Reklama

neděle 23. září 2018

Svobodo, kam jsi odešla?

Paul Craig Roberts
23. 9. 2018  
paulcraigroberts  
Moje generace je poslední, která ještě znala soukromí a prožila většinu svého života ve svobodě. Vzpomínám např. na dobu, kdy na řidičských průkazech nemusely být fotografie a už vůbec ne otisky prstů, a jediným dokumentem potřebným k získání řidičského oprávnění byl rodný list. Byli jste prostě tím, čím jste řekli, že jste. Otravné otázky, kterými vás dnes zahrnou, když děláte cosi tak jednoduchého, jako někomu oznamujete, že vám nefunguje telefon či internet, či ptáte se na výši poplatku za držení kreditní karty, byly nepřípustné.

Pamatuji si např. že když jsem volal do společnosti služeb, dočkal jsem se odpovědi už po třetím zazvonění a skutečný živý člověk na druhém konci drátu mohl můj problém vyřešit v několika minutách, aniž by na mně vyzvídal číslo mého sociálního zabezpečení či dívčí jméno mé matky. Avšak dnes po půl hodině vaší debaty s hlasy robotů, ptajících se vás na cokoliv, se vám skutečně ozve živá bytost – ale to až odkudsi z Asie. A řízen stejným svazujícím systémem jakým jste řízen i vy, vám sice odpoví – ale -bohužel - zase jako robot. Není mu totiž dovoleno vyslovit k vašemu problému žádný určitý úsudek, takže další půlhodinu posloucháte všelijaké inzeráty, než se vám ozve jakýsi vedoucí, který vám slíbí, že se na váš problém někdy později podívá.

Po celou tu dobu, co máte telefonní sluchátko u ucha, jste – aniž byste to tušili - předmětem sběru informací o vaší osobě. Podle toho, co se proslýchá, už brzy budou o nás podávat zprávu i naše vařiče, ledničky a mikrovlnky. Nová auta už tak činí dnes.

Jestliže ovšem zmizí soukromí, zmizí s ním i soukromí občané. Čím tedy budou? Stanou se poddanými Velkého bratra.

Do tohoto období právě vstupujeme.

Tohle interview s Juliem Asangem je z trochu odlišného soudku, ale rozhodně za 35 minut poslechu stojí: https://www.rt.com/news/438968-assange-last-interview-blackout/

A nyní se jeho případem aspoň po dobu jedné minuty zabývejme. Nebyla proti němu vznesena žádná obžaloba a všechna obvinění proti němu byla vyvrácena. Ale z ekvadorského velvyslanectví nesmí vyjít, protože kdyby tak učinil, britská policie by jej okamžitě zatkla a předala Washingtonu, jehož soudní aparát se jej chystá obvinit ze zrady. Vzdor tomu, že Asange je Australan a nikoli Američan.

Čeho se dopustil? Ničeho jiného, než praktické novinařiny. A jeho jediným problémem je, že jeho novinařina přivedla Washington do úzkých, za což se mu Washington hodlá pomstít..

Tohle vše nemá samozřejmě se zákonem nic společného. Je nezákonné britské věznění Asanga na ekvadorském velvyslanectví a proti zákonu jde i surové americké rozhodnutí dostat Asanga do svých rukou.

Vyjádřeno šířeji: angloamerický svět je absolutně bezzákonný. Přesto však ruská vláda věří své iluzi, že USA a Britanie jsou zeměmi, se kterými se jisté dohody sjednat dají.

Nastupující digitální svět činí z Paměťové díry Velkého bratra reálnou možnost. Není už zapotřebí pálit knihy – stačí zmáčknout knoflík a všechny informace zmizí. A mohou nejen vaši identitu ukrást, ale mohou ji i smazat. A ukrást ji mohou i dokonce i několikanásobně, takže každý z nás může být rozmnožen. A k našemu vymazání stačí stlačit tlačítko – a odcházíme. A ani vražda už není problém – dá se zařídit, že zavražděný nikdy neexistoval.

Jak už jsem jednou řekl a jak to vždy budu říkat: digitální svět a umělá inteligence je mnohem větší katastrofou pro lidstvo, než byl černý mor. A všichni ti úžasní lidé, na vytvoření nového světa pilně pracující, ničí lidskou rasu.

Překlad: Lubomír Man

48 komentářů :

 1. Ruská vláda žádné iluzi nevěří, ta většinou jen dělá to, co si přejí její američtí "páníčkové"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.protiproud.cz/politika/4016-rimsky-klub-po-pul-stoleti-jede-stale-stejne-vylidnit-planetu-valkou-znicit-narodni-staty-vse-ma-ridit-svetova-vlada-v-ceske-pobocce-vladcu-sveta-zeman-i-drahos-zadrhel-s-trumpem-kdo-v-cele-rimanu-po-rockefellerovi.htm

   Smazat
 2. Svobodo, kam jsi odešla po 17. 11. 1989 ???

  OdpovědětSmazat
 3. Hm a co navrhujete,pokud si dáte trocha práce a rozebere události za 12 měsíců zpět,uvidíte mozaiku událostí.Rusko nikoho neposlouchá(nedělá analni alpinismus),jen se snaží jako trpělivý rodič s dítětem v amoku,komunikovat a postupně získat kontrolu.
  Pokud si tuto situaci představíte,a uděláte ten průzkum,budete věci vidět jinak.

  OdpovědětSmazat
 4. To je dobre, ze Syrani sestrelili ruskymi raketami ruske okupanty. Je videt, ze to Syranum politicky mysli!-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš v tom plno chyb, havloidní blbe.

   Smazat
  2. 17.13 jsi IQ mizerné mrkve

   Smazat
  3. 16:54 STBáku máš smůlu, co.Napsat takovou hovadinu, může pouze komoušskej pohrobek. Děkuji pane Havle za SVOBODNÝCH a finančně uspěšných posledníc 30 let mého života, ještě jednou děkuji.

   Smazat
  4. 17:23 Ikdyž tam má pár chyb,tak s obsahem musím souhlasit. Ani nevíte, jakou ten pisatel má pravdu. A to je podstatné, ne ty chyby.

   Smazat
  5. 9:21 Děkovat můžeš do nekonečna, ale stejně pojdeš jako hňup, to už je daný.

   Smazat
  6. 9:28 Lépe tak a v luxusních poduškách obklopen jsa osobním personálem, než někde pod mostem jako každá komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu a jeho vorující židobandy ...

   Smazat
 5. Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, [: a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. :]
  Byl hrozný tento stát když musel jsi se dívat jak zakázali psát a zakázali zpívat a bylo jim to málo Poručili dětem modlit se jak si přálo veličenstvo Kat modlit se jak si přálo veličenstvo Kat S úšklebkem Ďábel viděl pro každého podíl Syn otce nenáviděl Bratr bratru škodil Jen motýl Smrtihlav se nad tou zemí vznáší kde v kruhu tupých hlav dlí - veličenstvo KAT kde v kruhu tupých hlav dlí - veličenstvo KAT
  Karel Kryl

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda zvítězí až bude umět to, co umí lež.

   Smazat
  2. pro 20.44

   Pochybuji, že se pravdě podaří někdy zvítězit.

   PRAVDA JE JEN JEDNA, AVŠAK LEŽ MÁ NESKUTEČNĚ MNOHO PODOB.

   Smazat
 6. Blábolíme

  Blábolím, blábolíš, blábolíme, ach ouvej blábolíme.
  O demokracii málo víme, ach ouvej málo víme.
  Je to dáma velmi plachá, že ji spatřil, kdekdo tlachá.
  Blábolím, blábolíš, blábolíme,
  ach ouvej blábolíme.

  Blábolím, blábolíš, blábolíme, ach ouvej blábolíme.
  O demokracii málo víme, ach ouvej málo víme.
  Svoboda prý letí světem, se svévolí si ji pletem.
  Blábolím, blábolíš, blábolíme,
  ach ouvej blábolíme.

  Blábolím, blábolíš, blábolíme, ach ouvej blábolíme.
  O demokracii málo víme, ach ouvej málo víme.
  Prý svobodní a demokraté, kecy lži jsou nám svaté
  Blábolím, blábolíš, blábolíme,
  ach ouvej blábolíme

  Blábolím, blábolíš, blábolíme, ach ouvej blábolíme.
  O demokracii málo víme, ach ouvej málo víme.
  Dobrá zpráva kupodivu, pojďme hledat pravou děvu
  a přestaňme blábolit!


  Štefan

  OdpovědětSmazat
 7. Pokud jde o identitu, pak snad nejhorší je, když vás prásknou fízlové, bretschneiderové a pak by jste se dostali do rukou soudobé stb a soudobých urválků. A ta snaha zde je - v Americe to už funguje, dříve výbory - kapitalistické soudy pro "neamerickou" činnost, dnes něco jako Lipský soud Adolfa Hitlera po požáru říšského sněmu na vyšetřování vměšování Rusů do USA prezidentských voleb. A že prý se zdatně přiučili také na procesech u nás v padesátých letech, ale za doznání prý jim nehrozí elektrické křeslo, ale jen jed do žil. Nelze než Amíkům k pokroku blahopřát. Prosím vás, vím, že je viněna spousta lidí, ale zatím jsem se nedozvěděl, v čem to vměšování mělo spočívat - to tedy chodili ruští agenti od voliče k voliči a agitovali rovnou u volebních uren nebo tlačítek?

  OdpovědětSmazat
 8. To jste na to přišli brzo že žádná demokracie neexistuje a je jen korporátní fašismus.

  OdpovědětSmazat
 9. PCR mi mluví, jak se tak říká, z duše. Chápou ti do "smartphounů" zahledění, že soukromí je podmínkou osobní svobody? Ne, dobrovolné marionety na nitkách spotřeby ve prospěch nesmyslného zisku ...

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Roberts , dnes jiz ani petrolej nehori jako kdysi !

  OdpovědětSmazat
 11. Článek se ptá " SVOBODO KAM JSI ODEŠLA ". Tak to se týká vas redakce NOV. REP.Proč neustále mažete příspěvky? Je zajímavé, že mažete pouze ty co nesouhlasí s vámi,ale sebe horší proruský blábol necháte. Vaše degenerace ruskem je až nepochopitelná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chceš, aby se tu exhibovali nevychovaní blbci?

   Smazat
 12. Svoboda, demokracie, právo, spravedlnost - ty za kapitalismu nikdy nebyly a tak ani nemohly odejít. To je jen iluze, že by uvedené atributy mohly být za diktatury kapitálu.Vždyť ty atributy se prodávají a kupují jako jiné zboží. Nejsou tedy ani na příděl a již vůbec ne rovně pro všechny lidi. Máš peníze, svobodu si koupíš, stejně jako bič na poddané. Nemáš peníze, co chceš? Snad jen trochu klamných her a plesnivý chléb.

  OdpovědětSmazat
 13. 11:33 Soudruhu, pak se ptám, kdy a kde se ta svoboda a demokracie vyskytuje, nenyslíš snad v socialismu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyl jsem nikdy soudruh, prožil jsem válku i celý "socík". V něm také "svoboda a demokracie" nebyla pro všechny, ale přece jen pro většinu, zatím co dnes je pro ty, kdo si ji mohou koupit a těch až tak mnoho není. Jak je svobodný nezaměstnaný či bezdomovec, co mají z "demokracie pro kapitál"? Exekutory a noclehárny pod mosty (mnohé, aby nebyla ostuda, museli vyklidit a přesídlit do "zeleně" a nebo kanálů), žebračenky a na druhé straně vybydlená sídliště asociály. Už jen to, že pilně kapitál učí 30 roků lidí nepracovat, je zvrhlictví - myslím, že bylo více svobody tam a tehdy, kde byla povinnost člověka živit se vlastní prací, než je tam, kde tato povinnost není. Nevidím svobodu ani demokracii tam, kde je podporován parazitismus ať kapitálu nebo asociálů.

   Smazat
  2. 14:35. opravdu ser reakce. Jak si na to přišel, že pán je soudruh. Problém bude ten, že jsi moc jednoduchý a tím pádem nerozumíš psanému textu. Pak samozřejmě se snažíš co nejvíc urazit toho, kdo ten pro tebe nesrozumielný text napsal. A hlavně ti nedochází /zase kvůli nedostatku inteligence) jak se ztrapňuješ.

   Smazat
 14. 14:35
  A po tom trapnohadrâku v Čechách nějaká demokracie je?????
  Kde jsi,byl do teď,na ozdravným pobytu na Mléčný dráze?:-)

  OdpovědětSmazat
 15. 14.45 Jseš hodně hloupej co.Ty myslíš,že před "hadrákem " by jsi psal něco proti tehdejšímu režimu jako dnes? Si snad děláš prdel, tehdejší a dnešní demokracie, zajeď si do Ruska tam něco kvákni proti PUTLEROVI a uvidíš tu ruskou demokracii BLBE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:03
   MNĚ STAČÍ TA DEBILOKRACIE UMĚLE DOTAŽENA OD UASSACKEJCH OKUPANTŮ.....NA TEN KSINDL SKUTEČNĚ NIKDO NEMÁ!!!!!!
   A TY ZE SEBE NEDĚLEJ VĚTŠÍHO DEMENTA,CHRCHLOVOLOTRKU!!!!!

   Smazat
  2. 15:11 VRCHOL DEBILITY SE OZVAL

   Smazat
  3. 15:24
   VRCHOLEM DEBILITY JE TVŮJ ZKURVENEJ FOTR!!!!!!

   Smazat
  4. 15:03 - legrační je, když idiot, který nikdy v Rusku nebyl, píše o "kvákání proti Putinovi". Prostě hlupák se pozná už během prvních dvou napsaných vět.

   Ale neodsuzujem me ho, je to jen hlava vylízaná českým(?) rozhlasem a českou(?) televizí.

   Smazat
  5. 15:31 To já zase mám důkazy, že tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách, vytahaným svetru s flaškou v ruce a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Taky nemám tyhle trapný loutky rád, ale neregistuju je, nepíšu vo nich a tím je nedělá slavnější než si zasloužej ...

   Smazat
  6. 11,31
   TY MÁŠ LEDA HOLOU PRDEL,KTERÁ JE VĚČNĚ PLNÁ VOCASŮ UZENÁČŮ Z AFRIKY,to je celej tvůj pohadrákovej úspěch,jebale kozomrdoviči!!!!!!!.-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Smazat
  7. 12:07 Omyl! To holé okolo čehož pravidelně prolétáš je přímo teplá prdel tohoto tvého ugrofinského vypouštěče! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   P. S.: Ty "vocásky" jsou jeho chmatácký prsty, který strká do otvorů těch dětiček!-DDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Smazat
  8. Je pruser nerozumět
   ......TEN TVŮJ KOZONRDÍ ZÁSTUP TO ŘVE NA CELÝ SEVERNÍ ČECHY....PREJ TEN HRBATEJ ZMRD ŘVE LA SCALA,TAK MY VŠICHNI MU LASKANA OUDA I PRDEL!!!!!!
   TAKŽE HEZKOU ZÁBAVU SCHEISSE ARCHLOCH!!!!!!!!:-)

   Smazat
  9. 19:04 Tak bohužel, ani nejnovější translator si ty tvý rudoskřeky nepřebere, šelomí pšouku! To je asi tím, že tě už zasáhl můj nový sprej vyvinutý vědci na likvidaci smrdutého plynu kterým si tvořen a kterému dali pracovní název putlérium! Není na rozdíl od novyčou nebezpečný, ale je velice otravný a zamořující!!

   Smazat
 16. rEDAKCE V 11:04 JSEM VÁM POLOŽIL OTÁZKU, PROČ NEJSTE SCHOPNI ODPOVĚDĚT!!!!!!!!!!!!!!!Čeho se bojite!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme odpovědět na tento blábol?

   Článek se ptá " SVOBODO KAM JSI ODEŠLA ". Tak to se týká vas redakce NOV. REP.Proč neustále mažete příspěvky? Je zajímavé, že mažete pouze ty co nesouhlasí s vámi,ale sebe horší proruský blábol necháte. Vaše degenerace ruskem je až nepochopitelná.

   Proč?
   Proč nás nutíte klesat na vaši úroveň?

   Smazat
  2. Já to řeknu asi tak: tohle celý vo tý cenzuře tu: Realita je taková, že židobolševik david se svým dvor(ákem)ním přicmrndávačm sněj o tom, že se stanou rudýma komisařema jako jim poobnej xindl v Rusku před 100 lety! A že tahle svoloč by tu pak rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jim tu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do kotle lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Smazat
  3. 21:22 Pane Dvořák, při vaší EENTELIGENCI TO NENÍ ODPOVĚĎ. Co je klesat na moji ůroveň? Na vaši ůroveň už nikdo nemůže níže klesnout . Proberte se vašimi příspěvky, několik dní, týdnů dozadu, neustále to samé, chvála Ruska,dehonestace Západu. Znovu opakuji, Na vaši uroveň klesnout, to snad ani už nejde.Proruskej hlupák, plus bývalý STBák jako vy,co jiného čekat. NezapomeŇte mazat.

   Smazat
  4. 15:41
   UDAVAČ A kámoš StBáků byl především ten zdechlej KSINDL Havel,kterej se DRZE OMLOUVAL FAŠISTŮM A JEJICH POSKOKŮM ZA ODSUN.....POSMRTNĚ TO HOVNO ZHEBLÝ DOSTALO SVATOVÁCLAVSKOU ORLICI!!!!!!!!!!

   Smazat
  5. 16:06 Problém ovšem je že tomu zrzavýmu Chrchloj ve vytahaným svetru s lahváčem v ruce vděčíš za to žes neskončil po zásluze takhle!:-))))))) - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  6. 15:42
   TO JE TVŮJ ZÁSADNÍ OMYL,TY UDAVAČI WALESO MU VDĚČÍŠ,JÁ NIC.....MAXIMÁLNĚ KOANEC DO SRAČKOHUBY KOLABORANTSKÝ!!!!!!

   Smazat
  7. Jakejže konec? Sotva, u nás v Evropě maj lidi proti putlerprdům ústní spreje, nežijem někde v zaostalým Chujlostánu!-)))))))

   Smazat
 17. Vážení spoluobčané, neklesejte na mysli, jsme učenlivý národ podívejte se, jak rychle jsme se naučili závidět a nenáviďět. Dnes už přestává platit - co Čech to muzikant, ale brzy bude platit - co Čech to udavač, nebo alespoň - co Čech to cenzor,nebo kádrovák.

  OdpovědětSmazat
 18. 9:28 Lépe tak a v luxusních poduškách obklopen jsa osobním personálem, než někde pod mostem jako každá komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu a jeho vorující židobandy ...

  OdpovědětSmazat
 19. 8,14
  Rozsivka si zase čmáře ty svoje 100000x vojetý kokotiny z velvysranectví nesvéprávnýho zrzavce Lumpa.....no jo,nas nic lepšího se ten podpantofel z Fuckingtownu už nezmůže,nemá vod vobřezanců dovoleno ani se jít normálně vysrat,KABRŇÁK PROLHANEJ:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radši místo toho skřehotání tu jim koukej krejt záda!:-) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.