Reklama

úterý 4. září 2018

Proč je Su-35 noční můrou pro vzdušné síly USA

5. 9. 2018      pravda
Americký vojenský a analytický list The National Interest zveřejnil článek, v němž je ruská stíhačka C nazývána "skutečnou noční můrou" a "bolehlavem" pro vzdušné síly Spojených států amerických.

Ale není to mimochodem v Ruské federaci. Důvodem je, že ruské stíhací letouny Su-35 se dostaly do výzbroje armády Čínské lidové republiky. To podle autorů materiálu v The National Interest podstatně upevňuje síly Říše středu v asijsko-pacifickém regionu. Američtí novináři poukazují také na potenciál, nebezpečí a sílu nejnovější čínské rakety PL-15, které může čínská armáda sama usadit na zakoupené stíhačky.

Poznamenejme, že smlouva na dodávku 24 vojenských stíhaček tohoto typu byla podepsána RF a Čínou již před několika lety. Celkem je na světě 84 takových stíhaček. Náklady na výrobu každé jsou mimochodem asi 2 miliardy rublů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. No dle mého názoru by Čína nekupovala nic podřadného.
  Ale je to jen můj názor.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proc byste taky mel trpet za cizi nazory, kdyz si muzete trpet za ten svuj. :-)

   Smazat
  2. to je Václave samozrejme inteligentný názor, Čína a zvlášť pri spolupráci s Ruskom má možnosť kupovať len to najdokonalejšie

   Smazat
 2. Čína a Rusko vlastně nikoho nepotřebují, tak že majitelé rotaček na dolarový bitcoin a vykradených USA, si mohou tiše v koutku hrát na Jakuba Jandu a vládce světa. Stačí maličkost, šmejdi nemají šikmé oči, tam se žádný Kalousek a Fiala neprosadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hloupý názor. Všichni potřebujeme všechny. Tato zem je nás VŠECH!

   Smazat
  2. 1:31 použil nepravdivé heslo, za které se mohou schovat i lumpové z USA a NATO.

   Smazat
  3. 1:31, v poslední větě jste na to káp, doufám, že se také divíte, proč si nějací rádoby demokratičtí šmejdi myslí, že potří jenom jim.

   Smazat
 3. Su 35 je nejkrásnější letoun všech dob, sakra, jak to ti negramotní, věčně ožralí mužici žijící ještě v době kamenné dokázali? Asi okopírovali americká, jistě nejlepší letadla světa, jinak to není možné.
  Satira.
  Su 27 byl postaven v době kdy vznikal McDonell Douglas F15, Suchoj byl ve všech parametrech lepší a SU35 je jeho velmi pokročilá verze 4+++.

  OdpovědětSmazat
 4. Jen tak pro zasmání ruský IL 76 statuje z letiště Canberra Austrálie. Kdo rozumí anglicky se pobaví nad komentářem australského kontrolora.
  https://youtu.be/vxMl3XrCH3E

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vodka barrel 76

   Smazat
  2. Panikáři:):):) Tohle byla v Afgánu rutina:):):)

   Smazat
  3. P.S. Panikáři myslím dispečery, ne vás:)

   Smazat
 5. Rusove taky vyrabi civilni letadla Super Jet 100 a MC-21, ktere maji lepsi technicko-ekonomicke parametry nez jejich souperi. V koprodukci s Cinou vyvijeji jumbo jet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Putin leta na letajicim koberci:-)

   Smazat
  2. 5:47
   MAZEJ VYBRAT Z ALMUŽNOVÝHO ÚČTU,PORNOJANDA SI ROZTRHNUL ŘIŤ A ROZBIL KVŮLI TOMU LÉTAJÍCÍ KOŠTĚ!!!!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  3. Hele 6:26 i když máš celkem fajn názory na clánky, coz takhle skončit se šmajlíkama a velkejma písmenama. Diskvalikuje tě to z vàźnějši debaty. A debil Hedvícek má volné pole tě nazívat svými hloupímy názvy.
   A jasně, Hedvíček je starý gerontofil s pokročilou paralýzou zaviněnou zastaralým syfilisem, odporný skřet plný nenávisti k českému národu

   Smazat
  4. Nazývat, hloupými..... když už. Z jazyka 5 !
   Jest-li ironie na Hedvíčka, tak pardon.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 6. 2 miliardy zlatych rublu?-)))

  OdpovědětSmazat
 7. 5)46
  DVĚ MILIARDY DOLARŮ KRYTEJCH ZLATEM.....KOČIČÍM!!!!!!!☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krytejch zkrachovalým rublikem - jééé, pane šeditelííííí!!!!☺☺☺☺☺ - https://www.novinky.cz/ekonomika/482917-strmy-pad-ruske-meny-nebere-konce-dolar-uz-stoji-vic-nez-70-rublu.html

   Smazat
 8. Užíváte špatné jméno je to Dežo Horvát ze Smíchova. Je to tam rozvětvená rodina a od 68 jednoho všeho schopného postrádají. Bylo mu předpovězeno že bude dělat vajdu na Smíchově. On měl ovšem odpor k rodině a tak zůstal někde sám.

  OdpovědětSmazat
 9. To je naprosto skvělé Čína+Rusko by měli spolupracovat proti stejnému nepříteli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dežovi Horvátovi?
   Kde ho budou honit?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.