Reklama

čtvrtek 13. září 2018

Vzkaz nám občanům spoza velké louže

Jiří Baťa
13. 9. 2018
V Lošanech na Kolínsku byla uskutečněna tradiční vzpomínková akce pořádaná k 122. výročí narození generála, pana Josefa Mašína, který patřil k těm nejvýznamnějším českým protinacistickým odbojářům. K přítomným , prostřednictvím vnučky Sandry, z USA promluvil, resp. poslal vzkaz také generálův syn Josef který, jak známo, spolu s bratrem a společníkem Paumerem se v 50. letech prostřílel do západního Berlína.


Nemyslím, že je nutné se blíže nebo podrobně zabývat hrdinstvím generála Mašína. Jeho zásluhy v boji proti nacistickému Německu, stejně tak v boji za osvobození Československa, jsou dostatečně známy. Rovněž jsou známy okolnosti, za kterých generál Mašín v tomto boji padl, když byl dne 30. června 1942, popraven německými okupanty. V této souvislosti poslal Josef Mašín, syn generála Mašína, žijící v USA, vzpomínkový vzkaz (dopis), ve kterém zmiňuje jisté věci a okolnosti, které mne nutí se k nim vyjádřit.

Pan Josef Mašín správně připomněl, že: „Dnešní den je oslavou života a narození vojáka a bojovníka za samostatnost a svobodu své vlasti, Československé republiky“, čímž měl na mysli svého otce generála Mašína. Průběh vzpomínkových oslav byl důstojný a odpovídal významu oslavy. Ve svém vzkazu, tlumočeném vnučkou Sandrou, však také neopomněl zmínit kritická slova na adresu současné, resp. polistopadové politické scény a také připomněl postavení a roli USA v dnešním světě.

Pan Mašín mj. vzkazuje, že se do Česka nevrátí, dokud bude v České republice existovat komunistická strana, která bude mít své kořeny v politice, státní správě i zákonech. Myslím, že není třeba vyslovovat lítost nad jeho rozhodnutím, jen se bude muset pan Mašín smířit s tím, že co bude živ se do České republiky nevrátí. Pan Mašín zapomíná resp. si neuvědomuje, že jakkoli je společnost a politická scéna zmítána všemožnými nedostatky a problémy, stát jako takový existuje na základních principech demokracie a tudíž, že Česká republika je uznávaný demokratický stát. Z toho vyplývá, že v rámci svobodných a demokratických voleb jsou v souladu s Ústavou ČR voleny všechny politické demokratické strany, tedy včetně KSČM, která, ať se to panu Mašínovi líbí nebo ne, je (od listopadu 1989) strana demokratická a možná víc, než některá jiná politická strana. Není to totiž tatáž KSČ z před listopadu 89, ale zcela jiný, demokratický politický subjekt, jakkoli se s tím také nemohou či nechtějí smířit v KDU-ČSL, TOP 09, ODS nebo hnutí STAN, ale to jsou spíše populistické názory slouží k tomu, aby do jejich stran vůbec nějaké antikomunisty dostaly.

Přesto má pan Mašín kupodivu, sice ne úplnou, ale přesto pravdu. Ve svém poselství totiž zmiňuje, že “Sametová revoluce v r. 1989 zanechala po pádu světového komunismu zemi (rozuměj v tu dobu ještě Československou socialistickou republiku) trpící Stockholmským syndromem ve stavu morální trosky. Komunisté si zvolili svého nového prezidenta (rozumí se Václava Havla), nová ústava zaručující kontinuitu jejich zákonů zajišťuje, aby rozkradené majetky zůstali v rukou těch, kteří je rozkradli, a aby komunističtí zločinci nebyli potrestáni. Mnozí z nich zůstávají i nadále ve vysokých funkcích v této zemi!“ S poslední větou, na rozdíl od těch předcházejících, však nelze úplně souhlasit, protože ti komunisté, kteří se potenciálně fyzicky a reálně podíleli na bývalém komunistickém režimu nejsou, jak tvrdí pan Josef Mašín, „nadále“ ve vysokých funkcích, protože kromě několika prvních let po listopadu 1989 (Čalfa, Dubček apod.) u moci již dále nebyli. Kromě řadových členů, kteří se po převlečení kabátu rychle začlenili do polistopadových formací (OF a j.), stali se z nich „kovaní demokraté“ a jako takoví pak stáli v čele polistopadového politického a ekonomického režimu a společnosti.

Je-li řeč o Josefu Mašínovu, žijícím v USA, není v této souvislosti od věci zmínit také jiné pozoruhodné výroky a názory, které z USA „vysílá“ k nám do Česka. Např. jeho vzkaz, že „ Je na čase, aby si Evropa konečně odvykla využívat dobrosrdečnosti Spojených států amerických!“ Nabízí se otázka, jakou dobrosrdečnost má pan Mašín na mysli, jestli je to ta, že byli s bratrem přijati do americké společnosti přesto, že měli na rukou krev několika lidí? Nebo dobrosrdečnost USA v jejich dobrovolné, ale zištné role světového četníka, vydržování a podpora NATO za účelem „zajištění bezpečnosti Evropy“ před ruskou hrozbou? To máme chápat jako dobrosrdečnost, když si uzurpují právo diktovat všem státům co mají a co nemají dělat, všechno dělají se zřejmou vypočítavostí a co horší, za jejich „snažením“ jsou miliony mrtvých! Myslím, že Evropa bude USA vděčna, až zmizí z evropského kontinentu a evropských, ale i ostatních států jejich vojenská přítomnost, jejich základny a nechají evropské a jiné státy jednat podle svých představ a svého vlastního uvážení. Protože jsou to především USA, které zvyšují napětí a hrozbu válečného konfliktu na úrovní světové války a to nemá s dobrosrdečností rozhodně nic společného.

Je také velmi úsměvné když pan Josef Mašín s plnou vážností říká, že „USA jsou nejzodpovědnější mocností světa. Nesou břemeno ochrany svobody i vás, kteří nevíte, co mluvíte!“ Už jen chybí aby dodal, že je to Rusko, které ohrožuje nejen Evropu, ale svět i USA a proto se USA vůči Evropě chovají tak „zodpovědně“, že už to ani zodpovědněji není možné. Je opravdu obdivuhodné, jak USA srdnatě a „zodpovědně“ chrání naši, ale také bezpečnost a svobodu jiných států a národů, např. Severní Koreje, Sýrie, Afghánistánu atd. Pokud se jde o ty, co neví co mluví a jejichž svobodu USA „chrání“, tak myslím že naopak je to pan Mašín, který neví co mluví. Ale on může mluvit co chce, je (už) přece Američan, dobrosrdečný, zodpovědný a také, jak jinak, nejchytřejší.

Nakonec poslední pozoruhodný výrok pana Josefa Mašína: „ Lituji, že jsme toho v Československu nestihli víc. Mladí Češi mi píší, že se stydí za své rodiče“! Pan Mašín má za to, že byli málo aktivní v sabotážích, málo aktivní v protikomunistickém odboji třeba i tím, že nepovraždili více nevinných lidí apod., čehož jak říká, lituje. To jen potvrzuje, jeho cynismus a cíle, když se přes mrtvoly probíjeli na Západ. K jeho tvrzení, že prý mu píší „mladí Češi“ kteří mu sdělují, že se stydí za své rodiče, prý proto , že jim zatajili, jaká zvěrstva se tu děla v době komunismu. No, pokud jim je dnes víc 50-60 let, mohli by si snad i něco pamatovat, ale to by zase neměli děti ve věku „mladých studentů“, že? Myslím, že je to od pana Mašína zase je vychloubačná lež a propaganda, která má za cíl ospravedlnit jejich „boj proti komunismu“, jejich sabotáže a vraždy. Nemluvě o tom, že pan Mašín mylně, trapně ale zcela vědomě nazývá poválečnou dobu, kdy se vlády ujali komunisté, za dobu „komunismu“. Taky proč ne, vždyť ne nadarmo se říká, že „Účel světí prostředky“ a pan Mašín moc dobře ví, proč to říká.

29 komentářů :

 1. Tak to je loupežný vrah utekl k fašistům a ještě si votvírá hubu zmetek jeden škoda že ho nedopadli. Teď by aspoň nemohl pindat takové lži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Mašín, který je obyčejný bandita, klidně může zůstat tam, kde je. Litovat toho nebudu.
   Lživá lregrnda líčí Mašíny jako bojovníky, kteří "se prostříleli na svobodu". Pravda je, že utíkali tak, jak utíkají včichni bandité, když jim začne být půda pod nohami horká. Oni vraždili už 2 roky před útěkem. A byly to vraždy loupežné.

   Smazat
  2. "Pan Mašín mj. vzkazuje, že se do Česka nevrátí, dokud bude v České republice existovat komunistická strana, která bude mít své kořeny v politice, státní správě i zákonech..."

   KECY V KLECI. JE TO PRACHSPROSTÝ VRAH A JEHO SVĚDOMÍ JE ŠPINAVÉ JAKO ZAPLIVANÉ ULICE BRONXU.
   Zabít mi někdo otce tak, jak zabíjel on, počkal bych si tu na něj... Toho se ta zrůda bojí, ne komunistů...
   J.C.

   Smazat
  3. K osvěžení paměti a koho volit...

   https://www.email.cz/web-office/xIAWIWsX8UZAGmnCFsyWx8gYREOlaJQIHLvItZXFa3B-4AzmzZizFaKR5JuuHfAni6n89zc/Bilancovani.pps

   Smazat
  4. Generál pan Mašín?
   Jak já ho pamatuju, Pepka, bejval to podplukovník.
   Zaživa.
   Všechno ostatní musí obexrávači uvádět "in memoriam".

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten by se mel vratit.... povesli bychom toho vraha na kandelabr bez soudu!

  OdpovědětSmazat
 4. Tady podpořte deklaraci nezávislosti ČR:

  https://www.deklaracenezavislosti.cz/index.php/deklarace-nezavislosti/view/1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyhlasujeme-tuto-deklaraci-nezavislosti-Mnohym-ceskym-osobnostem-dosla-trpelivost-s-Bruselem-Berlinem-Washingtonem-Pekingem-551301

   Smazat
  2. Vuk Blaha Už jsem ji podpořil.

   Smazat
 5. Patrně poslední sabotáž v mašínovském stylu z roku 1989 popisuje článek
  http://outsidermedia.cz/jedenadvacaty-srpen-po-jedenadvacate/

  OdpovědětSmazat
 6. Synove byli ukladni vrazi, pod rouskou boje za svobodu jakych je dnes miliony. Spini pamatku sveho otce Narodniho Hrdiny v pravde , ktery nam odkazal abychom nezapomneli a neskodili sobe ani jinym ANI NEOKUPOVALI jine staty pod vylhanymi zaminkami..nepoustet syny na zadne oslavy naseho odboje. Nikoliv jejich zlocinu..

  OdpovědětSmazat
 7. Vrah Masin CR urcite chybet nebude , At si uziva zapadnich hodnot kde je !

  OdpovědětSmazat
 8. byl mezi zavražděnými aspoň jeden jediný komunista?

  OdpovědětSmazat
 9. 5:46 panu Mašínovi docházejí v USA mergle a nemá ani na řádnou lékařskou péči, proto by se potřeboval urychleně přesunout do Česka, aby náležitě využil zbytků sociálního a zdravotního zabezpečení, které tu po komunistech zůstalo, pouze jeho místní kámoši (třeba ten "falešný a prázdný" ne, je z komunistické rodiny) budou muset prolustrovat lékaře, sestry a veškerý obslužný personál (včetně kuchyňského) nejméně do třetího kolena, aby se na jeho doživotní údržbě nepodílel nikdy s komunistickým původem :-)

  OdpovědětSmazat
 10. Tento hnusný sériový vrah měl dávno skončit na popravišti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NAOPAK, SKONČÍ V ČESKÉM STAROBINCI PRO ZASLOUŽILÉ LEGIONÁŘE :-)

   Smazat
 11. Mašíni vám nějak leží v žaludku, co? Měli odvahu, odhodlání a schopnost vítězit. Vše, co většina ne. Hlavně byli schopni bojovat, to není jen tak, pivní žoky. Že někomu šlápli na nožičku? Jo, to je třeba přijmout jako věc, co se v boji stává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tobě někdo šlápl na hlavičku, viď?

   Smazat
 12. 16:46
  Ubohosti "lidská"...

  OdpovědětSmazat
 13. Ano, pan Mašín, prokazatelně vícenásobný vrah, káže o mravech a nezametá před vlastním prahem. Tedy že by povolání vrah bylo nějakou ctí, to je asi novum kapitalismu. Ano, vraždí se za peníze - tedy kapitál, proti gustu... Ostatně hledat nějakou mravnost v kapitalismu, to je naprosto směšné, pravda. ještě směšnější je hledat v kapitalismu demokracii. (Nejsem a nebyl jsem komunista, jsem jen zajedno s TGM!). A věta o nejodpovědnější mocnosti světa je snad do Dikobrazu, kdyby ještě vycházel! Vydávat největšího zlotřilce Světa, stojícího a padajícího totálně s diktaturou kapitálu, za odpovědného, to snad byli ti rudí Kmérové či Hitler přece jen asi pak lidumilové. Snad si někdo nemyslí, že kapitál bere do ochrany něco jiného, než své zisky a pokud ano, tak jedině a výlučně pro své zase jen zisky. To je taková rakovina na části populace - hromadit kopce zlata bez ohledu na to, kolik lidí, národů bude proto muset být vyhubeno!

  OdpovědětSmazat
 14. Tyranský komunistický režim vraždil a loupil bez předsudků. Mašíni se při nejhorším chovali stejně. V jejich prospěch ale mluví, že každá lidská bytost má právo se tyranii postavit. V zemi, kterou považovali za svobodnou necítili potřebu se nadále násilných činů dopouštět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. proto je třeba, aby si vrahounek užil amerického ráje až do smrti (svůj mezi svými), tady by se o něho muselo starat komunistické peklo :-)

   Smazat
  2. Jak je libo. Bojoval za svůj světonázor jako mladý, ať si užije jeho výdobytky jako starý. Můj otec vzpomínal na bratry Mašínovi jako na čestné a férové kamarády a já mu věřím.

   Smazat
  3. Do chvíle, kdy by mu ti čestní kamarádi nepodřezali fotra nebo někoho příbuzného. Máte zatemněný rozum, nebo jste krimoši?

   Smazat
 15. Tak "Mašíni" měli jedinou chybu.Že jich bylo tak málo.Když hodil kremlem vytvořený kriminální režim národu rukavici tak byli jedni z mála,kteří ji zvedli a bolševickým vrahounům se postavili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. chybí vám tam poslední věta: "Ať se smaží v americkém pekle, sami se o něj zasloužili!"

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.