Reklama

středa 5. září 2018

Tah USA v Gibraltaru je odsouzen k fiasku: Rusko odvrátilo opětovný úder západní koalice v Sýrii ...

Ilja Alexandrov
5. 9. 2018    politpuzzle
Rusko zareagovalo na vplutí jaderné ponorky Spojených států do Gibraltaru a vyslalo k pobřeží Sýrie protiponorková letadla. List Gli Occhi Della Guerra dospěl k závěru, že samotná skutečnost, že Rusko má protiponorková letadla, neumožňuje Státům, aby otevřeně obešly oblasti cvičení a neočekávaně z ponorek udeřily. Musí buď podniknout jiné kroky k dosažení svého cíle, nebo bude Moskva považovat příkrý útok na arabskou republiku jako vojenskou hrozbu pro Rusko ...


Příchod americké jaderné ponorky do Gibraltaru vyvolal u Moskvy odvetnou reakci. Podle italského listu Gli Occhi Della Guerra byla k břehům Sýrie přisunuta ruská protiponorková letadla.

Poznamenejme, že jde o příchod do Gibraltaru strategického nosiče raket Newport News. Právě ten upoutal pozornost řady zahraničních médií. Poté, co byla americká ponorka zpozorována Ruskem, rozhodla Moskva o začlenění dvou protiponorkových letadel Tu-142MK do letecké skupiny, poslané na pobřeží SAR.

Podle oficiálních údajů Kremlu budou oba stroje propracovávat scénář hledání ponorek potenciálního nepřítele na východě Středozemního moře. Turbovrtulové Il-38 s podobnou funkčností, ale s užším spektrem možností, budou vykonávat pomocné činnosti.

Podle autora publikace Lorenza Vita je počet těchto letounů v seskupení ruských sil u pobřeží Sýrie doposud neznámý. Pokud jde o americkou ponorku v Gibraltaru, vybavenou raketami Tomahawk, zde si Rusko dobře uvědomuje záměry USA. Fakticky odsoudilo tento tah Američanů k fiasku.

Jde o to, že k podobným událostem došlo již dříve, když Státy v dubnu letošního roku zasadily Sýrii raketový úder ze Středozemního moře. Tentokrát Moskva nepřipustí tak "příkré kroky" ze strany Američanů a jejich koaličních spojenců. Právě z tohoto důvodu zahájila rozsáhlé námořní cvičení na přístupech k břehům SAR, jsou přesvědčeni analytici.

List Gli Occhi Della Guerra dospěl k závěru, že samotná skutečnost, že Rusko má protiponorková letadla, neumožňuje Státům, aby otevřeně obešly oblasti cvičení a neočekávaně z ponorek udeřily. Musí buď podniknout jiné kroky k dosažení svého cíle, nebo bude Moskva považovat příkrý útok na arabskou republiku za vojenskou hrozbu pro Rusko ...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

63 komentářů :

 1. Ten článek je fakt jen blbost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, že by nebyl zajímavý, ale ten obsah je nesmyslný a slaboduchý.

   Smazat
  2. A na jakých faktech se zakládá Vaše tvrzení?

   Smazat
  3. Na válečných faktech. Vůbec není nutné cokoliv utajovat, především ne ponorku ve Středozemním moři, protože pokud se Rusko odváží ji napadnout, NATO ho v tom moři vymete z existence. Zároveň není pravda, že by útok Západu proti Sýrii ohrozil Rusko,... pokud víte jak, prosím, uveďte to tu.

   Smazat
  4. NATO je sbor nemohoucích amerických kolonií a v Evropě nikdo za fašistické USA bojovat nebude, dokonce ani Wermacht ne !!

   Smazat
  5. Anonymní5. září 2018 18:05
   Rusko má na základě dohody s legální syrskou vládou, v Sýrii námořní základnu a nejspíš i nějakou další vojenskou základnu. Nenechá si je ohrožovat. P.K.

   Smazat
  6. Bylo by to napadením jednoho se členů NATO.

   Smazat
  7. ... není pravda, že by útok Západu proti Sýrii ohrozil Rusko,... pokud víte jak, prosím, uveďte to tu.

   No např. ohrožením ruských sil v Sýrii...

   Smazat
  8. Navzájem se tam ohrožují pořád, ale útok proti syrské armádě není útokem proti ruským jednotkám, vsadil bych se, že by byly předem varovány, jako při útocích USA na Sýrii kvůli použití chemických zbraní.

   Smazat
  9. pro 18:15
   pisete - "...není pravda, že by útok Západu proti Sýrii ohrozil Rusko,..." A jak by ohrozil američany útok Ruska, třeba na Slovensko ? :)

   Smazat
  10. Musely by jako člen NATO vstoupit do války. Sýrie ale není státem, pro který by to muselo učinit Rusko.

   Smazat
  11. Prdy, Rusko bomarduje v Sýrii a jsou tam desítky mrtvých a tento článek dezinformuje a zastírá zvěrstva, které jsou hodny fašistů.

   Smazat
  12. Blbeček trolíček 19:02 daj si studenú sprchu a sedatíva.

   Smazat
  13. 18:47 prečítaj si whasingtonskú zmluvu a prístupovú zmluvu do NATO a dozvieš sa zaujímavé veci. Napríklad, že NATO sa kvôli žiadnemu svojmu členovi nebude unúvať s nejakou "ozbrojenou pomocou". Tá "členská pomoc" je totiž bližšie nešpecifikovaná a môže kľudne zahŕňať aj deky a prenosné hajzle.

   Smazat
  14. Pro 18:05
   Vůbec, ale vůbec nevíte, o čem je řeč a co se v Sýrii děje. A NATO se svoji starou technikou má noční můru z ruských raket.

   Smazat
  15. W.smlouva: třeba by NATO mohlo zasáhnout proti ruskému víceméně spojenci - Turecku.

   Smazat
  16. 18:47
   Jste neobyčejně bystrý chlapec. Ano, Rusko s mandátem OSN by opravdu bránit spojence nemuselo. Kdežto západ (NATO) zaútočit musí. Vysvětlíte mi proč ?

   Smazat
  17. Pro 18 39 :
   No a co ? Vy jste tak naivní, když si myslíte, že Velká Británie , Francie a Německo by šli kvůli USA do války s Ruskem ? Oni, že by Rusko vymazali ze Středozemního moře ? A čím jako ? 70 % vojenské síly NATO představují USA, 10 % představuje Turecko, 5 % představuje Řecko a ten zbytek se jen krčí za tyto tři členy NATO. Turecko a Řecko v současné době by nezvedlo ani jeden vojenský zadek proti Rusku.

   Smazat
  18. 21:59, no já jsem to myslel jako vtip, protože Turci jsou jaksi spíš na té druhé straně, alespoň zatím.

   A Rusko žádný mandát od OSN nemá. Je pozval Asad, přičemž si jeho legitimitu pojistili letními volbami těsně před invazí.

   Smazat
  19. V Sýrii bojuje velké množství džihádistů původem z Kavkazu. Rusové je eliminují mimo své území. Nechtějí, aby se džihád vedl na území Ruské federace. To je jeden ruský zájem. Druhý je zastavit americkou a natovskou krvavou politiku rozvracení arabských republik (připomínám Irák, Libye, a nyní Jemen a Sýrie) a upevnit si v své postavení v arabském a muslimském světě.To je druhý důvod. Ukázka, že jsou dobře vyzbrojeni a připraveni na válku s NATO (říká se tomu odstrašování), to je další a ne poslední ruský zájem. Ukázat světu, že Rusko je zpět ve velmocenské politice je také ruský zájem. Ve stínu těchto konfliktů Čína posiluje armádu a námořnictvo a její zájem je postupně eliminovat americký vliv v tichomořské oblasti. Mimochodem totéž dělá potichu i Indie.

   Sýrie bojuje proti islamistickému fašismu, který vybudovali a financují Spojené státy. V tomto ohledu se dá říct, že v Sýrii bojují Rusové a Asad i za nás v Evropě!

   Leo


   A teď mi, milé dítě 18:05 uveďte, na čem zakládáte svou "faktografii".

   Smazat
  20. Zjavne tvoja mentalna vybava nestaci na to, aby si dokazal pochopit, o co sa jedna. S tym nic nenarobis, aj ked budes pisat, ze clanok je blbost. Pre cloveka s IQ izbovej teploty mozu pisat cokolvek...

   Smazat
  21. A tomu se jako divíš, jo? Přeci NR je běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené kremelskou klikou anti-ruských židočekistů proti Bílé civilizaci! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
 2. Slabouché je vše, co Grůlichová k vojanské tematice vybírá a často i překládá. Tam a sem.

  Měla by se věnovat vyšívání, ženským tématům, nebo přinejhorším rovnání pahlaví.
  Její stálé nadšení nad zbraněmi, které SSSR v roce 1957 vyvinul a Putin vyhrožuje, že bude v roce 2042 vyrábět už ani nedojímá.
  Ruští mužové pak budou umírat 20 let před důchodem, což pluťáka jistě potěší.

  Budou-li usáci bonbardovat (a to voni budhou, blbý jsou na to dost), na ruských základhnách se budhou kolektivně modhlit, aby na ně nic nespadhlo.
  Jediné ruské funkční vojenské opatření pro ten případ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy Jste opravdu blb. Vždyť kromě výplodů vaší mysli neuvádíte jediný fakt.Běžte do prdele mudrochu.

   Smazat
  2. 17:41, těch 20 let před důchodem, to je dobré. Takže v podstatě je úplně fuk, jestli prodlouží odchod do důchodu třeba na stovku, stejně se toho nedožijí, že? A jakým moudrem nás ještě oblažíte?

   Smazat
  3. 17.41nedívejte se na ČT 1

   Smazat
  4. 18:29
   A vy myslíte, že dožijí, když prodlouží?
   Nejste Medvědov?
   Chcete se dožít 100 let?

   Hodnej a zlej policajt.
   Jeden Mojmíra zaprodá a druhej polituje.
   Voba to nic nestojí.
   Tak i s důchodama.

   Na ČT1 nehledhím, nikdy.
   Z Prahy 4 jsem se odhstěhoval v jiném století.

   Smazat
  5. 17:41 neboli 2:31 vnáší do českého pravopisu jakési prvky portugalštiny či sánskrtu (dh) a myšlení ve velké míře prvky idiocie.

   Smazat
  6. Sans krtečku, nateklo mi kafhe dho klávesnice.
   Kvůli tobě ji měnit nebudu.
   Vychytávat mě to nebaví, při pohledu na experty jako ty a Lulan.

   Trochu debilismu namíchaného do nudhných zenitních témat může jedině prospět.
   Jak by vám jistě sdělil Hugo Ball.
   Byste ale musel nočním vagonem pierotem dho Spiegelgasse.

   A jsem si zase naprosto sympatický.

   Smazat
  7. Zjavne vasa mentalna vybava nestiha pochopit to, o com v clanku hovoria. Pokial je vase IQ trochu vyssie ako percento tuku v plnotucnom mlieku, tak to uplne chapeme...

   Smazat
 3. 17:41
  AAAAA,PÁN JE ZNALEC ČEŠTINY I VOJENSKÉHO ŘEMESLA!!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:53 Phán mhluví dhobře čhesky, jen má rhýmu. A ta rhýma se mu vrazila na mozek.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. PROČ byl komentář odstraněn?
   To podstatné se tu nikdy nedhozvím.

   Smazat
 4. 17.41 Kritizuj slaboduchost Nato a jeho člena Itálii hňupe.
  List Gli Occhi Della Guerra (Itálie) dospěl k závěru, že samotná skutečnost, že Rusko má protiponorková letadla, neumožňuje Státům, aby otevřeně obešly oblasti cvičení a neočekávaně z ponorek udeřily.
  18.05 Vymetýno v hlavě máš akorát ty, asi tak jako Rusko vymetlo ty tvoje obdivivovaný Nato kámoše ze Sýrie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rrusko má protiponorkovaná zenitová létadhla odh rzoku 1965, kdhy za sebou tahala kilometr dhlouhou dhrátěnou anténu.
   Pak taky i mělo protiponorkové vrtulníky, kterejch se strejda v pentagónu bál.
   Tož je Jelcin sešrotoval.

   A tak porzádh.

   Smazat
  2. 12,23
   A teď tu WASERPŠONKOVŠITINU přelož do SROZUMITELNÝ ČEŠTINY!!!!!

   Smazat
  3. DLA CZEGO?

   Smazat
 5. To ajko jeden nestačí zírat. Někteří diskutující tady vyjevují, že by něco byl útok na NATO, že by bylo nějaké ruské uskupení smeteno ... probůh, to jste fakt vymazlení dementi? Vždyť tady písšete o útoku na suverenní stát, na Sýrii, člena OSN a schvalujete to a odsuzujete, že ten stát se brání rozvratu, že se našel alespon někdo, kdo ho podporuje a nepodporuje šílený uřezávače hlav. Vy schvalujete útočnou válku, rozvrat, vraždění. Jste amorální hovada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by nebylo to nejhorší. Jejich rusofobie je zbavila toho, co většinu druhů drželo a drží při životě. Pudu sebezáchovy.
   Putin již před mnoha lety prohlásil, že si Rusko vyhrazuje použít jaderné zbraně jako první i v případě napadení konvenčními zbraněmi, pokud by se válka nevyvíjela ve prospěch Ruska.
   Pokud na sebe začnou Američané s Rusy střílet, jedno, kdo začne první, jsme jednou nohou v hrobě. Rusko má 6,5 tisíce jaderných hlavic. I kdyby je nechali vybouchnout u sebe doma, o čemž silně pochybuji, byla by to konečná pro celou planetu.
   K čemu by nám byl svět, když v něm nebude Rusko. To říká spousta Rusů. Oni to myslí vážně. A já se jim nedivím.

   Smazat
  2. 18:52 dvojí metr,že?Že tak neobhajujete Ukrajinu,člena OSN,který se brání rozvratu

   Smazat
  3. Zapoměl jste napsat kdo jí rozvrací? To že je členem OSN je jen k její tíži, proč se tam neobrátí o pomoc. Vstup kterékoliv armády na cizí území bez předešlého napadení touto zemí je zločin i podle OSN. Co vám říká vlálka mezi Řeckem a Tureckem což jsou oba státy NATO. Řecko se z toho dodnes nevzpamatovalo a díky pomoci bank ani nikdy nevzpamatuje. Podle Vás to jsou lenoši? Jaký užíváte Vy metr?

   Smazat
 6. Pokud Rusové zahájí v blízkosti Sýrie vojenské cvičení s hodně dlouhou dobou trvání, mohou být jakékoliv vojenské akce v jeho blízkosti považovány za bezprostřední ohrožení ruských vojáků. A Konašenko již v minulosti prohlásil, že recipročně napadnou nosiče, které budou na Rusy pálit.
  Jde o to, zda to, co Američané a spol. chystají v Sýrii stojí za rozpoutání velké (poslední) války.
  Ono je těžké odhadnout, zda rakety "jenom" přelétávají nade mnou a jsou nasměrované na nějaké cíle za mnou, nebo jsou namířené na mne. Pokud se ruské lodě rozestaví mezi plavidla útočníků a zamýšlené cíle, budou muset jejich střely přelétat nad nimi. A to může být za určitých okolností považováno za akt napadení ruských lodí.
  To měl pravděpodobně na mysli autor článku. Ta letadla jsou podružná. Pouze doplňují paletu výzbroje, kterou hodlají Rusové na "cvičení" použít.

  OdpovědětSmazat
 7. Rusove maji asi tak neviditelna letadla jako maji zlate rubly:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádné letadlo není neviditelné, ty troubo. Zvlášť, když se použije výkonná PVO.

   Smazat
  2. Jak je ruska PVO vykonna jsme videli, jak Rusove v Syrii zesrali latriny, kdyz tam zacaly padat Tomahawky.

   Smazat
  3. 20:16, :) to je pokus o vtip? Nějak to poslední dobou nepoznám

   Smazat
  4. 21:10
   Výměně ÍÁ za IQ!!!!!!☺

   Smazat
  5. 20:01
   Ruští žurnalisté ale píší:
   Něvidimka.
   Možná jako že vona nevidí?

   Smazat
  6. Hlavne ze amici maju neviditelne lietadla. bombardovat ich kozojebov z ISIL ich NIEJE VIDIET, zato miliardy su prec. Ich lietadla nevideli ani v Srbsku, ked im dali dole dve F 117 a minimalne jedna B2 doletela do Zagrebu horiaca a neskor bola zrusena, koli nerentabilite opravy. Fakty nepustia, je to hola realita. Takze Rusi pochopili, ze naco platit miliardy za stealth natery a tvar, ked ich aj tak objavi stara socialisticka technika. ;-) O novej Ruskej ani nehovorim.

   Smazat
 8. USA i jejich finanční otroci v EU stále předvádí slabost v tom, že neumí přiznat chybu. Klidně zabíjí miliony nevinných, jen když budou mít pocit neomylnosti. Dobře to dokumentují i diskutéři fandící aroganci těchto omylů evoluce. Řešení má možná Rusko v zapojeni Číny do vojenského cvičení u břehů Sýrie. Když odepsala Čína už 2 biliony dolarů tak už ten zbytek také nějak zvládne. Zajímavé je, že ztapňování těmto slabochům v NATO nevadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pocity nechte hlupákům. Těm, kteří rozhodují jde o prachy a moc. Těžaři by rádi rabovali ruskou ropu a plyn, zbrojaři si namastí kapsu na předražených armádních zakázkách a bankéři jim na to půjčí. A až banky zase skončí cu grunt, zatáhne to daňový poplatník.
   Takhle funguje ona slavná demokracie.

   Smazat
  2. Demokracie v kapitalizmu!

   Leo

   Smazat
  3. Nemam ten pocit, ze danovy poplatnik v tejto realite zatiahne cokolvek. Danovy poplatnik mal problem to zatiahnut v roku 2008, podarilo sa im zafinancovat a zotrocit Grecko a Cyprus, na vacsie staty akosi nemali peniaze. Od 2008 roku sa dlhy asi tak ztrojnasobili, nic sa nevyriesilo a bordel je neporovnatelne vacsi. No a ta kriza, ktora uz teraz prichadza, je posladna, ktora kompletne zrusi zapad ako taky aj s ich zlodejskym financnym systémom. Otazka nieje, ci sa to stane, ale iba KEDY. No a to kedy sa na nas ruti zavratnou rychlostou, povedal by som, ze do amerických senátnych volieb sa este poriadne zapotíme a po nich ani nehovorim...Tak si este chvilu uzivajme, kym je coho...Potom budeme riesit, coho sa nazerieme.

   Smazat
 9. Cesi jen se teste , ze s usa prezijete a Nato vas ochrani ....tudle !! Jen platte vypalny .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, to je ty vyhrablo "raketýrink" - platit agresorovi za to, že nás nenapadne. Jen poznámka: Našim "Západním spojencům" věří v Čechách už jen ti, co by se poctivě neuživili a z něčeho žít musí. Po 38., 39., 45.,48.,68. a 89. to vyžaduje takový stupeň oligofranie, který ještě nění pojmenován, tak si ho tímto patentuji: debil - imbecil - idiot - pražskej kavárenskej.

   Smazat
  2. My na Moravě také západním "spojencům" nevěříme ani slovo!

   Smazat
  3. Vy na Moravě nevěříte nikomu, kdo neni paťatej jako vy.
   Tím si zaručujete 100% inbreeding.
   Čistě mezi sebou.

   Smazat
  4. 12,49
   Aje,pán bude NADČLOVĚK,nejspíš z Čiernej pod Bruchom!!!.-)

   Smazat
 10. To je správné co Rusko dělá je třeba být připraven na všechny tahy nepřítele.

  OdpovědětSmazat
 11. Trol z 19:02 nikdy nehrál šachy.Až se to v budoucnosti naučí,tak by snad věděl víc a nežvanil by blbosti.Co ví o světové politice.Pokud sní o 3.sv.válce,tak už by ani nemusel objednávat pohřební službu.Prostě by se vypařil.Bohužel takový válečnických blbců je stále ještě dost.Hlavně v TOP 0,000 nic!/Langšádlová-pochod na Moskvu/.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.