Reklama

sobota 1. září 2018

Pravice, levice a babylonské matení pojmů

Taras
1.9.2018 TarasovaTerasa
V debatách okolo srpna na Ostrově Janiky se objevily i úvahy o zmatení pojmů v zařazení stran do politického spektra v současných podmínkách. Nejprve se vyjádřili Kamil s embéčkem:


21.8.2018 – 16.49 Kamil Mudra: Udivuje mne, že vás, po vyvěšení toho slovníčku (Asfaltem), může překvapovat jakékoli zmatené používání pojmů.

21.8.2018 – 18.14 embecko: Tak zkus dat terminy do poradku a uvidis, ze dopadnes spatne.
To co propaguje Brusel je jemnejsi forma nacismu (socialni inzenyrstvi spojene s prevychovou), ovsem slunicka jsou antinacionalni a antisocialisticka. Takze nula. A je to i fasismus, ovsem slunicka jsou antimilitarni, takze opet nula.
Jak jsem psal minule, nejlepsi je termin neomarxismus, ovsem Marx v tom nema co delat, takze take nula.

Neokolektivismus? To take moc nejde, protoze pulka naroda nechce byt v kolektivu s druhou pulkou.
Postdemokracie? Jakapak demokracie, kdyz slunicka neuznavaji výsledky voleb. Atd. Navrhnes neco?

A po nich na jiném místě vittta: Ano, je to Tarasi tvoje chybné schéma, kdy jsi naskočil na špek současným zlodějům, a uvěřil jsi, že existuje jakási „pravice“ a „levice“, při čemž levice slouží lidu a v podstatě nekrade, zatímco pravice slouží velkokapitálu a krade přímo strašlivě.
Já si pamatuji, že takovou TOP09 založil Kalousek, když odešel z KDU-ČSL, protože ho vykopli, že chtěl spolupracovat s komunisty.

TOP 09 pravicovou politiku nedělala nikdy, ale proč by se tak nepojmenovala, však ve voličském potenciálu jsou lidé, kteří kupodivu na levici a pravici slyší, a nic je nesere, že TOP09 provozuje politiku „ulralevičáckou“ ve smyslu západního střihu, servilní, až kolaborantskou jak k EU, tak k sudetským Němcům.

Takže pánové a hlavně vittto: naposled se s tebou bavím o pravici a levici, protože ustálené a léty prověřené termíny používáš chybně, ovlivněn účelovým mediálním pokřivením těchto pojmů.

Klasické dělení na pravici a levici jde přes vlastnictví kapitálu, ať finančního, nebo výrobního, a vztahu ke skupinám, které s ním vstupují do styku. Pokud kapitál vlastníš, jsi na jedné straně barikády a jmenuješ se kapitalista, zaměstnavatel, vykořisťovatel. Pokud nevlastníš a prodáváš svoji pracovní sílu, pak jsi zaměstnanec a vykořisťovaný. A partaje, které zájmy těchto sociálních skupin zastupují, si říkají pravicové v prvním případě, levicové ve druhém.

Kromě těchto dvou hlavních směrů jsou tu ještě podružné, marginální a obtížné jak bodavý hmyz, vzniklé v posledních destiletích, jako například na ekologickém fanatizmu postavení zelení nebo na internetové svobodě, pitomosti mladých voličů a hulení marjánky zřízení Piráti. Další výběhové myšlenkové směry v politice a v parlamentech zastoupeny přímo nejsou a hledají podporu u těch etablovaných partají, které se do parlamentu dostaly.

A tady začíná zmatení jazyků, protože pravicoví ideologové a kapouši vlastněná média vymysleli trik: tyto nové a většinou urputně debilní směry, do nichž patří ale i Zelení, nebo nově sluníčkáři, vítači, multikulturalisti, LGBT podivnosti, lidskoprávníci, politicky korektní maniaci a většina eurobyrokratů, nazvali neomarxismem a tím pádem je připlácli k levici, bez ohledu na to, že tyhle potraty jsou podporovány (skrze neziskovky, západní tajné solužby a Sörösem)pravicí, stejně jako skrze na smyslech pominutými BÝVALÝMI levicovými stranami, jako jsou ve Švédsku sociální demokraté nebo v Německu Linke a SPD. Další podpora neomarxismu jde ale i od konzervativních pravicových stran, jak nejlépe vyjadřuje heslo Wir schaffen das kancléřky Merkelové, nebo výroky politiků TOP09, či neschopnost francouzských pravicových vlád zatočit s agresivními islámskými vyžírači dávek.

Takže: u občanů vysoce nepopulární výše uvedené myšlenkové směry jsou podporovány jak pravicí, tak levicí, přes kouzelné mediální slovíčko „neomarxismus“ však tenhle smradlavý sýr strčila pravicová média do šuplíku levici. Fajnový podraz.

Další zmatení pak spočívá v tom, že transparentní politická levice je v těžkém úpadku, pokud ne zničena. Sociální demokracie (a socialisti ve Francii) opustila svůj hlavní programový smysl, tj. zastávat se agresivně zaměstnanců a kromě kolaborace s kapitálem se vyžívá v již pojmenovaných nesmyslech. Komunisté jsou s výjimkou Česka rozprášeni (a i u nás jim hrozí propad). Pravicové strany, které částečně vykradly levici sociální program (u nás typicky Babiš, v Německu CDU/CSU), udělaly úkrok doleva nejenom v tomto smyslu, ale i v tom, že potichu a bruselsky podporují „neomarxisty“, které však média strkají do aktovky jenom levici.

Pak ale jsou tu zaměřením pravicové strany, které udělaly kariéru hlavně na nacionálním a protiimigrantském základě (u nás Okamura, v Německu AfD, ve Francii LePenka) a jejichž popularita stoupá. Jejich volbou si občan odreaguje úzkost z migrantské katastrofy, sociálně si však moc nepomůže. Zajímavé však je, že tyhle partaje smrdí jak levici, tak i pravici.

Tohle promíchání politických směrů a zmatení pojmů však rychle pomine a obnoví se staré a zásadní dělení na levici a pravici v případě velké hospodářské krize nebo války. A ty přijdou stejně jistě a neodvratně, jako se Země točí okolo Slunce.

No a pokud chceš příklad toho, že pravicové strany jako ten čert serou na větší hromadu, tak ti dám jeden z tvého oboru činnosti, a už si ho konečně zapamatuj. V roce 2006 bylo vybráno na dani z příjmu od OSVČ 26 miliard korun. Po sérii úlev, které malým podnikatelům spáchaly Topolánkovy a Nečasovy vlády, činil příjem z této daně pouhé 2 miliardy. A Babiš je natolik podnikatelsky racionální, že pochopil, že tady zdroje pro zvýšení příjmů státního rozpočtu skutečně jsou, protože i při těch dvaceti šesti miliardách výběru daně OSVČ polovinu výkonů v účetnictví nevedly. Pro velké podnikatele se zase zastropily odvody z mezd, posílila se zásluhovost při výpočtu důchodů, na čemž zase vydělali vysokopříjmové skupiny a hlavně pravičácká pátá kolona v justici, soudci a státní zástupci .

Současně se za trvání pravicových vlád nezvedala minimální mzda, hlavně pak klesl průměrný důchod takzvaným starodůchodcům (oproti nově vypláceným důchodům) o dvacet procent. Způsobeno tím, že pravičáci nevalorizovali nebo jenom nedostatečně vyrovnávali inflaci a růst mezd. Langšádlová z TOP09 pravila ve sněmovně k důchodcům konejšivě: „Ale oni to vydrží, oni se přizpůsobí!“ Tohle jsou příklady pravicové politiky v praxi.

Tohle vydávání úpadkových politických směrů za levicové a matení pojmů začalo u nás před lety, když ODS a spol. narazila na vysoké sociální standardy v západních zemích, zatraceně se jí nelíbily a protože byly reprodukovány Bruselem, označila EU za socialistickou. Po krachu pravičáckých vlád se zase její voliči začali vymlouvat na to, že skutečně pravicové strany, provádějící skvělou pravicovou politiku, u nás vlastně nejsou. A na tyhle kecy a prdy vittta naletěl a ve svých četných expozé je uplatňuje, daleko za hranicí bolestivosti pro znalého čtenáře.

Za zamyšlení však stojí embéčkovy návrhy na souhrnné pojmenování novodobých úchylných politických směrů, jako jsou již uvedení sluníčkáři, vítači, multikulturalisti, LGBT podivnosti, lidskoprávníci, politicky korektní maniaci a většina eurobyrokratů.

D-FENS už ho našel: zmrdi a vohnouti.

24 komentářů :

 1. Dělení na pravici a levici dává smysl, ale až druhoplánově:
  V prvním kole je nutno strany či individua rozdělit na natisty (zastánce teroristické organizace NATO) a antinatisty. Ti první jsou díky své podpoře USA extrémní fašizující pravicí, bez ohledu na to, jak sami sebe lživě nazývají (lživě, protože neexistuje natista, který by sám sebe pravdivě nazval fašistickým extrémistou). Jen ty druhé, antinatisty, je možno dělit klasicky na levici, střed a pravici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Levice je vždy proti válce.

   Leo

   Smazat
  2. 22:54
   Možná skuteční lidé přemýšlející levicově. Ale nikoliv JEJICH VUDCI. Straničtí funkcionáři. Ti se již dávno spojili s nepřítelem.
   Václav

   Smazat
  3. JEŠTĚ ŠTĚSTI,ŽE UŽ TU JE NEPOLITICKÁ SPOLEČNOST

   voličů se svým jasným Národnim programem,kde už v prvnim bodě propaguje nahrazeni kapitalismu BEZ přivlastků,kdy clé Česko trpi pod korporátnim oligarchickým režimem nizkých platů a ještě k tomu bez mantinelů,kdy hned v prvnim bodě naši Ústavy chybi schválně jedno slovo,aby se mohli domorodci dát vylupovat a to donekonečna.
   Dokonce tleskaji tomu,že jim každý měsic kdosi kradeskoro DESET TISIC!
   Ví někdo z vás co to je NZP z gruntu nová občanská PŘIMÁ DEMOKRACIE,kterou lze uskutečnit téměř okamžitě a bez peripetii?
   Pište mizerové než na vás pošle vnitro ČSSD totálni cenzuru zn HAMAK!

   Smazat
  4. Ať zije Neomarxismus ,

   který dává zabrat i nešťastnému USA, kde musi podle něho vládnout CO NEJRYCHLELI menšiny většině přičemž jim bude vzorem dnešni ČSSR!

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Smazat
  5. Pravice odmítá všechny formy rovnostářství. Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, dnes stojí mimo zákon.Demos byl ustanoven vládcem na věčné časy, přičemž mu byla pro jistotu odebrána možnost učinit nejrozumnější státnický počin za celou dobu jeho darebné vlády, tj. rezignovat na funkci. Na západě se liberálně-konzervativní levice (kvazipravice) přetahuje o moc se židohumanisty (neomarxisty). V bývalém socialistické bloku je však stále ještě nutné počítat s vlivem klasických marxistických partají a frakcí a lžidohumanisté si zde jen pozvolna budují své postavení.

   Smazat
 2. Bohužel migrantské nebezpečí trvá a jsem nucen volit pravicovou SPD. I tak bych neměl koho volit liberální komunisty už nikdy.

  OdpovědětSmazat
 3. Toto rozšíření je nepravdive. Správnější je pro většinu nebo menšinu.

  OdpovědětSmazat
 4. pravá a levá chazarská smečka
  ti vaši "liberálové" jsou jen zástěrkou k okupaci naší vlasti
  věnujte článek útlaku a zotročování Českého národa

  OdpovědětSmazat
 5. jak vypadá Česká levice, ukazují chažaři v KSČM

  OdpovědětSmazat
 6. Nejenom na Ostrově Janiky, ale i na Outsidermedia byly publikovány dva zajímavé články.

  1. První byl opatrnější a ukazoval rozpory mezi fakty od PPK s názvem Čtyři paradoxy a logika historických procesů
  http://outsidermedia.cz/ctyri-paradoxy-a-logika-historickych-procesu/

  2. Druhým je překlad od zajoch s názvem První pokus o barevnou revoluci. U tohoto článku se dost diskutuje.
  http://outsidermedia.cz/prvni-pokus-o-barevnou-revoluci/

  O co šlo v roce 1968, skoro nikdo nevěděl s výjimkou několika zasvěcených. Stejné to bylo v roce 1989. Všechno bylo jinak než jsme si mysleli. Až po třech desítkách let budování rozvinuté kapitalistické společnosti je každému, kdo není na hlavu padlý, jasné, o co šlo. Je nám to však zbytečné, protože nezbývá, než se s tím smířit a čekat. Lidi se stejně nepoučí. Dostanou, co chtěli.

  OdpovědětSmazat
 7. Dělení je jednoduché: globalisté vs nacionalisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Globalisté vs nacionalisté, nebo kosmopolité vs patrioti, je kulturní a mezinárodně politické dělení politiky.
   Pravice vs levice je dělení státní a národní politiky ze společenského a hospodářského hlediska.
   Pravice - individualismus, neomezená svoboda, práce jenom pro sebe i na úkor druhých.
   Levice - kolektivismus, svoboda omezená povinnostmi, spolupráce mezi lidmi.

   Smazat
  2. 9:49 Knonečně někdo, kdo přesně a stručně vystihl základní rozdíl mezi pravicí a levicí! Vše ostatní, o čem se zde píše (i v článku), je pouhá "omáčka", která někdy spíše zastírá skutečnou podstatu problému.
   Jirka

   Smazat
  3. 9:49 a 18:05 nemají pravdu. Levice totiž především znamená rovnostářství, inkluzi, kosmopolitismus, multikulturalismus (neomezenou imigraci), postmodernismus, sociální konstruktivismus, a další zvrácenosti, podporující flákače, parazity, LGBT, genderismus, feministky, atd. Prosazují zničení národů a států, likvidaci církví, tradic a kultury, prosazují jednotný svět pod jednotným totalitním vedením. Avšak tyto hrůzy se dějí na objednávku pravice, tedy globalistů, resp. nejbohatších a nejmocnějších lidí tohoto světa, kteří dobře vědí, že absolutní politickou a hospodářskou moc mohou získat pouze skrz levicovou politiku, která je schopna ohlupovat davy.

   Smazat
  4. 20:24
   "Peklo jsou ti druzí, ale právě tak jsem mohl napsat, že ráj sou ti druzí, zkrátka, všechno přichází k člověku jenom od druhých, od lidí."
   - Jean-Paul Sartre.

   Smazat
  5. 20.24 Píšete pitomost, že levice pracuje na objednávku pravice.
   Pravice ohlupuje davy tím, že dnešní marasmus způsobený sobectvím, nenažraností a přílivem migrující lůzy k terorizování pravicí podvedeného obyvatelstva Evropy, není důsledek dosavadní pravicové politiky. Pravice hazí vinu za to na marxistickou levici, která nevládla a nevládne a nikdy nic z těch zhovadilostí neměla v programu.

   Smazat
  6. Doplnění 22.19
   Skutečnost že se sociálně demokratická levice v Evropě podílí na pravicovém vládnutí nelze označovat jako práci na objednávku pravice. Je to důsledek oportunismu, s kterým má sociálně demokratická levice hodně historických zkušeností.

   Smazat
 8. problém ľavice a pravice nastal pri privatizácii - všetci zrazu chceli čosi mať, vlastniť, urvať, a tých nemajetných a okradnutých sa nezastal nik, návrat ku koreňom ? ta kde, len neúspešní, tí čo si nič neuchmatli chcú naďalej platy od okradnutých ....

  OdpovědětSmazat
 9. V Chemitzu se podle ČT nejednalo ani tak o uctění památky zavražděného Němce, kritiku postoje vlády k její imigrantské politice a vyjádření obav z budoucnosti. Prostě a jednoduše si to tam rozdala radikální levice s radikální pravicí, šmitec! Nevím kolik těch radikálů(dnes se mluví i o provokatérech - na bývalém území NDR nic neobvyklého) tam bylo. Podle ČT vlastně všichni demonstrující. Opravdu tam nebyl ani jeden obyčejný německý občan vyjadřující své obavy o svou zem o svou rodinu o svou budoucnost?(já vím že jo i bez ČT). Podle mne svět už není rozdělen na levici a pravici a to platí i u nás. Svět je rozdělen na kretény a vypěstované pitomce. Ti první vládnou díky těm druhým, co je volili. M.R.

  OdpovědětSmazat
 10. Taky byly časy, kdy pravice byla provládní část parlamentu, která sedala na pravé straně a levice se říkalo opozici, která sedala na straně levé.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 11. Konečně!!! Konečně!!! Konečně to zaznělo - ta definice je prostá, ostatní je křoví, mající za cíl rozmělňovat - myšlení, voliče, volební výsledky. Kdo hájí kapitál, je pravičák, kdo vykořisťované levičák. Je to prosté a přesné. Děkuji za zveřejnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:54 Obávám se, že to, co popisujete, jsou až důsledky prvotního rozdělení na levici a pravici. K jádru věci jde příspěvek z 9:49, který stručně a přesně definuje toto prvotní a základní rozdělení!
   Jirka

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.