Reklama

úterý 18. září 2018

Pocheho epocha

Pavel P. Kopecký
18. 9. 2018   Liteárky
Švédská sociálnědemokratická dělnická strana hraje v desetimilionové skandinávské zemi bezpočet let prim. Bývaly volby, v nichž získávala přes 60 procent hlasů. Jí vedená koalice vyhrála také minulý víkend, jenže jak. Těsně. O ústa. Toť další cihla do stavby s nápisem: Propad tradiční evropské levice.V desetimilionové ČR je to vidět tuplem. Nejviditelnějším příznakem smrtícího rozkladu České strany sociálně demokratické je zástupný „boj“ o pochybného Pocheho, co tolik blaží tandem Babiš-Zeman. Boj to v jejich konjunkci žádný není, zato vraždění neviňátek. Pocheho epocha. V popředí pobíjených „dítek nevinných“ stojí předseda strany Jan Hamáček, dvojministr, jenž má před sebou můru dvojvoleb. Místopředseda vlády, který se mele mezi dvěma a více mlýnskými kameny.

Jedním balvanem na krku jsou mu při tanci mezi vejci zbytkoví sobotkovci. Zejména „erbovní“ postavy spojované historicky se Senátem. Nezřídka starší lidé, jejichž vpravdě neduchovní identita bohužel odnepaměti stojí na vypočítavém byrokratickém přisluhování. Na loajalitě k předsedovi a úzké stranické věrchušce, za níž je odměnili vyššími politickými funkcemi. Posty, za jejichž udržení pro sebe (bez ohledu na partaj!) by dali první poslední.

Druhou koulí na páně Hamáčkově noze jsou číhající vlčáci, kterýchžto odstavení od mocenského cecíčku za Sobotkova „vedení“ nebylo nic než dočasný pobyt na střídačce. Statutární místopřednictví Jiřího Zimoly se stalo ztělesněním jejich úspěšné protiofenzivy. Tajně provázané s Andrejem Babišem či podtržené spektakulárními návštěvami na Pražském hradě, po nichž se někdejší jihočeský hejtman ani moc netají komplotem s expředsedou ČSSD proti předsedovi nynějšímu.

Temným mračnem nad jiné je Hamáčkovi absolutní převaha jeho koaličního partnera alias úhlavního nepřítele. Firmy „Anofert“, jejíž majitel drží na představu, že politika se nejlíp dělá kombinací vyhrožování, nátlaku, ještě většího nátlaku, politické reklamy nebo vhodnými „investicemi“...

Samotný předák „oranžových“ na funkci krizového manažera zjevně nestačí. A protože v předluženém, seberozkladném Lidovém domě představuje ten typus politika, který za Velké francouzské revoluce nazývali „rovina“ (čili „bahno“), snaží se ukazovat vlídnou tvář všemi směry. Také Jiřímu Paroubkovi, jehož sebestředná postava ale vadí mstivým, nicméně většinou bezkrevným Sobotkovým pohrobkům (a zvláštní náhodou zrovna teď také Petře Paroubkové). Tudíž namísto, aby se už dávno využívalo jeho „jájínkovství“ k chladné, kvalitní strategické analýze a získávání peněz – LEV 21 byl formací mimořádně zámožnou (!) –, házejí mu někdejší přátelé klacky pod nohy.

Odhalování nekonečného vesmíru vlastní omezenosti se stalo předákům socdemokracie natolik příznačným, že to už měsíc před volbami do komunálu a třetiny horní komory nikoho nevzrušuje. Dovolím si malou prognózu. Příštího roku, na sjezdu strany, se budou „drazí pozůstalí“ tvářit nesmírně smutně a alespoň v jediném se překonají. V údivu a vzájemném svalování viny.39 komentářů :

 1. A mám zase zkažený celý den. Jenom se kouknu na tu vykrmenou držku svazáka Pocheho a mám po náladě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč se tímto hajzlem Pochem zabýváte, to nemáte žádné zájmy nebo smysluplnou činnost ?
   Vždyť Poche je debil od pohledu,tak proč se zabýváte debily ?

   Smazat
  2. 9:17 No právě. Jak se tam vůbec dostal, aby nás zastupoval. To Vás nesere ?

   Smazat
  3. Už by konečně měl někdo panu Pochemu vysvětlit, že zadnice patří do kalhot.

   Smazat
  4. Jen důkaz o tom,že ve světě už dávno levice-pravice neexistuje.....jen u nás ti menševici pořád vyskakují a čím dál víc šaškují na kvadrat...máme unikum ,menševický sluníčkář.....

   Smazat
  5. Dalsí zidácek se tlací na teplé místecko...

   Smazat
  6. 6:49 "Jenom se kouknu na tu vykrmenou držku..." - Každej máme nějakou držku. Z držky Vaší se řinou
   zase taková moudra, že je to až neuvěřitelné.

   Smazat
 2. Bohužel celá ČSSD jde pomalu, ale vytrvale do kytek. Pokud bude dělat tak, jak dělá v současnosti, tak příští volby už bude nevolitelná. Hamáček je evidentně slabý politik, který nedokáže "praštit pěstí do stolu" a říci bude to tak a tak a třeba se všichni zblázněte. Někdo by mohl namítnout, že to není demokracie, ale není to pravda. Vůdce strany i v demokracii musí umět prosadit svůj názor a když to neumí, nebo to nedokáže, tak tam nemá co dělat.

  Co se týká Pocheho, tak ten vystupuje jako buldok. Dali jste mi nominaci na ministra, tak se snažte abych tím ministrem byl, já tu nominaci nepustím. Už to není zase takový mladíček, aby nevěděl jak to chodí a dozajista lesco ví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:34 "...jak to chodí a dozajista lesco ví." - Ví určitě i to, proč z něho má prezident takový vítr. Zeman už je na tom tak bledě, že ani sympaťáka Kmoníčka vedla sebe nesnese (ten neopakuje pár trapných trůnních duchaplností stále dokola, čímž ubohost vtipů Nejvyššího vynikne). Kdy Zemanovi konečně někdo z jeho blízkých řekne, že z nich bylo trapně i Putinovi? Je to pouze častý omyl starců, že si pletou mlčení okolí, jímž ono přechází větry panovníkovy, s devótní zbabělostí. Je nám stydno. Za něho.   Smazat
  2. Souhlas 12:43, Kmoníček má kinderschtube i vzhled, na rozdíl od zemědělského inženýra i s dodatečným Mgr z KU a o jeho náhradníkovi nevím nic. Jedna paní povídala, že je podržtaška ?

   Smazat
  3. Všechny strany jdou do kytek,...nahradili jsme to hnutími,které přejdou v občanskou společnost,...to už budem na pokraji úplné katastrofy,bude se znárodňovat !!!!,..všechno a rychle,protože nezbyde než z těch trosek něco zbudovat,zatím všechno padá,je smutné,že všechny mosty,to je symbol a spojení,bez mostů to prostě nejde !!!!...a bez továren,polí a lesů také ne....aaaaa bez vzduchu,vody a žrádla už vůbec ne........vol.vé....

   Smazat
 3. Pocheho éra je u konce. Neuvědomil si jak hodně nasral mnoho lidí, kteří mu to nezapomenou sečíst. Holt nezdravil lidi když šel nahoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Leda hovno! Ministrem bude jeho podržtaška Petříček - https://eurozpravy.cz/domaci/politika/234960-poche-definitivne-ze-hry-sefem-diplomacie-ma-byt-petricek/

   Smazat
  2. 7:49 "...jak hodně nasral mnoho lidí,..." - A čo
   taký mrva chlap Čobol? Ten Vás něserie?

   Smazat
 4. Naštěstí tenhle člověk ministrem nebude a hamáček se přihlásil k proti Maďarským opatřením tak aspoň je pohřbil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověk nevěří svým očím, jaké mršiny se tu pohybují na Božím světle

   Smazat
  2. Na Moravě mají vol. heslo: Uherské Hradiště - náš společný domov. Mají pravdu, cel je tam dost pro všechny.

   Smazat
 5. Chování Pocheho posuzuji tak, že vůbec neusiluje o místo ministra v české vládě. Je to standardní bruselský dvořan, který svým zviditelňováním zjevně usiluje o křeslo eurokomisařem. Osud ČR nebo ČSSD je mu zcela ukradený, protože v opačném případě by slušně zmizel z mediální scény.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:08 "Chování Pocheho posuzuji tak,..." - A co Jourovou? Jourovou jste včera sledoval? Tu do jejího výnosného fleku vysadil Zeman značným svým
   přičiněním rétorickým. A mluvit to on vždycky uměl. Na počátku Neštěstí Českého zblbl plnou Letnou lidí! On a ten fráterník, co tehdy měl kázáníčko kázání: "Gusto, je tady husto!" Miloš ho podbarvil zflekuzprstuvycucanou statistikou. To byl tenkrát koncert!

   Smazat
  2. Pan Poche není bruselský dvořan, pan Poche je bruselský slouha. Chová se jako typický příslušník spodiny, kterého hrátky osudu vynesly někam, kam nepatří. Protože nemá žádné kvality, které by odůvodňovaly jeho setrvání ve vyšších patrech společnosti, chová se jako typický povýšenec - nahoru se klaní a dolů kope. Je smutné, že strana jako ČSSD vygenerovala něco takového. Horší úpadek už si snad ani představit nelze.

   Smazat
  3. Poche je merkelpucflek a soroškádes.

   Smazat
 6. Anonymní18. září 2018 9:08
  Vidím to podobně. Ale místo u dvora je třeba si nejdříve odpracovat v terénu. Takže se bije o funkci, aby mohl za sebou zanechat, naše ještě větší podřízení Bruselu. Jeho bruselští řídící orgáni, by mu jistě dávali dostatek tipů, co je třeba dělat. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. vvenc18. září 2018 11:20
  Poche není jenom Poche, protože kdyby byl jenom Poche, tak by dávno zmizel z čelní politiky. Poche je vlivná eurounijní struktura, které je delegované právo dirigovat národní politiku, zvlášť když o své postavení přišel národní eurokormidelník Kalousek se Schwarzenbergem. Snaha je však marná, přichází jiní kormidelníci

  OdpovědětSmazat
 9. Nebo epocha suché pochvy?
  Samozřejmě Poche jsou vidle do vládní koalice, to je jasné. Proto se musí občané probrat a soc. dem. nevolit, to je druhá proradná partaj, jako lidovci - prostě je-li korupné, slouží do roztrhání těla tomu, kdo solí. No a samozřejmě antidemokratický blok na čele s Kalousem a Ťop O9. Je třeba redukovat počet stran z těch asi 30 tak na 3-4 a i to je moc. Ideál je dvoupartajní systém a výmaz všech vyžírků s krásnými slovy, umělým úsměvem a měšcem peněz v jedné a dýkou v druhé ruce - za zády. Úspora ročně cca 28 miliard Kč!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní18. září 2018 11:30
   Kdybychom vůbec zrušili volby, tak bychom ušetřili ještě víc. Ale přínos demokracii by to nebyl. Stejně jako Váš návrh. P.K.

   Smazat
  2. Nemluvím o přínosu k demokracii, neb kapitalismus a demokracie se vylučují, buď jedno nebo druhé. Mluvím o zprůhlednění politických partaji: všechny slibují, ale ve vládě žádná pak nic neplní s odkazem, že za to může ta druhá nebo třetí spoluvládnoucí. Prostě "jednobarevná vláda" nese odpovědnost za dobu svého vládnutí, vícebarevná nenese odpovědnost za nic a tedy mohou vládnout zase a zase titíž gauneři, zloději a podrazáci vlastních občanů pořád dokola, již 30 r. A pokud tedy jednobarevné vlády v USA či Británii jsou marněním iluzí o "demokracii"? Pak tedy souhlasím s 12:13.

   Smazat
  3. Anonymní18. září 2018 18:03
   „Nemluvím o přínosu k demokracii, neb kapitalismus a demokracie se vylučují, buď jedno nebo druhé. Mluvím o zprůhlednění politických partaji:“
   Ale je třeba si ujasnit, v jakém zájmu má k tomu zprůhlednění dojít. V zájmu demokracie, nebo v zájmu kapitalismu, když říkáte, že se vylučují? Já vítám každé řešení, které posílí demokracii. Kapitalismus se umí o sebe postarat sám.
   Ta jednobarevná vláda není řešením ničeho. Také hraje 3,5 roku malou domů a kašle na občany, na voliče, nehledě na předvolební sliby. Na ty začne vzpomínat, tak půl roku před volbami.
   Přínosem by byla odvolatelnost politiků referendem. Stejně tak zrušení zákonů, které si politici prosadili, bez ohledu na mínění veřejnosti. Tyto prodemokratické změny prosazuje SPD.

   „A pokud tedy jednobarevné vlády v USA či Británii jsou marněním iluzí o "demokracii"? Pak tedy souhlasím s 12:13.“
   Já věděl, že se domluvíme. Neboť za co ručí ty jednobarevné vlády USA? Chovají se svévolně, bez ohledu na mínění občanů. Pochybuji, že bylo většinovým názorem Američanů, že do Pentagonu narazilo letadlo, nebo že pád budovy č. 7 byl způsoben pádem dvojčat, nebo že za to může Irák, jak vše uvádí oficiální verze jednobarevných vlád. Lež na lež. Nebo, že je třeba rozvrátit Ukrajinu a zničit Rusko. Toto vše dělají ty úžasné jednobarevné vlády a jak za to ručí? Že příště nebudou zvoleni. To však není žádná náprava jejich nedemokratického působení. P.K.

   Smazat
 10. Jedno hovno bude spláchnuto, ale hajzlík zůstává zadělaný. Kdo to uklidí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jsme dopadli paní Mülerová, jeden exkrement za druhým,to opravdu nestačíte uklidit a to máme volby před sebou. A na mocnáře nám zase ser.ou mouchy.

   Smazat
 11. Kdysi mne jeden velmi moudrý učitel říkal, že člověk se nemá hodnotit podle "ksichtu", ale podle povahy jeho činů. Myslím proto, že Pocheho "ksicht" je i přes tu hrůzu podstatně lepší, než jeho povaha a činy.

  OdpovědětSmazat
 12. Dle https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cerninsky-palac-ma-vest-proevropsky-petricek-pochemu-driv-de/r~5d995fe8bb2011e8acf3ac1f6b220ee8/ navrhne za ministra zahraničí Pocheho kamaráda Tomáše Petříčka (ČSSD) a Poche by se měl stát jeho náměstkem.

  Babiš má o čem přemýšlet, Pocheho epocha, a s tím spojené "vydírání", v žádném případě ještě neskončila !! Třeba má "plán"...

  OdpovědětSmazat
 13. Nedovolím ,aby byl ministrem člověk ,který má jiné názory než já:řekl Poche.Po komunálních volbách se uvidí.Nevolte socany -nejlepší odpověd pro Poche

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JAWOHL, MEIN FÜHRER POCHE! Ať si vás volí cizáci do ciziny. Hamáčka a spol si vezměte s sebou, zhasínat nemusíte, Český národ zústává.

   Smazat
 14. Tahleta prasečí hlava je poslední hřebíček do rakve ČSSD .
  Budou na hranici vitelnosti .

  OdpovědětSmazat
 15. 21:10
  Nic jinýho si ty znetci nezaslouží!

  OdpovědětSmazat
 16. Nechápu, proč voliči ČSSD, chtějí migranty. Můžete mně to vysvětlit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to si ještě ti krátkooprátkoví ještě neuvědomili,že tu už mají židi koupené domy k přestěhování,móóóc a za móóóc peněz,hlavně v Praze,..asi počítají s nejhorším,jako američané s truhlama,...no a Praha je nakonec jejich hlavní město,..i náš Zeman na nás hraje čínu s Jeruzalémem,...tímto se jim ČSADodjezd nezalíbí,jsou na zrušení jak tak,asi to chtějí rychle zakončit,ale tímto si pohrávají s vlastním krkem,...v USA truhly,v Čechách dřevěné kříže a veliké hřebíky !!!!!....vol.vé....

   Smazat
 17. Za totáče jsme tomu říkali "vlezdoprdelizmus forte".

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.