Reklama

pondělí 10. září 2018

Rusko poslalo k Sýrii unikátní loď, schopnou zastavit útok západní koalice

10. 9. 2018     yandex
V tomto okamžiku, v předvečer operace na osvobození Idlibu, se ve Středozemním moři nahromadilo mnoho vojenských plavidel, a to jak ze strany Ruska, tak ze strany USA. Pentagon už přihnal do Středozemního moře dvě úderné víceúčelové ponorky a dva torpédoborce třídy Arly Burke, plují k nim nyní také další torpédoborec a ponorka. Celkový počet zbraní na těchto lodích je asi 200 Tomahawků.


Rusko, které zdůvodňuje své akce cvičením ve Středozemním moři, tam poslalo lodě čtyř flotil o počtu více než 30 lodí. V každém případě je však střet mezi USA a Ruskem vyloučen, avšak je třeba věnovat pozornost tomu, že mezi loděmi, vyslanými Ruskem, je jedna unikátní, která je opravdu schopná zabránit USA provést útok.

Loď se nazývá "Jurij Ivanov" a je to zcela nová loď projektu 18280, která se spustila z loděnice v roce 2014. Loď patří k průzkumným plavidlům spojů, které je schopné nejen koordinovat všechny naše lodě a letectvo, ale také díky nejmodernějšímu zařízení sledovat působení amerického systému protiraketové obrany a úderných komplexů. Loď také provádí udání cíle zjištěných objektů a provádí radioelektronický boj. Nová loď může sledovat přípravu raketového úderu, zachytit rozhovory a informovat syrskou obranu.

Oficiálně cvičení ve Středozemním moři skončí za týden, ale předpokládá se, že tato loď neopustí moře a že bude moci poskytnout syrské armádě operační informace a zabránit raketovému úderu koalice. Vojenští specialisté konstatují, že tato loď bude tou nejlepší odpovědí na útok a že její účinnost bude možno otestovat v reálných bojových operacích.Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Velmi zajímavé. Trumpa tlačí k napadení ruských vojáků . Proč ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen ruských sil ale taky iránců, potvrzuje to že Trump je zaseklý v té bažině až po krk. Má možná nějaké úspěchy v domácí politice ale co se globálu týče je bezmocný, musí šlapat lajnu kterou mu jeho loutkáři nalajnujou.
   I tak to má nahnutý, je velká šance že ho brzy vykopnou a bude nahrazen ještě horším individuem než je on sám, Pencem. A budou se dít zajímavé události.
   Teď je na řadě útok chemickymi prostředky na Idlib ktery bude sveden na "krvavého řezníka Assada" samozřejmě pod falešnou vlajkou. Mimo jiné Trump bombarduje Syrii bílým fosforem což je nezákoné podle zenevské konvence a zajistil si jakékoliv nařčení amerických válečných zločinců u mezinárodního soudu v Hagu.
   https://www.newsweek.com/stop-investigating-american-war-crimes-trump-administration-will-tell-1113363
   https://www.rt.com/news/438008-us-strikes-syria-white-phosphorus/
   Nejak se nám ten zachránce světa zabarvil do hněda.

   https://sputniknews.com/middleeast/201809101067891339-us-syria-strikes/

   Vymazat
 2. Ta loď je dobrá ale také bude první cíl v normální bojové situaci. Na velkou válku to je málo sil naštěstí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:13
   Velké války většinou začínají malou provokací!
   A jak je známo i z pohádek. Jak jednou konflikt vypukne už je pozdě na diplomatické vztahy a jednání.

   Vymazat
 3. Znamy to mirotvurce Bolton jez nyni Ameriku ridi spolu s Kirshnerem ml. a Ivankou Aoyu ktera prestoupila na viru jedinou a spravnou Casto se po porade s pritelem a vudcem Bibim poplacaji po ramenou jak to dobre delaji .Dnes prave mroz pravil ze uder za ty sudy s chlorinem co hazi na svoje lidi ten dabel Assad bude tvrdy a daleko horsi nezli bylo onech 60 tomahavku co nedoletely,stejne .Zarazi ta stara obehrana pisen o zachrane onech ubohych trpitelu v zemich kde vladnou ti reznici (ani zminka o Egyptu ci Saudi ).Stejna retorika byla s Irakem ,Lybii Iranem ,Venezuelou Cubou (tam ozarovali diplomaty pry dokonce microwave vlny).Jak by ale mohla byt propaganda chytrejsi a novejsi kdyz jsou na postech porad stale stejni "chytri a hlavne sprizneni z jednoho plemena idioti ?? a valecni stvaci.Jiz jen Mc Cain chybi ale mozna ma specielni telefon z pekla a radi co dal delat pro zachranu miru a hlavne "Rise"

  OdpovědětVymazat
 4. A hlavne co se tyce one lodi ,neco podobneho meli Americane taky ale zidi jim to rozsekali na kasi 42 mrtvych zbytek nesmel pod trestem dozivoti za zradu mluvit .Ta lod se jmenovala "LIBERTY" a byla sesrotovana neb oprava byla nemozna .Zid vse zaprel ,pry to byl omyl .Bombardovali tuto lod 3 hodiny torpedovali a z lodi udelali cednik . Lzid jen lze ,vse se deje v zajmu Velkeho Israhele

  OdpovědětVymazat
 5. To je jasny ,ze bude valka, Usaci se boji ale valecni mezinarodni zlocinci to chteji prave v Syrii vyprovokovat za kazdou cenu , vidi prilezitost a Putin to samozrejme vi.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak ať si ten kokot s tupé troufne zaútočit na Rusáky.Pak budou zkurvené USA vymazány z povrchu země...Ani to tupé už nezůstane...

  OdpovědětVymazat
 7. České firmy by se chtěli podílet na obnově Sýrie? Asi to nebude možné. Syřani by si nasadili štěnici pod kožich, kdy je česká vláda podpořila? Nebudu odpovídat, sami si to domyslíte.

  OdpovědětVymazat
 8. Název článku je zavádějící, útok západní koalice by v žádném případě nezastavila...
  "Projekt 18280, jinak též třída Jurij Ivanov, je třída zpravodajských lodí ruského námořnictva. Hlavním úkolem plavidla je provádění radiotechnického průzkumu a odposlechu komunikace."
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Projekt_18280

  OdpovědětVymazat
 9. "USA připravují provést raketový a letecký útok na syrské státní objekty. To znamená, že jsou USA se svou armádou připraveny vstoupit do války v Sýrii. Už ne v podobě nepravidelné armády ISIL, která byla poražena, ale jako americká armáda. Je jasné, že USA nemají v úmyslu bojovat na zemi, protože tam vždy prohrály. Po celé své dějiny USA nikdy v bojích na zemi nevyhrály.

  Vždy když dosáhly nějakého úspěchu, tak to bylo díky hromadným dělostřeleckým, raketovým a leteckým útokům. A jak byl poražen ISIL? Díky přesným bodovým útokům našeho letectva. Američané, státní elita USA jsou v…

  Tedy chtějí zopakovat ten samý manévr, ale nepoužít tentokrát proti Asadovi bodové, ale plošné bombardování. Vzpomeňte si na rozbombardované Drážďany, vzpomeňte si na Tokio, na Hirošimu a Nagasaki. Kdy se Američané obtěžovali s bombardováním vojenských objektů? Oni vždy bombardovali civilisty, protože je to pro ně bezpečnější. Tam je méně protileteckých prostředků. A zde počítají s tím, že v jediném okamžiku pokryjí celou Sýrii, že zabijí Asada, s ním co nejvíce lidí a rozpoutají tak okamžitě válku po celém Syrském území. My jsme se pomalu, ale jistě blížili ke konfrontaci s USA.

  Ve výsledku tohoto pohybu se teď nacházíme v té pozici, že jestliže se USA pokusí o letecký nebo raketový útok na státní objekty v Sýrii, nebudou už sestřelovány jen ty rakety, ale i jejich nosiče. A to je zásadní rozdíl. "
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-04-09-2018/

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.