Reklama

úterý 25. září 2018

Vznikne blok proti EU z jejích členů Česka, Slovenska, Maďarska, Polska, Itálie, Rakouska, Bulharska a zatím jen čekatele Izraele…?


Břetislav Olšer
25.9. 2018   Rukojmí
V Evropské unii to zkrátka vře, na paškál přišlo tentokrát Maďarsko a to se český premiér Andrej Babiš a jeho maďarský protějšek Viktor Orbán setkali s představiteli dalších států visegrádské skupiny (V4) ještě před zářijovým neformálním summitem zmíněného evropského molochu.
Babiš po jednání řekl, že Orbán přijal pozvání do České republiky, návštěva by se měla uskutečnit koncem října. A jak říkám o zřejmé horečce omladnic v časti EU, jeho skandální jednání EU vydalo doporučení (12. září 2018) Evropského parlamentu, aby členské země Evropské unie zahájily řízení proti Maďarsku kvůli vážnému ohrožení hodnot EU.

A ke všemu toto bezprecedentní jednání představitelé Pirátů či sroceni kariéristů pod názvem Starosté a nezávislí považujít za politický úkon, který byl namístě, a samozřejmě ho uvítali...

Andrej Babiš s Viktorem Orbánem v Budapešti... foto: MTI

Poslanec Pirátů František Kopřiva napsal, že rozhodnutí vítá. „Maďarská vláda narušuje principy právního státu a omezuje občanské svobody vlastních obyvatel. Je lepší, když dostane včasné varování, než abychom pak všichni plakali nad rozlitou demokracií,“ uvedl. Kritizoval hlasování českých lidovců. „V českém Parlamentu kritizují praktiky (premiéra) Andreje Babiše (ANO) a potom v Evropském parlamentu hájí svého stranického kolegu Viktora Orbána,“ dodal.

Premiér Andrej Babiš a předseda hnutí ANO se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz distancoval od hlasování europoslanců za hnutí ANO, kteří hlasovali pro řízení proti Maďarsku, kdy by této zemi mohla být odebrána hlasovací práva v EU. Orbán je dle něho spojenec, který jako jediný dodržoval pravidla a jasně postupoval proti ilegální migraci. A celá „maďarská kauza“ má i další ohlasy.

"Maďarsko je náš spojenec… Takže já stojím za Orbánem, my jsme spojenci a V4 funguje. A pokud jde o nějaký nesmyslný návrh evropských poslanců, kteří tam za rok nebudou, tak mě samozřejmě mrzí, že ti naši hlasovali tak, jak hlasovali, ale oni tam hlasují sami za sebe. A to, že nás zradili Telička i Ježek, je jasné a je to pro nás samozřejmě poučení, řekl Babiš.

A dodal: "Viktor Orbán byl jediný, který se choval podle Dublinu a který postupoval velice konkrétně a radikálně proti ilegální migraci. Proti ilegálním migrantům, kteří přicházejí poté, co pašerákům zaplatili vysoké částky…"

Maďarská zpravodajská agentura MTI napsala, že Orbán po setkání s Babišem označil český návrh pro řešení evropských migračních problémů za "velmi rozumný". Dodal, že maďarská vláda je připravena jej podpořit. Visegrádská skupina a Itálie si podle Orbána "musí navzájem pomoci", protože pohledy všech pěti zemí jsou si v tomto směru blízké. Po schůzce se svým českým protějškem pochvaloval možnost jednat o problémech EU s "netradičním" politikem. Zdůraznil, že jsou potřeba "neotřelé nápady".

Evropský parlament 12. září 2018 přijal většinou hlasů doporučení, aby členské země EU zahájily proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení unijních hodnot. Maďarská vláda hodlá rozhodnutí napadnout u unijního soudu. Teoreticky by sankční řízení proti Budapešti mohlo skončit až odebráním hlasovacích práv, ale pozorovatelé to nepředpokládají. Budapešť se totiž může spolehnout na podporu Polska, které samo čelí kritice za porušování pravidel právního státu. Na stranu Maďarska se navíc zřejmě postaví také Bulharsko.

Český poslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) se nakonec rozhodl hlasovat proti, i když původně předpokládal, že se zdrží. Ale neprošel žádný z návrhů zmírňující zprávu o situaci v Maďarsku, která je podle Svobody ve skutečnosti méně černobílá - a proto by se nemělo sahat po "atomové bombě", jakou by v EU představovalo spuštění procedury podle článku sedm lisabonské smlouvy.

Proti hlasovali i Svobodovi kolegové u lidovců Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský, dále zástupci ODS Evžen Tošenovský a Jan Zahradil, Jiří Payne (Strana svobodných občanů), Jan Keller (za ČSSD), komunisté Jaromír Kohlíček, Kateřina Konečná a Jiří Maštálka. Pro doporučení hlasovali naopak členové klubu evropských liberálů, zvolení za ANO: Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Petr Ježek a Pavel Telička, jakož i Stanislav Polčák (Starostové a nezávislí), poslanci za TOP 09 Luděk Niedermayer, Jiří Pospíšil a Jaromír Štětina a z řad socialistů Miroslav Poche…. https://www.e15.cz/zahranicni/eu-ma-zahajit-rizeni-proti-madarsku-rozhodl-evropsky-parlament-1351064

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó uspořádal tiskovou konferenci, na které novinářům sdělil, že hlasování neplatí. „Rozhodnutí Evropského parlamentu je malou pomstou proimigračních politiků,“ prohlásil člen maďarské vlády hned na úvod. Maďaři jsou podle ministra trestáni za to, že nahlas tvrdí, že lze migraci zastavit. Svůj názor vyjevili i ve volbách. „Rozhodnutí je dalším jasným důkazem, že proimigrační politici mají v Evropském parlamentu masivní většinu,“ pokračoval v kanonádě ministr.

Maďarská vláda prý této většině neustoupí. Maďaři si prý ponechají právo rozhodovat o tom, kdo smí spolu s nimi žít v jejich zemi. Zpráva, ve které je Maďarsko kritizováno, je podle člena vlády plná lží a dokazuje, že proimigračním politikům na pravdě nezáleží. Szijjártó má za to, že jen chtějí Evropu zaplavit uprchlíky. Hlasování je podle ministra neplatné ještě z jednoho důvodu. Szijjártó tvrdil, že nebyly správně započítány hlasy europoslanců, kteří se zdrželi hlasování. „To jasně odporuje evropským úmluvám,“ uvedl člen maďarské vlády…Prezident Miloš Zeman k tomu zaujal stanovisko, že je s Maďarskem solidární, protože se země brání „zglajchšaltování“. Snahy o politické usměrnění ze strany EU se podle něj týkají také Polska i Slovenska a je otázka, na koho postupně přijde řada. „Česká republika ve vlastním zájmu se proti tomu musí postavit, protože jinak by to mohlo postihnout i ji,“ řekl prezident; už dřív kritizoval rozhodnutí Evropského parlamentu. Čeští europoslanci, kteří hlasovali pro zahájení řízení proti Maďarsku, podle něj projevili nedostatek solidarity v rámci visegrádské čtyřky. Skupinu vedle Česka a Maďarska tvoří Polsko a Slovensko.

Za vším zlým ovšem hledej Evropskou unii, která dala vale křesťanské tradici starého kontinentu a před několika lety v tichosti zahájila projekt EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership) či spíše barcelonský proces, který v sobě kromě posilování kulturního, ekonomického a politického partnerství mezi členskými státy EU a středomořskými sousedy, ukrývá doplnění počtu obyvatel starého kontinentu metodou přesidlování. Program počítá s přistěhováním více než 56 miliónů muslimů do zemí sedmadvacítky mezi lety 2010 – 2050. K této číslici dospěl statistický úřad EU Eurostat.

Je to zatím jen fikce, ale jak dlouho...?

Předběžný odhad hovoří dokonce až o 80 milionech islámských migrantů, jak uvádí Salim Murad z New York University in Prague, mají vyrovnat demografický úbytek v celé Evropě. Na oko je smyslem projektu, který se původně vyvinul z dohody o volném obchodě mezi EU a zeměmi v oblasti Středozemního moře (EU – MEFTA), posílení spolupráce v oblasti správy cílené migrace mezi partnerskými státy.

Hlavní je však klid demografů; lapidárně řečeno, národ, který má porodnost pod dvě děti, nemá šanci přežít. Proto budeme přijímat zejména plodné rodičky z islámských zemí, které získají mj. české občanství a svými pěti a více dětmi zajistí udržení národní, tedy české identity.

Při svém prvním letu El Al do Izraele jsem si jako křtěný valašský katolík sice opakoval slova: „Padne-li Izrael, padneme s ním my všichni“, jenž napsal pro víkendové londýnské Times bývalý španělský premiér Jose Maria Aznar. „Opouštěním Izraele ukazujeme, jak hluboko jsme klesli. Nezapomínejme, že Izrael je v celém regionu nejlepším přítelem Západu…“ Bral jsem je však na lehkou váhu a nejen já, hlavně v Bruselu, kde přišli naopak s projektem EUROMED… Barroso chce 80 milionů muslimů; Le Penová už raději ani jednoho…

„Ve středu 19. července 2017 se v Budapešti konal summit států visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko) a Izraele. Pětice premiérů se dohodla na spolupráci v boji proti terorismu a v oblasti rozvoje technologických inovací. K zastavení šíření terorismu má pomoci zvláštní pracovní skupina, o jejímž vytvoření premiéři v Budapešti také rozhodli. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu chce ve sbližování s V4 pokračovat a premiéry pozval na společné jednání do Izraele.

„Evropská unie je jediným sdružením zemí na světě, které si klade ve vztazích s Izraelem. Nikdo jiný to nedělá, je to šílené…“ řekl Netanjahu tehdejším třem premiérům Česka Bohuslavovi Sobotkovi, Slovenska Robertovi Ficovi, polské premiérce Beatě Szydlové a jediném, který zůstal na svém postu - Maďarska Viktorovi Orbánovi. Měl na mysli podmínky týkající se mírového procesu s Palestinci, které si EU klade pro uzavření asociační dohody s Izraelem.

Excpremiéři zemí visegrádské čtyřky a izraelský ministerský předseda Benjamin Netanjahu… FOTO: Balazs Mohai

„Evropská unie podkopává svou bezpečnost tím, že podkopává pozici Izraele. Evropa tím však podkopává svůj pokrok tím, že podkopává svoje napojení na izraelské inovace bláznivou snahou klást podmínky (dohody),“ řekl také. Evropa podle něj končí až v Izraeli. „Východně od Izraele už žádná Evropa není, Izrael je jedinou zemí, která v regionu Blízkého východu hájí západní ideály…“

Dodal, že „je v zájmu budoucnosti Evropy, aby s Izraelem spolupracovala v těchto dvou oblastech – v boji proti terorismu a v rozvoji technologií,“ zdůraznil. Jeho spolupracovníci následně odhalili, že se tato vyjádření za zavřenými dveřmi nedopatřením přenáší do sluchátek novinářů, a přenos ukončili, napsal list Haarec.

Už 17. května 2012 přiletěla do Prahy čtvrtina izraelské vlády a skoro polovina Mossadu, plus ještě 500 českých kukláčů. Sedm ministrů v čele s premiérem Benjaminem Netanjahuem. Nic podobného ještě historie Česka nepamatuje, natož Československa. Po jednání prohlásil izraelský premiér Benjamin Netanjahu, že „Česká republika je klíčovým spojencem Izraele“.

Na jednání byla podepsána celá řada smluv, zejména v oblasti moderních technologií a výzkumu. Nová smlouva mezi oběma státy také zjednodušuje oboustranné letecké služby. „Jiné místo v Evropě, kde by izraelské výzvy nacházely lepší pochopení, není. Češi rozumí, co to je být ohroženou demokracií v nebezpečném regionu,“ dodal Netanjahu. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/443972-eu-se-chova-jako-silenec-stezoval-si-netanjahu-v-uniklem-rozhovoru-s-premiery-v4.html

Hlavním tématem italských médií srpnového dne 2018 bylo setkání italského vicepremiéra Mattea Salviniho a maďarského předsedy vlády Viktora Orbána v Miláně. Duo jednalo hlavně o migrační politice a shodlo se na vytvoření nové aliance, která hodlá změnit způsob, jak se EU vyrovnává s problémem migrace, uvádí německá stanice Deutsche Welle

Oba odpůrci migrace si libovali ve vytvoření panevropské antimigrační aliance, která bude zabraňovat migraci do Evropy z Afriky a Blízkého východu. Pro volby do Evropského parlamentu pak chtějí vytvořit velkou koalici euroskeptiků, která by zahnala socialisty a levici do opozice. Podle nich by pak europarlament i Evropská komise měly úplně jiné složení a mohly by se reformovat dle představ výše citovaných politiků. Stejnou cestu absolvovat i premiér Babiš a se stejnými záběru jako Orbán..

„Maďarsko dokázalo, že migranti mohou být zastaveni na souši. Itálie nyní musí prokázat, že mohou být zastaveni také na moři,“ prohlásil Orbán. „Bezpečnost Evropy závisí na vašem úspěchu,“ dodal. „Oni“, to jsou „vnější síly a mezinárodní mocnosti“ a „jejich spojenci v naší zemi,“ řekl ve svém předvolebním projevu Viktor Orbán. Jde podle něj o „mezinárodní síť zorganizovanou v impérium,“ jehož součástí jsou média, oligarchové, aktivisté a nevládní organizace a jež „vystihuje a ztělesňuje jméno George Soros.“

To ještě Orbáń hájil George Sorose, miliardáře a údajného amerického filantropa a žida maďarského původu, který založil v 80. letech v Maďarsku první pobočku své organizace Open Society (Otevřená společnost), jejímž prostřednictvím podporoval disidentská hnutí včetně Fideszu. Orbán dokonce v dubnu 1988 absolvoval práva a pracoval na částečný úvazek v Sorosově filantropické nadaci.

Je to právě strach z „oněch“, co v očích mnoha Maďarů legitimizuje Orbánovu vládu a co mu v uplynulých letech zajistilo téměř neomezené vládnutí. A podle výsledků nedávných voleb jen tak neskončí. Po sečtení sta procent hlasovacích lístků při volební účasti přes 70 procent voličů má Orbánova strana Maďarská občanská unie Fidesz v parlamentu těsnou ústavní většinu 133 křesel ze 199.

Maďarsko rovněž 24. 7. 2018 oznámilo, že odstupuje z jednání o Globálním paktu o bezpečné, řízené a legální migraci a o Globálním paktu o uprchlících. Důvody, proč maďarská vláda odmítá podepsat obě smlouvy, které byly vypracovány na půdě OSN, přijede vysvětlit maďarský premiér Viktor Orbán (FIDES) na Valné shromáždění OSN, které bude zahájeno 25. 9. 2018. Ty smlouvy jsou globalizačním útokem na svrchovanost evropských zemí, vycházejí z cílů celosvětové islamizace.

Po letech prozření Orbán ve svém plamenném projevu řekl pravdu a pustil se do kontroverzního miliardáře Goerge Sorose, jehož nazval ,,finančním spekulantem", kvůli němuž přišly miliony lidí o své peníze, aby on na tom mohl vydělat...

Připomeňme si mnohaletou politickou cestu Viktora Orbána. Začala dramaticky už v polovině června 1989, kdy se čtvrt milionu Maďarů schází na budapešťském Náměstí Hrdinů, aby tam přihlíželo slavnostnímu pohřbu ostatků Imreho Nagye a čtyř dalších reformních komunistů, kteří byli po potlačené revoluci z roku 1956 tajně popraveni. Šestá prázdná rakev symbolizuje všechny ostatní oběti povstání.

Jedním z řečníků byl právě i Orbán, mladý protikomunistický aktivista, který kromě požadavku na svobodné volby tehdy prolomil ještě jedno tabu, jemuž se starší opozičníci dosud vyhýbali. „Pokud neztratíme z očí principy roku 1956, můžeme si vybrat představitele, kteří okamžitě začnou jednat o stažení sovětských vojsk,“ řekl Orbán, čímž spustil proces, který skončil odchodem sovětských vojáků v červnu 1991. (Kam se na něho hrabe vejtaha Kocáb, co lže, když se cachtá, že z Česka je vyprovodil právě on…)

Když se dva perou o špinavé prádlo: https://www.youtube.com/watch?v=YsckiGGqX2A

80 komentářů :

 1. Proboha, vystupme z té blaznivé muslimské unie už co nejdřív.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno s komedii Izraele je jinak...

   http://www.zvedavec.org/komentare/2018/09/7711-.htm

   Smazat
  2. Kvůli migrantům půjdou Němci bydlet pod mosty:
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zoufaly-obcan-pise-seehoferovi-musim-kvuli-migrantum-spat-pod-mostem/

   Smazat
  3. Zid si poradi ten se sprahne treba s dablem antisemitou kdyz se to bude hodit treba jen na 10 minut .Neverte zidovi ani jeho jmeno ostatne oni se prejmenovavaji jako ti zidoherci v Hollywoodu

   Smazat
  4. Všimli jste si něčeho??.. Pro řízení proti Maďarsku hlasovali samí Židé...!

   Smazat
 2. Jsme tam nikdy vstupovat neměli!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo jste hlasoval pro vstup do EU (nebo vaši rodiče), sáhněte si do svědomí. Já ho mám čisté.

   Do nerovných "nezrušitelných" vztahů slušný člověk nevstupuje, protože nestojí o to být otrokářem, ani vrahem, nechce se rovněž stát otrokem, či vrahovou obětí. Takže: já pán u mě doma, ty pán u tebe doma, ale každý jenom na tom svém. Chcete k nám na krmník barevní? MY K VÁM TAKY NELEZEM! Ven!

   Smazat
  2. 15:09
   Já taky i s rodinou,ovšem je nám to HOVNO PLATNÝ:-/

   Smazat
  3. Čím dříve z EU a z NATO Česká republika vystoupí, tím lépe. Je nutné být svobodným státem a ne aby o nás a bez nás rozhodoval Brusel. O nás bez nás tu už jednou bylo před 80 léty a víme jak se Západ zachoval k Československé republice. Od Západu, který sleduje své vlastní cíle se nedá nic dobrého očekávat. Kdo zradí jednou, zradí i po druhé. Bylo by dobré vstoupit do Euroasijské unie a více spolupracovat s Ruskem a se státy bývalého sovětského bloku, kam můžeme vyvážet investiční celky a ne šroubky do VW.

   Smazat
  4. Jednoho rana se probudite a Praha bude mit o sto tisic nebo vic "sirotku"....

   Smazat
 3. Orbána je treba vo veci imigrantov podporiť. To však neznamená, že možno zabudnúť ne snahy odštepiť juh Slovenska najprv formou autonómie a neskôr ho prifariť k Maďarsku. Je potreba podporiť aj Poľsko, aj keď názor na trvalú vojenskú základňu vyhradenú nie NATO, ale Amerike, sa s našimi názormi v mnohom rozchádzajú. Treba podporiť aj Taliansko, aj keď nesmieme zabudnúť, že by chceli už došlých imigrantov rozdeliť medzi všetky štáty, teda ich "nasupiť" aj k nám (detto Rakúsko).
  Inými slovami, treba spolupracovať so všetkými v tejto oblasti, ale zostať v strehu a ubrániť si svoje. Nevyťahovať na seba kontroverzné témy, ale sústrediť sa na jeden spoločný cieľ - zastaviť imigráciu. Ostatné je až potom, čo sa dosiahne vytýčeného cieľa. Dovtedy to chce držať nervy a jazyk politikov na uzde.

  OdpovědětSmazat
 4. Je v celku putýnka jestli někoho přijmeme nebo ne. Ve Francii udělají z migranta Francouze jak lusk a v tu ránu má volný pohyb v Schengenua právo usadit se v EU kde uzná za vhodné. Takhle se jich sem může dostat habakuk. A snění o vystoupení z EU ? To našemu protektorátu nikdo nedovolí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:55 Smutný, leč naprosto pravdivý příspěvek. Jenom naivka se může domnívat, že my jako občané máme nějakou možnost ovlivnit děni v tomto státě. Tato země nám již dávno nepatří. Díky Havle.

   Smazat
  2. 13.08 Havel Havelim - Marnost nad marnost.

   Smazat
  3. 12.55 Už Karel IV. byl na vychování ve Fracii u královského dvora - takže normální Čech si nesplete Francouze s černochem nebo s Arabem, i kdyby měli od francouzských také ouřadů kdovíjaké papíry.

   Černé si Ďábel označil svojí barvou, když je stvořil. Ďábel je totiž opice mstivá, zlá... a šmíroval z křoví, když PÁN, STVOŘITEL, tvořil člověka, Adama, bílého jako Seveřan. Když zbývalo jenom vdechnout život, Ďábel ztratil trpělivost a odplížil se k nejbližší louži čehosi pod nebeskou stájí s jednorožci ... a uplácal z bláta a toho čehosi panáka - jako by Černému z dílny vypadl. Když Stvořitel, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno, vdechnul člověku z úst do úst život, nahlédl za křoví. Ďáblu se jeho výtvor pranic nelíbil, a tak do něj strčil - panák upadl a rozplácl si nos. A Stvořitel pravil, Inu, pane Satanáši, když jste stvořil TAKÉ ČLOVĚKA, tak mu také vdechněte život... Hmm, to se ale, jak víme, čert už nedíval, jak se to správně dělá - a tak zvedl ocas... a udělal to zadem. Jeho zplozenec se na něho začal sápat, tak, aby ho uchlácholil, začal ho hladit a vískat mu vlasy. Ale protože je čertova ruka pekelně horká, vlasy se černochovi spekly v perfektní AFRO TRVALOU o kterou se marně pokouší s tunou chemie i poslanec FERI.

   Soudruh farář by řekl: "POVSTAŇTE, SLYŠELI JSME SLOVO BOŽÍ"... Amen.

   Smazat
 5. Pěkný článek jen do toho pryč s makrelystánem bude nás více nebudeme sami.

  OdpovědětSmazat
 6. Nevznikne blok proti EU v Čechách jsou politici největší podrazáci.Dokonce sám Babiš je proti brexitu,tak jak může být pro blok proti EU.Prezident Zeman je také pro EU,jediný Okamura a to je málo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je pravdou, že vedení státu tento stav vyhovuje už jenom z toho důvodu,že už prakticky za nic významného nenesou odpovědnost.Co jim zůstalo,jsou jejich platy,ty do Bruselu nedelegovali.

   Smazat
 7. V roce 1918 jsme s velkou slávou získali samostatnost, abychom po pár desetiletích vlezli do ještě horšího molochu. Co to vlastně budem v tom říjnu slavit,samostatnost ??? Jakou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. slavit bude stejně jen nadlidi honorace a v čete , plebs ten ma svojich starosti až nad hlavu než by jasal se svymi povedenymi vudci jak pravi stare pořekadlo když ptačka chytaji pěkně mu zpivaji a vubec v kolnii se ma makat a ne slavit nebo dokonce zpivat tak to už vubec ne

   Smazat
 8. 13,30
  V říjnu je toho na slavení málo,ale co chceme slavit 17.listopadu?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. já osobně nic, kdyby měli komančové rozum tak dávali každou neděli večer "tvorbu" V. Havla a následně koncert Pepy Čerta a DG 307 a byli u moci navěky.

   Smazat
  2. 14,25
   Máte velkej smysl pro humor,ale obávám se,že tolik rozflákanejch televizí by tahle republika nestačila vyvážet na skládku.-)

   Smazat
  3. 17. listopadu? No to je přeci jasné - Mezinárodní den studentstva, jediný mezinárodně významný den, inspirovaný československými událostmi.

   Smazat
  4. 15:21
   Těm dnešním pomatencùm slovem "Student" neříkám....Leda Ostudent

   Smazat
  5. Co slavit 17. 11.? DUBY K TOMU DATU ZARUČENĚ NEOPADAJÍ... Zato munice do Rumcajsovy bambitky. Žaludů se letos urodí na celou ševcovskou válku. A 17. 11. OOO9 se narodil římský císař Vespasianus, objevitel pozoruhodné skutečnosti, že peníze nesmrdí. PECUNIA NON OLET říkával, a cinkal zlatými sestercii... Ve tváři prý měl výraz, jako by tlačil. Ale podělali to u nás až jiní. Prý pecunia aurea mundi - a mačkají v ruce kousky potištěného papíru z FEDu...

   Smazat
 9. 13:43 Ptáte se co chceme slavit? Napovim,chcípnutí vás komoušů a konečně normální život pro normální lidi, ne se známkoou KSČ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nezapomeň si utřít pupíček

   Smazat
  2. Na blba reagovat znamená klesat na jeho úroveň.

   Seneca

   Smazat
  3. 14,25
   Hle ty přizdisráči,ty si slav toho kolaboranta a zmrda fašistickýho až do úplnýho prochlastání jater.....bude o havlohovado míň!

   Smazat
  4. 14.25 Uvědomujete si ale, že chcípnutí vašich živitelů PRO VÁS, ANTIKOMUNISTY, ZNAMENÁ - ŽE SE OKAMŽITĚ ZAPOJÍTE místo nich DO PRACOVNÍHO PROCESU, NEBO NEBUDETE MÍT CO DO HUBY. ANI CHLAST, AŽ BUDETE CHCÍPAT HLADY U POTOKA. Vaší pozůstalostí a dědictvím bude PRÁCE OPUŠTĚNÁ ZESNULÝMI PO jejich produktivním, PLODNÉM ŽITÍ. Přeji vám hodně pracovních úspěchů a nebojte se. Krvavé puchýře se časem změní v poctivé mozoly. Hlavně že na vás nebude dělat "rudá" svoloč, ale vy, samí uvědomělí antikomunisté. Ať vám sv. Mikuláš nadělí lopatu (ano, lopatu, ne luparu), a Ježíšek nové vidle. Krumpáč má pro vás připravený Santa Claus.

   Smazat
  5. statistyky dokazuji že mezi zdravymi občany se musi vždycki najit nějake procento duševně nemocnych stim se neda nic dělat ani polemizovat je to tak už od přirody i u ostatnich tvoru či patvorečku

   Smazat
  6. 16:10 Píše "komoušů", ne robotů! A to ani živých (tzv. dělnická třída"), ani umělých. Tyto přeci nikdo hubit nechce, ty první prozatím (až zastarají a znepotřební, tak se pošlou na frontu) ...

   Smazat
  7. A nebo uchopení moci Židy,ovládnutí politické scény, justice, bank. Následné rozkradení této republiky a hlavně příprava likvidace evropské populace prostřednictvím řízené migrace.

   Smazat
 10. Evropský parlament kritizuje Maďarsko (a snad i oprávněně) za celou řadu "prohřešků" proti EU hodnotám (viz např. zde: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+REPORT+A7-2013-0229+0+DOC+PDF+V0//CS).
  Jenže!, EP to zřejmě dělá účelově!
  A to proto, že maďarská politická reprezentace nesdílí sebevražednou snahu vedoucích zemí EU (GER, FRA aj.) o nesmyslné přijímání a následnou redistribuci migrantů ze zemí, jejichž kultura je neslučitelná s tradiční evropskou kulturou.
  Je dobře, že se Maďarsko postavilo proti tak neuvážené politice, a že snad v EU i vyvolá brzkou seriózní diskusi k tomuto vážnému tématu.
  Kritizované prohřešky bude možno v klidu diskutovat později, jejich povaha nemůže ohrozit ani Maďarsko samotné, natožpak EU.
  Je dobře, že Maďarsko je v tomto svém vzdoru podporováno i zeměmi V4, jakkoliv často velmi vágně a vlažně ...

  OdpovědětSmazat
 11. stale si mysli že masaryka netřeba adorovat když nechal střilet do hladovych lidiček a vykradenou republiku takto už vubec ne ovšem mistodržici ti musi jinak by nebyli tim co jsou

  OdpovědětSmazat
 12. Římskokatolická církev a její představitel papež je nejvědší ,legálně uznávaná zločinecká organizace na světě.Jak se říká pánbičkáři v čele z Blbohrádkem jsou ostuda tohoto národa.Jednoho pánbičkáře mám vedle sebe v práci.Neuvěřitelný hajzlík,lhář,podvraťák.Jen promluví každý ví že má před sebou božkého idiota ohánějící se solidaritou,pravdou.rovností a přitom ten vůl neví co to je.Jak může takoví idiot vychovávat děti doposud jsem nepochopil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. církev je dnes zástupný okrajový problém.
   dnes jsou hlavními nepřáteli sionisti

   Smazat
 13. Pane Olser, co je teze Vaseho clanku?

  OdpovědětSmazat
 14. 17:23 Je nutné ještě dodat, že v minulosti katolická cirkev upalovala lidi a dnes věřícím vymývá mozky. Chytrý člověk má vlastní názor a nenechává se oblbnout církví. Komunisti dobře věděli proč církev drželi zkrátka!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Právě jsem si přečetl kritiku Zemana za to, že požaduje pro práce schopné, aby je neživil stát - pracující člověk, ale aby se živili prací sami, navíc v době, kdy se pracovníků nedostává. Je to prý od Zemana rasistické, neb se to týká "nepřízpůsobivých". Na druhé straně se žádá a čeští medializátoři to podporují i s pražskou kavárnou, aby lidé a národy EU byly povinně poskoky diktatury kapitálu, jinak jim bafuňáři těchto diktátorů z Bruselu vyhrožují a vydírají je sankcemi. Tč. Polsko a zejména Maďarsko, protože jednou z vrcholných "hodnot" EU je amorální a asociální vykořisťování jednou práce, jindy našim válečným terorem vyrobenými ilegálními migranty, rovněž nepřízpůsobivými. Jsem tím vším desorientován. Ad. 16:53. Pokud si vzpomínám, tak do těch dělníků dal střílet ministr vnitra, jistý Černý, Masaryk byl prezidentem bez výkonné moci, dokonce menší, než dnes třeba Zeman. A kdybychom měli Zemana obviňovat za každého, koho policisté zmlátí, rdousí, lámou vaz, či při autohoničkách zabijí, tak k čemu by byl ministr vnitra - ale hlavně policejní president - akorát pak šlapkou na nějakém vyslanectví v Turecku - to si vyzkoušel i Dubček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TO JIM MUSÍŠ ALE ZAPLATIT ZA PRÁCI TOLIK, ABY SE OŽIVILY!
   jinak je to otrocká práce ke které nás nutí sionistický režim.

   Smazat
 16. Je potřeba přestat jenom naříkat a přesvědčovat všechny známé i neznámé jak je důležité volit toho kdo prosadí jakýkoliv zákon o referendu protože i ten se dá změnit referendem. Bez toho se nepohnem. Vytvořily takové zákony že vlastně nekradou. V blízké budoucnosti nastoupí robotizace a v Čechách víme dobře že porodnost se dá celkem lehce řešit a důležitá je také vzdělanost což se také dá dobře řešit. Proto povídačky o nedostatku pracovníků je podvod za účelem likvidace značné části lidstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JE TŘEBA VOLIT ČECHY!

   Smazat
  2. 18,51
   Ano, správně. Na výběr máme mnohé, že? Kalousek, Gazdík, Hamáček, Bartoš,... Všechno čistokrevní Češi.

   Smazat
 17. hebrejové kam se podíváš.
  nebude den, kdy by Izrael patřil do Evropy. Palestina zůstane Palestinou, ať jí říkáte jak chcete.

  OdpovědětSmazat
 18. Maďarsko už neje osamocená zemňe v EU

  https://www.youtube.com/watch?v=MkTc_5ismzg


  https://www.youtube.com/watch?v=QNzpNL3z4iU

  OdpovědětSmazat
 19. Jiří Jírovec25. září 2018 19:06

  Tak to všechno čtu a nestačím se divit. Pokud obdivujeme Orbána, tak jen proto, že z českých beder sňal ostudu, kterou začal Chovanec, totiž že nepřijmeme žádného uprchlíka.

  Maďarsko je na některých trasách první svobodná země a jako taková má, podle Dublinu povinnost rozhodnout zda žádost uprchlíka o pomoc má opodstatnění a nebo ne. Pokud ano, tak mají nastoupit další státy a uprchlíka převzíti. Jenže k tomu nebyly další státy ochotny.

  Problém s uprchlíky byl zjednodušen používáním termínu "nelegální migrant".

  Z logiky věci vyplývá, že nemůže existovat termín "nelegální uprchlík", tedy člověk, který vstoupí do "svobodné země bez dokladů". Když někdo utíká (třeba ze Sýrie před zlým Asádem) tak si nepůjde obstarávat pas a víza do Damašku. Sbalí, co má a vyrazí. Je na té první svobodné zemi, aby jeho příběh vyhodnotila a rozhodla.

  Migranti jsou jiná kategorie, ti nezastírají, že jdou a za prací. Mohou překračovat hranice s tím, že jsou turisté a snaží se pracovat načerno. Jsou-li chyceni, jsou vyhoštěni.

  To se například stalo v USA mému kamarádovi v USA, zakladateli KANu. Když se vracel z Niagáry přes hranici, připustil, že v USA pracuje. Úředník se podíval na vízum a řekl, že má několik týdnů na sbalení pěti švestek a vypadnutí ze země.

  Do USA chodili z Mexika sezónní dělníci, tedy ekonomičtí (polo)migranti. Pochybuji, že měli pasy a víza. Přišli zjara a na zimu odešli. Problém nastal, když pro sebe chtěli kousek toho bohatství, které pomáhali vytvářet.

  Tak to bylo s Turky, kteří přišli jako Gastarbeitři do Německa. V šedesátých letech jich byly asi 3 milióny. Kupodivu nikomu nevadili a neohrožovali naši civilizaci. Později jim vláda nabídla 10000 DM na osobu když se vzdají svého statusu v Německu a odejdou. Jenže oni již neměli kam a tak ta akce nakonec vyšuměla. To se jednou stane i s Ukrajinci, až nebudou v Česku zapotřebí. Jak je jednou budeme vracet?

  Nesmíme přijímat bláboly politiků. Jsou to srabi, kteří se bojí zvednout hlas proti válkám a neokoloniálním praktikám USA a dalších západních zemí.
  Vzpoměňme si na Zemanův výrok: "My jsme je sem nezvali (tak ať zůstanou doma)". Jenže oni nás a hlavně naše bomby nezvali k sobě. Jeho rada z Lán, "ať ti zdatní mládenci bojují doma" je rovněž neúplná. Nedodal, na jaké straně. Když jistý Čech chtěl odjet, aby bojoval v Sýrii, dostal 6 let. Prý zvolil špatnou stranu (Islámský stát).

  Česko samozřejmě nemůže zachránit celý svět, ale to, co dělají čeští politici, je zbytečné a škodlivé rozdmýchávání rasismu a xenofobie.
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Jírovec
   • jestliže podle té vaší "logiky" bychom měli tolerovat i to, kdyby ty první bezpečné (vy píšete svobodné?) země ze své nezměrné (já říkám fanatické sluníčkářské) lidskosti by byly ochotny rozhodnout, že půl afriky si zaslouží zachránit, bude to znamenat, že se na té jejich sebezáhubné "lidskosti" musíme sebezáhubně podílet?
   Ztratil jste rozum?!!!

   Smazat
  2. Jiříku, tos posral.

   Smazat
  3. Zdá se, že není zcela jasně zodpovězena otázka, jak daleko má pomoc uprchlíkům zajít, zda podporovat i ekonomickou migraci atd. Máme umožnit uprchlíkům prosazovat své vlastní životní návyky a zvyky i za cenu potlačování místních (našich) zvyklostí?
   Pokud přihlédneme na masovou migraci z hlediska soužití, nevidím budoucnost moc pozitivně. Bohužel se jen málokdo zabývá tím, co přichází s případným spuštěním stavidel migrace, je to zatím nehmatatelný problém.
   Možná je jedním z důvodů ateismus Evropanů. Věřící se lépe ovládají, jejich mysl má vyznačeny hranice.
   ABC

   Smazat
  4. Jiří Jírovec S tím běžte k šípku my se islamizovat nenecháme.

   Smazat
  5. Takze tahni do prdele zachrance luzy barevne

   Smazat
  6. Jiří Jírovec25. září 2018 19:06
   Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko. Stojíš tu u cesty, stane se neštěstí, muslim tě vo-je-de.
   Elce pelce do pekelce, Jírovče!!!!

   Smazat
  7. Jiří Jírovec25. září 2018 19:06
   Vítač Jírovec opět ve formě:
   „Pokud obdivujeme Orbána, tak jen proto, že z českých beder sňal ostudu, kterou začal Chovanec, totiž že nepřijmeme žádného uprchlíka.“
   Pokud obdivujeme Orbána, tak proto, že měl odvahu se postavit eurovymývačům mozků a chránit svůj národ. Jak to je u čechokanadsko… osob, ukazuje Váš příspěvek.
   Kdy už si konečně přečtete něco o tom Kalergiho plánu. P.K.

   Smazat
  8. Pane Jirovce,tady vidite v odpovedich ctenaru,ze Česi nejsou vubec rasisti a xenofobove.Že.Jenom by nejradeji vsechny araby,muslimy,Cikany,Africany poslali do plynu.A s pomoci medii a politiku.Mate 100% pravdu.

   Smazat
  9. 15:31 Ale do nějakýho normálního! Aby to měli ryche za sebou, páč kdyby na ně nasadili uASSákujícího rudoprda složeného z otravného a smrdutého putléria, tak to by si fakt nezasloužila ani tahle pakáž ....

   Smazat
  10. Půjdete oba,ale do aut a s vadným vejfukem,aby jste si do untermensch podporujíci musulmany užili!!!!!!!!!

   Smazat
  11. Bagoun26. září 2018 15:31
   Další sluníčko, to tu rozpálilo. Ačkoliv z toho ironie přímo kape, tak přesto je to pravda: Češi nejsou rasisti. Nebo alespoň ne více, než jiné národy. A xenofobie - strach z neznámého, je přirozený sebezáchovný pocit. V newspeaku sluníček, to má být něco nelidského, nepřijatelného. Tak si to užívejte, ale mezi normální lidi s tím nechoďte.
   Do plynu, nikdo nikoho neposílá. Jenom nesouhlasíme s realizací plánu na likvidaci národů a jazyků Evropy. Ti muslimové, Afričané, atd. jsou také obětí toho plánu. Je to rána pro jejich země, když se lidé v produktivním, převážně braneckém věku, vyvezou ze země. Přitom jejich další osud je předvídatelný. Budou bojovat za zájmy organizátorů tohoto Kulového blesku a padnou. Evropské národy nepadnou, již začínají chápat, co se tu provádí. P.K.

   Smazat
  12. Jírovec je debil!!...

   Smazat
  13. 17:49 I to je 100000x lidštější konec než se muset nadechnout byť mikrometru smrdutého putlérÍÁ!!!:-DDDDDDDDDDDDDDD

   Smazat
 20. No ako sa hovorí, to čo platí na západe, nemusí platiť na východe. Neviem či k nám bude chodiť robiť poriadok Bundeshwer, iba preto že pred obecnou krčmou sa pobijú vyznávači konzumu, z novoprisťahovalcami, ktorí budú nútiť pred obecnou krčmou miestnych konzumentou, o nesprávnosti ich konania. Iba preto že ich prorokovy všemohúcemu Leninovy sa to prieči.
  Potom bude obec označovaná za xenofóbnu, ba dokonca z Bruselu pošlú nariadenie na zatvorenie krčmy, aby konzumenti nepoburovali svojím konaním novousadlíkov, ktorím sa to prieči ich učeniu a nielen ím, ale aj všemohúcemu prorokovi Leninovi.
  Potom asi zréjme bude, že po uzatvorení obecnej krčmy, príjde na rad aj zatvorenie kostola, aby význavačov Leninovho učenia nepoburovalo, že domáci v obci vyznávajú niečo iné ako novousadlíci. Možno sa v niektorích obciach dočkáme aj EU-úradníkov, ktorí budú stavať Leninové modlitebne, aby aj novousadlíci, a Leninový následovníci mohli komunikovať v priestore priamo z Leninom, ako z všemohúcim prorokom.
  V Štrasburgu už stavajú Leninovú modlitebňu, a Podobizeň Lenina bi mala mať až 50m výšky. Aby jeho nasledovníci mohli priamo komunikovať z všemohúcim prorokom Leninom. Už aj niektoré kostoly v Nemecku sa premieňajú na Leninové modlitebne, veď máme byť solidárny, a umožniť, aj novousadlíkom priblížiť sa k Leninovy.
  Ako sa hovorí, Makronovy, Merkelovej, a aj iným EU komisárom vysia na stenách podobizne proroka Lenina.

  OdpovědětSmazat
 21. V-4 v historickom archíve
  alebo V-4 v minulosti??

  https://www.youtube.com/watch?v=t-1QMCn7Raw

  OdpovědětSmazat
 22. Je to naprosto opačně!Pokud padne Evropa,tak padne Izrael.Proč jsou tedy stále slyšet rabíni a židovští intelektuálové,kteří tvrdí,že islamizace Evropy je dobrá věc a evropané si jí za staletí útlaku Židů zaslouží?Židé by si měli zamést před vlastní, prahem a pak by i ten bájný antisemitismus zmizel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůbec netušíte, do čeho jste šlápl. Celá ta kampaň je jen špičkou ledovce, který zotročuje Český národ a drancuje naši vlast. Naši národní hosté, o kterých se zmiňujete, se pokouší o to, o co se pokoušeli v celých dějinách lidstva ve všech zemích, kde je nechali alespoň jednou nadechnout. U nás jsou svědectvím činy a postavení jejich předků za Habsburků, překotné přeběhnutí pod prapory a obsazování pozic (funkcí) za první republiky, kolaborace za protektorátu (nemyslete si, že je všechny zavřeli v Terezíně, tam skončili jen ti bezvýznamní, nepohodlní a chudí), masivní návrat k moci v roce 1945, jejich úděs v roce 1948 a snaha vetřít se do aparátu strany, když už měli všichni "špinavé ruce" z první republiky a do partaje se z počátku přijímalo pouze na doporučení "ručitele", který kandidáta znal řadu let. Po roce 1960 se však změnila situace a tak přešli do frontálního útoku, který vyvrcholil v osm a šedesátém faktickým převzetím moci a pokusem nevojenským převratem naši vlast předat do rukou jejich bratří z Wall streetu. Řev hyen po roce 1970, kdy většina národních hostí skončila sice na teplých místech, ale bez možnosti dostat se k moci a hlavně ke státní kase, přetrvala do léta připravovaného převratu v listopadu 1989.
   Hned v listopadu se ukázalo, co nám hrozilo už v osm a šedesátém. Dnes jsou rozlezlí ve všech patrech státní správy, od Hradu, přes Strakovku, až po STAN v každé druhé obci, státním rozhlase, televizi. Obsadili veškerá média, justici, policii, st. zastupitelství. Přepisují naše dějiny, rozdávají si státní vyznamenání a staví si pomníky.
   Jedinou snahou je dnes zastřít prů.ery, které jako houby po dešti po třiceti létech drancování České republiky vyrůstají, jako houby po dešti Jde to do kopru všude a ve všech směrech. Není možné postihnout rozsah toho marasmu na pár řádcích. nejspíš by se to nevešlo ani do jedné knihy.

   Smazat
  2. pokračování
   Jen namátkou, dnes se Ťok a jeho banda ohání právem proti firmě, která téměř tři pětiletky okrádala stát na mýtném a na jejíž výplatní listině po celou dobu byl.
   Rychetskému nezbývá, než retušovat kolosální prů.er kolem H-SYS. kde jako třešnička na dortu zmizelo během projednávání u nejvyšších soudů jeden a půl miliardy korun z NEZCIZITELNÉHO majetku H-SYS., který byl po dobu jednání v rukou soudu.
   Mafie, řádící v naší zemi pod hlavičkou záštity "vrcholového" sportu se i přes usvědčení z miliardových rozkrádaček, v souručenství ČSSD , která nastoupila po ODS jako B-tým, když ODS definitivně dojela na tunely ve všech patrech moci, znovu vlamuje do Strakovky, aby jim Babiš vydal požadované miliardy, které nestačili za pomocí Valachové ukrást. Valachová pak sama jako neposkvrněná vystupuje vedle Hamáčka a hlásá "slovo boží".
   Na GŠ MNO si opět mnou ruce po odhaleních, jak rozkrádají desítky miliard z našich daní za nákup techniky, kterou naše kapesní armáda nikdy nepotřebovala a potřebovat nebude.
   Ve zdravotnictví se mafie zase hlásí o miliardy, které rok, co rok přihazuje vláda, aby udržela ošetřující personál v nemocnicích a který rok, co rok končí rozkraden v kapsách managementu.
   Ve školství přidala vláda na inkluzi další dvě miliardy a odborníkové v čele s Valachovou nám sdělili, že zvláštní školy a zařízení pro výchovu dementů se rušit nesmí a nebudou, přestože to byl hlavní úkol letos zavedené inkluze, která jen letos stála daňové poplatníky.
   Soud rozhodl, že odškodnění neprávem stíhané a souzené osoby po dobu více jak deset let nesmí přesáhnout čtyřicet jeden tisíc korun za každý rok! To je asi tolik, co dostane zmrd Benda, za to, že sedí v parlamentě třicet let s titulem doktora práv. který si udělal o jednom víkendu v Plzni.
   A tak uvedu na závěr už jen něco na odlehčení . Ondřej Nefff, který udělal jedinou kariéru jako pisálek za komunistů, jak říká, kdy mu vydávali knížky a články v deseti tisícových nákladech, velký bojovník s rudým nebezpečím, přišel s geniálním nápadem. Že po masovém dovážení profesorů matematiky z Afghánistánu bude dovážet na hubení kůrovce masově dřevorubce ze Sýrie. Z arabské pouště Nafud. Proč odtamtud? Tam se při kácení lesů zřejmě osvědčili.
   A tak to rok za rokem, století za stoletím chodí s našimi národními hosty. Ne nadarmo neměli v žádné Evropské zemi domovské právo, zákaz provozování bankovních služeb, volit a někde i vlastnit nemovitý majetek.
   Jsou jako rakovina. A tak je třeba s nimi i zacházet.

   Smazat
  3. doplnění druhé části:
   u inkluze mi vypadlo, že náš stát dal letos dvě miliardy a napřesrok přidá další dvě, tedy o sto procent navíc.
   A u Vendy těch čtyřicet jedna tisíc Benda dostane z našich daní za týden!

   Smazat
  4. Veď mate pravdu, vyznamenania, a ocenenia dostávajú iba ľudia z okruhu prislohovačou a verných súčasnému stavu.
   A tiež stavajú sa pomníky im verným.
   Veď boli prípady že obyvatelia obce postavili svojmu rodákovi skromní pomník, a rovno z Bratislavskej kaviarne šúp ho na sever do obce, kde ho najprv poškodili, a nakoniec ešte aj starostu obvinili, že chránil obecní majetok, na ktorí sa poskladalí obyvatelia obce aby svojmu rodákový postávili skromní pomník.

   Lebo tento pomník sa Bratislavskej kaviarni nehodil, aby niekto po 30 rokoch postavil niekde na východnom Slovensku súdruhovi Biľakovi.
   Alebo v Košiciach z pomníku Soveitskej armády postrhával Kosáky a kladivá, lebo sa mu to vraj prieči.

   A keď sa z LS NS postavil, proti vyznamenaniam, ktoré dostavali vlastizradcovia Slovenska, tak ich rovno obvinili, a podali trestné oznámenia.


   Smazat
 23. Tak nevím. Pan Jírovec v té své snad úvaze ponechává ten volný prostor pro nás čtenáře, nebo pro sebe tak, aby nám cosi podsunul? Že by to celé nějak pokrátil, aby bylo zřejmé, co mu vlastně tane na mysli?

  OdpovědětSmazat
 24. Jiří Jírovec26. září 2018 5:30

  Moje poznámka je o důvodu, proč Orbán postavil ploty na hranicích a odmítl uprchlíky stejně jako některé jiné první svobodné země na trase uprchlíků. Měl by totiž problém, kam s nimi.

  Termín (první) svobodná země má obecnější význam než bezpečná země.

  Psal jsem na různých místech o tom, že Kanada nepovažovala Českou republiku za svobodnou zem (vzhledem k nakládání s Romy). To byl základ pro stanovení vízové povinnosti pro ČR. Byla zrušena, když Kanada potřebovala podepsat dohodu s EU. Česko přidala na svůj seznam svobodných zemí, přestože se situace v ČR nezměnila. Vlastně ano, změnila, protože byl přijat zákon 98/2017 Sb, který umožňuje ghettizaci naší společnosti.

  EU považuje Turecko za nesvobodnou zem (důvod pro odmítání jeho přijetí do EU). Turecko, jako nesvobodná země nemělo povinnost uprchlíky ze Sýrie "zpracovávat" a tak je nechalo odcházet "Balkánskou cestou". Tu nakonec za bakšiš z EU uzavřelo. Pro uprchlíky je Turecko bezpečná země, ale ne svobodná, která by jim směla umožnit cestu dál.

  Zakladní pravidla pro nakládání s uprchlíky (Dublin té které verze, chcete-li) bylo těžké dodržet vzhledem k jejich počtu, zejména v letech 2015-16.

  Pro 0:46 : Nemám snahu ani potřebu čtenářům něco podsouvat. Na mysli mi tane srabství českých politiků postavit se válkám a neokolonialistickým hrátkám.
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chcete být (nebo vypadat, to nevím) objektivní, ale nejste. Protože vytrháváte věci z kontextu.
   Každá solidarita musí mít své meze. Můžeme se bavit o tom, kde a jaké ty meze jsou, ale nesmíme je ignorovat. A základní metodou sluníčkářských propagandistů, vč. vedení EU, prestitutů a Vás, je ignorování těchto mezí!
   Nyní už je definitivně zcela jasné, že sluníčkářská ideologie (omlouvám se za nepřesné označení, ale je z něho jasné, o co jde) je ve výsledku hrubě nepřátelská k domácím národům. Jakkoliv jejich z kontextu vytrhované ideje mohou působit přijatelně.
   (Těžko věřím svým očím, že těmito svými radikálními příspěvky jste se i Vy k nim neodiskutovatelně přiřadil.)

   Imigranti ve větším množství, zejména z určitých kultur, nenerespektují národní zvyklosti zemí, do nichž se uchylují. Chceme-li zachovat svou kulturu a identitu, tak musíme velmi opatrně přistupovat k jejich přijímání. A za současné situace ve vedení EU a některých nejvýznamnějších států EU, je pro tuto chvíli zcela vyloučit. Teď nelze jinak.

   Smazat
  2. Jiří Jírovec26. září 2018 5:30
   „Na mysli mi tane srabství českých politiků postavit se válkám a neokolonialistickým hrátkám.“

   Jírovče, věnujte se raději srabství těch vašich kanadských politiků. Měli plno řečí, jak jsme zlí a rasističtí vůči cikánům a když začali jezdit k nim, tak zavedli víza. To jejich „milosrdenství“, hodně rychle uťali. P.K.

   Smazat
  3. A podivnosti páně Olšera nám unikají?

   Smazat
  4. Milovnik Izraele pan Olser souhlasi se strilenim Palestincu .Tot priklad pro Čechy:kdo neni Cech,zastrelit!A hotovo.Fasizujici nazor.Takovych Olseru tu mame bohuzel dost.Odshora dolu.

   Smazat
  5. Bagoun26. září 2018 15:38
   „Tot priklad pro Čechy:kdo neni Cech,zastrelit!“
   Hodně hysterický názor. Nejspíš od někoho, kdo by nejraději střílel Čechy. P.K.

   Smazat
 25. Celá ta úprchlická krize splňuje hlavní účel určený Amerikou: Rozhádat EU státy a udělat jim ještě větší potíže než mají bez toho. Sankce na Rusko a Irán a tedy i tím problémy pro Evropu nebudou plnit svou funkci do nekonečna, EU už nechce poslouchat. A k tomu ještě Brexit a snad i jiné exity.

  USA se snaží nemít tady další supervelmoc, kdo nechce poslouchat. Proto na ně vymýšlí nové a nové problémy, sami se schovaj za velkou louží...

  OdpovědětSmazat
 26. Jo kdyby k nám utíkali Američani, tak to bychom tak moc nekritizovali...

  (Nakonec ono jich (Američanů) je u nás už stejně dost a i jinde po světě. Jenom se o tom moc nepíše...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. strč si je do pr de le i s těma vobřezanejma soudruhama z Tel Avivu.

   Smazat
 27. Sebevětší hovadinu je nutno uvést: Izrael náš spojenec v podivném spolku států dosti nesoudržného vzhledu. A je to vyřčeno, nicméně je lépe od Izraele držet distanc a počítat jejich ztráty v poměru k palestinským asi tak 1 : 30.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.