Reklama

čtvrtek 20. září 2018

Sirotci ano či ne


Migrujíící mladíci oslavují vstup na území EU
Jaroslav Tichý
20. 9. 2018
V současnosti běží ve veřejnosti diskuze ohledně ne/přijetí 50 syrských sirotků. A jak je v poslední době zvykem, racionální uvažování je nahrazováno vyvoláváním emocí či často nekorektními argumenty. Podívejme se tedy alespoň v krátkosti na celou záležitost zblízka.
Před takovým krokem je za těchto okolností nutné řádně zvážit všechny okolnosti a možné důsledky z toho vyplývající. Předem je třeba si říci, že nejde o situaci srovnatelnou s přijetím řeckých dětí v době fašistického převratu „černých plukovníků“ v Řecku v 60. letech minulého století.*) Ty děti totiž k nám přišly na ochranu před represemi vůči jejich rodinám v Řecku, přišly nejen učit se a studovat u nás, ale též u nás pracovat a žít. Některé z těchto dětí dočasně (byť to bylo vinou okolností nakonec na dlouhá léta), jiné u nás zakotvily natrvalo. Ty děti ale přišly ze stejné civilizace, jako je u nás či jinde v Evropě. Přišly k nám totiž též z Evropy.
Dnes ale stojíme před zcela jinou situací, a to přinejmenším z následujících důvodů:
1/ vůbec nevíme, kolik z těch sirotků bylo (resp. stále ještě je) členy různých teroristických organizací. Nezapomínejme na to, že v zemích Blízkého a Středního východu jimi jsou často děti již ve věku 10-12 let, podobně jako jsou zneužíváni jejich vrstevníci v některých afrických zemích. Již v r. 2001, když jsem byl pracovně v Sjednocených arabských emirátech, tak tam na TV Al-Jazeera šly od rána do večera instruktážní ukázky cvičení dětí přibližně tohoto věku v maskáčích a se samopaly, noži apod., pouze přerušované zprávami. Děláme tedy chybu, když se na celý tento problém díváme očima Evropanů. Je to jiný svět a má jiné zvyklosti a praxi.
2/ Proč ti sirotci se nevrátí nyní do Sýrie, když tam válka končí? Jsou tam doma, mají tam náboženství, kulturu a způsob života, na který jsou zvykůlí. Proč se o to více nezajímáme? Možná, že bychom zjistili, že jsou tam stíhaní za terorismus, za spáchané zločiny. Možná ne všichni, možná že žádný. Možná......, ale nevíme vůbec nic.
3/ A tito sirotci za pár let dorostou. Co od nich u nás očekáváme? Budou snad rodiny, které je ve svém poblouznění chtějí vzít domů, též odpovídat za jejich příp. trestné činy, které spáchají do doby své plnoletosti? Vezmou si to na svědomí, když ti jejich asimilovaní sirotci připraví u nás někoho o život? Budou se pak vymlouvat na to, že nevěděli, že "mysleli", že ...... atd.? K čemu to jejich sousedům bude, když přijdou kvůli tomu třeba o své dítě?
4/ Jak chtějí tyto rodiny zajistit, povinnou školní docházku těchto sirotků do škol u nás, jak chtějí zajistit jejich zapojení do normálního života, do práce atd.? Usiluji ti sirotci snad o něco podobného? Co z těch sirotků potom bude? Snad doživotní konzumenti bezplatné renty vyplácené z našich daní? Ptal se těch sirotků vůbec již někdo, proč by zrovna u nás chtěli zůstat? Proč právě naše země má být pro ně zemí zaslíbenou?
Nejsem proti pomoci lidem v těchto zemích, právě naopak. Ale uvážlivě a účelně. A to je přesně to, co nám stále ještě u nás (a v Evropě) obecně chybí. Pomáhejme tedy v zemích zasažených válkou poté, co se tam situace uklidní. Neposílejme tam jen peníze, abychom to měli "s krku". Dělejme to podporou investic v těchto zemích do jejich průmyslu, infrastruktury, zavlažovacích systémů atd. Dělejme to cestou zřizování společných podniků s naší majetkovou účastí, s našimi odborníky v těchto zemích atd. Vraťme se od hloupostí k již dříve osvědčené praxi. Vždyť toto vše jsme již v minulosti v zemích, jako je Sýrie, Irák, Írán, Libye či Afghánistán, dělali na běžné komerční bázi. Než byly (s výjimkou Íránu) našimi současnými spojenci vybombardovány až do doby kamenné, jak s oblibou říkají v USA.......
Pokud se této praxi ale zásadně nepostavíme, bude veškeré naše úsilí o pomoc jako přelévání vody holou rukou. Ohneš se, nabereš ji a ona ještě před přelitím do druhé nádoby mezi prsty vyteče. A tak můžeš pokračovat stále dokola.
Nelze tedy usilovat o řešení následků (a ještě k tomu nevhodnou formou) a nesnažit se především vyřešit jejich příčinu. A to bychom měli mít při řešení tohoto případu (jako následku dosavadního neřešení jeho skutečné příčiny) zejména na paměti a něco pro to začít též dělat. Dokud totiž naši současní spojenci budou ve světě cíleně vyvolávat chaos a války, tak zdaleka nebude stačit, ani kdybychom si brali po 50 sirotcích do každé rodiny, o následcích takového kroku ani nemluvě. 
 

Ing. Jaroslav Tichý / ANS 
19.9.2018

*) "řecké děti" byli většinou sirotci po členech řeckého levicovém odboje (partyzánů) proti britské okupaci a proti královskému režimu. Do Československa byly přijímány koncem čtyřicátých let minulého století a ne až v letech šedesátých. Šlo často o velmi malé děti a o mladé nezletilce, kterým se dostalo výchovy a vzdělání v rámci československého vzdělávacího a školského systému. Mnohé z nich, už jako dospělí, vynikly v mnoha oborech a dodnes jsou velmi silným spojovacím "mostem" mezi námi a řeckým světem.

 

31 komentářů :

 1. Sirotky rozhodně přijmout, ale mělo by se zároveň určit, která státní instituce jim bude vydávat kalašnikovy a střelivo. Na jiné zbraně, kromě nožů a dýk, nebyli totiž v Sýrii od IGIL vyškoleni!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I když je to od tebe zřejmě míněné jako vtip, stejně je to kravina. Jsi ducha chabého!

   Smazat
  2. Anonymní20. září 2018 15:21
   To je ubohé, jak říká 3:52. Od toho tu máme neziskovky, kterým stát ročně odevzdává 17 mld Kč. Tam jsou odborníci, kteří již vědí, jak postupovat. P.K.

   Smazat
 2. Ty vousaté sirotky, co se už holí, by nemělo české ministerstvo školství umísťovat do lavic na prvním stupni základních škol, v Německu znásilňoval kluka již "desetiletý" Afghánec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. s jednou výjimkou, doporučuji sirotky umístit do první třídy TGM na Praze 6, je třeba poučit přednostně uvědomělé rodiče s těmi červenými trenýrkami na klopách v den zahájení školního roku :-)

   Smazat
  2. Je nadeje ze budou znasilnovat Fousate Zpevacky. Kazdopadne Babis dostal rozkaz na setkani s Merkel a jako kazdej dobrej slovak se snazi zavdecit jako predtim Hitlerovi ..

   Smazat
 3. Je až s podivem, že je o sirotky takový zájem těsně před volbama. Oni před tím žádní neexistovali ??? Obzvlášť, strastiplné řeči nýmandů, jako např. nula Hutka, který ne a ne si přiznat, že o něj nikdo nestojí, stejně jako Němcová a spol. Tyto jejich falešné nářky mohou dojmout snad jen blízké rodinné příslušníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní20. září 2018 15:30
   To, co vyvolala Šojdrová, bych nespojoval s volbami. Řekl bych, že to bylo na základě vyššího zadání, nějak nalomit babišův odpor, ke přijmutí byť jednoho nezcivilizovatelného.
   Ta Šojdrová už bude mít další postupy, na základě jmenování a ne voleb. Oni už jí v tom bruselském Babylónu, vymyslí nějakou cedulku na dveře. P.K.

   Smazat
 4. 15:30 je to součást záchrany džihádistů, jejich rodin a v daném případě i jejich potomků z obklíčeného Idlíbu, přitom Asad paralelně vyzývá Syřany, aby se vraceli zpátky do Sýrie

  OdpovědětSmazat
 5. Největší sirotek,zoufalec,pokrytec a bruselský prdelolezec je velmi moudrá a vážená paní Šojdrová...Ty vole,ta je tak slavná,že já o ní ani minulej týden nevěděl....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak výrazná blbka a vy jste ji neznal? Já se o ní dozvěděl, když chtěla zakázat ptačí zob se semínky technického konopí. A pak byla slavná svým synem, lichvářem, který pomohl zničit řadu lidských životů. Byl o něm dost obsáhlý článek v Reflexu, i o lhostejném postoji paní poslankyně.

   Smazat
 6. Již to prý nejsou sirotci ale děti bez doprovodu, zaznělo od těch co je tu chtějí. Odebrané cikáně ihned po porodu a zasazené do ,,normálního" prostředí z 80% nepředěláte, bude se chytat špatných kamarádů, bude mít sklony ke krádežím, nasilí a třeba i zavraždí svoje adptivní rodiče. Tito ,,malí" Arabáčkové již viděli násilí, které zřejmě páchali jejich rodiče, ne li oni sami, mají už zkušenosti ze života kolem sebe. Jsou to potomci rodičů, kteří páchali násilí a zcela jistě šli proti své legitimní vládě. Proč by ,,obyčejný" Syřan ve své země utíkal, proč by se tam o ty děti nemohli postarat? Každá ruka na obnovu Syrie dobrá. Zneužívat děti ke svým politickým cílům je jako hnát je co by rukojmí před tanky. Chudák politicky zneužitá Viki, mohla by povídat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:41 Rovnou je můžou nazvat "nepřizpůsobivé děti bez doprovodu". Divím se, že lidoveckou poslankyni nenapadla dvě nejjednodušší řešení:
   1) Uspořádat sbírku, aby mohli štědře přispět všichni, kdo jim prý chtějí upřímně pomoci.¨
   2) Navrhnout křesťanskou pomoc ubohým sirotám od nějaké církve, z jejích prostředků. Dnes jsou církve nejbohatším "podnikatelem" v zemi, tak by mohly projevit soucit. Nemuselo by se to komplikovat vládou, sněmovnou ani sdělovadly.

   Za peníze daňových poplatníků se "soucítí" a zviditelňuje před volbami velmi snadno.

   Smazat
 7. Jsme fakt volové ,když nemůžeme pochopit co ta Šrojdrová chce.Vám přeci říká - já 5dětí,Kalousek je přeci chlap tak 10dětí,Marvanová je již po přechodu,tak aspoň 2děti a buzík Janda ať si vybere,je jedno kdo bude hulit,hlavně že má dva otvory.Tož o co de né volovééé!

  OdpovědětSmazat
 8. Svět se zbláznil. Nemocná, inkvizitorská společnost chce vyšetřovat zdravou ženu:
  https://stredoevropan.cz/2018/09/20/marine-le-pen-chteji-pro-jeji-vyroky-o-isis-vysetrit-na-psychiatrii/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vivat Marine Le Pen! Poslední skutečná FRANCOUZSKÁ politička.

   Smazat
 9. *
  Řecké děti:
  Po plukovnickém převratu hrozila pezekuce mnoha sympatizantům s komunisty, kteří měli v protifašistickém odboji hlavní úlohu. A tak se tu ocitly i dvě holky (tehdy)
  Martha a Tena Elefteriadu.Podrobněji v knize
  Martha a Tena dvojhlasně (asi vyprodáno, hledejte spíše v knihovnách). Ale mezi Řeckem a Sýrií je rozdíl...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když to nepamatuješ, tak si doplň vzdělání! Plukovnický převrat v Řecku byl v r.1967, ale rodiče M.a T.E. emigrovali z Řecka po občanské válce, která vypukla v Řecku záhy po skončení WWII a skončila porážkou levice koncem 40tých let.

   Smazat
 10. Jádro problému a na co je nutno se veřejně tázat je toto:Jsou přistěhovalci z arabských zemí dostatečně "přízpůsobiví"?

  OdpovědětSmazat
 11. Těch 50 sirotků je jen chabý pokus, jak na sebe upoutat pozornost. Ta ženská chce řešit "cizí" problém, ale problémy dětí se ve svém vlastním státě ani náznakem nezmiňuje, natož aby projevila sebemenší snahu je alespoň nějak řešit. Jak nazvat takový přístup k "problémům"? JEDINĚ POKRYTECTVÍ!

  Ví vůbec ta ženská Šojdrová, že jsou u nás děti, kteří z dětských domovů vstupují do "života" jako dlužníci a ne jeden je již zatížen exekucí? A tyto děti přitom za to nemohou, jelikož jsou NEVÝDĚLEČNĚ ČINNÍ! aNO, PŮVODCEM JEJICH PROBLÉMŮ JE JEJICH buď nezodpovědný rodič a nebo zákonný zástupce dítěte. No ale, že primární problém je v politicích, jako je ta ženská Šojdrová. Takovíto politici schvalovali zákony jako na běžícím páse a pramálo se starali o dopady zákonů. Proč nebyla ta ženská Šojdrová a jí podobní politici tak "ostražití" při tvorbě zákonů.

  Odpověď: Taková ostražitost by jim nepřinesla žádné "politické" body, ba spíše by "své kolegy" popudila proti sobě. Za takovou cenu jí to nestojí, je lepší zvednout ruku a nestarat se

  OdpovědětSmazat
 12. Pořád mi vrtají hlavou otázky:
  1. proč musíme vést války proti státům a národům s destrukcí, která je vyhání z jejich vlasti. Nepřipomíná to vyhnání Židů z jejich pravlasti?
  2. Proč dovedeme vést tak sofistikované teroristické války a přitom nedovedeme ubránit hranice zemí EU?
  3. Proč migranti - převážně muslimové a Arabové netíhnou ke svým rodným bratřím v jazyce a víře, tedy do arabských zemí, které překypují bohatstvím a žijí bez válek?
  4. Jak to, že se nedaří zatknout pašeráky lidí v 21. století, když Rakousko Uhersko dovedlo zatknout i jen pašeráky cukerinu?
  5. Proč se lidé smí bránit proti kobylkám, ale ne kapitálem řízené kolonizaci zemí s rozdílným jazykem, náboženstvím kulturou a civilizací.
  6. Co skrývá kapitál za úmysly, aby dosáhl destrukce když už ne vyhaslé kultury a křesťanství v Evropě, tak aspoň civilizace?
  Dokáže někdo odpovědět tápajícímu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pan sereš dal 18 miliard ze svých peněz na destrukci evropy a evropských hodnot. proč jsou na svobodě lidé z neziskovek a sdělovacích prostředků, kteří realizují jeho plány? proč je na svobodě pan sereš? PROČ VĚTŠINA LIDÍ O TOM NIC NEVÍ? proč nejsou lidé na náměstích a hlasitě si nestěžují? proč je nám to jedno? proč je nám jedno, že nám sekají hlavu?

   Smazat
  2. Odpovím vám 0:49, protože musíme zrušit soc.dávky na bydlení, soudit léta za 7 melounů v krabici od bot a nikdo nevíme jak to vlastně bylo, sledovat přiblblý boj o ministry a čekají nás volby, kde krom recyklace,už proflaknutých,jsou jména nových kandidátů o nichž nic nevíme.Starosti o naše malé hnojiště v naší malé vísce naplňují naší kapacitu a nevidíme co se kuje za humny.

   Smazat
 13. Řeci a Srbové bránili křesťanství na hranicich islámského světa .
  Christos vaskres .
  KDU-ČSL misto obrany křesťanství laškuje s uprchlíky isis a sudetáku.
  Hnus .m

  OdpovědětSmazat
 14. 18:19!...tak já to zkusím-odpovědět na Vaše logické otázky.
  add1) destrukční války proti národům šetřícím svoje zdroje pro další pokolení se vedou právě o ty ušetřené zdroje (lidské, surovinové, územní, znalostní). S vyhnáním židů to má společné pouze to, že židovská diaspora (rabín, felčar, úžerník, soudce) byla předvojem okupantů svobodných národů.
  add2) teroristické války nevedou europoskoci z EU, ale židoanglosaská ekipa (USA, VB, Austrálie, Kanada a JUESRAEL). Europoskoci pouze plní roli užitečných idiotů a živých cílů (viz trojice žoldáků z ČR). Hranice EU neexistují a nikdo je bránit nesmí, státy EU si musí bránit svoje hranice samy (jako po celé dějiny).
  add3) musulmani tíhnou ke svým bratřím saudům a spol, od kterých mají žoldem placený úkol přinést džihád do bohaté jevropy a zmocnit se jejich zdrojů (slovanských otroků, germánských fabrik, evropské půdy, vody a lesů).
  add4) pašeráky lidí nelze zatknout, protože to jsou členové EU policie-frontex, kteří plní rozkazy EU komisařů volených sorošem a jeho páníšky (rodšildy, rokefelery, saxy, morgany, buši, klintony).
  add5) lidé se smí bránit pouze proti tomu co majitelé světa označí jako nebezpečí (komunismus zaplacený sionisty, fašismus vytvořený starci z volstrýtu). v žádném případě se nesmí bránit aktivitám páníška (ekoteroru, chemotrajzlu-hajzlu, pandemii chřipek, aids, ebole, migrantům a teroristům).
  add6) kapitál nic neskrývá, je to mrtvý majetek užívaný k ovládání hloupých gojimů a jiných otroků, kteří svoji vlastní destrukci započali už za velké francouzské pod hesly (rovnost, volnost, bratrství). Už tenkráte stála gilotina na každém náměstí a každý den odváželi koše plné hlav hloupých gojimů. Od té doby pouze onen proces silně zmodernizovali a předali do řízení užitečným idiotům, kteří nám jakože vládnou dosud.
  Omlouvám se za stručnost a tím menší výstižnost odpovědi.
  Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za odpověď (21:24), jsem již poučenější, ale o to méně chápu ovce a berany, že nepřemýšlí, jak se ubránit před vlastními jatkami! Takže už je čas, trochu přitvrdit a důrazněji předkládat pravdu o stavu a záměrech nejen EU.

   Smazat
 15. ,,Musel jsem své rodiče podřezat, protože sympatizovali s Asadem. Takže uznáte, že jsem úplně bezbranný, nebohý sirotek a potřebuji vaši ochranu."

  OdpovědětSmazat
 16. K tomu není co napsat ty „sirotci" jsem nepatří to jen ta hlupačka se chtěla zavděčit svým pánům v bruselu.

  OdpovědětSmazat
 17. Upozornění pro europoslankyni M. Šojdrovou, J. Hamáčka, M. Kalouska a 50 českých rodin, které horují pro přijetí 50 syrských „sirotků“ do ČR:
  Tyto „děti“ jsou ve věku 12 – 22 let, prožily část života v Islámském státu (ISIL) a umějí výborně zacházet s nožem, kalašnikovem i výbušninami. Tak na ně buďte hodní...

  K syrským sirotkům: Pokud chce M. Šojdrová pomoci sirotkům, ať posílá svůj europoslanecký plat do nejbližšího Klokánku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas! Europoslankyně Šojdrová pobírá za své výmysly, nesmysly a ptákoviny plat 300 tis. Kč z našich chudých daňových kapes. Tudíž má z čeho dávat pro české děti. Ale ne pro cizokrajní příšerce.

   Smazat
 18. V článku se píše: „Děláme tedy chybu, když se na celý tento problém díváme očima Evropanů. Je to jiný svět a má jiné zvyklosti a praxi.“
  Domnívám se, že pan Tichý dělá chybu, když se domnívá, že to je chyba a ne úmysl. P.K.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.