Reklama

úterý 11. září 2018

NATO se cpe do Černého moře. Jak je připravena Černomořská flotila?

mbi
11. 9. 2018 Politikus, překlad Eurasia24
Zatímco média informují o rostoucím napětí ve východní části Středozemního moře v souvislosti s děním v Sýrii, situace není zdaleka klidná ani v Černém moři. Jak je na případné další vyhrocení napětí v oblasti připravená ruská Černomořská flotila?Američané pokračují v provokacích v oblasti Černého moře. Jejich torpédoborec Carney nedávno vstoupil do Černého moře a připojil se k sesterské lodi Ross. (Obě plavidla patří do třídy Arleigh Burke – dnes více než 60členné třídy raketových torpédoborců, vybavených protiraketovým systémem Aegis a uzpůsobených i pro protilodní, protiponorkový a protiletadlový boj. Ve výstavbě nebo objednáno je ještě dalších cca 15 lodí, které tvoří hlavní doprovod a ochranu amerických letadlových lodí; pozn. překl.)

Moskva na tento krok neprodleně reagovala a označila ho za aktivitu, která rozhodně nepřispěje ke snížení napětí v této oblasti. S Američany to samozřejmě ani nehnulo a zdůvodnili svoji nečekanou návštěvu v Černém moři snahou „posílit bezpečnost svých spojenců v Černomoří“.

Každý normálně uvažující člověk samozřejmě chápe, že Američané svým počínáním jen zhoršují situaci v regionu, navíc pak je sporné, koho vlastně chtějí v oblasti Černého moře chránit či podporovat.

Určitě ne Turky, s nimiž jsou v současné době ve vážné konfrontaci. Nejspíš chtějí svou přítomností podpořit Ukrajinu, která se v poslední době chová stále agresivněji. Ukrajinský prezident Porošenko a jeho generálové stále sní o vojenských a válečných operacích Ukrajiny v Azovském moři. Pokud jde o Ukrajinu, je to zcela pochopitelné – jde o výraz celkového úpadku a marasmu jejího režimu v progresívní fázi. A co se týká amerických záměrů, ty jsou také zcela zřejmé.

Černomořská flotila ruského námořnictva ale má čím na provokace NATO odpovědět. V její sestavě je mimo jiné šest moderních ponorek projektu Varšavjanka s mohutnou a účinnou protilodní raketovou a torpédovou výzbrojí. Vyznačují se ještě jednou velkou předností – velmi tichým chodem. Ruské velení plánuje, že počet ponorek tohoto typu v oblasti ještě navýší.

Hladinovou sestavu plavidel flotily představuje v první řadě její vlajková loď – gardový raketový křižník Moskva nesoucí v dobách SSSR název Sláva. Projekt křižníků této třídy byl natolik úspěšný, že Sláva je i v současné době schopna čelit moderním plavidlům protivníka. Jistě, léta provozu musí být na lodi nutně znát, a tak na křižníku v současné době probíhá modernizace. (Úlohu vlajkové lodi dočasně převzal raketový křižník Varjag – sesterská loď Moskvy projektu 1164 Atlant a vlajková loď Tichomořské flotily RF; pozn. překl.)

Do sestavy flotily jsou postupně zařazovány také nejmodernější velké fregaty. Patří sem plavidla projektu 11356M pojmenovaná po ruských admirálech – dnes jsou to Admirál Grigorovič, Essen a Makarov, dalšími budou Kornilov, Istomin a Butakov. Pominout nelze ani nové korvety (třída Bujan-M), raketové čluny, minolovky a rychlá protidiverzní plavidla (např. projekt Raptor nebo Granačok).

Třešničku na dortu pak u Černomořské flotily představuje její letecká část. Ta je dnes soustředěna v západní části poloostrova Krym. Ve výzbroji námořního letectva jsou nadzvukové stíhací a bombardovací letouny Su-24 doplněné v poslední době o supermoderní víceúčelové stroje Su-30SM. Trénink pilotáže a nácvik řešení bojových situací probíhá prakticky každodenně ve výcvikovém komplexu NITKA.

Shrneme-li všechny uvedené skutečnosti, je zřejmé, že Černomořská flotila má na provokace NATO čím odpovědět.


- - -

27 komentářů :

 1. "USA připravují provést raketový a letecký útok na syrské státní objekty. To znamená, že jsou USA se svou armádou připraveny vstoupit do války v Sýrii. Už ne v podobě nepravidelné armády ISIL, která byla poražena, ale jako americká armáda. Je jasné, že USA nemají v úmyslu bojovat na zemi, protože tam vždy prohrály. Po celé své dějiny USA nikdy v bojích na zemi nevyhrály.

  Vždy když dosáhly nějakého úspěchu, tak to bylo díky hromadným dělostřeleckým, raketovým a leteckým útokům. A jak byl poražen ISIL? Díky přesným bodovým útokům našeho letectva. Američané, státní elita USA jsou v…

  Tedy chtějí zopakovat ten samý manévr, ale nepoužít tentokrát proti Asadovi bodové, ale plošné bombardování. Vzpomeňte si na rozbombardované Drážďany, vzpomeňte si na Tokio, na Hirošimu a Nagasaki. Kdy se Američané obtěžovali s bombardováním vojenských objektů? Oni vždy bombardovali civilisty, protože je to pro ně bezpečnější. Tam je méně protileteckých prostředků. A zde počítají s tím, že v jediném okamžiku pokryjí celou Sýrii, že zabijí Asada, s ním co nejvíce lidí a rozpoutají tak okamžitě válku po celém Syrském území. My jsme se pomalu, ale jistě blížili ke konfrontaci s USA.

  Ve výsledku tohoto pohybu se teď nacházíme v té pozici, že jestliže se USA pokusí o letecký nebo raketový útok na státní objekty v Sýrii, nebudou už sestřelovány jen ty rakety, ale i jejich nosiče. A to je zásadní rozdíl. "
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-04-09-2018/

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím, že základní smysl událostí je celkem jasný. Chtějí Rusům rozdělit pozornost a trochu si odlehčit pro akci v Sýrii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:49 mate pravdu ten pŕiblblej članek z 15.8. byl pro čtenaŕe v RF.To zde zas nacpáno pro frustráty, a rusofily.

   Vymazat
  2. Jak se maj Kačky Mayová a Clintonová?,

   Vymazat
  3. 12,54 Jaxe girls mají? Hillary uż ovládá parakotouly tak, že je už i vyučuje.

   Vymazat
  4. Nabehnou si na vidle a neni jim pomoci. Dostanou to z lodi, ponorek a pevniny..Ovsem ,zadnej politik ani General s hromadou medajli za statecnost ,se tam ani neukaze , jenom jeci zbabele z jejich bunkru...

   Vymazat
  5. 11:15
   Radši tvrdý rusofil, než buzerantský amerikanofil...
   To si piš, ty bezvýznamná sračko.

   Vymazat
  6. PUTLER KAPUT! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Vymazat
  7. Jebal Kozomrdovič se ozval,?????!!!!!:-))))

   Vymazat
  8. Příště. Dnes jen tahle škaredá kremelská opice!!!!:-)))) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Vymazat
  9. Jebal Kozomrdovič se ozval ještě v DELIRIU?????
   JAKÁ TO NOVINKA,ŽE????!!!!!!!!!!#☺☺☺☺☺☺

   Vymazat
  10. Permanentně!!!!!!!#☺☺☺☺☺☺ - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Vymazat
  11. OPĚT JSI SE ZVIDITELNIL JEBALE KOZOMRDOVIČI????!!!!!!!!
   JEN SI ZAPOMNĚL VYMENIT FOTKU ZA KŘOVÍ ML.TO JE FETKA A ALKÁČ JAKO TY,BASTARDE Z NEGRA!!!!!!!!!!:-))))))))

   Vymazat
  12. Antiskřek!!!!!!!☺☺☺☺ - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Vymazat
 3. Flotila usa v Černém moři může jít rychle ke dnu zásahy přesných střel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Remember USS MAIN 15.2.1898... že by se USáci chystali obětovat další "opluté"/ojeté necky? Zase jako CASUS BELLI?

   Vymazat
  2. P.S. Main totiž šel ke dnu výbuchem vlastní munice, bez přispění Španělů. Jestli 57mm munice pro rychlopalná děla explodovala mizernou kvalitou bezdýmné střeliviny, nebo jestli tam US militanti dali pekelný stroj... se dodnes neví. A vedle byla prachárna hlavního kalibru...

   Vymazat
 4. Když Rusové cvičí na svém území, tak všude nyní čtu, jak jsou agresivní a chtějí válku a ejhle když se USA cpou bez pozvání do Sýrie, poflakují se s válečnou flotilou v Černém moři, v Baltském moři, ve Středozemním moři, když cvičí s Ukrajinou, Polákem, když cvičí v Pobaltí nebo u břehů Severní Koreje, případně otravují u Spratlandských ostrovů Čínu, tak jsou to mírotvorci a obhájci svobody. Nemluvě o nezvaném budování demokracie v Iráku a 17 let v Afghanistánu. To, že to vůbec nejsou jejich teritoriální vody a území jaksi nevadí. To už je na vyšetření u psychiatra všech těch rádoby "demokratů" a novinářů. Co budou říkat až se Rus, případně Číňan naštve a pojede cvičit do Mexického zálivu nebo k Havaji, případně ke Kalifornii nebo k Aljašce? Je s podivem, že už to dávno neudělali. Z dějin mi není známo, že by Rusko napadlo Francii, Německo, Anglii, USA, Japonsko, Švédsko, ale je jaksi známo, že uvedené země již v minulosti napadli to proklínané Rusko. Takže je dobře, že Rus cvičí na svém území a pochopil-li jsem to dobře, tak to že tyto válečnické země kvičí jako podsvinčata s naší demo frontou jen dokazuje, že je to správné a že serou strachy. Je dobře, že říkají, že Rus chrastí starým harampádím, alespoň až nasadí své harampádí budou se divit, jak bude pěkně hořet. Jako Němci, když jim hrály stalinovy varhany a nad hlavou létali Šturmoviky a jejich pýchu nebe sundavali Jaky a Lavočkyny, případně jejich tygry ničili ty ubohé ruské T34. Osobně nemám vůbec problém s tím, když někdo cvičí na svém území.

  OdpovědětVymazat
 5. V mezinárodních vodách si každý stát může plout i v neckách plnou parou vpřed. Když se Rusko prohání kolem USA, anebo ve Stř. moři, tak zobani a VÍTAČI ruských armád drží kušnu, že mopslíci?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano to je v pořádku. Anglosazskou pakáž je ale třeba mít neustále na mušce protože je to sebranka křiváků a podvraťáků.

   Vymazat
  2. Černé moře jako vnitrozemské moře má speciální status daný mezinárodními dohodami. To je pro amerického čípka 15:56 ale moc těžké k pochopení a tak blouzní v propagandistické horečce. Kubíku Jando, přestaň onanovat a slez z tyče. Představení skočilo.

   Vymazat
  3. Já být na místě Rusů, tak bych vyřadil všechny elektronické přístroje v NATO letadlech podnikající nálety v Sýrií a s radostí se koukal jak by se ty letadla staly neovladatelnýni.

   Vymazat
 6. To súčasné mega-cvičenie v Rusku nie je iba obyčanými manévrami. V súčasnej dobe je to také pohotovostné cvičenie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:20 Škoda, že tyto mega-manévry nejsou v západním Rusku v blízkosti jednotek NATO, které jsou na západních hranicích Ruska.

   Vymazat
 7. Vy tady píšete o nějakém nebezpečí ze strany torpédoborců USA v Černém moři. My vesmírné civilizace jsme také nebezpečné z moře a vy už to bezpečně víte. Například jsme loňský rok útočily hurikány a mimo jiné i zastavily jeden z nich, Harvey, nad městem USA Houston, protože zprostředkovává tradičně spojení s vesmírem, nejen s vašimi lidskými vesmírnými posádkami,... což fakt vůbec není obvyklé, aby se nějaký hurikán na několik dnů zastavil nad pevninou, asi poprvé v historii lidstva.

  Nyní čtu na netu nadpisy jako třeba "Ameriku svírá strach. Miliony lidí se připravují na zásah hurikánu Florence." a směji se, zase. Vy USA jste nás totiž pořádně naštvaly, zase. Zase, fakt, že jo. Jak si to představujete, při vašich zkušenostech s námi, s naší válečnou silou, že nás tak obrovsky, arogantně a namyšleně ignorujete?! Nesdělil jsem vám snad, že budeme jednat s USA pouze za splnění podmínky fyzické přítomnosti ženy z New Jersey Simone Schöneberger - Clinton, která musí být vámi plně informována, aby byla schopna jednat ve věci? Já se s ní viděl naposledy na autobusovém nádraží Florenc v Praze, kdy autobusem odjížděla do Brna. Pokud vy USA chcete, aby se navrátily klid a bezpečí před hurikány, před tedy naší už běžnou a pro lidi nenápadnou - neprůkaznou naší zbraní, neserte nás, směji se, je to tak zřejmější? Zdá se, že slušně nerozumíte. My se nevyhneme jednání s nejsilnější světovou velmocí, tedy s USA a proto je nezbytné splnit výše uvedenou naši podmínku pro to. Trumpe, Ty osobně, jsi schopen to pochopit, Tvým kapitalistickým nenažraným, namyšleným a silně mentálně omezeným minimozečkem?! Čti tedy usilovně: Florenc = Florence?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. --- Ještě něco, Trumpe: Určitě se zase sejdi s vládcem Severní Koreje, který o to zase chytře usiluje, budeš zase v TV a bude o Tobě mluvit celý svět, zase jako o tom mírotvorci, který geniálně vyřeší problém neodvratné války jen svou osobností a soukromým rozhovorem, a nebo ale jako o ještě větším idiotovi, respektive s tím rizikem.

   Vymazat
  2. 22.14 - super,ale malokdo to pochopi...skoda....

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.