Reklama

čtvrtek 20. září 2018

Skripal a Sýrie... Je nezbytně nutné kriminalizovat Rusko

Finian Cunningham
20. 9. 2018  ICH
Existuje přímá spojitost mezi senzačními nepodloženými obviněními proti Rusku ze strany Spojeného království v souvislosti s kauzou Skripal, a tím, že NATO prohrává tajnou válku v Sýrii.
Není to jen názor kritických pozorovatelů. Britská velvyslankyně při OSN otevřeně propojila tyto události, když začátkem týdne svolala „mimořádné zasedání“ Rady bezpečnosti.


Zasedání Rady bezpečnosti bylo svoláno jen několik hodin poté, co britská protiteroristická policie zveřejnila snímky z videozáznamu, a uvedla, že identifikovala dva ruské muže, kteří jsou prý zodpovědní za pokus o otravu bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala v Anglii, k němuž došlo na začátku tohoto roku.

Zasedání Rady rovněž proběhlo rychle poté, co britská premiérka Theresa Mayová sdělila parlamentu, že pachatelé jsou příslušníci ruské vojenské rozvědky, kteří jednali na základě nařízení z Kremlu. Mayová však neposkytla žádné podpůrné důkazy, bylo to jen holé tvrzení.

V tomto krátkém videozáznamu britská velvyslankyně při OSN Karen Pierceová sděluje novinářům důvody britské vlády pro svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti. Velvyslankyně však prozradila víc, než zamýšlela.Řekla, že Spojené království a jeho spojenci budou „nadále protestovat proti ruskému světonázoru, v němž mohou státní činitelé provádět takovéto útoky [v Anglii] a mohou povzbuzovat a podporovat syrské představitele v jejich útocích na civilisty.“

Pierceová dodala: „Takže tohle je vlastně nepřetržitý sled, pokud to tak chcete nazvat, protestů proti tomuto světonázoru, kdy můžete jednat mimo rámec norem mezinárodních pravidel a civilizovaného chování.“

Britská vláda se evidentně snaží kriminalizovat jak Rusko, tak Sýrii, a to za stejný údajný zločin - protiprávní použití chemických zbraní.

To by vysvětlovalo, proč britští čelní představitelé tak přehnaně narychlo obvinili ruský stát v kauze Skripal. Podkopáním a očerněním Ruska jako „vyvrhelského státu“ je možné potlačit zásadní vojenskou podporu Sýrie ze strany Ruska. To je obzvláště naléhavé vzhledem ke klíčovému okamžiku ve válce v Sýrii, kdy militanti, podporovaní NATO, budou nyní čelit konečné porážce.

Spojené státy, Británie a Francie nedávno pohrozily použitím vojenské síly proti syrským vládním silám, „pokud“ syrská vláda provede útok chemickými zbraněmi. To je samozřejmě cynická záminka pro státy NATO, aby měly právní ochranu proti agresi vůči Sýrii.

Obvinění z „bezprostředně hrozícího“ chemického útoku ze strany syrské vlády je také neopodstatněné, protože Damašek již nedisponuje žádnou takovou municí, a vůbec nemá z vojenského hlediska potřebu takové zbraně použít.

Smyslem celé kauzy Skripal je vštípit veřejnosti, že Rusko nemá žádné zábrany v použití chemických zbraní k zabití lidí, což na oplátku posílí představu, že Sýrie, spojenec Moskvy, také nemá žádné zábrany ohledně zabíjení lidí toxickými látkami.

Tvrzení NATO ohledně použití chemických zbraní ze strany syrských národních sil se ukázala jako nepravdivá. V uplynulých dnech ruský vyslanec při OSN Vasilij Něbenzja požádal USA, aby poskytly podrobnosti ohledně seznamu Pentagonu s lokalitami, kde se nacházejí chemické zbraně v Sýrii, které mají být vybrány za cíl, avšak USA odmítly odpovědět.

Oproti tomu mezi západní veřejností existuje zdravá skepse ohledně oficiálních nepodložených obvinění syrské vlády. Legendární zpěvák a skladatel Roger Waters ze skupiny Pink Floyd hovoří za mnohé, když nedávno na koncertě obvinil takzvanou záchranářskou organizaci Bílé přilby, podporovanou NATO, z organizování chemických útoků kvůli propagandistickým účelům.

Aby síly NATO překonaly propagandistický problém s démonizováním syrské vlády, a zároveň měly záminku k zahájení vojenských útoků na Sýrii, musí oživit ochabující „falešný“ příběh o zodpovědnosti za použití chemických zbraní.

Kriminalizace Ruska za to, že údajně používá chemické zbraně „na ulicích Británie“, je jen trik, který umocňuje pochybný příběh o kriminalizaci Sýrie.

Zde máme opět slova britské velvyslankyně Pierceové: „Důvod, proč Rada bezpečnosti nebyla schopná jednat ohledně použití CHZ [chemických zbraní] v Sýrii, je Rusko. Je v tom cirkulace. Rusko je klíčové v rámci podpory celosvětového zákazu používání CHZ. A svět by byl lepší, kdyby se k nám Rusko připojilo, a pomohlo nám učinit tento zákaz naprosto neprůstřelný.“

Britské použití slova „cirkulace“ je zcela výstižné - i když z úplně jiného důvodu. Skutečná logika cirkulace spočívá v kriminalizování Ruska i Sýrie kvůli chemickým zbraním. Rusko nebude mít pravomoc použít právo veta v Radě bezpečnosti, aby zabránilo těmto třem mocnostem NATO v zahájení vytouženého vojenského útoku na Sýrii za účelem záchrany jejich tajné války, kterou nyní prohrávají.

Bezhlavý spěch, v jakém britští představitelé obviňují Rusko v kauze Skripal - spěch, který se vysmívá soudnímu řízení a diplomatickým normám - lze jednoznačně vysvětlit naléhavou potřebou sil NATO uskutečnit vojenské plány v Sýrii.

Jak mohou být zveřejněné snímky údajně dvou ruských státních příslušníků v Británii připisovány Kremlu? Dva ruští občané - pokud jde skutečně o pravé informace – mají být „přesvědčivým důkazem“, že ruský prezident Vladimir Putin nařídil zavraždění. To je přeci absurdní smyšlenka představivosti a výsměch právnímu procesu, a zároveň to odhaluje odpornou britskou zaujatost a rusofobii.

Jednou z možných teorií v případu Skripal je, že tito dva údajní Rusové byli členy organizovaného zločinu. Tento týden se objevily zprávy, že bývalý ruský agent Sergej Skripal spolupracoval se španělskými státními bezpečnostními službami v rámci zásahu proti gangům ruského podsvětí. Tyto gangy mohly případně odhalit, že Skripal byl zapleten do jejich nezákonného obchodního modelu, a jednoduše vyslaly do Británie několik goril, aby se s ním vypořádaly. Avšak jak mohli britští představitelé toto hypotetické vysvětlení tak pokřivit a učinit z něj „důkaz“ zapojení Kremlu, je skutečně otázkou.

Je také výmluvné, že britští představitelé jednoznačně odmítli žádost z ruské strany o informace, které by napomohly identifikovat údajné zabijáky Skripala. Například britské předpisy vyžadují, aby všichni návštěvníci země poskytli otisky prstů. Proč Britové odmítli poskytnout otisky prstů ruským činitelům, což by mohlo vést k identifikaci a zřejmě i vysvětlení ze strany těchto dvou údajných podezřelých?

Britové nechtějí znát pravdu, protože jejich oficiální příběh ohledně kriminalizace ruského státu je nezbytně nutný. To vše kvůli naléhavé potřebě aliance NATO nalézt právní a politickou zástěrku pro vojenskou agresi proti Sýrii.


Skripal and Syria... The Imperative of Criminalizing Russia vyšel 11. září 2018 na ICH. Překlad v ceně 423 Kč Zvědavec.

45 komentářů :

 1. Panáčkující pejsek Micron na dokumentární kresbě má plnou důvěru, že nemá vodítko? Nebo má elektronický obojek (neposlechni, a rána)... Ta Sárinka je zezadu stále svůdná... ale těch 5779 let je jí ve tváři nepříjemně znát. Vypadá jako obživlá SMRTKA. On ale strejda SAM(uel) z Deep State bude stejně starý. Mají praxi ve výcviku štěňátek... proto má Micronek tu stařičkou fenečku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik ještě budou muset Angláni s Amerikáni zavraždit lidí aby je to přestalo bavit?Sice to nemají s tzv.Novičokem daleko.OD LABORATOŘÍ K MÍSTU ČINU POUZE 7 KM.

   Smazat
  2. Vypadá to že západ mele z posledního. Poskoci USA makaj co se dá. Ty jejich žvásty už ale skoro nikoho moc nezajímaj. Zasvěcení čekaji, co udělá Putin. Čekal jsem že iskandery srovnaji základnu odkud vyletěly izraelské stíhačky se zemí. Jestli nezareaguje, bude pro celý svět za slabocha. Přijdou další sankce a okopávání kotníků. Myslím že má poslední možnost srovnat západní tajtrdlíky do latě.

   Smazat
  3. 22:22, Západ mele z posledního jen v Sýrii a žene to do bodu, z kterého už není návratu.

   Smazat
 2. Rusko není potřeba kriminalizovat, ono se kriminalizuje samo, svojí prolhanou politikou a svojí militantností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano vidíme to na štátnom rozpočte a množstvom, doslova spočítatelným na jednej ruke, vojenských základný po celom svete.

   Smazat
  2. 18.57 Na ja, pane slepec. Slon opravdu vypadá jako sloup (objímá mu nohu, strejda).

   Smazat
  3. 18:57 Ty jsi ale osel. Asi placenej co. Takhle blbá nejni ani drbna bába Brtná.

   Smazat
  4. 19.124 Silně doufám,že přibude i ta v Polsku a v budoucnu také u nás. Proti asiomongolským hordám z rus. se musíme nějak bránit.A vy další 3 proruští blbečci si to klidně hoďte, dokud je čas.

   Smazat
  5. 9,17
   V ČECHÁCH JSME TEN UNTERMENSCH Z USSA POSLALI DO PRDELE I S JEJICH NEFUNKČÍM RADAREM!!!!!!!
   JOOOOO, TEN TEBOU UDÁVENEJ ČAS JE PODLE USSA PŘESÝPACÍCH HODIN TY MAMRDE Z GAY PORNA O EDGARU HOWNEROVI???!!!!.-DDDDD

   Smazat
  6. 9.17 Opravdu zřejmě usilujete u dekoraci nejvyšším stupněm prastarého řádu SVATÉHO VISELCE.

   Tento řád je jediným na světě, udělovaný v různých zemích současně. Je to jediný řád, který se nevěší kolem krku laueráta, ale lauerát je za hrdlo věšen přímo na posvátný řád. Toto vysoké nadnárodní vyznamenání se uděluje doživotně. Jelikož jde o řád čestný, nejsou s ním spojeny žádné finanční ani jiné benefity.

   Smazat
  7. 9:34
   Z RUSSA poudáš? Oni si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Smazat
 3. Pan Cunningham neřekl nic nového, já jsem o propojení Skripal - Sýrie tady psal někdy v dubnu. A tak i tom, že vřískot Británie je určen pro veřejnost, ne pro soud. A jak šel čas, tenhle názor jsem si utvrzoval. Heslo "Asad must go" je tedy stále platné, pokud ovšem Asad neobrátí o 180°, neodvrátí se od Ruska a nestane se druhým Páhlavím. I tak nebude mít nic jistého. Dalším pánem na holení bude Kaspik a Írán. Tahle oblast je mimořádně horká. Pokud USA And comp. ovládnou Írán. Posledním terčem je Rusko. Čína se jim pak svalí do klína jako zralá hruška. A vlastně ani na Rusko zatím sáhnout nemusí. Ovládnou jižní Kaspik, tím i trasy z Číny a naopak Rusko se jim svalí do klína podobně jako za starého dobrého Borji Jelcina.

  OdpovědětSmazat
 4. Proti Rusku, které napadá okolní státy je potřeba se bránit. To USA a NATO ví už delší dobu.Nová základna v Polsku bude jenom dobře. Doufám, že něco podobného bude i u nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:31, vím, že trolíš, ale odpovím ti.

   http://www.armadninoviny.cz/rs-28-sarmat-ruska-super-raketa-stvorena-pro-konec-sveta.html

   Nová raketa RS-28 Sarmat nahradí v raketovém vojsku strategického určení Ruské federace obří ICBM rakety na kapalné palivo R-36 Vojvoda (v kódu NATO SS-18 Satan). Podobně jako R-36 i RS-28 budou patřit mezi největší ICBM rakety vůbec.

   Odhadovaný dolet 100 t vážící rakety RS-28 je 11 000 km, při nosnosti 10 tun. Obsah “užitečného nákladu” není znám, ale podle nosnosti RS-28 může na cíle dopravit až 15 samostatně naváděných jaderných hlavic. V případě útoku na Spojené státy jediná RS-28 zničí celý pás měst na východním pobřeží Spojených států.

   Jako všechny jiné ruské ICBM rakety je i Sarmata vyvíjená s cílem porazit protiraketovou obranu protivníka. Jaderné hlavice RS-28 by měly být schopny určitých obranných manévrů a součástí nákladu bude jistě mnoho klamných cílů.

   Smazat
  2. 19:46 A zazvonil zvonec a pohádky je konec. Papír snese každý canc.Pokud ta raketa dopadne, jako ta nedávno co letěla 30 KM ,tak se já ani moji přátelé v USA nemají čeho obávat. Na pohádky jsem už dost starej, zvláště na ty lživé Ruské.

   Smazat
  3. No nějaké to sanatorium tu už máme. Máte tam rezervováno.

   Smazat
  4. 21:07, malý, hloupý, ubohý, nebezpečný primitive. SSSR měl už v 70. letech arzenál, kterým by smetl civilizaci, jak ji známe, z povrchu země. Dtto USA. Už tehdy všem soudným tekl pot po zádech při pomyšlení, co by se mohlo stát, kdyby někdo ten “čudlík" zmáčknul. "Experte".

   Jen tak mimochodem, testy Sarmata proběhly úspěšně, ale prozatím se jeho sériová výroba odkládá. Jednak protože je drahý a hlavně - Rusko disponuje ohromným arzenálem těch starších typů, jako je Vojevoda. A spoustou lehčích, typu Topol.

   Posměšné výplody debila zanedbatelného národa poté, co Rusko odprezentovalo - i v boji - nové typy zbraní, o které je momentálně eminentní zájem, to plně charakterizuje vymaštěného kripla jako jsi ty. Ani USA se neopovažují vysmívat a pochybovat. A generálové dobře vědí, s čím mají do činění.

   Smazat
  5. 22:039 Ty se z toho Ruského chudobince třeba poser blbe. Já nepsal co Rus má nebo nemá,já psal, že takové pohádky čtu každý den. Rus dnes nemá na nic, je totálně ekonomicky na dně. Dolar za 70 rublu a bude huř. Prodává pod cenou pomalu všechno obilí, aby dostal nějaký ten DOLAR. Nafta a plyn už nestačí, nic jiného neumí Skonči l s výrobou tanku Armata a tak je to se vším.Ty jseš přesně to Ruské prefabrikované hovado z rus ambasády KRETENE. Naštěstí ne nebezpečnej.Sni si dál ty své proruské blbiny.

   Smazat
  6. 9,08
   KDYŽ UŽ CHLASTÁŠ,JAKO UDAVAČ,KOLABORANT,ZMRD A KRIPL HAVEL,TAK ALESPOŇ NEPIŠ,AŤ KAŽDEJ NEVIDÍ,ŽE INCEST MEZI KAMEM A CIHLOU TI MOZKOVÝ VLÁKNO DO PALICE NENADĚLIL!!!!!!!!!!!!.-)

   Smazat
  7. 9:08, prý ruský "chudobinec", který stačí jen zasypat bombami, aby to co nejrychleji padlo. Západní válečníci jsou sice šílení, ale ne tak totálně vymetení jako ty, aby to udělali. Rusko rozhodně není chudobinec, a navzdory masivnímu nátlaku situaci dobře zvládá. To je přesně ten důvod běsnění konkrétních struktur ze Západu. Vůbec nic o nich nevíš, ty Jandův řitní reproduktore.

   Smazat
  8. Například 19:31 Saddám v Iráku musel jít, Kaddáfí v Libyi musel jít, Asad v Sýrii by měl jít... rozvrat těch států je evidentní, důsledky nese nejen Evropa. Pak kdo je agresivní. Jít musel svého času i Miloševič, Noriega a mnozí další. Pak kdo je agresivní. Ozvi se, třeba právě ty, 19:31!

   Smazat
  9. 21:31 Máš pravdu, ti o kterých píšeš. jeden vedle druhého světoví diktátoři, teroristi,agresoři ale zapoměl jsi na toho hlavního fašouna PUTINA. Ten je v současnosti tím kdo ve světě haraší zbraněma. Ale ten mongol, naštěstí ví jak na tom Rusko je a nic si snad nezačne.

   Smazat
  10. 22:39 Proč urážíte Český národ? Když napíšete " zanadbatelného národa " kdo jste co jste. Pokud vám ČR nyvyhovuje, tak se odstěhujte do toho vašeho Ruska a neurážejte České občany. Chudáku.

   Smazat
  11. 9:37, zanedbatelný z vojenského hlediska. Je směšné, když človíček z Česka vyhrožuje Rusku, Číně nebo USA úplným zničením, jako kdyby na to měl dosah. Človíček z Česka musí mít kritické myšlení a jeho politická garnitura musí umět dobře manévrovat. Ani tohle ovšem někdy nestačí - vzpomeňme na Mnichov. Je trapné tvrdit o zemi jakou je Rusko, že se jedná o primitivní chudobinec, protože to naprosto nezodpovídá skutečnosti, jinak bychom se o nich už dávno nebavili. Protože by neexistovali. A není třeba zapomínat, že se jedná o 147 milionů lidí. Tady je trestné vyslovit pojem "primitivní negr", ale podobné označení celého národa s výzvou na jeho zničení je naopak v módě. Něco podobného bylo v módě v letech 1935 - 1945 vůči Židum. Nesouhlasím s ponižováním celých národů a jejich kultur. Tohle může dělat jen malý, hloupý a primitivní chudák 21. září 2018 9:08

   Smazat
  12. 11:29 Tak jistě, ne pro každýho, maj tam taky plno boháčů, ale ti rozhodně nepatří k Rusům, že? - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Smazat
 5. Co se týká případu Skripal, tam je situace tak očividná, že Peskov už zahlásil, že Kreml se už nebude zaobírat "věcí ze Salisbury". Ještě do nedávné doby, byla jistá šance, že Británie využila jakési kriminální činnosti Skripala (osobně nevím o žádné) a udělala z toho chemický případ v souvztahu se zabitím agentů SAS ve Východní Ghútě. Jenže poté, co vylezli s novou otravou BEZDOMOVCŮ v souvztahem s městem Dúmá, je už nanejvýš pravděpodobné, že to je akce některé z jejich tajných služeb, které se neštítí zabíjet vlastní občany. Události v Idlíbu a zázračné "vypátrání" Petrova a Boširova v souvztahu s tím, to je jen potvrzení předešlého. Máme co do činění s nesmírně zvrácenými lidmi, pokud je lze nazývat lidmi.

  Když si vzpomenu na poslední "případ otravy" v Salisbury, kterou policie zatím vyloučila jako otravu Novičkem, pak hloupost té ruské dámy, která jí brání v nejzákladnějším pudu sebezáchovy, je porážející. Například Petrov i Boširov jsou si velice dobře vědomi nebezpečí, které jim hrozí. Naprosto zřetelně to bylo vidět při jejich rozhovoru s M.Simonjan. A určitě nemají strach z toho, že nakupovali v Salisbury steroidy nebo snad i drogy. Nevím, jestli jsou tak chytří, anebo jim to někdo ještě před tím rozhovorem vysvětlil. Jak rádi by šli na Sibiř kvůli obyčejným drogám!

  OdpovědětSmazat
 6. S autorem se dá souhlasit, ovšem ani skutečný útok Asadovy armády proti mezinárodně uznávaným teroristům vyskytujících se na svrchovaném území Sýrie (pokud by i byl) nemůže kohokoliv opravňovat k otevřené agresi proti Sýrii. Leda tak k projednání incidentu v RB OSN ve věci porušování závazků plynoucích z Úmluvy o zákazu chem. zbraní (CWC) ...
  Vojenský útok vedený pod pokryteckou záminkou by tak nebyl jen cynismem Západu, ale hrubým porušením norem mezinárodního práva!
  Toho, které Západ beztak již stihl rozcupovat od dob své agrese proti býv. Jugoslávii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže těm hlavním hráčům je úúplně jedno, že to jsou teroristé. Dokonce odporná Británie se nestydí jim říkat "spasitelé dětí". V terénu má OPĚT svoje zabijáky z SAS.

   Smazat
 7. To jméno už nesnáším a malobritské lži též.

  OdpovědětSmazat
 8. Ten kdo si přeje porážku Ruska -ten si přeje naprostou zkázu lidstva. Rusové (a to jsou všichni kteří jsou členy Ruské federace ) jsou naprosto jiní než ti kteří proti nim útočí. Jsou připraveni na totální válku a to žoldáci západu nikdy nepochopí.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. Dřív nám vtloukali do hlavy, jak je "ten západ špatný".

  Dnes, když už to není třeba, tak se "západ" rozhodl dokázat nám, že ti dřívější "maséři" se ale vůbec nemýlili.

  OdpovědětSmazat
 10. Však až se Rus fakt nasere srovná ty kurvy anglické i s žabožrouty milovníka starých žen!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Všichni víme, že za chemickými útoky ať již skutečnými nebo inscenovanými stojí USA a NATO, možná že právě prostřednictvím V. Británie. Víme, že historicky patří tento stát k těm politicky nejprolhanějším, i my v ČR víme své, a nebyl to jen Mnichov, ale zejména odmítnutí koalice se SSSR proti Hitlerovi v r. 1939, kterou V. Británie 2. světovou válkou se sta milionem mrtvých zavinila. A jaké reparace komu zaplatil proradný Albion? Nakonec jak se podílel na osvobození Evropy? Teatrálním vystoupením v Normandii, když válka byla rozhodnuta SSSR. A nejen Chamberlein, ale i glorifikovaný Churchill byl pěkný padouch, sloužící svému imperiu proti lidstvu ze všech sil - dokonce tak ho vnímala jeho vlastní žena - viz knižní vzpomínky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:46 Proč lžeš?Nepiš "všichni víme", když všichni nevědí a dokonce si myslí,že to je práce Rusa.Proč píšeš blbe" TEATRÁLNÍM VYSTOUPENÍM", kdo osvobodil Francii,Belgii a další státy Západní evropy, potažmo velkou část Německa,kdo osvobodil Tichomoří, kdo ukončil válku s Japoncem. a tak bych mohl pokračovat dál. Rus pouze osvobodil to co sám svojí neschopností prohrál TROUBO.

   Smazat
  2. 17:42 ten Rus byl schopen dorazit Hitlera v celé Evropě, což západ dlouho nepředpokládal. Teprve když si to uvědomil, vylodil se v Normandii. Ten Rus proti Japonsku postupoval tak rychle, že dodnes sedí na Kurilách. Důvod, proč USA použily jaderné pumy proti civilním cílům, Hirošimě a Nagasaki. Aby si vynutily Japonskou kapitulaci do vlastních, nikoli spojeneckých rukou, tedy spolu se SSSR. Ten Japonsku vypověděl válku na základě spojenecké dohody teprve v roce 1945! Je těžké takové skutečnosti znát a souvislosti pochopit? Nevědět a tak být za blbce, autore ze 17:42?

   Smazat
  3. 21:52, vylodění v Normandii bylo na žádost Stalina, několikrát urgovanou. Ne že by Sověti neměli na dobytí celé Evropy, ale nemohli si to dovolit. Navíc potřebovali, aby si Západ taktéž ponořil ruce do krve, krev svazuje.

   17:42, "Rus" si vybojoval mnohem víc, než v 1.světové prohrál, troubo. A není pravda, že bojovali jen v Evropě. Po dohodě s USA pokračovala válka ještě na východě v Mandžusku. Také není třeba zapomínat, že Amerika nebyla napadenou zemí - to je potřeba si uvědomit. O to víc ruský odpor s následné vítězství fascinuje. Kdyby se něco podobného stalo v Americe, dodnes z toho Hollywood žije.

   Smazat
  4. 17.42 Možná ne možná ano, nezapomínejte na drtivou pomoc USA Rusum. Bez ní by sotva stačilo Rusko na Němce. Nezapomeňte tohle zpochybnit!

   Smazat
  5. 11:43 To jsou jen komoušsý žvásty! Za druhé vlastenecké války (1914-17) Rus držel ohrom,nou frontu po dobu několika let! Čelil stovkám německých a raousko-uhersých divizí, přitom měl ještě otevřenou kavkazskou frontu, kde dával záhul osmanským armádám u Eretzumu! Ruská armáda by nikdy neustila nepřítele ani do Rigy či Oděsy, natož pak do Kijeva, k Volze a na Kavkaz! Za celé 3,5 roku války ztratla navzdory počátečnímu nedostatku výzbroje 1,7 milionu padlých! Bolševik ztratil za 4,5 roku války 9 milionů padlých! Krom toho to byl tentýž bolševik, kdo v roce 1918 u stolu v Brestu-Litevském "prohrál" Rusku všecky ty země, který se mu už nikdy nevrátily, jako je Finsko, Polsko či právě Mandžusko s Port Arthurem!

   Smazat
  6. Ad 17:42 Jistě - vylodění v Normandii na samém konci války, když porážka Němců byla spečetěna již Rudou armádou, byla stejná hříčka, jako porážka Japonska SSSR, které také podobně před koncem války na Dálném Východě vyhlásil válku. Ad 15:33 USA SSSR neposkytly za 2. světové války žádnou pomoc, ale prodávali SSSR za zlato a platinu své zastaralé zbraně: jejich souhrn činil 1 % z celkové potřeby zbraní Rudou armádou. Tedy kšeft mizerného zboží za drahé kovy.
   Ad 15:44 Brestlitevský mír byl vyhlášen na základě "dekretu o míru"P Ten zase vycházel z principu, že všechny války jsou nepřijatelné, tím spíše v době budování SSSR. SSSR neměl zájem o Pobaltském státy, které nakonec skončily, stejně jako Polsko, Maďarsko, Chorvatsko či Slovensko v "náruči" a bratrském objetí 3. Říše. Víme, jak i dnes v mnohých těchto zemích kvete dál nacionalismu spletený s fašismem. (Pokud jde o Polsko, mluvím nejen o éře Pilsudského, který snad byl vůbec prvním nacistou Evropy!)

   Smazat
  7. 19:03 To jsou jen legendy vzniklé v bolševickém politbyru po válce! Ve skutečnosti zničení Ruska vedlo k likvidaci všech jeho technických kapacit, vše se muselo budovat znova. Celá základna vytvořená za vlády Jeho vyysokoblahrodí Pjotra Arkadjeviče! A bez pana Forda by byl i opěvovaný Stalin totálně v prdeli! A to chtěli trockisti, věda že tato spolupráce přivede Rusko k síle a proto jen zdržovali vyjednávání. Kontrakt na stavbu první ruský automobilky začal už v roce 1927, ale srali se do toho nosatý šíbři z Wallstreetu co spolýhali že jim Bronstein přinese Rusko na zlatým podnosu a Forda nesnášeli že jim nakouk do kuchyně a napsal vo tom bestseller. Až když ho Stalin vypakoval za hranice, tak se to podařilo uzavřít - tedy v roce 1932! To už běžela dávno pětiletka, který se taky říkalo "fordizace SSSR". Zrovna jako je málo známý fakt to, že to byl americký program půjčky a pronájmu v jehož rámci získali možnost mobility (nákladní auta, pneumatiky, boty a kaučuk, kupodivu i ocel a benzín, žrádlo a nespočet dalšího vybavení bez kterýho by bosí Rudoarmějci na Kavkaze pošli dřív než by k nějaký "slavný" bitvě došlo) umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Smazat
  8. Jen poznámka k té legrační legendě bolševiků o "spravedlivém míru" - ten bolševickej puč v listopadu 1917 byla už jen německá třešinka na chazaro-masonským dortu! O osudu Ruska rozhodla de facto již porada plukovníka Mendela House s Wilsonem v lednu 1917, noc po proběhlé poradě štábů Antanty v Petrohradě na které bylo rozhodnuto že pan admirál Kolčak vyřadí provedením námořní invaze konečně Osmanskou říši z války a pak se spustí definitivně vítězná ofenzíva proti Centrálním mocnostem současně na všech frontách! Co na té poradě v Bílém domě House Wilsonovi řekl? Zhruba toto:

   "Pokud vstoupíme do války jak po nás požadují v Londýně a Paříži, tak se ocitneme v táboře s antisemitským Ruskem! Nebudeme moci našim lidem v Londýně pomoci s jejich projektem na vytvoření státu v Palestině. Navíc rusko se roztáhne nad kontinentem jako dominantní velmoc a spojí se s poraženým Německem do síly, které nebudeme moci čelit."

   To byla jasná slova! A tak byly ještě téže noci vydány příslušné pokyny k podpoře puče a nastolení vlády - fevralistů - https://www.youtube.com/watch?v=qotjIZnwHn0

   Po puči nastala demontáž Ruska a jeho Imperiální armády! Masoni vydali nesmyslné rozkazy o "demokracii" u vojska! Počátek to rozkladu a ztráty bojeschopnosti do té doby nezlomné síly! Pak už to šlo ráz na ráz - vnitřní rozvrat, vznik "ukrajinské" a jiných autonomií, poslední pokus velkého Eurazijce Kornilova (po matce Asiat) zachránit Vlast a pak onen puč, kdy prakticky zanikla státní moc, bylo vydáno Pobaltí, Finsko i Ukrajina a Kavkaz nepříteli! Pod chatrnou záminkou, že Bronstejn rozpoutá pomocí agitátorů revoluci v Německu! Nic nerozpoutal, ale pozdržel vojska ústředních mocností na východní frontě, čímž umožnil přesun asi milionu Amíků na tu západní a to rozhodlo válku! Tedy splnil své zadání. Zničit Rusko a Německo současně a nastolit v Evropě anglo-francouzskou hegemonii (samotné USA ještě tehdy takové ambice neměly). Lenin se Stalinem z toho radost neměli a přes rapallskou politiku Jeho Vysokoblahorodí soudruha Čičerina se pokoušeli to později napravit ...

   Smazat
 12. 21:52 Pro rusa bylo osvobození Berlína, to poslední na co v danou chvíli měl. Dále byl tak vyčerpán. že se nanic jiného nevzmohl. . Tak že ne celá Evropa, ale pouze do Berlína pane hlupák.nechcete napsat, že by Rus ukončil válku s Japonskem klasickou cestou? Tomu nemuže uvěřit ani takovej proruskej slinta jako vy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahá, takže vlastně Rusáci byli úplně neschopní zbabělci a ničeho nedocílili. Nebylo to náhodou ještě i tak, že východ Evropy osvobodili Ukrajinci? Vždyť se jednalo o čtyři ukrajinské fronty. Nojo, je to tak, Ukrajinci dobyli Berlín! Hlavní město tehdy nejsilnější země světa, která do té doby zabrala nejen celou Evropu, ale expandovala i do Afriky a na Blízký východ. Ukrajina taky vyrvala Japoncům z ruky Mandžusko. Začistila ohromnou souš od Německa až po Japonsko, od Finska až po Íran, Afghánistán a Čínu. Jsou to borci, ti Ukrajinci, kdo by to do nich řekl. Slava Ukraině!

   Jen co to má společného se Skripalem?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.