Reklama

sobota 29. září 2018

USA a Izrael varují Rusko, aby Sýrii nedodávalo protiletadlové systémy S-300

Stephen Lendman
28.9.2018  Zvědavec
V pondělí Putin informoval telefonicky Asada o svém záměru dodat syrské armádě do dvou týdnů sofistikované systémy protivzdušné obrany S-300. Ty jsou schopny zachytit a zničit četné nepřátelské letouny a balistické a jiné rakety na vzdálenost 250 km a více. Zprovoznění elektronických protiopatření podél syrského pobřeží, kde budou rušit satelitní navigaci, vzdušné radarové systémy a komunikaci nepřátelských letadel, rovněž významně podpoří syrské obranné složky.


Washington a jeho partneři v NATO používají jako důvod ke svým vojenským aktivitám chatrnou výmluvu na boj s ISIS, organizací, kterou sami podporují.

Izrael prohlašuje, že jeho teroristické bombardování má jediný účel: boj s neexistující hrozbou představovanou Íránem a Hizballáhem. Ani Írán ani Hizballáh přitom nikdy agresivně nezaútočily na židovský stát. Írán nenapadl žádnou zemi stovky let – což je něco, co USA, NATO a Izrael dělají opakovaně.

V roce 2013 respektoval Putin Netanjahuovu žádost, aby syrské armádě nedodával systémy S-300. Nyní však ruský ministr obrany Sergej Šojgu řekl:

„Situace se změnila a naše vina to není.“

Poté, co „zločinná nedbalost“ Izraele vedla 17. září k sestřelení ruského rekognoskačního letounu IL-20, uvedl Šojgu, že se tato záležitost neobejde bez reakce. A vskutku ne!

Putin sdělil Netanjahuovi, že posílení syrské protivzdušné obrany má za cíl „předcházet potenciálnímu ohrožení životů ruských vojáků“, což je jeho povinnost jakožto prezidenta.

Tlak ze strany USA/Izraele ho pravděpodobně tentokrát neodradí. Ruské ministerstvo obrany nad sestřelením svého letounu, při němž přišlo o život 15 členů posádky, obzvlášť zuří, a pravděpodobně ještě větší hněv v něm vzbuzuje arogantní popírání odpovědnosti za tuto událost ze strany Izraele.

Vyfabulovanou verzi události, s níž přišly izraelské obranné síly, vyvrací nepopiratelná fakta, což dělá situaci ještě horší; ještě více ji ztěžuje izraelská arogance a nepřímé výhrůžky podporované Washingtonem.

V prohlášení Netanjahuovy kanceláře se píše:

„ministerský předseda řekl, že poskytnutí vyspělých zbraňových systémů nezodpovědným aktérům (sic) zesílí v regionu rizika a že Izrael bude pokračovat v obraně jak sebe samotného, tak svých zájmů.“

Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton označil ruský krok za velkou chybu a dodal, že povede k podstatné eskalaci napětí.

Zapřísahal se, že vojenská přítomnost v Sýrii bude trvat, dokud prý „budou íránští vojáci za hranicemi Íránu, což se týká i třetích osob prosazujících íránské zájmy a milic“.

V Sýrii jsou jedině íránští vojenští poradci, a to legálně, na žádost Damašku. Žádné bojové síly tam nejsou. Legitimně v Sýrii operují i síly Hizballáhu, které Asad pozval, aby bojovaly s ISIS a jinými teroristickými uskupeními podporovanými USA.

Mimo teritorium Íránu se pohybuje poměrně málo íránských vojenských sil a žádné nejednají agresivně.

Zato amerických vojáků jsou stovky tisíc všude možně po různých zemích každého kontinentu, nemluvě o nesčetných tzv. soukromých vojenských kontrahentech (PMCs), kteří jednají nevypočitatelně, a o teroristických skupinách využívaných jako pěšáci impéria.

Pompeo řekl, že tento týden na generálním shromáždění OSN probere otázku vylepšení syrské obrany se Sergejem Lavrovem, a dodal:

„Pokoušíme se nacházet veškeré body, v nichž může zavládnout shoda a na nichž můžeme s Rusy pracovat.“ Prý budou Rusové v případě, že budou jednat proti americkým zájmům, pohnáni k zodpovědnosti.

Syrský vyslanec v Rusku Rijád Haddád řekl, že vojsko jeho země nezbytně potřebuje systémy S-300, aby bránilo syrské území před agresivními činy Izraele.

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že posílení syrských obranných schopností není cíleno na Ameriku, Izrael ani na žádnou jinou zemi. Jeho účelem je podle jeho slov ochrana ruských vojáků a jiného personálu, jenž se v Sýrii nachází.

Ruský náměstek ministra zahraničí Michail Bogdanov označil dodání systémů S-300 do Sýrie za správnou věc.

„The Saker“ napsal, že tento ruský krok povede k vytvoření neoficiální bezletové zóny nad Sýrií a dodal, že sestřelení IL-20 zásadně poškodilo vztah Izraele a Ruska.

Já se domnívám, že to tento vztah přinejmenším změnilo.

Status quo skončil. Až budoucí události ukážou, do jaké míry změnily ruské kroky dynamiku v Sýrii.

Až budou systémy plně funkční, budou NATO (vedené Spojenými státy) a Izrael stále moci útočit na syrské cíle, ale ne tak snadno jako předtím.

Jejich taktika se pravděpodobně změní. Z vojenského hlediska mají spousty možností. Určitě neupustí od svého cíle spočívajícího ve změně syrského režimu.


US and Israel Warn Russia Against Supplying Syria with S-300 Air Defense Systems vyšel 25. září 2018 na Global Research. Překlad v ceně 288 Kč Zvědavec.

59 komentářů :

 1. Jestli budou tyhle dve zeme , USA a Israel neustale ohrozovat a napadat svet , je potreba je neutralizovat ! Snad nebude nejaky Pompeo hrozit Rusku ! Behem kratke doby se tam vystridali jiz 3 ministri zahr.veci...ani jeden nezvladl svou roli !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Včetně presidenta narcisse který tam zatím ještě je ale jak na dlouho? Takový bordel co panuje ve Washingtonu tam ješte nikdy nebyl.

   Smazat
  2. Izrael by si měl uvědomit, že nebýt za 2. světové války osvoboditele to je SSSR a hlavně Ruska, tak Židé by byli zavražděni v koncentračních táborech a žádný Izrael by neexistoval.

   Smazat
  3. USAmohou kamkoli strkat své Patrioty a Rusové své jen se svolením USA a Izraele?Podivný postoj "demokratů"!!

   Smazat
  4. Je vidět, že nedodání S300 do Sýrie byla velká chyba Putina a hodně za ní zaplatil. Na Západ platí je síla.

   Smazat
 2. zajímavý článek na Prvních zprávách :Korespondent Haaretzu: Díky matičce Rusi, že ukázala Izraeli jeho místo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem. Jednání IZRAELE, zejména v posledních letech, neustále posouvá hranici CHUCPE do netušených výšin. Izrael se stále oteveřeněji řídí myšlenkami největšího Izraelce všech dob, RABÍNA OVADIA JOSEFA!

   Smazat
  2. Možná že jde o cílené zvyšování napětí až k neúnosnému bodu, kdy bude třeba opět "vyvolený národ" přemístit, třeba na vylidněnou Ukrajinu...

   Smazat
 3. Vůbec nechápu proč se Izraelci a USA bojí a brojí proti obranné zbrani. Pokud zůstanou na svém dvoječku nic jim nehorozí. No a pokud se vydají loupit vraždit dostanou přes hubu.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba jejich piloti, jako správní "Jevrejové" (ať mají radost "milovníci ruských švábů"), budou chtít rizikové příplatky za S-300 - a Bibi je na šekel...

   Smazat
 4. Vím že Netáhlojanek se s putleroffcema srát nehodlá, to je jednou jistý ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:48
   VÍŠ HOVNO SCHWEINE SCHEISSE UNTERMENSCH,TEBE POTKAT,TAK UŽ NEMAJÍ CO POHŘBÍT!!!!!!!!

   Smazat
  2. Pepku, kolik ti za tu provokaci Herr Wachtmeister slíbil? Přečtené EU Heute (=Mladou frontu Dnes)?

   Smazat
  3. 10:09 a 10:27 Translator tvý rudoskřeky nebere, šelomí pšouku! Obsahují příliš jidiš výrazů, proto v klidu zajeď zpátky do lejnolíhně tohodle škarednýho kremelskýho židočekisty - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
  4. 15.53 Skočej si na náves k Židovi do smíšenky, aby jim to Jüdisch vyhledal, voni schlemil(;<D). A to kafe od Maryši si dají dvakrát... je pravý brazilský...

   Smazat
  5. 16:49 Tak hlavně že není putleroffský, kolem takový břečky by moh oblétávat leda šelomí prd, cokoliv jiného by totiž padlo smradem rovnou do logru! ☺☺☺☺

   Smazat
 5. USSA a ISSRAEL jsou horsi nez SS!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to na každej pád! Např. Rusáci si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako muži z SS (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) a proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Smazat
 6. Jak jsem psal už dříve, na ten Ruský šrot stačí prak a pár skobiček. Ty rakety mají dřevěné, nebo z překližky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty máš vpalici piliny z tý ruský překližky .

   Smazat
  2. Anonymní29. září 2018 10:08
   I když, jak píšeš, jsou ty rakety z překližky, tak ale doposud vždy trefily to na co je namířili, což se o amerických raketách říci nedá, ty si lítají jak se jim zachce.

   Smazat
  3. 20:10 To, že americké rakety lítají jak chtějí jsi četl kde? Jo na Sputniku, tak to je pravda pravďoucí, asi taková, jako,že v Rusku funguje demokracie CHICHI

   Smazat
  4. 9:45
   Ovšem VELKEJ BRATR V USSA JE DEMOKRATICKY ŠPEHUJE NA KAŽDÝM KROKU.....CO TY SEŠ ZA WALESOHAVLOČURÁKA VYGUMOVANÝHO,TO SVĚT NEVIDĚL!!!!!!!!!!!☺

   Smazat
  5. 10:08 9:45
   Patriot rakety.
   https://foreignpolicy.com/2018/03/28/patriot-missiles-are-made-in-america-and-fail-everywhere/

   Smazat
 7. 10;08
  NA PLECHOVOU KAVALERII stačí vidle a plácnutí do stehen A TY JEJICH NEVIDITELNÝ ÉRA PADAJÍ JAK PŘEZRÁLÝ HRUŠKY.....A O JEJICH JEDOUCÍM,TEDA SPÍŠ VĚČNĚ STOJÍCÍM ŠROTU ANI NEMLUVÍM!!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žid ještě nezapoměl, jak dostal na prdel v 2006 ve druhý libanonský válce, kde asi 6000 vousáčů v sandálech z Hizballah hnalo slanný izraeský tankový divize z Libanonu. Vod tý doby se ví, že merkawa hoří jako papír. Hzballátčíci přitom neměli nicnež oheň v srdci, pušku v ruce a pár íránskejch pétéřesek.
   Dodnes je to noční můra izraelskýho generálního štábu a do Libanonu po zemi ani nepáchnou. Jo a ti dva izraelští zajatí tankisty kvůli kterejm ti izraelita vyprovokoval hizballáti utratili.

   Smazat
  2. A esipak jim kreješ záda???☺☺☺☺ - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   Smazat
  3. Anonymní29. září 2018 15:55
   Nedej bože, aby k něčemu takovýmu došlo. Tentokrát by se Ruský vojska nazastavili dřív dokud by nedošli až na atlantické pobřeží. Už to chtěli udlat za 2.sv války, ale Američani otevřeli druhou frontu, tak si Evropu rozdělili podle sféry vlivu.

   Smazat
  4. 20:15 Stačilo by toho putlerprda poletujícího za tou bandou zapálit! A nezbyl by o nich ani smrad ... ale oni vychípaj i bez toho ... zbytek nahradí Čuvaši, Kalmyci, Tuvíni, Čečéni a podobná sběř:)) - https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/214156-rusko-vymira-porodnost-prudce-klesla-znepokojen-je-i-kreml/

   Smazat
 8. Doufám že Rusové Sýrii S 300 dodají a světoví teroristé ať drží hubu.

  OdpovědětSmazat
 9. Vyhrožujou,slibujou , prosej Rusa aby nedodal Asadovi S300. Ato i přesto, že S300 je už defackto zastaralalej systém, kterj už vyvážej leckam (i do jednotkám NATO, Turkům), ale na americký F16 F35 jak se zdá bohatě stačí. Proč jinak ta panika v Pentagonu a Tel Avivu?

  OdpovědětSmazat
 10. 13:47 Zatím, kam se podívám dostává Rusáček na prdel. Dokázal kulový, kulový blbečku.. Tak že sklidni hormon a pros Amíka o odpuštění. Jinak nelži, žádná panika jak píšeš nikde není, to jen ve tvé blbé hlavě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Rusáčku pošli i kinžály a co tiché podmořské torpeda na vyvolaní tsunamí u pobřeží Ameriky blbečku !!!

   Smazat
  2. 20:46
   Kinžál je bezva,za to posraná a podřadná PLECHOVÁ KAVALERII je síla......kdyby ten ŠROT OKUPANTI No.1.prodali,NEMZSELI BY MÍT HDP TAK MÍNUSOVÝCH HODNOTÁCH......-125% !!!!!!!!!

   Smazat
  3. 20.46 Tak ty tvé proruské vlhké sny opravdu nezdílím, to máš ze SPUTNIKU, tak to potom ano. Tomu muže věřit opravdu jen ruský magor jako ty . Prý tsunami, zavalit Amíky vodou,vypatlaná proruská hlava, tomu nemůže věřit snad nikdo. Gratuluji osle.

   Smazat
  4. 9:38
   Jdi na VELVYSRANECTVÍ uASS OKUPANTŮ a zeptej se,kolik dají za kilo toho jejich šrotu z PLECHOVÝ KAVALERIE, CIKORKY BY SI UDĚLALI BRIGÁDU A TEN JEJICH ŽELEZEJ ŠROT BY NEUJEL ANIKILÁK!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  5. 3.56 Pro tebe BLBE speciálně. Ruské HDP 9780 DOLÁČŮ a teď si drž prdel, ať se neposereš HDP USA 59 850 DOLÁČŮ. Čumíš co blbe. Něco napiš, ale rozumného ne havlouss, to meleš neustále dokola, pak jseš za VOLA.

   Smazat
  6. 10;17
   Napíšu jedno......HDP TVEJCH MILOVANEJCH OKUPANTŮ JE -125% A DEN ODE DNE JE TO HORŠÍ,TAKŽE SI TY HOVADINY TAPETUJ KRAĎOUSKOVI NA VOCAS!!!!!!!!
   ČEST PRACI A ŠALOM HAVLOBLITKU☺

   Smazat
  7. Pan 9:38 nepochopil ,že to mohou prodat Sýrii ! Pan si mysli ,že jedni mohou vše a druzi budou držet hubu ?!Pan neví co to je tsunami ? Škoda ,že pan byl na špatném místě, a ne na Indonéském ostrově ! Mohl to poznat na svou kůži !!! A jestli pan neví jak se dá udělat tsunami , ať jde do mateřské školky ,tam se už to učí ! A jestli je pánovi víc než 5 ,tak mi je ho lito!!! Vím co je Sputnik ,ale i vývoj zbrani všech armád :. Nejsem pro Rusko ,ale nejsmutnější je tvá podpora a vraždění jejích jménem !!!

   Smazat
  8. Zapadni demokracii !!! USA ,Izraele a dalších.......!

   Smazat
  9. 13:12Pán asi nerozumí mému psanému textu.Já nepiši, že někoho podporuji ve vraždění, asi skutečně neumíte číst.A to, že jsem pro postoje USA a ne toho nekulturního ruského hlupákova?¨Tak to je u normálních lidí běžné, pane. Jen tak na okraj, jak se dostane Ruská ponorka ke břehum Ameriky, prozraď pane nechytrý. Amíci dnes s předstihem vědí o každem ruském šrotu.Co třeba takový KURSK, taky dokonalá ruská překližka. To co se stalo na Indonéském ostrově, chcete přirovnat k nějakým pochybným torpedum- .... VY JSTE SE ASI ZBLÁZNIL!!§ VYMYTÉ MOZKY RUSKÝMI BLÁBOLY§

   Smazat
  10. 16:59
   A proto si ty ZMRDI NECHALI "LETADLAMA SESTŘELIT" DVOJČATA A O PEARL HARBORU ANINEMLUVÍM.....VĚDÍ HOVNO TY POSRANINO RETARDOVANÁ!!!!!!!!!!!!!,,!,

   Smazat
  11. 17:11 TOBĚ RETARDOVANÝ BLBE KTERÝ SI PLETE OVAR S HOVNEM ODPOVÍDAT NEBUDU

   Smazat
 11. NASER SI TY INCESTNÍ RETARDOVANÁ UNTERMENSCH SCHEISSE!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Translator tvý polojidiš-skřeky nebere, šelomí pšouku! To je asi tím, že tě už zasáhl můj nový sprej vyvinutý vědci na likvidaci smrdutého plynu kterým si tvořen a kterému dali pracovní název putlérium! Není na rozdíl od novyčou nebezpečný, ale je velice otravný a zamořující!!!

   Smazat
 12. "Líbí" se mi ten mrož Bolton, s tím jeho, "dokud budou Iranští vojáci za hranici své země " ! Na hUSA obzvláště se hodící.

  OdpovědětSmazat
 13. ve filmu pianista padla jedna zásadní věta žida odcházejícího do koncentračního tábora a ta zněla"co pro nás udělali židé v americe a jinde.Toť otázka?!?!Nabízí se jedna varijanta.Kdo vládne světu?kdo vládne ekonomice?Kdo tlačí všechny ke zdi?Kdo vyvolal holokaust?kdo jsou ty rodiny a jaké mají kořeny. Odpověď je jednoduchá!!! proto taky nemá židy nikdo rád!!!!!!!!Izrael nastolil velkou hru a jeho kámoši v USA mu nepomohou.KONČÍ!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. 17:30 Ještě bych chtěl znát ten datum, kdy končí. Já myslím tak okolo 35.15 nebo 39.17 roku 3 005 KOMIKU. Vysvětlení 35 je den a 15 měsíc, pro tvé pochopení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, komik seš ty, protože proti Kissingerovi jsi ty nejen ubohá nula, ale to poslední ho.no u plotu. A ještě vypatlané.

   https://www.haaretz.com/opinion/.premium-has-our-expiration-date-arrived-1.5177965

   Smazat
  2. Zapomělos hovno 18:23 CHi CHi

   Smazat
 15. Dovede si někdo představit ten cirkus, kdyby Rusko zavinilo smrt byť jen jednoho vojáka USA nebo Izraele? Pokud Putin ponechá smrt svých vojáků bez odezvy, při příštím "nedopatření" jich zahyne trojnásobek.

  OdpovědětSmazat
 16. V roce 2014 Cina navrhla Rusku a Iranu vojenskou alianci. Rusko se ale snazi mit korektni, ne li pratelske vztahy s Israelem. Ale kdyz se Israel zacne k Rusku profilovat nepratelsky, jaky duvod bude mit Rusko, aby do te aliance nevstoupilo.

  Jednani Netanyahua se mne zda potrestene. Do soucasne situace se Zidi dostali sami tim, ze svrhli Husseina. (Jedno je jasne, kdyby americti Zidi rekli, ze invaze Iraku nebude, tak by nebyla!) Stejne tak dnes americti Zidi mlci k neo-nacistum na Ukrajine z geopoloitickych duvodu. Tj. za hlavniho nepritele maji Rusko. Proc? Ono to mozna ani racionalni vystvetleni nema.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní29. září 2018 18:51
   To, že za hlavního nepřítele USA i Izrael považují Rusko má velice racionální vysvětlení, které lze vyjádřit jedním slovem "SUROVINY". Rusko jich má nadbytek a USA i Izrael už melou z posledního a to jen díky tomu, že rabují skoro celý svět.

   Smazat
  2. To je škoda , Čína tam muže poslat milion i více Amik nikoli !!!

   Smazat
 17. MEZI VAROVÁNÍM A DOPADEM RAKETY JE MAX. TŘICET MINUT!
  Z RUSKÉ STRANY!!!
  tak jaké varování, když sionisté z USA zasáhnou každý desátý cíl a po týdenní přípravě.
  Vraťte se do Palestiny!

  OdpovědětSmazat
 18. Dokud nedá Rusko ostatním krkavcům jasně najevo, že opravdu chrání Sýrii a nenechá už beztrestně půst např. Izrael, který systematicky ničí všechny důležité syrské objekty, včetně lidských obětí. Ruskému politikaření nerozumím, je přeci nemožné nalézt shodu s Izraelem nebo třeba i Tureckem, které beztrestně obsadilo sever Sýrie a syrská armáda se musí pouze dívat, jak tam zavádí své pořádky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Putin hraje šachy. Politické šachy. Je to sice sofistikovaná partie, ale je to jenom hra. A každá hra jednou skončí. A ta Putinova už skončila a on je nucen k činům. To znamená, že musí jasně definovat své nepřátele, respektive nepřátele Ruska a jeho spojence. A podle toho konat. To zamená činy, ne jen kecy. Jestliže to co nejdříve neudělá, udělá to za něho někdo jiný, ale pak už bude Putin zbytečný.

   Smazat
 19. S Izraelem LZE samozřejmě uzavřít dohodu, dokonce mnoho dohod, stejně jako s USA. Jste-li dostatečně nivní a přes všecny zkušenosti JIM VĚŘÍTE! Ovšem platí: SANTA SIMPLICITAS.

  OdpovědětSmazat
 20. Rusko tímto varuje USA a Izrael, že nebude tolerovat jejich
  zákeřnou hru na schovávanou, na konci s mrtvými ruskými vojáky, kteří nebyli v přímém boji.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.