Reklama

středa 5. září 2018

Šíleně bohatí Asiati a jejich čeští nápadníci

Erik Best
5. 9. 2018      EB
Předseda představenstva CITIC Group Čchang Čen-ming minulý týden během brífinku s médii prohlásil, že cena za český majetek CEFC ještě nebyla finalizována a že „je třeba ujít ještě dlouhou cestu.“ Možná toto prohlášení konečně utne falešné zprávy v českých médiích o tom, že dohoda už je hotová. CITIC chce nepochybně za mišmaš, který CEFC v Česku vlastní, zaplatit co nejméně, ale zároveň potřebuje naplnit „snahu stabilizovat očekávání trhu vůči čínským investicím v Evropě.“ Do toho vstupuje bývalý premiér Bohuslav Sobotka, který v polovině srpna navštívil Peking. Podle Lidových novin se tam Sobotka představoval jako poradce „světového výrobce medicínských přístrojů“ BTL. Český obchodní rejstřík ale ukazuje, že 100 % „světového výrobce“ vlastní bývalý poslanec Federálního shromáždění Jan Vild, který má blízko k některým sociálním demokratům. Společnost zvláštního určení jménem CEFC je možná skoro mrtvá, ČSSD a.s. ale v Číně i dál používá osvědčené triky.

9 komentářů :

 1. Všechno je to hra zvrhlých zdegenerovaných parazitů různého kalibru co nekoukají na dolar ni na libru. V současném stavu našich zákonů z toho hnusu není jiné cesty než re....ce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslim ze de...fe ..strace by byla lepsi

   Smazat
 2. Jen další xindl co pod pláštíkem strany pro lidi okradl republiku.

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, např Chirana a dalši státní firmy, které za socialismu vyvážely do celého světa, jak byly žádané. A teď? 100% majitel, jedna osoba, ale nic bych za to nedal, že je to bílý kůň větší skupiny. To je ten sviňský systém z USA. Nasa vybudovala vesmírný program za peníze daňových poplatníků a když jsou nevětší tech. problémy vychytány, tak už se kolem houfují "privatizéři" a pomalu si pakují šrajtofle. Takovej zmetek snad nebyl ani Tomáš Alva Edizon!

  OdpovědětSmazat
 4. Pěkné:
  http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/vyrostla-v-decaku-dnes-zpiva-v-opere-presto-celi-predsudkum

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prodej státního hmotného i nehmotného majetku byl a je spíše darováním. Pochybuji o IQ realizátorů, neb cena a zisk pro ně byl minimální, často skončil trafikou viz dnes emeritní premier Bohouš Sobotka. Čína obchodovat umí a když garantem obchodu s ní se stal Jarda Tvrdík,tak se určitě zaradovala. Jeho CV obsahuje takřka úspěšnou likvidaci našich aerolinií a to je pro č.partnery jistá výhra. God save naši republiku.

   Smazat
 5. 11:08 "Prodej státního hmotného i nehmotného majetku byl a je spíše darováním. Pochybuji o IQ realizátorů, .. ..." - O IQ svém nepochybujete? Celá kupónovka byl jeden velký, předem připravený podvod. Do detailů připravená
  loupež, včetně názvosloví. Pro lup například vymyslel Klaus terminus technicus "PRIVATIZAČNÍ NÁKLADY".

  OdpovědětSmazat
 6. 10:59 asi vsám hedohoním, mám jen 137

  OdpovědětSmazat
 7. very fascinating, excellent job and thanks for sharing such an excellent blog.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.