Reklama

středa 5. září 2018

Od srpna 69 k listopadu 89 a volby v říjnu / 4


Radim Valenčík
5.9.2018  blog autora
Dříve publikovaný článek zařazuji do seriálu o letočníh volbách. Hamáčkovo vedení ČSSD je mimo i proto, že nepochopilo historickou zkušenost, kterou jsem popsal v prvním dílu tohoto seriálu,
viz:
http://radimvalencik.pise.cz/6054-od-srpna-69-k-listopadu-89-a-volby-v-rijnu-1.html

Hamáčkovo vedení ČSSD si patrně vůbec neuvědomuje "která bije". Vymyslelo "dokonalý plán" jak eliminovat vliv sporu se Zemanem a obsazení postu ministra zahraničí Pochem, aby je to nestálo body v rychle se blížících se říjnových komunálních a senátních volbách. Odloží řešení tohoto problému až po volbách. Tím ovšem dosáhlo pravého opaku:

1. Po volbách už ČSSD nebude nikoho zajímat. Babiš ji nebude potřebovat ani jako fíkus pro Brusel. V Praze patrně ČSSD nedostane ani 5 %, celkem to bude tak asi 4,5 %, bez senátorů s výjimkou Paroubka v ostravském okrsku, což ovšem bude pro Hamáčkovo vedení další problém.

2. Kauza "Poche" tím před volbami nevyšumí. Naopak. Umožní to některým sociálně demokratickým kandidátům se profilovat jako alternativa vůči současnému vedené ČSSD a nastínit program záchrany této strany, získat tak citelně více, než jejich servilní kolegové, kteří budou o tom, jak si představují záchranu strany, mlčet.

K tomu čerstvě z tisku:

Problém ohledně nominace europoslance Miroslava Pocheho na post ministra zahraničí se odkládá. Vedení ČSSD v pátek odpoledne rozhodlo, že do říjnových voleb zůstane v čele české diplomacie šéf soc. dem. a ministr vnitra Jan Hamáček. Ten původně sliboval, že situaci vyřeší přes prázdniny. Se jmenováním Pocheho má problém prezident Miloš Zeman.
"Navrhl jsem vedení soc. dem., že k řešení se vrátíme po volbách. Definitivní řešení představím v druhé polovině října,” řekl po jednání Hamáček. Předsednictvo ČSSD prý jeho návrh jednomyslně akceptovalo. Na jednání však chyběl první místopředseda strany Jiří Zimola, který dlouhodobě vystupuje proti Pochemu...
Hamáček zdůraznil, že sociální demokracie situaci nezavinila. "Čím dál častěji slýchám, že by případnými spory bylo lepší nezatěžovat horkou fázi předvolební kampaně. Chci, abychom se soustředili na kampaň a vysvětlovali, co děláme ve vládě pro občany ČR,” vysvětloval Hamáček...
Tento scénář Novinkám už ve čtvrtek nastínil důvěryhodný zdroj z Lidového domu, který si nepřál být jmenován. "Vypadá to tak, že to necháme po volbách. Ve straně nikdo nechce nějakou krizi v předvolební kampani. Znamenalo by to nominaci nového ministra, a to by rozbouřilo vody," řekl ve čtvrtek.
Viz: https://www.novinky.cz/domaci/482117-spor-o-pocheho-se-odklada-do-voleb-to-resit-nebudeme-rozhodla-cssd.html

Nejdřív komunální a senátní volby, poté pravděpodobná demise šéfa soc. dem. Jana Hamáčka na funkci ministra zahraničních věcí a nakonec pokus o opakovanou nominaci europoslance Miroslava Pocheho do čela české diplomacie. V případě eskalace sporu třeba i odchod z vlády. Takový má být scénář soc. dem. pro příští týdny, o kterém včera debatovali členové širšího vedení strany.

A to v situaci, kdy prezident Miloš Zeman dal opakovaně a jasně najevo, že europoslance do funkce ministra v žádném případě nejmenuje.

Krajní řešení, tedy odchod z vlády, připustil podle informací Práva před straníky Hamáček
pro případ, kdy by prezident přistoupil k řešení, které měl zmínit při středeční schůzce s ním: Prezident totiž měl naznačit, že v případě rezignace Hamáčka z čela diplomacie může pověřit řízením resortu zahraničí premiéra Andreje Babiše (ANO), jak to bývá běžné v případě demisí ministrů.

Po skončení předseda sociální demokracie zopakoval, že ČSSD tuto situaci nezavinila a naopak se snaží konstruktivně vyjednávat. "Navrhl jsem, že se k tomu vrátíme po volbách a definitivní řešení představím v druhé polovině října," prohlásil s tím, že nedořešená situace se nejvíc dotýká jeho osobně, protože nese odpovědnost za dva resorty...

Babiš dal opakovaně najevo, že žalobu na Zemana nepodá a nemá důvod znovu nominovat europoslance, když přes prezidenta návrh neprojde. Jiní, např. první místopředseda strany Jiří Zimola nebo místopředseda Jaroslav Foldyna, takové řešení odmítají a mluví o výměně Pocheho. V pátek takový názor potvrdil i šéf senátorů soc. dem. Petr Vícha...

Zimola ale nebyl jediný. Ze třiatřicetičlenného týmu bylo přítomno osmnáct členů. Mnozí z nich hovoří o řízených absencích, kdy straníci znechucení situací raději pošlou omluvu.
Viz: https://www.novinky.cz/domaci/482162-plan-cssd-demise-hamacka-a-opet-nominace-pocheho.html

Hamáček v rozhovoru pro Novinky:
Časově nyní však vstupujeme do horké fáze komunální a senátní kampaně. Čím dál více slyším z naší strany, abychom během kampaně nehrotili otázku našeho kandidáta na ministra zahraničí, že je potřeba se naplno věnovat volební kampani.
...
Teď se soc. dem. musí naplno věnovat kampani a plně komunikovat naše recepty, jak chceme zlepšit život na venkově a ve městech. Prvořadým úkolem je obhájit a vrátit důvěryhodnost sociální demokracii, a ne plnit přední strany novin sporem o ministra zahraničí.
...
Nechci rozpoutat během horké fáze kampaně ostrý politický konflikt s prezidentem a případně uvnitř koalice. Politici musí být schopni uvažovat o dva tři tahy napřed, to si uvědomuji jak já, tak Mirek Poche i další.
Eskalace tohoto sporu během nadcházející kampaně nikomu nepomůže, maximálně jen politickým konkurentům ČSSD. Soc. dem. nyní ve vládě prosazuje své priority, díky tomu například rostou platy a důchody. Prosadili jsme proplácení prvních tří dnů nemocenské.
Jako ministr nejen prosazuji více investic do naší policie, ale chci ji více modernizovat, aby byla schopna čelit i novým druhům kriminality a hrozeb našim občanům. Máme možnost nastolovat nová témata na vládní úrovni a chci, aby zejména během volební kampaně ČSSD komunikovala pozitivní, a ne negativní témata.

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/482173-hamacek-ted-neni-cas-hrotit-sefa-mzv.html

Všimněte si: 3x ten nesmysl s tím, že o Poche se bude mluvit až po volbách, zopakoval. On si asi myslí, že hlavní budou "komunistické" sliby: Co nejvíc toho bude zadarmo. (Mám na mysli zastaralé komunistické sliby Nikity Sergejeviče Chruščova z roku 1961 na 22. sjezdu KSSS o tom, co všechno bude zadarmo a jak ještě dnešní, tedy tehdejší, generace budou žít v komunismu.)

Především však Hamáčkovo vedení vůbec nechápe, že se ČSSD ocitla zcela mimo proces sjednocování národa vůči cizí moci (současné globální moci) na základě vyzrávání společenského vědomí a sebevědomí, což ji bude srážet dolů, protože se její reprezentace příliš projevuje jako slouha sil, které se již přežily. Letošní říjnové volby totiž budou mít právě z tohoto hlediska velký SIGNALIZAČNĺ význam.

(Pokračování)

16 komentářů :

 1. ..vždy jsem volil sociáldemokraty...měli jsme to tradičně v rodině..minule už jsem volil komunisty..a měl jsem jako alternativu okamurovce...bohužel soc-dem
  naše i zahraniční vždy nakonec zájmy obyčejných lidí zradily..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůbec nechápu, jak se Radim furt může vrtat ve vzorcích sběru insektů z libového domu.
   Špendlíčíček, vatka s éterem a už se klepe, Poche, už ho máme a zakládáme do krabičky.

   Jen aby zas někde nevylez!
   V pedofilní Brusli, nebo v Atlantickém 4% klubu.
   Nebo v Austrálii jako lithiový horník.

   A co toho tlustého Hamáčka, toho nevymačká do petriho misky?
   Jakéže je rozumné usnesení o lihiu?
   Nám 0,6% a bílým vraníkům všechno?

   Smazat
 2. Zemana jsem volil protože nikdo lepší nekandidoval. Ale prognosy dělá dobré a tak má přehled o co komu jde. Socanům radil dobře a protože ho neposlechly půjdou do kopru.

  OdpovědětSmazat
 3. I já jsem měl podobnou tradici, poté co premiér Paroubek abdikoval, tak v ČSSD s vyjímkou pana Foldyny a možná pana Zimoly zbyly jen šedé stíny schopné všeho, takže never more.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 4. Tím ,že trvají zarputile na Poche jako na ministrovi dávají voličům signál,aby nevolili ČSSD.Tato strana utrpí ve volbách drtivou porážku.Měli by zmizet z politické scény ,protože jsou to probruselští zrádci národa.Ted najednou když jim teče do bot chtějí pro zaměstnance větší platy,doufám ,že jim na to voliči "neskočí."Kartágo musí být zničeno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSPD -česká strana pochekratická půjde po zásluze do POCHELE !!!

   Smazat
 5. Hamáček dobře strategicky, před volbama nikoho neprovokovat, po prohraných volbách v Praze Poche nebude mít žádnou moc a krytí a vzdá to. Hamáček jmenuje koho chce a bude pokoj. Nejde mu v dané chvíli o čísla ve volbách, ale o přežití vlády, jedině tak se může strana dát do kupy. Takže v dané chvíli skvělá taktika. Trapná sebevědomá buňka v Praze zlikvidována samospádem a bude klid na práci. Uvidí se, kolik v Praze zůstane těch pijavic, až nebude přístup k sosání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Černé tatraplány už startují a Obzina vyzývavě odmyká Ruzyni...

   Smazat
  2. Mais où sont les tatraplans noirs d'antan....

   Zbyla jen sadistická Obzinová.

   Smazat
  3. V souvislosti nočního přepadení Ruzyně v roce 68 se mi vybavuje i jméno Šalgovič, ví někdo víc?

   Smazat
 6. Hamáček odvádí záslužnou práci. Likvidace hnízda šmejdů, je velice záslužná práce, to i největší debilové v osvěžovně pochopili, že ČSSD už nikdy. Babiš musí jásat nad politickou opozicí, složenou z volů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těmi voly jsou Mladí sociální demokraté. Mládež, která si myslela, že je to vytáhne k moci. Měli ambice, peníze atd. Zapoměli ovšem, že musí kopat i za voliče- nejenom za sebe. Je to mladá, blbá generace vyrostlá na bludech Havla a USA...

   Smazat
  2. Mladí soc. demokradé by chtěli demokrást, ale není co, komunisti v r. 1948 udělali dobře, že to zlikvidovali, neškodilo by zopakovat dějiny.

   Smazat
 7. Pozor vážení na paskvil žít Brno apod pod takové názvy se maskují havloidi u nás ve městě jsou taky. Tak jsem našel kandidátku samý top09,zelení,stan celé město polepili plakáty VOLTE NÁS. NASRAT JO NASRAT . U nás SPD kandiduje tak sem rád.

  OdpovědětSmazat
 8. Stejná verbež jsou i různé sčuchliny typu Volba pro město, dveřma lidovce vyhodíš, oknem to vleze - NEVOLIT!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Dnes se Hamáček ukázal když zahajoval volební kampaň. Není schopen bez papírku říct ani čtyři věty. To je opravdu úroveň trojitého fuckcionáře. Jen jej volte, zapláčete.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.