Reklama

neděle 9. září 2018

Vajíčka opět na scéně

Jiří Paroubek
9. 9. 2018  VašeVěc 

Když jsem si přečetl vyjádření lídrů pravicové TOP 09 při zahájení volební kampaně této strany, která se v řadě průzkumů veřejného mínění z poslední doby propadá pod úroveň 5% volebních preferencí, byl jsem zděšen. TOP 09 burcuje proti „rudým voličům“.

Vlastně jediné podstatné téma, které česká pravice má, je v současné době A. Babiš. A tak trochu i Miloš Zeman. Při nedávném výročí 21. srpna byl Andrej Babiš, a také předseda sněmovny z hnutí ANO Vondráček, vypískán davem asi dvou stovek křiklounů u budovy Českého rozhlasu, kde probíhaly projevy představitelů státu a dalších osobností. Prezident Zeman se vcelku prozíravě na tuto akci nedostavil.

Asi nejsem sám, komu vadí podobné křiklounství. Nejsem a ani nikdy nebudu voličem Andreje Babiše, ale křiklounství do veřejného prostoru prostě nepatří.

A ještě méně do něj patří vajíčka. Jak se zdá, tak podobné hecování lidí, jaké volila na zahájení své volební kampaně TOP 09, může mít na slabé mozky velice negativní vliv. TOP 09 ovšem jen vychází vstříc mainstreamovým nebabišovským médiím, které při psaní o Babišovi přecházejí často až do nenávisti.

A tak se objevilo po čase logicky první vajíčko. Tento projev násilí, je ovšem potřeba odsoudit a potírat. Mám s tím jisté zkušenosti a vím, že to nic dobrého nepřinese. V první řadě by to měli ovšem odsoudit lídři pravice. Ti by přeci měli bojovat proti A. Babišovi ideově a věcnými argumenty a neschovávat se za dav, který je schopen přecházet až do individuálního teroru. I policie by měla celou věc vyšetřit, protože koneckonců Andrej Babiš je jedním z nejvyšších ústavních činitelů a útok na něj je útokem na vrcholného představitele státu.

A jak by to mohlo pokračovat dál, pokud se vajíčkové útoky nezarazí již v zárodku? Také stoupenci hnutí ANO mohou chodit na mítinky svých politických soupeřů a tu a tam hodit nějaké vajíčko. Pak je jen otázka, kdy a z které strany přiletí první kámen a kdy a komu poteče první krev. To jistě není v zájmu české demokracie. A lídři pravice by měli také zvážit své výrazové prostředky. Znamená to nestrašit možnostmi vzniku autokratického režimu v naší zemi, anebo „rudými voliči“.


- - -

13 komentářů :

 1. Pane Paroubek.
  Stačí to vajíčko naplnit jiným obsahem a je zle.
  Ještě by mě zajímalo,kdo nasadil Petru na Vás.Zažil jste na sebe různá kompra,ale Petra byly také štěnicí,sice hezkou a milou.Už Jourová byla na vás nasazena,co se povedlo a pro ni je Brusel odměnou.

  OdpovědětVymazat
 2. Skupina politiků, kteří si říkají demokrati předvádí neúspěšnou politiku. Nemají co lidem nabídnout a tak je dobré vše. Je do nich zařazen též předseda vlády Babiš? Brzy se odkope, koryto je ale pořád plné.

  OdpovědětVymazat
 3. Samozřejmě, že vajíčka či jiné sposťárny na jakákoliv shromáždění nepatří, ani dlažební kostky, ba ani červené trenýrky modrých ptáků. Jsou to aktivity lidské spodiny, obvykle najaté těmi, kteří se nakradenými penězi vyšvihli z kanálů na výsluní a rádi by prostřednictvím moci peněz komandovali národ. Někdy se jim to daří. To jsou charakterově a IQ obdobní lidé, kteří pomáhali třeba Hitlerovi, Musolinimu či Frankovi k moci.
  Myslím, že směšování Babiše s ostatní politickou spodinou je scestné. Přece kdyby chtěl vládnout ve prospěch svého majetku, tak nepůjde do politiky, ale pošle tam své loutky, jak to dělali a dělají Kožení, Pitrové, Krejčířové, Bakalové a další pražští pinglové, co uměním krásti se povýšili do stavu šlechticů mezi zločinci. Ale Babiš svěří majetek cizím a jde do politiky. Tak to jediné snad u Babiše svědčí o nezdravém rozumu, když si mohl dalece přilepšit na majetku také přes politické loutky. A co víc! Jeho hnutí prosazuje takový program směrem k sociální spravedlnosti, na který si netroufli po r. 1989 u nás žádné socanské partaje, snad včetně i KSČM. Kdo to kdy viděl? Proto, ale nejen proto musí z kola ven, tak zní příkaz diktatury kapitálu, kterou Babiš zradil. Takže je nutné se nejen ptát, ale hlavně hledat, kdo jsou ti sponzoři protibabišovského tažení¨a kdo jsou ti sluhové, kteří hlasivkami, vajíčky, transparenty projevují svoji osobní blbost, ale co by chudí duchem za peníze neudělali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:17 Smutné je, že ti chudí duchem to rádi dělají i zadarmo. Když se jich zeptáte proč. tak se dozvíte, že bojují proti návratu do dob, kdy nebyly ajfouny, tablety a banány.

   Vymazat
 4. No to je stejný odpad jako ods ty též 30 let po převratu mají plnou hubu komunistickáho nebezpečí. Nejlepší rada je „demokratický blok" NEVOLIT a bude po nadávání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velice správný postřeh, který už před lety prezentoval prof. PhDr. Jan Keller, CSc.; prohlásil, že volič by se nejprve měl rozhodnout, koho nevolit a pak se zamyslet nad vlastní volbou...

   Vymazat
  2. Pane Pivoňka já mám naprosto jasno koho nevolit ti lidé jsou nepřátelé Čechů.

   Vymazat
 5. Vajíčka nejsou ten hlavní problém. Kdyby se totiž demonstrovalo v předepsané vzdálenosti od sněmovny, a na to je zákon, který jak vidím, spousta lidí nezná, nemohl by potencionální útočník vejce hodit tak daleko. Finito! Jak si to zodpověděla, nebo snad ještě zodpoví policie ČR, že to dovolila? V USA by takového blba s vejcem zastřelili už u plotu Bílého domu. A otázka druhá, rovněž na znalost zákona: Co orgány činné v trestním řízení, které mají konat i bez podání podnětu, pokud se dozví, že byl porušen zákon? A že se mohly orgány podívat v televizi, na pouličních kamerách.... A... A nic. VAL

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhodou demonstrace před parlamentem, byla rafinovaně připravena. Jednak pozvánkou od ČT a navíc jekot před parlamentem nebyl podstatný, podstatné bylo vědomé (organizované) překročení zákona s cílem eskalovat střet s policií. Díky bohu, naivní záměr se nepovedl. Výsledkem by se čast neférové opozice postavila do role obhájce pravé demokracie a dramatizovala politickou situaci záběry akce - kterak zlý Babiš poslal na lidi pendreky. Místo toho jmenovaný vyšel diskutovat, ale jak bývá zvykem nebylo s kým a o čem. Prosím, neobviňuje policii, že nezasahovala, někdy bývá moudřejší ustoupit. Nevolím sice ANO, přesto přeji premiérovi pevné nervy, prože takových provokací bude víc, jejich režii doporučuji neschovávat se za kompars, ale vyzvat premiéra k čestnému boji (hodit místo vejce bílou rukavičku).

   Vymazat
 6. Bylo mi trapně když v Bratislavě hodil jeden odpůrce vajíčko poblíž V.Havla . Styděl jsem se protože mojí rodiče jsou Slováci . Dnes je to opačně , havlisté hážou vajíčka na demokraticky zvolenėho prezidenta a prezidenty visegrádské čtyřky . Totální ostuda . U rozhlasu bylo znesveceno padesáté výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy . Takto se chová nezvolená svoloč .

  OdpovědětVymazat
 7. no uvedený mal 15 - a kúpili ho havlovci- aby sa to skôr rozsypalo ČSFR - chlapca vypočuli, odviedli k rodičom a tí ho strieskali - dnes by to nešlo ,dnes by bol hrdina

  OdpovědětVymazat
 8. Soudruzi z TOP & Co. to zkrátka vidí politicky:
  Vejce do Paroubkovo ksichtu - svobodné vyjádření politického názoru a odporu vůči rudé hydře, která stále (prostřednictvím Paroubků, Foldynů, mým atd) dřímá a je připravena svrhnout (vý) dobytky radostné přítomnosti. Takováto mírumilovná vystoupení musí dotyčný politik (vzpomínka na Paroubka nebo Zemana pod palbou) vydržet a jeho případná nespokojenost je projevem nepochopení pojmu demokracie a dále viz rudá hydra.
  Oproti tomu vejce například do Kalouskovo nebo Drahošovo ksichtu je, a to bývá dle vkusu dotyčného TOPsoudruha, teroristickým pokusem rudé (hnědé viz vkus TOPsoudruha) lůzy o napadení demokracie a takovéto projevy je třeba co nejpřísněji potlačit a to jakýmikoliv prostředky (naši hrdinové v Afíku trénují, hádejte na co nebo spíš na koho).
  TOP & Co. demokracii si rozvracet nedáme.

  OdpovědětVymazat
 9. na vajíčka se vyse.te! podívejte se na dvě vobřezaná ho..da, jak překrucují právo a ukazují, co udělali z právního státu za teror proti Čechům.
  https://www.youtube.com/watch?v=E6taHeMU0Ws

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.