Reklama

sobota 15. září 2018

Sýrie - USA oznámily absurdní plán na neomezenou okupaci

15. 9. 2018    Moon Of Alabama, překlad Zvědavec
Fáze 1: hromadit pánské spodky; Fáze 2: ?; Fáze 3: zisk
Nový americký plán je tento: 1. okupovat severovýchodní Sýrii po neomezenou dobu, 2. ???, 3. Írán odejde ze Sýrie a „režim“ v Damašku padne: Prezident Trump, který před pouhými pěti měsíci řekl, že chce „odejít“ ze Sýrie a brzy přivést americké jednotky domů, souhlasil s novou strategií, která na neurčitou dobu podpoří vojenské úsilí a zahájí větší diplomatický tlak, který má vést k dosažení cílů USA, jak uvedli vysocí představitelé Ministerstva zahraničí.
Ačkoli byly vojenské akce proti Islámskému státu téměř ukončeny, administrativa nově definovala své cíle, zahrnující odchod íránské armády a zprostředkujících složek ze Sýrie, a ustavení stabilní vlády, která nebude hrozbou, a bude přijatelná pro všechny Syřany a mezinárodní společenství.

Prvním důležitým krokem „diplomatického tlaku“ je zabránit bezprostředně hrozící operaci syrské armády proti skupinám, které se připojili k al-Kájdě, v provincii Idlib:

Přestože Spojené státy souhlasí s tím, že tyto síly musí být zničeny, odmítají „představu, že tam musíme jít... vyčistit od teroristů, většina lidí bude bojovat... nejsou to teroristé, ale lidé, bojující v občanské válce proti brutálnímu diktátorovi,“ stejně tak miliony civilistů, řekl [zvláštní americký zástupce pro Sýrii, James] Jeffrey. Místo toho Spojené státy vyzvaly ke spolupráci s ostatními externími aktéry.
„Začali jsme používat nový jazyk,“ řekl Jeffrey, když se zmínil o předchozím varování před použitím chemických zbraní. Nyní, jak oznámil, Spojené státy nebudou tolerovat „útok. Tečka“.
 Jeffrey právě navštívil Turecko. Záměrem bylo upevnit nesouhlas Turecka s nadcházejícím útokem v Idlibu. Výsledkem byl plán, který turecký prezident Erdogan dnes prezentoval na summitu s ruským prezidentem Putinem a íránským prezidentem Rúháním v Teheránu. Plán zahrnoval:
Prodloužení klidu zbraní v deeskalační zóně
12 ozbrojených skupin, včetně Hayat Tahrir al-Sham, má být rozpuštěno
Turecko vycvičí novou povstaleckou skupinu, která bude pod tureckým velením ovládat Idlib
Skupiny, které odmítají, budou cílem protiteroristických operací
...
Tento plán je nesmysl (http://www.moonofalabama.org/2018/09/syria-un-us-want-to-delay-idlibs-liberation.html). Jedná se o kopii seznamu úkolů, který byl předán Erdoganovi, když byla zřízena deeskalační zóna v Idlibu na začátku léta, v astanském formátu. Erdoganovi se nepodařilo plán provést. Teroristická organizace Hayat Tahrir al-Sham (HTS) stále ovládá provincii Idlib. HTS stále odmítá zrušit svou organizaci. Pozorovatelské pozice, které Turecko zřídilo kolem Idlibu, jsou stále závislé na dobré vůli teroristů HTS a ochrany z jejich strany.
Erdogan nemá žádný způsob, jak tento plán realizovat. Proto dnešní summit v Teheránu skončil pokryteckým prohlášením (http://www.president.ir/en/105972). Nepodařilo se pro Idlib vymyslet žádný společný progresivní postup.

Klikněte pro zvětšení

Sýrie a její spojenci Rusko a Írán by měli pokračovat se svým plánem a vyčistit Idlib od teroristů. USA jen blafují, nemají žádné reálné prostředky, aby jim v operaci zabránily. Pokud by to zahrnovalo jakýkoli útok USA na syrské a ruské jednotky, pravděpodobně by došlo k eskalaci konfliktu mezi jadernými mocnostmi. To je riziko, které americká armáda nebude ochotná podstoupit. Dobře ví, že americké jednotky, které jsou nasazené v Sýrii, jsou vůči útokům zranitelné.

USA nyní vykřikují (https://medium.com/@caityjohnstone/psychic-nikki-haley-if-there-is-a-future-chemical-weapons-attack-assad-did-it-909394df2bc0), že bezprostředně hrozí chemické útoky ze strany syrské armády proti „civilistům“ v Idlibu:
Pokud chtějí pokračovat v cestě převzetí moci v Sýrii, mohou to udělat,“ řekla Nikki Haleyová na dnešní tiskové konferenci OSN, aniž by vysvětlila, jak může jediná uznávaná vláda země „převzít moc“ v zemi, kterou sama řídí. „Avšak nemohou to udělat chemickými zbraněmi. Nemohou to udělat a zaútočit přitom na svůj lid. My jim na to neskočíme. Pokud budou použity chemické zbraně, přesně víme, kdo je použije.

Pokud dojde k chemickému útoku, USA budou vědět, kdo to udělal, protože samy dodaly chemické látky teroristům. Syrská armáda samozřejmě nepoužije žádné takové zbraně. Sun Zi nikdy takovou radu neposkytl:


Když je tvůj nepřítel téměř poražen, a konečné vítězství je na obzoru, otrav plynem svůj/ vlastní lid, aby národy větší, než je ten tvůj, zasáhly a zničily tě.“ Sun Zi, Umění války

Chemická válka je neúčinná. To je důvod, proč všichni souhlasili s jejím zákazem. Stejně jako ve východní Ghútě, USA zjevně opět plánují zfalšování „chemického útoku na civilisty“, aby měly propagandistickou záminku k útoku na syrské jednotky.
Zítra ruská flotila dokončí svůj manévr ve východním Středomoří. Všechny jednotky syrské armády zaujaly své pozice pro zahájení operace v Idlibu a jsou připraveny. Dělostřelecké a letecké síly jsou zformovány a nějakou dobu již provádějí operace. Jakýkoli odklad by nyní pouze zhoršil připravenost vojsk a poskytl Spojeným státům více času na zavedení protiopatření.

Zdá se, že to ruský prezident Putin pochopil. Na tiskové konferenci na summitu v Teheránu řekl: 
Pokud jde o příměří, považujeme to za nepřijatelné, když pod záminkou ochrany civilního obyvatelstva chtějí stáhnout teroristy, aby nebyli vystaveni útoku, a zasadit ránu syrským vládním jednotkám.
Rusko nemá náladu na kompromisy. Varovalo americkou armádu, že brzy zahájí operaci proti teroristům ISIS, které jsou pod ochranou malé americké posádky v Al Tanf. Tito ozbrojenci nedávno zahájili další pokus o opětovné získání Palmýry, ale byli chyceni a poraženi dříve, než mohli dosáhnout svého cíle:
Stížnosti Ruska na přítomnost potenciálních teroristů z al-Kájdy nebo ISIS v deeskalační zóně nejsou nové, zdůrazňují představitelé USA. Avšak s tím, jak hrozí bezprostřední útok ze strany jednotek syrského režimu za podpory Ruska na severu provincie Idlib, mají obavu, že by to Moskva mohla považovat za optimální čas na to, aby vedla více útočných operací.

A to je právě problém nové strategie USA v Sýrii. Pozice v Al Tanf je neudržitelná. USA by tam mohly poslat celou brigádu, včetně protileteckých systémů, ale stále by byla příliš zranitelná. To je důvod, proč dnes USA zahájily cvičení, zaměřené na záchranné akce a exfiltraci (tj. evakuace tajných agentů a informátorů z nebezpečného území, pozn. překl.) v Al Tanf. Toto místo je příliš daleko od jiných amerických obranných systémů, aby odolalo útoku.
Na severovýchodě Sýrie jsou pozice USA podobně ohroženy. Od začátku srpna byly přivezeny zbraně a vybavení v 1 900 nákladních vozech pro jejich kurdské zástupce - Syrské demokratické síly. Saúdové se zavázali, že zaplatí nějakou částku za rekonstrukci, a USA jistě doufají, že tam budou využívat ropná pole, aby mohly financovat budoucí okupaci. Brzy jistě vyhlásí „nezávislou“ regionální vládu, která však bude plně pod jejich kontrolou.

Ale Turecko je proti takovému zplnomocnění Kurdů. Zásobovací trasy přes Irák jsou zranitelné. Populace je rozmanitá, a mnoho syrských Arabů nechce být podmaněno Kurdy/USA. Budou odolávat sektářské a etnické čistce, kterou mají Kurdové v plánu. To snadno umožní vyprovokovat guerillovou války proti americkým okupantům a jejich zástupným silám. Co se stane, až americké síly utrpí vážné ztráty na životech?

Přítomnost Spojených států v Sýrii je nákladná hromada pánských spodků bez šance, že by ji někdy přeměnily na zisk. Byla to Trumpova chyba, že se nechal nalákat na líbivé řeči neokonzervativců a sionistů, kteří ho k tomuto plánu dotlačili. Trump je ten, kdo bude muset zaplatit politickou cenu.


Syria - U.S. Reveals Underpants Plan For Indefinite Occupation vyšel 9. zaří 2018 na ICH. Překlad v ceně 445 Kč Zvědavec.

22 komentářů :

 1. No necháme se překvapit, zda Putin dodrží slovo a zasáhne.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drazi lidovi komentátoři,víte že vám jde o kejhák?

   a budete konečně bojovat o ten MIR?
   Pokud se mi to povede,nebude to hned smazáno tak se podivejte,poslechněte,napište zda to funguje a začněte s modlitbami

   https://www.youtube.com/watch?v=ySKkEDGL_Aw

   Co vy všichni na to?

   Vymazat
  2. Aha , brutalni diktator je pro USA a zapad kazdy kdo odporuje fasistickemu teroru ISIS and Al Qaeda hrdlorezu /Putin uz je davno Hitler/.. Kteri jiz vedou teroristickou valku proti lidem v Evrope od 2015 . Teroriste kteri zorganizovali 9/11 jsou "hrdinove" co bojuji proti zvolene vlade Syrii. Kolik asi nobelovych placek dostanou za ty masakry , sekani hlav , taky Usakum atd..??
   Rusum staci jen pockat , protoze zapad se rozklada a spolehlive zevnitr , jsou to predevsim krvelacne feministky, ktere zacaly tim , ze jezdily do Afriky se "seznamovat" s gorilama a simpanzema , to se stalo modou a trendem a ted je lakaji do EU.
   Jak se to chova jako zbesile zvire tak to je nejlepsi a to zboznuji nekonecne jako kdysi Hitlera..Nic noveho..

   Vymazat
  3. DRAZI BUCHTICI,KKYŽ NEBUDETE PŘIPRAVENI K OBRANĚ

   vlasti brzy půjdete sbírat atomové hřiby a ty jsou proklatě jedovaté a ne,že ne ANO!

   http://www.nwoo.org/2018/09/09/stanovisko-republikoveho-velitele-zemske-domobrany-k-clanku-mf-dnes-ze-dne-1-9-2018/

   Vymazat
 2. Doufám, že V. V. Putin nezapomněl na to, co jej v mládí naučila leningradská ulice.
  A sice: že když je pranice neodvratná, neváhej a udeř, byť i jako první.
  A že tedy i neodvratně udeří. Brzy ...

  OdpovědětVymazat
 3. Me by zajimalo, kolik lidi vazne veri tomu, ze Asad pripravuje chemicky utok. Mozna zamoreni 10 km fronty by melo vojensky vyznam, 1 kanistr chloru kazde 3 mesice asi ne. Utok pry ma byt proti civilistum. Kobercove bombardovani Drazdan melo zlomit vuli Nemcu pokracovat ve valce; 0,3 kanistr/mesic asi vuli dzhadistu nezlomi. Asad to tedy asi dela z cireho sadismu (tak nam to ostatne mainstream lici). V tom pripade to nemusi delat v Idlibu. Bylo by pro neho jednodussi delat to v oblasti, kterou uz ma pod kontrolou. Mohl by napriklad klidne otravit nekolik tisic lidi v Aleppu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děláte si z toho srandu, ale ani můj selský rozum mi neříká, proč by měl použít chem. zbraní zrovna proti civilistům, když jej před nekolika lety Rusko přesvědčilo, aby je nechal zničit a jistě mu dali nějaké záruky bezpečnosti, proti násilnému ovládnutí Sýrie.
   To že USA a další váleční štváči nehledají jiné důvody pro intervenci je jenom důkazem jejich arogance a namyšlenosti, ale tady zřejmě narazili.

   Vymazat
  2. Pouze BLB může věřit

   Vymazat
 4. Když padne Trump, jediná hráz mezi námi a velkou válkou, válka se stane nevyhnutelností. Nechat se vlákat do syrské pasti byla chyba. Měl udělat to, s čím šel do voleb, odejít ze Sýrie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americký Hitler vládne z Deep state za FEDem. Viditelný president USA je pouze více či méně neposlušný maňásek kterému je dovoleno realizovat se pouze v podružnostech... ale jinak musí držet hubu a krok. Jinak impeachment, nebo rovnou Kennedyzace.

   Vymazat
  2. Trump je pouhý pohůnek jeho židovských pánů, chlastá 20 diet pepsi denně a čumí na deset flat screen aby viďel jak ho lidi milují,NOT!

   Vymazat
 5. Doufám že Sýrie a Rusko tu teroristickou sebranku vyčistí jak americkou tak muslimskou.

  OdpovědětVymazat
 6. Je pozoruhodné, jak se militantní psychopaté elity USA snaží zničit svůj stát tím, že se snaží o neustále ničení jiných států. Již nyní je reálné zadlužení USA nesplatitelné a reálná hodnota aktiv oproti udávané sotva poloviční.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdo Vám to nakukal že budou ty dluhy platit? Zkuste beknout a už na Vás pošlou exekutora = armádu a ta vás dostane do doby kamenné a ještě budete platit všechny jím vzniklé náklady i s lichvářskými úroky tj navěky.

  OdpovědětVymazat
 8. No není ta America ůžasná?, zvolili si šaška s přehazovackou za Presidenta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby tam vládl tak by to byla sranda. Takhle je to možná poslední fraška pro lidstvo.

   Vymazat
 9. Gog a Magog,Pán řekl, přivedu velké národy do jednoho ůdolí kde svedou poslední válku. Těšte se lidičky, bude sranda. Nukleární sranda, teplota 2000°c

  OdpovědětVymazat
 10. Jedine vrátiť Sýriu z pred roka 1923, a obnoviť zaniknuté územia.

  Alebo zfederalizovať Sýriu na Alavitsko, Alepo, Drúzsko, a Damask, a tiež AO Rojava z Kurdským obyvateľstvom.
  Možno ak bi bola Sýria federálny štát, tak by sa situácia líšila úplne inak.

  Pražská Jar v Arabskom svete nevyšla. Muhamada Kaddafiho zavraždili obyvatelia Kyrenaiki. V Egypte prevzala moc po vzore Turecka Egyptská armáda. V Sýrii sa nepodarilo zvrhnúť legitimného prezidenta Asada, tak tam posielajú Americkú pomoc na nelegálne prevzatie moci v Sýrii.
  V Jemene jedno vieroviznanie prevzalo moc, na úkor iného vieroviznania, a to už Saudská Arábia nemohla strpieť, a tak proti Šítom nasadila Sunitou a Wahabistou.
  Asi bolo chybou zjednocovať Jemen do jedného štátu. Sekulárny Južný Jemen mal ostať samostatný, a diane u severného suseda by sa ho možno nedodtklo.

  OdpovědětVymazat
 11. Nějak ta syrská ropná naleziště musejí zabezpečit před Putinem a před Asadem. A bude opět dostatek americké ropy z břidlic pro celou Evropu, v Turecku už několik let zahálejí stovky cisternových vozů na odvoz ukradené syrské ropy. Dříve ji kradl Islámský stát, brzy to bude dělat rovnou americká armáda :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Kdepak jsi Honolulu abys nás OSVÍTIL svým superiorním intelektem, podař nás jak je ten Trump mírotvúrce, von se nám Trump pokakal, že? Ješte jsi pyšný že jsi toho kreténa volil? Že Rosťo Hedvíčku.

  OdpovědětVymazat
 13. Ne nadardmo se říká:"Když Perun doustí i sukovice spustí".
  Na Hovnolulanohedvíčka a jeho vymyškovanou senkrovnu na krku se spustila místo sukovice nejspíš VŠECHNA SVĚTOVÁ VELEHORSTVA!!!!!!!.-))))))

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.