Reklama

čtvrtek 6. září 2018

Ruští vojáci odrazili útok na leteckou základnu v Sýrii. Ministerstvo obrany objasnilo "velké" bombardování syrského Idlibu


6. 9. 2018     Lenta a Lenta
Ruská armáda zničila dva drony, které vypustili teroristé v oblasti letecké základny Hmímím v Sýrii. Ve středu 5. září o tom informovala agentura RIA Novosti s odkazem na Ministerstvo obrany Ruska. Jak bylo upřesněno na ministerstvu, bojovníci se pokusili zaútočit v úterý v noci 4. září. "Za tmy byly běžnými zenitovými prostředky 

letecké základny Hmímím mimo letiště zničeny dva úderné drony teroristů", oznámilo ministerstvo.
Ministerstvo obrany poznamenalo, že v posledním měsíci bylo v blízkosti ruské letecké základny zničeno 47 bezpilotních vzdušných prostředků.

Oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruské federace, generálmajor Igor Konašenkov dodal, že v tentýž den zasadila čtyři ruská letadla z letecké základny Hmímím údery vysoce přesnou municí na objekty teroristické skupiny Džabhat an-Nusra (zakázané v Rusku) v provincii Idlib.

Útok byl podle jeho vyjádření proveden v úterý 4. září. "Dva multifunkční stíhací bombardéry Su-34 bodovými údery zničily dílnu, kde teroristé Džabhat an-Nusry sestavovali bezpilotní letecké prostředky, a sklad s výbušninami, kterými byla plněna po domácky vyrobená výbušná zařízení pro bezpilotní prostředky", řekl Konašenkov.

Poznamenal, že toho dne zasazovala údery na cíle teroristů čtyři letadla z ruské letecké základny Hmímím.

"Útok se prováděl na sklady teroristů, které byly dislokovány mimo obce a kde byly skladovány bezpilotní letecké prostředky, a také na zjištěná místa vypouštění úderných dronů pro teroristické útoky na ruskou leteckou základnu Hmímím a obce v provinciích Aleppo a Hamá", zdůraznil představitel ministerstva obrany.

V předvečer, 4. září, agentura Al-Masdar News s odkazem na vojenské zdroje uvedla, že ruské VKS začaly největší letošní bombardování pozic ozbrojených skupin v Idlibu. Bylo uvedeno, že letadla Suchoj, která vojenskou akci provedla, provedla podle odhadu 50 leteckých úderů v jižní a západní části provincie. Zástupci opozice a vojenští pozorovatelé také informovali o bombardování území Sýrie ruskou armádou.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Je zcela jasny ze Teroristi maji tovarny na vyroby dronu, dale ridici centra plne vybavena a kdyz nemaji maji plno miliard dolaru /rus by to neprodal/,aby si tyhle drahe veci poridily snadno a v obrovskych mnozstvich..Nikdo na zapade se nedivi ani trochu tomu...My ale taky ne !
  A rusove si zkouseji vse potrebne a dulezite k vedeni a paralysovani obrany....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak u vás v Charkově?
   Ještě strejda dělá švejcara v hotelu?

   Nejsou to spíš švábi?
   To bude asi jako zenitové prostředky.
   Jestli nejde o nějaký exotický prací prášek, teda?

   Vymazat
 2. A ted nam skutecne chybi mirotvurce (jak ho skutecne nazyvaji democrate v USA) pro objasneni spousty americkych zakleden v Syrii a vyhrozovani Trumpa z epokud nem nekdo sahne na umirnenou opozici bude nasledovat sankce Poslsouchat vysvetlovani techto propagandistickych idiotismu mne privadi do stavu ktery jsme kdysi zazivali kdyz nam bolsevik Husak vyjasnoval docasnou pomoc ,lez se dnes stala pravdou a asi vedi co cini podivali s eclovek n aty proste duse ktere cumi jen na reklamu na nejvetsi a nejlevnejsi burger a na americky fotbal ,coz je sport jen pro uplne idioty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi ve stavu idiotismu už od narození. Ale to nic, každý nemůže být obdařen.
   Apropos, ten tvůj "skutečný mírotvůrce", to je ten samý, co ua posledních 25 let vybombardoval Panamu, Filipíny, Irák, Somálsko, Angolu, Súdán, znovu Irák, Afghánistán, Srbsko a Kosovo, opět Afghánistán (ten trvá dodnes), Lybii, Sýrii...? A to mluvím jen o bombardování. Kdybych měl zmínit všechny intervence a masakry, atentáty, podpora krvavých převratů, to abych raději o tom sepsal článek. Nexistuje země, ve které by USA nebo Británie nějakým způsobem nezasahovali.

   Vymazat
  2. 2:45
   ...ale, a jaký jsi vlastně prožíval stav, když ti bolševik Husák vyjasňoval dočasnou pomoc...?
   Ty s tvým IQ dokážeš prožívat nějaké stavy? A o jaké dočasné pomoci vlastně píšeš? Víš co, nestresuj se a přestaň to vnímat, stejně nikdy nic nepochopíš. Myslím, že když si budeš hrát ze šul...em, uděláš daleko lépe a budeš v pohodě. Věř mi.

   Vymazat
 3. Mno jo další prohra v řadě to se těm sviním bude skousávat těžko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No být na vašem místě omluvil bych se všem sviním (taková milá a užitečná zvířata a vy takhle). Pokud nemáte koule pojmenovat korporátní fašisty názvem (ikdyž nevím zda prezentuje etnikum, sektu nebo lokajskou vrstvu adorující páníška), tak je nespojujte s nikým. Mohl byste hrozně ublížit nevinným.
   Ďuro Trulo

   Vymazat
 4. Škoda že to nebyl plný klub vítačů:

  http://svobodnenoviny.eu/uprchlici-kricici-allahu-akbar-zautocili-na-nemecky-nocni-klub-jsme-arabove-vsechny-vas-zabijeme/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý národ je třeba léčit z naivity a Němce, co volí Merkelovou, také. Pokud nebyly ztráty na životech, jedná se o výbornou terapii.

   Vymazat
 5. Jestli Rusové vybombardovali teroristům továrnu na drony, to zase bude spousta Američanů mrtvých.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zejména těch, kteří převáděli prachy na tyto prasárny "svým přátelům"!!!

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.