Reklama

pátek 28. září 2018

Otec polského premiéra proti Fort Trump

28. 9. 2018   VašeVěc
Maršálek senior polského Sejmu Kornel Morawiecki se nes v rozhovoru s rozhlasovou stanicí „RMF FM“ kritizoval úmysl postavit v Polsku americkou vojenskou základnu, tzv. Fort Trump. Z různých důvodů jsem kritický k tomuto záměru, uvedl. Morawiecki by si mimo jiné přál, aby polské peníze byly vydávány na polskou armádu, na polské vojáky, než na americké.


Začněme od toho, že když se Německo sjednocovalo, mocnosti, které souhlasily se sjednocením, ostatně Polsko také souhlasilo, bez předběžných podmínek, byla to chyba prezidenta Wałęsy a premiérů Mazowieckého a Bieleckého. Tehdy byla klauzule, že armády NATO se nebudou přesunovat na území bývalých států Varšavské smlouvy – říká politik. 

Podle jeho hodnocení Rusko porušilo ujednání jen jednou, když obsadilo Krym, ale my jsme bombardovali Bělehrad, způsobili jsme odtržení Kosova od Srbska, začali jsme porušovat mezinárodní právo. 

Fort Trump je podle soudu maršálka seniora „jakoby přípravou na válku“. O Fort Trump by podle vyjádření K. Morawieckého měli jednat Američaqné s Rusy bez polské přítomnosti. Politik, který je otcem premiéra Mateusze Morawieckého, řekl, že jeho „rolí je myslet na Polsko, aby bylo co nejlépe, myslet o Evropě a světě,“ vysvětloval své postoje. 

 Ve vysílání zaznělo, že je pobouřen, jak polské elity, polská média i polská vláda ženou Poláky proti Rusům. V souvislosti s obviněním z proruské politiky potom kategoricky uvedl, že je „nejvíce propolským politikem“ a dodal, že nějak speciálně nevidí agresivní ruskou politiku. 

Připomeňme, že Kornel Morawiecki v době válečného stavu v Polsku po roce 1981 žil několik let v ilegalitě a vedl podzemní „Solidaritu bojující“.


Foto: Kornel Morawiecki není jen politik. Vystudoval fyziku, doktorát získal na základě práce věnované kvantové teorie pole, je vysokoskolským učitelem

22 komentářů :

 1. Rozumný člověk kam vstoupí američan tam také zůstane a podporovat přípravu k válce je zlé.

  OdpovědětSmazat
 2. Vzhledem k tomu, že Poláci reprezentují evropské, původní obyvatelstvo, které je třeba kolonizovat, tak je zcela zákonité stavět na nepřátelském teritoriu opěrné body, kemp "Fort Trump" je proto nezbytný začátek k vyhubení "evropských indiánů". A je vedlejší, jestli to bude nešťastná událost nebo útok nepřítele. Výsledek bude stejný.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten pán má pravdu. Nelze se zbavit odpovědnosti za bezpečnost vlastního státu. Spojenecké závazky jsou jakousi nadstavbou, nad nutným základem vlastní obranyschopnosti. Tyto závazky jsou jakousi politickou deklarací, ve které si silnější zavazuje toho slabšího. Toho silnějšího, však nelze nijak donutit k plnění závazků, není-li to v jeho momentálním zájmu. Dost nás poučila mnichovská zrada našich smluvních „partnerů“, Anglie a Francie.
  Takže potřebujeme vlastní armádu i vlastní zbrojní průmysl a nikoliv spoléhat se založenýma rukama na ochranu ze strany EU, nebo jiné mocnosti. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Rozum mi to nebere, proč Poláci (snad ne všichni) jsou tak nasáklí nenávistí vůči Rusům. Copak západ, který dnes všichni tak velebíme a lezeme mu do zádele, nám nikdy v ničem neublížil? Západ si nás kupuje dotacemi, jako si Evropané kupovali africké kmeny korálky, aby mohli využívat bohatství jejich země. Copak všechny ty myšlenky o inkluzi, gendrové vyváženosti, hnutí me too, feminizmus a jiné zhovadilosti přišly z Ruska? Tohle nás přece spolehlivé rozkládá, přesto nedáme na západ a jeho (porno)hodnoty dopustit, zatímco vše ruské je zhoubné, nebezpečné a život ohrožující, proto je nutné proti Rusku bojovat všemožnými prostředky. Brrr!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč. Tak jest.

   Smazat
  2. 10:44 Pusťte si film Ohněm a mečem a pochopíte proč se nenávidí.

   Smazat
 5. Když u nás měli Rusáci základny byli okupanti. Když u nás budou mít základny Američani a věřte, že budou tak, to budpu naši nerozborní přátelé ve zbrani, kteří nás brání před Východem, tenkrát nás bránili Rusáci před Západem. Jistě Amíci budou rozdávat dětem žvýkačky a čokolády. To Rusi nedělali...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás zase Rusové nechali našincům vydělat: benzín, nafta, kšeftování s průmyslovým zbožím, to by Amík nedělal, ten je škudlil, ten ví, že tu stačí pár igelitových tašek a propiska. A navíc úcta až nábožná.

   Smazat
 6. Neuvěřitelné, nedovedu si představit, že by rodič nějakého našeho ližprdelky měl odvahu takhle vystoupit. Noblesa, vyrovnanost, inteligence a odvaha. Přehodnocuju názor na Poláky. I když ten jejich generál Jaruselski mi přišel taky hodně odvážný a konzistentní. A taky ti z opozice, kteří se ho pak zastávali, když ho chtěli nakonec soudit. Zajímavý národ, i s těmi jejich podivnými náboženskými sklony, je třeba o nich přemýšlet. Už proto, že jako první z poskomunistického prostoru vymetli levicovou stranu z politického spektra, o něčem to svědčí. Ale o čem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 12:13 - mladý má naprosto racionální pohled na světovou politickou situaci. Starý ještě žije a bojuje za Velkopolsko, marně!

   Smazat
 7. Polsko, stejně jako Česko, musí mít svůj stát garantovaný některou světovou velmocí. Z polského hlediska je racionální se opírat o USA, o Německo - je problematické, o Rusko - tam je zakořeněná nenávist z dob, kdy si Poláci mysleli, že evropskou část Ruska ovládnou. S naším státem je tomu podobně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko... měl jste na mysli tohle? http://www.ok2kkw.com/more/chesco_cola.png

   Smazat
 8. 12:43
  A že nám ty garance pomohli!
  Asi neznáte dějiny.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. S tou americkou základnou v Polsku je to poněkud jinak. Ano, platí fakt prodejnosti Poláků. Na druhé straně rádi hodují na cizí účet. Dovoluji si připomenout, že dne 9.5.2018 podepsal Trump zákon č. 447, podle kterého mají Poláci vyplatit obětem holokaustu 300 miliard dolarů! A ejhle, Poláci obratem slibují dne 29.5. Americe a US Army, že si je vezmou na byt a stravu za 2 miliardy dolarů ročně. Mně z toho vychází dosti značná úspora, pokud to bude americkým židům stačit jako náplast. Nadto ty 2 miliardy jim tak jako tak dá Brusel z každoroční podpory (asi 10 miliard euro). Obávám se, že se tak snadno za cizí účet Polsko nevykoupí :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dost dobře nechápu, proč má oběti holokaustu odškodňovat Polsko, které bylo samo obětí války. Nebudu brát v úvahu kolaboraci jednotlivců, ale jako stát bylo Polsko obětí, nikoliv agresorem. Pokud má někdo tedy platit, měl by se Trumpeta obrátit do Berlína.

   Smazat
 10. 14:15
  O kdy platí americké zákony v Polsku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 15:37
   Na to je snadná odpověď,co Polák to žid,takže musí poslouchat USA židy.S toho pramení i nenávist k Rusku jako takovému,protože si dělají nárok na velký kus ruského území.

   Smazat
  2. 15.50
   Ty jsi asi zaspal dobu a nakonec i realitu. Poláci nejsou židi, ale křesťani. (obužel naprosto ortodokxní) Takže tvoje tvrzení je naproto debilní. Jsi dement a jdi se léčit.

   Smazat
 11. 15:37
  Okupanti si """""myslí""""",že to,co vyvolenou je ZÁKON......JE TO, ALE SRAČKA,JAKO VONI SAMOTNÝ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Translator nebere, co je to zas, kurňa? Skoro jak kdyby mluvil tady tenhle tvůj vypouštěč, rudoprde!- http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 12. Pan Morawiecki zapomněl dodat, že kdyby Rusové neobsadili Krym, byli by tam dnes usalašení Američané.
  Ale jinak s tímto pánem musím souhlasit. Hledáš li pomocnou ruku, najdeš jí na konci své paže. Každý by se měl v první řadě spoléhat sám na sebe.
  Jak ukazuje bezpočet příkladů z historie, západ nikdy žádnou dohodu nedodržel. Potopil nás, a svým způsobem i Poláky. A jestli si někdo myslí, že by kvůli Polákům, tím méně kvůli nám, šli Američané do války, je naivní, jak malé dítě.
  Rusko je velmoc se všemi neduhy s tím spojenými. Jenomže, na konvenční válku je slabé a na atomovou moc silné. V následujících desetiletích bych se žádných výbojů, tím méně do Evropy rozhodně nebál. A jestli si Polsko chce zachovat alespoň náznak samostatnosti, nesmí si k sobě nastěhovat žádnou cizí armádu. Jedno jaké národnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto spráný postřeh. Poláci by se mněli vyvarovat debilních představ že jsou velmocí.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.