Reklama

pondělí 24. září 2018

Rusko předá Sýrii do čtrnácti dnů S-300. Šojgu: odvetná opatření Ruska po zkáze Il-20 zchladí "horké hlavy". Kreml vysvětlil rozhodnutí o dodávce S-300 do Sýrie


24. 9. 2018     zde a zde a zde
Ministr obrany Sergej Šojgu oznámil, že Rusko předá Sýrii do dvou týdnů moderní komplex vzdušné obrany S-300, který je schopný zachytit prostředky vzdušného útoku v dálce více než 250 km a který může také zasáhnout několik vzdušných cílů.


Šojgu: odvetná opatření Ruska po zkáze Il-20 zchladí "horké hlavy" 

"Jsme přesvědčeni, že zavedení těchto opatření zchladí "horké hlavy" a udrží je před nepromyšlenými kroky, které ohrožují naše vojáky. V opačném případě budeme nuceni reagovat v souladu se vznikající situací", řekl Šojgu.

Kreml vysvětlil rozhodnutí o dodávce S-300 do Sýrie

Tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov uvedl, že akce izraelských letců nutí Rusko k přijetí dodatečných účinných opatření k zajištění bezpečnosti ruských vojáků v Sýrii.

"Podle informací našich vojenských expertů je nesporné, že příčinou této tragédie bylo úmyslné jednání izraelských pilotů, což, nesporně, nemůže nepoškozovat naše vztahy, ale především to nutí ruskou stranu k přijetí dalších účinných opatření k zajištění bezpečnosti našich vojáků v Sýrii. Takže v souladu s tímto vývojem bylo učiněno rozhodnutí, které dnes oznámil ministr obrany (Sergej, pozn. RT ) Šojgu", řekl Peskov.

Mluvčí také upřesnil, že odvetná opatření byla týden posuzována experty a vedením.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

54 komentářů :

 1. Vivat Rusko a Putin!

  OdpovědětSmazat
 2. Správně. Souhlas...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy dva prorusáčtí troubové brzo zabrečíte.Rusácko se ekonomicky hroutí,jak domeček z karet.

   Smazat
  2. Nezdá se, že by se Rusko hroutilo ekonomicky jako domeček z karet. Ceny ropy stoupají a tím i plynu a zvyšují zisky, výrobní náklady jsou kolem 50 USD za barel a cena je teď už 80 a blíží se 100 díky sankcím USA proti Iránu, Staví po světě desítky atomových elektráren, je největším světovým, vývozcem pšenice a je v potravinách soběstačné, vyváží nejmodernější letadla a jiné zbraně.

   Smazat
  3. 17:30 Tak tolik hloupostí napsat najednou, závidím vaší neobjektivitě. Hlavně ta nejmodernější letadla chichichi.

   Smazat
  4. Však tě ten smích přejde,kandelábr ti vymění leda proříznutíý lžidohrdlo.....havlotrdlo retardovaný!!!!!!!:-)

   Smazat
  5. 15:08 Blbe, Rusko zaniklo nejpozdějc v březnu 1917 i vinou tvých vobřezaných pasáků (spoluvinu líných a neschopných mužiků nepopírám). Bolševickej puč v listopadu toho roku byla už jen německá třešinka na chazaro-masonským dortu! Už vražda Starce rukou britského špiona bylo jasné Zlo! A porada plukovníka Mendela House s Wilsonem tu noc po proběhlé poradě štábů Antanty v Petrohradě na které bylo rozhodnuto že pan admirál Kolčak vyřadí provedením námořní invaze konečně Osmanskou říši z války a pak se spustí definitivně vítězná ofenzíva proti Centrálním mocnostem současně na všech frontách! Co na té poradě v Bílém domě House Wilsonovi řekl? Zhruba toto:

   "Pokud vstoupíme do války jak po nás požadují v Londýně a Paříži, tak se ocitneme v táboře s antisemitským Ruskem! Nebudeme moci našim lidem v Londýně pomoci s jejich projektem na vytvoření státu v Palestině. Navíc rusko se roztáhne nad kontinentem jako dominantní velmoc a spojí se s poraženým Německem do síly, které nebudeme moci čelit."

   To byla jasná slova! A tak byly ještě téže noci vydány příslušné pokyny k podpoře puče a nastolení vlády - fevralistů - https://www.youtube.com/watch?v=qotjIZnwHn0

   Smazat
  6. 15:08 Ať žije slepičí rozum pěstovanej v těch nejlepších pomocnejch školách a neziskovkách. Třikrát hurá !

   Smazat
 3. Taky závažná informace... přece to jde...

  https://m.novinky.cz/articleDetails?query=Salvini&sznu=StdYLWc4IxZkG82B&ref=search&aId=484244

  OdpovědětSmazat
 4. Napadlo mne, ze Rusove potrebovali ten Iljusin, aby sledoval Americke a Francouzske lodstvo, co se chysta zautocit na Syrii po fingovanem chemickem utoku. Isreal prispechal na pomoc. Zidi jsou chytri, tak to naraficili, aby to vypadalo, ze se Rusove sestrelili sami.

  Pochybuji, ze nejaka israelska generalita se vymkla a Netanyahu nic nevedel. Spis si myslim, ze to vedel az moc dobre a ted se stavi hloupym. V cervenci Putin a Netanyahu uzavreli nejakou dohodu a Rusko potom nedodalo Syrii rakety S-300. Ted je po dohode.

  Mimochodem Israel nema Syrii vubec co bombardovat, zvlast kdyz Syrie celi utokum teroristu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Natahni Hnatu je absolutni diktator ,on ridi vsechny akce mossadu na vrazdeni lidi po svete a osobne rozhoduje kdy jak a vse ostatni bude provedeno Newsmax "Mossad" 1 hod docoumentary ale s zivymi ucastniky-zidy -neuveritelne!!

   Smazat
  2. Mas pravdu soudruhu. Konspiracni teorie rika, ze si to letadlo sami sestrelili Rusaci. Jsou to prece "umelci":-)

   Smazat
  3. 6:13
   Se divím,že ještě žiješ ty umělče jménem Hrzánová:-)

   Smazat
 5. https://aeronet.cz/news/zemetreseni-v-kremlu-vikendova-roztrzka-mezi-vladimirem-putinem-a-generalnim-stabem-ruske-armady-ma-prvni-obet-putinova-dohoda-s-netanyahuem-pada-rusko-doda-syrii-system-s-300-a-vladimir-putin/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, to je podstatný článek, který tu na NR chybí, žerty a žertíčky skončily

   Smazat
  2. "Ruský novinář, se kterým naše redakce" (AERONET) "spolupracuje již od roku 2015" a dál to tak může být, nebo taky nemusí.

   Smazat
  3. Agent jisté zahraniční centraly řešící 14 dní putina, spd a jinak nic...ty jeho monotonní kecy v pátek , o kterých mi řekl kamarád tak můžou používat amici na mučení vězňů...

   Smazat
 6. Doufam, ze jim to IDF hned znici. Anebo by to pri svem "umu" mohli hned znicit sami Rusaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:11
   Leda ve tvém vlhkém snu,chrchlonásosko!!!!!;-)

   Smazat
 7. Někteří blbci si myslí, že vojáci znepřátelených armád ve válce jsou fanatici, kteří se vzájemně zabíjejí na rozkaz politiků. Nepřátelská vojenská velení se vždy mezi sebou nějak domlouvají bez účasti politiků tak, aby se zbytečně navzájem nezabíjeli.
  Vztah mezi ruskými vojáky a vojáky nepřítele (nikoli teroristy) je ovlivněn tradiční vojenskou morálkou, kdy se předpokládá dodržování určitých pravidel a vojenské cti. U vojáků znepřátelených stran se proto předpokládá že budou jednat stejně.
  Kdo z nepřátel pravidla poruší, ztrácí vojenskou čest a je s ním jednáno podle toho. Do těchto věcí vojákům nemohou politici zasahovat.

  OdpovědětSmazat
 8. Británie i její americká kolonie úspěšně aplikovaly v praxi heslo "rozděl a panuj". Izrael ho ještě zdokonalil na "rozeštvi a panuj" a zdá se, že se mu to podařilo i v Rusku, kde vrazil klín mezi Putina a armádu - viz článek https://aeronet.cz/news/zemetreseni-v-kremlu-vikendova-roztrzka-mezi-vladimirem-putinem-a-generalnim-stabem-ruske-armady-ma-prvni-obet-putinova-dohoda-s-netanyahuem-pada-rusko-doda-syrii-system-s-300-a-vladimir-putin/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin má jenom dva přímé podřízené, předsedu vlády a ministra obrany. Vypadá to, že mu oba vypověděli poslušnost.

   Smazat
  2. Netanjahu udělal podraz na Putina, ale nic dobrého tím nezískal. Květnové divadlo s georgijevskou stužkou na klopě mu v Rusku příště už nikdo nesežere, už ani ruští židé!

   Smazat
 9. Na netu se objevují další podrobnosti kolem útoku na Latakii. NATO se údajně rozhodlo k útoku na Latakii, kam směřoval konvoj Asada, Asad měl z letiště odletět do Ruska ke konzultaci s Putinem (po jeho pondělním společném prohlášení o Idlíbu, které dohodli s tureckým prezidentem v Soči). Ätentát na Asada to byla společná akce, do které se zapojil nejenom Izrael (4x F16), ale i britský výzvědný letoun Tornado a francouzská fregata. Akce úspěšná nebyla, ale Rusko udělalo také chybu, protože IL-20 létal každodenně po stejné trase a NATO toho využilo ke krytí své akce. Proto tak razantní odvetná akce ministerstva obrany Ruska, která má zabránit tomu, aby si Izrael a NATO dělalo i nadále ze Sýrie střelnici. Ztráta IL-20 by nevyvolalo takovou odezvu (proto byl Putin před týden tak smiřlivý), jako pokus o atentát na Asada, spojence Ruska, tady už jdou žerty stranou!

  OdpovědětSmazat
 10. Přesně tak už jsem to psal v starším článku že by Syřanům měli dát moderní PVO.

  OdpovědětSmazat
 11. to je kdákání a kdákání.Jednoduše - akce=reakce a není co kdákat volové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:05 Polib si prdel.

   Smazat
  2. Rusko a Čína není žádný tandem, pitomci.
   Paking už dlouho slintá po Sibiři. Jen vzpomínka na Ussuri drží Číňana v mezích slušnosti.

   Smazat
 12. To ruské vojsko s praky a skobičkami je opravdu trapné. Prozatím dostali na prde Turek, Izrael. Rus medvídek na rozpadlých hliněných nožičkách. Můžete tady čmárat co chcete, RUS JE TOTÁLNĚ V RICÍÍÍÍÍÍÍÍ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude, až odejde z Tartusu, až pověsej jeho oře Assada, odstraní Haftara a Sisíka či Mádura a Morálesa, ale především, až Merkelku nahradí někdo jako ty a zruší mu NORDSTREEM, kerým sosá penízky i z tvý ubohý kasičky. Budeš mít práce po kokot, esi se toho vůbec dožiješ! Jééééé, pane šeditelíííí!

   Smazat
  2. Řekl bych, že už žádné kroucení rukou těch, kteří nechtějí dělat, co by chtěli pindosníci, jak se před nedávnem chvástal jakýsi negr, nehrozí.
   Těch, kteří nechtějí dělat, co by rádi pindosníci, rapidně přibývá.
   A Rusko jde, krok za krokem, neohroženě kupředu.
   Na tandem Rusko s Čínou Západ nemá, to je bez debat, a je to už každému, jen trochu uvažujícímu člověku naprosto jasné.
   Jsem rád, že jsem se toho dožil, to mistrování pindosníků už bylo nesnesitelné.

   Ať žije veliké Rusko!

   Smazat
  3. 16:03 Z jaké vejšky jsi spadl na palici, já myslím tak 10 metrů, proruskej troubo.

   Smazat
  4. 18:16 Zatím si můžete podat ruce voba! Oba zcela stejnou měrou vzdáleni realitě! Rusko a Čína maj společně větší sílu než USA, to dá rozum, ale žít tam nikdo nechce. Už ani žluťáci netrvaj na pohřbu v zinkový rakvi do rodný země:) Do hajzlu kráčej ale všichni bez vyjímky! Za 50 let budou prezidenti Chujlostanu i JůeSeJ muslimáci a jejich šéfik už nebude sídlet ani na Volstrýtu, ani v Teláči anýbrž v Abudji:)))

   Smazat
  5. 18.16
   Rusko je daleko největší země na světě, Čína má největší počet obyvatel.
   Rusko - země surovin, Čína - továrna světa.
   Západ je f prdeli, trubko, s tím nic nenaděláš, lemoune.

   Vygul nějaký argument, mitrocho.

   Smazat
  6. 19:33 Bejvávalo, chvilku. Už končej ... - https://eurozpravy.cz/zahranicni/193699-nova-krize-prijde-z-ciny-tamni-ekonomika-se-prehriva-shoduji-se-bankeri/

   A putlerprďáky (včetně Merkelky) stáhnou ssebou - https://cz.sputniknews.com/byznys/201807177729468-financni-krize-cina/

   Smazat
  7. Sputník a tomu souzi z NR jistě věří, píše doslova toto:

   "Číně nahromadila ohromný objem dluhu. „V roce 2008 čínský poměr dluhu k HDP, což je běžný ukazatel pro udržitelnost dluhu, byl podle Bloombergu na 141 %," píše. „Už tehdy se jednalo o znepokojivou hodnotu, ale situace se od té doby ještě zhoršila. V polovině minulého roku poměr podle Bloombergu dosáhl hodnoty 256 %."

   Oproti tomu ciuji:

   "Současné zadlužení USA se pohybuje okolo 100% HDP.

   Kongres v současnosti počítá s tím, že dluh USA během deseti let stoupne o dalších deset bilionů a do třiceti let nabobtná až na 150% HDP!"

   http://internetweek.cz/usa/jak-si-predstavit-nepredstavitelny-dluh-usa

   Takže měli do žluťáků ještě hooooodně daleko. Ale teď, když to kočíruje PPT, tak maj žlutorudoši PPP!

   Smazat
  8. 19:33 Pro hodně velkého proruského troubu.Dnes prohlásil šéf ruského ůstavu FA Artemjev, ruská ekonomikaje zaostalá a polofeudální, co ty ruskej slouho?

   Smazat
 13. 15:15 16:02
  NENÍ NAD TO VIDĚT UBOHOU PLAZÍCÍ SE PLECHOVOU KAVALÉRII KOČÍROVANOU NESCHOPNÝM NEGREM PODPOROVANÝHO JEŠTĚ NESCHOPNEHŠÍM ZRZAVÝM LUMPEM Z FUCKINGTOWNU!!!!!!!!:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc negrů v ní zas není! Mongolců a vopejzelců ale přehršel a zrzatec je vede - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   Na Fuckingtooooown!!!!!!:-D

   Smazat
 14. NASRÁÁÁT LŽINEGERSKEJ NONGOLOIDE!!!!!:-))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Da, ja zděs! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
  2. 7,59
   ZASE STEJNEJ TYŠTUCH A PROCHCANEJ TAPECÍRUNG Z VELVYSRANECTVÍ USSA,CHUDÁKU INCESTNÍ,UMÍŠ TAKY NĚCO JINÝHO????!!!!!!!.-DDDDDD TĚŽKO VIĎ!!!!!!

   Smazat
  3. Yes, rudoprde! - https://www.google.cz/search?biw=1920&bih=950&tbm=isch&sa=1&ei=oTyrW5_nKMSksAGgs4-gDg&q=rudoprde&oq=rudoprde&gs_l=img.3...4063.4063.0.4733.1.1.0.0.0.0.118.118.0j1.1.0....0...1c.1.64.img..0.0.0....0.LVVg4us6ig4

   Jéééééééééééééééé, pane šeditelíííííííííí !!!!!!!.

   Smazat
  4. 10,08
   Marně se snažíš,inceste zavostalej,tyštuch pořád stejně šmucig a navíc od dnešního rána zase prochcanej a posranek stejně,jako tvoje ZBYTEČNÁ EXISTENCE!!!!!!!!!.-DDDDDD

   Smazat
  5. 10:41 Áááá, typický skřek průměrnýho místního užgryndaných čechomužika, potracenýho výmrdka Putlera a Semelové!!!!!!!.-DDDDDD - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
  6. 11,27
   Tvůj jedinej pohadrákovej úspech je,ŽE MÁŠ HOLOU PRDEL PLNOU VOCASŮ UZENÁČŮ Z AFRIKY,das ist alles schweine scheisse,auf wiedersehen!!!!!!.-DDDDD

   Smazat
  7. 12:14 Ta prdel (jax poznal že je holá, zraku nemajíce?) kterou voblítáváš a od který se dál jak na pár metrů ke klávesnici nedostaneš, patří tvýmu žůžovýmu fýroj! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Jééé, pane šeditelíííííííííí!!!!.-DDDDD

   Smazat
  8. 12:43
   HOLOU PRDEL MÁŠ,PROTOŽE SEŠ BLBEJ A K TOMU LEMPL,TOŽ TAK!!!!!!:-)
   JINAK TY UZENÁČE MÁŠ JAKO DÁREK,TAK DO PŘEDKLONU A ŽÁDNÝ FLÁKÁNÍ,MÁŠ TAM FRONTU AŽ K HRANICÍM MER-KHELOSTÁNU!!!!!!!!!!!:-)))))))))))

   Smazat
  9. 12:53 Uzenáče žere právě tvůj vypouštěč a proto tak smrdíš! Vědci si s tím dlouho lámali hlavu, měli za to že je to nějaká nová otravná látka typu novýšok, dokonce jí dali pracovní název - putlérium! Pak se ale zjistilo že jsou větry ze špatně strávených uzenáčů z otrávených řek Chujlostánu!!!!!!!!!!:-)))))))))))

   Smazat
  10. Čtení v českém jazyce je EVIDENTNĚ NAD TVOJE KALENDÁŘEM DANÝ IQ....SPÍŠ ÍÁ!!!!!!!!!!:-DDDDDDDDDDDDDDD

   Smazat
  11. 18:05 Tak opět nic, bohužel ... ani nejmodernější verze translatoru tvý rudoskřeky nebere, šelomí pšouku! To je asi tím, že tě už zasáhl můj nový sprej vyvinutý vědci na likvidaci putlér ÍÁ!!!!!!!!!!:-DDDDDDDDDDDDDDD

   Smazat
 15. Takže Rusko dodá Assadovi S-300, možná Avtobazu a kdovíco ještě. Chtěli to udělat už dávno, ale Izraelsko-ruské dohody to nedovolovaly. Ale ty teď padly. Proč? Protože Syrská PVO sundala ruský dopravní čtyčmotorový vrtulák. Ten si notabene spletli s izraelskou F-16.Alespoň to předkládají k uvěření. Trochu blbost, co? To pochopí i pitomec.
  Qui Bono? V čí prospěch byl sestřelen stařičký Iljušin?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomínáte, že americké AWACS jsou na DRACÍCH BOEING 707 - prvního amerického dopravního tryskáče z padesátých let. Jsou to stejné babičky, jako B-52, nebo ty turbovrtulové Iljušiny a Tupolevy... Ono lze totiž i "starého draka vytunit" a naložit mu špičkovou techniku.

   Smazat
  2. Jo je možný, že cpou do starejch vraků špičkový technologie, ale to na věci nic nemění.
   Syřani jinejma slovama tvrděj, že nepoznali na monitorech dopravní "kachnu" vod stíhačky. Samozřejmě, že poznali, sou blbí jen do určitý míry, a sundali to na objednávku z Kremlu. A hle už je tu výsledek- v Syrii S - 300 a komponety elektronického boje. Teď když žid
   vletí bez povolení do syrského vzdušného prostoru, tak oslepne, ohluchne a bude s jistotou vědět jen jedinou věc a to , že je na mušce několika raket S 300. Pak zešediví děsem a rád dobrovolně vyskočí.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.