Reklama

středa 26. září 2018

Pravda mizí před našima očima

Paul Craig Roberts
26. 9. 2018   
PaulCraigRoberts
 Před časem jsem zveřejnil článek „Důkaz už na Západě žádnou hodnotu nemá“, a jako důkaz této teze jsem uvedl západní obvinění Ruska ze sestřelení malasijského letadla. Samozřejmě, že pro toto obvinění neexisoval jediný důkaz, zato však byl snesen bezpočet důkazů o tom, že letadlo sestřelili neonacisté, kteří se po Washingtonem zorganizovaném puči chopili moci na Ukrajině.

Přesto všechno však vina ulpěla na Rusku. Ne ovšem proto, že by pro ni mluvil jediný důkaz, ale proto, že proud obvinění Ruska, spuštěný už v okamžiku, kdy letadlo spadlo, byl tak mohutný, že pravda se v něm prostě rozpustila. A kdokoli se pak pídil po důkazu o vině Ruska, byl označen za „Putinova obhájce“. Což už samo o sobě další debatu o důkazech a pravdě ze hry vyřadilo.

Kamkoli se dnes podíváme, vidíme, že obvinění bez jakýchkoli důkazů už zaujala postavení nevyvratitelných faktů. „Zbraně hromadného ničení Saddama Husajna“, „Iránské atomové zbraně“, „Ruská invaze na Ukrajinu“, „Spiknutí Trumpa a Putina, které ukradlo americké volby“, Syrské použití otravného plynu“ atd. Jedina špetička důkazů pro tato obvinění neexistuje, ale přesto se ta obvinění uchytila v hlavách mnohých lidí na celém světě jako pravda.

Věda dala světu zásadu, že fakta musí být doložena důkazy, což skoncovalo s pálením čarodějnic a politickými rozhodnutími, vycházejícími z pověr.

Jenže se objevil problém: fakta totiž mohou překážet agendám. A jak elity nabývaly moci, začala se pravda dělit do kategorií. Na pravdu výhodnou, méně výhodnou a nepřijatelnou – a to tak dlouho, až skutečná pravda zmizela. A pravdou se pro elitu stalo to, co se ztotožňovalo s jejími zájmy, čímž pravda o svůj původní význam přišla.

Důsledkem takovéhoto vývoje pak je, že pravda se už dnes neustavuje důkazem, ale neustálým opakováním obvinění a lží.

A tak bylo možno likvidovat jak lidi, tak státy, pouhými lžemi. Kdo dnes ještě vzpomene na D. Strausse-Kahna, někdejšího ředitele Mezinárodního měnového fondu a tehdy pravděpodobného příštího francouzského prezidenta, který měl ovšem tu smůlu, že nešel pod vousy Washingtonu. Ten chtěl, aby se příštím francouzským prezidentem stala jeho louka Sarkozy – a tak se přihodilo následující: Strauss-Kahn přijel do New Yorku, jedna z hotelových pokojských ho obvinila ze sexuálního útoku a presstituky jej prohlásily za obviněného právem. Kauza skončila bez požadování důkazu – obvinění pokojské stačilo - a Strauss-Kahn směřoval do basy.

Později vyšlo najevo, že ona pokojská rozhazuje spousty peněz, které si nemohla našetřit ze svého platu, a že Sarkozy o budoucím uvěznění Strausse-Kahna věděl ještě dřív, než policie případ komukoli oznámila.

Kauza tak spadla ze stolu, new-yorský prokurátor se za případ veřejně omluvil, ale to už byl mezitím Strauss-Kahn přinucen rezignovat jak na ředitele Mezinárodního měnového fondu, tak na soutěž o prezidentský úřad. Washington svoji hru proti nepohodlnému kandidátu francouzského prezidenství vyhrál.

Dnes už se trik se ženou, která přednese obvinění o sexuálním obtěžování, stal pro obě politické strany USA běžnou praxí. Kandidát, o kterém strana usoudí, že nekráčí dostatečně přesně podle její agendy, má v tu ránu na krku obvinění buď ze sexuálního obtěžování, zneužití či útoku. Což se stává tak často, že každý rozumný člověk podobným obviněním už dnes nevěří.

Se stejně zničujícím účinkem jako na jednotlivce, padají obvinění z neexistujících zločinů i na státy.

Zničen už byl Afghánistán, irák, Libye, nejčerstvěji Jemen - a Washington se ani na okamžik nevzdal myšlenky, že stejný osud připraví i Sýrii a Iránu. Na základě falešných obvinění, postrádajících jakékoli důkazy, byly miliony lidí zabity, zmrzačeny, či vyhnány ze svých domovů a přeměněny v nekončící proud uprchlíků, zaplavující dnes Evropu.

Neexistuje zrničko důkazu, které by současné zločiny Washingtonu vůči lidstvu mohlo ospravedlnit. Nicméně jsou tyto činy, které by ve světě vyznávajícím pravdu musely už dávno vést k obžalobě několika amerických vlád ze zločinů válečných i ze zločinů proti lidskosti, ignorovány. A to proto, že pouhá americká obvinění (bez důkazů), proti uvedeným a dnes už zničeným zemím a národům dostačovalo zatím Washingtonu k tomu, aby své zločiny proti těmto zemím ospravedlnil.

Tím jsem popsal svět, z něhož se už pravda vytratila. Už pro ni ve světě, který Západ stvořil, není místo, a západní nemilost vůči pravdě se stala doslova omračující. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, jsou hlasatelé pravdy vylučování z facebooku, twitteru i PayPalu. A na celém světě byla pravda předefinována na „konspirační teorii“.

Elity, jako George Soros a nespočetné množství z daní financovaných vládních agentur, jako jsou např. Národní nadace pro demokracii, utrácejí peníze daňových pooplatníků na diskreditaci těch, kteří říkají lidem pravdu. A mnoho vlád se chystá tyto mluvčí pravdy, čímž míní „nepřátele vládnoucích elit“, poslat jako nepřátele státu za mříže.

Už 17 let je svět živen lží o 11. září, založené na obvinění bez důkazů a produkované politickými podvodníky. Proti nim stojí stanovisko tisíců expertů – avšak dodneška se lživá obvinění těší vetší důvěře lidí než zdokumentovaná fakta, experty doložená. Tito experti už totiž mezitím byli, aby původci zločinu zůstali v skrytu, označeni za „konspirační teoretiky“.

A tak už dnes v americkém tisku a v televizních médiích nenaleznete člověka, který se odváží říct pravdu. Kdyby to totiž učinil, už by v tisku a televizním médiu nebyl. A bez médií, oddaných pravdě, nelze už žádnou vládu kontrolovat či usměrňovat.

Nikdy historii nestáli lidé tak blízko ztráty svého chápání reality, jak ve světě dnešním, v němž je už veškerý respekt k pravdě mrtvý.

Vybral a přeložil Lubomír Man

18 komentářů :

 1. Pane Robertsi přesně tak moje slova usa osud oddálil ale stejně je to semele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VLÁDNI PODVODNICI SI MYSLI,ŽE BUDOU DONEKONEČNA

   voleni pomoci lživého a zmanipulovaného tisku a tv a ani je nenapadne,že takové volby vůbec nemusi platit.
   Nepomůže brzy ani to,že naši prý zastupitele pak MUSI zvedat ruku pro naprosto vadné zákony jako je exekučni a taky zgichaný kapitalismus BEZ přivlastků implantovaný domorodcům ČR,

   KTERÝ VYCHÁZI JAK UŽ VŠICHNI VIDI Z GANGSTERISMU,

   pro který museji na přikaz vedeni stran zvedat ruce ti prý naši zástupci občanů ,aby je ti zmetci nevyhodili na dlažbu a nevzali jim funkce a prebendy!


   PRYČ SE VŠEMI LHÁŘI A DIVERSANTY VE VEDENI STRAN,AT ŽIJE NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ.

   Smazat
  2. KDO JEŠTĚ NEVI CO JE TO NÁRODNI PROGRAM VOLIČŮ

   at si vyvolá článek plakátu PANELOVÉ DISKUSE O BUDOUCNOSTI ČESKA,který visi stále ještě vlevo nahoře ve prospěch SPD..

   JE TAM PRVNICH PĚT BODŮ A NE ŽE NE ANO!

   A přátelé a nepřátelé,hleďte všichni tlačit,aby si tyto body politická třida Šmejdů co nejrychleji osvojila a přidala k svým bobkovým listům.
   Co vy na to je to pravda nebo ne a proč?

   Smazat
 2. Pravda NEMIZI , TO AKORAT TENHLE ROBERTS ZASE NEVI VO CO DE A ZVANI. Pravda je potlacovana fasisty vseho druhu v celem svete. Tisice zteroristickych zakonu a denni hrozby brutalnich trestu je na to vydavano rocne , zuriva ideologie Obrovskych trestu za to co si obycejny clovek mysli a jake ma zkusenosti....Vse proti pravde.
  Teoreticky demokracie ma umoznit a zarucit svobodny rust a vyvoj kazdeho jednotlivce ....
  To v kapitalismu, imperialismu, terorismu, komunnismu a pomoci vlad krys a hyen se potlacuje vsemi prostredky..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale mysliteli vzdyt tohle je tyranie dosazenych usurpatoru ,v politbiru v CCCP byla democracie vetsi, tam sedlo 12 lidi zde vzdy jeden a ten ridi hejno slouhu -prizdisracu

   Smazat
  2. Jen pro tvoji informaci..Roberts toho vi nescetnekrat vice nez ty nebo tobe rovni, podivej se na jeho minulost, zkusenosti atd...jakou mas ty?

   Smazat
 3. Nase Americke babicky
  maji tlamy jako opicky
  maji vsak masticky
  a velke pycky jako
  kozacke cepicky
  Nevadi mame ty masticky
  Stein jiz vymysli ty omlazovaci strojecky
  jednou stranou tam
  druhou stranou ven
  tam jako babicka
  ven jako holcicka
  kdyz nepomuze zidova masticka
  Vse tu mame na salu
  kozy jako vozy
  male pycky jak skolacky
  rasy oci nehty paty
  ptaky pro trans osoby
  v Americe tu je hej
  tu je vsechno na prodej
  Trump to vsechno napravi
  s pomocniky z Cechie
  vsak vite o koho jde
  Bolton ten to vse hlida
  knir se mu zdviha
  rabaj ovsem pomuze
  Kushner s Auou poradi
  a pak se znova nasadi
  Soa

  OdpovědětSmazat
 4. Už abys zmizel ty Craigu, potíš tu hovadiny už několik desítek let a máme tě plné zuby. To taky plně ukazuje úroveň redakce, když podobné nesmysly překládá a publikuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tebe by 6.53 nikdo nechtěl ani za otroka.
   Hleď podporovat naši avanmtgardu v čele s našim bohem Crajgem a hled si vyměnit svoje přesýpaci hodiny za zub času,který ti ukousne koule a tak se dostaneš i mezi Prdlamentniky a můžeš tam s nimi řečnit fistulkou!

   Smazat
 5. 6,53
  Když jsi tupec a nerozumíš psanému tak vysmahni jinam,ty podpeřinovej čtenáři Blicích listů!

  OdpovědětSmazat
 6. https://echo24.cz/a/SfUu9/udajny-rusky-turista-ze-salisbury-je-plukovnikem-gru-pise-the-telegraph

  OdpovědětSmazat
 7. Honolulu jsme informováni o všem co se tam u Vás děje velmi dobře jenom na to máme jiný pohled protože my jsme ti co na Vás musí otročit aby jste si tam mohly hrát ty Vaše infantilní hry. Podívejte se na You Tube v záznamu na Svobodné rádio a zprávy od J. Doležala co tam žije na Floridě. To co tady pan Craig napsal také dobře víme jen ti co z toho mají prospěch tak kvičí a melou o CCCP a jiné blbosti co pro nás nemají žádný význam. Teď pro nás je důležité zvolit ty co prosadí jakýkoliv zákon o referendu a pokud bude idiotský od Bendy tak tím zákonem jej změnit na vyhovující. Je to dlouhá cesta ale protože si zdegenerovaný zvrhlý paraziti vytvořily zákony pro sebe tak není jiná cesta jedině revoluce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi zdegenerovany zvrhly rusky parazit.

   Smazat
  2. 8,43
   A ty jsi mamrd stejně,jako ten vychloubačnej impotentní vobřezanec z Fuckingtownu!

   Smazat
 8. USA by konečně měli nechat Sýrii a celý blízký východ na pokoji. Podporují tam jenom ISIS a jiné teroristy a páchají škodu. Je čas odejít!
  http://www.epshark.cz/clanek/962/nemohli-by-konecne-usa-nechat-syrii-na-pokoji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Syrii a dalši státy na pokoji nenecháme,nebot za to zaplaceni Saudy nejsme.
   Zalezte radši vy pitomče, nebo vám pošleme naše koránisty a ti vám useknou palici,jak jim to přikazuje jejich manuál!

   Smazat
 9. 8,29
  Vy jste zažil,aby od někud odešli uASS okupanti DOBROVOLNĚ?!
  Německa,Japonka a Jižní Koreje se do dneška drží jak hovno košile,ksindl jeden!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Douč se radši azbuku, abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahy pravidelně okupuješ, když se tvůj pán rozhodne projet škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.