Reklama

pondělí 24. září 2018

Syrsko-ruské vítězství je jediný způsob, jak pomstít izraelsko-francouzské údery

Letoun radiolokačního průzkumu Il-20
Tony Cartalucci
24. 9. 2018  GlobalReasearche, překlad Zvědavec
Západní a ruské mediální zdroje oznámily, že 17. září došlo k údajnému společnému útoku izraelsko-francouzských sil na Sýrii. Tohoto útoku se zúčastnily izraelské válečné letouny a francouzské fregaty, operující ve Středozemním moři u pobřeží Sýrie. Během útoku zmizel z radarů ruský průzkumný letoun Il-20 se 14 členy posádky na palubě.

Útok okamžitě přiměl komentátory, analytiky a odborníky k tomu, aby se dožadovali okamžité odplaty vůči nevyprovokované vojenské agresi, a navíc varovali před tím, že pokud Rusko nezareaguje, bude vypadat jako slabé. Někteří komentátoři dokonce vyzvali ruského prezidenta Vladimira Putina, aby rezignoval.

Není to první provokace


Přesto útok připomíná sestřelení ruského bojového letounu Tureckem v roce 2015 - po němž se objevily podobné výzvy k odvetným opatřením, společně s obdobným odsouzením Ruska, že je „slabé“. A přesto se vytrvalý a metodický přístup Ruska (od roku 2015) v rámci pomoci Sýrii v zástupné válce s USA-NATO-GCC (Rada pro spolupráci arabských států v Zálivu) a Izraelem mnohonásobně vyplatil.

Rusko později pomohlo Sýrii při znovudobytí Aleppa na severu země. Palmýra byla také znovudobyta a očištěna od tzv. Islámského státu, který se zformoval v Sýrii a Iráku (ISIS) - Homs, Hamá, Východní Ghúta a Daraá na jihu země byly také vysvobozeny - takže prakticky celé území západně od Eufratu se dostalo pod kontrolu Damašku.

Ve skutečnosti Rusko a jeho spojenci dosáhli téměř úplného vítězství, přičemž ignorovali četné provokace ze strany USA-NATO-GCC a Izraele, a prostě se jen zaměřili na úkol, který spočíval v systematické obnově bezpečnosti a stability národa, který se potýkal s mnoha konflikty.

Syrské síly, podporované Ruskem, jsou nyní připraveny poblíž Idlibu. Rovnováha sil, která byla dosud vychýlená, se nyní změnila ve prospěch Damašku, takže dokonce i Turecko začalo s Ruskem vyjednávat ohledně posledního zbývajícího území, které je dosud v držení zástupných sil Západu.

Realita západních provokací


Sýrie a její spojenci vyhrávali tuto proxy válku pro budoucnost národa ještě před tím, než Izrael a Francie zaútočily, a stále ji vyhrávají v důsledku společného útoku. Sýrie přestála stovky takových útoků - velkých i malých - během posledních 7 let.

Izraelské válečné letouny operovaly na dálku za použití distančních (standoff) zbraní. Francouzské rakety, které byly vypáleny z fregat, také představují distanční strategii, vyhýbající se riziku přeletů nad územím Sýrie, kde by je mohla zaměřit nebo sestřelit vzdušná obrana Sýrie.

Moderní válečná doktrína připouští, že válku nelze vyhrát jen za pomoci vzdušných sil. To znamená, že samotné bojové lety, vykonávané nad národem, jenž byl vytýčen jako cíl, nemohou dosáhnout vítězství bez pozemních sil, které zezdola koordinují vzdušné síly. Jestliže není možné, aby samotné vzdušné síly dosáhly vítězství, potom je úsilí distančních vzdušných sil dosáhnout vítězství ještě zbytečnější.

Možná existuje ještě další motiv, který stojí v pozadí mnohonásobných útoků Západu. Moderní elektronická válka zahrnuje detekci a bránění systémům protivzdušné obrany. Pokaždé, když je aktivován systém protivzdušné obrany, lze zjistit jeho polohu a vlastnosti. I když jsou systémy protivzdušné obrany mobilní, informace, které jsou poskytnuty během provokace ve snaze odhalit a vypálit na cíle, jsou pro vojenské plánování neocenitelné.

Kdyby mělo Rusko nasadit během provokací nejsložitější systémy protivzdušné obrany, poskytlo by tak Západu kompletní obraz jak své technologie obecně, tak rozmístění obranných systémů speciálně v Sýrii, a pokud by se měl potom Západ rozhodnout, že provede rozhodující vzdušný úder v plném rozsahu, mohl by to udělat mnohem efektivněji.

Přesně tohle se Spojeným státům podařilo v roce 1990 během operace Pouštní bouře, když čelily hrozivé vzdušné obraně Iráku. Počáteční vzdušné akci předcházelo použití zhruba 40 dronů 40 BQM-74C jako terčů, které posloužily jako lest, neboť irácká letecká obrana aktivovala zařízení, které stále monitoroval americký letoun pro radioelektronický boj, letící podél irácko-saúdské hranice. To, že USA tehdy překonaly vzdušnou obranu Iráku, lze připisovat spíše odhalení rozmístění iráckých protivzdušných systémů a zjištění jejich charakteristik, než nějaké „tajné“ technologii.

Vzhledem k tomu, že proti Sýrii byly provedeny stovky provokací, můžeme předpokládat, že někde mezi nimi došlo k vážným pokusům o elektronické monitorování a průzkum. Můžeme také předpokládat, že kompetentní ruské vojenské velení si toho bylo vědomo a přijalo patřičná opatření k tomu, aby zabezpečilo rozmístění a schopnosti hlavních systémů protivzdušné obrany do té doby, dokud jejich odhalení nebude nezbytně nutné.

Nejlepší pomstou bude vítězství nad aliancí NATO


Je těžké se smířit se sestřeleným syrským a ruským letadlem nebo oběťmi na straně syrských jednotek a jejich spojenců na bojišti, aniž by člověk neměl touhu po okamžité odplatě. Přesto je nutné mít na paměti, že okamžitá pomsta zřídkakdy dobře slouží dlouhodobým strategiím, vedoucím k vítězství.

Starověký čínský válečník a stratég Sun Zi ve svém nadčasovém pojednání “Umění války“ varoval současné i budoucí generály před nebezpečím podlehnutí emocím na úkor zdravé strategie. Uvedl:

- Nepřesouvejte se, dokud neuvidíte výhodu; nepoužívejte své vojáky, ledaže byste tím něco získali; nebojujte, dokud nebude pozice kritická.
- Žádný vládce by neměl posílat své vojáky na bitevní pole jen proto, aby rozehnal svou zasmušilost; žádný generál by neměl vést bitvu jednoduše z uraženosti.
- Pokud je to kvůli vaší výhodě, učiňte krok kupředu; pokud ne, zůstaňte tam, kde jste.
- Hněv se může za čas změnit na radost; rozmrzelost může být vystřídána spokojeností.
- Ale království, které bylo jednou zničeno, nemůže být nikdy znovu oživeno; ani mrtví nemohou být znovu přivedeni k životu.
- Osvícený vládce je proto opatrný, a dobrý generál je zcela obezřetný. To je způsob, jak uchovat zemi v míru, a nedotčenou armádou.

Pro Rusko by to nebyla výhoda, kdyby potopilo francouzské fregaty nebo odhalilo kompletní schopnosti systémů protivzdušné obrany při sestřelení hrstky izraelských bojových letounů, aby uspokojilo choutky veřejnosti po okamžité pomstě, nebo ochránilo neexistující představy o ruské neporazitelnosti.

Místo toho je pro Rusko výhodou jednoduše vyhrát tuto proxy válku v Sýrii. Stejně jako v roce 2015 - kdy bylo Rusko vyzýváno k tomu, aby okamžité pomstilo ruský válečný letoun, který Turecko sestřelilo - Sýrie, Rusko a Írán budou pokračovat pomalu a metodicky, aby zabezpečili území Sýrie před zahraničními zástupnými silami, které se snaží rozdělit a zničit zemi, vpadnout do Íránu, a které by se nakonec snažily dostat i do jižního Ruska.

Pomstít mnohočetné provokace je mnohem méně důležité, než celkové vítězství v Sýrii. V sázce je osud Sýrie jako národa, íránská bezpečnost a stabilita coby výsledek, a dokonce i sebezachování Ruska. Úžasná zodpovědnost těch, kteří naplánovali a dosáhli postupného vítězství Sýrie nad zástupnými silami - které jsou podporovanými největšími a nejsilnějšími ekonomikami a vojenskými silami na Zemi - by mohla být výrazně podpořena veřejností, která je schopná chápat rozdíly mezi krátkodobým uspokojením a dlouhodobým úspěchem, a také fakt, že ti prvně jmenovaní zcela jistě a bezhlavě ohrožují ty posledně jmenované.

Největší možnou „pomstou“, která může být vykonána proti těm, kteří vyvolali tuto válku proti syrskému lidu, je jejich absolutní a úplná porážka.


Syrian-Russian Victory Only Way to Avenge Israeli-French Strikes vyšel 19. září 2018 na Global Research. Překlad v ceně 441 Kč Zvědavec.

29 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Putin to má promyšleno, spolu s generály, velmi dobře promyšleno. Systematicky zatlačuje Západ do moře. Dobře dělá.

   Smazat
 2. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zverejneno-video-bilych-prileb-s-inscenaci-chemickeho-utoku-v-idlibu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zveřejnili ho ti nepraví, měla to přece být profašounská ČT a nikoliv syrská agentura SANA :-)

   Smazat
 3. Skvělý článek, ale pocit bezpráví a bezmoci je silnější než racionální uvažování. Ale nakonec se musejí vášně uklidnit a snad se dočkáme úspěchu.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak to bude skvělý článek těmi provokacemi už západní džihádisté Sýrii nedobudou.

  OdpovědětSmazat
 5. Sýrie by měla pozvat bratry z Činy , a kdyby byli ve křížku s Amikama ,tak jakých 300 milionu je pro ně nic není, ale do Ameriky by se museli vrátit původní obyvatelstvo !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Číňané tam určitě jsou a jen sledují. Musí. Nemohou si dovolit žádný střet, kde by mohli uztrpět nějakou ztrátu. Musí se velmi dobře připravit. Tudíž skutečně nepochybuji, že tam jsou jako pozorovatelé !

   Smazat
 6. Ano, to, co uvádí autor Cartalucci, dává smysl ...

  OdpovědětSmazat
 7. Dobrá úvaha. Ruské možnosti nejsou neomezené. Se svými zdroji, nejspíš dosahuje maxima možného. Důležité je vydržet, ne ohromit nějakou akcí, i když i to má svůj význam. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Ten autor článku je totální magor.Tak větší sračku a blábol jsem ještě nečetl.NAJLEPŠÍ POMSTOU BUDE VÍTĚZSTVÍ NAD ALIANCÍ NATO KDO A ČÍM? CHICHICHACHACHOCHO Tak, takového blba, co se vyblil v tom článku se jen tak nevidí.A místní.kremloboti hýkají radostí.Dokonalá souhra PRORUSKÝCH IDIOTU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní24. září 2018 15:18
   Autor to napsal dobře. V Sýrii bojuje Západ proti Rusku. Jsou-li to Západem vyzbrojené skupiny, nebo západní dobrovolnické jednotky, nebo přímo americké vojsko, těžko rozlišovat. Autor to nazval NATO. Ačkoliv nevyhlašují válku (netroufnou si vzít na sebe odpovědnost za následky, nepředvídatelné eskalace), tak stále v Sýrii dělají problémy. Přičemž stále obtížněji nacházejí nějaký rozumný důvod svého působení v Sýrii. I to odebírání možnosti zdůvodnění, své přítomnosti, je vítězství protistrany.
   Ta protistrana je legální vláda a armáda Sýrie, iránské gardy, ruské letectvo a turecká armáda. Pokud vidíte rozpor v tom, že Turecko je členem NATO, tak v tom je právě ta frajeřina řešení proasadovských spojenců. P.K.

   Smazat
  2. 15:33 Jak si představujete legální armádu, která společně s Rusem vyvraždí 500 000 nevinných civilistů, to jste tak trochu mimo co.Zdejší tupá proruská pakáž zase perlí.

   Smazat
  3. 15:51
   Můj Bože,proč ses na poslední chvíli rozmyslel a nedal tomu hovadu do vínku IQ alespoň velikosti DNEŠNÍHO DATUMU!!!!!!????

   Smazat
  4. Anonymní24. září 2018 15:51
   Já jsem tam nebyl a Vy zřejmě také ne. Nechápu, proč by někdo vraždil nevinné civilisty. Chápu, že někdo někoho nařkne z vraždy nevinných civilistů. A pokud tento někdo, má monopol na sdělovací prostředky, tak řada blbečků to považuje za pravdu. P.K.

   Smazat
  5. 15:51 rád bych se dozvěděl, kde jste onen údaj o vyvraždění 500 000 nevinných civilistů sebral. Rád bych se dozvěděl, kdo a jakým právem rozhodnul, že Asad, Kaddáfí, Sadám, Miloševič, Noriega atd. atd. "musejí jít..." i za cenu vojenských zásahů a potom vojenských základen na cizím státním území. To mi račte vysvětlit a potom teprve mluvte o mrtvých. Demagogu.

   Smazat
  6. 18:05 Celkem dobře jste zmapoval ty teroristy a vrahy vlastnich lidí od ASSada ....až po Noriega. Jeden větší vrahoun vedle druhého, ale Miloševič rozpoutal největší genocidu v bývalé Jugoslavii, taky osud rozhodl, jak měl.

   Smazat
  7. 16:09 Jak takovej blb bez datumu, vůbec muže rozdávat rozumy. Těch 500 000 mrtvejch lidí zmasakroval kdo IDIOTE, ASI MEDVÍDEK PŮ CO KRETENE, BYL TO rUSÁK SPOLEČNĚ S VRAHEM assadem blbe.

   Smazat
 9. 15:18
  HEIM INS REICH!!!!!!
  Tak se ty KOZOMRDOVIČI z uASS VELVYSRANECTVÍ spakuj a táhni,tady tě nikdo TY INCESTNÍ POTRATE NEVOBREČÍ!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, v klidu zajeď zpátky, putlerskej pšouku, co se furt vysouvá z lejnolíhně tohodle škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a odtáhni za nim do toho Rusácka. Třeba ti tam poskytnou nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele lžinegerskej mongoloide! :D:D:D

   Smazat
  2. 8,47
   Hele ty prvoku,ve Fuckingtownu ti začali stavět novou ulici....jemnuje se VIA DEBILOZA POBLITIKA,TAK SI ZABAL VĚCI A TÁHNI ZA TÍM ZMAGOŘENÝM NEVÉPRÁVNÝM LUMPEM,KTEREJ SE BEZ DOZORU Z TEL-AVIVU SÁM ANI NEVYSERE!!!!!!!!.-DDDDDDDDDDDDDD

   Smazat
  3. 8:55 Héééééééééééééééj blbe už jsi vyhulil své slepici kloaku, né, tak misto toho čmárání to udělej.

   Smazat
  4. 14:59
   Tam je obsazeno,máš tam celoroční ksichtu TY,fluse se sračkopalicí místo hlavy!!!!!!!!!!!:-DDDDDDDDDD

   Smazat
  5. Nepřete se rudí a modří pšouci a zajeďte tu do lejnolíjně této či oné každopádně ale ohavné buďto ugro- tu či jindy negro-finské žůžovky! Jéééééé, pane šeditelííí!!!!!!!!!!:-DDDDDDDDDD

   Smazat
 10. 15:51 lidi neblbněte, do služby nastoupil Josef Vyskočil (15:51), alias Pepek Vyskoč a vy zase naskakujete na jeho provokace, kašlete na něj, je to retardovaný magor

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. i 15:18 je Pepek a nedivil by se, kdyby i sám sobě odpovídal (viz 15:27) :-)

   Smazat
 11. S pacientem s rozkládajícím se mozkem, v deliriu, a s prstem na spoušti, se holt musí krajně opatrně.
  Ani nejlepší terapeut to nemá jisté.
  Ještěže nejlepší je u toho.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 12. Rusko mělo adekvátně reagovat. Jak Amíci, tak žiďáci jsou tradičně zbabělí až hanba, útočí jedině tehdy, když mají jistotu úspěchu. A proti Rusku ji nemají. Putin jasně řekl "Nač má existovat Země bez Ruska?"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už přes 100 let to tak je a nikdo se z toho taky nepotento ... i když je fakt že to stojí za velký kulový a tyhle dvě coury se tomu chechtaj - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/0_905a%D0%BB%D0%B411.png

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.