Reklama

sobota 8. září 2018

Novičok - už je máme


vlk -
7.9.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Byl bych si přál, abyste tenhle článek mohli číst včera, ale nebylo mých silách ve středu večer zareagovat na onu bombastickou zprávu, která na ČT dominovala všem večerním zpravodajským blokům -Británie zná pachatele atentátu novičokem na Skripalovi!
A přirozeně, žádné překvapení – jde o dva Rusy, jakéhosi alias Alexandra Petrova a jakéhosi alias Ruslana Boširova. Nejen to – jde jistojistě o důstojníky GRU! Nejsou žádné pochybnosti! Máme důkazy!Časový snímek jejich pobytu  v  Británii, známe  místo kde přenocovali, tam dokonce zanechali po sobě  stopové prvky  novičoku, máme  i voňavkový  flakón, v kterém ten superjed převáželi, a  vůbec  – víme úplně  všechno!
Vážně? Nebo si z nás zase vláda Jejího veličenstva dělá dobrý den? Přezkoumejme to!

Začnu tím, co už víte. Dokumentací jejich příletu do Británie a fotografií, kdy oba procházejí letištním odbavením:
Oba dva agenti na vteřinu přesně procházejí stejným místem!!! Britové už oznámili, že jde o dva různé odbavovací koridory…. Inu dokonalá synchronizace – přiletět spolu, jít odbavení a to nikoli jeden po druhém, když ta odbavovací chodba je prázdná, nikde žádný nával, ale dvěma různými turnikety!!!

Ano, je to možné, pokud mělo být utajeno, že patří k sobě a mají společný úkol. Ale i tak ta na vteřinu shodná přítomnost na stejném místě v jiném odbavovacím koridoru??? Pro mne pravděpodobnost asi stejná, jako že Viktorka porazí za pár dní Real Madrid. Ani to není vyloučené, že?
Ale pokud  chtěli  na letišti vypadat, jako že  k sobě  nepatří, aby  byli nenápadní, dlouho jim to nevydrželo. Za  chvíli jedou spolu  vlakem a následně  se, opět   spolu, ubytují v hotelu…. Na  to, že  šlo, jak tvrdí Mayová,  o vražednou operaci, prováděnou vysoce profesionální a organizovanou tajnou službou, která jednala  z pověření  vysokých vládních míst, abych ji citoval, trapně  packalský  přístup! Ale  dejme  tomu, v  tom Rusku přece  opilí mužici  nic  neumí (tedy kromě  kyberšpionáže  a kyberrozvracení, tam ti packalové  zblbli Brity natolik, že  odhlasovali Brexit, jak opět tvrdí tvrdí Mayová a spol).
Takže  v hotelu  se  ubytovali.
A představte si, že tam zanechali stopové množství novičoku, jež nebylo zdraví nebezpečné!!, které bylo možné důkazně dokumentačně změřit a to dokonce s velkým časovým odstupem!!!!

Odborné zdroje tvrdí, že pokud jde o obdobný americký otravný plyn MX, pak k zabití spolehlivě stačí 1 miligram, pokud se vdechne nebo 10 miligramů, vstřebaných pokožkou. A novičok má být přibližně o řád účinější!

Bavíme se tedy o smrtících množstvích 0,1miligramu pro plynné skupenství a 1 miligram pro tekutou verzi. Navíc jsem kdesi kdysi četl, že problém novičoku je jeho těkavost, což znamená, že se prostě sám od sebe rychle vypaří.

Britové tvrdí, že v hotelu přesto zdokumentovali přítomnost novičoku, kterého ovšem bylo tak málo, že nejen že nezabil atentátníky, ale ani nikoho dalšího, kdo do toho pokoje vstoupil po nich. Při smrtelné dávce 0,1 miligramu!!!!!! A ještě to navíc po nějakém čase, když už policie věděla kde má hledat a co má hledat – změřit!!!!! To je stejné, jako by britská tajná služba byla ještě dnes schopna detekovat a dokumentovat v Downing Street č. 10 kouř z doutníků Winstona Churchilla a přesně určit nejen značku / ta je ostatně známa/, ale i výrobní šarži….

Nyní si musíme položit další otázku – v čem to vlastně ten novičok ti vrahouni převáželi, že to z toho mohlo unikat? I zde Britové dávají jasnou odpověd – ve flakonu parfemu značky Nina Ricci! Alespoň ČT to tvrdí a dokumentuje:


Takže jed už byl namíchán, připraven k použití jako aerosol a byl v té lahvičce! OK.

Všude, ve všech pojednáních o novičoku je informace, že šlo zejména o tzv. binární jed. Který byl skladován ve dvou oddělených, samostatně neškodných substancích a mísil se až při výbuchu obou složek v chemickém granátu nebo bombě. A to kvůli bezpečnosti vlastních vojsk a bezpečné manipulaci v zázemí.

Zkouším se vžít do kůže těch dvou agentů, kteří mají při sobě tuhle věc z Belzebubovy kuchyně, ve skleněné flaštičce, v množství, která by otrávila nejspíš půlku Londýna. A nejspíš vědí, co mají při sobě, protože dostali zadání s jasným cílem. A ví i to, co se stane, když jim to náhodou upadne, nebo s tím budou neopatrně manipulovat nebo jim to prostě pokojská nebo někdo jiný, třeba nějaký pouliční gang ukradne nebo…. doplňte si sami, fantasii se meze nekladou. Zkrátka 1000+1 hloupá náhoda, která mohla vést ke katastrofě!

Navíc – jak se ukázalo, ta lahvička, jíž měla být věnována úplně největší priorita, ohledně těsnosti, proti úniku obsahu, buď  těsná nebyla nebo…. ale počkejte si ještě chvilku, když to šlo následně v tom pokoji změřit!!!!

Ale ačkoli to jsou packalové, jsou to také chladnokrevní zabijáci! Nic je neodradí! Máme přece úplné časové snímky jejich pobytu v Británii!

Takže jeden den si to do Salisbury jedou obhlédnout, druhý den tamtéž bez váhání zaútočí a odjedou ze země!

Dám sem časový snímek toho rozhodujícího dne:

4. března 2018:
8:05: Muži odjeli londýnským metrem ze svého hotelu na stanici Waterloo a nastoupili do vlaku směřujícího do Salisbury.
11:48: Bezpečnostní kamery zaznamenaly oba Rusy, jak opouštějí železniční stanici v Salisbury.
11:58: Muži byli podle policie zaznamenáni poblíž Skripalova domu chvíli před útokem.
13:05: Kamery zaznamenaly oba podezřelé, jak se vracejí směrem k nádraží.
13:50: Petrov a Boširov byli natočeni na video na salisburském nádraží.
16:45: Dvojice se vrátila zpět do Londýna na nádraží Waterloo.
18:30: Muži nastoupili do londýnského metra a zamířili na letiště Heathrow.
19:28: Bezpečnostní kamery zachytila dvojici, jak prochází pasovou kontrolou na letišti Heathrow.
22:30: Muži odletěli z Londýna zpět do Moskvy na palubě letu SU2585 společnosti Aeroflot.
Klíčové  jsou  pro mne osobně  tyhle  údaje
11:48: Bezpečnostní kamery zaznamenaly oba Rusy, jak opouštějí železniční stanici v Salisbury.
11:58: Muži byli podle policie zaznamenáni poblíž Skripalova domu chvíli před útokem.
13:05: Kamery zaznamenaly oba podezřelé, jak se vracejí směrem k nádraží.
13:50: Petrov a Boširov byli natočeni na video na salisburském nádraží.
V 11:58 jsou údajně někde poblíž Skripalova baráku v 13:05 jsou už někde, kde se vrací zpět na nádraží.

Rozdíl v časech je 67 minut. Protože nejde o záznam přímo od Skripalů, řekněme, že na provedení svého útoku měli čistou hodinu. Dost na to, aby nastříkali jed z té flaštičky, na dveře nebo na kliku dveří nebo na rám Skripalova auta. Nebylo nikdy upřesněno, kde přesně byl novičok aplikován! Že to vlastně nehraje roli, kam byl z toho flakónu nastříkán? Máte plnou pravdu! Souhlasím, konečném důsledku je to jedno!

Důležité je, že byl přece NASTŘÍKÁN! To je to oč tu běží! Za bílého dne přijdou dva chlápci do tiché ulice v jednom anglickém městě a postříkají domovní futra/domovní kliku/auto a klidu odejdou. A aby na sebe neupoutali pozornost, tak to vykonají bez sebemenší protichemické obrany typu atombordel, gazmaska, protichemické rukavice!!! Vzpomínáte ještě na tyhle obrázky?

Výsledek obrázku pro obrázky novičok Salisbury
Související obrázek
A ti  dva  ruští frajeři to v tom  Salisbury dávají  takhle:
A to prosím nemají  novičok  v nějaké  binární formě, kdy  tu kliku nejdřív  nastříkají  hnědou substancí a následně  okrově  žlutou / nebo opačně/,  nýbrž  stříkají přes  trysku od  voňavkového flakónu!!!!
Udělejte  prosím malý test! Vezměte  nejbližší podobné balení  parfému, co najdete  doma a zkuste  trochu vystříknout. Tak abyste  ruku  drželi co nejvíce vytrčenou od  sebe /nechcete přece být  zasaženi a okamžitě  otráveni!!!/, aby  zpětné proudění té  voňavky  na  vás  bylo minimální, protože  jinak  vás  to  zabije. A  pak zkuste  tím objet  dveřní zárubeň kolem dokola  nebo postříkat kliku na zavřených  dveřích nebo karoserii  auta!  A  pak si  čichněte  ke  svému oblečení!  Jestli tam nebudou velmi  intenzivní  zbytky  vůně! Vsadím boty , že  ano!  Díky  odrazu  aerosolu od  dveřního rámu/dveří/karoserie!  Pravověrní  cosi procedí  o speciální  trysce…  Hmmmm.
Ten odraz a  místní, předem  nevypočitatelné  vzduchové proudění zkrátka  spolehlivě  vynulují  jakoukoli speciální trysku!!! Tím si jsem jistý. To je  ostatně  ta  druhá možnost, jak se mohl  novičok objevit  v  tom hotelovém pokoji!  Tím, že  ho atentátníci  přinesli na  svých  šatech!!!
Kupodivu ovšem  ti dva  nejenže  v klidu odjeli z místa  činu, vrátili se do  hotelu, zapakovali a    také z Británie zmizeli!!!  Ačkoli by museli zkolabovat a nejspíš  zemřít!! Viz ti dva  houmlesové,co  za drahný čas  našli flakón po novičoku – přirozeně  prázdný! Takže  vrahouni navíc  vystříkali úplně  všechno!!!!  Aniž by  Salisbury  vyhladili  a  dokonce  ani Skripala s dcerou nedokázali zabít!!!  To jsou věci!!!! Zato ta skoro/bezdomovkyně, která si hrála  s lahvičkou následně  – nepřežila…..
Klasický případ – laik žasne, odborník se diví. Tedy  až na  laiky  a  odborníky  britské a ty  s nimi souznějící!
Dovolte  ještě, abych se vrátil k těm  dvěma zároveň packalům, protože  neumí zlikvidovat beze stop a nevratně  ani  mrňavou lahvičku a  jen tak  ji  někde  pohodí, aby se našla   a  zároveň supermanům, protože nastříkají  nejjedovatější aerosol na  zeměkouli tak, že  se jim ani bez speciálních ochranných  nic  nestane.
Víme o nich, díky  úsilí policejních  orgánů Velké Británie  a dobrotě  premiérky  Mayové,  že sice přijeli do její  země  s falešnými pasy a tudíž nemůžeme znát  jejich pravou identitu,  ale  zcela určitě  víme, že  jde  o důstojníky  GRU!
Připustíme na  chvilku, že  to je  pravda. Pak by mne  zajímalo, kdy Britové zjistili, že  k ruské  vojenské rozvědce  patří…
Mohli to vědět dopředu. Klidně. Pak je  otázkou  proč je pustili do země a  dali jim vízum. Říkáte, že  běžná praxe, že  chtěli  získat informace, co budou v zemi dělat a  koho kontaktují?  Fajn.  Ještě  se k tomu vrátím.
Druhá možnost je, že  začali zjišťovat  kdo jim do země  přišel až po  atentátu, v souvislosti s ním. Tomu by  ostatně  nasvědčoval údaj,  že  bylo prohlédnuto asi  11 000  hodin kamerových záznamů. Při tom zřejmě  výchozím bodem  byly  záznamy ze  Salisbury, kdy byly nejprve kontrolovány  kamery  někde poblíž  bydliště  Skripalových a tam identifikované osoby  pak byly  hledány  na letištích a přístavech.  A následně po nalezení  shody, byl rekonstruován nejen jejich pobyt a konání v Británii, ale  také se  nastartovala  snaha  o jejich osobní identifikaci. A tady  se nějak Britům podařilo zjistit, že  jde o  příslušníky  GRU. Fajn. I k tomu se vrátím.
Vratky  ovšem provedu  v pořadí, v jakém  byly  definovány.
Takže nejdříve  možnost, že  MI6 a  spol.  věděli, s kým mají tu čest  a v zemi ti dva packalové/superšpióni  operovali pod  dohledem britských orgánů.  V takovém případě  si  troufnu tvrdit,  že  na otravách novičokem nesou přímou spoluvinu  britské tajné  služby!  Protože nepochybně provedly tajnou prohlídku hotelového pokoje  těch dvou a  musely objevit  ten flakon. Ještě  plný. Nevěřím, že  by  nezjišťovali, co je uvnitř. Vedle toho je musely monitorovat  na každém  kroku. Tedy  i při obhlídce u Skripalových  v  Salisbury, i druhý den kdy už šli na  věc  a postříkali ty  futra/kliku/auto. Aniž by zasáhly, přestože by jim to muselo  sepnout  už  když si koupili v nádražní kase  první dne lístky  na vlak.  A následně se Skripalovi zhroutí a  oni je mají  pod mikroskopem a nechají odjet ze  země a nezatknou je?????
Tak jo, takhle  si práci tajné služby  představuji!!!
Druhá  vratka je taky  prima. Britové  netuší, kdo jim přijede  do země. Takže nemají  žádný  důvod  oba  fousy sledovat, nechají  je volně operovat, provádět  svou  odpornou ďábelskou  prácičku a odjet ze  země. A teprve  následně, po   pokusu o vraždu  začnou šetřit. A  zjistí, že  šlo  o  tajné  agenty  GRU. Všechno klape…. Vážně?
Začneme od  faktu, že  každý  Rus, který  chce  do některého ze  států EU,  potřebuje  speciální, tzv.  schengenské  vízum. Což znamená, že  jeho žádost prověřují  nejenom  orgány  cílové země, v  tomto případě britské a to včetně  registratur  tajných služeb,  ale  nejspíše  nacionále  jdou i přes  servery, které centralizují bezpečnostní informace z ostatních členských zemí – viz například  zadržování  členů IS, při jejich návratu z Blízkého východu!   Tady všude  ti  dva  vrahouni prošli  bez ztráty kytičky  a víza  dostali.
Nikdo neměl podezření, že  jde  o  důstojníky  GRU!  Nicméně,  následně, po vraždě, už to bylo  všechno jinak! Mayová okamžitě  věděla, že  za  tím stojí Rusko a  jeho tajné  služby. Hned  druhý  den!  Následná   podrobná práce  přinesla  výsledky – nakonec  se zjistila i  identita a tím, i  příslušnost  k ruským špionům. Zdá se, že nikdo neřeší, že  Britové sami přiznávají, že  pravá jména neznají! A  nikomu to není divné, až tedy na nějakého vlka. Jak je možné, že  se  ví, že někdo  je členem něčeho, opakováno s Mayovou, tak vysoce profesionálního,  jako je  GRU, aniž by  zároveň byla  zjištěna  pravá totožnost?!!
Podle mne  lze zjistit  příslušnost někoho k tajné službě  zejména tak, že uvnitř  její  organizace  máte svého informátora, který  vám to sdělí!  OK.  Pak se musím ovšem zeptat – proč onen informátor nedodal  i pravá jména, aby  bylo možno vydat  opravdu  neprůstřelné  zatykače?!!  Slyším pochopitelnou odpověď, že  proto, že  Britové  nechtějí  Rusům  blíže identifikovat  svého krtka?!  Jo, tak to jo!!! V  případě, že  by  šlo opravdu o  důstojníky  GRU, jak je nám tvrzeno, pak zcela  nepochybně  v Moskvě  tak jako tak rozjedou  hon  na  zrádce!  Bez  ohledu  jestli jména  sdělil, či nikoli! Protože  je prozrazena  příslušnost kmenových  pracovníků. Tedy zevnitř!
Je to i  tentokrát  v kauze  novičok přesně  stejně, alespoň pro mne, jako  dosud – jsou mi předkládána  k uvěření  vyprávění, za  které by  se nemusel stydět ani  jeden příslovečný  baron.
A to jsem nevzal v  úvahu námitky  Rusů, kteří  žádají Británii, přirozeně  že  úplně marně, o důkazy. Typu otisků prstů, čísla  pasů,  l0etenky atd.atd. To je pro mne podružná záležitost. Proč je neposkytnou, když  přec ena beton vědí, že  odletěli do Ruska, kdy odletěli a že jsou z GRU?  CO by mohli předáním těhle základních  informací  Britové ztratit nebo Rusům nebo tajného prozradit?
Pracuji jen s tím,co se  nezdá mé maličkosti!!!! A co mi nikdo z těch, co mají  dávno jasno,  určitě nevysvětlí! Jsou to ovšem přesně  ti  samí, co v případě  Zacharčenkovy  vraždy okamžitě  vyloučí odpovědnost  Kyjeva a   skládají dohromady  mimořádně komplikované teorie o  tom, že  ho dal odstranit Putin nebo  že  se  Zazcharčenko pohádal s kumpány  o peníze….
Článek  jsem ze  středy na  čtvrtek  napsat  nemohl. Jednak  teprve  včera dopoledne  přišly bližší podrobnosti o  tom, co  Britové  pustili  za  informace a ty jsem potřeboval následně  nějak zpracovat, seřadit a posoudit.
P.S. pro Zemanovy a Babišovy  příznivce
Pokud mi za  dnešní  článek  hodláte  dát  zcela vyjímečně  hvězdičky,  nedělejte  to. Nestojím o ně.  Oba vaše  idoly  posuzují stejnou optikou a  stejnou logikou jako byla  použita  v tomto textu. Jestliže  vám jednou vyhovuje  a podruhé nikoli,  pak opravdu není důvod, abyste se  dne s namáhali s pochvalou.

Dodatek z pátečního  odpoledne
\Výsledky  britských vyšetřovatelů  zajímají nejen  vlka, ale  mnoho a mnoho lidí.Zejména  ty, kteří hodlají používat  vlastní mozek. Takže  objevují  další a  další nesrovnalosti.
Na serveru  aktualnikonflikty.cz si dal jeden z jejich tamních redaktorů práci  a úředně vydaný  časový  snímek ze  dne  vraždy, doložený záběry  kamer umístil na  mapu  Salisbury včetně  časových údajů. Výsledkem je následující mapa:
Výstřižek


začínám přemýšlet, zda dnešní článek nepřesunout ze složky Hodina vlka do jiné -Vtipu na tento den.
 1. Pro ty, kteří jsou názoru, že když člověk hejbne zadkem, tak těch 550 metrů za tu minutu dá chci konstatovat, že světový rekord v běhu na 1 km drží Noah Ngeny z Keni a má hodnotu 2min 11,96sec. Takže je logické, že ruští agenti, tu packalové nyní zase supermani dali, s prstem v nose, civilním oblečení a při chůzi ve valčíkovém tempu, poloviční distanc za 1 minutu! Simply clever, dear Watson!


- - - - -

68 komentářů :

 1. To by se mělo vysílat na Silvestra, místo Bohouše:)))))

  OdpovědětSmazat
 2. To nevymyslíš :))) Novodobá Comedia dell' Arte

  OdpovědětSmazat
 3. To se jim to diversantuje kdyz Bond , James Bond zase chrape nekde s nejakou kurvou..Podezrely..A neni ostrazitej. Spioni pouzivali hromadnou dopravu , kde je stovky kamer a dalsi na vsech nadrazich , aby si je i kazdej z cestujicich povsim !! Setri se v zemi ruske nedostali ano Ciorne Bryle, ani bekovky s ksiltama aby si ty svoje rusky ksichty aspon trochy zamaskovali...Chodili zasadne pesky ,zadny auto s cernymi skly aby nebyli spatreni a mohli uspesne predstirat arabske milionare a nebyli snadno identifikovani. Slusne a dle zakona si pozadali o viza skrze internet , jak je podminka a potom se odebrali do centra , kde se jim odebrali otisky vsech prstu !! Higledy a Pigledy. Nedostali ani jeden falesnej pas, kterej v EU nikdo nechce videt a vzit si nocni kosili a uterku na hlavu a mumrat jako arabsky a potom zacit kricet Allah Akbar aby je policie nemohla oznacit ,ze jsou ale lstive ,ze jen predstiraji /a po pripade nechat uprchnout a zacit patrani po irskych podezrelych pachatelich/ , ale to policie nevi ani nechce vedet.
  A Bond ? Zase dalsi na rade..Z rad prostitucnich celebriket. Kdyz se neco stane , policie to ma dnes lehky. Rusove a Putin. A nikdo se neodvazi zebrat o jeden fakticek.. A Bond , James Bond 007 agent je jasne ruskej agent ...Ze nemam dukazy, kdo se tady opovazuje..

  OdpovědětSmazat
 4. Když někdo píše tak dlouhý článek, tak lže. Rudé Právo psalo, že nás bylo málo. Přesně jak za komunistů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudé právo muselo psát optimisticky, proto hlásalo, že je u nás hlupáků málo. Až zahavlený Listopad dokázal, že to byla LEŽ JAKO EMPIRE STATE BUILDING...

   Smazat
  2. Dnešní mládež a "ynteligenti" z jejích řad nejsou schopni číst delší texty než je tweetování o 168 znacích. Ono se jim to v hlavě neposkládá. Omluvte prosím jejich typického zástupce - Anonyma 3:10.

   Smazat
  3. Blbeček trolíček 3:10 Nože priznaj, že vôbec nechápeš, o čom je reč.

   Smazat
 5. Vlku, nabídnu vám další záhadu. Jak mohli Skripalovic projít dveřmi tak, že OBA sáhli na vnější kliku? To je naprostý nesmysl. U auta by bylo možné otrávit obě osoby, jen kdyby látka byla nastříkana na pravou i levou kliku. To by znamenalo motat se kolem něj dost nápadně. Také nikdo nevysvětlil, jak se Skripalovic mohli smrtelně otráveni v klidu naobědvat v restauraci a dojít do parku. Vždyť to muselo trvat alespoň hodinu. A kdy že to s nimi seklo? Nebylo to nakonec dřív, než se tam vůbec objevili "agenti"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínejte na dvojitou agentku SAXANU... s tou její ručičkou...

   Smazat
  2. Proboha lidi, neskákejte jim na to! Vždyť přesně takhle to bylo vymyšlený, aby v tom vymyšleném příběhu bylo co nejvíc nesrovnalostí. To je schválně! Aby to zaměstnalo co nejvíc lidí, a aby to co nejdřív unavilo ty, kteří chtějí vědět rychle pravdu.

   Vždyť je to pořád stejné - je to hra typu "najdi sedm nesrovnalostí". Vlku, neskákejte jim na to pořád dokola. To je tak schválně vymyšlené, aby tam bylo co nejvíc chyb, kterých se chytí "konspirační komunita". A pak se to obrátí proti ní a nechá se v těch hromadách dohad utopit. Pravdu nebudete znát ještě 50 let. Prostě jen někoho tajné služby oddělaly, koho potřebovaly. To je vše. Smiřte se s tím.

   Smazat
  3. Blbeček 14:47 Ale my pravdu poznáme. Vieme , že "prípad Skripaľ" a "prípad ruskí agenti" sú fejk a hoax ako vyšité, určené na to, aby médiá a politici mohli sústavne štvať proti Rusku a vytvárať si tak informačné pole na útoky naň, že?

   Smazat
  4. Jano, chápete, co 14:47 napsal? Přečtete si to pomalu, než budete reagovat. Jinak je tu za blbečka někdo úplně jiný.

   Zpravodajské hry vždy sledují politické cíle, a politici sami jsou odkázáni na jejich informační výstupy, i když jsou nelogické (třeba schválně, protože jsou to hry). Politici jsou svým způsobem v pasti a nemusejí být sami blbí, prostě jen jinou informaci nemají, než tu podstrčenou.

   Co se opravdu děje, nikdo neví. Fejky nejsou vycucané z prstu celé, většinou se něco opravdu stane, co je třeba podat veřejnosti tak, aby se nic nedozvěděla, a aby možné správné výklady, které jsou pravděpodobné, spadly na "konspirační hromadu".

   Tahle taktika vznikla proto, že v době internetu může publikovat veřejně každý, takže nejde zabránit, že někdo napíše pravdu. Proto se musí ta pravda utopit v obrovském množství balastu. A to je to, co slyšíme od politiků a ze zpráv.

   Smazat
 6. Nemene zajimava je ovsem i casova osa pohybu Skripalovych, trebaze neni tak detailni jako je casova osa Petrovova a Boshirova. Viz: Craig Murray: Skripals – The Mystery Deepens. www.globalresearch.ca/skripals-the-mystery-deepens/5653170

  OdpovědětSmazat
 7. Kde jsou ty časy,když jsme věřily každé zprávě ze západních zemí.Teď si s tím nevědí rady,tak kombinují,vymýšlí verze,ale tím se úplně zhazují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl, britské tajné služby to vymyslely přesně tak, jak je napsané v článku, aby vyvolali mrak různých pochyb, směšností, a konspiračních teorií. O to jim jde. Tajné služby se nebudou nikdy zabývat pravdivým informováním veřejnosti, nebuďte naivní. To jsou všechno hry a lidi se na ně chytají a dělají přesně to, co oni chtějí - dále zatemňují a mlží situaci a nedovolí tak proniknout na světlo žádné skutečně zásadní informaci. Jde přece o Sýrii, Rusko, dolar a takové věci. Vždyť to tak bylo vždycky, od 11. září - jen podstrčená zábava pro lid, žádná fakta. K tomu, co se děje za tím vším, nemáme nikdo žádný přístup. A tam to určitě neorganizují žádní blbci.

   Smazat
  2. 15:53, myslíte něco jakože vytvořili subjekt "kultu války" kde je nutno přísahat na nějaké dogma (Skripal), a buď budete souhlasit, anebo budete proti nám? Ano, s tím můžu souhlasit. K soudu to jít nemůže, pravděpodobnost příběhu mizivá, to je všem s více než dvěma závity jasné. Takže svou agendu protlačí silou.

   Ale přesto komedie je taky důležitá, jelikož u značné části pitomé veřejnosti zabírá a věrchuška potřebuje mít veřejnost na své straně. Zvlášť když bude chtít prosadit třeba válku anebo vykopnutí Rusáků z BR OSN či rovnou z OSN a všech organizací. Jinak by jim mohli voliči zakroutit krkem dřív, než by stihli vypít kafe - viz Ukrajina. Zvlášť když by se provalila příprava k válce. Jde tady o čas.

   Smazat
  3. Ano, přesně z toho důvodu jsou po teroristických aktech, ať už skutečných nebo inscenovaných, vždy nalezeny pasy. Pohádka pro úplné pitomce - ale pozor, platí tady právní logika. Když byl "nalezen pas útočníka", pak tato vyšetřovací verze platí, dokud někdo nedokáže, že to nejsou jejich pasy. A dokažte to, když vás k žádným jiným faktům nikdo nepustí, a naopak vás zatknou, když do toho budete vrtat.

   Oni sami vytvářejí návnady na konspirační teorie, a pak je všechny - včetně té skutečné pravdy, která se nutně ocitne na této "konspirační" hromadě, prohlásí za blbosti a konspirátory za nepřátele a šiřitele lží a nenávisti. Jak jednoduché: donutí vás to přidat se jen na jednu stranu - věřit té jediné oficiálně šířené pitomosti, nebo se stát nepřítelem. A protože se lidi bojí o práci, dobře si rozmyslí, co veřejně řeknou.

   Smazat
  4. Keby to malo byť tak, ako píšeš, tak si dajú námahu, aby vytvorili uveriteľnejšiu kamufláž a nie grotesku, ktorej neveria ani angláni.Okrem toho, posudzuješ myslenie a konanie súčasnej politickej garnitúry z pozície človeka, ktorý má hádam vyššie IQ ako je dnešný dátum. Ak sleduješ výroky a činy politikov, tak ti je jasné, že inteligentný človek medzi nimi je tak zriedkavý ako zuby u sliepky.

   Smazat
  5. Jano, oni nepotřebují vytvořit "více uvěřitelnou kamufláž", naopak, oni potřebují zahltit prostor co největším počtem bláznivých a groteskních verzí, aby to normální lidi unavilo a přestali se tím zabývat. Nebo se tím naopak upoutali a nezabývali se něčím jiným.

   Lidi, kteří tohle vymýšlejí, jsou naopak velmi chytří, protože se jim ten záměr daří. Anebo už snad víte, kam zmizely všechny ty ztracené a sestřelené Boeingy, jak chytli Usámu, proč spadla WTC 7, jak to bylo v tom Bostonu, kde ze zraněných netekla krev? Nevíte z toho nic. Takže cíle bylo dosaženo. Tahle dezinformační taktika je spolehlivá a účinná.

   Smazat
 8. To iste bolo s Litvinenkom , kedy byvaly rusky agent sa bez pozornosti MI6 stretol s ruskimi agentmi .Zda sa , ze ruski agenti sa pohybuju po Britanii , ako doma . Bolo by potrebne nejakeho uz dolapit ! Typicky UK pitomci aj s kravou May !

  OdpovědětSmazat
 9. Aspiruje to na vtip roku, kdyby z toho neudělal Západ vážnou věc, jelikož na základě toho jedná o přípravě na 3.sv.válku ! Je to perfektní. Divné je, že si tím nedali práci věhlasní novináři Západu, aby doložili "pravdivost" Mayové a dalších !!!

  OdpovědětSmazat
 10. Stejná komedie jako s 9/11, pouze Američani se s tím moc nepářou .Pokud by Angláni byli stejní kabrňáci, tak Salisbury je vylidněné.....a divím se , že v případě 9/11 vlk nepoužívá stejnou logiku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud budeš motat útoky v USA s Litviněnkem a Skripalem, pak pohřbíš úplně vše. Doplň ještě Chemtrails a sfalšovanou filmovačku výsadku na Měsíci, plus mimozemské civilizace, a každej bude vědět, že máme do činění s bláznem. A tedy že Britové mají pravdu. Fejky o "odstřelení WTC" rozšiřovala sama CIA, aby odvrátila pozornost od serióznějších pochybností - jako například dealu Clintonů se Saúdy. Fantasmagorie veřejnost zaujaly a na věci okolo Saúdů se už nikdo neptal. Jelikož zmagořená veřejnost o to nestála. A kde není žalobců není ani soudců.

   Smazat
 11. Podle mého soudu použili Rusové nový typ novičoku. Ten zasahuje jen IQ příslušníků jiného národa a to selektivně! Pouze politiky, policii a novináře.

  OdpovědětSmazat
 12. Přišel pokyn od britské vlády ke zveřejnění, aby ti, co si vytiskli obě fotografie vrahů pana Skřípala na letišti Gatwick, tedy pana Boširova a pana Petrova, aby si na fotografii pane Boširova škrtli původní čas uvedený jako 16:22:43 a rukou si tam připsali o 3 minuty navíc, tedy čas 16:25:43. K chybě došlo, když sekretářka paní Mayové připravovala materiály pro ministerskou předsedkyni, které ji v sekretariátě zanechali MI5 k tomuto případu. Sekretariát ministerské předsedkyně se tímto omlouvá v dovětkem "Musíme to spravit"

  OdpovědětSmazat
 13. Jiří Jírovec8. září 2018 8:23

  Potíž je v tom, že rychlost myšlení politiků a práce tajných služeb je daleko menší než analýza údajů, které jsou zveřejněny. To je neblahá stránka internetu. Nějaký šťoura si všimne, že jaksi nesouhlasí časové údaje.

  Zajímavý je údaj o vypnutí mobilních telefonů, které znemožňuje zjistit, kde se Skripalovi pohybovali. Viz odkaz 5:48

  Zapomenoto je, že hned Mayová věděla daleko před dokončením analýz, že za to může Putin a vyzvala ho, aby do 24 hodin řekl, jak to Rusové udělali.

  Možná opravdu věděla, kdo to udělal a dokonce i to, že to nebyli Rusové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Jírovec.
   Správně.
   To ale dokazuje opravdoví amatérismus toho kdo připravoval tyto záznamy.Pak jak uvádíte,nemožnost zjistit,kde se Skripolovi pohybovali,buď o všem věděli a telefony si vypnuli,nebo už byly v rukou policie.

   Smazat
  2. Vy jste neposlouchali znalce v ČT, který říkal, že GRU vraždí jen takovým způsobem? To je jejich modus operandi. Prostě od dob Ivana IV. Hrozného se ničemu nepřiučili.

   Smazat
 14. Kouknite na Mayovou=degenerovana jako 50% britu !!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 15. Priblizila se zima a Rusak si oblekl z ostudy kabat ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ten váš nadutý "Rusák" čistě blábolí jenom Cockney... podle Junckera tak prý žvaní mužici v Novosibirsku.

   Smazat
 16. To s tím kontaminováním pachatele, když stříkne na dveře je ovšem omyl, vzpomeňme na ty dvě Vietnamky, které posprejovaly příbuzného Kima na letišti, který do 8 minut zemřel, těm stačilo, aby se v klidu opláchly na záchodě, žádný odraz tam nenastal, jinak by zemřely taky. Ještě by měli vysvětlit, kdy pachatelé hodili zbytek ve spreji do kontejneru, jak se dostali do toho sousedního městečka, kde pak zemřela jedna osoba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:45 Keď už, tak Kórejčanky a keď už, takže aj jeho zabil "novičok"?

   Smazat
 17. Byla by to prima hra pro brněnské divadlo. A kdo tam bude protestovat, půl EU a naše vláda vypoví alespoň ruského dělníka z obory v Lánech.

  OdpovědětSmazat
 18. Také mne zaráží ta imunita těch dvou proti Novyčoku, který byl nalezen dokonce i v pokoji, kde několik dnů spali! Ale to je možná i důvod, proč nejsou tito herci v seznamu občanů Ruska, Moskva musí hledat v registru zemřelých! Že jim to Mayová neporadila. A přitom ti, jen trochu myslící vědí, že to bylo dílo MI15, aby se Velká Británie mohla dmout hrdostí, jak Světu pomohla k 3. světové válce a milionům mrtvých. To v době brexitu je docela chytrý krok, jak také zabavit domácí publikum v době, kdy hrozí brexit přerůst v hospodářskou krizi. Nevím, zda podlost je vlastnost Britů, ale britských politiků zcela určitě, známe to od pana Chamberleina, Churchilla a nyní Mayové - prostě služba imperiu si takové nestydaté lidi vyžaduje. Tak už víme i lépe, proč si dovedli Britové tak dobře padnout do náruče s nacisty a Hitlerem nejen v r. 1938 a 1939. Holt co bychom chtěli po lidech po generace kojených dojením svých kolonií, třeba i takové Palestiny, dnes pod okupační správou Izraelců, kteří se zase v letech 1934-1945 na vlastním osudu poučili a hlavně přiučili, jak se má zacházet s jinými národy.
  Ad. 8:38 Rusák je na zimu zvyklý, zimák obléká až v lednu a jen na Sibíři. Takže ta ostuda padá na velmi zpackanou divadelní inscenaci Mayové a spol, tak mi to trochu připomíná proslavenou brněnskou inscenaci, ve které Ježíš znásilňuje muslimku - ale lepší by bylo rovnou Aláha. Jo, lidská blbost je nekonečná a proč by se měla zarazit u britské vlády, policie, fízlů, když naopak doba a brexit si žádá její zvýraznění.
  Ale nakonec mi připadá docela směšné: v USA lidi typu Skřípala rovnou dávají na elektrické křeslo, však si také nadělalo s tím i dost justičních vražd - nejen manželů Rosenbergových. Proč nás ten velezrádce a gauner gaunerů tolik vůbec zajímá? To ta nehoda toho páru a z toho plynoucí smrti ženy je vskutku smutná, že MI15 byla tak neopatrná a flašku s Novyčokem pohodila tak viditelně a ne třeba do Temže, či nějakého potoka.

  OdpovědětSmazat
 19. Jo nafotit dva Ruské turisty vymyslet bajku a můžeme legálně chrastit zbraněmi ať jde celý západ do hajzlu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já zase potkávám černochy a barevné muslimky, dokonce dvě hidžáb baby z tuzemska... nafotografovat je, natočit vhodná videa... britskou ambasádu a skrytou kamerou funkční synagogu o Sabbatu a nějakou satanistickou kapelu... do ní střihnout trsající Mayovou a agenta MI5 s flakónkem německé kolínské 4711... Černocha který přiletěl na Ruzyňské letiště z Londýna a v noci na Václaváku v Praze nabízí divné zboží feťákům...

   To by byla show(/;<D)... a ti nenápadití, sucharští Britové jenom že Rusi... nuda, Terezko, nuda... Musíš se pro myslící lidi více snažit!

   Smazat
 20. No, ti angloši možná mají pravdu. Vždyť je to země Holmse a hlavně Scotland Yardu.
  Horší už na věci je, že to jsou většinou filmové, či dříve, knižní bajky.

  OdpovědětSmazat
 21. A kde mají pánové ochranné petrochemické prostředky ?
  Nejsou od bylích přileb ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naftě a benzínu odolné kondomy mají ve speciálních kapsičkách ve slipech.

   Smazat
 22. Tady buďme rádi že jsme tu jako anonymní práskači makají:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-je-uplne-jako-Jakes-na-Cervenem-Hradku-ziral-Petr-Zantovsky-Pak-si-precetl-co-si-mezi-sebou-pisi-internetovi-praskaci-a-dosla-mu-slova-550630

  OdpovědětSmazat
 23. Škoda že nežije Colombo , ten by to vypátral hahahahahahaha.

  OdpovědětSmazat
 24. To, kolik lidí kauze novičok u nás ještě věří jen potvrzuje, jak mizerné je vzdělávání v přírodních vědách - konkrétně v chemii

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:58 Netreba ani chemické znalosti, stačí popremýšľať a zapojiť logiku. A toho sa väčšine ľudí nedostáva.

   Smazat
 25. To se královna chová důstojně než T. May, jak se nakrúcala s tím černochem ! ,ale teď to bude opačně !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu důstojněji, zatím. Jinak to ovšem bylo pěkné hajlování při návštěvě Hitlera, tenkrát za mlada...

   Smazat
 26. Vlk by si své zmatené úvahy měl ujasnit s Poche.

  Příznivec a volič Zemana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten, kdo je skutečný antizemanista, ten by měl spolupracovat s každým jeho nepřítelem. Tedy i s Pochem s jeho přátely. Antizemanista by měl adorovat válku s Ruskem a nevypisovat kraviny o nesouladech s novičkem. Antizemanista by měl poslat syna do hrdinského "Azova" a horovat pro islámské imigranty z Afriky. Stejně tak by měl začít nosit růžové šortky a svou dceru navléknout do čádoru. A stejně tak by měl svoje vnuky poslat na převýchovu do některých z multikulti komunit, kde bude hlavním vzdělávacím trendem antirusismus a masturbace. Co se starou manželkou? Nevím, ale eutanazie by prozatím postačila. To je pravý antizemanista. Vlk je jen slabej odvar.

   Smazat
 27. Jsem zvědavý jestli se přidáme k protiruským sankcím na základě této bajky.Musíme být solidární i v nebetyčné blbosti našich spojenců.Podle mně je za vším frustrace z úspěchu Ruska v Syrii a inscenované chemické útoky ,které chytají Bílé přilby pod vedením MI6

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to, že solidární papaláši budou. Poche, Senát a podobní již nechali prověřit kapacitu BOHNIC...

   Smazat
 28. Neskuteční matlové, kde všude ten novičok patlali, na lavičce na klice a pak hodí ten flakon s jedem do odpadkového koše, kde ho po třech měsících najdou bezdomovci a otráví se. Proboha po jaké době tam komunální služby ty koše vyvážejí? Nepřiotrávili se ti bezdomovci spíše smradem z odpadků v těch koších? M.R.

  OdpovědětSmazat
 29. Nejvíce se mi na tom líbí to, jak ti demokratičtí britští, západní i naši politici si o nás myslí, že jsme blbci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale oni si to myslí zcela oprávněně, protože jenom blbci přece mohli volit takovou svoloč :-)

   Smazat
  2. 18:03 Ale my sme predsa nevolili Májku a ani iných jej poskokov, že?

   Smazat
 30. Kdo lže , tak se vždy zamotá do svojich sraček .
  Takže GB je velké wc .

  OdpovědětSmazat
 31. Vy nevěřící! Vy nevěříte Britům, že Skripala dal zabít Kreml, a přitom věříte Rusům, že Zacharčenka nechala zabít SBU pod vedením mládenců z CIA. Přitom i malý děcko ví, že chceš-li se orientovat, podívej se, jestli je možné, aby v nějaké špatné události měl prsty Kreml, pak to udělal Kreml a konkrétně Putin. Nedávno mi o tom vyprávěla růžolící jedenáctiletá sousedovic dcerka, která mimo jiné tvrdila, že se jim Putin naboural do školního serveru a nadělal tam chaos.

  OdpovědětSmazat
 32. Nepodceňoval bych MI6.
  Když se připravovala tato provokace na Putina,Rusko,tak není problém,najmout si tyto dva chlápky,aby vycestovali do Salisbury.Chovali se přirozeně,protože nevěděli k čemu mají posloužit.Proto také s tím nepřišli hned,bylo by to podezřelé ještě víc,takto chtějí jen dokázat,že hledali něco,co už měli dávno připravené,nebo nechali hledat několika nezasvěceným,aby na to narazili správně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak. A ti dva chlapci jsou nejspis davno zpatky na Ukrajine a nikdo o nich vickrat neuslisi.

   Smazat
 33. V Idlibu se za účasti Bílých přileb odehrála schůzka teroristických organizací, informoval tiskový mluvčí ruského ministerstva obrany generál Igor Konašenkov:
  „Na základě nezpochybnitelné informace, kterou má k dispozici ruské ministerstvo obrany, 7. září došlo v Idlibu ve velitelském stanovišti teroristů, jenž se nachází v oblasti školy Al-Vachda, ke schůzce lídrů organizací: Tahrír aš-Šám (Fronta an-Nusra) a Hizb ut-Tahrir (Islámské hnutí Uzbekistánu) za účasti místních koordinátorů Syrské civilní obrany (Bílé přilby)," prohlásil. „Na setkání byly definitivně odsouhlaseny a schváleny scénáře provedení natáčení nafingovaných „incidentů" s údajným použitím otravných látek ze strany syrských vládních vojsk proti civilním obyvatelům v obcích Džisr aš-Šugúr, Serakab, Taftanaz a Sarmin," dodal Konašenkov.

  Podle informací Ministerstva obrany Ruska bude jako signál pro začátek provádění provokace sloužit speciální příkaz od jistých „zahraničních přátel syrské revoluce".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nechápu, proč tu školu Rusové nevybombardovali, copak tam byli žáci jako živý štít ?

   Smazat
 34. Toto (Terka Májová) dnes vede a řídí Velkou Británii? To už není směšné, to je přímo zoufalé!

  OdpovědětSmazat
 35. Původní fotografie byly bez času. Je vidět, že ruští agenti se hodně snaží, už po internetu přes podivné weby rozšířili verzi s časem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak dej odkaz na oficiální fotky bez času.

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 0:42 Pôvodné fotky boli s časom, ty debilko, ale s orezaným údajom o kamere na hornom okraji, že? To by sa totiž rýchlo prišlo na to, že to bolo nasnímané nie v dvoch, ale jednom prechode upravené vo Photoshope, že, ty dementko?

   Smazat
  3. Má to Putler pěkně spočítaný! Teď už se tomuhle nevyhne - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 36. No je to jasne:proc by meli Rusove vrazdit jednoduse (nozem,pistoli,jedem do kafe)kdyz to jde slozite .(jedem,ktery byl vymyslen v Rusku,mazanim na kliku,)Mayova cetla v mladi dost pokleslou literaturu a vsem tem spionum uz vazne kape na karbid.

  OdpovědětSmazat
 37. Kdybychom nevěděli, že vše souvisí se vším, mohlo by se zdát, že zmínka o skutečnosti, jak vehementně je náhle připomínána velikost a genialita Franty Peroutky, či nezapomenutelný (především pro pamětníky, kteří se narodili ex post) rok 1968 s tou Ruskou(jenom?) okupací, je poněkud nesouvisející. Zbytečná je snad jen zmínka o permanentnní mnohaleté, hysterické antihistorické, antikomunistické propagandě.

  OdpovědětSmazat
 38. Až chcípne degenerovaná Mayová, britský ministr vnitra a jeho náměstci a šéfové jejich tajných služeb včetně poskakujícího blábolisty Flemynga, pak začnu teprve uvažovat, že v Británii probíhají teroristické činy Ruska nebo jiného státu, které mají nějaký záměr někoho zastrašit nebo ovlivnit. Musíme se snažit trochu víc, hoši z MI6, a zvýšit sázky. Jsem na vás zvědav. S touhle amatéřinou se zázračně uzdravenými a jedním mrtvým bezdomovcem jste akorát k smíchu.

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.