Reklama

středa 5. září 2018

Naši drazí teroristé v Idlíbu


Václav Umlauf 
5. 9. 2018 E-republika
Rusové se dali dohromady s legální syrskou vládou a vyhráli. Západ se dal dohromady s teroristy a prohrál. Pokud mám parafrázovat Napoleonova hlavního vnitráka Josepha Fouchého, tak postoj Západu v Sýrii je ještě horší než zločin, protože je to kardinální chyba.


Korporátky a presstituti jsou naštvaní na Trumpa a mají pravdu. Kde jsou ty časy, kdy se státy vydíraly v rukavičkách, pod pláštíkem neoliberální ideologie, lidských práv, genderu a povinného záchodu pro třetí pohlaví. Trump už na takové nesmysly nemá čas. USA jdou do kytek a musí se spěchat. Hlavní boss dnes zvedne telefon a jasně a přesně zavelí, jak má daná země skákat. A pokud správně nehopsá, tak jí Trump odejme americkou “pomoc” (Palestina, Pákistán, Sýrie), nebo neskákající zemi zvedne cla (Mexiko, EU). Za sebe mám Trumpa rád, protože je to bezohledný neoliberální miliardář. Na nic si nehraje a dělá veřejně to, co nám tvítuje. Je to přesně takový výlupek, jako je dnešní jedno promile, které nám vládne.

Trump je stejně strategicky a politicky geniální jako americká a evropská politika v Sýrii. Pro velkého Bílého muže v malém Bílém domě byl jeho platně zvolený prezidentský kolega v Sýrii jednoduše a prostě “zvíře”. Dnes je Asad pro Trumpa opět prezidentem. Jaká podivuhodná změna v oslovení. Mediální kotrmelec amerického prezidenta je vidět, kdežto západní podpora teroristům se maskuje jako humanitární krokodýlí slzy. S těmi začal nakonec i Trump, když tento týden varoval Asada a jeho spojence přes útokem na poslední baštu terorismu v zemi. Rusové se dali dohromady s legální syrskou vládou a vyhráli. Západ se dal dohromady s teroristy a prohrál. Pokud mám parafrázovat Napoleonova hlavního vnitráka Josepha Fouchého, tak postoj Západu v Sýrii je ještě horší než zločin, protože je to kardinální chyba.

Proměny Turecka jsou podivuhodně silné a rychlé, stejně jako proměny Izraele ohledně dobyté Dáráje a Asadova obsazení nárazníkových zón u Golan, které předtím ovládali Izraelem vyzbrojovaní a podporovaní teroristé. Dnes tam místo teroristů mají vojenské pozorovací posty Rusové a Izrael je z toho oficiálně štěstím bez sebe, jak to dobře dopadlo. Turci cpali a cpou do Idlíbu zbraně horem dolem, ale minulý týden otočili stejně rychle, jak je na Blízkém východě zvykem. Wahábistům placeným mimo jiné Saúdy a Západem jednoduše řekli, že to mají v Idlíbu zabalit. To ale nejde, stejně jako jim už nejde odejmout chlór a další komponenty na chemický útok. Turci proto otočili kompletně, stejně jako Izrael během posledních dnů vítězného útoku Asada u Golan. V Sýrii není problém páchat zločiny, ale prohrát válku, protože to je kardinální chyba. A tak se pro Turky stali přátelé a demokrati z Jabhat al-Nusry přes noc “teroristé” a přišli na oficiální seznam. Zbraně cpou Turci, Západ a Izrael do Idlíbu pochopitelně dál. Tedy přesněji řečeno, Západ a USA a Izrael to dělají přes FSA a přes prostředníky, a nikoliv přímo, jako to dělají Turci a Saúdové.

Pochopitelně, že Západ nemůže vědět, kdo centrálně velí celé frontové linii v Idlíbu. A co se stane, když za dva týdny Asadovy ofenzívy se toto území zmenší na polovinu a všechny zbraně přijdou do jednoho teroristy řízeného kotle, který je již nyní uzamčen Asadovými tanky a ruskými letadly. Ale to je historie zločinu, nikoliv kardinální chyby, kterou Erdogan nyní oficiálně napravil opraveným seznamem. Západ a USA jsou tak hloupí, že Idlíb zamotali do své koloniální propagandy, a tak se postavili do jedné latě společně se Saúdy a Izraelem. Turci začínají ze Sýrie utíkat, protože zrada a překabátění v této zemi se už dávno přestaly počítat. To jen Rusové, Írán a Hizballáh nemění fronty a od začátku až do konce bojují proti teroristům. Západ se beztak pokoušel Erdogana zabít při nepodařeném vojenském převratu, který mu práskli Rusové, jimž předtím zákeřně sestřelil vojenské letadlo na výsostném území Sýrie. Rusové umí hrát šachy a hrají je pod vedením Lavrova a vojenského generálního štábu přímo mistrovsky. Západ a USA vypadají jako idioti, a také jimi po prohrané válce doopravdy jsou. A to si ještě počkejme na výpovědi zajatých teroristů a na zabavené sklady zbraní nacpané novými západními zbraněmi, jako to bylo v Aleppu. Viz náš článek Český a bulharský boj s terorismem v Aleppu.

A nyní k hlavnímu bodu komedie, což je pochopitelně casus belli, který má ospravedlnit západní ochranu teroristů v Idlíbu. Problém je v tom, že Rusové a Asad sledují pohyb chemických zbraní podobně jako my sledujeme na internetu balík, který nám má doručit pošta. A všechno nyní zveřejňují, a ne jako ještě před několika měsíci, kdy k pohybu chemických zbraní mlčeli. Tehdy ještě Rusové a Asad doufali, že Západ přestane podporovat ta nejhorší lidská zvířata. Nyní už to vzdali, protože karty jsou vyloženy na stole a každý soudný člověk je vidí. To se pak těžko chystá provokace, zvláště když je známo složení bojových plynů teroristů a zlikvidovaných zásob Asada a když obojí má v laboratoři mezinárodní tým OPCW. Takže Trump veřejně pláče nad humanitárním problémem Asada a Rusů zvaným Idlíb. A Turci už hodili ručník do ringu a jen z povinnosti posílají zbraně teroristům do Idlíbu s vědomím, že je stejně konec.

Západ a USA však mají koloniální ambice většího rázu. Viz článek z roku 2013 nazvaný Fakta o Sýrii (IX.) aneb Bytí a nebytí dolaru. Tehdy jsme komentovali první koncentraci válečných plavidel USA a Ruska u pobřeží Sýrie. Dnes tato situace kulminuje. Podívejte na tuto mapu ukazující současné rozložení námořních sil.Stačí se podívat na mapu a sami vidíte, že u pobřeží Sýrie je podle všeho největší koncentrace bojových plavidel Ruska a NATO od 2. světové války. Rusové zde mají oficiálně 25 bojových plavidel a navíc pořádají manévry u pobřeží Sýrie, takže mají odjištěno. USA a NATO zde oficiálně nemají žádnou vojenskou loď, protože se nevyjádřili. V současné době žijeme v horší situaci, než byla Kubánská krize v roce 1962. O kubánské krizi se psalo málem v přímém přenosu, ale o její dnešní a horší variantě nevíme nic. Buď je vedro, nebo začalo pršet, nebo spadl další pes do kanálu. Anebo se zase a opět máme dobře. To je poslední výkřik korporátek z dneška, protože začala ekonomická krize a bankovní krach je zase na spadnutí.

Fascinující není fakt, že běží studená válka a že Západ se chystá do konfrontace s Ruskem, aby ochránil teroristy, kteří prohrávají v zemi, kde nemáme co dělat. Trump řekl, že USA budou Sýrii opouštět, ale fakticky zde dělají to, co v Afghánistánu, kde už Západ válku prohrál. Spojené státy rozšiřují počty základen na severu Sýrie, kde jsou Kurdové a proamerické milice. Cvičí a vyzbrojují teroristy v jimi chráněném táboře Al-Tanf a posílají je bojovat směrem k Palmýře, kde je už podruhé rozstřílel Asad a Rusové.

Fascinující je fakt, že pokud se do sebe Rusové a NATO pustí na syrském pobřeží, tak začne ozbrojená fáze konfliktu zvaného “studená válka”. A my od korporátních presstitutů ani oficiálně nevíme, že tam nějaké vojenské lodě jsou. Pokud Západ vystřelí rakety na vojáky v ruských legálně zřízených syrských základnách stanovištích, kde bojují s mezinárodními teroristy se souhlasem RB OSN, pak Rusové mají právo potopit lodě NATO. A pak začnou presstituti plakat jako na povel, jak jsou ti Rusové zlí. A jak my jsme dobří, že za naše daně bojujeme za ty patentované demokraty a humanisty v Idlíbu, kde natáčejí Bílé přilby vyznamenané za tento herecký výkon americkým Oscarem. A proto musíme zbrojit jako diví a konečně umlčet ty, co píší podobné články, jaký právě čtete. A pak budeme moci konečně táhnout na Moskvu, jako Napoleon a Hitler. Prasárna je to, takto lhát lidem.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:
Český a bulharský boj s terorismem v AleppuJak Západ bojoval v Sýrii s Al-Núsrou a s Islámským státemSoudruzi teroristé, stala se chyba: Aleppo bude svobodné asi už na konci roku 2016Vojenská ofenzíva Asadovy koalice, strategické a mediální vítězství RusůRusové udeřili, ale Asadovi vojáci do boje nejdouIzraelští neonacistéProč jsou na tom íránští židé lépe než Palestinci v Gaze?Jak zacházejí s uprchlíky v IzraeliBude senátor McCain na seznamu amerických teroristů?Oficiální konflikt mezi EU a státem Izrael

26 komentářů :

 1. Už to brzy začne !!

  OdpovědětSmazat
 2. Není vlastně od USA chvályhodné starat se o své vojáky v Idlíbu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vladimír Procházka5. září 2018 13:15
   Není vůbec chvályhodné, že je tam má, bez souhlasu regulérní syrské vlády. P.K.

   Smazat
 3. USA nedělá vlastně nic jiného, než pokračuje v politice fašistického Německa. Když Hitler zaútočil na Polsko, provedl před tím provokaci ve formě útoku na vlastní Německou radiostanici. Američani nedělají nic jiného, než kopírují metody fašistického Německa. Před každou akci namířenou na Sýrii provedou provokací prostřednictvím bílých přileb, které použijí, nebo zinscenují chemický útok. Jenže, kdo lhal jednou, lže pořád. Ještě pamatujeme jak Tony Blér a celý západ lhal o tom, že Sadám Husajn má v Iráku zbraně hromadného ničení a proto je nutné Irák zničit, což západ a zločinné NATO udělalo. Pak Tony Blér přiznal, že vše bylo vmyšlené. Ale to už Irák není a milion civilních lidí bylo zabito. To samé se odehrálo v Libyi. A lže se dál a i bez důkazu, že provádí bombardování všech těch, kteří nesouhlasí se západem.

  OdpovědětSmazat
 4. Chce to trochu optimizmu !
  Např.zpráva pro důchodce : "Všem důchodcům nad 99 let věku bude od 1.ledna 2019 přidáno ke svým důchodům 2 000,-Kč."!

  Potom,že to nejde !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. září 2018 15:03
   Jak znám Babiše, tak bude mít v rukávu ještě další eso. Třeba, že všem důchodcům nad 109, od roku 2021 přidá 2.200,- Kč. P.K.

   Smazat
  2. Závidíte?Vy se důchodu nedožijete

   Smazat
  3. 15:28 - na Zaorálka nemá, 40.000 měsíčně, to i debil pochopil, že si Luboš dělá srandu. Nepodceňujme ale voliče ČSSD.

   Smazat
  4. 15:03
   Náčelniku, jsou sice prázdniny a pes spad dho kanálu (a Poche do hladomorny v Černínu, kam házej denně zbytky z recepcí), ale ŽIADEN novinár neanalyzoval velkolepé přidání dhůchodcum, kdy 600 a něco jim patří jako běžná valorizace a 300 (mělo by být 450 x 6) je "jako" náhrada za leta vokrádání Kalouskem a Marxovou.

   Takže 2500 jim stát furt dluží a nikdy nedá, neb si to tělnatí tělocvikáři, ožralí hasyči a LGBTP úředníci nacpali do řiti a nic nevydají, Fromm řikal, že jsou to anální povahy.

   Smazat
 5. V souvislosti s informací, že Rusové bombardují Idlib, se v ČT24 objevil šot s bílými přilbami. Je na něm vidět, jak lidé vytahují z trosek malé dítě. Škoda, že se to nedalo prohlédnout podrobněji. Z výrazu tváře toho dítěte bylo možno vypozorovat, že je překvapené z toho, co se vlastně děje. Na zaprášené tváři nebyly ani stopy po strachu, slzách a nebo nějaké bolesti, přestože kameraman nezapoměl záběr na jeho nohu, kde byla vidět červená skvrna od poloviny lýtka až do poloviny stehenní kosti (samozřejmě dítě bylo oblečeno). Vzbudilo to ve mně okamžitý a snad i oprávněný dojem, že takový záběr neodpovídá reálné situaci. Snad se "záběr" někde objeví, abych si jej mohl přehrát a udělat si svůj "obrázek" o daném šotu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nic bych za to nedal, že bombardoval někdo ze západní koalice, nebo dokonce Izrael, právě proto, aby Bílé přilby mohly přejít do režimu Holywood

   Smazat
  2. Ne, já myslím, že se s tím Rusové a Asad ani netají a tento postup se dal předvídat, když nabízeli hrdlořezům z osvobozených oblastí Sýrie odchod, když se vzdají, právě do této poslední bašty. Tam si je pěkně shromáždili, obklíčili a hodlají je dorazit. No snad si někdo nemyslel, že je tam budou na věky trpět? Byl to jen taktický začišťovací manévr. Jinak všechno jede podle stále stejného scénáře - Asad osvobozuje, Západ kvílí, páchá provokace, následně útočí na syrské základny za své vlastní zločiny, za které také následně uvaluje další a další sankce a tak pořád dokola. Ale u syrských břehů je fakt nebezpečně husto a jediné, co ty šmejdy americký může odradit od použití ponorek je strach z ničivé odvety.
   No ostatně, kdyby se nebáli, dávno byla třetí světová, začít mohla kdekoliv a kdykoliv. Tak jen je nechme, ať se bojí... J.

   Smazat
 6. USA jsou zahnané do kouta, protože svět je pomalu přestává dobrovolně sponzorovat a Trump dokonce musel začít splácet dluhy, protože státy začaly pomalu, ale jistě prodávat "spolehlivé" americké treasuries, některé dokonce vyloučily dolar ze vzájemných obchodů. USA na splácení všech dluhů nebudou mít brzy naprosto nic. Zato mají ale dost vojska po celém světě, takže si mohou vybrat, kde začnou své věřitele "eliminovat". Bude stačit pro výstrahu asi jenom pár, ostatní couvnou. Hloupé je to, že už dluží tolik, že se na to ani celý svět nedokáže složit ani po dobrém, ani po zlém! Závěr: dluhy si USA vynulují pouze celosvětovým konfliktem.

  OdpovědětSmazat
 7. "O kubánské krizi se psalo málem v přímém přenosu, ale o její dnešní a horší variantě nevíme nic."

  Neco podobneho jsem si rikal taky.

  OdpovědětSmazat
 8. Opravil bych nadpis, jedná se o demokratické teroristy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, terorismus je naprosto demokratický způsob, jak dosáhnout všeobecného konsensu v jakékoliv téma.

   Smazat
 9. Bez ohledu na pokrytecký strach Američanů o osudy ubohých syrských civilistů v Idlib (rozuměj teroristů) již začali Rusové s leteckými útoky na opevněné body obranné linie teroristů.

  OdpovědětSmazat
 10. Nevěřím že světoví teroristé zaútočí na Rusko když vědí že mají daleko lepší zbraně jen budou kopat nožičkami a vřískat.

  OdpovědětSmazat
 11. Když si přehraju vývoj světového dění od konce 80 let po současnost, tak mi to přijde jako laciný film, dynamicky se propadající do stále hloupějšího děje, který by působil rozpačitě i na diváka VHS s jedním dabérem. Ale ona je to naše realita a to je děsivé. Co si budeme nalhávat, o žádná lidská práva, demokracii, spravedlnost ani utrpení cizích lidí nikomu nejde a nikdy nešlo. Ani USA, ani Evropě, ani Rusku, ani komunistům v Číně. Vše je věcí sobeckých zájmů, které se občas setkávají na společné trajektorii.
  Bohužel tzv. severoatlantická civilizace zdegenerovala natolik, že na všech úrovních odshora dolu velí už jen vyšinutí pošuci, magoři, feťáci, hňupi, buzeranti a duchaprostí kývalové. Lidé naprosto neschopní, zejména ničeho užitečného. Ovšem genderově vyvážení.
  Odpověď na otázku, kam s takovými budižkničemy můžeme doplout, si jistě většina umí odpovědět sama. Ale fascinující je ta neschopnost a ve velké míře také nezájem pasažérů provést kroky k odvrácení katastrofy.
  Kdyby se dalo aspoň vystoupit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JK Jo kabrhelka jakešík a 8 kopie z videopůjčovny já se k západu nehlásím jsem Čech ze střední Evropy.

   Smazat
 12. Netřeba bojovat. Rusko je díky sankcím v úpadku a této trajektorie se přidrží. Otázka nějakého práva nemá význam, stejně jako válka stačí jako hrozba.
  A.France dobře věděl (Ostrov tučňáků), že důkazů netřeba. Čím je jich víc, tím více komplikují situaci. Při pohledu na úskočný asiatský pohled Putina musí být každému jasné, že putinovci vraždí chlorem i novičokem.
  Uvidíte, že sankce ty štváče udolají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy to se sebou musíte mít hodně těžké...

   Smazat
  2. Naše komentáře nikoho nezajímají a jsou bez významu. Není nutné tvářit se vážně.

   Smazat
  3. Ať žije slepičí rozum pěstovanej na těch nejdražších univerzitách. Třikrát hurá !

   Smazat
 13. Vlhké sny rudoprdů (tento článek) versus realita světa - https://www.novinky.cz/ekonomika/482917-strmy-pad-ruske-meny-nebere-konce-dolar-uz-stoji-vic-nez-70-rublu.html

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.