Reklama

neděle 30. září 2018

Odkaz "Mnichova"

Ivan David
30. 9. 2018   (vystoupení na demonstraciu příležitosti 80. výročí "Mnichova")
Mnichov pro nás zůstává symbolem zrady spojenců. Čím jejich zrada rozšiřuje naši zkušenost? Mělo by pro nás být trvalým poučením, že spojenecká smlouva se snadno stane cárem papíru. Státy kladou svoje zájmy, tedy zájmy korporací, které je ovládají, nad zájmy kohokoli jiného, tedy samozřejmě i nás. Žijeme ve strategicky významném srdci Evropy a ti kteří se tváří jako spojenci od nás budou vždy chtít, abychom jim nepřekáželi, byli pevnou hrází proti těm druhým a vždycky nás ochotně nechají za svoje zájmy padnout.

Další poučení, které bychom si také připomínat je pátá kolona a kolaboranti, všechny ty prodejné duše, které chtějí vždycky být na straně vítězů i proti vlastnímu národu. I dnes tu máme víc než dost těch, kteří nás po kouskách prodávají. V politických stranách, v zastupitelských orgánech. Jsou všude tam, kde se rozhoduje o našem osudu. Mluví o našich závazcích, ale plnění těch jejich od nich neočekávejme.

Proti velké cizí síle nemáme sami šanci, ale vlastních parazitů a zrádců se zbavovat můžeme a musíme, abychom nebyli příliš snadným soustem.

Národ přežil válku, protože si uchoval vědomí vlastní pospolitosti. Musíme se starat sami o sebe jako politický národ a nesmíme si nechat vnutit tvrzení, že neexistujeme.

Je rozumné prospívat jiným, pokud to prospívá i nám. Proto máme migrantům pomáhat, aby nemigrovali. Vyloučeným, aby se dovedli postarat o sebe a byli pro společnost uplatnitelní. Teroristům, aby nebyli teroristy, a pokud by nesouhlasili, aby nebyli vůbec.

Měli bychom dodržovat a prohlašovat zásadu, že cizí nechceme a svoje si vzít nedáme.

Pokud nebudeme takto uvažovat stane se nám znovu, že budeme zrazeni, protože jsme zradili i sami sebe.

Starejme se o sebe, o svoje zájmy, o vlastní zdatnost, protože osudová jednání o nás bez nás stále probíhají a háchové a moravcové jsou stále připraveni nás zachraňovat.

- - -

23 komentářů :

 1. Pane doktore, to co jste napsal, patří k tomu nejrozumnějšímu, co jsem poslední dobou četl, nebo slyšel. Skoro jako by to bylo základní prohlášení, vedoucí ke vzniku nové politické strany. A věřte mi, značná část našich občanů by se pod to podepsala. Jenom mě zaráží, že taková rozumná slova není schopna vyprodukovat žádné stávající politické uskupení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Voliči v Praze 12 mají možnost poslat pana dr. Davida do Senátu. Bylo by to pro naši společnost a celé Česko prospěšné. Stejně jako do Senátu delegovat pplk. Obrtela, spisovatele Benjamina Kurase, pana Jakla, Vladimíru Vítovou a další vlastence.

   Smazat
  2. 22:37 Proboha co Vás zaráží. Viděl jste někdy reprezentanta nějaké politické strany ?

   Smazat
  3. Bezvadný, tak opět jsem dnes na ČT24 zaslechl z huby, jistého pražského "historika" v 11:20 omýlaný cint.

   Dr. E. Beneš podepsal Hitlerovi Kapitulaci z chytrého, taktického hlediska a to, abychom ve světě nebyli bráni jako dobyvační predátoři, kteří měli v úmyslu jako PRVNÍ napadnout Hitlera a jeho mrňavé Německo a způsobit tak celosvětový konflikt.

   Do kterého bychom vtáhli Poláky, Maďary, Rakušany, Itali, Francouze, Brity, SSSR a nakonec i USA a další.

   Prosím Vás v Praze, proběhla vůbec někdy 2. Světová válka nebo ji dr. E. Beneš zabránil, podpisem a útěkem nepredátora!

   Jak je možné, že Vy v Praze až na vyjímky, vše tak "mistrně" zmršíte a trvá to v čase do zadu i do budoucna?

   Ramón

   Smazat
  4. Pardon ...omílaný... R.

   Smazat
  5. Ještě dodatek , jak na mistra "šachu", vzpomínají "Andropoiďáčtí pozůstalý, přeživší z Lidic, Ležáků a dalších míst naší země. Po této tragické, zbytečné kaubojce po americku.

   Ani na jednu takovou to nepříjemnou otázku se v Tv, samozvaných politruků, historiků, novináři nezeptali ani jsem nezaslechl, názor na návrat dr. Beneše ze zrádné Anglie.

   Včetně západní "pomoci" po konci války, kdy nám vybombardovali chemičky, továrny atd. Po celé zemi, mnoho opět zbytečných obětí pro nic za nic!
   Pouze nás tímto hospodářsky poškodili a přibrzdili vývoj ekonomiky.

   Ramón

   Ps. Doktore Davide, natřete jim to, poseroutkům!

   Smazat
 2. Moc pěkně napsáno doufám že Češi nebudou čekat na to až jim poteče do bot.

  OdpovědětSmazat
 3. Souhlas s panem Davidem

  OdpovědětSmazat
 4. Udržovat vlastenectví v dnešním světě je nutné. Důležitější se mi jeví je udržovat a zrychlovat proces správných změn. Změn při nichž se národní zájmy musí vhodně kombinovat s mnoha dalšími faktory. Jsem velmi zvědavý zda se straně SPD podaří zvládnout náročné údálosti budoucnosti. Zatím působí mediálně a ještě více programově příliš jako strana, která má problém rozlišit podstatné od jevového. A to je dosti významnější než obratné formulování k okamžiku, či ke dni.

  OdpovědětSmazat
 5. Je škoda, že dr. David kandiduje (jen) do Senátu.
  Možná i pro něj, ale (hlavně!) pro nás je to šest promarněných let, která by jinak mohl mnohem užitečněji strávit ve vládní (a nejlépe) v prezidentské funkci. Zasloužili bychom si jej ...
  Ostatně, Senát (jako to Kartágo) musí být zrušen.

  OdpovědětSmazat
 6. Mnichov byl pro ČSR požehnáním a záchranou před "přehříváním ekonomiky" !!!

  https://ekonom.ihned.cz/c1-66248870-mnichov-1938-odvratil-statni-bankrot


  A teď vážně... Opravdu dosud není neoliberalismus diagnostikován jako těžká deprivace ?

  Kdybychom žili jen v trochu normálním světě, tak šéfredaktor "Ekonoma" dostane do 24 hodin milionový flastr nebo jde na rok bručet do kamenolomu a pan Pravec by byl odvezen v bílé kazajce na detenci, jestli se u něj neprojevují i další poruchy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak článek jsem nemohl dočíst až do konce , ale víceméně je pravdivý a nejspíše jsme na tom také nebyli po ekonomické stránce nejlépe, vždyť ekonomická krize probíhala a co se týče pohraničí, které bylo známo výrobou dřevěných hraček, bižutérií a podobnými nepotřebnými věcmi na tom bylo rozhodně ještě hůře než centrální části země. To k článku. Smutnější je ale nadpis ale zase nebyl napsán ve smyslu, že Mnichov byl požehnáním a záchranou ale jen konstatováním faktu, že se ekonomika přehřívala.. Ale jak říkám , někdy je nadpis použit jen jako upoutávka, aby se článek četl a toho zřejmě autor provokativně využil a nedošla mu určitá symbolika Mnichova . Jsme holt hodně citliví a je to myslím naprosto vpořádku. Zrada to byla hnusná.

   Smazat
  2. "Přehřívání" ekonomiky je mýtus vytvořený neoliberálními zloději. Všimněte si, že často tenhle obrat používají v situaci, kdy je, podle nich, příliš "nízká nezaměstnanost".
   Už to je jasným vodítkem, že v tom smrdí nějaká lež. Pokud "správně" nastavená ekonomika potřebuje nezaměstnanost na nějaké úrovni, jinak se "přehřívá", tak je to zvěrstvo.
   Ideální systém má nulovou nezaměstnanost lidí v produktivním věku.
   Kecy, že ekonomika "potřebuje" nezaměstnanost jsou něco strašného, ale přesto se to dnes na VŠ učí.

   Smazat
  3. 16:47 Málokdo už ale domyslí, k čemu by v důsledku další ekonomické krize u nás bývalo mohlo dojít, nebýt pana Hitlera - https://www.protiprudu.org/mytus-o-nemeckej-podlosti-nemecka-anexia-sudet-2/

   Smazat
 7. 12:09
  No jo,IDĚS a jejich banda havlokolaborantů ví,že můžou lhát veřejné a nic se jim nestane......NA VSECHY DVOJÍ METR MÁ TA NAŠE DEBILOKRACIE!

  OdpovědětSmazat
 8. Zradili jednou, zradí podruhé.
  Teď jsme součástí spolku, jehož dva členové nás zradili a vrhli do chřtánu třetímu, který nás chtěl vyhladit. Vyvraždil "pouze" 380 000 Čechů, zničil prosperující prvorepublikový průmysl, nezaplatil válečné reparace. Věřit jim může jen bláhový člověk. Je třeba mít historii stále na paměti a poučit se z ní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už nějakej pátek jsme součást zdegenerovanýho Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém smyslu toho slova vytvořila jen bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, homofilii, xenofilismu, egalitarismu a dalším úpadkovým ideologiím! Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik Širopajev proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida", která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu ...

   Smazat
 9. Před 80 ti lety tu byla zrada západních mocností a dnes jsme ve stejné situaci EU nás nutí ,aby jsme ve své zemi přijali svoje budoucí vrahy.Dnes není třeba nikoho vojensky okupovat ,stačí zmocnit se průmyslu ,bank,zničit potravinovou soběstačnost dané země,nasadit všude zrádce spolupracující s cizími mocnostmi.A za to "děkujeme" V.Havlovi,který to vše naší zemi způsobil,který to začal.A má zdatné pokračovatele,všichni je známe

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co Hitlerovi nepodařilo silou se daří Němcům, Francouzům a Britům cestou EU ovládnout Evropu, snad nás nevyhladí, potřebují otroky - inspirací jim jsou jistě SAE!!!

   Smazat
 10. „Starejme se o sebe, o svoje zájmy, o vlastní zdatnost, protože osudová jednání o nás bez nás stále probíhají …“
  To je základ, pokud chceme uvažovat o nějakém zachování existence. Nikdo cizí, nás zachraňovat nebude, naopak každý kouká, co by ještě urval, jak nás ještě více znevolničil, stoupajícím zadlužením. Bohužel, za nějaké všimné, při tom asistují i naši politici. Tu likvidaci našeho národa a státu, zaštiťují neoliberalismem, jako jediným možným uspořádáním.
  Ne, všechno není na prodej, jak by se jim líbilo. To musíme vědět a volit takové politiky, kteří to vidí také tak. Proto je dr. David správnou volbou. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady už žádní politici nic nevyřeší, s výjimkou nějakých místních problémů.S rozdělením republiky jsme jen lepším protektorátem.Vše co za něco stojí je v rukou cizinců.Návrat zpět si v této generaci nedovedu představit i když...

   Smazat
  2. Anonymní1. října 2018 18:51
   Politici jsou taková třtina ve větru. A lobbisté nelení a působí na ně. Občané nemůžou očekávat, že budou odolávat, když je nepodrží protisíla. Tou silou můžou být pouze aktivní občané, kteří vědí, že stát patří jim a ne politikům.

   „Návrat zpět si v této generaci nedovedu představit i když...“
   Nebude-li možný návrat zpět, je třeba směrovat cestu vpřed. Jedna z variant je, odmítnout budování celoevropského hnědého stáda, ale prosadit Evropu národů a svobod. Tj. odebrat EU, většinu politických pravomocí.
   K tomu je nutno zavrhnout, současný neomezený liberalismus, který si u západních politiků prolobovali držitelé koncentrovaného majetku. Ta koncentrace je již neúnosná, musí být odstraněna. To si musejí vzít za své, občané. Politici se přidají, když zjistí, že existuje dostatečná voličská základna, s takovýmto názorem. P.K.

   Smazat
 11. Výborně, jdete na to dobře, máte šanci být zvolen. Ale jinak jde o dost omezený pohled na věc, musíte být fakt dost zoufalý.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.