Reklama

sobota 29. září 2018

V čem je rozdíl? Nepíši na něčí objednávku…

Ivan David
29. 9. 2018
Jeden statečný Anonym napsal komentář ZDE (23.32), klade v něm otázku, zda se cítím být něco víc, než „obyčejní pisálkové“, a co mě opravňuje k takovému pocitu, a zda jsem tedy „neobyčejný pisálek“. Ano, cítím se být svobodným občanem (jak to jen jde), a to vždycky bylo víc než nájemný sluha. Někteří sluhové slouží dobrovolně a rádi, ale nic to nemění na podstatě jejich postavení. Někteří pisálci píší skvěle, promyšleně a obratně, ale vedle stylu a obsahu je dobré hledět na to, čemu a komu slouží. Skuteční novináři byli vytlačeni na okraj nebo mimo profesi. Jsou znevýhodněni tím, že nejsou ochotni ke všemu. To je ten rozdíl, který Anonym 23.32 nepostřehl.


Anonym 22.19 soudí, že to „mám popletené“, neboť politici nebyli zvoleni 100%, a proto jsou kritizovatelní těmi, kteří je nevolili. Nepostřehl, že jsem netvrdil, že zvolení jsou nekritizovatelní, jen jsem poukázal na to, že najatí pisálkové si přisvojují právo neomezeně a beztrestně vylévat do veřejného prostoru svoje sprosťáctví, ale politici by to měli trpně snášet a být trestáni. Samozřejmě, že vím, že ne právě malá část politiků jsou také jen najatí sluhové, ale proč by měli mít menší právo se vyjadřovat než najatí sluhové, které nikdo ani nezvolil, a přece mají nesrovnatelně více prostoru.

Anonym 13.40 má pravdu, když tvrdí, že: „Z toho, že pan Grospič poukázal na stanovisko Ústavního soudu, podle kterého musí "politicky exponované osoby snést větší veřejný tlak" ještě neznamená, že dotyčný s tímto stanoviskem ÚS souhlasí...“, jenže pokud s ním nesouhlasí, proč jím argumentuje? Moje námitka spočívá v tom, že pokud je výrok lživý a má charakter pomluvy nebo šíření poplašné zprávy, nelze ho podle mého soudu označit jako přípustný „větší veřejný tlak". Problém spočívá v tom, že pomluva i šíření poplašné zprávy jsou úmyslné trestné činy, takže je nutné dokázat úmysl. Je vždy problém, co mohl a měl vědět autor nepravdivého výroku, neboť na něm je důkazní břemeno.

Mnoho informací si lze těžko definitivně samostatně ověřit a je nutno spoléhat na prameny. Proboha, které jsou dnes spolehlivé?... Ty, které ostatní bez důkazů obviňují z šíření desinformací? Lhář křičí chyťte lháře. Nezbývá, než se spolehnout na porovnávání jednotlivých informací s reálným stavem věcí, ale k tomu je třeba mít informace, znát reálný stav věcí. Zřídka lze pracovat s jistotou, většinou jen s pravděpodobností, uvažovat, komu to všechno asi slouží, kdo jsme my, a z čeho máme prospěch a z čeho škodu…

46 komentářů :

 1. 10:14
  Fucking dick,jdi si přečíst projev ZRZAVÝHO LUMPA,KTERÝM BAVIL OSN....TAKOVEJHLE ÚSPĚCH,TO JE NA "ONE MANN SHOW" na programu PRIMA COMEDY CENTRÁL!!!!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše reakce se týká nablblíků, kteří byli redakcí vymazáni.

   Smazat
  2. Doktor David to má v hlavě dobře srovnané a dobře komunikuje. Do Senátu by se hodil. Ale proti němu stojí prachy a cizí ambasády.

   Smazat
  3. GOOGLE NÁM NECHCE PUSTIT PODĚKOVÁNI ZA PŘEDAVIDOVÁNI

   nebot je jasné,že se tu plni bod NP Nr.2. Národniho programu občanů voličů a to

   PŘIMÁ OBČANSKÁ DEMOKRACIIE VE FORMĚ OTEVŘENI ZABLOKOVANÝCH DISKUSNICH RUBRIK NA WEBECH POLIT. STRAN A HNUTI.

   Smazat
  4. Vole, kde je 10:14 blouzníš nebo co?

   Smazat
  5. 10:14 byl sprosťák a proto byl smazán.

   Smazat
 2. to 10.12 10.14
  I když s dr.Davidem občas nesouhlasím v tomto případě ho musím podržet ,má stoprocentní pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže hlas v senátkách pro doktora Davida!
   MM

   Smazat
  2. 10:34 Domnívám se, že Váš osobní nesouhlas s Dr. Davidem je jen nemístný luxus, v této fázi vývoje rozhodně není na místě.

   Smazat
 3. Ideologické souboje provázejí neustále dění ve společnosti, jsou nástrojem vlivu, moci i peněz. Je důležité, nakolik jsou výsledkem zkušenosti, pokrytectví, hlouposti, osobní víry někomu a něčemu, stejně jako počty aktivistů a jejich názorů. Internetová technologie nabízí možnost názorové prezentace téměř každému, a je tedy potřebné, racionální, reagovat pouze a jenom na komentáře, které za něco stojí, stojí za námahu se jimi zabývat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi se mýlíte. Je třeba hlavně přemýšlet a diskutovat o textu článku.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Myslim si, pane David, ze pisete zbytecne, a vubec, cela ceska cast NR je zbytecna. Nikdy nepovede ke zmene tohoto rezimu, a o to vam hlavne jde. Takze - omlouvam se, NEPISETE ZBYTECNE!

   Smazat
  5. 22:23 - Zmatek ve slovech odpovídá zmatku ve vaší hlavě. Ve vaší zbytečné hlavě.

   Smazat
 4. Vše na světě má nějaký smysl včetně života člověka, celé přírody a Universa. Blbcům, kteří nechápou ani smysl svého života tyto filosofické pravdy nikdo nikdy nevysvětlí.
  Do informací v médiích je vkládán smysl jejích tvůrci a je na člověku aby se v první řadě pídil po tom s jakým úmyslem je informace vytvořena a šířena.
  U pisálků jsou to nesmysly s primitivními zlými úmysly, jejichž sdrojem je jejich charakter, hloupost a řiťolezectví, u manipulátorů to jsou nesmysly z lehce odhalitelným manipulativním úmyslem.
  Základní hodnotící kritérium pro odhalení smyslu a odvozeně pro další určení užitečnosti pro příjemce informace je otázka Cui bono?
  Jak v článku uvádí dr.David -pochopení čemu a komu informace slouží.

  OdpovědětSmazat
 5. Asi to nejsem já, co napsal - divím se, že se pan David diví ... On ten Grospič to možná přehnal, ale dnes už není moc velký hřích lhát, či spíš si vymýšlet, když fašopravice jinak než lhát neumí.
  A o tom, že ten Horáček byl vekslák a zároveň donášeč, je nejspíš pravda. Oni na takové činnosti komanči nedávali živnostňák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunisté mají zvláštní postavení. Kdo z nich by se mohl chlubit vlastními názory kdyby měl trochu významnější postavení ve společnosti? Třeba dělat někde náměstka.
   Je běžné slyšet nebo číst lítost nad tím, že s komunisty nebylo přísně zatočeno hned po převratu. Co je tím myšleno? Koncentráky nebo něco horšího? Je to beztrestné a téměř nikomu to nevadí. Kdo ví jaká je životní zkušenost Gospiče?

   Smazat
 6. 12:01
  Nepřesvědčuj nás dummkopf z TROP O9,že tě neplatí neziskovky a okupační VELVYSRANECTVÍ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dumkopff byl smazán za to,že sprosťačil.

   Smazat
 7. Lidé jako I. David a třeba i moje maličkost si v dnešní době musí svým způsobem připadat jako blbci, když se stále drží svých čistých ideálů a nic z toho nemají, kromě potíží. Pomalu se z nás v očích většiny stávají dinosauři určeni k vyhynutí. A na to se také čeká. Až nebudeme stát v cestě, protože sice toho moc nezmůžeme, ale tak nějak "otravujeme vzduch". Regály v muzeu už čekají... (Omlouvám se za skepsi, ale je otázkou, až to poslední z nás vzdá, zda bude naše společnost ještě k žití a zda dnešní Hujeři nebudou vzpomínat na "staré dobré časy, kdy si mohli lhát, až se jim od hub prášilo a přitom všechno hezky běželo dál beze změn. No a to je ten jejich dnešní obrovský omyl, budoucnost nám vystaví účet!) J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:30 Hle velikán ducha promluvil. Váš příspěvek je jen nejapný žvást, kterej otravuje vzduch. Pokud nemáte co říct, laskavě mlčte.

   Smazat
  2. 17:55 Od kdy to tady řídíš, Suteréne? J.

   Smazat
 8. 13:30 To chce klid. Jsem starý, předválečný a když to tady okolo vidím a slyším tak říkám, po mě třeba potopa. Zatím si ty následné generace moc "neužily", od války už je třiasedmdesát let
  a tak nárok na blbost je pochopitelný. Vždyť lidé si nedali pokoj ani po té první, když se hned za dvacet let nechali nahnat do druhé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jestli tohle byl naopak pokus o optimismus, tak teda nevyšel. No ale když je prý optimismus nedostatek informací, který se Vás zcela jistě netýká, tak co bych nechtěla, že ano? J.

   Smazat
 9. Vidíte Ivane, i Vy máte dost informací, abyste dokázal pod slupkou chaosu rozeznat markanty řádu. Davoelitářského řádu, v němž si řídící elity zaváží (zkorumpují)své sluhy a je pak lhostejné, zda si sluhové své služebné postavení uvědomují a zda nikoli, všichni slouží elitám ostošest, i kdyby je to mělo stát krk. Jejich krk totiž nemá pro elity žádnou cenu, protože elity jsou tvořeny psychopaty, jimž činí dobře ovládat dav bez ohledu na dopady na tento dav (a někdy i na ně samotné). Elity nemají s lidskou psychikou nic společného, vysoká inteligence jim maxímálně umožňuje se tvářit empaticky a účastně, imitovat zájem o druhé a vyvolávat dojem "toho z lidu". Oči ale mají studené a duši za nimi vidět nelze, neb tu lidskou nemají. Psychiatrům doporučuji, aby se na tento fenomén zaměřili a identifikovali všechny psychopaty v řídících pozicích. Strach je součástí taktiky psychopatů s cílem udržovat dav v bázni, pocitu vlastní neschopnosti a víře v řídící schopnopsti elit. Media jsou jejich nástrojem a proto nelze trpět skutečné nezávislé novináře a jejich schopnost anaqlyzovat skutečnost a tu pak prezentovat veřejnosti. Západní svět spěje do katastrofy srovnatelné s těmi, o nichž lovíme informace pouze ze starověkých a starších mýtů, protože ani metuzalémští elitářští psychopaté si nemohou dovolit poukazovat na svá selhání v historii. naučte se konečně KSM a DVTŘ a začněte přemýšlet, jak svou zpravidla neradostou situaqci vlastním přičiněním zlepšovat tak, aby to nebylo na ničí úkor

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BUFFERE,RADŠNÁM TU NAPIŠTE PROČ VAŠE STRANA

   nechce plnit heslo "K lidu níž s lidem výš" a doposud si nedokázala osvojit Národni program občanů voličů.
   Přiznejte se váš přeceda nechce mit žádné voliče a co vy,BUFFERE vite vo co de?

   Smazat
  2. Tomu, kdo ku mně hovoří podivným jazykem, mohu pouze říci, že já jdu slidem proti psychopatickým elitářům a moje strana též. Máme připravenu komplexní reformu společnosti a subsystémů jako je finanční, právní a vzdělávací, o médiích jako nástroji mocenské politiky nemluvě - za nás promluví činy. Ctěnému obecenstvu pak doporučuji řídit se činy, nikoli slovy těch, co raději hovoří a pramálo dle svých slov činí, pakliže nečiní pravý jejich opak.

   Smazat
 10. Šiřitelé dobra a veřejnoprávní pravdy nemohou pochopit, jak si někdo může myslet něco jiného než je v ČT a ještě o tom psát. Nejraději by to zdejšímu autorovi zakázali a když to zatím nejde, tak alespoň nadávají, udávají, upozorňují a určují, že ve svém médiu příliš píše. Ovšem čtou zde zadarmo, zatím co my si jejich propagační ČT platit musíme, ať ji posloucháme nebo ne.

  OdpovědětSmazat
 11. Těm slušným a přemýšlívym chci poděkovat za podnětnou diskuzi, zbytku diskutujících přeji aby brzy zakusili plody své práce na vlastní kůži.

  OdpovědětSmazat
 12. Pan Grospič ve svém výroku neřešil, zda obvinění na adresu pana Horáčka byla ze strany pana Ondráčka jsou pravdivá či nepravdivá, pouze v odůvodnění rozhodnutí výboru konstatoval, že Ústavní soud konstatoval, že veřejně činná osoba musí snést „větší veřejný tlak".

  Zda se jedná o výrok lživý nebo pravdivý, se zřejmě nikdy nedozvíme...


  OdpovědětSmazat
 13. Jak získat hodnoty zadarmo? Takto fungují bezcharakterní ničemové, problém je v tom že vše zničí a potom musí odejít jinam nebo zemřou hlady. Pokud je ničemů málo, tak toho ničemové nemohou zase tolik zničit a tak nezemřou hlady. Zde se dostáváme k regulaci, která zajišťuje optimalizaci, pokud regulace nefunguje tak je zde vše zničené, podívejte se na zaměstnavatele, zde dochází neustále k tomu, že se ničemní zaměstnanci eliminují, aby nezničili zaměstnavatele, dobrota je žebrota.

  Proč ale národ nepostupuje stejně a nezajistí eliminování ničemných jedinců co v národě vše vandalsky ničí? Národ není podnik, který musí dosahovat zisku, národ je sociální nemocnice která se stará o nemocné lidi a pokud je zde někdo v národě ničema, tak jej národ bere jako nemocného člověka. Následkem je zde veliké zadlužení národa a tím se musí zvyšovat; daně, clo, poplatky, atd. práce se v takovém národě stává trestem, protože veliké množství ničemných jedinců v národě mnoho ničí hodnoty, jak poznáme kdo je a kdo není ničemný jedinec?

  Z díla se pozná tvůrce, dílem ničemných jedinců je ničení hodnot, takový ničemný jedinec lže a krade, zaparkujete si auto a ničemní jedinci vám to auto ukradnou, nebo vám aspoň ukradnou všechny pneumatiky. Nechápu, proč říkáme vězení nápravné zařízení, když toto zařízení ničemy nenapraví, ničema je propuštěný na svobodu, a on okamžitě zase zde vše ničí, a tak brzo zase skončí ve vězení. Nejlepší by bylo vytvořit stát pro ničemy, jak by to v takovém státě asi vypadalo, když by tam žili jenom ničemové z celého světa? Nejspíše by se tam ničemové pozabíjeli, a platilo by zde jenom právo silnějšího.

  OdpovědětSmazat
 14. jj stát ničemů a vrahounů to byla kdysi Austrálie. Nakonec se ale ukázalo že má samočisticí schopnost a dnes to je vcelku normální země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslim, ze pisete zbytecne, a vubec, cela ceska cast NR je zbytecna. Nikdy nepovede ke zmene tohoto rezimu, a o to vam hlavne jde. Takze - omlouvam se, NEPISETE ZBYTECNE!

   Smazat
 15. Čím je užitečné a účelné Vaše psaní?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Pane doktore Ivane Davide.

   "Ivan David 29. září 2018 21:38

   Čím je užitečné a účelné Vaše psaní?".

   ••••••••••

   S takovým to mazáním příspěvků, jsem naprosto spokojený, zůstala zde po mne stopa, pisatel poté netápe a nehledá až na ty zbytečné sprosťáky, ty zde trčí jako kůl v plotě, též Vaše divná vizitka ? Anonymní 30. září 2018 8:47 - Anonymní 30. září 2018 9:31, nebo že by vyváženost sprostých argumentů, od jednoho NR známého čmárala?

   •••••••••••

   "Anonymní 29. září 2018 23:45

   Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.".

   ••••••••••

   Bohužel Vaše otázka je pro mne i nadále časově i významově nečitelná, nekonkretizujete svůj dotaz?

   ••••••••••

   Velice zajímavý odkaz, utržení CNN ze řetězu od samotného majitele!

   https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/235918-zakladatel-cnn-turner-priznal-demenci-a-kritizuje-svou-televizi-chybi-ji-vetsi-vyvazenost/


   Ramón

   Smazat
 16. ZKURVENCI ZASRANÝ KOMOUŠSKÝ VŠE CO SE NEHODÍ VEŠKEROU PRAVDU MAŽETE TO JE TA RUSKÁ DEMOKRACIE NOTY Z RUSKÉ AMBASÁDY SVINĚ VŠECHNY VÁS VYSTŘÍLET VČETNĚ PUTINA HAJZLOVÉ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mazány jsou lidem neužitečné pitomosti, NR poskytuje užitečné informace. Když se vám to nelíbí tak čtěte a diskutujte na mejstrímovém seznamu, aktualitách a pod.
   Každý se tam může nasytit blbostmi podle jeho gusta. Tlachy o komediantech a jim podobných idiotech, směšných rad do života a dalších podobných mouder.

   Smazat
  2. 8:47
   TY ZKURVENEJ POTRATE OPIČÍ KURVY,ERŽA S TĚ UPÍCHLA V 11 letech s DEMENTNÍM NEGROMONGOLOIDNÍM OKUPANTEM Z UASS VELVYSRANECTVÍ A JE TO VIDĚT NA TVÝM PROJEVU.....ALE NEBOJ,JEDNO.ŠLÁPNUTÍ NA TRACHEU A BUDE O WALESOHAVLOKOLABORANTA MÍŇ!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. 8:58 Kde jste sebral tu vaši jistotu a samochválu na NR? To si myslíte, že "vaší proruskou pravdu" mimo pár proruských zoufalců ještě někdo žere? Vím, že jako správný komouš nesnášíte kritiku vašich mistních blábolů, ale s tim se v demokracii, na kterou komouši jako vy nejsou zvyklí,musíte zvyknout. Já, pokud uznám za vhodné, tak tady na tu většinu přihlouplejch rudejch cancu budu reagovat, jak sám uznám sám za vhodné, chápeš hlupče.

   Smazat
  4. 10.45 Další blábol zoufalce, a potom se hlupče zase rozčiluj že ty tvoje hovadsiny administrace maže.

   Smazat
  5. 11:47 Pane " chytrý " prozraď co jsou to bláboly v mém příspěvku

   Smazat
  6. 9:31 Opice nemají žádný kurvy, páč jsou od přírody promiskuitní! Leda snad kromě týhle opice, co tě zplodila s Okamůrou a pak někde na smeťáku pohodila:))) - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Smazat
 17. ivánku snad nám tady nechceš nakecat,že jsi takový pitomec a tu propagandu děláš zadarmo.

  OdpovědětSmazat
 18. 10:42
  HOVNO SE DALO DO TANCE A JEŠTĚ SI BOKY PODEPŘELO,VIĎ VYGUME???!!!!!!
  A TEĎ NÁM ŘEKNI,KOLIK TI TA PYZDA PLÁNEK Z ČLOVĚKA V PLÍSNÍ ZA TY CANCI PLATÍ!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.