Reklama

středa 26. září 2018

Sporná osobnost sv. Václava

Jaroslav Král
27. 9. 2018
Také letos si dne 28. září si připomeneme nový státní svátek, označený jako Den české státnosti a s ním také spornou osobnost knížete Václava. Spor můžeme vést o to, jakou českou státnost vlastně máme slavit? Nesporné je naproti tomu, že bratrovražda nebyla motivována mezi panovnickými rody tehdy obvyklou touhou po vladařském stolci, ale odlišnou politickou koncepcí. Na jedné straně pobožné kněžny Ludmily, která vychovávala Václava a formovala jeho myšlení, a na straně druhé kněžny Drahomíry, které ovlivňovala Boleslava. Václav dobrovolně přijal podřízenou úlohu k Německu a platil známé poplatky. Provedl také rychlou a důslednou christianizaci státu a stal se štědrým donátorem církve, za což ho římskokatolická církev dodnes velebí jako prvního klerikální panovníka. Boleslav po Václavově smrti s Němci bojoval za nezávislost přemyslovského státu a podlehl až po 13 letech, kdy byl přinucen k obdobné lenní podřízenosti.

Václavovi příznivci argumentují, že Němci byli beztak silnější a že rychlá christianizace nás uchránila před osudem vyvražděných pobaltských Slovanů. Boleslavovi příznivci zase argumentují tím, že Václav byl jako panovník slaboch, který se o odpor ani nepokusil a že doba 13 let bojů již svou délkou svědčí o tom, že získat nezávislost zřejmě nebylo vůbec nereálné. Věci nejsou černobílé a zřejmě částečně platí oba pohledy. Do jaké míry, to nechť zhodnotí především historici.

Horší však je, že tento sporný Václavův odkaz se promítá do naší novodobé historie. Již za druhé předmnichovské republiky došlo ke glorifikaci sv. Václava konzervativními katolickými kruhy za jeho „realistický a předvídavý vztah k německé říši“, který za protektorátu vyvrcholil zřízením Svatováclavské orlice jako protektorátního vyznamenání pro kolaboranty (viz wikipedie). Ještě horší však je, že se druhá republika stále více zpřítomňuje právě dnes. Stejně jako tehdy se i dnes množí otevřené útoky na prezidenta E. Beneše, dochází k přepisování novodobých českých a československých dějin a stupňuje se „vstřícnost“ vůči sudetským Němcům.

Politici TOP 09 a KDU-ČSL se v tom začali předhánět. Zatímco všemi mastmi mazaný M. Kalousek na sjezdy landsmanšaftu za sebe posílal svého 1. místopředsedu M. Ženíška, lidovci se odhodlali k přímé účasti jak svého předsedy P. Bělobrádka, tak i D. Hermana, který se sjezdu landsmanšaftu dokonce zúčastnil jako první ministr vlády ČR v historii. Byl to právě Daniel Herman, který se také vyjádřil, že si umí představit ČR jako součást Spolkové republiky Německo. Po negativních ohlasech se své prohlášení snažil zmírnit, že „to myslel pouze v ekonomickém smyslu“. Pokud by byla Svatováclavská orlice, čistě hypoteticky vzato, obnovena jako státní vyznamenání, prohlašuji, že navrhnu Daniela Hermana na jejího prvního novodobého nositele.

                                             

75 komentářů :

 1. Vasi cenzori jsou horsi nez Herman, tak nemoralizujte !
  Mate na vsechno dvojite meritko , vy rudoprdi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To psal černoprd ? Samozřejmě Svetaznaly.

   Smazat
 2. Tak to ne zaslouží si orlici všichni v kdu a stop09.

  OdpovědětSmazat
 3. 23:25 A krome toho mate zmatek v rannich dejinach !
  Nastesti jsem zde ja a vse uvedu na zpravnou cestu !
  Obohatim vas !

  Tradice Sv. Vaclava je dulezita, protoze zduvodnuje ceske RITOLEZECTVI (rektalni alpinismus) na jednu , nebo druhou stranu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Karel IV se jenom spletl a chtěl, aby české království vlastně ani nebylo. A @23:55 na čem by tedy naše raná česká státnost měla spočívat? Je slušností i povinností aby si každý Čech svých slavných předků vážil a neblekotal o svých dojmech.

   Smazat
 4. Ceska knezna Libuse, nemohla byt manzelkou Premysla Orace, protoze jeji fotr Krok, byl synem Premysla Orace.
  Prece by si sikovna mlada zenska, ktera trpela halucinacemi, nevzala vlastniho dedecka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:00 Žádný Krok (latinsky Crocco, což znamená titul soudce) neexistoval, amatére. Plácáš jen nesmysly.

   Smazat
  2. 0:00 V archivu svatovítské kapituly kronikář Kosmas našel záhadný nápis, kterému v jeho době už nikdo nerozuměl, ale který přesto byl uchováván jako něco nesmírně důležitého. Byl to rytmizovaný verš, manifest, který vyhlásili "Boemané" (Češi) před vítěznou bitvou s Franky roku 845. Xantenské anály nad touto prohrou naříkají jako nad "nejpotupnější porážkou křesťanství od pohanství", od Čechů! Obrovské franské vojsko bylo v obrovské přesile a hrstka Čechů ho porazila. Kosmas z tohoto jejich manifestu, ideje boje, udělal rodokmen Čechů.

   Smazat
 5. V dobe, kdy rekla vety : "Vidim mesto velike, jehoz hanba hvezd se bude dotykati" - musela byt nachmelena alkoholem z provincie PANNONIA SUPERIOR (Carnuntum) !
  Protoze v te dobe uz Praha stala tam, kde je Stromovka a Troy, - po Markomanech.

  OdpovědětSmazat
 6. 0:05 - nehadej se se mnou nevzdelany nedouku. Ja mam knihovnu antiky a jsem odbornikem na nesrovnalosti v officalni historicke propagande. Proto jsem stale mazan.
  To, ze Krok existoval je z vaseho dejepisu.
  Plodil same dcery a proto upadl v nemilost.
  (Coz se deje i dnes.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O:12 Krok nikdy neexistoval, amatére. Byl to manifest před porážkou obrovského vojska Franků Čechy roku 845, jak jsem už napsal výše. Zněl: "Krok kazi Tetha / lubossa przemysl / nezamysl mnata voj'n nizla / kr'z mys neklan / gostivit." . Když neumíš staročesky, nevytahuj se, amatére a především vynech nesmysly historiků a zkus sám myslet.

   Smazat
  2. Překlad manifestu Čechů z roku 845, ze staročeštiny do moderní češtiny: "Odvraťme (překažme) útok / především myšlením / nemáme (nemějme) zlé úmysly (válku) / (s) křížem se neklaníme / sami (my) nenapadáme (hosty vítáme)." . Češi tehdy totiž už byli křesťany, Frankové o nich lhali aby je mohli napadnout! Mohu to dokázat, protože historie ten důkaz podala.

   Smazat
  3. Tat, tätig, (počeštěně "TETHA", jako vyjádření napadení ze strany Němců, respektive Franky) německy znamená čin, skutek a ještě dnes se v některých částech Česka říká čina velkému nečasu, nepohodě bouři. Tetha bylo v té době tetga, protože Češi tehdy ještě nepoužívali písmeno H. Je mi skutečně blbě z blbosti. Nikdo by neměl tvrdit nesmysl, když ví, že je nesmyslem. Sere mne to!

   Smazat
 7. Drazí demokraté, opájíte se svobodou slov i názorů, budiž. Obávám se, kam až vás vaše fantazie dovedou.
  Bude-li hodina přízniva stvoření Syrael,pak objevíte,
  že země je placatá,stojí na slonech a ti zase na želvě. Extrémní hlouposti,lze brát jen s úsměvem, jako avizovaný němý film o Václavovi,natočený v 30tých letech, se servilnim akcentem k hitlerovskému Gross Deutchlandu. Přeji dobrou noc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se mi sbíhají sliny. Bude ten vášAel čerstvým kozím sýrem? Sýrael - kde ho budete nabízet? V parlamentní kantýně? Bude obsahovat pravou "marijánku", nebo tu syntetickou? S tou syntetickopu by brzy mohly být volby...

   Smazat
 8. Ad 23:25 atd. - Tak vlastně kolem dokola my máme pouze a jenom sporné osobnosti, každý náš významný národní činitel se jevil někomu sporným, z posledních, Masaryk, Beneš, Hácha, Gottwald, Havel, Klaus... To takhle Anglosasové, to jsou jiní čimani, sice samí korsáři, ale mají skvělé dějiny!

  OdpovědětSmazat
 9. Cesky narod NENI narodem statotvornym ! (Rekl Josef Pekar) a proto jste meli "CENZORY" uz od poloviny 6-teho stoleti.
  Tenkrat se jmenovali AVARI a byli puvodu Turko-Tatarskeho a dnes mate Khazary, ze stejneho prdelakova.

  Jedina ja - svetlonos MERCURY s laternou pravdy, vam mohu ukazat, proc jste, co jste.
  A vasi cenzori usiluji o to, aby jste na tom byli intelektualne jako ten kun pred Museem na Vaclavaku !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:27 Ty jsi asi fakt blázen a navíc i pomatený. Češi Avary porazili tak, že zmizeli z existence. Nejdříve jejich Avarskou říši, která se rozkládala na území dnešního Maďarska - podíleli se na jejich naprosté a konečné porážce válečně a potom i Moravu (= Mor + Avar, respektive Mora, tedy Můra + Avar,... kde se vzala, tu se vzala najednou nějaká mocná Velká Morava a zrovna hned po porážce a vyvrácení Avarské říše kočovných Avarů), které nikdy nepodléhali a jen jí platili odstupné za to, že je nenapadne. Češi potom zničili Velkou Moravu válečně tak strašně, že dodnes není jisté, kde bylo její hlavní město.

   Smazat
  2. Sámo porazil tu známou Franskou říši několikrát a to i tak, že její zbytek vojska pronásledoval na její území a plenil. Sámo byl údajně jen kníže, ačkoliv byl nejmocnější v Evropě a silnější než ta Franská říše průkazně, kníže jen protože katolická církev nazývala ty vládce, kteří se jí poddali, králi, byli totiž pomazáni posvátným olejem a na hlavu jim byly posazena královská koruna církevním katolickým představitelem. Ti vládci, kteří nepodlehli a udrželi si vlastní nezávislost a svobodu, ti usedali na tzv. knížecí stolec. Protože křesťané vládli následně, králové byli "někdo" a přestože mocnější jiní vládci, ti jen knížaty. Prostě politika, která je politikou, protože pomatením hlav a lží, formou boje.

   Smazat
 10. Uznavany cesky stat vlastne zacina az od roku 1198 a od prichodu Cechu do opustene zeme Markomanske 450 A.D. +/- do uvedeneho roku jsou to kmenove zmatky podobne tem, ktere mate dnes ve zmatcich stranickych.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vládci českých kmenů: 1. Sámo Asi 6OO - 658(9), 623 boj proti Avarům, Frankům.

   2. Jeho dcera Libuše (Oslava, Úslava) + Přemysl Oráč (Lemuz), po jeho smrti vládla sama (612 ještě žila) a porodila syna Radslava (nebyl Přemyslův).

   3. Její syn Radslav (Narozen na hradišti Závist, dnes součást Prahy)

   4. Jeho syn Mečlan.

   5. Jeho syn Tyr.

   6. Jeho syn Bořivoj I. (852 - 888(9)), manželka svatá Ludmila. Vládl po bezvládí, a jeho narozením došlo ke splynutí všech hlavních českých kmenů, tedy roku 852, tak vznikl státní útvar, respektive národ Čechů, do té doby šlo jen o jednotlivé kmeny.

   Wogastisburg = Dvouhradí = Hradiště Závist, dodnes tam jsou dva kopce, nebo spíše jeden vrch a jedna hora oddělené roklinou a to bylo to slavné a záhadné hradiště, mimochodem.

   Smazat
  2. - Oprava k té Libuši: 712 ještě žila, 712.

   Smazat
  3. 7. Svatá Ludmila.

   8. Její syn Vratislav.

   9. Svatá Ludmila.

   10. Svatý Václav.

   Smazat
  4. Vratislav (+931)
   Sv. Ludmila (+15.9.921)
   Sv. Václav (935).

   Smazat
  5. - Mezi tím vládla ještě matka Sv. Václava Drahomíra, ale to nepočítáme.

   Smazat
  6. --- Roku 830 totiž proběhla tzv. Lucká válka, to sděluji proto, protože ačkoliv v ní zvítězili Češi, opět proti přesile a opět napadeni, tak přestože mocní a silní Lučané byli Čechy a jejich spojenci, tedy dalšími ale menšími českými kmeny, poraženi, nedošlo zatím ke splynutí těchto českých kmenů do formy národa,... to a dost čistě lidsky logicky, až narozením budoucího vládce, kterého všichni tak nějak tedy logicky, přijali. Tedy narozením Bořivoje I. roku 852. Lučané byli českým kmenem také, přičemž největším konkurentem Čechů (Boemanů, respektive Přemyslovců),... Slavníkovci (Libice) byli přímou větví Přemyslovců, tedy přímo příbuzní a jedni a titíž. Tak vaše české dějiny pojímáme my vesmírné civilizace.

   Smazat
 11. 0:36 - Avari se usidlili v Pannonii 568 A.D. a vy ve vasem argumentu se opatrne vyhybate datumu, kdy Cesi Avary porazili
  S pomoci Franku a cizince smelinare SAMA ! TO SE STALO ROKU 624 !
  T.zn., ze 56 LET ZNASILNOVALI SLOVANKY !
  Z techto radovanek zmekli a prohrali valku pristi, proti tem co zplodili a byli vychovany Slovankami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:53 Čechy Avaři neznásilňovali, Češi byli vždy svobodní ačkoliv někdy za cenu placení odstupného, aby nebyli válečně napadeni, oni totiž dost často válčili a vítězně i proti obrovské přesile ale museli si doplnit početní stavy.

   Sámo byl údajně franský kupec, který přišel do Čech se svou ozbrojenou družinou a potom se vysmál Franskému králi velmi brutálně a s Čechy ho porazil. To nebyl jen nějaký kupec, jak tvrdí bůh ví proč historici. Byl velmožem, který měl původ ve francii jako potomek toho Ježíše. Sami Francouzi to tvrdí, mimochodem. Ježíš nebyl Žid, jeho matkou byla Řekyně a otcem údajně DucH svatý, což jinými slovy znamená vesmírný zásah umělým oplodněním panny Marie a vesmírný jeho původ minimálně že po otci.

   Smazat
  2. Ježiš bol aramejec - v tých dobách sa nikto židom nenazýval - až od r. 1763 - vtedy sa prvýkrát označil chazar za žida - t.j. praktizujúceho judaizmus

   Smazat
 12. Oni ti Avari byli totalne zniceni, az roku 796 PIPINEM synem Karla Velkeho, ale to se nas netyka.
  Hlavni mesto rise Velkomoravske bylo kousek od
  Breclavi (Mikulcice), ale bylo prestehovano tam, kde je Velehrad. Tam jsem take nikdy nebyl, ale je to nekde u Uhradiste.

  ------------------------------------------------------------

  Pane toto vse neni zadna historicka veda ! Ja se nejradej hadam v Americe o Starem Zakone s Zidy a o Mojzisovi.
  A nebo o navsteve Cyrila a Metodeje na dolni Volze v risi Khazarske.
  T.j. kopec srandy.
  A ma to tu vyhodu, ze zde neni cenzura.
  U vas stale vladnou Avari.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:10 Nedávno našli nějaké jiné místo, kde údajně bylo hlavní město Velké Moravy a nejsou to ta, která jste uvedl. Vždy to ale už asi budou jen teorie. Hlavní město tehdy muselo ležet na snadno dostupném "obchodním" místě, především na velké a splavné řece.

   Smazat
  2. --- Především si uvědomte, že vám všem to sdělujeme my vesmírné civilizace a my víme,... i to, co vám zatím prozradit a nebo potvrdit.

   Smazat
 13. 1:00 SKLANIM SE V UCTE, ted jste me prekvapil !
  Nez vam reknu cim , tak musim opravit jednu NAIVITU !

  Avari pri vpadu do Cech a na Moravu kradli, palili , zabijeli a znasilnovali, coz bylo prirozene v tech dobach, ale ted vaznejsi thema !

  Sv. panna Marie se narodila v roce 20 B.C. a to 8. zari !
  Byla dcerou zeny, ktere se rikalo Omaran a byla to Rekyne.
  T.zn. ze po matce Kristus nemohl byt Zid ! Rika to mnoho ucencu te doby. Parterem Rekyne Omaran byl ZION PROPHET o 50 let starsi, takze je mala pravdepodobnost , ze mu "psalo pero" .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1.23 Avaři plenili na Moravě a především jen na tzv. Slovácku, které je dnes rozděleno hranicí Česka a Slovenska. Češi byli tak válečně silní a schopní, že si na ně Avaři nikdy vážně netroufli. Jo, skutečně, odvážili se plenit dál na západ, ale do Rakouska a Bavorska.

   Smazat
  2. --- Češi prokázali v boji proti Avarské říši, která byla tou válkou definitivně vyvrácena, takovou statečnost a válečnou schopnost a sílu, že je "na kolenou před nimi" uznali naprosto všichni zúčastnění vládci a dokonce s tím, že nebýt jich, tu válku by vyhráli Avaři.

   Smazat
  3. --- A mimochodem, děkuji Vám za vaše informace.

   Smazat
  4. My vesmírné civilizace jsme hrdé na to, že jsme směly s Čechy uzavřít smlouvu O válečné pomoci, v roce 1968, protože víme, jací Češi byli a víme jak a proč byli tak moc poničeni tou obrovskou přesilou typu SSSR. Víme, že se v roce 1968 jako první stát - národ rozhodli k demokratickému socialismu, který je budoucností lidstva a prokázali tak vlastní nejvyšší lidskou vývojovou úroveň na Zemi. Promiňte,... ale snad si nemyslíte, že bychom uzavřely tuto smlouvu s nějakým slabochem a nebo hlupákem. Snad je vám i jasné, že jsme si Čechy skutečně důkladně prověřily.

   Smazat
  5. --- Jasně, zase. Takže: Součástí smlouvy O válečné podpoře, z roku 1968, je smlouva O válečné pomoci, která obsahuje například dodávku těch našich vesmírných antigravitačních válečných disků "V počtu dostatečném pro vítězství ve vzdušném boji, minimálně několik desítek." , omlouvám se tedy za nepřesnost,... asi jsem to měl potom rozepsat a tak připomenout, nejevíte o ně žádný zájem ačkoliv jsem je fotograficky při jejich letu velmi nízko nad Prahou detailně zdokumentoval a předal vám jejich fotografie, jejich pravidelné formace i s jejich kondenzačními parami za nimi v jejich přeletu na vojenskou leteckou základnu Praha - Kbely, Praha 19, v bezprostřední její blízkosti. Schválně, jestli uhádnete co. Uhodli? Tak tedy: Nechápu vás. Přinejmenším jste blbci a nebo ale zrádci.

   Smazat
  6. Ježiš byl syn Bucha a s Duchem tvořili pevný konglomerát. Matka tedy nebyla matka, ale pouhá schrána. Doufám, že Buch na vás sešle vředy a nádory za vaše rouhačství.

   Smazat
 14. Sv. Panna Marie zemrela v prvnim roce vlady cisare Claudia v roce 41 A.D.

  Jeji kamardka krasavice, Sv. Mary Magdalena, zemrela v Ephesus 20 mil pod Izmirem v dnesnim Turecku 34 A.D. a jeji posledni milenec
  AULUS AVILUS FLACCUS zavrazdil nekolik tisic Zidu v Alexandrii a byl popraven cisarem Caligulou v roce 38 A.D.

  Kdyz se nesere do niceho cenzura, tak pozname co se stalo a stane v budoucnosti, protoze vse je porad dokola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:46 Díky, zajímavé.

   Smazat
  2. Podívej Honolulu, ty kecy o cenzuře dolož SE časem, kdy jsi příspěvek vložil, příspěvky si s tím časem archyvuj a vkládej je opakovaně. Pak se vykecávej o cenzuře. Dovoluji si požádat pana Dvořáka o vyjádření. Když totiž není mazán zástupce Vesmírných civilizací, směji se, proč by měl být mazán méně často ujetý Honolulu? Tak do toho, editore pane Dvořáku.

   Smazat
  3. 2:17 A proč by měl být mazán zástupce vesmírných civilizací? Protože se vám nehodí, co píše, protože nesouhlasíte s názory vesmírných civilizací, protože prostě nevíte, respektive nevěříte na existenci vesmírných civilizací a obecně na možnost života ve vesmíru? Ony ty vesmírné civilizace sdělují nějaké nesmysly? Uveďte případně jaké, směji se.

   Smazat
  4. 2:27 neumíte číst? Není řečeno, že má být mazán ten trouba, co vystupuje pod smyšlenkou Vesmírných civilizací ... Dokonce ani neřeším, jestli a jak existují ...

   Smazat
 15. S UFOunem 1:43 jsem prohral veskere argumenty !
  Jsem na uteku !

  OdpovědětSmazat
 16. S Němci a ostatními Evropany musíme bojovat STŮJ CO STŮJ!

  Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme! (J. Žižka a M. Zeman)
  Hleďme ovšem na ty HRŮZY, které na naší vlasti a našem národě napáchali Evropani, především Němci, během těch přesmutných staletí, kdy naše vlast byla násilím připojena k Evropě:
  1) Evropani nám vzali naše písmo, hlaholici, a vnutili nám odpornou latinku, NAPROSTO NEVHODNOU pro zápis slovanského jazyka. Ano, nebýt porážky našich předků v boji s našimi dědičnými nepřáteli, tak jsme mohli už dávno psát krásnou azbukou. Takto ji budeme muset zavádět až po konečném osvobození ČR nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, což asi nebude dřív než za cca 5 let.

  2) Evropani nám vnutili křesťanství evropského typu a jiné podobné NECHUTNÉ evropské hodnoty. Jistě, naše slovanská krev se nezapře, proto my prostí lidé evropskými hodnotami BYTOSTNĚ pohrdáme; ale pražská kavárna se jich drží a ohání se jimi; prostě HNUS!

  3) Evropani nám vnutili SPOUSTU odporných zbytečností, např.:
  • nadzemní stavby (místo našich útulných zemnic/zemljanek)
  • vodovod
  • kanalizaci
  • silnice
  • chodníky
  • víno
  • kapitalismus
  • demokracii
  • tzv. lidská práva
  • počítače
  • internet
  • mobily
  • atd. apod.
  To všechno budeme muset pracně odstraňovat, až se naše osvobozená vlast svobodně a nerozborně spojí s Velikým Ruskem.

  Proto se ŘÁDNĚ poučme z celé té historie velezrádného tzv. Svatého Václava, a použijme Boleslavovo rázné řešení včas, kdokoli nás někdo bude chtít vytrhnout z naší Západní Asie a zavléci do Evropy, kdykoli se někdo pokusí vzít nám naše OPRAVDOVÉ západoasijské hodnoty (především zdravou národní a třídní nenávist) a vnutit nám víru v tzv. Boha, tzv. Pravdu a tzv. Lásku.
  Především se zrádci národa musíme takto zatočit, slovansky humánně, po husitsku, po leninsku.
  To dá rozum každému roduvěrnému Čechovi a Rusovi, každému komunistovi a putinistovi, zemanistovi a babišistovi.

  „A kdo se odrodí - čepelem v tu zrádnou hruď!“ (humánní sokolská píseň)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na každém šprochu se najde pravdy trochu. Napísal si celkom zaújmavý ironický príspevok voči Česskej germanofobii. A keďže si ho hodně okorenil svojou Rusofobiou, pochopitelne si si nevšimol že píšeš z počítačov, mobilov a podobne, vyrobených zväčša v Ázii - made in China. Iste Russko ležiece sčasti v Ázii je Tvojím najvďačnejším terčom a tak sa zbavuj všetkých "výdobytkov Európy", Rusi ich radi od Teba prevezmú. Už teraz by im vôbec neprekážalo. Prekážkou je ten váš sanción, ktorý ste v mene "slobody podnikania" vo svojej nadutosti a velikášstva uvalili na obchodovanie s nimi. Tak ako vravel váš báťuška Hitler: Luďom z východu nič nedávajte! Mohli by to zneužiť proti vám. Keďže ho neposlúchli, každoročne teraz majú priam panický strach z motocyklistického gangu Noční vlci, preháňajúcich sa pohodlne na motocykloch západných značiek naprieč celou Európou. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Pepku, a jací Evropané vám to všechno vnutili? Nevypadali jako Japonci, Číňané, či Jihokorejci?

   Máte z toho radost tak kozičkovskou, že se mimoděk přiznáváte ke korupci. Radosto, Radosto... Tak oni vám to všechno vnutili, a vy jste nic neplatil (tím byste se pochlubil jako první)! To je setsakra vošajstlich. Teď, když si to přečte pan WACHTMEISTR... to bude průšvih Pepku. Jak vám teď má věřit... a to zrovna do hlášení napsal Josef Radosta Vyskočil, EU a zejména EK, Katolické církvi, USA a Globalizaci UPŘÍMNĚ ODDANÝ OBČAN EU... ani "Pepku, zameč a vyskoč!" vám neřekne. Kde sežene dalšího konfidenta? Snad mu PAVEL někoho dohodí z armády, nebo alespoň poradí... ĆÉČE, VONI NEVĚDÍ CO SOROSOVI ZPŮSOBILI.

   Smazat
  3. 14:16 Moc blábolíš, asi zimou, radši zalez zpátky do tepla lejnolíhně týhle pedofilní žůžovky! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Smazat
 17. 2:17 - je videt, ze sem nechodite ! Jinak by jste vedel, ze napr. v clanku pod generalem Pavem bylo smazano 28 prispevku Z toho 20 ode me. (T.zn. vsechny.)
  Ja je seru, coz mi dela velkou radost.
  honolulu.
  (Krome toho, co zde predkladam k posouzeni NENI z moji hlavy, ale z knih, ktere u vas nejsou k dostani).
  U vas ovlada informace to nejpodradnejsi co existuje.

  OdpovědětSmazat
 18. no hlúposti ala USA sa tu v našich končinách nevyskytujú -

  OdpovědětSmazat
 19. Vzdy vystouram neco, co je politicky nekorektni, (rozhodne NEEE z me hlavy) a hodim to do placu a divam se na stopky, za jak dlouho to zmizi.

  Kdyz jsem byl dite, tak se ve skole stale vysetrovalo, co kdo rekl a rici nesmel.
  A tak to bylo za Rakouska, za Protektoratu a za Komousu a je to znovu. Cenzura nez smaze, tak okopiruje, zalozi a registruje pro casy budouci.

  Coz je veselohra, jako v Rime za obcanskych valek.
  Cicero drazdil Marka Antoniho a ten mu usekl ruce a pribil je na vrata Senatu 43 B.C. !
  Chodime dejinami v kruhu. Navrhuji ukrizovat cenzory nez skoncime jako Cicero !

  OdpovědětSmazat
 20. sv. Václav není sporná osobnost, ale kolaborant a zrádce

  OdpovědětSmazat
 21. 6,06
  Přesně tak,jako jinej Václav.....oba se z Fricků mohli posrat!!!!!!Jo Boleslav,to byl vládce!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 22. 28.září SVATÝ TO DEN ČESKÉ ZRÁDNOSTI kdy si pro církev svaté "české" KNÍže vlezlo do církevní katolické a do německé ŘITI a český stát zradilo a podřídila ho NĚMCŮM, odvěkému úhavnímu "příteli" (někde mi vypadlo "ne") Českého Národa.

  Nedávno jsem četl, že otevírá jiného Václava KNÍhovna...
  NEVÍTE CO/KDO JE KNÍ, ČI KŇ? (je to dost pražsky intelektuální příspěvek?)

  OdpovědětSmazat
 23. Pripadam si cely NESVUJ, nebot se celkove shoduji s nazory, zde uvedenych prispevkaru a milovniku dejin !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 24. Tak si predstavte , co to dalo prace uhajit existenci ceskeho naroda od prichodu Cechu na ceske uzemi 450 A.D. +/- az do dnesnich dnu.
  A ted vase 5-kolona zradcu, vas predhodi barbarum z Afriky a zapadni Asie v ramci integrace a "kulturniho" obohaceni.

  Oni za to dostavaji 28 000 Euro mesicne.
  A vas duchodce dostava 10 000 Kc za mesic.
  To jsou manipulace certu na vymazani ceskeho naroda z mapy.

  Stehovani narodu bylo drive spontalni ,
  ale ted je planovane !

  OdpovědětSmazat
 25. A jsou to dejiny, ktere nas varuji pred stehovanim narodu, drive spontalnim a dnes planovanym !
  Mezi lety 376-476 A.D. se v Evrope dali na vandrovani, Alans, Goths, Vandals, Huns, Franks , Angles, Jutes a Rimane se z toho slozili.

  Vsechny uvedene narody se porvali, krome Cechu ! Cechove obsadili Cesko po ODCHODU Markomanu do provincie Lusitania v roce 411 A.D. na jejich zadost k Rimu. (Ovladali ceske uzemi mezi lety 9 B.C. a 411 A.D.)
  Vsechno popisuje knihovna Antiky.

  OdpovědětSmazat
 26. A prisli Cesi do styku s Rimany ?
  Definitivne ano, a to na nekolika mistech na Dunaji po roce 450 A.D.

  OdpovědětSmazat
 27. Římští psi byli vypráskáni vícekrát. Poslední stálejší základnu měli u Vídně.

  OdpovědětSmazat
 28. Panove , dejiny jsou politicky VELMI NEKOREKTNI, jim je lhostejna pozadovana ideologicka linie nejake doby.
  Dejiny jsou v celku PROTIINTEGRACNI ! Dejiny jsou citit Apartheidem az do nebe.
  Napr. valky Rima proti Carthagu a nebo Reku, proti Zidum a
  nebo Keltu proti Germanum na uzemi Moravy v roce 105 B.C.

  OdpovědětSmazat
 29. Kdo byli Keltové ? Kelt znamená kovář. Takže národ řemeslníků ?
  Slovo Germán se používalo v Římě, ale severské kmeny nebyly ani Germáni a ani Němci.

  OdpovědětSmazat
 30. 12:38 - kdo je vypraskal ?
  Zde mate rimske provincie nejblize k ceskemu uzemi - ze zapadu na vychod !
  REATIA SECUNDA, NORICUM RIPENZE, PANNONIA PRIMA, a VALERIA.

  Nejdulezitejsi byla Pannonia prima. V teto prvincii stavalo mesto Carnuntum a rimska pevnost Vindebona.
  Ceske kmeny prisly do styku s Rimany v Carnuntum a ve Vindebone.

  V Carnuntum mezi lety 9 A.D. - 58 A.D. byla umistena
  XV. legie, ktera se jmenovala APOLLINARIS a to byla jedna ze 4 legii, ktere znicili Jeruzalem v roce 70 A.D.

  Ve Vidni (Vindebona) byla umistena legie, ktera se jmenovala
  X. Gemina Equestris a to byla ta, ktera pokorila Galii (dnesni Francii, s Caesearem) !

  Panove ve Vidni, tam kde je AM HOF budte opatrni !
  Ja tam vypil flasku vina a zjevili se me rimsti legionari.

  OdpovědětSmazat
 31. 12:47 - zde mate odpoved !
  Keltove se nemeli s germanskymi kmeny radi ! Keltove ovladali uzemi Cech 600 let. V roce 105 B.C. se tak porvali s Teutonci blizko Boskovic, kde meli "mesto", (opidum), ze se po teto bitve nikdy nevzpamatovali.

  Teutonci bitvu prohrali a v severni Italii se porvali znovu s konzulem Mariem a tam take prohrali.

  Keltove po bitve u dnesnich Boskovic vsak oslabli natolik, ze se zacali stehovat na zapad a to umoznilo pristup Germanskym kmenum s povodi reky Main - Markomane , Quadove.

  Panove to vse popisuje knihovna antiky.

  Malo kdo vi, ze napr. kdyz jeste nebyl Tiberis cisaram, tak velel legiim na Dunaji a cas od casu zajel plundrovat kmen Quadu na dnesni Moravu. (On nemel rad germanske kmeny a byl nejbohatsim ze vsech rimskych cisaru. On nakradl zlato na sever od Dunaje.)

  OdpovědětSmazat
 32. A kdyz jste ve Vidni a vykracujete si po Maria Hilfe Strasse, (oblibena ulice Adolfa Hitlera), tak jdete po hlavni spojovaci ceste mezi Italii a pevnosti Vindebona.

  OdpovědětSmazat
 33. Knihovna Antiky oslavuje vítězství a úspěchy zadavatelů,
  tak jak je v dějinách zvykem. Pravdu se tam nedovíme.
  Na území Českých zemí se nacházeli Bójové a Z toho vzniklo v němčině Boh-man

  OdpovědětSmazat
 34. V te dobe 6 km od soutoku Dunaje a Vahu byla dalsi rimska pevnost, kde sidlila dalsi legie , ale nevim, byla-li to
  VIII. Augusta, nebo IX. HISPANA. A to uz jsme na hranicich provincie Valeria.

  OdpovědětSmazat
 35. 13:32 - to byl kmen Keltu !
  Maji Cesi ve sve Slovanske krvi - krev Germanu a Rimanu ? Ano maji. Neverim, vsak ze maji krev Keltu. Oni se minuli o 500 let.

  OdpovědětSmazat
 36. Na pobaveni !
  kral Markomanu - Marabud po roce 9 B.C. zacal stavet drevenou Prahu tam , kde je dnes Stromovka a Troy.

  Moc se trapil zarlivosti na slavu Armina, ktery porazil 3 rimske legie, tak ho otravil a vzal si jeho krasnou manzelku do postele. Vsechny germanske kmeny se tak nasraly, ze Marabud musel uteci, ke svemu uhlavnimu nepriteli cisari Tiberiovi a usadil se v Modene.
  Marabud navtevoval cisare na Capri a Tiberius navstevoval krale ve vyhnastvi v Modene.

  Vzdy se ozrali a vzdy se porvali, az z toho Tiberius onemocnel a zemrel s pomoci Caliguli na Capri v roce 37 A.D. Marabud zemrel o rok pozdej a ve stejnou dobu zemrel i Pontius Pilat, ktery predhodil Krista Zidum na potrestani v roce 29 A.D.

  Jak vidite statnici maji tezke problemy v kazde dobe.

  OdpovědětSmazat
 37. Germanske kmeny na uzemi Cech a Moravy mely velky zmatek v rozpoznavani rimskych legii (cislovani), coz zapricinilo poradny vyprask od Rimanu v dobach pozdejsich.

  Rimane meli casto legie stejneho cisla , ale jineho jmena.
  Napr. X. Frentensis (ta ukrizovala Krista) a X. Equestris ve Vidni.
  Rimane take davali legiim titul.
  Napr. sexta Ferrata (zelezna) a jina byla zase VERNA !
  a jina byla BLESKOVA - (Fulminata) atd.
  Takze - Adiutrix, Germanica, Italika, Macriana, Minerva Partihica a vsechny meli stejne cislo.
  A Germani z toho meli guals v hlave a nevedeli, je-li to legie silna ci slaba.

  T.j jako media v dnesni dobe ! Vsechny nas klamou !

  OdpovědětSmazat
 38. Panove, rok 411 znamenal konec germanskych kmenu na uzemi Cech a Moravy.
  Oni byli tak utahani z nekonecnych valek, ze se podvolily Rimanum a s povolenim Rima (Flavius Constantius III.) odesly do Lusitanie (Portugalska).
  O vice nez 1000 let pozdej ovladly Angolu a Mozambique v Africe a predstavte si moje prekvapeni, kdyz jsem tam potkal krasne blondynky. To byly germanske MAKOMANKY z uzemi Ceska.

  Dodnes mam jejich rozesmate tvare pred ocima.
  "A to jsi nevedel" ? - se me ptaly !
  Ahoj panove , nez to smazete, prectete si to, aby jste vedeli kde mate bratrance a sestrenice.
  Bye, bye.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:58 Vzhledem k tomu, že Češi přišli na západ, do Čech, z východu přes dvě velké řeky Vislu a Odru na řeku Labe z Bělověžského pralesa, jejich obchodním centrem byl Brest, tak bratranci a sestřenice vůbec.

   Smazat
 39. Toho svatého si mohou panbíčkáři strčit třeba i do řiti.
  I s tím koněm. Sieg.

  OdpovědětSmazat
 40. Kdyby Vaška nezapíchli, mohli jsme táhnout na Stalingrad. Chyba!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.