Reklama

pátek 21. září 2018

Putin zaváhal – a Sýrie ztratila provincii Idlib

Paul Craig Roberts
21. 9. 2018       paulcraigroberts
Provokace, které Putin přehlíží, v těchto dnech eskalují. Peter Ford, někdejší britský velvyslanec v Sýrii napsal, že Washington využil okamžik Putinova váhání jak dál v Sýrii k tomu, aby vyeskaloval svou záminku k útoku na syrskou armádu. Původní záminkou měl být totiž „chemický útok“, který samozřejmě provedou washingtonští teroristé, ale bude z něj obviněna Sýrie, ale tenhle vousatý úskok byl zatím odložen k ledu a nahrazen čímsi modernějším. Teď Washington vyhlašuje, že jakýkoli pokus osvobodit syrskou provincii Idlib z rukou teroristických spojenců bude mít za následek americký vojenský útok na Sýrii, a za záminku tohoto postoje vyhlašuje jak obvykle „humanitární problém“. Konkrétně proud uprchlíků, kteří Idlib opouštějí. Že by ovšem žádní uprchlíci ze syrského Idlibu nebyli, kdyby si si z něj washingtonští žoldáci neudělali svoje rejdiště, se už Washington nezmiňuje. Nejnověji americkou výhrůžku na adresu Sýrie a Ruska vyslovil zvláštní Trumpův vyslanec pro Sýrii James Jeffrey slovy, že Spojené státy útok na Idlib nestrpí: https://www.strategic-culture.org/news/2018/09/19/idlib-lull-before-hurricane.html

Takže: Syrsko-ruské osvobození Idlibu z rukou washingtonských teroristů se nebude konat, pokud Putin nevysloví svůj souhlas s vytvořením takové ruské letecké převahy nad územím Sýrie, která by Američanům jejich plánovaný útok na Sýrii znemožnila. V tomto případě by Putin musel přijat riziko zničení amerických útočných sil (které ovšem svým postojem Putina do takovéhoto rizika doslova tlačí), a tím i riziko války Rusko-USA.

Další hádankou pro svět je Putinovo rozhodnutí cílené k uspokojení tureckého prezidenta Erdogana, aby se namísto jejího osvobození zřídila v Idlibu pouze demilitarizovaná zóna. Jak ovšem mohli tito dva politici dospět k fantastickému názoru, že USA a jejich terorističtí spojenci v Idlibu budou nějaké demilitarizované pásmo respektovat, je záhadou. To už ruská zahraniční politika zahrnula do svých prostředků i iluze?

Co může Putin nyní učinit? Jestliže znovu ustoupí, může čekat jen provokace další a nebezpečnější . Až mu nakonec nezbude jiná volba než jen buď zvednout ruce nad hlavu nebo nukleární válka.

Washingtonské provokace by se nevyšphaly do dnešních výšek, kdyby Putin zaujal méně smiřlivý postoj k USA už v minulosti. A kdyby též nebylo tolik opakovaných ruských váhání i předčasného stažení ruských sil ze Sýrie.

Cožpak ruská vláda nechápe, že Washington vede válku proti Rusku – a ne proti teroristům?

Překlad: Lubomír Man

77 komentářů :

 1. Ne, s obsahem článku nesouhlasím i když některé dílčí závěry lze přijmout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Paul Craig Roberts je známy sluha otce lži. Putin provedl výborný manévr. Vezměte si v jakých podmínkách pracuje, celý parlament je navázán a slouží USA (klanu klintonů). Jediná Poklonskaja netleskala a nevstala, když návštěva páníčka z USA přišla do parlamentu a také Poklonskaja hlasovala jedna z mála proti důchodové reformě a už jí ruší post. Proti reformě byl Putin od začátku (kdo trochu sleduje). Jenže šlechta

   (šlechta = synonymem vlastizrádců, aby získala vyšší postavení spojuje se z cizí mocí proti národu, vždy a všude a ve všech státech její převážná část)

   a reformu si vynutila, Putin jim do toho alespoň hodil písek.

   Celá finta s Putinem se má tak, že se z něj udělá kult osobnosti, jako že může o všem rozhodovat, a pak ho donutí šlechta udělat rozhodnutí proti lidem a tím ho dehonestují. Nemůžou ho odstranit úplně, už to zkoušeli a začalo jim vše padat na hlavu, tak se ho snaží alespoň omezovat a blokovat rozvoj Ruska. Je to složitý boj a Putin dokázal téměř nemožné a s podporou zdola obnovil Rusko a vrátil mu status velmoci, když přitom na začátku dostal od Jelcina USA zcela nesvéprávnou kolonii. Lid si nepřál rozpad Ruska a dav je objektivní jev a ani šlechta nemůže prosadit co se ji zamane i když se o to neustále snaží a blbne lidem hlavy ...

   Asi tak.

   Smazat
 2. Také nesouhlasím a jsem rád, že Putin není "horká hlava". Myslím, že ze strany ERuska je to jednak snaha ukázat, že mezinárodní vztahy mohou být založeny na diplomacii, na respektování partnerů u jednacího stolu a také je to rozumné chování. Rozumné v tom, že došlo k narušení plánované provokace s "užitím chemických zbraní Assadem".
  Turecko je určitě ten, kd tahá za kratší konec provazu a přesto jeho názor byl zvážen a byla mu dána šance potvrdit jeho správnost. Na jedné straně jsou tak akty agrese - Lybie, Sýrie, Irák, Jemen, Srbsko, sankce, nadávky, válcování slabších ... na straně druhé diplomacie. Utváří se nové geopolitické uspořádání- USA, Rusko, Čína, EU. Nejhůř je na tom EU - vedou ji ti, co jsme si zvolili. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoho z těch co vedou EU jsem nevolil !!!

   Smazat
  2. Ano, Putin jedna jako sachista.
   Bohuzel se obavam, ze k fingovani chemickeho utoku prave ted doslo. Buh nas chran...

   Smazat
  3. Beru zpet. Fingovane video chemickeho utoku bylo zverejneno, ale samotnou syrskou vladou :-)

   Smazat
  4. Jasně mastně.
   TASS dnes večer praví, že Putin vyzval sdělovací prostředky (hlavně televize, jejichž diváci budou ejakulovat radostí) aby věnovaly co nejvíce prostoru šachu.
   K tomu fotka rozesmátého cara-mimoně mezi účastníky mládežnického šachového turnaje.

   Proti svému dřívějšímu názoru, že k ovládnutí světa povede AI, teď se smířil s tím, že Rusům postačí dřevěné figurky.
   Už v roce 2007 jsem si kladl otázku, jestli se nepřeceňuje.

   Smazat
  5. A JÁ SI DNES KLADU OTÁZKU, ZDA NEJSI NÁHODOU - MUDRUJÍCÍ ANONYME 2:09 - TAK TROCHU HLUPÁK.

   Smazat
  6. Trumpeto.
   Po tom, co v roce 2007 tváří v tvář západu konstatoval, měl v roce 2008 zabrat Tiflis i ropovod a americké specialisty poslat domů v kontejneru.

   Cheney (jehož kroky už neschvalovala Riceová a dokonce ani Křoví mladší) by puknul vzteky a byl by klid.

   Takhle se válečná partaj v USA cítí čím dál silnější v kramflecích.
   A Rusko na to nemá, ekonomicky ani vojensky.
   Kdeže jsou Brežněvovy časy.

   Smazat
 3. Smutné, ale pravdivé. A to autor neříká vše o skutečných postojích Putina a Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hej, a ty si o nich informovaný. Tomu sa hovorí megalomanstvo, vieme?

   Smazat
  2. Najhorsie na tom je, ze Putin takto nici vaznost Ruska. Kto sa v buducnosti bude spoliehat na takeho spojenca co hraje na kazdu stranu a nakoniec vas necha v srackach. A teraz sa ukazuje. Putinovi nikdy neslo o Syriu. Ta bola druhorada. Hlavny ciel bol udrzat namorne zakladne - jedine v Stredozemnom mori a skomplikovat, alebo aspon docasne zastavit vystavbu novych plynovodov do EU, ako konkurenciu pre Rusko. Ok. To by bolo aj v poriadku, kazda velmoc sleduje svoje zaujmy, ale pritom zvykne chranit aj svojich spojencov - vazalov. Nech skusi Rusko, Cina, alebo hocikto kto ma gule ohrozovat vazalov USA, kde maju svoje zaujmy. To by ste videli ten cirkus. Smutne. Takto Rusko ostane osamotene a vsetci si radsej povedia, tak to radsej Pax Americana. Rusko prave premrhava svoj tazko obnoveny kredit a doveryhodnost.

   Smazat
  3. --- Víte, proč už Čína odstupuje od své politiky jediného dítěte? Protože je už silnější než Rusko, smějeme se, my všichni!

   Smazat
  4. --- Například lodí a ponorek už má víc než USA, ta Čína.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 23:59 Neděkujte předčasně, tady v Česku jednáme svobodně a ne pod nátlakem.

   Smazat
  7. Kosmické civilizace co žijí v pravdě? Takovou demagogii může sdělovat jen zase nová víra v pravdu a lásku kterou žereme od 89 roku. To je arogance a výsměch všemu co se na planetě Zemi děje. Jste všemocní a nemocní nebo sám satan v rouše beránčím.

   Smazat
 4. Hraje se o čas. Superzadluženému státu USA dochází dech, ale hraje si na světového hegemona, kterým už není. Rusko pro něj by bylo sousto, ale nemá na to sílu a uchyluje se jenom k provokacím, které potvrzují, že na nic většího se USA už nezmůžou. Celá jejich politika ve vyzbrojení teroristů založení Islamského státu jeho vyzbrojení nevyšla. Samozřejmě že se bojuje proti Rusku a ne proti teroristů, protože teroristi to jsou Američani.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co zlaty rubl? Kdy bude, soudruhu?-)

   Smazat
  2. 20:49
   A kdy zlatý rezervy ve FORT KNOXU,DEBILE?☺

   Smazat
  3. To 20:49 No už se o něm dá i hovořit. Rusové nakupují zlato ve velkém. Američani taky, ale ti ho nekupují. Ti ho stahují od svých vazalů. Že jim ho "pohlídají". A když už jsme u toho, kde je naše zlato?

   Smazat
  4. pro 20:49 jeden z velkých omylů je skutečnost, že Rusko už dávno není vedeno komunisty, ale liberály, kteří se vzhlíží v Americe a se kterými má Putin dost velké potíže, protože si uvědomuje že to je trojský kůň v Rusku proti němu a celému Ruskému národu. Je to tedy čistě kapitalistický země a soudruhu si tam dodnes říkají protože u nich nemají ČT 1, 24 a ostatní štvavé média. Soudruh, neboli komapněro, tavarišč, jsou bežné oslovení ve všech státech, jenom u nás Havlooidi přeměnili zase soudruha na něco nepřípustného, zato kníže pán to je ztotožnění se s modrou krví, je to pravé germánské.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 21:22
   VÍŠ HOVNO,UMÍŠ HOVNO.....NEJSI ČLEN TROP09 nebo příBUZNA KRAĎOUSKA A SEMENO Z POSERPLÍNY????!!!!!!☺

   Smazat
  7. 21,22 Omyl opravdový komunisti pochopily že komunizmus neni pro všechny ale jen pro vyvolené a tak si ho zprivatizovaly. Nic netrvá věčně.

   Smazat
  8. Umanutý 20:49 neví, že Ruská federace není SSSR, že je státem, který nevede KSSS, ale státem, kde se komunistická strana na vládě nepodílí, když je izolována v opozici. 20:49 je natvrdlý natolik, že v rozhledu uváznul zpět o generaci.

   Smazat
  9. 20:31
   Západ jen potřebuje mít příležitost dát palcovými titulky (jak známo, můžou i za Koukalové vaječníky): Rusové si začli.
   V roce 2008 si začal šílenec Saakašvili na Cheneyho povel, všichni to uznávali (seděl jsem u Reuteru a četl jednotlivá prohlášení, která vám už tenkrát nikdo nepřeložil).

   Kdyby to dohrál do konce, všichni by drželi hubu.
   A žádná Ukrajyna se nekonala.
   To se nevrátí.

   Smazat
 5. Naopak nezavahala syrska PVO, ktera ruskymi raketami sundala letadlo s placatymi cepicemi!-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jaké čepice má židoameričan ???,..asi hrbaté,už jim z toho všeho narostly hrby....

   Smazat
  2. 21:05 Amíci mají čepice slaměné, aby jim ladily k hlavě.

   Tidehunter

   Smazat
  3. Rusové na nátlak izrahellu nedodali syřanům rakety, které by šly na danou vzdálenost zaměřit.

   Syřané střílejí tím, čím mohou a Putin se na Asáda vzteká.
   Počkal bych, co se uděje, až Syřani zajmou šéfstvo Bílých přileb.
   Ne ty komedianty, co pobíhají po place.

   Snad už se od specnazů naučili dost.
   Navíc myslím, že ti jim mimo plán rádi pomohou, po tom Iljušinu.

   V Afghu, když generál ... za doláre posílal ruské maníky do léček mudžahídům, kteří se s ním o prémii za hlavu dělili, sebrali se důstojníci (ty by si nikdo bez vojenského soudu odstřelit za kůlnou nelajstl), nasedli do tanků, kterým generál zakázal vyjet a milé boží bojovníky rozstříleli na hadry.

   Se bude tak nebo onak opakovat.

   Smazat
 6. Ta poslední věta ovšem sedí. USA potřebují ke svému přežití 3. světovou a tu m usí vydupat i s pomocí svých stalitů, také CZ, děj se co děj. Je to existenční otázka diktatury světového kapitálu, USA především. Na Světě, jak se ukazuje je buď místo pro lidi, nebo pro kapitál s otroky, obojí se neshodne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opakuji už dost dlouho: Jde o snížení počtu obyvatel planety Země. Nástup robotických technologií to jenom urychluje. Proč vynakládat tolik energií čím dál zdegenerovanějšímu lidstvu a cesta jinam není. A to se nám sem serou ještě vesmírné civilizace.

   Smazat
 7. Myslím si, že i špatný mír je lepší než dobrá válka. Jistě by bylo fajn zlikvidovat teroristy v Idlíbu jedním vrzem. Ale to není tak jednoduché. Je jich hodně. I samo OSN hovoří o 10 tisících tvrdých islamistů. Jiné zdroje až o 50 tis. Mají tam i svoje rodiny. Nemají kam ustoupit. Buď do Turecka - a to je nechce nebo do moře. Proto budou bojovat až do konce a nezastaví se před ničím. Nezapomínejme na cca 2 mil. obyvatel provincie. Takže rozhodnutí o demilitarizovaném pásmu vidím jako optimální. Nemusí a nemohou bojovat (to by znamenalo odvetný úder a s pomocí USA a spol. by jako agresoři nemohli počítat). Takže co budou dělat? Nejde o jednotnou masu bojovníků se stejným cílem. Pokud bude situace trvat dlouho (myslím že byl dojednán měsíc), rozloží se na jednotlivé skupiny. Ty s rodinami budou chtít přežít. A tak se budou chtít dohodnout. Buď s vládou o setrvání v Sýrii nebo o odchodu do jiné země. A jen část bude chtít bojovat. Takže se v první fázi asi dají do sebe. A pak se uvidí. Sýrie má i jiné starosti: především obnovu země, dále musí vyřešit status Kurdů. To bude větší oříšek než ti poražení islamisti nahnaní na jedno místo. Tam se podle mně zaměří i americká politika. Zkomplikovat situaci co nejvíce, sliby masám, prachy vedoucím. Tak udržovat v napětí Turky i Syřany i Iráčany a Íránce (tam všude je velká kurdská komunita). A Izrael do toho...Počkejme a uvidíme.

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Roberts má pravdu donekonečna se ustupovat fašistům nedá. Též se ustupovalo hitlerovi a jak to dopadlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:47 Postavit se zlu neznamená chtít válku?

   Smazat
 9. Ten konec je pravdivej , bud Putin zvedne ruce , nebo stlaci tlacitko .USA jej do valky zatahnou ! A prohraje taky v Rusku .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To neustálé strašení nukleární válkou je směšné. Zažil jsem to už, byl jsem ještě malé dítě a měli jsme informaci o nukleárním útoku. Zalezli jsme do sklepa, který měl ale malé okénko u stropu. Schovali jsme se ke zdi pod něj, tak nějako do stínu a přišel výbuch. Musím ještě k tomu uvést, že v rohu sklepa, v tom stíněném, stál sud s vodou. Zprvu to docela šlo, zprvu toho výbuchu, pak ale začalo být moc horko. Střídali jsme se v chlazení se v tom sudu s vodou ale ono to moc nepomáhalo, vzduch už žhnul a voda se ohřála. Pak se ten muž, který byl s námi, rozhodl, že se bude chladit v sudu už jen sám a nás donutil sednout si k opačné straně sklepa. Přikryli jsme se dekou, která paradoxně bránila pronikání tepla na naše těla a ztěžka dýchali a trpěli. Byli jsme ale tak nějak suší a to asi pomohlo především. Ten muž v sudu se totiž v té vodě sudu uvařil a my ostatní přežili. Pak jsme byli převedeni do jiné dimenze, asi bychom na následky radiace zemřeli.

   Napsal jsem, že to neustálé strašení nukleární válkou je směšné a to protože tato dimenze, ve které nyní my všichni žijeme, je tou poslední, která zbyla. Nyní už nezbývá než nukleární válce zabránit abychom my někteří přežili. Nebo nás evakuovat,... přičemž několik snadno, mnoho těžko. Je nás už mnoho. Myslím, že bude lepší nechat nás na Zemi a zlikvidovat zlo.

   Smazat
  2. 22:01 Pravdivý závěr? Možná hraje roli i Erdogan, jeho vtažení do hry a tím jeho odvrat od US. Mimochodem, lidi se po dohodě o zóně klidu začali do Idlibu vracet. Vojenské řešení v oblasti s 2500000 lidí a s desetitisíci vrahů, by se špatně strefovalo do těch správných. Napadá vás nějaké inteligentní selektivní řešení? Nenašel jsem ho ani u p. Robertse.

   Smazat
 10. Pánové, jestli to co tu čtu napsali chlapi, tak se jďěte vycpat. S válkama jděte do...k šípku.To my ženský, které rádi posíláte k vařečce, když "slepičime", tak jsme o "level" výš. Obyč máma + 2děti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mámo dvou dětí. Bylo odpozorováno po dobu existence lidstva že: Za vím hledej ženu. Né že by nebyly milující, rodící a matky ale je jich málo.

   Smazat
 11. Rusko je úžasná země. 140mil obyvatel proti 300+500mil obyvatel západní civilizace. Dává na obranu asi desetinu toho co západ a přesto ho nepokoří. Važme si nezdolnosti Ruska. Pokud padne toto centrum odporu proti západnímu liberalismu, rozpoutají liberálové peklo na zemi.
  Proto přeji Putinovi samá dobrá rozhodnutí. Ten šílenec Roberts po něm chce, aby dělal špatná rozhodnutí. P.K.

  OdpovědětSmazat
 12. Taky jsem presvedceny, ze Putin je moc meky-mel byt utocnejsi uz driv! Mel moznost potopit par korvet i let.lod. Amici by jen cuceli. Uz zacina byt pozde!!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to už více jak padesát let co jsem jednomu takovému co si myslel že bez něj nic nejde řekl: Jsem jen hovno v trávě ale když nedáte pozor a stoupnete na něj tak si zlomíte nohu. Pro mě: Putin zatím bez závažných chyb.

   Smazat
  2. Jsem zvědav, jak splatí icikům tu sviňárnu s Il18. Prý si toho všimneme. Typnu si, že ano.

   Smazat
 13. Myslím si, že je to stejný geniální tah, jako když se tenkrát dohodl Stalin s Hitlerem na paktu o neútočení a obrátil tím útok proti těm, co v zákulisí špinavě intrikařili. Židosasové použili stejnou metodu jako tenkrát, chtěli rozfoukat Turecko - ruský konflikt, a Rusko zopakovalo stejný královský gambit, jako tenkrát. Myslím, že ted´ budou na jídelním lístku Kurdové, to je další chapadlo saně k useknutí, kde se všichni zainteresovaní shodnout, a poté až přijdou na řadu džihádisté. Je to opravdu geniální.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:35 To je opravdu geniální, bránit národu Kurdů v jejich právu na sebeurčení. Jako bych slyšel Rusy: "Žádné takové právo nikdo nemá, ani Rus ne a ten především ne." .

   Smazat
  2. Roberts je americkej idiot . mel snad Putin jehoz bratr zahynul pri obrane vlasti a jeho rodice stezi prezili v Leningrade ,zahajit zniceni cele planety. Je jasne ze faisti utoci a provokuji za kazdou cenu konflikt. Bude to jejich posledni . Ma snad si to vzit na svedomi, kdyz je jako my , pro mir... ...Snad Putin ceka na vhodny okamzik zasadit, kdy zvoli utokna fasisty a zasdit jim , rozhodujici uder...Rozhodne fasisti si mysli ,ze ustupovani /jako v 1941/ je slabost . ale nabehnou si na vidle...
   Mezitim se riti do ekoniomicke krize , kterou jim Putin a Cina prichystali. Je to otazka kratkeho casu , kdy vzniknou nedostatky a nepokoje budou nasledovat i v EU.

   Smazat
  3. @ 3:33
   Nemyslim si, ze Roberts je idiot. Mate ale asi pravdu v tom, ze Amerika se zbankrotuje. Pripravili si to sami.

   Nesmyslna kombinace tax cuts a gigantickych nakladu na zbrojeni zvysi statni dluh na neunosnou uroven. Cinu stejne neuzbroji.

   Oni si mysleli, ze vyhrali studenou valku tim, ze SSSR zbankrotovali. Neni to pravda. Zjednodusene receno, Rusove komunismus svrhli. Ale Americane misto aby si vyplatili peace dividend, tak studenou valku restartovali a mysleli si, ze ji nejak vyhraji znovu. Zbankrotuji sama sebe.

   Smazat
  4. Nemůže si přece každý ted´ uplatňovat právo na sebeurčení, to bychom museli dát stejné právo tenkrát Sudeťákům, kteří na historicky české zemi by si vytvořili svůj Sudetostan a první, co by udělali, by bylo, že by společně a Němci napadli české země. Namalování hranic bylo jednou nějakým kompromisem mezi mocnostmi, které vyhráli válku a jakmile do toho začnete vrtat, tak spustíte dominový efekt. My taky bych rádi Moravskou republiku, ale jsme realisté.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. Čas hraje proti USA a celý svět to vidí, včetně našich ekonomů pemprsáků. To, že Trump paběrkuje dolary na clech všude, kde ještě může, vůbec nesvědčí o síle USA, ale naopak, že jim začíná zvonit hrana (ekonomická). USA potřebují za každou cenu vynulovat dluh a donutit své loutky ve světě, aby za dolary (dnes kryté jenom tiskařskou barvou a papírem a samozřejmě vojenskou mocí) i nadále dodávali vše potřebné k neustále se "zvyšující se životní úrovni". Oficiálně je ten dluh přes dvacet biliónů dolarů, neoficiálně asi čtyřnásobně vysoký. Evropa by se měla tiše modlit, aby to nulování dluhů nezačalo použitím jaderných zbraní kvůli Sýrii (nebo třeba i Ukrajině), obě místa jsou k tomu dlouhodobě připravována. Nějaká blbka z EP chce dovézt 50 sirotků, ale k dispozici jich mohou být i stovky miliónů. A kdo si něco takového přeje, bude mu to přáno!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:51 korunu tomu všemu nasazují samotní američtí neokoni, když svému vlastnímu prezidentovi podrážejí nohy na každém kroku a nejraději by na něj nasadili nějakého (zase falešného) Osvalda, když jim nevyjde impeachment. Rozvracejí sami USA zevnitř i bez "vládce zeměkoule" Putina, kterým jim prý Trumpa zvolil. Trump je pro USA zcela nežádoucí, protože byl i v minulosti zvěstovatelem pravdy, která byla v rozporu s tou pravdou mediální. Američané si ho také právě proto zvolili. Kdo jiný dokázal již po pádu dvojčat mluvit o jejich řízené demolici? Kdo jiný dal 50 mil. dolarů na vyšetřování faktu, že Obama se nenarodil na území USA a nemohl proto být podle ústavy americkým prezidentem? Na českým masmédiích je úsměvné, že by ráda hodila Trumpa přes palubu také, ale stále si nejsou jistá, jestli náhodou ten zápas v USA nevyhraje.

   Smazat
  2. Trump je jen loutka frašky ve které jde o likvidaci většiny lidstva na zemi. Dříve se ukájely zvrhlý zdegenerovaní parazité množstvím vlastněných peněz za které si myslely že koupí všechno. Teď pochopily že jím lidstvo spotřebuje všechno co budou potřebovat k věčnému životu a tak chtějí zlikvidovat.

   Smazat
 16. A není všem dnum konec. Rus, válečný zločinec nakonec přijde o celou SÝRII a ten ASSAD dopadne huř jak terorista Kaddafí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a pak ses probudil a museli tě přebalit, že?!

   Smazat
 17. Ta nukleární válka je již naplánovaná , proč by čeští miliardáři bourali svá honosná sídla a na jejich místě začínali ne základy, ale 8-18m hlubokými jámami a stavěli na jejich dně protiatomové kryty , pak teprve své sídlo? Že by věděli více než my všichni ? Soudruh Gorbačov otočil kolem dějin zpět( kým byl asi placen). Pádem světové soc. soustavy se odbrzdily veškeré zábrany , které ještě kapitalismus měl. Nyní nám obyčejným toužícím žít v míru ukáže čeho všeho je schopen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chudák dámský krejčí Bakala má svůj supermoderní bunkr na Modravě. Blbý je, že by ho mohli zatknout. Asi si bude muset postavit ve Švajcu jiný :-)

   Smazat
  2. 10:08AAAAAAAAAAAAA zese jeden chytrák promluvil. Tady to je jeden politickej expert vedle druhého.Něco mi to připomíná, Rusko také chce žít v míru a zbrojí na maximum už70 let

   Smazat
  3. Protože musí, hlupáčku!

   Smazat
  4. Bunkr 18 m pod zemí je legrační. "Profi" řešení je cca 1 km+. A pak tam v radostném očekávání počkat několik desítek let než kapku klesne radioaktivita nebo odletět na lepší planetu. Ať si to užijou.

   Smazat
 18. Ještě dodávám, že doufám, že si ted´ Kurdové konečně uvědomili, do jakého podlého spolku (USA + Izrael) se dali. Těm dvěma kriplům jde opravdu jen o rozpoutání světové války, já tomu nevěřil, ale ted´ tomu již věřím, potřebují jen, aby to vypadalo, že ji začal někdo jiný, proto ta komedie s příjezdem toho izraelského zkurvysyny do Ruska. Já Rusům radil, zachovat se po židovsky, zatknout a předat do Iránu, oni už se o něho tam postarají. Kurdové mají ještě chvíli čas z tohoto vrahounského spolku vystoupit. moc toho času nemají, tak doufám, že využijí své poslední šance se nestát nástrojem spuštění 3. světové války.

  OdpovědětSmazat
 19. Umírající kobyla kolem sebe kope. To je pořekadlo, které přesně platí pro dnešní dobu. A pravdu už neskryje žádné vymývání mozků propagandisty v masmédiích, žádná internetová cenzura, placení trollové a cenzoři všeho druhu. Už ta skutečnost, jak lehce ztrácejí glanc a jak jim selhávají nervy, jejich hysterické výplody a sprosté výkřiky svědčí o jediném. Melou z posledního a jedou na konečnou, včetně našeho Josefa Vyskočila :-)

  OdpovědětSmazat
 20. Vtip dne: Na YouTube se objevilo video údajného chemického útoku v syrské provincii Idlíb. Útoku, který připravily Bílé přilby, aby západní koalice měla důvod k obvinění armády SAR z chemického útoku na strádající civilní obyvatelstvo provincie Idlíb. Toto video bylo po několika minutách z YouTube vymazáno. Stala se totiž neodpustitelná chyba. Zveřejnili ho ti nepraví, zveřejnila ho syrská agentura SANA! Ještě že tak skvěle funguje cenzura na netu. No nic, nevadí, natočí se zcela nové drastické scény. P.S.. stejný omyl jako topení imigrantů, které na Krétě omylem nafilmoval a zveřejnil český turista :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. možná právě na to nové natáčení shání Šojdrová ty sirotečky a točit se tentokrát bude pro jistotu na Barrandově

   Smazat
 21. Asad už asi Idlíb nepotřebuje, protože Rusové ve vojenské operaci přepadli hlavouny ISIL v Idlíbu a sebrali jim veškeré v Sýrii nakradené cennosti - zlato o hmotnosti 22 tun a 3 miliardy dolarů v hotovosti. Akce prý trvala 13 hodin (nákladní vrtulníky Mi17 se musely točit s nákladem mnohokrát). Vše má být předáno syrské centrálni bance. Řecký zdroj z 15.9. (překlad do češtiny zatím nikde): http://greeknation.blogspot.com/2018/09/su-35-22-3.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 14:32
   Až bude redakce mazat zvrácenosti, budeš smazán taky, zakomplexovaný ňoumo.

   Tidehunter

   Smazat
  3. pokud se Rusku s Tureckem podaří Idlíb totálně uzavřít (bylo to nazváno neutrální zónou bez těžkých zbraní), tak se ti hlavouni všech možných loupeživých a nesmiřitelných kmenů postupně vyvraždí sami mezi sebou, aby se dostali k mamonu

   Smazat
 22. Kdo sleduje cestu peněz ví o všem co se stane a může ledacos ovlivnit. Lidstvo i přes snahu Putina spěje k záhubě a orchestr ladí na poslední zbohem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 23. USA dělají co můžou,aby se v Sýrii udrželi.
  I to sestřelení letadlo je varování Putinovi,aby nechal Idlib na pokoji.Tím si ale napomohli,jen uspíšili svůj konec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA se tam vůbec nepotřebují udržet, na to mají živé štíty a pěšáky odjinud (třeba i z Česka). Jim, jako obvykle, bude stačit, když se to tam bude mydlit na věčné časy. USA ve světě pracují podle osvědčených britských notiček "divide et impera"

   Smazat
 24. 17:56 Západ se ale musí nejdříve postarat o vyvedení svých "specialistů", jsou tam nejenom Izraelci, ale příslušníci řady států NATO. Prý by jich bylo škoda, kdyby tam zařvali, budou se hodit i jinde.

  OdpovědětSmazat
 25. Putin možno zabránil konfliktu s NATO , kde by ťahal za kratší koniec pokiaľ by to neprerástlo do jadrovej vojny. Potom by už aj tak bolo jedno či vyhraje alebo prehraje. Myslím že čas hrá v prospech Putina. Bandy teroristov nemôžu dlhodobo existovať bez konfliktu. To aj zahraniční sponzori in vypovedia zásobovanie ak budú len sedieť uzatvorení v Idlibe. Bez Turkov ich zásobovanie je prakticky nemožné a Turci podpísali zmluvu s Rusmi a preto ich zásobovať nebudú. Po pár mesiacoch sa navzájom teroristi vybijú aj sami. Zatiaľ môžu Rusi pokľudne vyzbrojovať sýrsku armádu. Američania stratili vietor do plachiet lebo ich provokácie na spôsob bielych prilieb sú nevykonateľné.

  OdpovědětSmazat
 26. Amazing post. This is very useful article for me. Thanks for sharing

  OdpovědětSmazat
 27. I do not know what to say really what you share very well and useful to the community, I feel that it makes our community much more developed, thanks

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.