Reklama

pátek 28. září 2018

"Ukrajina nekontroluje část svého území": čím ohrožuje Kyjev "latentní separatismus" regionů

Alevtina Pisarenková
28. 9. 2018    russian
Na území Ukrajiny je rozšířen "latentní separatismus". Ve vysílání televizního kanálu ICTV to prohlásil poradce ministra vnitra Zorjan Škirjak. Podle názoru ukrajinských expertů kyjevské orgány nekontrolují situaci v Oděse, Melitopolu, Chersonu, Nikolajevu, na jihu a na západě země a také na severu Rovenské, Žitomirské a Volyňské oblasti. Vedení Ukrajiny se spoléhá na loajalitu místních vůdců výměnou za nezasahování do vnitřní politiky města nebo regionu. Analytici však předpovídají, že v předvečer voleb, kdy se Kyjev snaží radikalizovat situaci ve společnosti, se může situace v regionech dostat mimo kontrolu. 


Poradce ministra vnitra Ukrajiny Zorjan Škirjak načrtl další hrozbu pro zemi - "latentní separatismus". Konkrétně obvinil z tohoto hříchu orgány Oděsy.

"Domnívám se, že dnes se v Oděse vyskytuje v osobě městských úřadů latentní separatismus", řekl Škirjak ve vysílání televizního kanálu ICTV.

Zdůraznil také, že to je všeobecná hrozba pro Ukrajinu, ale "Oděsa zde zaujímá zvláštní místo".

Vetřelce zde nemají rádi

Separatismus je spojen s neochotou orgánů Oděsy provádět protiruskou politiku, například kontrolovat zákaz vysílání ruských kanálů na Ukrajině, uvedl zdroj RT v prezidentské administrativě. Exnáměstkyně Oděské oblastní státní správy Solomije Bobrovská letos v létě prohlásila, že v Oděské oblasti jsou vysílány televizní kanály DLR a LLR - Novorossija a Oplot. Kromě toho jsou v Oděse častější útoky na proukrajinské politiky.

22. září například neidentifikovaní muži stříleli na vůdce oděské buňky proukrajinské strany Síla lidu Olega Michajlika ve dvoře jeho domu. Zástupci Síly lidu soudí, že do atentátu mohl být zapojen primátor Oděsy Genadij Truchanov. Michajlik pravidelně kritizoval hlavu města.

Na začátku června dva neidentifikovaní muži zaútočili a zranili nožem vůdce oděské proukrajinské skupiny Automajdan Vitalije Ustimenka a v polovině května byl proveden atentát na bývalého vůdce oděského Pravého sektoru Sergeje Stěrněnka.

Zástupci nacionalistických politických stran a veřejných organizací požadovali od prezidenta Petra Porošenka a vedoucích silových struktur, aby vyšetřili skutečnosti o útoku na veřejné aktivisty.

"Situace, která vznikla v Oděse, může vést k extrémně negativním důsledkům pro bezpečnost veřejnosti a národní bezpečnost a vyžaduje okamžitý zásah ústředních orgánů. Vyzýváme zástupce moci, aby přijali komplex neodkladných opatření, abychom zabránili destabilizaci situace v Oděské oblasti a chránili práva a svobody občanů", uvádí se v provolání, které bylo zveřejněno 23. září.

Generální prokurátor Jurij Lucenko uvedl, že do Oděsy odcestovala "zesílená skupina pracovníků činných v trestním řízení", která pomůže prozkoumat skutečnost atentátu na Olega Michajlika.

"Oděsa je jedním z nejspecifičtějších ukrajinských regionů, vetřelce zde nemají rádi. Žádná velká ukrajinská společnost, žádný gubernátor a zástupce orgánů činných v trestním řízení "zvenčí" nejsou s to cokoliv udělat bez souhlasu místní elity. Válku prohrál dokonce i zkušený gruzínský politik Michail Saakašvili. Proto se prezident Petr Porošenko může domlouvat pouze s místními elitami. Neproniká do záležitostí regionu - orgány moci v Oděse se nepříčí požadavkům Kyjeva", řekl zdroj RT z okolí primátora Oděsy.

Podle něj místní úřady neschvalují činy nacionalistů a proces ukrajinizace země.

Byly vytvořeny jednotlivé státy

Fenomén latentního separatismu je dnes charakteristický pro mnohé regiony Ukrajiny, zejména na západě a na jihu země, potvrzuje zdroj RT v administrativě prezidenta.

"Neveřejné sociologické průzkumy ukazují, že nejhorší je situace na jihu a na západě země. V Melitopolu, Chersonu a Nikolajevu obyvatelstvo neschvaluje kroky prezidenta a vlády, zejména pokud jde o jazykovou problematiku", říká zdroj RT.

Například v únoru 2017 poslanci městské rady Melitopolu (Záporožská oblast) oslovili prezidenta Ukrajiny s požadavkem na přijetí zákona o ochraně ruského jazyka. Ale jejich výzva zůstala bez odpovědi.

Nejkomplikovanější situace je na západní Ukrajině v Beregovu, kde Maďarsko hromadně vydává své pasy místnímu obyvatelstvu. V polovině září o tom psala ukrajinská agentura Ukrinform. Podle informací novinářů maďarský konzulát nejenže vydává pasy místním obyvatelům, ale také žádá, aby třikrát přísahali věrnost Maďarsku a skrývali před Ukrajinou existenci druhého občanství. Místní orgány vědí, co se děje, ale nijak na to nereagují, uvedl zdroj RT v administrativě prezidenta. Konstatoval také, že vedení země se dozvědělo o tom, co se děje, z médií.

Existují již jednotlivé regiony, kde ukrajinská legislativa vlastně nefunguje, poznamenal v rozhovoru s RT zástupce strany Národní fronta.

"Na severu Žitomirské, Rovenské a Volyňské oblasti byly fakticky vytvořeny samostatné státy se svými orgány činnými v trestním řízení. Místní obyvatelé tam ilegálně těží jantar, nepodřizují se místním úřadům a orgánům činným v trestním řízení. Těžba přináší obrovské peníze, takže všichni mlčí. Už před rokem tam měla vstoupit armáda, ale vedoucí představitelé země raději nad těmito problémy zavírají oči", uvedl zdroj RT v Národní frontě.

Když chybí strategie

Neexistuje žádná strategie, co by se mělo dělat s regiony, které mohou kdykoli vyhlásit Kyjevu svou neposlušnost, poznamenal v rozhovoru s RT zástupce strany Baťkivščina.

"Můžeme předpokládat, že vedení země dostalo záruky od místních správ o jejich podpoře ve volbách v příštím roce. Na oplátku jim byla poskytnuta svoboda a ústřední orgány příliš nevnikají do jejich záležitostí. Zatím tato situace vyhovuje všem, ale kdykoliv se to může změnit. Je třeba přiznat, že Ukrajina část svého území nekontroluje", prohlásil diskutér s RT.

Prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko se domnívá, že s pomocí násilí, díky němuž se stávající vláda dostala k moci, není možné zemi kontrolovat.

"Problémy jsou pozorovány dokonce i v těch regionech, které mají ke Kyjevu ideologicky blízko. Je to způsobeno ekonomickými problémy v zemi", uvedl Iščenko v rozhovoru s RT.

Je zřejmé, že se nepodařilo vybudovat jednotný ukrajinský národ: obyvatelé Ukrajiny nehovoří jedním jazykem, mají odlišné zvyky, kulturu a mentalitu, konstatoval v rozhovoru s RT Oleg Nemenský, vedoucí výzkumný pracovník RISS (Ruský institut strategických studií).

"Obyvatelstvo má různé preference. Nyní je na Ukrajině nebezpečná situace - země je nestabilní a může se rozpadnout", uzavřel expert.

Ukrajina vstupuje před volbami do období nestability a v podmínkách latentního separatismu může působení Kyjeva směrem k radikalizaci situace ve společnosti vést k tomu, že se situace v regionech dostane mimo kontrolu, říká zdroj RT ve straně Svépomoc.

"Vytvoření vlastní církve, pronásledování pravoslavné církve Moskevského patriarchátu, podporované většinou Ukrajinců, zvyšování sazeb plynu, vysoká inflace, spolupráce orgánů činných v trestním řízení s nacionalisty, pohlcování podniků a násilná ukrajinizace - to vše povede zemi ke katastrofickým důsledkům. Regiony nesouhlasí s tím, že budou žít podle takových pravidel, a s největší pravděpodobností se nyní orgány budou snažit dostat situaci pod kontrolu, jak dokazuje zvýšený zájem o Oděskou oblast. Ale budou mít orgány dostatek sil? Silové struktury už ztratily monopol na násilí a menší armády ozbrojených osob má každý podnikatel. Doufám, že tato vznětlivá směs nevybuchne těsně před volbami", uvedl zástupce strany Svépomoc.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. už len ich abeceda je pavýtvor - tuším Tarasa Ševčenka, umelý jazyk bez historických väzieb, podobne to bolo tak kedysi so slovenčinou, kým ale u nás jadro jazyka - spisovného - bolo zachované a čítanie a písanie v ňom nerobilo problém u nikoho, vyjmúc nepodarené obdobie československého jazyka za Beneša, toto na Ukraine niet, Halič je tá rozbuška, tí nikdy nepatrili do Ruského sveta, Rím si dal záležať aby ich nestratil a dodnes majú za úlohu ničiť pravoslávie, a ako vždy, odídu k Poľsku, kam aj po stáročia kultúrne patrili,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 6:45 Výborné shrnutí. Tragédií je především to, že ukrajinští náckové nectí přetrvávající kulturní rozdělení jako důsledek především rozdílné historie po staletí.

   Smazat
  2. Anonymní28. září 2018 6:45 - slovensky píše:
   "nepodarené obdobie československého jazyka za Beneša,"
   Jinak. Československý stát, ale nikdy jazyk. Slovenština byla respektovaná, předpokládám. Podívejte se na bankovky té doby:
   bankovky 5, 10, 50, 500 ve slovenském jazyce:
   http://www.papirovaplatidla.cz/bankovky/bankovky-nbcs

   Smazat
  3. Smutné trochu je, že zatímco bratrům Slovákům vadil diktát z Prahy (ostatně i my Moravané se díváme na obyvatele Prahy s jistou nedůvěrou), narůstající federalizace v rámci EU jim příliš nevadí. Ostatně to platí i pro ČR, neboť ve spojení s EU a NATO vidíme ekonomický rozvoj a zajištění bezpečnosti před Rusy. Přitom myšlenkově ani energeticky nepatří EU ani NATO do slovanského vidění světa. Totéž platí i pro Ukrajinu.Rusové, naši bratři, i přes těžkosti tohoto soužití (kdo nemá v rodině problémy?) nám nejsou vhod, zatímco myšlenkově vyčpělý západ je pro nás náš spojenec a ten pravý ořechový zdroj (pochybného)blahobytu.
   Když se na celý problém podívám z tohoto úhlu pohledu, uvědomuji si tu hrůzu, do jejíhož chomoutu jsme nalezli. Cesta ven? Obávám se, že většina z nás dá raději přednost plnému talíři před nezávislostí a svobodou.

   Smazat
  4. Anonymní28. září 2018 10:17
   Ten diktát Prahy, nevadí jenom Slovákům a Moravákům, ale také nemalé části Čechů. Pražáci jsou něco jako europoslanci. Kasta odtržená od zbytku národa.
   Avšak lze je převychovat. Europoslance, zdaněním těch nehorázných europlatů, zavedením progresivní daně ze mzdy. A Pražáky, zdaněním těch západních firem, které mají z velké části sídlo v Praze, v místě jejich provozoven, které jsou po celé republice. Takto by se opět stali jedněmi z nás a úmysly západu s touto částí Evropy, viděli podobně.

   „.. uvědomuji si tu hrůzu, do jejíhož chomoutu jsme nalezli. Cesta ven? Obávám se, že většina z nás dá raději přednost plnému talíři před nezávislostí a svobodou.“
   Tu hrůzu, jak uvádíte, si snad bude postupně uvědomovat stále více lidí. Přezíravý postoj západu ke Středo- a Východoevropanům, je čím dále tím zřejmější.
   Je třeba se navrátit k národnímu uvědomění a nenechat se ohlupovat liberalistickými teoriemi. Vždyť mocnosti, mají to národní uvědomění stále. Nejenom současné Rusko, současní America first, ale také sloučení Německa, přičemž Čechům a Slovákům doporučovali rozdělení, že se stejně sejdeme v jedné Evropě.
   Naší nadějí by měla být nějaká středoevropská V4+, nebo alespoň obnovení Československa. A abych se vrátil ke článku, je také třeba uvažovat co se zakarpatskou Ukrajinou. Není to pouze oblast zájmu Maďarska. P.K.

   Smazat
  5. Ad 10:17 & 11:32 - bezvadné komentáře, souhlas! Je ale nasnadě, že o národní entitu dnes nejde jenom menším národům, ale mnohem blíže tomu jsou ty multikulturní!

   Smazat
  6. 10:17 Vy moravané už táhněte dop...

   Smazat
  7. Můžete mi 6:45 objasnit, co to bylo, když píšete "nepodarené obdobie československého jazyka za Beneša"?. Žádný československý jazyk za trvání čs. státu nikdo nevytvářel, nikdo neprosazoval a také nikdy neexistoval. Víte vy vůbec, ve kterých letech byl prezidentem čs. státu Edvard Beneš? Víte vy vůbec, že slovenština byla v čs. státu vždy úředním jazykem a že tomu tak je v ČR dodnes? Slovákům i Čechům nejvíc škodili a škodí hlupáci, zneužívaní ambiciózními a bezcharakterními jedinci, kteří zneužívali a zneužívají národnostní otázku. Jako by nebylo jasné, že rozdělením společného státu ztratili jak Češi, tak možná i víc, Slováci. Kdepak jsou pánové Móric a Slota, kteří si s tím začali? Co jsi ty za pitomce, když tady takovou volovinu píšeš?

   Smazat
 2. Pan Porosenko pravil, ze Ukrajina ma NEJMOCNEJSI armadu v Evrope, ktera nas chrani pred AGRESIVITOU A ROZPINAVOSTI RUSKA!!!! JINAK BY RUSKA ARMADA JIZ BYLA VE FRANCII!!! Tak si jiste v Odese poradi! Fasiste tam jiz upalili Rusy v kulturnim dome. To je nas SPOJENEC A VZOR - FASISTE Z UKRAJINY!!! Velmi by mne zajimalo, proc jeste nebyl, kvuli schvalovani upaleni lidi, odsouzen ten HAJZL od "cernoprdelniku", nevzpomenu si na prijmeni, ktery toto ZVERSTVO SCHVALOVAL!!! Delal namestka na ministerstvu Zahranicnich veci. Ja rict JEN vtip o upalovani Zidu, uz jsem "za katrem"!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Rusáci patří na hranici! Je to nádor planety, zvěř, to už jasně definoval pan Bartuška a s ním se ztotožnila celá elita, kromě známých kolaborantů. Prostě umlátit, spálit a zakopat do škarpy vedle silnice, aby to nepáchlo. To není jen stanovisko českého diplomatického sboru, to je konsenzus všech demokratických, svobodných a mírových sil na světě. Tohle vám řekne NAPROSTO každý, kdo má ve světě vliv a respekt. Zabít Rusa není zločin!

   Smazat
  2. Doufám,že si tě orgány činné v trestním řízení najdou.

   Smazat
  3. 9:12 Řekl fašistický liberální demokrat tfuj taixl.

   Smazat
  4. 9:33 kašlete na něj, je to agent provokatér Pepek Vyskoč, je tady na šichtě, neztrácejte s ním čas a nervy, je to zjevně retardovaný jedinec

   Smazat
  5. Anonymní28. září 2018 9:12
   Velice přesně jste vystihnul postoj Západu. Je na nás si ujasnit, zda opravdu do tohoto Západu patříme. P.K.

   Smazat
  6. 9:33 - rusofolní ubožáku, já cituju p. Bartušku, s nímž se plně ztotožňuji.

   Smazat
  7. 9:33 - rusofilní ubožáku, já cituju p. Bartušku, s nímž se plně ztotožňuji.

   Smazat
 3. Poslouchám pořad ruské televize "60 minut". Vystupují tam občas proruští Ukrajinci a také Ukrajinci obdivující Banderu. Na youtube jsou pořady ukrajinské skupiny Kvartal 95, ve kterém se mluví rusky a na ukrajinštinu se přechází, jen pokud je třeba něco zesměšnit. V jednom kuse zesměšňují lidi z Kyjeva jako je prezident Porošenko. Klučko je předváděn jako primitivní blbec. Obecenstvo se směje a tleská.
  https://www.youtube.com/watch?v=nDVPK-qDvSs
  Občas zmíní Putina, ale není to tak silné zesměšnění. Těch pořadů je mnoho. Stačí na youtube zadat Kvartal 95.

  O Ukrajině se mluví, že je tam pro opozici nebezpečno, ale humoru Kvartalu se lidé svobodně smějí. O upalování v Oděse, střelbě na Majdanu a na Donbas se nemluví. Ukrajinci jsou zklamaní podle tohoto humoristického pořadu z toho, že z Ruska a Krymu se k nim neutíká.

  Ten článek nahoře leccos naznačuje. Mohli byste se na ten jev podívat lépe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta mapa v záhlaví článku je chybná. KRYM MÁ SPRÁVNĚ BÝT ZNAČEN JAKO "RESTITUOVANÉ HISTORICKÉ RUSKÉ ÚZEMÍ".

   Smazat
  2. 22:26
   Správně jste to napsal.....uměle vytvořená slátanina ala BANDEROSTÁN má na kahánek!

   Smazat
  3. 12:23 Spíš Neochazárie řízená tímto zlem - https://pp.vk.me/c638823/v638823068/6e6b/-Vnc10oW1Wc.jpg

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 4. No jo co by chtěli banderovci když se rozpadnou bude to dobré pro celou Evropu.

  OdpovědětSmazat
 5. 9.12. Bohužel takto slýchám mluvit mnohé své spoluobčany. Je mi z toho na blití. A přiznám se, že si už dnes dávám opravdu velký pozor, v jaké společnosti lidí své názory odhalím, protože na Rusofoba narážím dnes a denně. Zejména lidé z Prahy a velkých měst jsou naprosto mimo mísu.
  Ostatně v runovém písmu byl shodný znak pro číslovku 10 000 a Temnotu, z čehož vyplývá, že naši předkové si byli mimo jiné vědomi, že tam, kde pohromadě žije 10 000 lidí a více narůstají hrubé (temné) energie. To je také odpověď na otázku, proč lidé ve městech mají jiné smýšlení než lidé na venkově.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Praha nikdy nereprezentovala Česko, dokonce i před poslední válkou byla česká pouze z jedné třetiny (dalšími třetinami byli Němci a židé). Historie se opakuje, shromažďuje se tu sebranka z Česka (na venkově je domácím lumpům vidět do karet) a ze světa.

   Smazat
 6. Maďarsko už na násilné poukrajinšťování ze strany banderovců zareagovalo (na rozdíl od kamarádů fašistů ve vedení EU) a začalo maďarskojazyčným Ukrajincům vydávat pasy Maďarska, stačí složit slib věrnosti Maďarsku! Rusko má dlouhé vedení, dlouho váhalo, ale už je v dumě návrh zákona, podle kterého dostane ruský pas každý, kdo hovoří rusky a narodil se na území SSSR. To bude bomba, protože to zrychlí odliv Rusů ze všech bývalých svazových republik. Ale hlavně to pomůže miliónům Ukrajinců, kteří už v Rusku jsou a banderovci jim blokovali změnu občanství.

  OdpovědětSmazat
 7. Ukrajina je umělý stát a fakticky ho dal dohromady jistý V.I.Lenin (Stalin s Chruščovem už jenom přidali drobná teritoria - Zakarpatí a Krym). Vděční Ukrajinci ale už všechny sochy svého zakladatele Lenina zničili, takže Ukrajinu bez diskuse čeká rozpad a návrat před rok 1917. Ukrajinci si to ale rozhodně zaslouží, dnes banderovce nesnáší všichni jejich sousedé, včetně velkopanských Evropanů (= Poláků), ti si rádi vezmou svůj Lwóv a celou Halič. Heslo dne "rozděl a panuj" platí i pro banderostán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V minulosti jsem se podivoval, proč tak najednou začali čeští politici organizovat hromadný přesun ukrajinských Čechů zpátky do Čech. Je zcela zřejmé, že již tehdy dostali na politickém školení mužstva ve vedení NATO nějaké echo, co se chystá, jaký neskutečný bordel brzy na Ukrajině zorganizuje a vytvoří světový četník číslo jedna, který v NATO udílí rozkazy pěšákům. Ukrajinští Češi byli zachráněni a nemusejí se podrobit násilnému poukrajinšťování ze strany banderovců.

   Smazat
  2. Obávám se, že tohle Ukrajina právě vzhledem ke krátké svoji historii nemůže zvládnout. Snad jedině ne odvolat příkaz používat ukrajinštinu ze dne na den, ale naopak na území, kde se posledních 200 let mluvilo jen rusky v Ukrajině, vrátit a nechat oba jazyky jak byly. Prorošenko je naivní, myslí, že mu USA, EU a NATO zajistí prachy a tím budoucnost a prosperitu. Kapitalismus nedá nic zadarmo, je to v jeho ideologii. Angličani také nám za mrtvé české letce vyúčtovali i tkaničky od bot. Bojím se, že NATO vyprovokuje Ukrajince, aby vtrhli do Ruska ?! Porošenko je dost pitomý.

   Smazat
 8. JSTE JAKO PSI! Jako ti Pavlovovi psi. Rozsvítí vám žárovku a začnete slintat!
  Máte alespoň jedno téma, jednu myšlenku, která není řízena Serešem???
  Poslední dobou nemáte žádná nosná témata, a to ani ve vztahu ke kalendáři. K dějinám nás,našeho Českého národa!!!
  Komu vlastně sloužíte?
  Za koho kopete???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní28. září 2018 11:21
   „Máte alespoň jedno téma, jednu myšlenku, která není řízena Serešem???“

   Ale vždyť v celém článku i diskusi pod ním, není jediná zmínka o Serešovi.
   Takže ty závěrečné otázky jsou pro Vás:
   „Komu vlastně sloužíte?
   Za koho kopete???“
   P.K.

   Smazat
 9. Američani investovali pět miliard dolarů, sami to přiznali, aby rozvrátili Ukrajinu s cílem znemožnit přes území Ukrajiny dodávky ropy a plynu z Ruska do Evropy. Kvůli tomu byl taky Majdan a převrat organizovaný západními demokratickými státy, které s Janukovičem uzavřeli písemnou dohodu, kterou v zápětí všechny demokratické západní státy porušili a Janukovič musel utéct do Ruska, jinak by ho demokraticky popravili jako Kadáfiho. Samá demokracie. Spojeným státům jde jenom o to, aby se zabíjeli mezi sebou slovanské národy a proto taky mají největší zájem, aby vojna na Donbase pokračovala. Jinak na této vojně nemá nikdo zájem. USA po celém světě investuje do válečných konfliktů a zabíjení lidí.

  OdpovědětSmazat
 10. Jsem moc rád, že díky Krymu, je Rus totálně v rici. Sankce fungují jak mají. Rus a nebudeto dlouho trvat, nebude mit za chvíli co žrát. Potom ještě rád Krym vrátí. Několik dní nazpátek, šéf ruskéhoůstavu FA Artemjev označilruskou ekonomiku, za zaostalou a polofeudální.chicxhichi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pocit, že my tady u nás si můžeme stále jen zpívat, že si tady budem žít jako prasátka v žitě navěky? Proč si občas neotevřete noviny a nepřečtete si něco o stavu naší zemědělské krajiny. Myslíte si, že nás těžkými stroji utužená půda, která už není ani s to propouštět vodu do spodních vrstev, uživí? Větrná a vodní eroze odnášející pryč nejúrodnější vrstvy půdy nebo úbytek hmyzu, to je další výčet naší nenažranosti, která nám a našim vnukům, vystaví hrozivý účet. Abychom ještě jednou neprosili toho zlého Rusa, aby nám dal něco ze svých zásob! Myslíte si, že je to opravdu až tak moc absurdní úvaha?

   Smazat
  2. a pak ses probudil: zpocený, pochcaný a posraný....

   Smazat
  3. 16:09 kašlete na něj (15:39), je to agent provokatér Pepek Vyskoč, je tady na šichtě, neztrácejte s ním čas a nervy, je to zjevně retardovaný, politováníhodný ubožák

   Smazat
  4. 15:39, to přece není kvůli Krymu, neplácejte hlouposti, nerozumíte tomu. Je to kvůli celému Rusku. V podstatě jde přesně o to, co se teď daří dělat Číně, i když zatím ne tak, jak by rád Západ, a v co doufal. Pogrom na postjelcinovské Rusko nastal fakticky od okamžiku, kdy Jelcin oznámil odchod z funkce a naznačil, kdo bude jeho nástupcem. V roce 2001 klesly vztahy s USA na nejnižší hladinu od r. 1989 a nebýt akce "911", nikdy by k oteplení nedošlo a konflikt mohl přijít už někdy okolo r. 2009 - 2010. Naznakem a testem byla Gruzie. Jenže zatím se to vyventilovalo na Iráku, Lybii, Sýrii a velice nebezpečně na Ukrajině.

   Takže jestli bude někdo něco "vracet" a rád, potom to typuju spíš na Česko a Sudety, ne na Rusko a Krym. S pojmem "vracet" tedy opatrně, ve skutečnosti se jedná o odebrání, a Rusko nevypadá na ustrašenou zemičku, která by si to nechala líbit. Mluvíme v kategorii "válka jaderných velmocí".

   Smazat
  5. Veď si zoberme ako chcel Irak a Saddám anektovať Kuvait. A ako sa na Irak vrhli v 1990.

   A ako potom dopadol Saddam, využili ho v 80 rokoch v boji proti Iránu, a keď si chcel pripojiť územie, ktoré obsadili Briti, a neskôr spravili štát Kuvait, tak sa mu Saddámovi a Iraku odvďačili vojenskou intervenciou. A čo sa nepodarilo v 1990, tak to dokončili v 2003.

   Proti Rusku, si USA a ani jeho spojenci vyskakovať nemôžu, lebo majú v pamäti Napoleóna, Hitlera. Tak to uzavreli na sankcie, vojna na uvaľovanie sankcii.
   Alebo to zúžili na zástupnu vojnu niekde mimo Ruska.

   Smazat
 11. 15:39
  Leda ve TVEJCH syfilytickejch přánich a PODĚLANEJCH kalhotách,scheisse DUMMKOPF!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedejte na jeho písemný projev, neumí česky vyjádřit smích, je to Putinův provokatér, který tu má vyvolat (díky zákonu akce a reakce) sympatie k Rusku. Když člověk vidí, jaký volové jsou mezi námi na západě, zákonitě musí obdivovat východ.

   Smazat
 12. 16:51
  Walesovo mluvčí a KOLABORANTSKEJ ZMRDE zralej na provaz.....EST KOMT DER TAG!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Náš translator tvý rudoskřeky nebere, šelomí pšouku! Obsahují totiž mnoho jidiš a ty jsou pro něj nedostupné - viz třeba to o tom jedení každý den apod.!:-DDDDDDD

   Smazat
 13. Na tej mape, je Ukrajina bez Donbasu, Krymu, Budžaku, Bukoviny, Zakarpatska, Yedisanu, Tauridie. A tmavou farbou Haliča.

  Z toho vyplíva že zo zvyšku Ukrajiny sa stane vnutrozemský štát.

  Pekná mapa.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.