jen zvrhlý parazit.

   Vymazat
  3. 16.13 Na ja, herr Kommissar. Lidé, kteří poctivě pracují a dodržují zákony obvykle problémy nemívají, že? Jakpak ti vaši fungovali za První světové a za Občanské války a za intervence... když máte ty fertig zápisky v nepřetržité linii od roku 1868...

   Vymazat
 15. Jsem hrdý na mojeho dědu , který zlikvidoval několik benderovcu .
  Smrt fašismu !

  OdpovědětVymazat
 16. 19;30
  Dneska by si naši dědové na tý bandě BANDEROVSKÝ mohli dělat zbroják!!!!!!:-))))

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 18. Hamáček muß weg.

  OdpovědětVymazat
 19. Já, jako Moravan, bych všechny volyňské Čechy přivítal na Moravě, když je nechcete v Čechách.
  Bezpochyby jsou to lidé pracovití, a skromní, a byli by mimořádným přínosem.
  V každém případě tito lidé zasluhují respekt za to, že si udrželi a uchovali svůj svébytný národní charakter a zvyky v silně nepřátelském prostředí.
  Lituju ubožáky, nenávistně se vymezující vůči našim krajanům.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.