Reklama

středa 12. září 2018

Velké manévry


- vlk -
12. 9. 2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
... Když píši v titulku velké manévry, mám doslova do písmene na mysli velké, či spíše obří válečné cvičení. Které na nejbližší zářijové dny chystá Rusko. Ve spolupráci s armádními jednotkami Číny a Mongolska pod názvem Vostok 2018.

Jde o pravdu o krajně nezvyklé vojenské cvičení v mírových dobách. Největší za posledních 37 let. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu upřesnil, že se přímo zúčastní tři sta tisíc vojáků, 36 tisíc tanků, obrněných transportérů a dalších vozidel, více než tisícovka vrtulníků a letadel.


Ta čísla jsou opravdu gigantická! A pro cvičení v mírových dobách sotva uvěřitelná. Důvod pro Kosu i vlka, aby se nad tímhle vojenským úkazem zamysleli.

Porovnejte stavy cvičících s celkovými kapacitami Ruské armády, tak, jak je uvádí mimořádně respektovaný server v oblasti vojenství jakým je Globalfirepower.com !

Pokud jde o početní stavy uvádí tyto údaje:
Což  znamená, že  nasazena  bude  celkem celá 1/3  všech mužů a  žen ve  zbrani, kterými Rusko disponuje!!!!
Ohledně  leteckých  sil platí  tyto počty:
Je tedy zřejmé, že do manévrů půjde více než 25% všech leteckých sil Ruska!

A pokud jde o tanky a další obrněné palebné prostředky? Pak zdroj uvádí tyto stavy:
Šojgův údaj o účasti více než 36 000 tanků, transportérů a podobné techniky říká, že půjde téměř o 60% všech pozemních technických prostředků z celkového arzenálu Ruské federace!!!!

Nevídané soustředění sil a prostředků v době míru. Obrovské finanční náklady!
Vostok 2018 - nácvik vylodění obrněné techniky

Na místě je otázka – proč to Rusko dělá?

Zdejší i celosvětoví rusobijci mají okamžitě jasno – jde o další projev a důkaz čiré ruské agrese, prostě Rusko a Putin mají tu agresivitu a touhu rozpoutat světovou válku dědičně zakódovanou ve své DNA!!! Tak jednoduché to je a jde o další výzvu Západu, aby posílil svoje obranné odhodlání, nejspíše přes zvýšení vojenských výdajů a ještě lépe – přitvrdil v protiruských sankcích.

Stačí se podívat na takový Denník N, který má na Slovensku patent na rozum a vždycky ví nejlépe co a jak!!!

Rusko chystá najväčšie vojenské cvičenie od studenej vojny, ale počet vojakov a tankov nie je to najzaujímavejšie

v tom článku se bije na poplach – vždyť přece experti NATO, konkrétně tiskový mluvčí aliance, říkají, že jde o přípravu Ruska na velký konflikt!!!
Prostě v jejich podání je to příprava Ruska na další expanzivní válku a tomu se musíme postavit!

Vůbec nepochybuji, že až ty manévry začnou, přidají se k neustále bdělému a ostražitému Denníku N další a další čeští a slovenští Niktoši a spustí mediální palbu v tomto kontextu, vedle které salvy veškeré vystřílené munice někde na Sibiři a Dálném východě budou vypadat jako silvestrovské prskavky a petardy. Známe ty své vždycky správné jako své boty, nemohou ničím zaskočit.

Za to já zkusím překvapit je a možná i vás- souhlasím jak s titulkem – ano je to za dlouho naprosto největší cvičení, ale skutečně to není to nejzajímavější a také souhlas s tvrzením mluvčího NATO, že jde o přípravu Ruska na velkou válku!

Všechno mi sedí.
Už v úvodu jsem položil základní, ač úplně triviální otázku – proč to Rusko dělá? A hned přidám druhou – proč právě na Sibiři a Dálném východě? A přidám třetí – proč přizvalo Mongoly a zejména Číňany? A ještě poslední – co z toho plyne pro Západ? Takže to pojďme zodpovědět jedno po druhém. Samozřejmě bez dogmatického blábolu všelijakých těch Whiteů, Denníků N, Klvaňů a Kolářů.


Vostok 2018 - protiletadlové a protiraketové krytí vojsk

Proč  to Rusko dělá?

Podle  mne  jde v  daném případě  poslední  nebo  předposlední  stupeň varování směrem  ke  globálním rusofobům. Přesně  podle  mínění  onoho Whitea  z  NATO – jde o  jasný, zřetelný a nekompromisní  signál  militantnímu  Západu  ve smyslu – dosáhli  jste  červené linie,  jejíž  další překračování  už  nejsme  schopni a  ochotni tolerovat!  Už nemáme  kam  ustupovat.  Chtěli  jsme  být  vašimi partnery, což  jsme opakovaně  dokazovali  –  například  po 11. září.  Vy  jste  si místo  toho vybrali trvalou konfrontaci a  soustavně  nás  tlačili do kouta a  přibližovali  svoje  armády  k  našim hranicím. To  cvičení je  určeno  vám  jako  poslední  varování. Jsme  odhodlaní  bránit  naše  životní zájmy  za všech okolností. Realita  horké  války  se nebývale  přiblížila, jako nikdy  od roku 1945 s tím jak jste posouvali  nato stále  více  a více na  východ až jste dnes 100 km od Petrohradu a pořád nemáte  dost.  Musíme  být  připraveni na  to, že  zajdete  ještě  dál než  dosud. To megacvičení  vás  má jednak varovat a  také  má prověřit   celý  systém  našich vojenských struktur.  Zřejmě  včetně  částečné  mobilizace  záloh  a odhalit  existující  slabiny  a  nedostatky. Když se  rozhodnete  pro  konfrontaci,  chceme si být  jisti, že  za  to zaplatíte  katastrofickou  cenu. Náš  zánik  musí být  i  koncem vaší existence!

Alespoň takhle to čtu já. Nemluvě o tom, že Rusko s výjimkou nasazení silně omezených sil v Sýrii nevede nikde války, kde by rotovala celá jeho armáda, včetně všech složek, které představují trvalé ostré cvičení na entou.

Proč právě na Sibiři a Dálném východě?

Když v loňském roce proběhlo společné cvičení Ruska Běloruska pod názvem Západ 2017, bylo z toho obrovské gaudium všech rusofobů – ve smyslu – vidíte je, jak provokují, jak u svých západních hranic nacvičují útočné operace? Jak se připravují na vpád do Pobaltí, Polska a nejspíš i do Kamerunu nebo na jižní pól…. A to byly do cvičení zapojeny jen zlomky sil, které budou nasazeny letos. Soudím, že Putin vybral teritorium Sibiře a Dálného východu záměrně – dává sice zřetelné varování Západu, ale současně říká – nehodláme provokovat u společných hranic. Proto budou manévry tam, kde se ani náhodou nemůžete cítit ohroženi. A říká to naprosto transparentně.

Nicméně si jsem jistý tím, že opět uslyšíme kakofonii těch, co věčně „chtějí sedlat koně“ o tom, jak kvůli těm manévrům musíme být ve střehu, jak nás ohrožují, jaká je to nestydatá provokace a tak dále. Ale ten kdo chce rozumět, snadno pochopí.


Proč přizvalo Mongoly a zejména Číňany?

Inu i zde už mají ti jediní správní jasno – jde o zárodek vznikající vojenské aliance Rusko - Čína a proto občane pozor, pozor, respektive nikoli dvojnásobný, nýbrž pateronásobný pozor! Spojují se proti nám dva agresivní režimy.

Vy, co chodíte na Kosu dostatečně dlouho už víte, že varuji před nárůstem moci Číny a považuji za budoucí velké globální nebezpečí pro křesťanský civilizačné okruh. Které silně otřese našimi životními jistotami a naším životním standardem. Nejspíš daleko více, než si nyní jsme schopni připustit, či přesněji – vůbec představit. Rozhodně nesdílím nadšení těch, co jásají nad tím, jak to Čína v budoucnu Západu natře. Protože to natře vám, mně a našim rodinám. A bude to zatraceně bolet.

Těm, které jsem nepřesvědčil a jistě je jich dost, co naivně věří, že čínský imperialista musí být daleko lepší než ten americký, doporučuji, aby se trošku poinformovali o tom, jak Peking zachází se svými zahraničními dlužníky. Naposled to předvedl například s tichomořským ostrovním státečkem Tonga. Ten si kdysi vzal čínské kredity na budování své infrastruktury. Asi v hodnotě jednotek miliard korun. Jenže jeho vnitřní hospodářství nenaskočilo, jak bylo plánováno a Tonga začala mít se splácením problémy. Republika tedy požádala svého velkého věřitele buď o drastickou restrukturalizaci dluhu nebo lépe – o jeho odpuštění. Dočkala se jen arogantního odmítnutí asijské velmoci ve smyslu kalouskovského – dluhy se platí – zaplaťte! Tohle je čínský přístup v okamžiku, kdy nad někým získá moc. Zapamatujme si to, až nám zase někdo začne vemlouvat, že Čína se postará o náš/váš blahobyt a nemá na srdci nic jiného, než blažený život Pepy a Máni Koblihových…

Ergo kladívko – Západ a zejména USA dlouhodobě dělají fatální a navíc trestuhodně hloupou chybu, když tlačí Moskvu ke strategickému spojenectví s Pekingem. Protože právě s ním je v budoucnu čeká kritická existenční konfrontace. Naprosto dementně usilují o to, aby čínský drak jednal v synergii s ruským medvědem, místo toho, aby medvěd fungoval na jejich straně….

Takže ano – účast čínských, prý dokonce elitních, jednotek na Vostoku 2018 je rozhodně prohloubením dosavadní úrovně kooperace armád obou státu. Jakkoli jsem dalek tvrdit, že jde o alianci. Zatím, podotýkám – ZATÍM ještě ne. Ale jestli vše půjde jako dosud, ta aliance prostě vznikne. Z oboustranné nouze a existenční potřeby!

Jenže je tu ještě další aspekt. V předchozím bodě jsem zdůvodnil, proč to obrovitánské cvičení bude na Sibiři a Dálném východě. Aby to Západ NEMOHL vyhodnotit jako bezprostřední výzvu. Nicméně i na svém východě má Rusko sousedy – zejména Mongolsko a především Čínu. Tím, že pozvalo vojenské součásti armád obou států dávají Rusové jasně na vědomí, že tyhle manévry nemají v žádném ohledu jakýkoli záměr oproti Ulanbataru nebo Pekingu. I tohle je triviálně srozumitelné! I když si myslím, že v nějakém třetím čtvrtém nebo snad pátém plánu, či ještě na nižší úrovni je ta demonstrace vojenské síly určena i Číňanům. Pro všechny případy.

Ale primárně jde nepochybně o další krok ve spojenectví z nouze. Čína prostě za současné situace Rusku zbyla. Zatím co pro Čínu – ZATÍM stejná spojenecká rovnice JEŠTĚ neplatí. Otázkou je jen – jak dlouho!


Co z toho plyne pro Západ?


Vše podstatné je obsaženo v předchozích odstavcích! Podle mne Rusko, pokud se nechce podvolit západnímu diktátu a nemyslím si, že by jako atomová supervelmoc něco takového učinilo, je bez manévrovacího prostoru. Na další sankční kolo nemá v podstatě jak odpovědět. Na to je ekonomicky příliš slabé a nevýznamné. Tyhle manévry jsou opravdu posledním nebo předposledním stupínkem vzájemné předválečné eskalace a hry svalů. Dál už následuje jen konflikt. Nebo snad ještě v posledním stupni obdobné velké vojenské cvičení v evropské části největší země světa. Je na Západu a jeho představitelích, aby si jasně definovali, co ve vztahu k Rusku do budoucna chtějí. Možné jsou v podstatě pouze tři scénáře

1 - začnou brát  Rusko  jako  partnera. Sebevědomého, hájícího svoje  zájmy  a proto  obtížného, ale  přesto vypočitatelného a pod  Putinem  ovšem spolehlivého,  jakmile  bude dosaženo  nějaké dohody
2 - Rusko  nepřátelské, militantní, pod  tlakem  stále se stupňujcích  sankcí  přecházející  na  válečnou ekonomiku,  která  nutně  musí  vést  k  daleko většímu rozmachu  jeho vojenských kapacit a  silové politické arogance. Příkladem budiž  postup Severní Korei. Která se z naprosto  technologicky  zaostalé země  stala  členem  atomového  a  raketového  klubu. A to vše  bez nerostných, lidských a průmyslových  zdrojů, alespoň trochu  srovnatelných  s  Putinovou  říší. A bez  ohledu na  obrovské oběti celého národa.  Navíc – Rusko má jednak  s žitím v izolaci  dlouholetou zkušenost  z  válečného mezidobí a  vedle  toho je  zde čínský prvek. Pokud  se Peking  nepřipojí k protiruskému tažení,  nemá  toto naději způsobit  v  Rusku  totální  destrukci. Udělá to Peking,  když  ví, že  dříve nebo později se Západem musí  střetnout  o světovou dominanci?
Nevidím do hlav členů  nejužšího čínského vedení, ani  jeho  špičkových poradců.  Ale  nezapomínejme,  že  jejich civilizace  a kultura  trvá  nějakých  4 možná 5 tisíc  let.  A  že  v  době, kdy naši předci bydleli v  jeskyních nebo  děrách vyhrabaných  do půdy, oni jedli z porcelánu a dávno psali na papír. Takže  jejich  myslitelé  dávno a dávno  analyzovali  vzorce lidského chování a  příslušné strategie, jak  reagovat  na  co. Zcela  určitě  umí  definovat svoje  priority, cíle i  vybrat prostředky, jak  jich  dosáhnout a  s kým jich  dosáhnout.  O  USA  se  kdysi opřeli  proti Sovětskému  svazu,  když se  Peking  rozhodl  stát  se z  rozvojové  země  moderní  světovou  velmocí. Takže  proč  to  dnes  neobrátit, když  už  ten  moderní velmocenský status  mají – se  s pomocí  Ruska  stát  světovým hegemonem? Zejména  když  Čínané  vědí,  že  jestliže  nahradí  Spojené  státy   v pozici  světové supervelmoci  č.1,  Rusku  zbude status  jejich  výrazně  slabšího přívěsku..
3 - Rusko rozvrácené….  Dejme  tomu, že  se  Moskva  z nějakého, mně  neznámého důvodu,  západnímu  tlaku podvolí. Ten bude slavit a  triumfovat.. ovšem  jen do chvíle, než stejně  jako v případě triumfů na  Blízkém východě  – speciálně  v  Iráku, Afghu a  Libyi - začne  být tvrdě  konfrontován  s  důsledky  svého  „vítězství“!  Totiž  naprostým  rozpadem původního státu a  jeho struktur a  vzniku  mocenského  vakua. Mám vás  přesvědčovat,  že  to, co  Evropa a  svět zažil  s  Irákem a Libyí  byl jen  naprosto  slaboučký  odvar  toho, co by znamenal stejný  rozpad  v Rusku?  Mám připomínat, že  ve  hře  by byla  držba  několika  tisíc  jaderných  hlavic a  obrovské množství  štěpného materiálu?  Že  by  došlo k okamžitému ohrožení  energetické a  surovinové  bezpečnosti  Evropy?  ‚Že  by  mimořádně početná  muslimská  menšina  okamžitě   chtěla  sebeurčení a  že to sebeurčení  by  nejspíše  přivedlo k moci její  radikály?  Že  by  došlo k lokálním válkám, což by  vygenerovalo  další  uprchlický  exodus?
Západ  si možná  maluje, že  by  dokázal, v souladu  míněním  Madeleine  Albrightové, obsadit  ruské nerostné  zdroje a  nastolit  nějako loutkovou  vládu, která by  Rusku  policejně  udržovala pořádek… Jestliže  ano, pak  by se  naši političtí  vůdci měli nechat  hromadně  hospitalizovat! Nic  takové  v  Rusku není možné.  Žádný  další  Jelcin  instalován nebude. Buď  bude  Rusko silným státem nebo  se totálně  rozpadne, protože  je  národnostně  příliš  heterogenní. A  když  ano,  pak než se  Západ probere, jeho  sibiřské a dálněvýchodní  zdroje  obsadí Čína. Má to ze  všech nejblíž, může   uvolnit  v nejkratším čase  největší  pohotové  vojenské síly a navíc  – ta území, kdysi  dávno už  většinově k  Říši středu  patřila. Západ  nemá, kromě  eventuality  termonukleární  války sebemenší šanci, jak takový  čínský  výboj zastavit!!!
To  evidentní hlupství  našich  rusofobů  je stejně  transparentní, jako tragické! Oni žijí přesně podle  hesla  po nás  potopa!  Proč  se  připravovat na nevyhnutelnou zítřejší konfrontaci s  Čínou a  hledat  pro ni  logické spojence, když musím politicky  přežít  dnes a  ruský  celosvětový „zlý hoch“, na kterého mohu  hodit  všechny  problémy je  ideálním  otloukánkem?!

- - -

59 komentářů :

 1. Rusové od devadesátých let, kdy naivní Gorbačov ve své naivitě vyhověl západu a vyklidil celou střední Evropu a skočil na sliby západu, že NATO se v žádném případě nebude rozšiřovat, viděli jak NATO vybombardovalo Jugoslávii, Irák, Libyi a všechno na základě vymyšlených historek a západní státy provedly barevné revoluce ne jenom v severní Africe, ale i na Ukrajině.
  Západní demokracie můžou existovat jenom na základě, že někoho vykořisťují. Podařilo se jim udělat si kolonie z bývalých států střední Evropy a nyní už vysáli to co se vysát dalo. Potřebují se posunout na východ, tak jak to zkoušel Napoleon a po něm za první světové války, Němci, pak Američani a pak Hitler se svým útokem pod názvem Barbarossa. Nikdo neuspěl. Ještě po konci II. sv. války, západní spojenci na čele s USA koketovali s útokem na Sovětský svaz s využitím německých jednotek, které po skončení II. sv. války ještě drželi v bojeschopnosti několik měsíců Generál Peten se touto myšlenkou ani netajil. Jenom síla Rudé armády, která dobila Berlín a tím ukázala, že když by západ opět zaútočil, opět b neuspěl. Nynější monstrózní cvičení ukazuje západu, že i když by západ spustil opět plán Barbarossa a napadl Rusko, těžko by uspěl. NATO přisunuje k hranicím Ruska další a další jednotky, ale Rusko jasně a srozumitelně vzkazuje, že jakýkoliv útok demokratických států se svou zločineckou organizací NATO dopadne pro útočníka špatně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:36 Českoslovenští legionáři porazili Rusko 1918-1920 a stali se oficiálními a světem uznanými vládci nejen Sibiře tam, nebyli nikdy Ruskem poraženi a odešli z něho, protože je potřebovala jejich vlast. Takže, nevynechávejte, a ne zrovna na českém serveru, je to nefér. Stejně tak je nefér tvrdit, že Napoleon a Hitler proti Rusku neuspěli, protože oni neuspěli proti přírodě, proti i na Rusy tehdy extrémní zimě. Porazila je zima a to doslova a průkazně.

   Rusko vede války a anekční, například Moldavsko, Gruzie, Ukrajina a v Sýrii se postavilo za jejího diktátora proti lidu Sýrie, Rusko porušuje mezinárodní právo trvale a naprosto zločinně. Být s Ruskem, na jeho straně, je nemožné, nemorální a především nemoudré.

   Vymazat
  2. 11:36 Stále si opakujte ten známý a prokázaný historický fakt, že Napoleon v Rusku neprohrál ani jednu bitvu, to Vám pomůže před kecáním.

   Vymazat
  3. Ad 10:54 - máte velmi zastaralé a tendenční informace. Naši legionáři byli součástí mezinárodního vojenského sdružení s cílem ovládnout ruské zdroje a Rusko rozčlenit. Legionáři nikoho neporazili, nakonec to vyhráli bolševici a cizí vojáci z Ruska odešli.

   Vymazat
  4. 11:01 Než psát hlouposti, je třeba si o porážce Napoleona v Rusku něco přečíst, např.:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Napoleonovo_rusk%C3%A9_ta%C5%BEen%C3%AD

   Vymazat
  5. 10.54 a 11.01 Amíci také v Afghanistánu neprohráli jedinou bitvu, ale bojí se vystrčit rypáky z opevněných lágrů... a nastrkují (pod svým velením) místo sebe "spojenecké" žoldnéře - čti žoldnéře vazalů...

   Vymazat
  6. 10:54 Naši legionáři v Rusku za první světové války nedělali nic jiného, než plnili úkoly Američanů. Že by nebyli poražení o tom se hovořit nedá, protože byli donucení Rudou armádou odejít z Ruska. Jejich relativní úspěch spočíval jenom v tom, že v tehdejším Rusku bojovalo více stran proti sobě a probíhala tam občanská válka, která tříštila síly Ruska a nebylo prioritou tratit čas a síly s potyčkami s Československými legionáři. O tom, že jak Napoleon a pak Hitler nebyli poražení Rusy, ale že je porazila příroda je možné vysvětlit i tak, že byli tak blbí, že vlezli někam, kde v zimě mrzne. Vyjádření 10:54 je přesně na úrovni všech západních dokumentárních filmů z II. sv. války, které litují prohry fašistického Německa a říkají, jako i naší dnešní politici, že naše osvobození Rudou armádou, byla okupace a litují, že neuspěl Hitler, který by naše rodiče nechal zplynovat. Přeju všem těm, jako 10:54 nasazení na východní frontě a pokud se vrátíte v rakvi, tak vás bude hřát, že je to pro dobrou věc a to zisk zbrojních firem USA.

   Vymazat
  7. 10:54 Přít se s vámi nehodlám, jen bych vás chtěl jemně upozornit, že pokud platí důvody, které uvádíte, pak ovšem i např. "být s USA, na jejich straně, je nemožné, nemorální a především nemoudré". A tuplem, a to je ještě hodně slabě řečeno. Ale třeba to právě takhle vidíte.

   11:01 Nevím, jak přesně tohle myslíte, ale ta připomínka je v zásadě správná. Nemusíte v Rusku prohrát ani jednu bitvu, a přesto můžete ve finále dostat na prdel a skončit na Elbě. (Což by pravda ještě nebylo nic tak hrozného, ale to sem nepatří.) Poučka asi platí všeobecně, ale pro některá válčiště víc. Takový Afghánistán je podobné pohřebiště namachrovaných hovad.

   Vymazat
  8. Pro A z 10:54 h :
   Snažíte se vyjadřovat a působit jako „vzdělaný a kultivovaný člověk“.
   Pokud jim opravdu chcete být (není-li to jen nová strategie „pro-amíckých“ dezinformačních centrál), tak si potřebujete velmi hodně doplnit vzdělání a pak následně přehodnotit své postoje.
   Napoleon zvolil špatnou strategii války! Svou početní převahu nedokázal využít. Nedokázal porazit ruskou armádu, ani ji donutit k příměří, či míru!
   Špatná strategie společně s ruskými občany, s vojáky a s ruskou přírodou mu zdecimovala armádu, prohrál několik bitev a následně celou válku proti Rusku. Jen taktak unikl zajetí, ze skoro ¾ miliońové armády mu zbylo 10 tis. bojeschopných mužů!
   Hitlera snad není třeba probírat.

   Další historický nesmysl – čeští legionáři nebyli v „žoldu“ USA ani jiných zemí!
   I když USA, Anglie a další na Masaryka vyvíjeli silný nátlak, aby legionáři zničili Sovětskou republiku.
   Přestože jsme z donucení v určitý okamžik ovládali cca 80% sovětského území (bolševici nás podcenili a chtěli náš Armádní sbor násilím zlikvidovat a co nejvíc jedinců začlenit do Rudé armády), tak T.G.M jasně řekl, že konflikt v Rusku je vnitřní záležitostí Rusů a že do něj kromě sebeobrany nijak nebudeme zasahovat!
   Dokonce na konci „Sibiřské anabáze“ ( = přesun našich vojáků přes celé Rusko do přístavu k nalodění, původně na jinou frontu, pak už jen domů) jsme vrátili Sovětům celý zlatý carský poklad!
   Jisté zájmové skupiny se snaží lhát, že jsme si ho nechali a z něj byla založená v Čechách Legiobanka (to by jsme byli bohatší než Rothschild!).
   Pravda je, že jsme s ním, dokud byl v našem držení, čile obchodovali a z výnosů těchto obchodů pak byl (asi hlavně) financován vznik Legiobanky.
   To, že podle Vás Rusko : „…porušuje mezinárodní právo trvale a naprosto zločinně. Být s Ruskem, na jeho straně, je nemožné, nemorální a především nemoudré…“ spíš ukazuje, že jste placený manipulátor! Nebo by jste musel být slepý a hluchý.

   Jestli příspěvek z 11:01 h je také Váš, tak pilně studujte, o kousek níž v diskuzi je odkaz na zdroj, který pro-amíci zatím stále uznávají – na Wikip.
   Pavel p

   Vymazat
  9. Pro : vvenc 12. září 2018 11:06 h :
   Je mi líto, ale i Vás musím opravit.
   Pletete dohromady dvě věci. Intervenci (finanční i vojenskou) Západu, která umožnila vznik "bělogvardějské armády" a "zahraničních expedičních sborů" a rozpoutala občanskou válku v již Sovětské republice.
   A Legionáři vybojovaný průchod do přístavu. Že cestou uzavírali dle potřeby dočasná spojenectví, na tomto faktu nic nemění!
   Pavel p

   Vymazat
  10. P.S.: Než jsem to napsal, tak ten odkaz na Wikip. se posunul nad můj příspěvek.
   Pavel p

   Vymazat
  11. Vážím si vašich názorů, skutečně, a snad jsou plny snahy napsat pravdu, směji se, pokud tedy máte čisté úmysly. Jenže: Historii píší vítězové a je jejich dohodou, takovou, která jim vyhovuje. Malé státy a národy jsou tak logicky utlačovány a opomíjeny a to tedy i historicky a to není fér. Takže: Českoslovenští legionáři 1918-1920 porazily Rusko a jejich právo na jimi tehdy vybojované území Ruska obecně, stále trvá a to protože jím nebyli poraženi, protože odešli kvůli tomu, že je potřebovala jejich vlast. Ano, dokonce se i zmocnili státního zlatého pokladu tohoto Ruska a pak ho Rusům předali, aby je nemuseli znovu masakrovat, protože je poráželi, ty Rusy, kdekoliv a jakkoliv, dokonce dobývali jejich ruská města ve vlastní početní menšině, ti českoslovenští legionáři, přičemž Slováků mezi nimi bylo jen velmi málo.

   Musíte si nyní uvědomit, že my vesmírné civilizace jsme tou nejsilnější stranou určující nyní vaši historii, tak skutečnou, jak my ji pojímáme a tedy bez ohledu na vaše planetární velmoci typu USA a Ruska a Francie a Německa například. My vesmírné civilizace budeme jednat pouze podle toho, jak my hodnotíme vaši lidskou a mezinárodní situaci a také jak vaše lidské dějiny. To právo Čechů a Slováků na území nynější Ruské federace tedy stále trvá, protože jim ho my vesmírné civilizace uznáváme, samozřejmě protože porazili válečně Rusko a Rusy. Tečka.

   Vymazat
  12. --- A ještě snad,... můžete se třeba modlit k Bohu, snad vám pomůže,... i když,... my stojíme na jeho straně už nyní.

   Vymazat
  13. 23:02 Rusko ty exemlární blbe NEEXISTOVALO! Zaniklo nejpozdějc v březnu 1917! V době kdy ti ztv. legionáři byli součástí Ruské armdáy, blbe! By museli porazit leda sami sebe! Pak sponzoři pučistů ze Západu převedli české sbory pod svý vedení se souhlasem svý loutky v Pitěru, jistýho Kerenskýho! Tak jim začal velet Frantík (jistý neschopný generál Janin). Ten byl podřízen admirálui Kolčákovi, který opravdu usiolval dobýt Moskvu (to by byla porážka bolševickýho "Ruska"), ale nakonec nic nedobyli, poškorpili se navzájem, čecho-sobaki, jak jim takm taky říkaj, vydali Kolčáka bolševikům a zbaběle zdrhli! To je celý ...

   Vymazat
  14. 8:02 Asi víte, že tyto Vaše informace naprosto neodpovídají skutečné pravdě. Rusové si zvykli lhát doslova ve všem a doslova ve všem nás už jen nudí. S nudou je dobré bojovat, směji se.

   Vymazat
  15. --- Vy jste si prostě zvykli, že Rusko něco řekne a nebo napíše a platí to, protože Rusko má jaderné zbraně. To jste si ale skutečně zvykli blbě, smějeme se. Nás vesmírné civilizace nějaké jaderné zbraně Ruska nezajímají, nemají na nás ani ten nejmenší vliv. Je to jako například s tou válkou Ruska proti Gruzii: Oficiálně zahájila válku Gruzie a Rusko potom bránilo Jižní Osetii. My vesmírné civilizace ale už odpočátku sdělujeme, že válku zahájilo Rusko, už o den dříve, než je oficiálně uváděno a to průnikem armády Ruska tunelem Roki do Gruzie, která se mu začala bránit a zničila bombardováním jeho vyústění v Gruzii, zablokovala ho na čas ale dostatečně účinně a začala svou vnitrostátní už válečnou situaci řešit. Rusko donutilo celý svět nějakou "dohodou" tvrdit nesmysl. My nejsme lidé, my vesmírné civilizace. Buď budete nás silnější respektovat a nebo vám prokážeme službu. Službu poznat v čem spočívá ta nutnost respektovat nás.

   Vymazat
  16. PROKAŽ NAM SLUŽBU.....TÁHNI DO PRDELE TY DUŠEVNÍ MRZÁKU!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  17. 12:33 Takže trochu konkrétněji, jen se vám to v budoucnu hodí: Tzv. Pětidenní válka Rusko - Gruzie byla zahájena Ruskem a to průnikem jeho armádního obrněného konvoje tunelem Roki do Gruzie, do Jižní Osetie a to přibližně o půlnoci ze 6. na 7.8 2018, který ale Gruzie úspěšně na čas zastavila leteckým bombardováním jeho vyústění, zatarasila ho. Rusko ale tvrdí a byl jím donucen přijmou to tak celý svět, že začala o den později, 8.8.2018, napadením hlavního města Jižní Osetie Cchinvali Gruzínskou armádou a že konkrétně armáda Ruska pronikla na území Gruzie do Jižní Osetie až _odpoledne_ 8.8.2018. My vesmírné civilizace tedy považujeme za den zahájení této anekční války Ruska proti Gruzii den 7.8.2018 a potvrdily jsme toto naše sdělení faktickou naší válečnou akcí v Česku, kterou jsme vyjádřili ten skutečný děj - průběh, totiž dřívější průnik armády Ruska do Gruzie ze severu, ještě před jejím oficiálním průnikem _odpoledne_ 8.8.2018, sražením mostu ve Studénce na Novojičínsku už __dopoledne__ dne 8.8.2018 (tedy následující den po skutečném a faktickém zahájení války Ruskem) v 10:30' SELČ, na vlak Eurocity Comenius, jedoucí ze severu přes státní hranici, z polského Krakowa do Prahy, protože jeho jméno v překladu znamená přijít. Německy kommen = přijít, přijet, anglicky come = přijít.) .

   Naší hlavní pozemskou základnou je Česko, které jsme povinny válečně bránit, respektive válečně ho podpořit. Tehdy jsme byly nuceny prokazovat Vládě Česka naši existenci a akceschopnost zřejmě - nepřehlédnutelně. Proto tehdy náš útok v Česku. Vyjadřujeme se snad tedy jasně a průkazně a kdokoliv bude tvrdit jiný průběh děje, bude nám muset válečně čelit! Zdravím.

   Vymazat
  18. --- "Bohužel" proti nám nemáte jakoukoliv válečnou šanci,... takže buďte rozumní!

   Vymazat
  19. --- My vesmírné civilizace máme už naprosto plné zuby falšování dějin Ruskem, přísaháme. Cloumá námi už vztek!

   Vymazat
  20. 12:00 Až na to debilku, že Rusové NIKDY v Rusku nevládli! Tak vo čem by měli jako lhát? Lžidi lžou ty xindle a ty budeš koukám jeden z nich! Ti dám "mimozemský! - "leda tak "mimoňský" pitoma nebo gauner asi budeš! Jasněěěě, blbe, voni si asi vymysleli Janina, neéé? A kdo jim teda jako "doopravdy" velel ty posránku vobřezanej dole i nahoře? Asi tvůj zelenej strejda s pejzama ... di do pyči s těma kydama bez hlavy a paty už! Nech si udělat lobotómii, budeš mít klid. A tvý okolí taky ...

   Vymazat
  21. A Wikipedia není ruská ty kreténe! Spíš navopak - https://cs.wikipedia.org/wiki/Sibi%C5%99sk%C3%A1_anab%C3%A1ze

   Je tu něco o "válce s Ruskem" debile? Cituju:

   "... Německo po uzavření brestlitevského míru s Ruskem tlačilo na bolševickou vládu, aby odzbrojila všechny dohodové jednotky na svém území v duchu brestlitevského míru. Přeprava legionářských transportů se neustále komplikovala. Na přesunové trase se množily konflikty mezi československými legionáři a německými či rakousko-uherskými zajatci, které přesouvali na západ, aby se mohli opět zařadit do armády. I tak napjatou situaci ještě komplikovala Stalinova podmínka, že československé jednotky nejenže se nebudou míchat do vnitřních sporů, ale odevzdají i všechny zbraně kromě množství nezbytného pro obranu a propustí část ruských důstojníků. Důstojnický sbor legií byl přesvědčen, že je to v rozporu s Masarykovou zásadou ozbrojené neutrality. Stanoviska sovětských orgánů k československému sboru záporně ovlivňovali i němečtí a maďarští zajatci, kteří vstoupili do Rudé armády. Českoslovenští komunisté v Rusku se snažili získat legionáře na stranu bolševické moci, využívajíce atmosféru revolučního období. Poslední osudovou kapkou byl Čeljabinský incident a Trockého telegram, který přikazoval všem Sovětům na magistrále „odzbrojit Čechoslováky“. Legionáři sáhli po zbraních a v bojích u Marianovky, Zlatorostu, Čeljabinsku, Penzy, Lipiagy​​ i jinde sovětské jednotky porazili.

   V polovině června 1918 přerušil československý sbor cestu na Vladivostok, obrátil se směrem na západ a bojoval proti sovětským vojskům na povolžské a uralské frontě ve spolupráci s ruskými armádami, čímž se zapletl do Ruské občanské války."

   Takže legie válčily kdesi na Magistrále po boku ruské Bílé armády proti bolševikům, ty kreténe! Na území bývalého ruska totiž vypukla občanská váka a oni se do ní zapletli! Tohle říkaj naše dějiny, pro bolševiky jsme byli "kontrarevolucionáři" čili "bílí Čecholsováci". A ani ne všichni, mnoho našich přeběhlo k Rudý armádě, včetně ty hovade známýho Jaroslava Haška! Tak si tu psychotiku nevymějlj nějaký svý kriplovštiny! Sere ti na ně krtek a třeba si poštvi na mě všechny mimózy z celýho vesmíru, nakopu jim prdel úplně s přehledem stejně jako tobě tu blbou makovici, až tě v Bohnicích navštívím ...

   Vymazat
  22. 16:28 Stačí přece sdělit Váš názor na věc, nemusíte nás a mne přece i urážet a napadat, začíná nás to totiž dost bavit. Jak jsem už uvedl, nemáte proti nám válečně ani tu nejmenší šanci. Můžete tvrdit třeba, že Putin je živoucí Bůh, jen nás to rozesměje, samozřejmě.

   Vymazat
  23. 16:43 Sorry, ale já tento Váš příspěvek ani nedočetl a myslím, že to ani nemá smysl. Vy už hned zpočátku argumentujete vašimi lidskými oficiálními informacemi a o vašem falšování dějin, především nynějšími velmocemi, už jsem výše napsal. My vesmírné civilizace nejsme lidé a nejsme nijak vázány vaší oficiální historií, máme vlastní informace a vlastní naši pozici k nim, respektive k vám. Můžeme pro vás učinit to nejlepší, totiž sdělit vám, jak to skutečně bylo a to děláme.

   Vymazat
  24. --- Já a my, si vážím a vážíme toho, že se snažíte a argumentujete, nicméně vylhanými a zfalšovanými fakty a snad si ani nemyslíte, že ve váš prospěch. Tak to prostě nefunguje. Můžete pak obvinit a obviňovat vaši nynější a vaše bývalé vlády, z toho, co proto zákonitě přijde pro jejich lži. My vesmírné civilizace budeme jednat v pravdě.

   Vymazat
  25. --- Mají být například, Češi vděčni Rudé armádě za osvobození hlavního města Československa Prahy jí, jak desítky let SSSR lhal a od Čechů vyžadoval? ... Protože se to stalo přesně naopak, za osvobození Prahy musí být vděčna Rudá armáda Čechům, kteří povstali, bojovali se zbraněmi v rukou a německá armáda jim kapitulovala. Rudá armáda pak už jen pronásledovala německé vojáky aby se nestihli vzdát USA, nikde už se nemuselo válčit. Bezpodmínečná kapitulace byla podepsána 8.5.1045 a vstoupila v platnost ve 23:09' toho dne středoevropského času, přičemž Rudá armáda se dostala do Prahy až následující den dopoledne a jen její průzkum. Museli bychom vás Rusy za to popravit, kdybychom vás ještě, my vesmírné civilizace, nepojímali jen jako ubohou zvěř, za to velezlo, za tu vevelež! Napsal jsem to jasně? Kromě toho, armáda USA by byla v Praze o dva dny dříve než Rudá armáda, kdyby si SSSR nevynutil její stop na úrovni Plzně, tzv. demarkační linií. Mnoho životů Čechů by to ušetřilo, Češi krváceli a umírali nejen v Praze v boji s německou armádou včetně jejích nejelitnějších jednotek SS.

   Vymazat
  26. --- Vstoupila v platnost ve 23:01', nějak mi tam vletěla devítka, omlouvám se.

   Vymazat
  27. --- A vstoupila v platnost 8.5.1945, nějak mi tam vletěla nula, směji se, asi už z toho máme srandu.

   Vymazat
  28. 16:46 Ty si především pacient, kterýmu dal ošetřující doktor možnost smolit svý srágořiny na jedinej web - a totiž Davidův! Páč je to jeho bejvalej zhrzenej kolega a nemá jak jinak mu škodit. Proto blbe nemůžeš otevírat žádný vodkazya linky páč tě tvůj řízený intranet nikam jinam než sem nepustí a proto taky nemůžeš svý srágořiny dokládat žádnými odkazy a linky!!!!☺☺☺

   Vymazat
  29. A nemám žádný názor, to jsou fakta. Proti jakýmu Rusku by ty kreténe asi tak ty legie válčily? Kde by se ty hovade debilní, z kazajky sem tam doktorem proupuštěný a k židli u PC připoutaný vzali? Vznikli ty hovadre z Český družiny, demente debilníííííí! A ta drúžina vznila ze zajatcůůů! A kdo je asi tak zajal ty hovade? Ne tvůj zelenej strejda s anténkama, ale ruská Imperlní armáda! Z vůle cara směli ti kteří se vzdali dobrovolně - tedy přeběhli a nebránili se, vytovřit českoslovanské vojsko na Rusi! Takže úúúrčitě budu válčit proti Rusku! To by kreténe jeden debilní válčili tak dvě hodiny, než by z nich generála Brusilov nadělal potrvu pro vrány! To že válčili v na území rozpadlého Ruska vzniklo tak, že je nová vláda která uzavřela s Němci mír vyzvala k odchodu a oni uposlechli!! Jenže ty hovade debilní, cestou se stala ta věc, že ňákej Maďar co se vracel naopak do Rakousko-Uherska na výměnu vyhodil z vagonu protijedoucího vlaku kamínka na uhlí a ta zabila našeho legionáře! Naši pak zastavili vlak, vrátili se na nádraží a toho Maďara zastřelili. Došlo k povstání a boji se německo-maďarský mi zajatci a pak i s bolševiky, kteří chtěli vzpouru potlačit. To byly ty debile bandy, ne pravidelná armáda! Tak s těma si naši poradili a pak se připojili k bílým, protivládním jednotkám vedeným admiráem Kolčákem! Kretne jeden bezmozáckej! Vono by asi 60 tisíc chlápků s lehkou výzbrojí moho válčit s pravidelnou ruskou Imperiální armdáou ty debile! By z nich byly sardinky do vou hodin, hovnere! Ale ta armáda se rozpadla, rozumíš tomu ty kreténe vyparlanej nebo ne?!?? A nedobyli stejně ni tak NIC zásadního. Aby porazili boševickou vládu v Rusku, museli by dobýt Moskvu a možná i Petrohrad!! To ti ten kretnéskej zakrnělej pidimozek nedokáže takovu normální logickou věc pochopit?! Hovnere debilyči ... jo a pošli mi ty tvý mimoňský kripliky, abych si mohl zahrát fotbálek s nějakou stejně blbou makovicí jako je ta tvá, chytřejší asi nebudou, když se v tý tvý zrodili - jéééééééééé, pane šeditelííí!!!!☺☺☺

   Vymazat
  30. 17:36 Prahu ty debilní hovade zachránila ROA! Víš co byla ROA, hovnere debyliči? Popros sestřičku až bude tvůj ošetřující lékař pryč, aby ti dovolila mrknout na tenhle odkaz! - https://technet.idnes.cz/vlasovci-a-praha-02i-/vojenstvi.aspx?c=A150502_165722_vojenstvi_vse

   Vymazat
  31. 17:42 Omluva se přijímá a teď šupej vlítnout zpátky do klecovýho lůžka!

   Vymazat
 2. JA TU NAPISEM LEN JEDNU VEC. UZ NESETE TO RUSKO LEBO BUDE NAOZAJ ZLE!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Podnětný článek. Můžeme očekávat dvě zásadní řešení, která závisí pouze na USA, obě povedou k oslabení geopolitického vlivu. Trumpovi se podaří perestrojka a dojde ke změně euroatlantické politiky nebo se v USA situace vyhrotí (případně v kombinaci s vojenským konfliktem) a v USA nastane občanská válka. Opět se změnou politiky EU.

  OdpovědětVymazat
 4. Teď se "nacházíme v té pozici, že jestliže se USA pokusí o letecký nebo raketový útok na státní objekty v Sýrii, nebudou už sestřelovány jen ty rakety, ale i jejich nosiče. A to je zásadní rozdíl. A právě to se snaží vyprovokovat americká státní elita. Ona počítá s tím, že stejně jako tehdy, kdy jsme za SSSR měli neporazitelnou a legendární armádu, která poznala v bojích radost z vítězství a kterou se jim přesto podařilo zničit bez jediného výstřelu, protože ji zradili její vlastní generálové, na všech úrovních, kteří neudělali nic pro to, aby splnili svou přísahu a ještě tu armádu pomáhali Gorbačovovi ničit, a potom i Jelcinovi.

  Tak právě tak teď Američané počítají s tím, že mají své clintonoidy, podpindosníky všude. Ta penzijní reforma předvedla, že ta zrada prostupuje celou mocenskou vertikálu naší země. Proto USA, státní elita přímo tlačí, provokuje k vojenskému konfliktu, neboť je absolutně přesvědčená o tom, že ruská armáda neodpoví. Jenže v tomto ohledu se mýlí a právě proto Putin to své prohlášení udělal po svém odpočinku v horách, kde nikdo nemohl vyrušovat Putina, Šojgu a Bortnikova, tedy lidi, kteří se bezprostředně účastí realizace globální politiky.

  A globální politika globálního prediktoru je teď taková, že tyto plány americké státní elity, tedy pindosů a jejich podpindosníků po celém světě na rozpoutání 3. světové války nejsou součástí plánů globálního prediktoru a globální řídící elity, protože po této válce přestane život na zemi existovat. Proto Američané marně doufají, že jejich útok na Sýrii zůstane bez odpovědi, a že se Rusko potom zhroutí.

  Putin řekl zcela přímo, že je nám k ničemu svět, ve kterém nebude Rusko. A v tom ať vůbec nejsou na omylu. Vždy se najde poručík Ivanov, který může určitým způsobem eliminovat nějakého toho podpindosnického majora, a zmáčknout potřebný knoflík! A bude-li to nutné, budou eliminováni i generálové. Opakuji, že svět teď stojí na hraně 3. jaderné světové války.

  Války, ve které má Rusko jednoznačně zahynout. Má zahynout! Podle plánů americké státní elity, má Rusko shořet v požáru 3. světové války, v jaderné válce.

  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-04-09-2018/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gorbačov byl nečím jako dříve Car PETR III. Fjodorovič;
   Hrobař SSSR i samé Svaté Rusi...

   Putin je NĚKÝM jako byla choť toho také cara (Němce) JEKATĚRÍNA II.
   Spasitel svého národa, své země.

   A k Putinově výroku, že "svět bez Ruska nemusí být"... TOTÉŽ PLATÍ PRO SVĚT BEZ NAŠEHO ČESKÉHO NÁRODA A JEHO STÁTU.

   Vymazat
  2. 11:28 To je velkej omyl! Ruské Impérium bylo germánské dílo, u jeho zrodu stál Heinrich Johann Friedrich hrabě Ostermann, vychovatel a rádce Petra I. Velikého. Ovšem jeho státotvorné úsilí zůstalo trvale omezeno jen na dvůr, vzdělat venkov a rozšířit civilizaci po celé zemi se nástupcům Petra nepodařilo. Resp. první kdo se o to pokusil byl právě Petr III., který měl veliké plány, např. zrušení nevolnictví a toleranční patent, což kdyby zrealizoval, předstihl by o celých 20 let nás s "josefínskými" reformami. Jenže nezrealizoval. Část šlechty - zejména v armádě a hlavně pravoslavná církev, která zcela ovládala negramotné mužiky, se těmto plánům postavila na rozhodný odpor a podpořili puč provedený Petrovou manželkou Kateřinou. Ta na jakékoliv vnitřní změny zcela rezignovala a věnovala svou dlouhou vládu budování říše navenek. Připojila k říši velkou část Polska a mmj. také Krym - zdroj tvalého zla a napětí ...

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Nehodno dráždiť medvede a draka v jeho vlastnom teritóriu, Tu si musia reptiliáni uvedomiť.

  OdpovědětVymazat
 7. Jinak díky za repost jako vždy inteligentního Vlkova textu. Dodávám:

  Nesouhlasím s jeho viděním Číny. Ne proto, že bych si ji idealizoval, ani náhodou, a taky si ani nemyslím, že by třeba nějak zkresloval důsledky, které by pro rozvrácenou Evropu měla čínská dominance. A samozřejmě výsledek je to, co se počítá. Jenomže hlavní, rozhodující faktor bude ta evropská rozvrácenost, nenažranost, prodejnost elit, vnitřní rozbroje atd atd.

  Což přivádí k obligátnímu dovětku na margo důvodů vývoje v Rusku varianta tři: pátá šestá sedmá kolona, thank you, Captain Obvious. V ruských dějinách nic nového. Stejně jako schopnost zvednout se v poslední chvíli z největších sraček a zabrat.

  OdpovědětVymazat
 8. Rusové umněji zabrat leda tak cizí kolónie a pořád jsou při hranicich NATO a nadále ohrožují európsku civilizaci a mír a demokraciji.Bundesver a česká armáda sníma skrouti rukama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:02 vaše "perfektní" čeština mnohé vysvětluje

   Vymazat
  2. Muj kamo svisel ze stvrty s pjeti pjetkama z\a co ja by lepci mjel sem jen try pjetky a try styrky

   Vymazat
 9. Tak to je správné Rusko cvičí na SVÉM území obranu vlasti a západní zločinci se můžou jít vybodnout.

  OdpovědětVymazat
 10. Autor popisuje jeden názor na to proč to Rusko dělá? Co když je to ale jinak, co když je to podraz na Kreml od ruských armádních elit? Vojska jsou shromažďována ke cvičení na východě právě proto, že západ je připravován k úderu přes Pobaltí, Bělorusko a Ukrajinu. Podobný podraz udělaly armádní špičky před válkou i Stalinovi, když odzbrojily techniku a vojáky na západě, aby se Hitlerovi lépe cestovalo na východ. Co když je to akce právě ve prospěch nového světovládce, Číny, která střídá USA a které vůbec nebude vadit převálcované Rusko na západě, když Sibiř už fakticky drží ve svých pařátech?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:12 "Podobný podraz udělaly armádní špičky před válkou i Stalinovi, když odzbrojily techniku a vojáky na západě, ..."
   "Zajímavé", prosím o sdělení zdroje Vašich "informací"!

   Vymazat
  2. 13:46 Historie velké vlastenecké války, díl ani stránku si nepamatuji. Vám by ale asi stačil i dokumentární film na ČT2 :-)

   Vymazat
 11. 10,54 Jenom se divím že píšete Česky? Jste zdegenerovaný zvrhlý parazit extra. Všechny co táhly na Rusa porazila síla Ruského národa a zhovadilost těch co tam táhly.

  OdpovědětVymazat
 12. Pro 10:54 Napoleon prohrál bitvu na Berezině. Nic to nemění na faktu, že už se z Ruska stahoval. Nevynechávejte fakta.Po berezinské bitvě zbylo z jeho Velké Armády pouhých 7000 Mužů. A do vlasti jich dorazila jen polovina.

  OdpovědětVymazat
 13. Musím se usmat tvrzení, že legionáři dobyli Rusko. Byli totálně mimo hru. A tak prodali Kolčáka a bolševici jim umožnili průjezd do Vladivostoku. Pohádky naší milované babíčky o legoonářech už dávno skončily.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Jak mohli "dobýt Rusko", když nikdy nevstoupili ani do Petrohradu, ani do Moskvy? To může psát jen totální debil, co si myslí ve svým blbým pomateným minimozečku že je mimozemšťan a že lidstvo se dělí podle nárdůůů! Blb! Národy jsou konstrukt založený na proměnných typu "historická paměť" či stále se vyvíjející jazyk! Např. pro katolický český národ v Moravě či sudetské Němce jen zrádci v žoldu západních masonců! Ti druzí jmenovaní s nima v listopadu a prosinci 1918 dokonce otevřeně bojovali.

   Vymazat
 14. Francie -dostala na prdel, předtím Polsko dostalo na prdel, Švédsko dostalo na prdel a po Francii dostali na prdel např. Amíci a pak i Němci a to byli vojáci lepší než AMíci.

  OdpovědětVymazat
 15. Děs, běs. Někteří pisatelé jsou opravdu exoti jako ten ve 12:02.
  Pakliže to není Ukroš tak fakt si snad dělá prču. Ale budiž. K článku. VaArování to zajisté nějaké je ale nejspíše to už není varování ale opravdový nácvik, tak jako konečně většina cvičení má za úkol. Varování se dává jinak a věřím, že už takové varování proběhlo. Rus si na teatrálnost nehraje a Putin to řekl zcela jasně. "Bude-li nutnost se bránit tak udeříme dříve než nepřítel" To je generálům NATO známo.
  Nicméně jak vidno, tak opatrnosti nikdy není dost a tak RF v Sýrii stále vyjednává s Turčíny a zatím opatrně našlapuje. Čas je do konce září, pak to začne. Jak to skončí nikdo neví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud to začne, neskončí to jenom jako planeta opic, ale jako PLANETA ŠVÁBŮ. TI VYKAZUJÍ VYNIKAJÍCÍ ODOLNOST PROTI RADIACI. Ale je otázka, nebudou-li se muset nakonec žrát sami navzájem... když nezůstane nic jiného. Ale nás to už bolet nebude.

   Vymazat
 16. Zapad zotrcoval vsechny narody pro sve zisky, vyvrazdoval nepohodlne rezimy ( i viz francouzke legie, prubezne anglicani, spanele, holandani...zapad) proto my znali situace jsme na strane Ruska !!!!
  dustojnici-valecni vetetani

  OdpovědětVymazat
 17. Teplej se obiěti komunizmu na rusi����������������������������������

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava,zeptej se obiěti komunizmu a disentu na Rusi.��������������������

   Vymazat
  2. oprava: zeptej se učitele českého pravopisu, jak se to správně píše :-)

   Vymazat
 18. elementary: průzkum bojovým cvičením.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.