Reklama

sobota 15. září 2018

Už zase kdo z koho?

Patrick Ungermann
15. 9. 2018
Začetl jsem se ve vlaku do časopisu. Jistě se jmenoval Ona… dál to nevím, vytěsnil jsem to. Jedna paní (nechci se obouvat do jejího jména) vystřihla na dvojstránce fejeton o ženách, dýchajících mužským borcům na záda. Trochu jsem se s tím článkem pohádal. Začal tvrzením, že ženy už nejsou křehké pohlaví. Kmitlo mi hlavou, jestli je to vůbec ke chlubení. Představte si, že bych měl obdivovat větu: My už jsme taky křupani.


Paní přidala poznatek, že ženy nás dostihují do té míry, že mužským borcům dýchají na záda. Tedy závodnice. Ten typ dívky, se kterou jsem nikdy nechodil, poněvadž jsem nikdy necítil potřebu štvát se a dýchat někomu na záda.

Autorka složila poklonu ženám předešlých generací, díky kterým mají ty dnešní kartu do bankomatu. O dva řádky jinde burcovala, že se ženská otázka pohne z místa, až budou mít ženy široké možnosti pracovat na zkrácený úvazek. Jako absolvent předmětu logika jsem si obě informace spojil do úsudku: Jaké asi peníze si vyzvedne z bankomatu paní, co pracuje na krátký úvazek? Samozřejmě v případě běžné hodinové mzdy. Zkrácený úvazek by vůbec nepomohl stěžovatelkám, co tvrdí, že z nějakého důvodu si ženy přijdou na nižší výplatu než my. Nevím, osobně pobírám tabulkový plat a je mi jasné, že mzda ze zákona nesmí být rozdělena na tabulkovou mužskou a tabulkovou ženskou. Dodám, že snahu, aby se žena zaměstnala po boku mužů, posilují stanoviska blízká feminismu (Tomáš Garrigue Masaryk hovoří o tom, že v ženě se skrývá obrovský potenciál) i stanoviska čistě levicová (Vladimír Iljič Lenin tvrdí: „Je třeba nahnat ženu do výroby.“).

Nejsem zastánce teze, že žena musí chodit do práce, a to hned na osm a více hodin. Pokud bych místo částečného platu pobíral skutečný mužský plat, nemusela by má žena chodit do zaměstnání tak často a tak dlouho. To bychom ovšem měli platovou nerovnost danou pohlavím. Jestliže takovou nerovnost mít nechceme, musí on i ona pobírat částečný plat a až součet těchhle platů dobře uživí rodinu. Z toho ale vyplývá, že žena chodí do zaměstnání stejně často a stejně dlouho jako muž. Ve hmotném světě (a tím spíš ve světě peněz) je zkrátka vždycky něco za něco. Je to proto, že peníze nešíří skutečné blaho, ale jenom se přičítají nebo odečítají. Jediné, co s nimi naděláš, jsou kupecké počty.

Pisatelka fejetonu neprozradila, jestli má děti a co s nimi podniká, nebo s manželem. Vtipně se zmínila, že láska k Savu (úklidový prostředek) není ženám vrozená, a že ženy často myjí okna proto, aby za nimi uviděly slibované fáro nebo, ještě lépe, pláž u moře. Fejeton je žánr s nadsázkou. Slovo se v něm nedá tak úplně vzít za slovo. Jen mi, jako středně uhoněnému člověku – chcete-li muži – zvědavost nedá: Co by v tom vyšetřeném čase autorka podnikala? Přirozeně mi do toho nic není. Říkám mladším lidem: Poznat své místo v řádu světa je vzácný dar. Čili nežijme nad poměry.

Nikdy jsem ženě nesliboval fáro. Ani na MDŽ, ani na první opojné schůzce. Prostě netoužím, aby mi připomenula španělské přísloví: Sliby se slibují, blázni se radují. I má žena miluje pláž, tak jako mnoho paní a slečen. Koupat se ve slunci. Koupat se ve své kráse a ve slunci. Koupat se ve své kráse a ve slunci a prožívat i jiná dobrodružství…

Mám rád moře. Plavu na dosah dítěte, potápíme se. Učíme se ponory. Učíme se znát jaderskou zvířenu. Mám rád děti. Jednou se mi poštěstilo něco většího než zkrácený úvazek. Čtrnáct měsíců jsem nemohl sehnat v oboru v dojezdu dvou okresů práci. A doma žena, tři – šest mateřské a novorozeně. Po čtyřech měsících mi přestal úřad práce vyplácet podporu. Jiný úřad nevyhověl mé žádosti o sociální příspěvek, protože jsem rok předtím pobíral mzdu. Úřad nepochopil, že loňská mzda je dílem projedená, dílem odešla s loňskými platbami. Další úřad mi připomněl, že zdravotní pojištění si i tak budu hradit sám. Úřady nezabraly. Klekl jsem si k modlení a něco se začalo rýsovat. Překládal jsem anglickou beletrii. Jistě, osm hodin denně u počítače a číst to po sobě do otupení. Ale na dosah bylo dítě. Procitlo? Už se na něj usmívám. Potřebovalo převinout? Krásně mi to šlo. Jezdil jsem s kočárkem podél řeky a topolů. Těch písniček, říkadel, pohádek! Však jsem si je i psal. A když jsme povyrostli, znal jsem na pískovišti v parku celou osádku maminek s ratolestmi. A, abych nezapomněl, honem k tomu počítači dohnat hodiny práce. Řadoví překladatelé si nežijí pohodlně. Mzdu nemají hodinovou, a když se jejich překlad dočká přijetí, zkusí to vydavatel s tím, že výplata přijde do tři čtvrtě roku, až jak se kniha bude prodávat… A přece mi těch čtrnáct měsíců práce z domu prospělo po zbytek života. Tedy, manželství mi to spíš rozhasilo. Ale s dítětem jsme se poznali a přilnuli k sobě. Je už dost velké, s vlastními rozumy, ale uspává se a hraje si s tatínkem.

Ani já, paní autorko, netrpím vrozenou láskou k Savu. Jenže mám na chalupě nemocné rodiče a je na mě, abych tam provozoval hygienu. A co čtvrt roku vyhlásím generální úklid jednomu panelovému bytu. Ve všední dny kutím často večeře, žena chodí ze zaměstnání déle. O sobotách, o nedělích vařím rodičům. Jsem muž, který je hrdý na dva tituly: Na to, že je syn a na to, že je otec.

A ještě k té úvodní tezi o křehkém pohlaví: Že bývají mužská těla robustnější, to nelze popřít.

V rozumných časech tento stav kopíruje dělba práce mezi muži a ženami. Jenom si myslím, že pohlaví není samo o sobě křehké nebo hrubé. Je prostě takové, jací jsou jeho nositelé. Jemní, něžní, nebo hrubí a neotesaní. Pohlaví, při všech hrátkách s ním, má jednoznačný účel: Vede k pohlavnímu životu. A pohlavní život má další předem daný účel: Vede k početí a k rodinnému životu, abychom nevymřeli a aby se nerodily samé děti ulice. Ačkoli je největším pohlavním orgánem u nás i u žen mozek, nejsme jenom to pohlaví. A proto nezáleží na tom, kolik máme ve vládě pimpulů a kačenek, ale na tom, kolik je tam myslících hlav a statečných srdcí.

50 komentářů :

 1. Prosim va jdete s tema hovadinama co vam zensky nakecaj nekam. Nepiste kdyz nemate nic dulezityho a podstatnyho. A je dobre videt jak se dostavate na jejich a TV a media uroven...
  Taky masochismus a Stokholm syndrom, ve vas roste..A rozviji se uspesne ta epidemie , nakonec nejste sam..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šojdrová potřebuje restartovat hlavu...chce kvůli sirotkům ze Sýrie apelovat na manželky Babiše a Zemana

   https://www.novinky.cz/domaci/483495-sojdrova-chce-kvuli-sirotkum-ze-syrie-apelovat-na-manzelky-babise-a-zemana.html

   Terorismus v EU: útoky, oběti a zatčení.

   http://www.europarl.europa.eu/news/cs/headlines/security/20180703STO07125/terorismus-v-eu-utoky-obeti-a-zatceni

   Vše je mnohem horší, než se zdá (1. díl)

   http://outsidermedia.cz/vse-je-mnohem-horsi-nez-se-zda-1-dil/


   Vymazat
  2. Jak je to prý se sirotky ze Sýrie: Koluje text se zásadními informacemi

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jak-je-to-pry-se-sirotky-ze-Syrie-Koluje-text-se-zasadnimi-informacemi-551663

   Vymazat
  3. Když je Šojdrová z těch barevných TAK ŠEJDREM, AŤ PŘEMLUVÍ PÁR FARÁŘŮ A A TI AŤ JE ADOPTUJÍ a ať jich, alespoň dva páry adoptuje ona sama a to nezrušitelně a bez výhrad. Na své náklady ovšem a ať se vzdá, vzhledem k výši svých příjmů, jakékoliv státní podpory. A kavárenská média ať dozorují, že sirotci chodí řádně na mše (katolické) nejméně jednou týdně v neděli - s maminkou samozřejmě, a hlavně JAK JIM JDOU K DUHU VEPŘOVÉ ŘÍZEČKY A KRVAVÁ JELITA. A po několika letech, nejlépe po biřmování pastorkyň a pastorků, ať opruzuje paní Zemanovou a paní Babišovou. Až potom, tedy nikoli dříve!

   Vymazat
 2. Ženy mají tu schopnost, že vytvoří problém i tam, kde není, což odpovídá jejich naturelu. Když ten problém vytvoří, nenápadně donutí opačné pohlaví, aby ho řešilo. Když to muž nerozpozná a začne ho řešit, je ztracen. Problémů přibývá a jsou neřešitelné. Tomu odpovídá asi i článek nějaké autorky, na základě kterého vznikl i článek autora.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neřešitelný problém neřeším, protože vyřešit nejde. No a řešitelný taktéž neřeším, protože když je řešitelný tak se vyřeší sám. Tudíž jsem bez problémů a starostí. V téhle logice mne ovšem žena nikdy nedostihne. Přišel jsem taky na to, že když má žena problém tak já automaticky mám dva. Prvním je problém ženy a druhým problémem je sama žena. ;-)

   Vymazat
  2. Ženy už nejsou křehké a dokáží to samé,co muži. Ale na těžkou práci je potřebují,protože jejich nekřehkost na zdolání tohoto problému nestačí.
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. Kdyby nebylo svini nebylo by kancu. Hlavne je treba si pamatovat ze mame prostitutky verejne a tajne .Ty verejne cadi pres stazene okno u auta ty neverejne chodi pracovat za penize aby meli peniz na lepsi botky se zipem na spici a neokradali rodinu a jeste z toho neco maji kdyz manzel jiz neni tak aktivni neb je sedreny z prace a jeho casto nemyta zena ho spise odrazuje (neni snad proto tolik buzerantu)??Kdyz jdou ale k hasicum tak hasic zed preskoci ale zena ji bud obejde a nebo tezce preleze pres zebrik . Proste stale stejna pisen do vseho se serou ,vse znici ale je to odjakziva tak jak to je ,proste na hovno .Mdly rozum ,na TV se krouti jako pitome a pri ukazovani pocasi ukazuji vetsinou nekam jinam nezli tam o cem ze to mluvi ,hlavne chodi zleva do prava a z prava do leva a zakryvaji tabuli kterou chci cist abych vubec vedel o cem ze ona blekota ,proste jsou jen na mnozeni aby lidstvo nevymrelo ,buh s nami a zly pryc

   Vymazat
  4. Co s těmi "sirotky"? Opravdu to nikdo z vás neví? A přitom řešení je nasnadně. DEJTE JE BARNEVERNETU! Alespoň nebudou muset krást křesťanské a ateistické BÍLÉ DĚTI.

   Šojdrová je lidovkyně (poslankyně za lidovce)... co čekat od lidovce. Jedině se v lese dobře dívat pod nohy...

   Vymazat
 3. No některé ženské mají asi opravdu ten mozek s jedním závitem navíc než ta slepice .Bohužel i ty co se předvádějí v politice . Zdůrazňuji že "některé".

  OdpovědětVymazat
 4. Emancipovaná žena je to nejhorší co mohlo lidstvo potkat. Je podstatou neukojitelných zájmů a potřeb. Stav muže je obrazem stavu ženy. Moudrá žena má spořádanou rodinu i děti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se ženskejma je to těžké a bez nich ještě horší. Ale ještě jsem nepotkal babu, co by se viděla v řízení velkorypadla nebo nadzvukové stihačky, event. v pozici velitelky armády útočící na nějakou velmoc.Co se jim dá vytknout je, že z chlapců vychovávají jakési tvory s růžovou mašličkou kolem krčku - a to jim následující generace žen v pozici snach nepřímo vyčte tvrzením, že nejsou opravdoví chlapi.

   Vymazat
 5. Asi se bohužel plně nedožiji doby, kdy ženy budou makat jako mourovaté a muži si budou pěstovat nehty, vlasy, tělo a - pokud jim zbudou - i vousy.

  PLNĚ JIM TO PŘEJI!

  Tedy ženám emancipovaným.
  Ve skutečnosti je tento článek jedním z klíčových, protože daný trend je využívám pro vytváření kontroly nad společností. Je namířen na nás jako "pseudoproblém" pro zakrývání jiných problémů. A je vystavován do první řady.

  Já nejsem proti pokroku, ale zrovna toto - emancipaci tak jak je prezentována - nepovažuji za správnou. A to vůbec nemám chuť ženy odsoudit do těch rolí, které samy feministky při odmítání jejich požadavků jmenují. Ale. AŤ SE NÁM TO LÍBÍ NEBO NE, TAK ŽENA RODÍ A BIOLOGICKY SE STARÁ O DĚTI. A to je její hlavní evoluční role. Pokud si myslíme, že dokážeme změnit podstatu přírody, tak spouštíme sami a dobrovolně odpočet ke konci lidstva. A to by ženy které se stále - promiňte, že zdánlivě urážím - přesto nazývají odpovědnými matkami. Kterými by měly být skutečně a pak by se měly samy pořádně zamýšlet nad tím co dělají a přemýšlet nad budoucností nejen jejich vlastních dětí.
  Tedy píši o ženách emancipace chtivé a nekritických.

  OdpovědětVymazat
 6. Ženy se nemohou ve všem vyrovnat mužům jsou práce co by nezvládly. Ženy jsou hlavně matky a tak by to mělo být.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Statisticky asi ano, ale vždy se může najít nějaká žena, která muže ve všem předčí. Podstatné je schopným ženám nebránit uplatnění na základě pouhého faktu, že je žena. Zcela zásadní je, aby se nějaká skupina nepovyšovala nad ostatní skupiny, každý zde má svůj úkol (jenže virusem povyšování a ponižování je prolezlý celý zcela zkažený a otci lži sloužící západ).

   Muž a žena řeší život společně a je potřeba ten úkol nadefinovat a ten úkol je vychovat a zabezpečit novou generaci. Žena matka má nenahraditelnou úlohu (lze nějak nahradit, ale v mnohem horší kvalitě). Navíc všichni se života účastníme staří, mladí, ženy, muži, život nás všech je vzorem pro novou generaci, kterou většinou nevědomě kopírují.

   Tahle finta na udržení otroků, aby místo zabývání se podstatným a to výchovou nové generace se zabývali nesmyslem zvaným mužsko-ženská válka je doufám již profláknutá.

   Vymazat
  2. Máte ovšem pravdu. Já, muž a pán tvorstva, ne a ne otěhotnět a porodit. A ta dilina od naproti jich už má šest a každé s jiným - kteří také ani s její dopomocí ne a ne otěhotnět a porodit. Kampak se v některých oborech na ženské hrabeme. I jouda má se ženskou neřešitelný problém při pouhém dialogu. Obvykle se nedostane k jinému, než "ano miláčku", "zase máš pravdu DRAHÁ"... "tak si to kup"... "Já už tu polévku nebudu poklade..." tak ji nech, přidám do ní maso a dám ji psovi... (/:>D)

   Vymazat
 7. https://aeronet.cz/news/hamacek-chce-do-ceska-natahat-50-arabskych-sirotku-ze-syrie-nekteri-vsak-prosli-tabory-islamskeho-statu-nejde-jen-o-male-deti-ale-uz-skoro-o-dospele-teenagery-andrej-babis-to-ostre-odmita/

  OdpovědětVymazat
 8. Diktátorka makrela by na Maďarsko poslala armádu:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/EU-uz-neslibuje-pozitivni-vize-jenom-vyhrozuje-vsiml-si-sociolog-Hampl-Pak-promluvil-o-prodejnosti-ceskych-elit-ktere-budou-horlive-obhajovat-cokoliv-551607

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to stara rachotina ze zidu ,ma plnou prdel nezidu a smrdi ji kunda

   Vymazat
 9. Také jsem náhodou narazil
  na jednu rubriku : seznámení. (Ženy hledají muže)

  A tam jsem se dočetl, že běžné ženy se vyskytují nově ještě
  v několika podskupinách :
  boubelky a baculky.

  Akorát jsem fakt nepochopil, jaký je mezi těmi dvěma rozdíl.
  Obě jsou přece, stručně řečeno, tlusté jako to prase,
  mají podobné stravovací návyky - s přestávkami se cpou celý den a naprostá většina má údajně nemocnou štítnou žlázu.

  Osobně lituji chlapy,kteří mají něco takového vedle sebe a to většinou doživotně.
  Hrouda třesoucího se sádla narvaná v legínách,často ještě potetovaná nějakými klikyháky -
  vítej v realitě dnešního léta !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavne zerou neustale sraci prasky neb zidovsti "Dr " ji to neustale vysvetluji ze jsou tluste proto ze maji vsobe prilis mnoho sakrementu - cili hoven ty pyci

   Vymazat
  2. to se mi líbí...mám naprosto stejný názor...je to hnus a odpor..nesnáším tlustý baby protože se po těj,smrděj a jsou odpudivý....prostě hnus!!!!! bejt mladej tak si asi nevyberu a je ze mě buzna nebo radši zůstanu sám!!!!

   Vymazat
 10. Článek výborný. Zde v diskusi obvykle lidé naštvaní: vše bývá špatné. Málo rozumím:
  "Po čtyřech měsících mi přestal úřad práce vyplácet podporu. Jiný úřad nevyhověl mé žádosti o sociální příspěvek, protože jsem rok předtím pobíral mzdu. Úřad nepochopil, že loňská mzda je dílem projedená, dílem odešla s loňskými platbami."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V USA na to mají dávno vynikající lék, pane UNGERMAN. Říká se mu půjčka. Studuješ, ta si vezmi studentskou půjčku. Chceš si dát od práce roček dva pauzu a napsat/přeložit BESTSELLER? Tak si vezmi půjšku. Po absolutoriu a získání zlatodajné práce studentskou půjčku do penze třikrát zaplatíte. Bestseller se prodává? Hurá, zaplatil půjčky a dotisk vydělává... leží-li zaprášený na regálech, tak to musíte přijmout pořádnou práci, abyste pronanicovatělý rok/dva splatil. UŽ ZA PRVNÍ REPUBLIKY SE TOMU ŘÍKALO RIZIKO PODNIKÁNÍ.

   Takže autor přiznal, že i když pracoval na volné noze jako překladatel, pobíral současně podporu v nezaměstnanosti a protože předtím romil ééé pardon, robil jenom rok před "nezaměstnaností" sociálka mu nic nedala. Z toho jsem nabyl přesvědčení, že autor není Rom to by něco dostal, manželka s dětmi by to vyřvaly na sociálce...). A kolik ze zisku z prodeje překladu si pan knižní podnikatel na volné noze uložil na další období mimo zaměstnanecký vztah? Aby nemusel, chudák, kupovat mouku, víno a pampersky na sekeru...

   Vymazat
 11. Jak někde zachytím nějaké takové rozumy emancipacechtivné kravky, hned bych jí dal příležitost. Nafasovat hornický mundůr nebo motorovou pilu a může začít pracovat na své přeměně v chlapa. K tomu jí obdařit kutilským vercajkem, aby se doma nenudila a přešly jí nápady na kafíčkování s kamarádkami, belhání se po obchodech, kadeřnících a nehtových studiích. Zvýšit důchodový věk na úroveň mužů a podřídit branné povinnosti.
  Takto vybavené už by jí snad nic nestálo v cestě za jejím snem, stát se zaměnitelnou za chlapa.

  OdpovědětVymazat
 12. Nenavážejte se do našich milovaných žen. A úplně nejvíce mne dožerou ty nejapný fóry typu "Ať ženy muže nesejřej, nebo si ochočej jiný zvířátko", prostě hnusný mužský. Ať žijou feministky, samozřejmě, že za svoje peníze.

  OdpovědětVymazat
 13. Měl jsem vynikající matku i vynikající tchyni, mám bezvadnou ženu a vždy jsem věřil, že ženy mají daleko vyšší stupeň praktické inteligence než muži a naopak, že muži mají rádi teorie, i někdy plytké. Nyní jsem zklamán, když vnímám, jak se z mladší generace žen horempádem vytrácí i mnou tak vysoce hodnocená praktická inteligence a je překrývaná bludy o světě posedlém sexismem, vnímám to jako velký a pro ženy nezasloužený úpadek. Jakoby trochu posun k nepřízpůsobivým a je mi to moc líto. Ta hysterie, která se strhla ve světě zlomených sebeláskou po hysterickém vystoupení Serreny W. na US open bohužel demonstruje ten pád části žen do sebeponižování a je mi jich moc líto. To nemluvím jen o těch, které si udělaly ze svého klamu o tom, jak byly či jsou znásilňovány, byznys, ze své frigidity také ducha nadějnou pseudopopularitu - ubožaček. Je to tím, že jsem od dětství poznával ženy hrdé, vznešené duchem, nadšené vlastními dětmi i později jako babičky, pracovité, nepištící svou hloupost do světa. Věřím, že to co jsem já prožil, nebyl sen o ženách, ale realita a byl bych rád, kdyby to potrefení "sexismem" bylo dílem jen několika zbloudilých neukojených vlastním já. Přeji ženám duševní rovnováhu, krásné mládí, šťastné manželství, radost z dětí a méně nasír...ich Serrén, které ženskou populaci jen nespravedlivě dehonestují. Jsem i rád, že se najdou odvážné ženy, které proti takovým manipulacím vystoupí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U te neegr prisery je to pozor normalni oni ti barevni maji v sobe asi vice energie a tak tam kd eto jd ese rvou jako kone ,treba v kosikove kd ehraji z 90 % neegri tak se casto povou jak kone a to potom ja white power mam radost

   Vymazat
 14. Jak praví klasik : " Na krásnou ženu je radost hledět ale s rozumnou je radost žít " .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jste Serenu Williamsovou na 100% vyloučil z výběru. Proti ní i Ukrajinka Tamara Pressová z Charkova, vypadala i při své "Kráse Sněhurky a síle chlapa" (Šimek-Grossmann) mnohem ženštěji... a nechovala se jako nevychovaný tříletý spratek.

   Vymazat
 15. Není snad hezký pohled na chlapsky krásnou ženu, zmiňovanou Sirénu W.? Nebo na vypracovaná mužná těla norských biatlonistek? Pravda i když nemocných jako jeden muž. Pohled do klece kde se mastí v kiks boxu dvě zkrvavené baby? Nakonec bude asi gayům jedno zda klofnou chlapa nebo ženskou. Pryč s křehkým ženským pohlavím a postavit je ke zbíječkám, krumpáčům a lopatatám... M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chybi jim ale ptak tak pro buzny jsou nepouzitelne mozna jen ze by je trosku zmlatili pro trosku povyrazeni ostatnich teplousu

   Vymazat
  2. Mě se v téhle kategorii víc líbila Richardova Moja...

   Vymazat
 16. Ženy většinou nejsou tak často úplně hloupé, jako někteří muži. Ale když se tak stane, je to prostě nepřehlédnutelné. Taková žena je narozdíl od těch úplně nejblbějších mužů aktivně blbá po celých 24 hodin denně, je blbá dokonce i ve spánku. Aby bylo jasné, třeba Mirka Němcová, nebo Langšádlová, to je přesně ten typ.

  OdpovědětVymazat
 17. To nejsou ženy,ale ostudnej OMYL PŘÍRODY!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsem zapomněl na Michaelu Šojdrovou. Typická hypertrofovaná blbka na plný úvazek.

   Vymazat
 18. Jo, panáčku, když na dítě nemáte prachy, tak souložte opatrně. A nedostal jste sociální, no řine se mně proud slz.
  Co dělat, nespravedlnost, bué smrk. Co tak přistupovat k životu trochu zodpovědně? Nestydíte se, parazite?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vuku, vy jeden blbe, propagátore prospěšnosti vymírání národů. Máš děti, blbečku? Asi ne.

   Vymazat
 19. Ja si myslim ze nejlepsi je prestoupit na trans sexual jako ja a zacit nosit podprdu jako ja a rajcovat se fotkama ministrantu tot dim ja
  Honolulu z Hovnocucu retarded kuku z Honolulu v Kapskem Meste jinak Hedvicka pro kamarady

  OdpovědětVymazat
 20. Dobrý den.
  S obsahem nelze než se ztotožnit...
  Jen pozor, pane Ungermanne (se dvěma tituly), na tu češtinu. Píše "kdo s koho" a ne ne "kdo z koho". A taky "jadranská" a ne jaderská.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Ziko, já jsem sice na kvalitní češtinu také abnormálně vysazený, ale tentokrát jsem dal jednoznačnou přednost myšlenkám v článku obsaženým před pár gramatickými nepřesnostmi (trvám na tomto slovu!)
   »Kdo s koho«. Jak kdy! Při popisu porodu byste s tím „s“ docela narazil.
   »Jadranská«. Podíval jsem se do svého školního atlasu a tam se skvělo „Jaderské moře“.
   Ani jednu z vámi uvedených připomínek vám nezazlívám – prostě na rozdíl ode mne preferujete formu nad obsahem. Nad čím jsem si ale zhnuseně odplivl, byla ta nemístná závorka (cit.: „se dvěma tituly“).
   Willy

   Vymazat
 21. Dobrý den.
  S obsahem nelze než se ztotožnit...
  Jen pozor, pane Ungermanne (se dvěma tituly), na tu češtinu. Píše "kdo s koho" a ne ne "kdo z koho". A taky "jadranská" a ne jaderská.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cestinari jdete laskave do prdele kdo je na vase stupidni se nadnaseni zvedav? Koho ze to chcete ohromit ?Asi sebe ,ze?! Volove

   Vymazat
  2. 6,18
   A ty z prdele ani nevyjlez ty potrate incestní lopaty!!!!!

   Vymazat
 22. Pane Ziko. I analfabet může mít větší inteligenci a nápady než kdejaký velký znalec gramatiky. I já genius, když chci v rychlosti zachytit myšlenku na papír a okamžitě reagovat, dopuštím se gramatických chyb. Je od vás hezké, že bráníte český jazyk. Ale někdy je opravdu lepší soustředit se na obsah, než na to jak je napsán. O to tu opravdu nejde i když by to nemělo u vzdělaného člověka být. Odpusťte mu to. M.R.

  OdpovědětVymazat
 23. Puťka domácí17. září 2018 12:16

  Vážený pane,
  jako ženská od plotny, která ráda vaří, pere, žehlí atd. a snaží se v rodině fungovat jako pojivo a silenblok při těžkých časech před Vámi smekám.

  OdpovědětVymazat
 24. noviczech
  ...vážený pane Ungermann, trošku změním vaše téma. Jste psal, že jste byl bez zaměstnání a neměl jste ani nárok na příjem sociální. A teď si položte otázku: Chtěl by jste, aby váš syn položil někdy život ve válce za obranu "takové" vlasti, takové vaší rodné země, kterou by měl chránit před někým z ciziny, jako naši otcové před nacismem? Jste "člověk", živý člověk a tento politický režim, zvaný " DEMOKRACIE", vás ponížil a udělal z vás ...co? Žebráka o práci a příjem! Jsme si vlastně vědomi, za co bojovali naši otcové? Ano, to postihne jednotlivce, ale ...všechno to jsou "LIDÉ", živé, myslící bytosti, má tento režim, (vlastně dvakrát v minulosti zkrachovaný) nárok na obnovu, když takto zachází s " člověkem "? A nebo by naši synové měli život raději položit za " čistotu našeho státu a uspořádání " ...?
  ...Můj názor: jsem starší jak vy, pane Ungermann, ale podle předpovědi bych měl zažít lepší dobu.I Vám a ostatním, co mají v srdci lásku k dobru to přeji!!!!!

  OdpovědětVymazat
 25. Pane Ungermanne, "kdo z koho" ??? To snad ne. Přestaňte prznit můj rodný jazyk, prosím.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.