Reklama

neděle 30. září 2018

Turista Porošenko na Valném shromáždění OSN

30. 9. 2018    actualcomment 
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko ve svém projevu na Valném shromáždění OSN vyzval země, aby podpořily myšlenku mírové mise OSN na Donbasu a přijaly rezoluce ke Krymu a Sencovovi. O tom, jak je možné vyhodnotit Porošenkův projev a zda jej budou podporovat další země, jsme besedovali s politologem Rostislavem Iščenkem. Porošenkovy výzvy k přijetí rezolucí Valného shromáždění OSN mohou být vnímány jako absolutní bezmocnost, třeba jen proto, že rezoluce má pouze morální význam, i když by byla někdy přijata. Není závazná, má povahu doporučení, pouze rezoluce Rady bezpečnosti OSN jsou závazné ke splnění.

Porošenko navíc neříkal nic nového. Bylo to jen jeho další vystoupení na stejné téma, už je vlastně přestávám rozlišovat: jednou to je vystoupení v Nejvyšší radě, jednou před Valným shromážděním, protože vždy pronáší totéž, se stejnými grimasami, mění se jen interiér.

Samo o sobě může být vystoupení na Valném shromáždění jednou z pák pro ovlivnění situace, ale pouze pokud jste v předstihu jednali a pokud víte, že bude podpořeno několika státy, přičemž pokud možno ne z Burkiny Faso, ale státy, které skutečně ovlivňují situaci v Radě bezpečnosti.

Nic takového nevidíme. Naopak, Porošenko neměl dokonce ani důležitá setkání, a to nejen s americkými politiky, ale ani s jinými hlavami států. Porošenko se vlastně vydal na cestu do New Yorku jako turista.

Z mého pohledu to svědčí o špatné přípravě této události ze strany ministerstva zahraničí Ukrajiny. A to dokonce ani ne v souvislosti s OSN, ale v souvislosti se samotným ministerstvem zahraničí, které se mělo domlouvat na nějakých doprovodných akcích.

Například bezprostředně po Valném shromáždění vidíme, že Maďarsko znovu zablokovalo schůzku na úrovni ministrů zahraničních věcí NATO-Ukrajina. A co, na Ukrajině se nevědělo, že Maďaři zablokují toto setkání? Nebo nemají jiné mechanismy pro setkání v rámci NATO? Bylo možné třeba dohodnout setkání s generálním tajemníkem NATO, který bude vždy říkat, co potřebuje Ukrajina slyšet. Takže by neprotlačovali nesmyslné setkání s ministry, které bude zablokováno, ale domlouvali by setkání s generálním tajemníkem NATO nebo alespoň s jeho zástupcem. Ale dokonce ani to neudělali. Proto byl Porošenkův projev naprosto běžný, nebyli s to ho nafouknout do globálních rozměrů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Role Petra Porošenka je podobná roli Augusto Pinocheta.
  Ale zatímco Pinochet plnil především zadání vlastních (chilských) fašistických oligarchů, tak okrajina má tu smůlu, že na prvním místě jsou zájmy severoatlantických fašistických oligarchů a ti okrajinští jsou až daleko za nimi.

  Západ ale jenom drsně zneužil nacismus, který v centru okrajiny, s jádrem kolem Lvova, už dělal bordel po destiletí před tím.

  Pokud někdo bude chtít okrajinu konsolidovat, bude se muset se lvovským nacionalismem bezohledně vypořádat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vláďa z Brna Skvělý komentář už nebudu muset nic psát souhlas.

   Smazat
 2. USAci vyhrožují Rusku námořní blokádou. Drze bránit ruskému exportu nasazením US NAVY. Takhle nějak donutil Roosevelt Japonsko k sebeobrannému útoku na Perl Harbour. Zdroj: RIA.RU

  O.S. Japonské císařství tehdy nemělo jaderný arzenál, ani nosiče schopné doručovat účinné bojové náklady na území USA - natož na území USA kamkoliv... Nějaká neevropská svoloč v Deep State se zřejmě rozhodla spáchat ROZŠÍŘENOU SEBEVRAŽDU. Vzít nás s sebou do hebrejského Pekla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však to píšu že usa je nebezpečí pro celý svět jako ateista do žádného pekla nepůjdu.

   Smazat
  2. https://cz.sputniknews.com/svet/201809308159517-USA-Ministr-vnitro-Rusko-blokada/

   Smazat
  3. Místo změné má bát zraněné...

   Smazat
 3. Tak rezoluce nerezoluce.Ukrajincům nezbyde nic jiného než za Donbas a Krym bojovat.Jedině fyzická likvidace rašistyckých okupantů povede k osvobození okupovaných území.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okrajina mohla být dodnes v původním území, kdyby ji brutálně neovládli vám podobné nelidské zrůdy. Právě šok z toho, co nacisti a najatí vrazi prováděli na několika místech centrální Okrajiny a v Oděse donutil obvatele Doněcka, Luhanska a Krymu bránit hranice svých ruskojazyčných oblastí před nacistickou zběří.

   Smazat
  2. Nechceš se vydat na Ukrajinu a vstoupit k nim do armády? Bylo by o jednu svini méně. Určitě bys měl kliku a někdo by tě trefil....

   Smazat
  3. Honzyk Hamáčků v OSN potvrdil, že mimozemštani maj recht! - https://www.novinky.cz/zahranicni/484681-hamacek-v-osn-anexe-krymu-je-porusenim-mezinarodniho-prava.html

   Smazat
  4. Doněcká lidová republika obvinila Kyjevskou vládu ze smti CIVILISTŮ, protože Kyjev neplní Minské dohody. Čtyři děti z Gorlovky na "okrajině" města roztrhala mina. Tři děti zemřely, jedno je zrněné. Tady by EU a "bílí blembáci" NEMUSELI PLATIT KOMPARS A SEHRÁVAT SCÉNY JAKO V HOLLY WOODU. Dnešek v Doněcké lidové republice vyhlásili dnem smutku.

   Ukronacisté, ukrofašisté a jejich podporovatelé a obdivovatelé všech zemí, polibte nám Brusel!

   Smazat
  5. Místo "změné" má být ZRANĚNÉ.

   Smazat
 4. BANDEROVCI BUDOU VYHLAZENÝ....I V ČECHÁCH A TO DO JEDNOHO,TO SI TEN KSINDL ZASLOUŽÍ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nojo, celá ta jejich banda! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   Smazat
 5. Nemusím být v Ukr armádě abych mohl likvidovat rašistycký nájezdníky.Pokud nejste jen ukřičený chcípáci přijeďte na frontu.Rozdáme si to tam.Pokud chcete poradit jak se tam dostat-tak Rostov je Vaše cílová stanice.Necháte se najmout za prachy vy sráči.A jízdenku si kupte jen tam zpáteční nebudete potřebovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Specialně ty láďo ty bys měl vyrazit pohnojit Ukrajinskou černozem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože pravda se vám nelíbí?

   Smazat
  2. 15:13
   VYSTYDNI TYDÝTE,TY BUDEŠ JEN ŠTĚTINOVO POSKOK A PŮJDEŠ JAKO KANONENFUTR V ČELE,BANDEROSTÁN BUDE TAKOVEJMA POHNOJENEJ DOKONALE!

   Smazat
 7. Porošenka nechte v klidu, ten nikomu nic neukradl,neobsadil, na rozdíl od vrahouna Putlera.Sankce za Krym fungují, perfektně,nebude to dlouho trvat a Rus padne hospodářsky totálně na držku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu Krym ukradl Rusku Nikita Chruščov.

   Smazat
  2. aj debilita je dar, tebe ho dali požehnane

   Smazat
 8. 17:19
  TY čuráku prolezlej SYFILIDOU,KRYM NEBYL NIKDY PRÁVNÍ SOUČÁST UMĚLOSTÁTU BANDEROSTÁN!!!!!!!!!!!!!!!
  A s podáním na hubu si dej bacha,UDAVAČ CHRCHEL VYPADNUL ROVNOU Z LETADLA,zkus ho napodobit VOCHLASTO!!!!!!!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja, Ich - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   weiss!!!!!!!!!!!!!☺

   Smazat
 9. láďo a capsloku a další protože jste kolaboranti.Akorát kecáte.Ale odvaha žádná.Lepší je Vás zlikvidovat na území nepřítele aby ste nás zase nevyháněli ze statků a nemučili v bolševických lágrech.Že by v čele vyrazili zdejší propagandisté vašek s ivánkem to určitě ne.To jsou bojovníci jen když se jim nemůže nic stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17.35 Moc tady nežvýkej,ty budeš taky jen hrdina na baterky,jak ti tvoji emeričtí soudruzi,že?Ti si taky jen troufají na slabší!!!

   Smazat
 10. HOVNO SE DALO DO TANCE A JEŠTĚ SI BOKY PODEPŘELO.....KDYŽ JDI DEBIL NEPIJ, PROJEVÍ SE TO!!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 11. MUJ KOMENTÁŘ BYL PRO HAVLOCANCE ZE 17:35

  OdpovědětSmazat
 12. Tak pojedte ruský filcky.Kdo se setká v ohni?V DAPU.

  OdpovědětSmazat
 13. 18:24
  Stav se,nebudeš TY Schweine scheisse nikam jezdit!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Neměj starost já tam budu.A ne poprvé.Jestli nejsi posranej tak se se mnou potkej v DAPU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neradím! Neuvidíš ho, ale pobleješ se! Jde o pšouk z Putlerovy prdele, složený ze speciálního plynu, kterému vědci dali pracovní název putlérium! Není nebezpečný jako novyčok, nebo, ale je velice smrdutý! Bez skafandru a speciálního spreje se neobejdeš! !!!!!!!!

   Smazat
 15. 18:33
  Posraná je naše okupační armáda a ty s ní banderohavlohovne!!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Anonymove uplne nici diskuzi. Skoda

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.