Reklama

úterý 4. září 2018

Strach z nástroje bail-in

Erik Best 4. 9. 2018 EB
Největším úkolem centrálních bankéřů po finanční krizi v letech 2007-2009 je přesvědčit veřejnost, že banky jsou v lepší kondici než tehdy díky vyšším kapitálovým požadavkům. Ve skutečnosti příliš nezáleží na tom, že protipovodňové bariéry dosahují během sucha tří metrů, když v okamžiku záplav voda dosáhne čtyř metrů. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v sobotním Právu podpořil iluzi bezpečí, když prohlásil, že „bát se není důvod, je zbytečné lidi strašit.” Jako pravý centrální bankéř potom dvojznačně dodal, že se každý musí na své úrovni snažit minimalizovat rizika. Až se čtenáři budou rozhodovat, co udělat, měli by mít na paměti, že jedním z největších vynálezů na úrovni EU v době po krizi je nástroj bail-in. Díky němu je možné zabavit vklady za účelem posílení kapitálu banky. Česká republika není členem bankovní unie a pravidla o bail-in se na ni tedy nevztahují. To ale také znamená, jak poznamenává ministerstvo financí, že v případě problémů přeshraniční bankovní skupiny, řešení krize na úrovni Evropské unie bude bez účasti České republiky a může mít dopad na dceřiné instituce v ČR působící.

9 komentářů :

 1. Reseni je jednoduche , obejdete banku a zvolty si nejakou nasi banku, ktera je clenem FDIC.
  BAIL-IN = zabaveni vaseho vkladu ! T.zn. ze chiefem v takove bance je Pancho Vila, silnicni bandita z Mexicke Sierri.

  OdpovědětSmazat
 2. A zde vidite panove oslavu vasich bankeru, po BAIL-IN !

  JESUSITA EN CHIHUAHUA, BANDITOS .... Na Youtube.

  Ten co ma tu nejhezci babu a vyznamenani je vas president banky.

  OdpovědětSmazat
 3. Z deště pod okap. Ani google nezná žádnou českou banku s certifikací FDIC. Navíc jedinou českou bankou je airbank - JEDINOU. Jiná cesta je , investujte do sebe a pro sebe a nechte si jen přiměřené množství peněz. A to doma, nikoliv v bance! Navíc potraviny na půl roku. Jak krachnou cizí banky, pojedeme jako na klouzačce.

  OdpovědětSmazat
 4. Určitě bych souhlasil s Rusnokem, kdyby banky, které si dnes u nás mastí kapsy 40 miliardami zisku ročně, vrátily ty peníze, které v krizi rozkradly. Jinak banky zůstávají tím nejméně důvěryhodným "průmyslem".

  OdpovědětSmazat
 5. Nevím, asi bych volil někkoho z časů ČSSR. Ale neznám žádného z těch genialních bankéřů, kteří vytvořili mnohamilionový přebytek rozpočtu. Mládeži poserte se a napadněte můj příspěvek.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 6. mnohomilionový prebytok vytvorili daňový poplatníci odvádzajúci dane doma -

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Rusnok mne nepostraší. Jsem starší generace, celý život nás stát okrádal (bail-in). Znárodnění a měnová reforma mě sice zastihla ještě v plínkách, ale ZDŠ, SVVŠ a VŠ mne neminuly brigády vpodstatě zadara a vymývání mozku. Po absolvenci byl můj nástupní plat polovinou platu hotového učně.Kdo neholdoval politickému karierizmu si během zaměstnání na šetřil na ojetý trabant. Odhaduji, že za část platu,o který jsme byli připraveni se pořídilo hodně tanků. Dnešní důchod odpovidá blahobytu, který mi dopřál minulý režím, navíc mi z něj každý rok ukrádá inflace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:28 v 17ti jsem jsem se stal zaměstnancem a nevím, že bych byl kým okrádán. Získal jsem kvalifikační třídu odpovídající školním výsledkům, podle té i práci, s rostoucí odbornou náročností práce rostla i moje kvalifikační třída. Co vím, stejně tomu bylo i u komunistů. Mnoho z nich, jestli ne všechny v dohledném okolí jsem předstihnul. Když si vás tak čtu, musel jste být nemehlo, které svádí své mizerné uplatnění na "politiku", aby zakryl vlastní neschopnost.

   Smazat
  2. 4:05, mladý muži, jest nutno vám odpovědět,máte pravdu v tom,že plat.třidy existovaly.Nastoupil jsem po VŠ s titulem Ing se zařazením T10 a plat byl 1200. Po 5ti letech zvednuto na T11, pak a to už nevím kdy následovalo zvýšením na T12, dalši T13 byla jen pro vedoucí. Nestěžují si, protože to byla nazávidění hodna role, více úředničiny, schůzování, psaní posudků, výkazů i leštění klik, když jsme něco potřebovali po šéfech. Nezáviďěli jsme mu jeho plat, kryl nás a spolupracoval. Že můj plat není nic moc, jsem zjistil až pří slezu třidy základky, kam jsem se hrabal na intalatéra, televizního opraváře,taxikáře a kadeřnici,nejhůř dopadl asistent na VŠ. Jako programátor analytik jsem se živil celý život, práce bylo dost a byla zajímavá, stále jsem se při ní učilze (assamler,
   Algol,Cobol,Fortran,Pascal a různé DB prostředky. Když přišel internet slavili jsme modem připojení a pak hurá na Windows. Zažít tuto revoluci stálo za to. Žel plat mi sice ke konci narostl, ale nedosáhl úrovně dnešních IŤáků. Tomu odpovídá i můj důhod, při inflaci 2% (důchodci mají jiný spotřební košík, který je více inflací postižen), během 10 ti let je to celkem sumička. Dnes máme naslibováno zvýšení, ale reálná je vyšší inflace. Avizované je zvýšení elektřiny to se promítne do všech výrobků (poděkujte -solárbaronům,-přenosové soustavě Něm<=>Rak) a zdražení potravin (sucho). Mrzí mne, že jste si vysvětlil můj postoj jen jako obžalobu totáče, za kterým se ukrývá jeden nemakačenko. Na závěr trochu čísel - dnes je problém přispět armádě 2% HDP, za totáče se to nezvěřejňovalo, ale mezi lidem se odhadovalo 30%. To bylo z platů naší generace. Mladý muži 4:05, pokusil jsem se vám trochu objasnit něco, co jste nezažil a přeji vám,aby jste nezažil. Váš Nemehlo

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.