Reklama

úterý 4. září 2018

Učit se, učit se, učit se...

Luděk Ševčík 4. 9. 2018
Tak nám začal školní rok. A hned nás média, některá se zjevnou radostí, informovala o incidentu z jakési pražské školy. Část rodičů, při návštěvě školy prezidentem, projevila svou občanskou angažovanost symbolem červených trenýrek. Tedy alespoň oni se domnívali, že se jedná o občanskou angažovanost. Nějaká dáma dokonce hrdinně na prezidenta vzkřikla „Fuj, táhni!“. Tedy alespoň ona se domnívala, že je hrdinkou a že je dáma. Je symbolické, že se tento incident odehrál právě na půdě školy. Dokazuje, jak málo jsme se učili. Demokracii. Respektu k volbě většiny. Miloš Zeman vyhrál demokratické volby. Byl zvolen v přímé volbě většinou volících. Demokrat, byť jej nevolící, jej musí uznávat za svého prezidenta. A jako k hlavě státu se k němu chovat. Nesouhlas s jeho chováním může ventilovat v demokratické diskusi. Máme svobodu projevu, ovšem ta má logicky své limity. Jejich překročením diskuse končí a začíná boj. Obvykle tyto limity překračují ti, kteří nemají argumenty a vědí, že v diskusi by neuspěli. Proto se objevily červené trenýrky, jako dehonestující symbol. A když to nestačí, tak se na prezidenta někdo utrhne, jak na toulavého psa.

Bylo mi trochu líto lidí, kteří v diskusích o tomto incidentu takovéto nedemokratické, přímo hulvátské chování obhajují. Trpí deficitem vzdělání. Moc málo, pokud vůbec něco, toho pochytili z demokracie. Stejně tak, jako ti rodiče, opentlení trenýrkami. Ona dáma má nejen problém s demokracii, ale i obrovský deficit společenského chování. Ovšem tyto dvě věci se zjevně často doplňují. Z toho mi vyplývá, že se musíme demokracii neustále učit. I když to pro někoho bude zjevně těžké……  

72 komentářů :

 1. Nemohu souhlasit s větou v textu: "Demokrat, byť jej nevolící, jej musí uznávat za svého prezidenta." .

  Možnost nevolit ve volbách, je demokratickou nutností, protože nikoho nelze nutit volit toho, koho volit nechce. Proto nikdy nesmí být volby pro občany povinné, respektive nesmí být povinnost volit. Z toho vyplývá prostou logikou, že zvolený prezident je prezidentem jen těch, kteří se volby zúčastnili, tedy i těch, kteří ho při své účasti ve volbě nevolili, protože tou svou účastí přijali podmínku "soutěže", respektive uznání jejího vítěze.

  Prezident Česka je tedy prezidentem Česka a ne toho, kdo se jeho volby nezúčastnil. Prosíme, nepleťte si tyto pojmy a tato naprosto logická v souladu s právní logikou fakta, jednáte sugestivně a lživě a doslova demagogicky. Skoro bych tvrdil, že jen bezinteligenčně kecáte,... ale nebezpečně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je mi jedno co si o mne myslíte. Ale právo volit bylo vybojojováno našimi předky. A Vy hlupáci se ho chcete dobrovolně vzdát?
   Takový Jako Vy Je i Pan Hlávka ze Svobodného rádia
   jinak naproso normální občan kterého si vážím.
   Volby jsou hlavní. Potom je jenom krvavá revoluce
   Tak jděte k volbám a volte SPD
   Václav

   Smazat
  2. To jsou voloviny. Když nesouhlasíš s žádným kandidátem, tak kandiduj sám. Jinak budeš muset uznat, že je kdokoli tvým prezidentem, i když s ním nesouhlasíš. V nejhorším emigruj do Zimbabwe, jistě si tam najdeš svého prezidenta.

   Smazat
  3. Ano s tím naprosto souhasím. Mimo to prohlašuji volil jsem pana Zemana ale s jeho některými názory jsem naprosto z zásadním rozporu. Např. NATO a naším zapojením. Dle mého osobního názoru je NATO zločieckká organizace. Varšavská smlouva byla jen slabý odvar toho co tato organisace je.

   Smazat
  4. Poskytnu vám příklad této vaší sugesce a lži a demagogie a její nebezpečnosti: Ústavní soud Česka vám všem oficiálně sdělil, že vy všichni občané Česka jste nikdy nechápali vaši Ústavu Česka, že jste jí nikdy nerozuměli a že jste natolik idioty, že jste jí vždy pojímali a věřili jí jinak. Ústavní soud Česka vám všem oficiálně sdělil (rozhodl tak), že tzv. sdílená, respektive jiným výrazem přenesená, suverenita Česka, tedy skutečnost, že primární právo EU už má přednost před Ústavou Česka, tedy že má tzv. vyšší právní sílu, což znamená, že platí primární právo EU a neplatí Ústava Česka, pokud je s ním Ústava Česka v rozporu, není omezením svrchovanosti Česka, respektive jeho plné suverenity. Podle tohoto Ústavního soudu Česka tedy nedošlo k žádné změně a svrchovanost státu Česko, jeho suverenita, je nedotčena a ta právní nově už nadřazenost, primárního práva EU nad Ústavou Česka, neodporuje Ústavě Česka. Tak, až sem jste se dostali. Takže skutečně pozor na lži a demagogii! ... nebo to bude ještě horší!!!. Toto rozhodnutí - tvrzení Ústavního soudu Česka považujeme za vlastizradu vůči státu Česko a za kolaboraci s vládou EU.

   Smazat
  5. 0:22 Václave, byla vybojována svoboda, o tu jde především a jejím zdravým projevem ve společnosti je demokracie, přičemž jakýkoliv útlak jakékoliv menšiny je diktaturou, despocií.

   Smazat
  6. 0:37
   V tom s ¨Vámi naprosto souhlasím. Justice, MV a MO jsou absolutně mimo vliv ne státní správě, ale mimi vliv českých vlastenců. Vlastně jsou rozvraceči státu.
   Václav

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 0:41

   Nejde o despocii, ale jde o naprosto normální proces. A pokud tomu nerozumíte tak opravdu nevím jak Vám to vysvětlit. Nejsem JANDA.
   Václav

   Smazat
  9. Naprosto souhlasím,že pojem demokracie je velice "pokroucené". A pokud jde o vybojovanou možnost volit....tato možnost připomíná žalářníka (vládnoucí moc) ,který vám v úhledně obálce pošle lístky nadepsané dýka,provaz,smrtící injekce,gilotina,kulka do hlavy. A volič je ten kdo si smí radostné,svobodné a demokratický vybrat.

   Smazat
  10. I trenýrkáři by měli uznat, že je nutné vrátit zákon o urážce hlavy státu. I pro ně tolik obdivované západní demokracie, ho mají.

   Smazat
  11. Cha, cha, cha. Musím se zasmát tomu, kam to demokrati v Čechii dotáhli. Zemana jsem volil jako trochu menší zlo. Hodně věci se mi na něm nelíbí. S Pražskou kavárnou bych se neshodl. Viním ho, že nás zatahuje do válek s NATO. Obnovil zlodějský kapitalismus. Kdyby navštívil školu, kde chodí můj potomek. Mlčel bych a možná i zdvořile pozdravil. Tak mne napadá, co bych mohl čekat od lidí s miniaturními červenými trenýrky, kdyby tady vypukla občanská válka.

   Smazat
  12. Pro 0:00
   Jste-li Čech, pak vám nikdo neodpáře, že vašim prezidentem je Zeman. Jestli to tak morálně cítíte nebo ne, je jen váš problém. Stejně jako je váš problém, jdete-li k volbám nebo ne. Byl většinou zvolen, tak je prezidentem všech občanů ČR. Nejste-li Čech, tak radši držte klapačku.
   J.C.

   Smazat
  13. A jakého prezidenta tedy mají ti, co ho nevolili? Pro ně je tedy republika bez prezidenta, nebo je pro ně prezidentem Drahoš? A je tedy pro ně ČR vůbec republika, nebo co?

   Smazat
  14. soudruhu asi jsi nepochopil ten článek.Demokracie znamená ,co?I ta demokracie má svoji hranici.Můžu si kecat a názorově říkat co chci ale také za ty keci a jednání musím nést odpovědnost a to je ta pravá demokracie.Pokud justice a ústava bude nadále křivena ,tak není demokracie,někdo to musí také hlídat.Plivněte,hoďte na amerického prezidenta vajíčko tak máte díru v hlavě a o tom to je také.A to je kolébka demokracie.Pořád se oháníme demokracií a přitom nevíme co to je,nevíme že tu nikdy nebyla a v budoucnu nebude,protože vazalský stát ,otrokářský v novodobém provedení ji ani mít nemůže.Takže běžte něco dělat a blbě nekecejte.Tx internetoví trolle ty mě také.

   Smazat
  15. Chování matky prvňáčka neslo anarchistické prvky. Podle logiky, že když s něčím nesouhlasím, můžu cokoliv, abych dosáhl svého. Přesně tito hloupí lidé naskakují na "převraty" a barevné revoluce. Skutečným důvodem jejich asociálního chování je ale většinou frustrace z vlastního života spolu s nedostatkem základů slušného chování a alespoň elementární úctou k bližnímu svému. Tyto negativní rysy je možné pozorovat v celé společnosti, vytrácí se úcta nejen k autoritám, ale také mladých k seniorům, rodičům a pod. Dnes se na dítě nesmíte ani křivě podívat, aby neutrpělo závažnou újmu svých práv.
   Jak asi vychovává tato matka svého potomka? Ke slušnosti a úctě? Pochybuji.
   Nesouhlas se dá vyjádřit mnoha slušnými a demokratickými způsoby, to by ale asi nebylo takový vzrůšo... J.

   Smazat
  16. Tedy ad 5.9.00:00. Prezident není prezidentem také pro občany, kteří ještě třeba pro věk nemají volební právo? Mají děti a mladiství říkat, že to není jejich prezident? Že žádného prezidenta nemají, to jen má Česko? Koho byl prezidentem prezident volený parlamentem? Jen těch poslanců a senátůrů, co ho volili? Když nejdu k volbám v obci, kraji, parlamentních? Starosta, hejtman, poslanci zastupitelé pak pro nevoliče neexistují?
   Ale problém není ani tak volím-nevolím, jako v tom zda jsem slušný kulturní člověk nebo hulvát. No a tzv. rádobykritici Zemana se zařadili mezi hulváty, jak by to určitě potvrdil i TGM, kdyby žil. Já se Zemanem v mnohém nesouhlasím, ale proto ze sebe nemusím dělat velice slušně řečeno nezdvořilého idiota.

   Smazat
  17. v Hellade na agore musel hlas odovzdať každý - povinne, a to preto, aby potom nemudroval - vy ste v pozícii toho, že hlas som nedal, a tak si môžem hovoriť čo chcem a aj neuznať voľbu, nie - ak mste nebol voliť, prepásol ste možnosť vyjadriť sa k čomukoľvek a nemáte právo hovoriť, len mlčať. Ak vás prehlasovali, tak mlčky prijať voľbu za svoju, a mlčať tak isto, to je princíp demokracie, komentovať. regulovať, len volení zástupcovia, a ak sa stane že davy vyjdú do ulíc, toto nie je demokracia, to je anarchia - a s tým spojená deštrukcia štátu.

   Smazat
  18. Luděk Ševčík:...Tedy alespoň ona se domnívala, že je hrdinkou a že je dáma. - Ona dáma skutečně hluboko klesla. Ale nikoliv až tak hluboko jako pan prezident, když se na hradě snažil se svými poskoky na premiéra Sobotku nanachystat past a svým buranským tykáním a máváním holí znectil úřad prezidenta víc, než ona "odvážná" maminka.
   sck

   Smazat
  19. 13:01 Však si ten premiér sluníčkářů, a předseda strany, která nerespektuje ani rozhodnutí soudu, o splacení gigantického dluhu po Altnerovi, nic jiného ani nezasloužil.

   Smazat
  20. Nesouhlasím. Nevolit je zajisté moje právo, ale tím deleguji toto své právo na ostatní a musím tedy jejich volbu akceptovat. Jediný způsob, jak zajistit, aby zvolený nebyl zároveň mým presidentem je vzdát se občanství.

   Smazat
  21. Nevím, nechápu proč musime závodit v urážkách, vždyť je to blbost, když s někým nesouhlasím, tak to můžeme dát najevo mnoha způsoby. Dnes vás za názor nikdo nebude soudit a zavírat, má-li jiný názor tak s vámi bude polemizovat a navzájem si obhajujete své argumenty a někdy se podaří dojít ke shodě, někdy stačí vytýčit interval přijetí, při neshoďě bývá dobré argumenty prověřit, nebo doplnit a diskuzi zopakovat. Kde zavládnou emoce, histerie,či prostá hloupost diskuse není možnáni a bývá nahrazena násilím (hmotným či nehmotným) a končí demokracie a kráčíme k totalitě

   Smazat
  22. Přesně! Z toho Putler usuzuje že je pr¨sident Rusáků, ale není! Páč ho jich dobře přes 50 melounů NEvolilo, páč se na ty pseudvolby totiž vysralo ...

   Smazat
 2. Zbývá už jenom zřídit EUROSONDERGERICHT, který vždy vydá příslušný BEKANNTMACHUNG.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:43
   HELE TY INCESTNÍ FELAČNÍ ÚŘEDNÍKU Z UASS VELVYSRANECTVÍ,JSI SI HRÁT KAPESNÍ KULEČNÍK S TÍM JEDINÝM,KTEREJ PŘI TOBĚ JEŠTĚ OBČAS STOJÍ A NESER SE DO DEBATY MEZI NORMÁLNÍ ČECHY,TY SVINSTVO Z LEJNOSRKA!!!!!!!!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  2. 23:47 Douč se radši azbuku" - abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahama se pravidelně prodíráš, když se tvůj pán rozhodně k projížďce škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ!!!!!☺☺☺☺☺ - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
 3. Ani nejde tak o to, ze ti nositele cervenych trenyrek (nebo Hutka) neznaji ani zaklady slusnosti, jako o to, ze jsou zcela brainwashovani. Co chteji temi cervenymi trenyrkami rici? Ze Zeman je "levicak"? Co to znamena? Vecny argument z nich nedostanete. Mluvi jen ve frazich. Jsou jako lobotomizovani, zombies, rozvasneny dav.

  OdpovědětSmazat
 4. Hutčí huhle na 2 akordy by zasloužily cenu Pavla Daneše.

  OdpovědětSmazat
 5. Normální lidi nosí spodní prádlo v kalhotách, a ne na klopě, ani si ji nezvolí, jako svoji zástavu, kterou se chlubí jejím větráním na veřejnosti. Normální lidé nevychovávají svoje dítka sprostými pokřiky na hlavu státu ani na veřejnosti, natož ve školách. Ostatní, považující sebe za hrdiny, si berou mustr u kanálních Stohoven.

  OdpovědětSmazat
 6. Co by se stalo, kdyby zvítězil Drahoš a já na něj nastupoval jako trenýrkář !?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:37 Odpověď je na nasnadě - vláčeli by vás po soudech a vězeních jako Smetanu a jiné...

   Smazat
 7. ...proti Drahošovi..?..."černý trenýrky"..?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drahoš má ty putovní červené trenky rád. Jednak je to barva jeho pluku JANIČÁŘŮ, a tehdy je prý 100hovnům zapůjčil sám jeho velký krajan, Bernd POSSELT. N.T.

   Smazat
 8. ,,Zeman není můj prezident. Já jej nevolil." Co to takhle obrátit? ,,Nejsi můj občan, když jsi mne nevolil." Takže Babišova vláda všem zvýší důchody. Babiše řada lidí ani z řad důchodců nevolila. A tak Babiš řekne :,, Nejsem tvůj premiér, nejsi můj důchodce. Nevím tedy proč bych zrovna tobě měl důchod zvýšit." Chápete tu absurditu? Nebo jinak. Jsem zastupitel na malé obci. Všem se nezavděčíte, takže jsou lidé, kteří mi otevřeně řekli, že mne nevolili. Potřebovali jsme do bytovek zavést obecní vodovod. Zvedl jsem ruku, přesto, že jsem mohl říct :,,Co je mi po vás. Nevolili jste mne, tak co je mi do toho jestli máte vodu nebo nemáte." Prezidenta Zemana taktéž nemusím, ale respektuji demokratickou volbu a respektuji jej jako hlavu státu. Věřím, že když o něco skutečně půjde, na rozdíl od vůči němu se vymezujících idiotů určitě neřekne: ,,Vy nejste mí občané."
  PS: A dovedeno ad absurdum. Co takhle při nespokojenosti s jinými říkat vy nejste moje profesorka, řidič autobusu, obvodní lékař, prodavačka apod ? Být řidič autobusu budu kontrovat tím, že nejste můj cestující a vyrazím vás. Prezident nespokojené občany-voliče vyrazit nemůže. Takže ty útoky vůči němu jsou značně podpásové.

  OdpovědětSmazat
 9. je pravda že tam nemusel chodit a hrat si na moudreho monarchu jako je pravda že ta paninka by pak neměla proč pokřikovat i když by si stejně něco našla prostě protože je takova a pan prasedidet je makovy jako pamětnik vim jak nam sodruzi prasedidenti promlouvali do duše za dob budovani komunismu ale promlouvali ke všem ne k vybranym a to prosim byl těžki komunismus ze ktereho si projevy těchto vzal k srdci maloktery žaček daloby se řici že ani dětički komunistu na druhou stranu je přeci doba rozvinuteho kapitalismu kde cena nějakeho projevu je už v době projevu cenou menši než zlamaneho falešneho groše

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:19 Než začnete radit panu prezidentu, kam má chodit nebo nechodit, o čem má nebo nemá mluvit, apod., tak si raději, vážený, zopakujte český pravopis...

   Smazat
  2. 8:41 nereagujte, to je jenom troll-automat, ještě mu IT Silikoňáci stále vylepšují AI :-)

   Smazat
  3. Co takový článek "Jak jsem se zastal Daniela Takáče". Byl jsem na pivku a hodnotila se se včerejší debata Daniela Takáče, redaktora ČT, a Tomia Okamury. Po diskuzi padla věta "Takáč fungoval jako "kus vola"", nepřipustil jsem toto hodnocení, opravil jsem to "není to kus vola, je celý". Co s ČT? Odebrat poplatky, protože neslouží ani vládě.

   Smazat
 10. zakon o ochrane cti prezidenta bude uveden v zivot v okamziku kdyz na hrade bude sefet kandidat “demokratickych sil“ a bude tvrdě postihovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. než bude sefet tak se musí narodit,potom ho musí vychovat v cizině a dosadit zde.Toď historie!!Cizinou nemyslím zrovna USA,Francii,Británii.Možná tak v Brazilském pralese u kmene kokotau,kde soudržnost,demokracie,láska je na denním pořádku.

   Smazat
  2. 9:31 nemáte pravdu, v případě Kisky zcela postačilo, jak dovedně zametal v americkém McDonaldovi. Podobná stáž by prospěla i Drahošovi, aby ho pražská kavárna úspěšně dotlačila na Hrad :-)

   Smazat
 11. Nejsou náhodou ti fetišisté, uctívající Posseltovy trenky, nějakým dalším pohlavím?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nejsou Posseltovy, ale Havlovy humanitární bombarďáky.

   Smazat
 12. Jo to je ta správná demokracie. Když to neni po mém tak to neplatí a nemusím to respektovat. Uznejte že větší zhovadilost nedokáže vymyslet ani idiot. Samostatnou kapitolou je dehonestace státních symbolů a představitele státu.

  OdpovědětSmazat
 13. Co chtít po havloidní pakáži oni jsou přeci „elita" a Zemana volila lůza. Měli by nosit trenýrky s hnědým pruhem na hubě.

  OdpovědětSmazat
 14. Třídní učitelka ode mě dostala vzkaz pro třídní schůzku: "Nevážení rodičové s červenými trenýrkami (které jste si prý bez předchozí domluvy připnuli zcela náhodou), svým nechutným vystoupením jste mně potvrdili smutnou, historickou zkušenost, že totiž Praha nikdy nereprezentovala český národ jako celek. Svým osobním příkladem své potomky jednoznačně vychováváte ať vědomě, či nevědomě k netolerantnosti a fašizmu, proto vaše jednání jednoznačně odsuzuji. Vaše osobní politické postoje do školy vůbec nepatří. Ať se vám to líbí, či nikoliv, Zemana volila většina českých voličů, konečně se s tím smiřte, vaše zhrzení a zášť vůči němu je již směšná!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:25 "Zemana volila většina českých voličů,..." - Já jsem ho volil taky. Já vůl ... sck

   Smazat
  2. 13:25 Našel zalíbení v rudých trenclích, sluníčkáři mají ve své nenávisti posilu.

   Smazat
  3. 13:34 asi by byl mnohem šťastnější a nebyl by volem, kdyby se prezidentem stala prázdná nádoba Drahoš :-)

   Smazat
 15. Zajímavé,nikdo neřeší prezidentova "moudrá slova" o čtení papírových knih, což je stejně moudré, jako kdyby jeho "dávní předchůdci" doporučovali číst např. nápisy tesané do kamene místo knih.
  Knihy nejsou nositeli aktuálních informací, ani nejpraktičtější k učení. Jeho slova jsou důkazem, že pan Zeman je tuctový konzervativní dinosaurus, i když snad lepší, než pan Drahoš. Bylo by dobré, kdyby namísto opakování "starých mouder" více přemýšlel a možná i zkusil hledat info právě na netu. Ale takových změn je dost těžko schopný.
  Co se učení týká, jde též o to, co se učíme, do jaké míry je to "použitelné". Např. čeština je v podstatě k ničemu, pokud nechcete být novinářem, nebo spisovatelem v ČR. Takže by bylo dobré s tím něco dělat,jelikož nelze předpokládat, že se s tímto jazykem někdy dostaneme k většímu množství informací, než s angličtinou, což ale určitě většině vlastenců sice nevadí, ale jistě přispěje k jejich rychlejšímu zániku. Paradoxně, právě konzervatismus, ačkoliv může úspěšně uchovávat potraviny, nedokáže uchovat konkurenceschopnost národů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:02
   Nemáte pravdu, mnoho o tom bylo již řečeno, a napsáno, nejen prezidentem. Vy, jako představitel sluníčkářů nestojíte o to, ani za to, aby s vámi přemýšlející lidé polemizovali. Jedním z vašich cílů je naprostý rozklad kultury, pokles inteligence, smazání staleté historie, a to se vám nikdy nesmí podařit.
   Mimochodem, chudák Rusalka:
   http://pravdive.eu/page/63/b-plakat-na-predstaveni-rusalky-v-divadle-v-klagenfurtu-b

   Smazat
  2. Jsou aktuální informace a "moudrost minulosti", a ta je v papírových knihách z té minulosti.
   Internetem nabízené čtivo jsou většinou velice povrchní moudra.
   A čeština že je k ničemu ? Jakým jazykem člověk přemýšlí ? Tím, který ovláda a podle toho to "anglosaské myšlení" vypadá.

   Smazat
  3. Anonymní 5. září 2018 10:02 - kniha, ať je v jakémkoliv jazyce, rozšiřuje duševní obzor osobnosti člověka. Net je zpleť chaosu a záhuby, zejména sociální sítě pro mladé, dnes již téméř vygumované figurky.

   Vy nebudete moc moudrý člověk, jelikož v předávání moudra od starších s vytvářením nových technologií od chytrých v jakémkoliv jazyce je třeba.

   Podřízněte stromu, či otravte jedovatou látkou kořeny? Zhyne a s ním i celý les, bude-li se takto postupovat. Nejprve jazyk rodný až poté jazyk ku bádání a komunikaci se světem. Hluhoněmí se domluví po celém světě, znakovou řečí, přežijí. Cikánské obyvatelstvo přežívá, jelikož má svůj cikánský slovník a kolik jich mluví anglicky?

   Pouze tito drží při sobě a zkuste se mezi ně vmísit, neřkuli sepsout je za nevhodné chování, rozcupují Vás, tomu se říká lidská, bytostní sounáležitost.P.K.

   Smazat
 16. Tady je pěkný článek od SPD k tématu:

  http://svobodnenoviny.eu/spd-je-nutne-zastavit-snizovani-kvality-vzdelani-v-ceske-republice/

  OdpovědětSmazat
 17. Ovšem navíc symbol červených trenýrek se stal symbolem rozcupování Masarykova hesla "Pravda vítězí". Tak to aspoň vyznělo, když byla standarta presidenta s tímto heslem roztrhána a dehonestována pražskou kavárnou!

  OdpovědětSmazat
 18. Nechápu proč dětem kazili první den školy. Nenávist a netolerance k hlavě státu od rodičů před vlastními dětmi je úbohost. Ta křičící ženská není ani v nejmenším dáma, ale obyčejná hloupá důra. Můžou čekat, že se jim to jednoho dne od dětiček jako bumerang vrátí. Slušnost, ohleduplnost, zdvořilost rodiče postrádají a u děti to bude podobné. Kde vůbec sebrali ty trencle, to jim je někdo nabízel cestou do školy, nebo je vyráběli po nocích?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sluníčkáři si v hnusu a nenávisti libují, a cíleně ničí příští generace.
   Zde další oplzlý hutkovec dnešní doby:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Dalsi-pisen-o-smrti-Milose-Zemana-550274

   Smazat
 19. AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN,
  ktery verejne podporil naseho oblibeneho presidenta Trumpa.

  Pane presidente, mate u vas v Praze mnoho BLBCU. Az pujdete do duchodu, prestehujte se k nam. Oni u vas vubec nemaji respekt pred vysledky voleb . Typicka Globalisticka natura.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:18
   TEPLICE UŽ JSOU DÍKY KUBEROVI A NEGROCIKORCE FERIMU A SPOL.ZASVINĚNÝ ARABAMA,CIKORKAMA A BANDEROVCEMA....TAKŽE JEDINÁ VOLBA PROTI TOMU KSINDLU JE ANO!!!!!!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 20. Co to je vlastně "být slušný"? Je to pan Drahoš, který to o sobě veřejně prohlašuje a pak se vysmívá zdravotnímu handicapu pana prezidenta? Není to spíše projev nízkosti a ubohosti? Je to snad paní Štěpánová, která ze sebe chrlí jednu vulgaritu za druhou? Neslušnost je kritizována neslušností vydávanou za slušnost?
  Úchylné a vulgární projevy Pussyriot, už jenom ten jejich vulgární název o něčem svědčí, který měl pan prezident odvahu pouze přeložit do češtiny, byly oceněny cenou V.Havla za "kreativní disent"?
  Porno je prostřednictvím pana Jandy výrazem evropských hodnot?
  Co je to slušnost, být slušný?

  OdpovědětSmazat
 21. Zhulení a zdegenerovaní Pražáci, nic víc a nic méně.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Heleďte se, nás rodilých Pražáků už je tu poskrovnu. Nejhorší Pražáci jsou náplavy z Moravy. Vždycky, když se jim tam urodí nějaký echt blbec, pošlou ho šupem k nám, a pak nám kvůli němu ještě nadávají.(Kontrolní otázka: odkud že sem přišel Nečas, Sobotka, Topolánek s gulama a další a další?)

   Smazat
 22. To, co vase prazska kavarna predvadi,
  kdyz mluvi o zdravotnim stavu presidenta, neni nic jineho, nez WISHFUL THINKING !
  Coz znamena v cestine UPRAVA REALITY pro potrebu malych upistenych podsvincat, ktere v zivote v nicem neuspely a trpi neukojenou ambiciositou...
  Jsou to nemehla zakomplexovana, ktera citi svoji nepotrebnost.

  A udelat politickou trapnost pred malymi detmi - PRVNACKY je primitivni tupost.

  Ta baba blbka, co se neumi chovat pred prvnacky je pravdepodobne bi-polar a jeji chlap je pod pantoflem a parohac.

  (Oh, ta etiketa kavarenska. Jako v opicarne na Zambezi.)

  OdpovědětSmazat
 23. Uvedomte si, vy (cenzurovano) z prazske kavarny , ze president ma 100 % legalitu, ze byl zvolen lidem a prizen lidu, je prizen BOZI ! Vas nikdy nikdo volit nebude ! Nejste VNIMANI !
  Nemate zadne zajimave ospobnosti ! Krome rektalniho alpinismu ke Globalistum , (kteri s vami opovrhuji) jste na sebe nikdy v nicem neupozornili.

  A vase frnaky, (politicky radar) mate ucpane a jste desorientovani. TAKZE ZADNA KARIERA VAS NECEKA !

  Budoucnost patri statnikum, jako je Kurz, Zeman, Orban, Marine Le Pen a hlavne PRESIDENT TRUMP. Za temito statniky pochoduji milliony v kazde zemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:26
   TY TUPÁ HROMADO HOVEN,PŘIPRAV SI HALDU PAPUNDEKLŮ DŘÍV,NEŽ TI JE TO BLÍŽÍCÍ SE TORNÁDO ROZFOUKÁ!!!!!!!
   A JINÝ TI SLABOMYSLNEJ ZRZAVEJ LUMP,UŽ NEKOUPÍ,SEBEROU MU BRZO I PODPISOVÝ PRÁVO!!!!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  2. 23:41 ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho čekisty! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   P.S.: Jo a skonči s kapitálkama, páč stejně těm svým lžidokretenským skřekům rozumíš jen sám, a možná ani to ne, lejnere-putlerýči!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
 24. Zajímavé je ,že stoupenci Zemana a Babiše neužívají sprostá slova a nejsou tak hnusní jako jejich protivníci.Podle mně tu sprostotu a nenávist vyvolávají politici jako je Kalousek,někteří lidovci,prostě politici "demokratického bloku"kteří prohráli sněmovní volby a novináři ,kteří jim slouží.No a někteří nesoudní lidé duševně vadní je napodobují

  OdpovědětSmazat
 25. Z lidoveckých plků je zřejmé, že příliš míchají slivovici s kadidlem.

  OdpovědětSmazat
 26. MUGABE 23:41 - ty poloopice vopelichana , ty RUDOPRDE ! Kdyz mi Hurrican sebere bydleni, tak si koupim JINE !

  Tvoje parta ZDEGENEROVANYCH NEDOMRDKU na Trumpa nema ! On vyhrava strategicky na cele care !

  Vypsat jeho uspechy nemohu, protoze BLBOUNI NEJAPNI z Madagaskaru (tvoji byvali partneri - cenzori), vse smazou !
  To proto, aby te drzeli na urovni IMBECILA, cely tvuj zivot.
  (Coz se jim dari. Ty hnupe !)

  GOD BLESS PRESIDENT TRUMP, ktery zachranil Ameriku a civilizaci ! (A jednou zdisciplinuje i Berlin a Brusel.)

  OdpovědětSmazat
 27. Ad 1:21 Prezident Trump vám určitě poděkuje.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.