Reklama

úterý 11. září 2018

Poučení z polistopadového vývoje

Karel Sýs
11. 9. 2018
Zdůrazňování a přikrášlování místa nějakého člověka v dějinách strany byl způsob, jak ospravedlnit nároky na vůdcovství v současnosti, a znevažování místa protivníka bylo jednou z metod sloužících k odmítnutí jeho nároků. 

Americký historik Robert C. Tucker ve svém životopise Stalina napsal:
„Dějiny strany a revoluce se staly jistým druhem posvátných dějin, v nichž osobní dějiny hlavního představitele – to znamená jeho stranická minulost – měly jak pro něho, tak pro jeho přívržence velký politický význam. Kdo vstoupil do strany, jaké počáteční revoluční hrdinské činy mu šlo připsat, jaké názory zastával nebo podporoval ve vnitrostranických diskusích v různých dobách, jakou roli skutečně hrál v revolučních událostech a jaké vztahy udržoval se zakladatelem strany – takové záležitosti politického životopisu začaly zasahovat do politických věcí. Zdůrazňování a přikrášlování místa nějakého člověka v dějinách strany byl způsob, jak ospravedlnit nároky na vůdcovství v současnosti, a znevažování místa protivníka bylo jednou z metod sloužících k odmítnutí jeho nároků. Každá vůdčí postava získala nezadatelný zájem na svém revolučním životopisu, a sepisování dějin strany neboli kolektivního životopisu hnutí se do značné míry stalo tím, zač bolševický historik Michail Pokrovskij jednou označil sepisování veškerých dějin – ‚politikou promítanou do minulosti‘.“

Měl na mysli porevoluční dobu v Rusku, ale totéž platí i pro pokontrarevoluční dobu v Česku.

Málokdo se může pochlubit, že si na Národní třídě lehl vedle studenta Růžičky, figury nastrčené Bezpečností, přeživší jen úradkem bohů. A tak všem těm Kocábům převratu nezbývá než vymýšlet si „zásluhy“ ex post. Mylně se domnívají, že dějiny snesou vše.

Do každého nemohl ani bohatý Západ nacpat tolik melounů jako do Havla. Navíc by to bylo kontraproduktivní, Spasitel smí být jen jeden.

A tak se nedávno včerejší o překot stávali dnešními, aniž pochopili, že zůstanou věčně včerejšími. Obrátili futra bez ohledu na to, jestli jim nové maskáče padnou.

Inu, jsme v Čechách. Zatímco se Maresjev plazí, Čecháček se směje: Mrzák. A navíc Rusák!

Rusáci nás mohli a měli nechat vyhnít.

Za Protektorátu se smáli jen do hrsti, poté co zavřeli na dva západy. Vyrojili se až 9. května. Je mi líto těch, kdo za tyhle lemry nasadili krk a přišli o hlavu. Lituji Fučíka i generála Eliáše.

Střídavě jim staví a bourají pomníky, mění tabulky s názvy ulic, a co nejhoršího – lžou vlastním dětem.

České bahno už dávno není léčivé.

Lev Davidovič Trockij, po Adolfu Hitlerovi nejčastěji se objevující figura na obrazovkách českých televizí, a tedy ikona zaručeně salonfähig, při odsouzení sociální demokracie a jejího souhlasu s reformní opoziční činností v systému buržoazní společnosti a jejího právního řádu bez obalu prohlásil:

„Skutečná bolševická tendence se střetávala s pravicovou tendencí jisté části bolševiků, kteří při každém rozhodujícím přelomu přijímali fatalistický, váhavý, sociálnědemokratický a menševický přístup k revoluci, jako by revoluce byla jakýmsi nekonečně dlouhým filmem.“

A s chutí citoval Lenina: 
„Obracet se na tuto vládu (rozuměj prozatímní vládu Kerenského) s návrhem na uzavření míru je totéž jako kázat o morálce majiteli nevěstince.“

Za Kerenského si dosaďte libovolného polistopadového státníka a budete se cítit jako doma.

Nedávno jsem slyšel příběh „disidenta“, který údajně bojoval proti režimu nevšedním způsobem. Do prodejen prý montoval zvláštní nafialovělé světlo, aby maso vypadalo odporně a poškodil tak znárodněné masokombináty a zároveň budil odpor masachtivých občanů vůči režimu. Těžko si vymyslet větší blbost, nebo snad většího blba?

Čecháčkové, štěkáte jeden na druhého jako psi pro kousek režimního sousta, a už zase nadáváte. Stěžují si už i ti, co krváceli na listopadových barikádách. Za co, panebože, za co?

Jen abyste nepropásli okamžik, kdy už se to zase nebude smět. Jenže tentokrát nepostačí zamknout se v obýváku, ba ani na záchodě.

Velký Bratr má konečně Oko a Ucho všude!
25 komentářů :

 1. Na Národní třidě nikdo nepadl, ani ten Šmíd alias Zifčák, kterého označili za mrtvého, aby eskalovali události po 17. listopadu 1989, které začaly po několika dnech upadat do zapomnění, což se vůbec nelíbilo velvyslanectví USA, které vše kolem barevného puče u nás řídilo. Přesto jsme svědky každoroční komedie s kladením věnců a tisíců svíček za padlé na Národní třídě v Praze. Jedná velká, uměle udržovaná komedie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Falešní zpráva v listopadu 198913. září 2018 20:35

   • falešní zpráva - fake news
   • operace pod falešnou vlajkou - false flag operation
   Falešní zpráva (fake news) byla u nás použitá lživým Havlem, jeho kamarilou a protisocialistickými živly už v list. podvodu 1989. Byla rozbuškou prvopočátku hadrové havloidní revoluce! Přičemž podle průzkumů v r. 1989 změnu politického systému chtělo jenom 12% lidí. Takže 88% lidí si přálo zachovat ten systém, který zde byl. Chtělo to pouze vykonat nějaké kosmetické změny.
   • www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Karel-Srp-a-nezkresleny-pohled-na-listopad-89-Nebyl-to-masakr-jen-vetsi-pendrekiada-A-ten-mrtvy-soudruh-za-ktereho-pujdeme-zapalovat-svicky-407304
   Jak mrtvý student Martin Šmíd vstal z mrtvých a byl z něho živý estébák Ludvík Žifčák:
   17.11.1989 položili strůjci státního převratu na dlažbu Národní třídy Ludvíka Zifčáka alias Milana Růžičku vulgo Martina Šmída. „Mrtvý student“ zázračně ožil, popotahování se však nevyhnul. „Velitel státního převratu“ Havel vyslal za ním do věznice ministra vnitra Sachra, aby ho varoval, aby držel zobák, že „skončí jako štvanec“!
   • www.freeglobe.cz/Articles/1697-ludvik-zifcak-mrtvy-student-smid-vzpomina-na-listopad-slo-nam-o-vymenu-spicek-uvnitr-ksc.aspx
   • https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Šmíd

   Vymazat
 2. je třeba upozornit autora, že ti co štěkají jsou Mitrofanové, Štětinové, Hvížďalové, Šídlové, Bednářové, Pokorní, Nováčkové, Moučkové, Šiklové a já nevím, jak se ta smečka Chazarů jmenuje celá.
  Sionistická banda hanobí Český národ a kryje rozkrádání národního bohatství našeho národa.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to hoax, viz https://levaperspektiva.cz/clanky/hoax-o-marxove-revolucnim-holokaustu/

   Stejně jako to, že se údajně jmenoval Mordechaj. Od judaismu k protestantství konvertoval už jeho otec (Heinrich, původně Herschel), jak to bylo tehdy v módě.

   Vymazat
  2. Kam na ty blbiny chodíš?? Jo aha, už chápu. Ty se vlastně jmenuješ Kalousek, tak to je v pořádku. :))

   Vymazat
  3. 12:28 Tak jitsě, ostatně úplně stejně jako NR, tedy běžný tu dobře, jindy mizernějc z ruštiny přeloženej hoax putleroffský - součást to hybridní války vedené kremelskou klikou anti-ruských židočekistů proti Bílé civilizaci! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Vymazat
 4. And at the end of the day (jak říkají rádi Anglofilové) - přesto přeze všechno - nás možná překvapí, že i ti t.zv. komunisti a anti-komunisti, a i ti post-anti, byli a jsou Češi, žádní příslušníci nějakého zvláštního plemene ohroženého vymřením...

  OdpovědětVymazat
 5. Klasická ukázka polistopadového vývoje je česká kopaná. A po výprasku v Rusku se snad začne něco dít. Sport se dělá srdcem a ne milióny. Proto ten výsledek. Když přijde kluk na hřiště hrát fotbal, první chtějí alespoň 1 000 Kč. Zbohatlický "papínek" dá a jeho synáček hraje. Ale dost kluků a jejich rodiče na to nemají. Tam je ta síla toho fotbalu a ne v 1 000 Kč. A že český fotbal dostal výprask? Do nedávna ho vedla Kateřina Valachová a její "melody boys". A ona se jen pořád směje a směje, umí něco jiného? A to je i v ČSSD. Buď voličský bůh milostiv a zbav nás této strany. Nic neumí, jen je přisáta u plného koryta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Raději tři strany typu sociální demokracie než jednu stranu ODS. Tam je zakopaný pes celého polistopadového svrabu.

   Vymazat
 6. noviczech
  ...vážení, řekněme si, že od 01.10.2018 přestaneme lhát, podvádět a dělat jinou nekalou činnost. Začneme žít poctivě, kolik z nás to udělá? Jsme vůbec toho jako společnost schopni? Ne! Jasná odpověď! A co když za tyto přestupky přijde trest. Když uvidíme umírat naše sousedy, rodiče, děti, protože požili špatné potraviny, co náš soused vyrobil, když rodiče umřou v nemocnici, protože jsme museli utahovat opasky a peníze tekly jinam. Víte co je to masová vražda za kterou není žádný politik zodpovědný..., údajně? Kdo bude tvrdit, že nepotřebujeme “diktaturu"..?
  ...Můj názor: Nevím kdo a nebo co je schopno tyto zločince odstavit od moci, opravdu nevím, ....a nebo přeci?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:57
   A k čemu má být dobrá ta třítýdenní lhůta?!

   Vymazat
 7. Pěkný článek nebýt zrady gorbačova tak by tihle rádoby bojovníci nebyly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tito "bojovníci" bohužel byli jsou a budou za každého režimu. Je otázka jak dalece který režim si je připustí k tělu. Tenhle si je přímo hýčká. Apropó: Gorbačov nezradil, Gorbačov naletěl.

   Vymazat
 8. Myslím, že vláda dělníků, rolníků a inteligence byla skoro optimální. Pohled od stroje, přes zkušenosti zemědělců až po nadhled a odstup vědců a ekonomů může finanční toky a tedy vlastní spotřebu systému maximálně efektivně nastavit. Muselo by to být ale asi všude na světě. Nenažranci ničící planetu mají navrch, protože každý má pocit, že se může díky více penězům mít ještě lépe.....Obávám se, že u nás už není ani dost "odvážných", kteří by dali hlas KSČM.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. R.P Tak liberálním komančům už nikdy pokud se nezmění a nevyhodí filipa a dolejše a další hajzlíky.

   Vymazat
  2. Dobrý den.
   Za "plentou" stojíte přece sám, pokud nepotřebujete s lístkem pomoci, tzn., že např. jste nevidomý. To je spíše o svědomí a také přesvědčení.
   Hezký den.

   Vymazat
  3. Vláda lidu je problém: vládci se nechce moc dělat. Pokud ale nedělá "inteligence", tak o nic nejde. Je jen trochu větší chaos, než obvykle, ale dělníci to doženou.

   Vymazat
  4. R.P. Určitě je lepší když na parazity dohlíží zástupci všech profesí společnosti, ovšem KSČM nějak z těch brebend zlenivěla a zaspala dobu. Peníze potřebujem všichni ale jak tě uhranou tak je to jako rakovina. Lenost je matka všech neřestí.

   Vymazat
 9. Jakou hodnotu může mít "revoluce" postavená na lži o smrti studenta? Dle mého názoru žádnou. A k otázce odvahy volit KSČM jen mohu dodat, že stranu jejíž místopředseda Dolejš adoruje Havla svůj hlas dát nemohu a není to otázka odvahy, ale konání.

  OdpovědětVymazat
 10. 13.56 souhlasím, nic netřeba dodávat.

  Když se Filip kamarádí s Babišem, nevolit nikoho.

  OdpovědětVymazat
 11. Lidé přicházejí a odcházejí. O tom je právě ta odvaha a rozvaha. Odvahu přiznat chybu sám sobě. Politici u nás je okresní přebor o proti 1.lize -například Rusku, nebo Číně. Nezáleží na straně. Odvahu dělat politiku pro naše lidi nemá prakticky nikdo.

  OdpovědětVymazat
 12. Taky mne s.rou disidenti typu Mouckove(v soctelevizi budovala az v roce 68 se stala hrdinkou s tatou Vilemem Novym) Fistejni vystudovavsi bez problemu prestizni vysoke -Jefim v Moskve.Kolařové a Novi,hrajici v sociku o 106.Pane Sysi-skvele !!!

  OdpovědětVymazat
 13. S těmi nafialovělými světly to nemuselo být tak dramatické. Velcí výrobci zářivek (viz stránky OSRAM, Philips,Narva)
  mají ve své nabídce typy trubic se světelným spektrem , určeným buď pro osvětlování masa a uzenin , nebo pečiva , nebo pro změnu rostlin v akváriích. Ta mají zvláštní spektrum (a cenu) ,lišící se od hromadně produkovaných trubic. Pokud je zaměnil, pak je jasné, že pohotovostní pluk okamžitě vyrazil do pražských ulic, Havel na Hrádeček a Zifčák neprodleně zalehl do bojové pozice...

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.