Reklama

pátek 7. září 2018

Público: Kult války v USA učinil z válečného zločince McCaina „hrdinu"!

Nazanín Armanian a - kou -
7. 9. 2018 ElPúblico a PrvníZprávy
„Reakční sentimentalismus“ a chvalozpěvy zněly médii po smrti senátora Johna McCaina, ale ta měla by přiznat něco jiného, napsalo Público.
Spíše se mělo otevřeně přiznat, že tento „jeden z nejzlejších amerických politiků“ ukázal, že se válka v Americe změnila na kult, poukázal časopis. Nyní je úspěch prezidentů hodnocených počtem ozbrojených napadení, a takový propagátor vojenských tažení a převratů, jako je McCain, je považován za „hrdinu“, zdůraznil článek španělské publikace.

Zástupce Spojených států za Demokratickou stranu, Bernie Sanders, který je často označován jako „socialista“, po smrti senátora McCaina řekl: „John McCain byl americký hrdina, člověk čestný a slušný, a můj přítel.“ Takové tvrzení demonstruje, že Američané - a zbytek světa - se potýkají s vážným problémem, jestli dokonce levé křídlo Demokratické strany ve Spojených státech „je stejně agresivní a falešné, jako krajně pravicová frakce“ republikánské strany, uvedlo Público. Ačkoli většinu amerických válek s jinými zeměmi rozpoutali demokratičtí prezidenti, zatímco republikáni byli považováni za „izolacionisty“, nyní všichni společně podporují slogan „Bůh ochraňuj Ameriku!“, a považují zbytek lidstva za „podlidi“, který přinášejí pouze "nepřímé ztráty" kvůli nečestným zájmům západních vládnoucích elit, zdůraznil článek.

„Reakční sentimentalismus který naplnil tisk po jeho smrti, neumožňuje rozpoznat McCaina jako jednoho z nejlepších politiků USA v posledních desetiletích - a to vypovídá hodně o něm jako občanovi země, kde se válka mění v kult, a prezidenty oceňují podle počtu vojenských agresí proti jiným státům," poznamenalo Público.

John McCain získal titul „hrdina“ v roce 1973, kdy byl převezen do USA během vietnamské války, kdy proběhla výměna válečných zajatců. Uvězněn byl v roce 1967, kdy byl jeho bojový letoun sestřelen vietnamskými vojáky po 23 bombardovacích misí a McCain sám spadl do jezera v Hanoji, připomnělo Público. Byl zachráněn místním obyvatelem jménem He, hlídačem v továrně s elektrickými lampami. Během této války Spojené státy shodily na Vietnam 7 milionů tun bomb a 100 tisíc tun chemických látek, jako „Agent Orange“, což mělo za následek smrt 5 milionů Vietnamců a velmi vážné následky pro 3 miliony lidí kvůli použití napalmu. Nicméně, ti samí Vietnamci, jejichž životy byly rozbity bombami McCaina, ho zachránili a uzdravili, a pak se vrátil domů živý a zdravý, zdůraznil článek: „Hrdinové byli lidé, jako Vietnamec He, a ne tento krutý člověk, který byl pak náhle vhodným kandidátem na prezidenta Spojených států."

Vietnamský chlapec popálený americkým napalmem, který shazovali piloti, v jejichž řadách působil i McCain

Podle autora materiálu, lez McCaina považovat jen za „pseudohrdinu“, neboť jak on, tak další američtí vojáci nepodávají v rámci amerických vojenských operací nic hrdinného. „Je-li hrdinstvím pokud půjdete zabíjet cizince za nebezpečí ztráty života – tak Hitler nebo Čingischán a další, kteří na své cestě zanechali hromady mrtvol, byli ještě větší hrdinové." Přičemž sám John McCain nebyl obyčejný voják, poukázal článek: „Byl to syn admirála, velitele amerického Tichomořského loďstva, Johna S. McCaina, a k tomu všemu byl nachytán na spolupráci s nepřítelem, čímž zostudil svoji rodinu.“

Jak vypráví americký novinář Douglas Valentine, jen tři dny po dopadení začal McCain vydávat velení jednotek Ho Či Mina nejen nevýznamné detaily, ale „přísně tajné vojenské informace“. Výsledkem bylo, že USA musely pozastavit bombardování - a možná to byla „jediná užitečná věc McCaina v jeho životě,“ poznamenala publikace. Podle redaktor The New York Times a laureáta Pulitzerovy ceny Sydney Schönberga, McCain osobně (stejně jako John Kerry) dělal všechno možné, aby blokoval jakákoliv vyšetřování archivů Pentagonu o válečných zajatcích ve Vietnamu.

A pak se z vojáka McCain stal politikem, aby z pódia Kongresu a Senátu „zaútočil na nejchudší vrstvy obyvatelstva“ své země a zbytku světa, a třásl medailí jako „válečný hrdina“, napsalo Público. Ostatně, i v době, kdy dokonce dostal nejlepší léčbu poté, co mu byl diagnostikován rakovinný nádor na mozku, McCain stále aktivně vystupoval proti zákonu na ochranu pacientů a cenově dostupnou péči, která byla připravena Obamovou administrativou - tedy za zbavení 22 milionů jeho krajanů k přístupu k minimálním zdravotním službám, připomněl autor.

Pak McCain vedl kampaň za uložení ekonomických sankcí proti Sýrii, včetně zákazu dodávek základních léků pro obyvatele této země. „Ve válkách, které podporoval, byly zabity stovky tisíc lidí a zraněny miliony občanů, kteří se nemohli dostat k jakémukoliv léků proti bolesti,“ zdůraznilo Público.

Americký senátor rovněž „zmanipuloval posluchače“ ve svých projevech proti mučení, uvedl článek, když tvrdil, že byl proti těmto zvěrstvům a řekl, že mohly být „používány pouze CIA, ale ne v armádě“. V roce 2009 Obama souhlasl s McCainovým návrhem a zametl pod koberec požadavek soudně stíhat důstojníky CIA zapojených do skandálu s brutálním mučením ve vězeních Abu Ghraib a na Guantánamu, protože byly prováděny „v souladu s právními předpisy přijatými Bushem“. Všichni věděli, že vězňové při mučení poskytovali jakékoliv nepravdivé informace, aby alespoň několik minut zastavili utrpení - tedy účel šikany byl více „pedagogikou teroru prováděného těmito sadisty“, napsal Público: „Ne náhodou ukazují věznici na Guantánamu, ale nezavírají ji."


Mučení zajatců v Abú Ghraib

Chráníce zájmy podniků vojenského průmyslu rodné Arizoně, jako je Boeing, Raytheon, Lockheed Martin a General Dynamics, McCain v každém směru „velebil válku“ a aktivně se podílel na všech kampaních na destabilizaci situace v Libanonu, Grenadě, Panamě, Nikaragui, Iráku, Somálsku, Bosně, Kosovu, Afghánistánu, Libyi, Sýrii a Íránu. Podle autora, k počtu „válečných zločinů“ senátora lze přičíst všechny jeho naléhavé návrhy na vyslání vojáků do těchto zemí. Například, pod záminkou „války proti terorismu“, vyzval poslat vojáky do Mali, Súdánu (kde jeho žena Cindy má solidní byznys), a ronil krokodýlí slzy nad dívkami unesených teroristy v Nigérii, aby v důsledku dosáhl toho, že pomoci „humanitárního vydírání“ vláda této země souhlasila s otevřením americké vojenské základny na svém území.

Jeho naléhání zaútočit na Jugoslávii kvůli „kosovského problému“ vyvolalo natolik velké podezření, že dokonce i noviny The Washington Post v dubnu 1999 je spojil s nadcházející účasti McCaina v prezidentských volbách, připomněl autor. Podporoval „džihádisty“ z Kosovské osvobozenecké armády - neidentifikovatelný stát, na jehož území je dnes druhá největší americká vojenská základna. Tak byla zničena poslední socialistická vláda v Evropě, poznamenalo Público.

Kromě toho, McCain, kterému „muselo být přesně známo, kdo stál za událostmi z 11. září“, podpořil bombardování a následnou invazi a okupaci Afghánistánu, která vyústila v Související:miliony zabitých, zmrzačených a uprchlíků, poukázal článek. A třebaže věděl, že Saddam Husajn neměl zbraně hromadného ničení, byl McCain ještě aktivněji než Bush, připravoval „spiknutí proti jedné z nejvyspělejších arabských zemí“ a vedl kampaň za přijetí trestních sankcí proti Iráku, vyzýval k masivnímu bombardování infrastruktury. V důsledku těchto bombových útoků v roce 1991 a 2003, bylo asi 5 milionů lidí bylo zabito nebo zraněno, nemluvě o 14 milionech uprchlíků a vysídlených osob, konstatoval autor. A to navzdory skutečnosti, že američtí vojáci také po tisících umírali v Iráku, když požadoval, aby Bush poslal „více vojáků“, tak americký tisk dokonce nazval „McCainovou doktrínou“ politiku vedoucí ke zvýšení počtu amerických vojáků v Iráku.

Osmnáctiletý voják Karl Hinett zraněný v Iráku

V srpnu 2009 se McCain osobně setkal v Libyi s Muammarem Kaddáfím a navrhl mu nakoupit americké zbraně. Po tomto setkání uvedl, že měl „zajímavý večer se zajímavým mužem". A jen o dva roky později požadoval odstranění libyjského vůdce, protože má „ruce od americké krve“, zdůraznil článek: „Samozřejmě, že si pamatoval, že ke zřícení letadla v Lockerbie došlo již v roce 1988, ale nyní McCain jen cítil dobré zisky pro americké vojenské korporace v nadcházející velké válce." V dubnu 2011, když nelegálně přijel do Libye mluvit s veterány z mezinárodní organizace žoldáků založenou CIA, a pak navrhl Obamovi „pozemní invazi“ a trval na uznání „exilové vlády“, vytvořené ze samotných teroristů, kteří zabili Kaddáfího, a amerického velvyslance v Libyi, Christophera Stevense, uvedlo Público. Obama však tuto myšlenku odmítl, neboť Libye je ve stavu války „výnosnější".

McCain byl také iniciátorem kampaně k odstranění prezidenta Asada od moci, rozkouskovat Sýrii a srovnat se zemí třetí největší arabskou republiku, a zároveň sloužit zájmům Izraele, poukázal materiál. Nicméně, jeho agresivní akce nebyly omezeny na Střední východ, uvedl autor: „Aby bylo možné vyvolat posílení napětí v Rusku, jedinou zemí schopnou vojenské konfrontace se Spojenými státy, a sabotovat jakoukoliv jeho politiku mírového soužití s Ukrajinou, se McCain podílel na přípravě převratu v únoru 2014, organizovaný neonacisty a vedoucí k válce, která zničila životy milionů Ukrajinců." Americký senátor se řídit stejnými motivy když aktivně hájil možnost vstupu Gruzie a Ukrajiny do NATO navzdory odporu „i těch nejválčenějších generálů“, uzavřelo Público.


- - -


Související:
44 komentářů :

 1. Jo to jeho „hrdinství"je vidět na horním obrázku a jeho snažení pociťuje Evropa migrantskou „krizí". Evropané nechtějí válčit s Ruskem. Tak vyměníme obyvatelstvo stvoříme velechalífát a náboženský fanatiky budeme štvát na Rusa. V islámských zemích mělo být to samé naštěstí Rusové pochopili o co jde a zasáhli v Sýrii. A tento hajzl je konečně pryč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chyba. Náboženské fanatiky štvát na Rusa nebudeme, a pokud by snad do Ruska šli, pak jen jako dočišťovači, s čímž mají bohaté zkušenosti. Na Rusa půjde východní Evropa a dočišťovači pak získají majetek a ženy zabitých mužů. Tohle je správně. Vidíme to na Ukrajině, jen mrtvých je ještě pořád málo.

   Smazat
  2. Válečný štváč a nepřítel života na planetě Zemi – John McCain je již v náručí svého vyvoleného Satana a smaží se tam v pekle!! J.McCain – byl zmetek, který horlivě pomáhal rozpoutávat v Kongresu USA jen a výhradně válečnické výboje militantní US Army po celém světě. Byl to odporný, nenávistný, neokonský nebezpečný psychopat!!! Stát Arizona se může stydět, jakou si to v minulých letech zvolil zastupitelskou zrůdu do Kongresu.Všimli jste si také, jaká to další nenávistná sebranka US neokons a židochazarů se sešla na jeho poslední cestě do horoucích pekel?
   Mimojiné mega lháři a pokrytci jako je G.W.Bush, B.Obama, B.Clinton, krvavá Madla Albrightová, H.Kissinger, a další šmejdi. Tak doufejme, že tihle US nepřátelé života a míru budou brzy následovat J.McCaina v odchodu na věčnost také. Svět bude bez nich rozhodně bezpečnější a přátelštější.... A to, že ČT vysílala tuhle odpornost, a že již dlouhodobě lže a překrucuje informace ve svých zpravodajstvích ve prospěch současného sociopatického, dekadentního a sebestředného euroatlantického spolku, nám dává jasný důkaz toho, že nechtěná totalita se znovu navrátila do české kotliny. Tentokráte ale pod vedením USA a z neofeudálního bruselského hnízda. Odchod z EU a odchod z NATO nám může ještě dát naději na záchranu!! V opačném případě jsme ztraceni..... R.T.

   Smazat
  3. To prasa malo zdochnut v tej diere kde sa pos.val a pochca..al vo Vietname.Dufam ze sa skvari v pekle ak existuje.!!!Kolko umrelo kvoli tomuto parchantovi ludi a este ho opisuju ako hrdinu demokracie?????? VED TO JE HANMBA!!!

   Smazat
  4. Velmi vystizne tuto fasisticku zrudu nazvali SADISTOM> Je to skurveny masovy vrah, ktory ma na svedomi miliony mrtvych a aj americanov, co otrcili kopyta koli tomuto hajzlovi. No ale vidíme, co to je za stat a vraj demokracia, ked takato ludska fasisticka hyena je pre nich hrdina. Je to zvratene, ked takuto svinu, co uz davno mali zastrelit velebia a idu sa zasrat, ked konecne zdochol

   Smazat
  5. McCain byl obyčejnou udavačskou sviní a zcela bezskrupulozní postavou -neplést s člověkem- prostě futrál hajzlů !

   Smazat
  6. Pokud si na tohodle vola někdy vzpomenu, tak pouze jako na válečného zločince. Doufám, že dojde k potrestání.

   Smazat
  7. 17:01 Vy tak půjdete s vašimi dluhy do hajzlu. Jak něco začnete tak vaše guru přestane existovat.

   Smazat
  8. 9:57, já žádné dluhy nemám. Já jsem ten, kdo vás bude organizovat v pochodu na Rusa a bude z toho mít profit. Stejně tak se postarám, aby z toho měli profit ti vaši islamisté, kteří jsou v Česku doma víc než vy.

   Smazat
  9. 15:11 HA HA Váš západ je v dluzích až po krk a organizovat budete kulový za těmi islamisty se odstěhujte a pomáhejte a nemelte hubou a nevysávejte stát.

   Smazat
  10. 17:01 Hele, blbečkům se nakecalo že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

   Smazat
 2. dobrý článek,MacCain byl určitě obdivovatelem nacistického Německa a Hitler byl jeho vzor

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli nebyl jeho tata náhodou nějaký fašoun :-) V emerice jich bylo plno a je jich tam plno dovčíl.

   Smazat
 3. Je velká škoda, že Vietnamci tohoto "hrdinského" SS leteckého napalmo- a bombo-metčíka nenechali v nějaké podzemní kobce zhnít. Bylo by to z mnoha důvodů prospěšné pro celé lidstvo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:17
   Naprosto souhlasím, kdyby to hovado bránilo vlast, tak by se dalo uvažovat o hrdinství. Ale i v obranné válce jak to známe je kritizováno použivání takových prostředků jako jsou zbraně které mrzačí lidi.
   Václav

   Smazat
 4. Osud McCaina dobře dokumentuje, jak prolhaný je dějepis USA, nejen z posledních let!

  OdpovědětSmazat
 5. To je jenom jeden hajzl v Americe jsou jich tisíce a na světě je jich několik milionů.Smrt těmto Hitlerovským pohrobkům!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až chchípne Putin bude na světě dobře

   Smazat
  2. 18:25
   Je úžasné vědět, co všechno dokáže Putin zařídit, aniž by se o to aktivně snažil. Což teprve, když se snaží. Nový Superman je ruský prezident. :)

   Naopak až chcípneš ty, chudáčku, nezmění se vůbec nic a nikdo se to nedozví. :)

   Tidehunter

   Smazat
  3. Nereagujte na provokujícího pitomečka 18:25. Klesáte na jeho úroveň.

   Smazat
  4. Ten pitomeček z 18:25 patří zcela jistě zpátky do Bohnic odkud utekl, ale jeho nemocná mysl obecního blba z něj činí nebezpečné individium nejen pro jeho nejbližší okolí.

   Smazat
  5. Pitomeček má pravdu. Vše ve světě se pokazilo, když ten nesmírně zlý "člověk" nastoupil. Díky němu se všechna ruská špína zas vzedmula a terorizuje celou planetu.

   Smazat
  6. Pane Dvořáku při čtení takových slintů ve mě vaří krev.

   Smazat
  7. 9:59 A což teprv až se tohle stane realitou? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 6. Ten člověk má tu dobrosrdečnost a lásku k bližnímu přímo vrytou ve tváři. To se nedá popřít.

  OdpovědětSmazat
 7. Jen pořád nemohu zjistit, zda byla válka genocidou Vietnamců, kterou armáda USA a chemických látek provozovala. McCain měl sedět a válečné zločiny a ne dělat z něho hrdinu a velkého demokrata.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taková je dnes doba. Čím větší kreatura, tím větší ovace. My jsme se s tím dokázali bez problémů okamžitě vyrovnat.

   Smazat
  2. Nebojte, za chvíli dojde na adoraci Adolfa Aloisoviče, Ukrajinci jsou opět v předstihu.

   Smazat
  3. Pokud se týče McCaina ve válce s Vietnamem, se žádných válečných zločinů nedopustil, pouze plnil rozkazy. Podle vás by byl každý veterán ktery se zůčastnil vietnamského konfliktu valečný zločinec.
   Vietnamský konflikt, a byl to konflikt a ne válka jelikož Amerika nikdy nevyhlásila válku s Vietnamem a celou dobu trváni konfliktu tam byla "pouze " jako poradce, no není to prdel? Kdybe Amerika Vietnamu válku vyhlásila museli by zavřít Rockefellera za velezradu, podporoval (vydělával)
   totiž na obou stranách.
   McCain byl jen prominentní fracek dědečka admirála a tatínka admirála a jako takový se stal pilotem A4 Skyhawk, na stíhacky neměl, mohl pouze létat a pouštět bomby, na leteckě souboje s migy neměl nárok.

   Smazat
 8. Proč ne McCain hrdina, když Adolfa mohou deklarovat ukrajinští vládní nacisté za demokrata. Už jen to, že vůbec máme diplomaty na Ukrajině je ostuda pro český národ a stát.. A jak píše 15:48. Z hrdinů děláme teroristy a z válečných zločinců hrdiny. Je i pozoruhodné, jak s komunistických sekerníků, kteří působili v letech 1948-1968 také dnes děláme po jejich "prozření" hrdiny a odbojáře, zatím co z těch poctivých komunistů, co nikomu nezkřivili vlas a bojovali za sociální spravedlnost, děláme zločince. A že ti někdejší sekerníci a jejich kopie dnes působí jako "obětaví" kapitalisté, kteří zachránili národní majetek tím, že ho ukradli (za 7 bilionů Kč - prodělte 10 miliony a budete vidět, kolik vám bylo od r. 1989 ukradeno). Pokud takto pracovali kapitalisté u nás po válce, pak se nedivme r. 1948 a za to, že tito "odbojáří", grandiózní zloději, veksláci, šmelináři, korupčníci skončili v base, udělali z nich soudobí jejich potomci a vyznavači diktatury kapitalu hrdiny a někdy "padlé".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7. září 2018 16:22

   Výborně jste vše sečetl a podtrhl. Naprosto souhlasím.

   V.H.

   Smazat
  2. To jsou opravdu odporný kecy nosatýho Parubije! Protože ta tzv. demokracie je v podstatě jen řáděním nesvéprávné lůzy! Alfred Rosenberg o ní ve svém díle Mýtus 20. století napsal toto:
   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“ Pravice odmítá všechny formy rovnostářství. Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, dnes stojí mimo zákon.Demos byl ustanoven vládcem na věčné časy, přičemž mu byla pro jistotu odebrána možnost učinit nejrozumnější státnický počin za celou dobu jeho darebné vlády, tj. rezignovat na funkci. Na západě se liberálně-konzervativní levice (kvazipravice) přetahuje o moc se židohumanisty (neomarxisty). V bývalém socialistické bloku je však stále ještě nutné počítat s vlivem klasických marxistických partají a frakcí a lžidohumanisté si zde jen pozvolna budují své postavení.

   Smazat
 9. Akorát, že McCain toho moc nevybombardoval, neb mu to lítání moc nešlo - ne že by nechtěl. Nechal to jiným, on kasíroval pak to hrdinství...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D vybombardoval svoji loď a zabil 130 příslušníku "slavné" NAVY! Mám pocit, že jednou ho budou brát jako ochránce Vietnamu a emerickýho odbojáře, který pomáhal vitkongu :D

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. No, co si myslet o současném světě? Faleš, klam, podvod. Ale horší je, že ti lidičkové opravdu "hovno chápou" , natož,aby reagovali. Slepicové.

  OdpovědětSmazat
 12. Je to síla . Velká moderní amerika dostala výprask od rákosníku .
  Dobře že tento smrtihlav je v pánu .
  Škoda že se mu povedlo zničit Ukrajinu a postavit ji do věčného problému jako : Palestýnu a Kosovo .
  Smrt fašismu .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedostala. Rákosníci s USA velice rádi a už hodně dávno vřele spolupracují. Vietnamci Američany milují.

   Smazat
 13. Vypil jsem láhev vína na smrt tohoto darebáka. A další láhev vypiji na spícího parlamentního posrance, jen houšt´ a větší kapky.

  OdpovědětSmazat
 14. Byl to krypl a fašoun a budiž mu země hóóódně těžká! Zmr.ovi! :-(

  OdpovědětSmazat
 15. John McCain je nejstatečnějším člověkem, jakého znám. RIP.
  Škoda, že mu nevyšel ten plán, zarazit dýku Putinovi do prdele jako Kaddáfímu. Budeme to muset udělat za něj.

  OdpovědětSmazat
 16. McCain=valecny zlocinec a zlocinci jsou vsichni kdo s nim (vrahem) sympatizoval! Jen ve Vietnam povrazdil nespocet lidi a dale po celem svete nejde ani secist! Pokud se to nekomu libilo je nutne a dulezite aby si to vyzkousel na vlastni kuzi!!! Ja budu napomocen !!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 17. V USA je sepsán soupis zločinců,kteří se provinili proti lidem.Dnes je jejich počet na 40 000.Začaly probíhat tajné soudy aJohn Mc Kain byl odsouzen.Předtím vypověděl vše co věděl,za ochranu jeho rodiny.Tím mu bylo umožněno odejít ze světa tak,jak se to prezentuje.-Další seznamy se také již dělají v Evropě.Ještě zažijeme spoustu věcí, než dojde k plnému odhalení.Možná Vám také neuniklo,že se odstavují sledovací družice.Děje se toho hodně,ale důležité je to, že mocenský systém slábne.Přeji Vám všem všechno dobré a klidnou mysl.Doba změn je tu.----LM

  OdpovědětSmazat
 18. Jen mě trochu zaráží, že inteligentní demokrat Bernie Sanders tak hořekuje nad smrtí svého kamaráda. Že by kalkul na prezidentský post pro případ odstranění D. Trumpa? Hillary by dnes už snad nedala hlas ani zcela dementní Maxine Waters z Californie.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.