Reklama

pátek 28. září 2018

Obrovské závazky z „nezávazných paktů o migraci“ stále nikde, ani ve sněmovně, nedebatovány

Robert Miller
28. 9. 2018     BlogRobertMiller
Globálně vedený útok s cílem likvidovat jakýkoliv odpor vůči masové, permanentní migraci (zejména imigraci do prosperujících zemí) ne už desítek, ale stovek milionů, teď dostává oficiální rámec. Předními nástroji v jejím prosazování jsou dva „pakty“, „Globální pakt o bezpečné, řízené a legální migraci“ a „Globální pakt o uprchlících“. Na stránkách OSN jsou tyto uvedeny jako Global Compact for Migration a Global Compact on Refugees.  Bohužel nikdo, počínaje veřejnoprávními médii a ve Sněmovně pak o „postojích České republiky” k nim poslance informujícím místopředsedou vlády/ministrem vnitra/ministrem zahraničních věcí za ČSSD, Janem Hamáčkem, ani slovem to podstatné veřejnosti nesdělil. Hamáček, v krátkém projevu, ani jeden z paktů nijak nepopsal, zato celkem 9krát opakoval „právně nezávazné”, „nezávazné” nebo „žádné nové závazky”.


Do historie možná, jako Chamberlainův pomnichovký „Peace for our time,“ vstoupí něco z Hamáčkova závěrečných slov v parlamentě:

„Takže já jsem přesvědčen, že jsem teď jasně dokázal, že sjednání nebo vytvoření těchto dvou dokumentů neznamená pro ČR žádné nové povinnosti, žádné nové závazky. Ty dokumenty, znovu opakuji, jsou politickou deklarací, která se projednává na úrovni OSN, a je tedy právně nezávazná.”

Přání otcem myšlenky, spíše zoufalé naděje že, když se to vícekrát zopakuje, černé se stane bílým? Přitom originál textu paktu má na svých 34 stránkách celkem 46krát “zavazujeme se” nebo “dále se zavazujeme.” Navíc, v anglickém originálu, jednou zmíněné „non-legally binding“ by se dalo spíše přeložit a chápat jako „ne právně závazné,“ tedy pro signatářských země, i když ne právně vymahatelné, stále závazné.

Každý, kdo věci ve svých každodenních starostech věnuje pár minut, hned na úvodní stránce OSN k paktům s nemalou hrůzou zjistí, že se věc má zcela jinak a že je v pokročilém stádiu příprav a následné implementace. Naděje, že by pakty nebo jejich části nemusely být podle nějakých právnických dobrozdání či nálezu soudu závazné a nějakými z oblíbených nástrojů jakými jsou sankce, soudní procesy atd. nevymahatelné, zdá se být spíše teoretická. Oba pakty jsou svým rozsahem, obsahem a skutečností, že je podepsalo 190 zemí předurčené k tomu, aby sloužil coby perfektní nástroj mediálního, politického i ekonomického nátlaku na ty politiky a země, nehodlající tleskat nebo se alespoň podřídit.

Už jen pouhé, 2–minutové úvodní video !! ohlašující nástup Nového báječného světa, kde se přesunují stamiliony (z nějakého důvodu téměř výlučně jedním směrem, z bývalých kolonií do „mateřských zemí” a EU), jasně demonstruje, o co jde. Kromě generálního tajemníka OSN, Antonio Gutirrese a komisařky pro mezinárodní migraci, Louis Arborové, kteří - jsa si jisti, že mluví ke "svým", cíle globální migrace artikulovali naplno, video také uvádí Miroslava Lajčáka, slovenského MZV, loni v - jako před léty náš Kavan v podružné roli předsedy 72. valného shromáždění, světu sdělil: „Vy i já jsme lidé, migranti jsou lidé. Bez ohledu na pas nebo víza, všichni máme stejné obavy a naděje. A jako lidské bytosti máme nárok na stejná základní práva, bez ohledu na to kde jsme a proč tam jsme."

Protože ale Lajčákovo Slovensko, stejně jako většina zemí západní civilizace, považuje za cool nemít děti, ani těch 2,1 dítěte na ženu a udržení stávající populace, těch "stejných práv" budeme mít stále menší podíl, tak, jak klesá náš podíl na světové populaci.

Zatím jen USA a Maďarsko odmítly na těchto paktech participovat.

Úvodní článek k paktu začíná následujícím odstavcem:

„Dnes je na světě přes 258 milionů migrantů žijících mimo svoji rodnou zemi. Očekává se, že tento počet z mnoha důvodů, včetně populační exploze, rostoucí telekomunikační propojenosti, mezinárodnímu obchodu, zvětšujícím se nerovnostem, demografické nerovnováze a změně klimatu, nadále poroste. Migrace představuje obrovskou příležitost pro imigranty a prospěch pro imigranty, hostitelské i jejich rodné země. Pokud je však špatně regulována, může to vést k velkým problémům. Mezi ně patří drtivé přetížení sociální infrastruktury neočekávaným příchodem velkého počtu lidí a úmrtí migrantů během jejich nebezpečné cesty.“

Velice malý příklad z mnoha tuctů úkolů, které podle paktu čekají pod 23 hlavními oblastmi úkolů zejména na cílové, „hostitelské“ země:

h) Spolupracovat, identifikovat, vypracovat a posílit řešení pro migranty nucené opustit svoji zemi díky pozvolna začínajícím přírodní katastrofám, nepříznivým vlivům změny klimatu, a degradaci životního prostředí, jakou postupující poušť, degradace půdy, sucho a stoupající hladina moře, včetně vypracování plánované relokace a možností udělování víz v případech, kdy adaptace nebo návrat do země jejich původu nejsou možné.
i) Zařídit přístup k procedurám pro spojování rodin imigrantů všech úrovní dovedností cestou vhodných opatření, které posilují jejich povědomí o právu na rodinný život a nejlepší zájem dítěte, včetně přehodnocení a úprav příslušných požadavků jakými je příjem, jazyková znalost, doba pobytu, pracovní povolení, a přístup k sociálním službám.

K chronologii celého procesu a co nás, obyvatele signatářských zemí paktů čeká, cituji se stránek OSN:

• V září roku 2016 se Generální shromáždění OSN cestou přijetí tzv. New Yorkské deklarace o uprchlících a migrantech vypracovat globální pakt o bezpečné, řízené a legální migraci.

• Proces vypracování tohoto globálního paktu začal v dubnu roku 2017.

• 13. července 2018 členské země OSN dokončily text Globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci.

• Mezivládní konference o přijetí Globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci se bude ve dnech 10. a 11. prosince konat v marockém Marrákeši.

Bohužel, díky Hamáčkovu účelovému "není to závazné" a Landšádlovou prezentovaném návrhu Šojdrové o 50 syrských sirotcích, se debata úmyslně odklonila od meritu věci, obsahu obou paktů.

Autor je zakladatel (leden 1990) přední celoamerické neziskové, neetnické organizace, American Czech & Slovak Association (ACSA)

23 komentářů :

 1. Přesně tak pane Millere proto volím SPD to je sázka na jistotu.

  OdpovědětSmazat
 2. JSTE JAKO PSI! Jako ti Pavlovovi psi. Rozsvítí vám žárovku a začnete slintat!
  Máte alespoň jedno téma, jednu myšlenku, která není řízena Serešem???
  Poslední dobou nemáte žádná nosná témata, a to ani ve vztahu ke kalendáři. K dějinám nás,našeho Českého národa!!!
  Komu vlastně sloužíte?
  Za koho kopete???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. třeba za to, abychom v budoucnu ještě nějaké dějiny měli ???

   Smazat
  2. Mýlíš se soudruhu, toto je hodně nosné téma a českého národa se zatraceně bytostně týká !!!

   ( jinak český se píše s malým č - to bys měl vědět, vlastenecký češtináři !)

   Smazat
  3. 11:52
   Týká se nás bytostně to,aby se k moci NIKDY NEDOSTALI POSKOCI A ZRÁDCI HAKO KDYSI TEN ZRZAVEJ LEMP A UDAVAČ HNED PO HADRÁKU!!!!!!!!

   Smazat
  4. 12:31 Však už to má za pár! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
  5. Tak jako vetsina poslouchala pana ucitele tak potom jim ty ucitele nahradila Televize na kterou ziraji a veri , kdyz jim rozkazuje co si maji myslet a delat !!!tak jako ve skole...
   Behem deseti let stala emigrace Brity /a to se vyhnuli ty nejhorsi tsunami/ okolo 200 miliard liber. MY , vlada a urady a policie, jsme lidskopravni multikulturalisti ,vy to zaplatite nejdriv a pak se s vami skoncuje. Co taky s vami. Jenom sebevrah se odvazi navstivit EU jako turista..Nemluve o nedostatku bydleni , nemocnic , skol, skolek , verejne dopravy, zasobovani a zaplaceni vseho kdyz je EU v krizi..atd.
   Jakmile vznikne i nejmensi problemy v dusledku nedostatku, vypuknou zbesilosti a komu myslite se otevrou sklady zbrani NATO..A kdo ma zajem je otevrit ? A tak prijede afroarab postavi se na namesti v EU a zacne rvat: navalte penize a vsechno co chci. Priplizi se k nemu ministr a septa vsecko dostanes a jeste vic. Chci vrazdit , loupit a znasilnovat a bez trestu , krici afroarab, ministr pak posepta , My to nejak udelame k vasi spokojenosti , zadne obavy :::We manage , Yes we can, upokojte se vazeny......
   Germani chodi vsude kde prijizdi a vsude vitaji uprchliky nosi jim darky ,davaji jim penize atd...
   Vime ,ze turci provedli obrovskej bestialni holokost armenu , pres 1.5 milionu a Germani nelenili a pozvali si je /misto nacistu/ a zvou dodnes v poctu pres
   5 MILIONU hned po valce do Nemecka...To je ovsem zase k nazaplaceni..
   A co asi muzu cekat ??
   Nepozvali si italy, spanely z Evropy , nebo jine na praci...Na jakou vlastne praci se ukazuje dnes...

   Smazat
 3. Je jasné k čemu to má sloužit,prostě si na mapě označíte nějakou zemi a tu si vyrazíte vyžrat. V praxi tu bude vypadat tak, že my půjdem do důchodu kdoví kdy, tak migrant hned po příchodu s nadstardardní zdravotní péčí. My ani nepotřebujeme nějaký Mnichov, my ty hlavy strkáme do oprátky sami.

  OdpovědětSmazat
 4. Na co bysme my potřebovali Migranty prostě na nic!!!!! Země které vysávaly tyto Země jsou každému jasné.Kolonizátoři z celé "tzv.západní evropy je prakticky vycucali tak že se tedy mohou postarat my s tím nemáme nic společného ani náhodou!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Proč se tedy tyto nezávazné smlouvy a pakty podepisují,asi kvůli potlachu při podpisu.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsme ve válce, i když se ještě nestřílí ( u nás).

  Pamatujte na to při nadcházejících komunálních volbách, koho a z jaké strany si zvolíte za své zastupitele !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:56 Přesně tak u Soukupa zaznělo že až budou z nelegálních migrantů legální že si je bude město pozvat. Kde zvolí havloidy tam pak zabrečí.

   Smazat
  2. Stále dokolečka se tu (za peníze?) rozšiřuje jeden tupý omyl. ,,Co jste si zvolili, to máte" . Cožpak chcete tvrdit, že někdo volil zástupce světové války?(sociální demokracie, 1. světová)
   Kdo z voličů v USA si přál zařvat ve Vietnamu, popřípadě se vrátit domů, maje za sebou prohru s Vietkongem? Je to především ten, kdo sestavuje kandidátku, kdo určuje budoucí poměry. Jednoho kandidáta najdete na stránce vpravo nahoře, pod vlastním jménem, se známým životopisem. Všimněte si, že většinu ostatních dostanete na poslední chvíli jako nesrozumitelnou změť jmen a jejich profesí , o jejichž názorech je těžké cokoli
   určitého prohlásit. Ti pak prohlasují k vašemu překvapení třeba církevní restituce s důsledky daleko za svůj mandát (a vypadnou z politiky, mají vyděláno).

   Smazat
 7. Jsem stár, superstar. Jak vidím tu množinu hlupáků, co tak baží po tom aby tady bylo hnědo až černo, tak mi nezbývá než jim popřát úspěch. I hloupost se dá žrát, a tak se nažerte.
  Na posrání z toho bude dost času.

  tak se nažerte.

  OdpovědětSmazat
 8. 12:04
  TY JSI jen STÁR,ovšem s hvězdou to nemá co dělat

  OdpovědětSmazat
 9. Je to vlastně jednoduché. Barevné revoluce, drobné národní i větší státní převraty se již obsahově vyčerpaly. Proto je potřebné uvést do života totální barevnou revoluci, kdy se velké množství lidí, různých kultur a sociálních úrovní promísí a vytvoří ideální fundament, Ten se bude muset "nějak" živit. nakupovat, potraviny, zbraně, léky… revoltovat, ale hlavně bude dál financovat korporátní skupiny, prostě nový společenský řád bude na světě.

  OdpovědětSmazat
 10. Jaroslav Tichý28. září 2018 13:02

  To varování v článku je na místě, jen ho doplním, jak následuje: 1/ 31.3.2018 se obrátila Aliance národních sil se svojí výzvou k 35 poslancům naší Sněmovny (napříč politickou scénou), aby odmítli podpis A/smlouvy Dublin IV, naše odstoupení od B/ Globálních kompaktů - viz výše a odmítli ratifikovat již podepsanou C/ Istanbulskou úmluvu (legalizace krádeže dětí u nás - viz případ Michaláková v Norsku. Na to odpověděli jen 2 poslanci, z nichž jeden, tj. předseda zahr. výboru Sněmovny . p. Benešík v podstatě uváděl, že se nemjí k čemu vyjadřovat, když ještě nic nebylo podepsáno. Jenže až bude, tak se všichni budou vymlouvat na to, že s tím nelze nic dělat, protože zákony z EU a smlouvy podepsané s EU či např. s OSN jsou nadřazeny naším zákonům. 2/ Psali jsem jim to znovu, bez reakce. 3/ Občanská veřejnost tehdy rovněž nereagovala a dostatečně nereaguje ani dodnes. To, že se za minutu dvanáct probrala SPD (byť na její poslance jsme se obraceli již koncem března t.r.) je sice chvályhodné, leč poněkud pozdě. Přinese to hlasy důvěřivých voličů, nikoliv však výsledek. A to je problém, který by měl zajímat nás všechny, neboť o nás půjde na prvním místě. Nelze přitom než se podivit nad tím, že další strany na toto zásadní ohrožení našeho státu a jeho obyvatel nereagují dodnes.

  OdpovědětSmazat
 11. Jaroslav Tichý28. září 2018 13:08

  Ještě malý dodatek: Závazky vyplývající z podpisu obou Globálních (kom)paktů jsou sice po jednotlivých zemích nevymahatelné, s jedinou výjimkou. A to jsou země EU, které podléhají jurisdikci Evropského soudního dvora. Tam jsou nejen vymahatelné, ale též sankcionovatelné. Tolik pro úplnost.

  OdpovědětSmazat
 12. Proti-migracni blbnuti pokracuje. Aby bylo jasne, ja nejsem pro migraci muslimu do Evropy a pro migraci teroristu uz vubec ne. Ale zarazi me

  a) Ta hysterie

  b) Naprosta slepota ohledne pricin krize. Oni si asi mysli, ze "Merkelova je pozvala" a jedna se ty jenom o pozvat/nepozvat. Ve skutecnosti uprchlici jsou ve sberncych taborech v Recku a v Italii. Mozna ne vsichni jenom proto, ze je privedli prevadeci a jejich situace je nezavidenihodna. Pricinou je zmena rezimu v Libyi a v Syrii. Ale prece kazdy vi, ze o techto vecech se nemluvi! Jenomze tentokrat, kdyz budeme zavirat oci, kdyz menici rezimu uraduji, tak z toho muze byt i atomova valka. Myslim, ze to velka nadsazka neni. To neni prilis lepsi alternativa nez islamizovana Evropa.

  c) Kde byli ti anti-migranti, kdyz cast Srbu byla vytrzena z Jugoslavie a nasilne vsazena do jakesi muslimske republiky? Kde byl Zeman?

  OdpovědětSmazat
 13. Nikdo nevolí nevládní, neziskové, nezávislé organizace a přesto tyto organizace za naše peníze, které dostávají dle zákona, nám vládnou a poučují nás, že pro nás je nejlepší přijímat milióny imigrantů a okamžitě jim předat vládu nad naší zemí. Tento kdo nežil mezi černochy a Araby, těžko uvěří, že Evropan s nimi žít může těžko, ne li vůbec. Ti kteří podporuji všemožně migraci milionů Afričanů do Evropy to moc dobře vědí a vědí taky, že tak jako naši cikání, kteří jsou tady na našem území již 800 let a nehodlají se a nikdy se nnepřízpůsobí nám a tvrdě budou vyžadovat, aby my jsme klesli na jejich úroveň, tak to stejné se odehrává v USA, kde černošské obyvatelstvo za celou dobu co žije na území USA se nepřizpůsobilo a nepřizpůsobí většině a vznikají tam obrovské nepokoje a všechny věznice jsou naplněný jenom a jenom černochy. Žádný multikulturalismus není a nikdy nebude a k žádnému obohacení od Afričanů taky nebude. Budou jenom obrovské nepokoje a každý kdo jenom cokoliv proti ním řekne bude poslán do vězení. Staneme se štvanci v našem státě, který zanikne. Naše vláda, soudnictví, policie bude pracovat jenom pro Afričany a bude ponižovat a diskriminovat Čechy. S tím se musíme smířit.

  OdpovědětSmazat
 14. K té nezávaznosti: I „Všeobecná deklarace základních lidských práv“ byla v době svého přijetí nezávazná. A ejhle, nyní ji máme jako součást Ústavy ČR.

  OdpovědětSmazat
 15. Asi proste tak podľa predstavy úrčítích kruhov zo Západnej Francúzskej Afriky emigruje niekoľko emigrantov rovno do Francúzska. Z Francúzského Maroka do Francúzska, a zo Španielskej Západnej a Španielského Maroka do Španielska.

  Z Belgického Konga do Belgicka, z Holandskej Indie do Holandska, Z Britskéj Indie do Británie, Z Britského Somalska do Británie, a z Talianského Somálska do Talianska, z Džibutska do Francúzska, Z mandatného územia Palestína do Británie, alebo do Nemecka, z Francúzskeho mandátu Síria do Francúzska.
  Z Britskej kolónie Aden do Británie, Z Nemeckej Východnej Afriky do Nemecka.

  Potom nech Makarón neplače, že jeho dedo behal po Sahare ako vojak ktorí pĺnil Francúzske koloniálne záujmy už v roku 1918.
  My v nových členských krajnách EU môžme tak prijať Mexičanov, ktorí slúžili za Cisára Maximiliána, a majú doklad, že boli občania Rakúskeho mocnárstva, a tiež pár Číňanov z obchodnej koncesie niegdajšieho Rakúsko-Uhorska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=l6FIsBPcj7c

   a tiež

   https://www.youtube.com/watch?v=fpTA0OyIHgw

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.