Reklama

neděle 2. září 2018

Otázky pro natáčení volebních vizitek: srpen 2018

Rozhovor s MUDr. Ivanem Davidem
2.9.2018 Nová republika
Před podzimními senátními volbami položil Český rozhlas všem kandidátům stejnou skupinu otázek. Vysílat je bude v časech věnovaných senátním volbám. Uveřejňujeme odpovědi kandidáta senátních voleb v Praze 12 a předsedy našeho zapsaného spolku Nová republika, pana MUDr. Ivana Davida, CSc. Tímto také žádáme voliče v pražských Modřanech, Komořanech a dalších čtvrtích spadajících do tohoto volebního okrsku o podporu našemu kandidátu.1. Proč by lidé měli volit právě Vás?


Protože mi jde o budoucnost této země, která by měla být naše. Protože se vždy snažím o to, co chtějí občané, ne o to, co si přeje vrchnost, Berlín, Brusel nebo Washington. Proto jsem ve vládě hlasoval proti bombardování Jugoslávie. Mám dlouholeté zkušenosti z práce v Poslanecké sněmovně a ve vládě, ze zastupitelstva městské části, z řízení velkého zdravotnického zařízení. Nemám za sebou žádné selhání.
Protože si každý může snadno ověřit jaké zastávám názory, publikuji je na facebooku a na webu Nová republika.


2. Co byste v případě zvolení udělal jako první?


V prvních dnech po zvolení zveřejním plán svojí práce, takže si každý bude moci kdykoli ověřit, zda plním to, co jsem slíbil. Dobuduji tým svých spolupracovníků, protože po mém zvolení budou vědět, že se nesnaží zbytečně.


3. Jak byste chtěl zvýšit důvěryhodnost Senátu?

Každý jednotlivý senátor může ke zvýšení důvěryhodnosti senátu přispět jen tak, že se sám bude chovat příkladně, a to i mimo budovy Senátu. Myslím, že občané nemají dostatek informací. Média často mlčí o důležitých zákonech. Budu o nich psát. Jestli to důvěryhodnost Senátu nezvýší, pak si ji nezaslouží. 4. Se kterým hnutím nebo politickou stranou byste rozhodně nespolupracoval?

Na správných věcech jsem připraven spolupracovat naprosto s kýmkoliv, kdo má společný zájem. V poslanecké sněmovně jsem si ověřil, že to je možné. Svojí politikou je mi nejvzdálenější TOP 09 reprezentovaná panem Kalouskem, ale i s nimi jsem připraven spolupracovat.


5. Co byste konkrétně udělal pro zlepšení politické kultury v České republice, tedy nejen v Senátu?

Za hlavní problém politické kultury pokládám naprostý nedostatek věcné seriózní diskuse o nejdůležitějších problémech naší společnosti. Ať už budu zvolen nebo ne, budu nadále podporovat diskusi o věcech veřejných a podílet se na hledání východisek z problémů.


6. Budete se v případě zvolení věnovat senátorské práci naplno nebo se budete chtít souběžně věnovat i jiným zaměstnaneckým, podnikatelským, politickým nebo dalším aktivitám?


Pro každého politika je zásadně důležité, aby neztratil kontakt s realitou a s veřejností. Proto se budu nadále věnovat publicistické a přednáškové činnosti, ale i znalecké činnosti ve svém oboru. V případě zvolení s jiným zaměstnáním nebo podnikáním nepočítám.


Související čtěte také na stránkách Nové republiky ZDE.
44 komentářů :

 1. Pane MUDr. Davide přeji vám úspěch ve volbách, je to totiž v zájmu voličů samotných ! Tragédie v této rozkradené republice je naivita voličů, kteří zapomínají na své zájmy při volbách !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. David byl kdysi ministrem za ČSSD, pak tuto stranu opustil když přestal být ministrem, pak proti ni dokonce vedl před volbami kampaň a teď kandiduje za SPD. Podivný veletoč!

   Smazat
  2. 16:12 jste skutečně tak jednoduchý, že za podivný veletoč považujete případ, kdy člověk opustí politickou stranu v okamžiku, kdy s její aktuální politikou má věcný důvod nesouhlasit? Na rozdíl od vás to považuji za důkaz osobního charakteru.

   Smazat
  3. Dr. David opustil ČSSD už před dvěma roky, ministrem v té době už dávno dávno nebyl.
   SPD mu nabídla kandidátku jako nezávislému.

   Anonym 16:12 chce jen pomlouvat a škodit a proto překrucuje fakta. Typický produkt dnešní yrádné a myšlenkově prázdné ČSSD.

   Přeji Dr. Davidovi úspěch a místo v Senátu.
   Je to ten pravý, kdo nás může zastupovat. Škoda že nebydlím v Praze 12.


   Smazat
  4. 16:12 V době, kdy I. David byl ministrem ve vládě ČSSD, jsem i já tuto stranu volila. A volila jsem jí léta. Tato strana nenápadně svoji politiku ZCELA otočila o 180 stupňů a já bych jí svůj hlas v žádném případě nedala. Pokládáte to také za podivný veletoč?

   Smazat
  5. 17:52...SOUHLAS...

   Smazat
  6. Anonymní 2. září 2018 17:44

   Záleží-li Vám na jeho zvolení doopravdy, přestaňte s těmito kontraproduktivními častuškami!

   Jsou trapné, okaté a jemu pouze škodící. Takto Vám garantuji, není-li to však Vaším záměrem? Při takovýchto "slabomyslech", většinou voliči reagují naprosto opačně.

   Dobrá rada nad zlato!

   V.H.

   Smazat
  7. Já jsem též volil ksčm ale stali se z nich liberálové tak volím SPD. Nelze volit stranu která zradí voliče. Pan David udělal dobře že se na čssd vybodl a přeji mu aby měl úspěch ve volbách.

   Smazat
  8. Je potřeba volit primárně etiku a mravnost a ne primárně ideu, která většinou slouží pouze zločincům jako krytí jejich destruktivní činnosti, z které pak profitují.

   A to MUDr.David splnil, když prohnilost ČSSD a její služba nemravnosti (např. Bakala) se ukázala neslučitelná s jeho svědomím stranu opustil. Jen více takových jedinců.

   Smazat
 2. Bydlím v Modřanech,máte můj hlas...

  OdpovědětSmazat
 3. Davide, zustan v blazinci. Patris tam!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:59 Vám by tam bez něj bylo smutno?

   Smazat
 4. Moc bych si přál, aby se Ivan David dostal do Senátu, ale jak znám Pražany a jakou mám představu o volebním okrsku, bude to perná práce. Hlavně se nenechat otrávit sprostými reakcemi. Ale to je pan doktor zvyklý, jak odsud, tak ze své práce.

  OdpovědětSmazat
 5. Zkrachovalej ČSSĎák tady káže vodu....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:44 Nikoliv zkrachovalý, ale prozřevší. A to je sakra rozdíl!

   Smazat
 6. 15:12 stejně jako Paroubek a další doktor, který měl v krabici od bot 7mega?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:30 - Jsi blb.

   Smazat
  2. Máme spousty politiků co na úplatky by jím nestačila krabice od vína. Všichni to vědí a blbcům se smějí.

   Smazat
 7. Je nabíledni, že proti dr. Davidovi budou použity m.j. i fejky (veřejnoprávní a další) těžkého kalibru. Jak by se totiž pravověrní pražáci mohli smířit s tím, že někdo "takový" by mohl získat imunitu na projev v zákonodárném zařízení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kauza Rath se tahne podezrele dlouho. Nabizi se vysvetleni, ze rath nekoho vlivneho drzi za koule. Ze na nekoho neco skaredeho vi. Vubec si nemyslim, ze cisty. V tehle parte vsichni v necem jedou a kdyby rath nebral, byl by bilou vranou.
   Dnes si uz nevyberete. Polovina krade a na tu druhou to jeste nevime. Asi se s tim budeme muset smirit a snazit se vybirat ty, co kradou mene a nechteji zahubit sve hostitele.

   Smazat
 8. https://www.ifortuna.cz/cz/sazeni/politika/volby-do-senatu-pcr-2018-obvod-c-17-praha-12-celkove


  Politika | Volby do Senátu PČR 2018 (obvod č.17-Praha 12)-celkově

  Celkové umístění
  V

  Pavel Fischer 1.07
  Ivan Pilný 9
  Eva Tylová 15
  Ivan David 30
  Aleš Gerloch 25
  František Dobšík 35
  Marta Semelová 40
  JIří Nouza 100

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2. září 2018 15:35

   Jak jsem prozřel ortodoxní, avantgardní Pražany, typuji výhru recitátora, který se i rád poslouchá t.j., darmožroutem se stane Pavel Fischer.

   Bude neustále omýlat, že jeho guru byl, vždy Václav Havel, kterému byl neustále k dispozici, jako jeho věrný pes Džulbars!

   Všude bude obklopen jeho fotkami, plakáty, ČT záběry v průhledném kufříku bude nosit jeho gumáka a na zádech jeho bustu, rovněž v průhledném batohu.

   V.H.

   Smazat
 9. Kdyby David zůstal v ČSSD, tak věřím, že by se dostal do senátu anebo do kriminalu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím tě, odpočiň si. Vtipy ti moc nejdou.

   Smazat
 10. Juraj-Lhotka -- jdu volit

  OdpovědětSmazat
 11. Přeji úspěch, nicméně budete potřebovat hodně štěstí. Vždyť někteří voliči jsou hovádka obecná.

  OdpovědětSmazat
 12. Á, pan editor vymazal celou sekvenci příspěvků zástupce entity Vesmírných civilizací (nevím jestli pro ČR, EU, Evropu, nebo celý svět). To by až tak nevadilo, kdyby ráčil (ten pan editor) zanechat příslušnou hlášku. Že se nestydíte, pane editore! JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:00 Když nezůstala žádná stopa tak to nejspíš mažou samotné Vesmírné civilizace. Ten jejich zástupce je tady představuje jako naprosté idioty.

   Smazat
  2. A co takhle zástupce pekelných civilizací a tiskový mluvčí samotného Ďábla? Ti by mohli na diskuzích zůstat? Když se cpe do diskuzí kdejakej trotl viz toho od těch "vesmírnejch" civilizací.

   Smazat
 13. Držím palce at Vám to vyjde.

  OdpovědětSmazat
 14. Mám osobní problém, pan doktor David je mi sympatický, jeho odchod od ČSSD plně chápu i já je nebudu volit. ČSSD přestala dělat politiku a začala pletichařit. Nejsem si ale jist, zda přechod pod prapor SPD je šťastnou volbou. Přesto vám pane doktore držím palce a když piští tací jako 13:59 a 14:44 to vás vynáším nad prodejné spodiny.

  OdpovědětSmazat
 15. Sklenář Pavel2. září 2018 20:36

  Pevně věřím, že to dáte a pokud ne tak nám všem už není pomoci. Jsem si naprosto jist, že Vám opravdu nejde o vlastní obohacení, ale naši vlast. Snad i ve Vašem volebním obvodu přijdou i voliči s mozkem a nejen ti podplacení-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nebylo by lepší napsat "to zvládnete"? namísto idiotského "to dáte" co vymysleli trubci s vynulovanou českou příslušností aby vypadali zajímavě? Používat slovo "outfit" namísto "oblečení" v jedné větě použít pětkrát příslovečné určení ničeho "jakoby" a podobně zprzněná čeština. Maximálně "dáte" hrnec na plotnu, tam je to normálně česky.

   Smazat
  2. 2. září 2018 21:11 - nechutná slovní vata, souhlas!

   Smazat
  3. 22:11 Také si dovolím mírnou edukaci:
   "Grammar Nazis (též Grammar Natzis, Grammar Nazzis, Spelling Nazis; doslovným překladem gramatičtí nacisté) je internetová komunitní skupina uživatelů usilující o dodržování pravopisu, gramatiky a další jazykové kodifikace a úzu u psaného slova ve všech nejrůznějších jazycích na internetu, čímž se snaží udržet stálou kvalitu internetové komunikace. Činnost této skupiny na internetu spočívá v tom, že soustavně upozorňuje na jakékoliv jazykové nedostatky textů tak, že se snaží kontaktovat autora takového textu, upozornit ho na nedostatky v písemném projevu a požadovat po autorovi patřičnou opravu. Hnutí je častým terčem kritiky kvůli užívání verbálně agresivnější formy upozornění na chyby v písemné komunikaci, kvůli čemuž jsou někdy členové hnutí považováni za internetové trolly, kteří se úmyslně snaží vytvořit flame war. Hnutí vzniklo v anglické části internetu."

   Smazat
 16. Je sice krásné, když obsah a forma jsou v jednotě. Miluji češtinu (pro puritány český jazyk). Leč chybí-li formě sdělení v nejkrásnější formě obsah, tak vznikne zmetek. Pan Sklenář nepostradá obsah ve svém sdělení a jeho upřimnost je právě doložena slengovým útvarem "dáte to". Emoce pravděpodobně odpovídá mladému sportovci s plným právem se tak vyjádřit.

  OdpovědětSmazat
 17. Fandím panu doktorovi, ČSSD ztratila tvář a je dobře, že ji opustil. Nerozumím tomu proč jde do voleb pod praporem SPD?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože s jejich podporou má jakous takous naději na zvolení. Kandiduje jako nezávislý!

   Smazat
 18. Ačkoli s p.Davidem ve všech jeho vyjádřeních a článcích téměř stoprocentně souhlasím,nechápu,proč hodlá vstupovat do instituce,která je pro tento státeček absolutně zbytečná,a která nás,daňové poplatníky stojí desítky milionů ročně.O úrovni senátu svědčí i vyjadřování a názory jejího nynějšího předsedy ,bývalého odboráře p.Štěcha,z kterých se dělá špatně!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:59 Nevsoupí-li tam on, vstoupí jiný, zcela neužitečný nebo spíše přímo škodlivý.
   Když zmiňujete pana Štěcha, tak to je typický případ zblbnutí z vysoké funkce. To se stává poměrně často, málokdo je proti tomu imunní. MUDr.David vysokou funkcí prošel a prokázal, že je takovou imunitou obdařen.

   Smazat
  2. třeba bude rozkladat -neplest s rozkradanim -vnitřnim bojem jako zaškodnik či partizan což naznačuje svoji radionkou aplnym vousem vis major chegevara jen je škoda že nezačal už davno když sernat pomahal budovat

   Smazat
  3. Přemýšlejte o tom ještě trochu víc...

   Smazat
 19. Když tady čtu, jak kdo koho volil a jak je dnes zhrzen, divím se, že pořád poposedává po vějakých židličkách a nejde ven.
  Život je přece úplně jiný, než je vám presentován.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cos tím chtěl říci, Rudsi? Že je venku hezky?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.