Reklama

úterý 18. září 2018

Vše je mnohem horší, než se zdá (1. díl)


18. září 2018 News Front , překlad Outsidermedia
Výtah z besedy Sergeje Veselovského s vojenským expertem plk. Alexandrem Žilinem a analytikem Vladimírem Rogovem na tv. kanálu „Politics Global“, věnované bolestivým místům ve světě a situaci na Ukrajině. (To druhé v pokračování – pozn.překl.)Domníváte se, že skutečně kolem 14. září může na Donbasu k něčemu dojít, nebo naši nejvyšší vyřeší problémy v tichu kuloárů?
Žilin: Nějakou provokaci 14. září nevylučuji, protože vidíme projevy spojitého řetězu roztahování ruského vojenského potenciálu po obvodu, formování ohnisek napětí od naší západní hranice po Afghánistán. To vše závisí na tom, jaké úkoly vytyčil plánovač. Za druhé – nikdo už neskrývá, že Ukrajina, je nástupištěm války proti Rusku, a páni Ukrajiny za kopečky situace tam využívají nejen k nátlaku na Rusko, ale také k odvedení pozornosti. Jsem hluboce přesvědčen, že je natažen kohoutek světové války – regionální a nikoli globální s použitím taktických jaderných zbraní na Blízkém Východu. Všichni dnes křičí: – podívejte se na soustředění sil ve Středozemním moři. Chci připomenout, že stejně tak křičeli před předchozím útokem, zatímco jen odchovanci vojenské rozvědky z klubu „Nebopolitiky“ (lidé kolem Devjatova–pozn.překl.) říkali, že úder přijde se strany Rudého moře – a tak se také stalo, zatímco dění ve Středozemním moři byla jen krycí operace. Já říkám, že nepůjde ani tak o úder na syrská vojska, jako na íránský jaderný program, a útočit budou letecky z Gruzie, a možná i z Arménie, kde se podle rozvědných informací soustřeďuje americké vojenské letectvo.
Rogov: Doplnil bych jen, že dle mého, pokud jde o rozsáhlé vojenské provokace Ukrajiny proti Donbasu, že kolem 14. září k ničemu zvláštnímu nedojde. Je to prostě datum tzv. školního příměří, ale vidíme, že vojenské síly Ukrajiny (VSU) stejně ostřelovaly Kominternovo, Gorlovku a, koneckonců, zabily lídra Doněcké lidové republiky. Takže příměří je dost virtuální. Výmluvným momentem je zde, že podle otevřených zdrojů už probíhá vyšetřování vraždy Zacharčenka, vyšetřovateli ruské FSB bylo objeveno dost důkazů a jen po pár dnech jejich práce oznámil mluvčí Kremlu Peskov, že …“Porošenko je„něrukopožatěn“ a jeho setkání s Putinem je ze zásady vyloučeno“, což je diplomatické vyjádření hlubokého opovržení dotyčným. Souhlasím s tím, že zvyšování napětí na Donbasu je klamným manévrem.
Souhlasím také s kolegovým viděním, mírně řečeno nepříliš přátelského vztahu arménského vedení k RF. Tamní nový lídr Pašiňjan pracuje kvalitněji než před ním Juščenko, Porošenko a další. On stále deklaruje přátelství s Ruskem a spojenectví s ním, aby zklidnil většinově pozitivně Rusko vnímající většinu obyvatelstva, kterému následně unikají jeho konkrétní kroky vstříc Západu.

Jaká je role Donalda Trumpa v tomto dění?
Žilin: Podle mého názoru nejde o USA jako o zemi. Trumpovci představují světovou podnikatelskou ekonomiku, zatímco Clintonovi vládce oněch nul – kapitálu, který zotročil ekonomiky všech zemí světa. Proto jde o boj na život a na smrt – kdo prohraje, zkrachuje. Vidím, že na Trumpa, Putina a Xi Jinpinga útočí z jednoho energetického centra, což znamená, že sázky jsou vysoké a před ničím se nezastaví. Navíc, poprvé za celou historii toho člověka – mám na mysli Henry Kissingera, představitele globálních sil, které patří k Plánovačům, na něj začali útočit. To se nikdy nestalo, aby se rozmáchli na Plánovače. Trumpisté fakticky vystupují za zbourání světového liberalismu, který se úplně vyčerpal, zahnal svět do systémové krize trhů, ekologie, zdrojů, zkrátka všeho. Ale oním kohoutkem může být přece jen Blízký Východ. Mnozí politologové se mnou nebudou souhlasit, ale já se velmi obávám střetnutí mezi Íránem a Izraelem. Pokud by – nedejbůh – k tomu došlo, bylo by to hrozné a mj. přeformátování Ukrajiny, jejího jihu, může být takové, o jakém se nikomu nezdálo v nejhorším snu. Po tom mohou následovat velmi těžké následky pro všechny.
Posuzujeme-li, zda může dojít k Trumpově útoku na Sýrii, říkám, že může být takový jako posledně, přičemž naprosto vylučuji, že by zasáhli naše vojáky. Je to apriori vyloučeno, protože si uvědomují, že bychom museli odpovědět a byla by velká válka. Události se vyvíjejí skoro nepředvídatelně a každý den vidíme nějaké novinky. Podívejme se na kauzu Skripalových: To, co prezentuje Therese May, to je jakási politická kámasútra pro ty, kterým je přes šedesát. Proto, kromě odporu a opovržení, u politických alfa-samců nic jiného nevyvolává. Proč se to vše dělá? Je to opět manévr k odvedení pozornosti, protože krycí legendy, které předkládají, jsou pod jakoukoli kritiku. Neznám špatně zvláštnosti činnosti britských tajných služeb, a věřte mi, že tam na blbce nenarazíte. Myslím si že je za tím nějaká obskurní firma a vím možná i která – taková, kterou kdysi založil pod názvem „Fond občanských svobod“ nebožtík Boris Berezovskij k vyšetření smrti bývalého důstojníka FSB Litviněnka otráveného údajně poloniem v Londýně. V tomto případě sledujeme představení a musíme se naučit oddělovat zrno od plev, protože na informačním poli probíhá totální dezinformace.


Jestliže se v Idlíbu nachází 50.000 islamistů, proč je nevybombardujeme?

Veselovskij: Na tuto otázku mohu odpovědět sám: vojáci vědí, a zde přítomný Alexandr Žilin mi to jistě potvrdí, že ve válce při masivním bombardování pozic nepřítele ve městech, připadá na jednoho zabitého vojáka deset civilistů. V případě Idlíbu by tak zahynulo zhruba půl milionu lidí! To je nepřijatelné.

Rogov: Budu pokračovat myšlenkou Alexandra připomínkou, že asi v roce 2012 Henry Kissinger, který je považován za představitele nadnárodních elit veřejně – tedy těch, kteří jsou projektanty – prohlásil: „Za deset let Izrael nebude…“ A teď se podívejte, jak prudce se zvedly sázky na Blízkém Východě, a jak ti, co jakoby ochraňují Izrael, začali intenzívně podporovat IS (Daeš), aby ostatní země pochopili, že se nemohou věnovat svému rozvoji, ale musí se bránit. Navíc asi desítka amerických tajných služeb vypracovala zhruba 80stránkovou analytickou zprávu, která doporučovala se připravit na Blízký Východ bez Izraele. Takže vidíme modelování nových reálií, nového světa, ale přitom stejnými lidmi, kteří organizovali holocaust ve 2. světové válce, kdy naháněli Židy, aby z nich udělali oběť. Není vůbec důležitá národnost těch, kteří to připravovali – nejčastěji byli sami Židy, nicméně své souvěrce a krajany nemají v úctě.
Rogov: Rizika a hrozby pro Izrael existují i proto, že politika vládní strany Likud – nelze se zabývat nějakou segregací a určováním, kdo je čistší a kdo ne, kdy je v zákoně zapsáno, že Izrael je státem národním… Vidíme, jak v postukrajinském prostoru se o něco takového pokusili, když začali konstruovat národní stát neznámo čí: Z ruských obyvatel, kteří se zřekli svého jména, které začínají nazývat Ukrajinci, ale já bych je nazval „Ruinci“, protože budují zříceninu. Údaje o populaci: – 44 nově narozených na 100 zemřelých, nemluvě už o emigrantech a nezvěstných. Hromadný úprk potvrzený údaji – jen v roce 2018 jeden milion lidí.

Význam podzimních voleb v USA:
Žilin: Trumpovi předchůdci investovali obrovské peníze do stupňování rusofobie v USA. Bohužel je po tom dnes poptávka nejen na Ukrajině, ale i ve Státech samých. Rozumím tomu tak, že Trump, který zastupuje úplně jiné „družstvo“ se jako byznysmen snaží sebrat z této rusofobie smetanu svými vystoupeními na Twitteru s prohlášením, hrozbami, atd. Za druhé: – po událostech v Iráku, po jeho zničení, jsme si řekli, že mezinárodní právo už neexistuje – zapomeňme na něj. Tak se i stalo: Následovala Libye a Sýrie a všechna prohlášení, že mezinárodní instituce USA nezajímají, znamenají, že skutečně není, o což oni usilovali, protože probíhá zápas o nový světový řád. Tato mezinárodní pravidla tyto globální síly k ničemu nepotřebují, protože se budou formovat úplně nová. Budou se možná formovat nekoloniální Evropa. A všechny ty řeči kolem Británie, jakže jsou blbí, že si nespočítali, na kolik je Brexit přijde… Ale proč by impérium, nebo země dělající si nárok na vládu nad Evropou, mělo být v jedné ohradě s koloniálními státy? Svět v historické retrospektivě neprožíval to, co prožívá teď. Myslím si, že mnozí zasvěcení vědí, co může tento svět čekat. Souhlasím s tím, co Voloďa řekl v souvislosti s výrokem Kissingerovým, a dodávám jen, že i Papež prohlásil, že třetí světová válka začala, svět bude úplně jiný a že neví, zda zůstanou nějací lidé, kteří dokáží slavit Velikonoce.
Rogov: Navážu na Alexandra a řeknu, že je třeba říci, že ti nadnárodní mládenci – projektanti, jak jim říkáte – ti zvysoka kašlou na existenci USA, Británie, atd., ty jsou pro ně jen nástrojem přeformátování světa. Vezměte si například nedávnou informaci o depozitáři semen, vzorků DNA, atd., kde jsou za tlustými zdmi odolávajícími jadernému útoku uloženy v Grónsku. Tím, že to veřejnosti ukazují, legalizují jej a připravují ji na dobu apokalypsy. Stejně tak ty přehlídky zombie na Ukrajině i na Západě jsou velmi dobře financovány. Proto přirozeně mezinárodní systém, který pracoval jen pro jistou nadnárodní elitu, má výpadky. Můžeme je vidět např. při svačině ruského a čínského prezidenta, kdy si oba upekli lívance s kaviárem, ochutnávali zmrzlinu, na Číňanovu poznámku, že nemá s sebou ruble, Putin odpověděl, že může platit v jüanech… Vypadá to jako vtip, ale je to jasné modelování budoucnosti nabízené na platformě BRICS a ŠOS. *)
Na druhé straně si všimněte, že Mezinárodní trestní soud poprvé nejenže začal oficiálně projednávat trestní a válečné zločiny při akcích USA v Afghánistánu, ale vyvolalo to skutečnou hysterii a John Bolton **) prohlásil, že USA umožní Mezinárodnímu trestnímu soudu zemřít přirozenou smrtí. Dále doslova řekl, že pokud budou vést vyšetřování USA, Izraele, nebo dalších spojenců, Spojené státy to tak nenechají.
----*) BRICS – společenství pro hospodářskou spolupráci zemí: Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika, ŠOS – Šangjajská organizace pro bezpečnost a spolupráci. Členové: Indie, Kazachstán, Kyrgizie, Čína, Pákistán, Rusko, Tadžikistán, Uzbekistán. Pozorovatelé: Afghánistán, Bělorusko, Irán, Mongolsko. Dalších 9 zemí podalo žádost o statut pozorovatele (mezi nim Egypt, Izrael, Irák, Vietnam, atd.)
**) John Bolton (1948) – poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost----
Překlad: st.hroch 180913

16 komentářů :

 1. Tak je třeba odstavit liberály z politiky skončit dobyvačné války.

  OdpovědětSmazat
 2. Není to skladiště semen na Špicberkách? O Grónsku jsem neslyšel, nebo se jedná o něco jiného?

  OdpovědětSmazat
 3. Dobrá analýza té západní paralýzy. Ano Hitler udělal velký "kauf", když poslal Ribbentropa do Moskvy k uzavření smlouvy o neútočení, když zjistil, že Británie odmítla spojeneckou smlouvu se SSSR proti Hitlerovi. Udělal ale i chybu, když umožnil posun hranice SSSR v r. 1939 na linii "vesraillské hranice" s Polskem. Tuto chybu nechce západ opakovat a proto v přípravě na rozpoutání 3. světové se pokouší naopak dostat "na kobylku" Rusku zkorumpováním Ukrajiny, Pobaltských států... Jen Finsko se statečně drží své neutrality, Švédsko jako vždy nebude s Norskem spolehlivé, pro ně války jsou byznysem. Asi se lze v této válce spolehnout na nacistické Polsko a pronacistickou polovinu Ukrajiny, jistě i pochopové z Gruzie se těší, jak si nakradou. Rozum zachovávají Rakušané, čeští pravičáci ovšem jásají za korupné i tleskají, ale myslím, že český národ smýšlí jinak a že dost vystřízlivěl a kdo ví, zda Němci by měli po výprasku přes 70 roky zase už chutě. Prostě bych vzdor výhodné pozici oproti tažení Napoleona a Hitlera neviděl konec tak pro diktaturu světového kapitálu růžově - neb Čína nezůstane s Indií stranou! A pak ta partyzánská válka po celé Evropě, těžko si představit, ale těch "umírněných oponentů" či "rebelů" proti nové světové válce bude "neurekom".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porad potvrzuji,ze jsou zbesili a sileni , nacisticti Hitlerove. Chteji okupovat Syrii za kazdou cenu..To zname !!

   Smazat
 4. Hmm, a zatím podle všeho Izraelští luftpiráti "eliminovali" ruský Il-20 - tedy letadlo obdobné funkcí staršímu AWACS - které bakalovic Novinky nazvaly špionážním letadlem (tedy jen to ruské). Samozřejmě daleko od izraelského vzdušného prostoru.

  Chazaři provokují atomovou válku s drzostí klasického CHUCPE... a až jim někdo byť jenom nepatrně oplatí, budou výt "ANTISEMITISMUS, POGROM, HOLOKAUST..."

  OdpovědětSmazat
 5. Jsem volič presidenta Zemana. Může mi někdo vysvětlit jeho názory na Izrael a schvalování účasti našich vojáků na agresi v Avgánistánu. Cožpak neví jak to tam skutečně funguje. Viz http://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/to-bych-necekal.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky by mě zajímalo uvažování Zemana. Jsem také jeho volič, ale proboha jen z donucení. Když jsem zjistil, že kandiduje na prezidenta tak jsem byl zoufalej a nadával jsem pražským blbečkům, že mě nutí Zemana volit. Takže nezapomínat, je to hňup nafoukanej narcistickej a to, že momentálně je lepší než Drahoš a Kchárl fon Blekota tak to neznamená, že není i blbej. Proto nepřemýšlet ale jen doufat, že se dočkáme někoho normálníhokdo nebude podporovat agresivní Izrael a schvalovat okupaci Afganistánu.

   Smazat
  2. Protože Zeman je zednář :)
   Uryvek z knihy Kagan a jeho Bek:
   https://pospolitost.files.wordpress.com/2009/01/uskujnik_kagan-a-jeho-bek.pdf
   Ihned po svém zvolení prezidentem v prosinci 1989 vzal Havel pod
   ochranu KSČ a její členy, a dříve než se občanská veřejnost vzpamatovala,
   nechal v parlamentu odhlasovat zákon č.15/1990 z 3. ledna 1990 o politických
   stranách, jímž byla zajištěna legalita existence KSČ pro budoucnost a
   právo na účast ve volbách. Svůj postoj odůvodni thesemi politiky národního
   porozumění, humanitou, lidskými právy, odpuštěním a láskou k bližním.
   Tento jeho základní akt prokazuje, že komunismus nebude odstraňován.
   V intencích svého poslání vytvořil Havel prezidentský režim a obklopil se
   poradci, jejichž počet kolísá mezi 43 a 52. Z nich ke kontaktům se zahraničím
   je určeno 16 a z nich je 9 sionistů (Kohout, oba Pelikánové, Tigrid a
   dal.). Zahraniční politiku svěřil třem sionistům - Jiřímu Dienstbierovi ministerstvo
   zahraničí, Rudolfu Slánskému velvyslanectví v Moskvě a Ritě Klímové
   velvyslanectví v USA - všichni tři bývali komunisty. Kontrolu nad
   parlamentem a nově přijímanými zákony svěřil sionistovi Zdeňku Jičinskému,
   rovněž bývalému komunistovi a zkušeným komunistickým manipulátorům
   Ladislavu Lisovi, Jaroslavu Šabatovi, Alexandru Dubčekovi atd. K
   pomoci jim přisoudil svobodné zednáře: Miloše Zemana, Petra Kučeru, Josefa
   Stanka atd. Českou vládu svěřil bývalému komunistovi a svobodnému
   zednáři Petru Pithartovi. Koncepce veřejné správy byla svěřena sionistovi
   Oldřichu Černíkovi, bývalému předsedovi federální vlády roku 1968 a členu
   ÚV KSČ do roku 1960. Vedl Sdružení měst a obcí, které připravovalo organizaci
   komunálních voleb na podzim roku 1990. Předsedou svých zahraničních
   poradců jmenoval Havel protiústavně knížete Johana Karla von Schwarzenberga,
   svobodné zednáře, v jehož vídeňském paláci (z něhož učinil hotel,
   herny atd.) byla uskutečňována jednání zainteresovaných tajných služeb o
   poslání Charty 77, schvalovány osoby pro vládní funkce atd. Odtud byla také
   kontaktována Rada svobodného Československa v USA, jejíž předseda Povolný
   (nyní rovněž jeden ze zahraničních poradců prezidenta) připustil komunistickou
   emigraci, do jejího vedení už v roce 1975, v intencích koncepce,
   připravované pro změny v Evropě (kupř. sionista Arnošt Lustig jako místopředseda
   České akademie pro vědy a umění v USA atd.) Za své osobní přátele
   prohlásil Havel m.j. sionisty Ludvíka Vaculíka, komunistu, který v padesátých
   letech psal projevy a knihy pro Antonína Zápotockého, či sionistu a
   trockistu Petra Uhla, kterému svěřil ČTK a kontrolu nad tiskem. Jiným jeho
   přítelem a příležitostným poradcem je sionista Eduard Goldstucker. Hospodářská
   reforma byla svěřena jinému sionistovi - Waltru Komárkovi.
   Téměř hromadné nasazení sionistů v prezidentském režimu V. Havla neumožňuje
   pochybovat o orientaci jeho politiky a jejich cílů.

   Smazat
  3. Kdyby presidenr Zeman nebyl už před svojí první volbou ověřený a prověřený sionista až za hrob, nikdy by nedostal šanci kandidovat. Původně se předpokládalo, že udělá křoví mladému, "čistokrevnému" Dientsbierovi - ale když plkal tak hloupě, že ho přeplazil "SCHWARZENBERG Číro choť dcery nejvyššího Rakouského SAmanna a později nejvyššího Rakouského SSmanna"... nebylo volby, než Zeman.

   Smazat
  4. Jsou židé a Židé. Zeman podle mě NENÍ ZEDNÁŘ (volil jsem ho též jako menší zlo) ale je podporován Světovým židovským kongresem což nejsou ti židé podporovaní americkými neocony (strůjci všech válek i IS) a Nového světového řádu.
   Všechny války se týkaly nenávisti mezi nimi.
   Více info na netu dobře hledat.

   Smazat
  5. Světový židovský kongres podporuje i Putin, tento atak mají na svědomí jiní židé pod vlajkou Izraele.
   Je i součástí odplaty za podporu uznání Jeruzaléma.
   Netanjahu má sám co dělat s věčnými spory uvnitř Izraele. To nepíši na obhajobu, ale pro vysvětlení.

   Je třeba židy rozlišovat !

   Smazat
  6. I já jsem pro Zemana a zaráží mne jeho postoj k Izraeli - tedy nevšímavost, že jsou to okupanti Palestiny, která byla potrestána za chování nacistického Německa k židům. I já nesouhlasím s našim podílem na okupaci Afganistanu, nejde, jak si myslí Zeman o hájení "lidských práv" občanů EU, v žádném případě se tam "nebojuje za Prahu" jako ve Španělsku za Franka v občanské válce. Už to, že tam bojovali dobrovolníci a zde v A. žoldnéři. A všechny žoldnéřské armády jsou protilidové, jsou to mocenské struktury na ochranu kapitalistů, stejně jako policie a soudy.

   Smazat
 6. chce sa v zdraví dožiť prirodzenej smrti -

  OdpovědětSmazat
 7. To co se stalo u Syrských břehů je šílené, ale Rus si o to koledoval svým postojem k Izraeli. Nedávné sestřelení Syrského letadle na Golanech nechal prakticky bez odezvy, neustálé ostřelování Sýrie Izraelem také. Tak a ucho se utrhlo. Teď nebude stačit jen vyhrožovat Izraeli a možná i Frantíkům ale je čas jednat a o to více bude-li z vyšetřování zřejmé, že to byl promyšlený a koordinovaný útok Izraele s jasným cílem sundat RF toto letadlo. To, že je nutno konečně vyzbrojit Sýrii raketovými komplexi SS400 a nebo něčím podobným je jasné , ale to nebude stačit. Na řadě je odveta, už toho bylo dost a jinak Izrael nepřestane a RF bude mít z ostudy kabát. Koneckonců ten už má dávno. Dovede si někdo představit, že by si USS svině nechali líbit něco podobného? Já tedy ne. Vím, že rozhodnutí je těžké, ale přijít bohužel musí teď a bude to těžšší než před nedávnem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nastudujte si více o židech, otázka je velmi složitá - pro začátek - https://cs.wikiquote.org/wiki/%C5%BDid%C3%A9

   Smazat
  2. Nemám chuť něco studovat o židech. Mě bohatě stačí jak se dnes chovají a jak jim vyhovoval tzv. Islámský stát pokud ničil Sýrii. To židům vyhovovalo. Jsou to zmetci a Vy mě nepřesvědčíte o opaku. Nebo snad máte nějaké informace ohledně IL 20? Pak sem s nima.
   Jinak pochopitelně o Izraeli vím i tak dost a dlouho jsem byl i na jeho straně.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.