Reklama

čtvrtek 27. září 2018

Proč FDR nespáchal atentát na Hitlera

Erik Best
27. 9. 2018  EB
Mnoho nadšenců do historie už ví, že americký prezident Franklin Delano Roosevelt vyjádřil v dopise kanadskému premiérovi Mackenzie Kingovi radost amerického lidu nad tím, že se uzavřením Mnichovské dohody mezi 29. a 30. zářím 1938 podařilo odvrátit válku. FDR Kingovi 11. října napsal, že bylo privilegiem sehrát roli ve „zmírnění evropské krize.“ O deset dní dříve, tedy těsně po podepsání dohody, napsal FDR bratranci své manželky, že měl „dost vyčerpávající dva týdny,“ které zahrnovaly „hloupou a neodbytnou rýmu.“ Dodal, že měl chuť „zabít Hitlera a nechat si amputovat nos.“ Avšak 1. října 1938 to již vnímá jinak: „Mám velmi přátelský vztah k tomu druhému [nosu] a nechci už ani zavraždit Fuehrera.“ Ze strany FDR šlo samozřejmě o soukromý žert, kolik Čechů ale vědělo, že americký prezident opustil kvůli nadšení z Mnichovské dohody myšlenku spáchání atentátu na Hitlera?

19 komentářů :

 1. Beztak ho milovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. milovat můžete jen toho vládce, který vládne moudře, asi byli Američané ještě blbější

   Smazat
  2. Mladí Amíci jsou tak blbí, že si myslí, že naše Země je stará 2018 let:
   https://cz.sputniknews.com/svet/201801026536343-socialni-site-zeme-narozeniny-2018
   I podle slovutného dr. Chocholouška Amíci jsou fakt blbí, jako to tágo! Se svým malovýživným IQ se nemají čím chválit. Např. amícke politické elity jsou tak blbé, že samy věří svým vymyšleným žvástům, nesmyslům a kecům o Rusku, Kremlu a Putinovi! To proto, že místo mozku mají mnozí z nich rovnou HOVNOcuc ze senkrovny. Vůbec nemají vlastní historii, jenom zdědili jednoduchou paměť po svých kriminálních předcích. To, že USA v blízké budoucnosti po zásluze chcípnou na smetišti dějin, je už známo ve světě mnohým lidem míru a lásky - jen Amíci to pro svou blbost ještě nevědí! Amíci jsou 3v1 - blbí, blbší a nejblbší! A když chcípnou neštěkne po nich ani ten pes! Toť vše!

   Smazat
  3. 3:10
   Ale takhle INTELIGENTNÍ JE TEN PÓVL PO CELOU DOBU SVOJÍ ZBYTEČNÝ EXISTENCE!!!!!!!!!#☺

   Smazat
 2. Humanista udělá vše, aby zabránil válce, obětuje nepříteli všechny ostatní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezký a docela výstižný bonmot!
   (jen bych takového humanistu uvedl v uvozovkách nebo jej raději uvedl do detenčního zařízení).
   V zájmu těch ostatních ...

   Smazat
 3. To těm.kriplům okupantským vydrželo do teď......

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Best je poctivec. Jen aby mu to doma za velkou louží nezapomněli.

  OdpovědětSmazat
 5. Vedel ze vyvola a vyprovokuje valku s Japonskem , pomoci prumyslove blokady surovin..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:41 Přesně tak kdyby Japonci počkali mohli být agresor usa.

   Smazat
 6. USA slibili ze budou garantovat neporusena uzemi novych statu a jejich sebeurceni./vers. Dohoda/.Taktez Wilson se ZARUCIL za bezpecnost Francie..
  Dodnes nemohou zarucit ani sami sebe a jejich bankerske a korporacni silenstvi...Se stale stupnuje od tech dob..

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vemeno ty se vubec ani za toho blbeho americana nepovazuj ty jsi jen odpad ,neco jako kus hovna rozmaznuteho na trave na Ceske louce senilni tupa palice zvana predkurak cili lizoprdelnik kdyz nekdo picha buzeranta

   Smazat
 8. načo toľko slov - stačí hlupák -

  OdpovědětSmazat
 9. ....a američtí parchanti se chvástají, jak přispěli ke vzniku Československa. Z drzostí , Američanům vlastní, se hrnou do "společných oslav" 100. výročí vzniku Československa. Kde je podraz a špinavost, tam hledej Američana.......jsou to grázlové a nevěřím jim ani včerejší den....čubčí národní povaha.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:48
   Ten ksin a untermensch NENÍ NÁROD,POUZE BANDA PARAZITŮ A OKUPANTŮ!!!!!!!!

   Smazat
  2. 10:48
   Bez plukovníka House (který v roce 1913 stál už za uzákoněním Fedu) bysme si ani neškrtli.

   Poslechněte si někdy vůdcův projev o anglickoamerické plutokracii a jejích cílech.
   Věděl dobře s kým hraje, ale netušil, že jakýkoli výběr je katastrofa.

   My jsme byli vždycky jen jejich slouhové, protože nás Rakušáci uráželi.
   Republika z trucu.
   Mark Twain, který pluťákovu morálku znal nazpaměť se našim obstrukcím smál, až se za břicho popadal.

   Naši industrialisti by nás rádi prodali po celé trvání Republiky, Jan Masaryk je musel v NY v roce 1920 prosit.
   Dr. Preissovi zavřeli hubu komunisti na udání jeho dcery, na chvilku.

   Smazat
  3. 17:35 Je to tak a jinak to nebude. Proto taky nebyla přijata Kramářova Slovanská ústava - http://suslikova.klanweb.cz/rubriky/ceskoslovensky-politicky-system/kramarova-ustava-slovanske-rise

   Též o osudu Ruska rozhodla de facto porada Mendela House s Wilsonem v lednu 1917, noc po proběhlé poradě štábů Antanty v Petrohradě na které bylo rozhodnuto že pan admirál Kolčak vyřadí provedením námořní invaze konečně Osmanskou říši z války a pak se spustí definitivně vítězná ofenzíva proti Centrálním mocnostem současně na všech frontách! Co na té poradě v Bílém domě House Wilsonovi řekl? Zhruba toto:

   "Pokud vstoupíme do války jak po nás požadují v Londýně a Paříži, tak se ocitneme v táboře s antisemitským Ruskem! Nebudeme moci našim lidem v Londýně pomoci s jejich projektem na vytvoření státu v Palestině. Navíc Rusko se roztáhne nad kontinentem jako dominantní velmoc a spojí se s poraženým Německem do síly, které nebudeme moci čelit."

   To byla jasná slova! A tak byly ještě téže noci vydány příslušné pokyny k podpoře puče a nastolení vlády - fevralistů - https://www.youtube.com/watch?v=qotjIZnwHn0

   Smazat
 10. Milá svobodo, moc jsme si tě přáli a vycinkali klíči tam na Václaváku. Co nám zbylo,rozkradená zem,pár milionářů a co je nejhorší pár infantilních sprosťáků, kteří už nedojdou do hospody a tak sedí doma s lahváčem omračují společnost svým malým mozkem prostřednictvím netu. Pane Beste,já se za ně omlouvám a je dobře,že pracujete u nás.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.