Reklama

sobota 1. září 2018

Zkurvená generace Zkušal sem jiny nazev. Blba. Divna. Zkažena. Ale nic nevystihovalo podstatu přesněji, než to co sem napsal, tuž se omluvam.

Laďa Větvička
1.9.2018 SvobodnýSvět
Ja fakt netušim, kaj zme my, synci narozeni v Československu, kerym je přes štyrycet, mohli zrobit chybu. Že zme zblbnuli nekonečnym omilanim mantry o internacyjonalni pomoci a zkompromitovali se nechutnym členstvim v Pionyru a eSeSeM, to nam snad hystoryja odpusti. Ale kaj zme zrobili chybu, že se z tych dnešnich mladych duši, nepoznamenanych bolševickym ohybanim hřbetu, stala zkurvena generace?

Jak je možne, že z mladych lidi (je jedno, jestli jim je dvacet, třicet, nebo skoro štyrycet) je beztvara amorfni hmota? Co je to za lidi, kere nic nenuti, aby se odlišili od stupidni televizni kultury, kera se na ně hrne z jejich třicetipalcovych TV obrazovek v hadečkove qalitě?

Čim se matrjošky teto podivne generace vyznačuju? Šmatlaju po ulicach s PETkama v pracce, nebo je maju zahaknute za popruhy svojich baťohu. Kdybyste měli dvě vody, ale dvě uplně stejne vody, a ta jedna by byla v PETce za stonasobnu cenu oproti te kohutkove. Keru byste si vybrali? Pokud ste ze zkurvene generace, pak přirozeně tu stonasobně dražši z PETky. Misto teho, aby si doma natočili fajnu vodu z kohutka, povali do deset kilaku vzdaleneho hytlermarketa enem proto, aby mohli nakupit piksle PETkovych lahvi balenych po šesti v igelitu. Hlavně že maju vyvaženy přijem optymineralu… Chlastaju kafe ve Starbaxu a aby to všeci viděli, nosi si ho v kelimku po ulicach. Ja chapu, že enem buran by si dal kafe podivne chuti z českého kafepytliku Standard, pomleteho kajsik v Rakusku. Ale enem naprosty magor se može chlubit na ulici tym, že nese tu svoju žblundu v pogumovanem kelimku, dokaliči si pysky cucanim horke tekutiny přes uzky plastovy pruduch a ještě bude šťastny, že misto dvuch korun zaplatil šedesat kaček za taky pazgřivy produkt. Hlavně, že je na tym napsane Starbax…

Leju do sebe koktejly typu Kubalibre nebo Mochito, plati za ně desetinasobek realne ceny a tvaři se, že tak to je v pořadku, bo kapitalizmus to tak vymyslel. Když jim date vedle sebe dva panaky rumu - jeden Božkov Spajs z kobzola za deset kaček a druhy Karibsky z třtiny za štyrnasobnu cenu, tak nerozeznaju jeden od druheho. Ale chlastat předražene koktejly je přece „in“.

Misto aby nakupili hektolitry chlastu za rozumnu cenu v hytlermarketu, pozvali žive muzikanty a zrobili zahradni party, kaj by střikal chlast jak vodotrysk a žradlo z uzaka by všeckim kypalo od rypaku, tak pošlu kamošum esemesku, potkaju se na Stodolni, a pak sedi v baru, kaj neni slyšet ani slovo, řvu si doucha, usmivaju se na sebe přiblble, bo si pyču rozumi a rano se rozejdu bez peněz s tym, že si nadherně popovidali a na fejsbučku olajkuju, že to byla super pařba.

Co se tyka huleni, tak jim vubec nevadi, že tu samu krabičku tabaku do vodni dymky, keru kupuju za skoro dvě kila, jde pořidit nedaleko naši hranice na Ukrajině a v Rusku za čtvrtinu teto častky. Jim ani nevadi, že v Emiratach nebo Egyptě tu samu, ale naprosto samu krabičku prodavaju za deset kaček. Kdo podporuje statniho lichvařa, je hlupy. Myslite, že tuto generaci zajima, kaj zmizely lany tabaku, kere byvaly na jihu Moravy a Slovenska ještě před paru rokama a kere živily tisice zemědělcu?

Potravinove prefabrikaty. Tato generace žere chemicke svinstva. Jak jinak se da nazvat syr syroveho typu, klobasky, kere neviděly maso a kavijar, kery je zrobeny z želatyny? Že to žeru staři pazgřyvci, kerym je šedesat? To ještě neznamena, že mladi si musi mazat na chleba z polystyrenu maslo, kere maslem nikdy nebylo. Tato generace nevi, jak vypada zabijačka, nevi, z čeho a jak se robi tlačenka a klobasky a mysli si, že kobzolove placky se robi z prefabrikatu z Makra.

Tym, že tato generace žere prefabrikovane svinstva, su tlustějši a tlustějši. Babam překypuje tuk na prdeli, chlopum podbradek zakryva hruď až po břuch. Bo furt čumi na televizu a tam vidi vymakaneho Brusa Vylisa, mysli si, že když si předplati vstupne do jakesik otřesne fabriky na uměle svalstvo, kaj všeci běhaju po běžicich pasach, poskakuju na zumbě a natřasaju tukama na zadku při cykloaktyvitach a spynyngu, kde se kolo neodlepi od podlahy, tak budu brzo krasni, štihli a plešati tajak Brus Vylis.

Misto, aby si zadarmo zaběhali v lese, nebo si zadarmo nechali zrobit masaž od svoji roby, tak vyhledavaju automatycke běhaci pasy a thajske/tantrycke/medove masaže od promiskujytnich masařek. A co huř, ještě se tym chlubi a ostatni přislušnici teto generace jim zavidi, bo si mysli, že aromašutry, spynyng a podobne cypoviny je zbavi stresu.

Až tyto srandovni postavičky dojedu autem na lizink dodom, tak misto aby se normalně osprchovaly, napatlaju se ruznyma sprchovyma gelama, pleťovyma kremama si zvlačni předkožku a - specyjalně roby maju ten dojem, že chlopum se bude hrozně libit, když budu mět o jednu a pul vrasky miň.

Žadna reklama jim nikdy neřekně, že chlopovi je to uplně ganc jedno. Raději fajnu babu s vraskama, než ludru s pilingovym gzychtem jak z magazina. A jak už ty parodyje s napatlanym gzychtem vylezu z kupelky, pak by si člověk řeknul, že zamiřa do lužka a tam se budu oddavat milostnym hratkam, aby podpořily porodnost tohoto leniveho naroda. Ale to byste se divili. Tyto matrjošky nezamiřa do lužka, ale idu na gauč k televizi, kaj čumi na stupidni reklamy, kere jim ukažu, že šťastna rodina ma drahe auto, kvartyr v pseudosidlišťu daleko od mista zaměstnani, bile pradlo musi byt zařivě bile a černe zase uplně černe. Aby baby fajně a bez vyšpulenych očisek vypudily prefabrikaty, musi žrat bifidobakteryje, a aby chlopovi fajně stal, neobejde se bez zinkovych preparatu, jinak mu prostata počura trenky.

Neni překvapenim, že v jejich kvartyrach běži nonstop puščena televiza. Zastupce teto generace dokonce ani nenapadne, že by to mělo byt jinak. Oni přece maju tu televizu puščenu jako kulisu. Kulisu? Kulisu čeho? Copak nevidi, že když maju kulisu, tak su sami herci? Nebo vlastně taci loutkovi pajtaši? Za iluzi teho, že maju puščenu kulisu ve svojim vlastnim baraku, su ochotni platit stokoruny měsičně a připada jim to normalni, bo to je přece ze satelita. Přislušnik teto generace si nikdy nepořidi starši barak, bo to přece není „IN“. Hypoteka je přece od teho, abyzme my mladi měli na to, postavit si barak na zelene luce sto kilaku za městem. Že tam nic neni, nic tam nekupime, neumistime fakany do škol a že povalime hodiny na šichtu, to přece neni duležite. Kdyby se nas kdosik zeptal, jestli zme ochotni kupit bankovnimu lichvařovi ten samy barak, jaky zme si pořidili my, pak byzme se tvařili naštvaně. Ale urok 5 % na dvacet roku nam připada normalni. Přitom je to to same, jak když lichvařovi kupite stejny barak, jaky mate sami…

V okamžiku, kdy si kupi barak na zelene luce za městem, se naraz citi opuščeni a depresovani. A tak si pořidi kočku, psa, fogla, osmaka, hada, pavuka nebo jinu nahražku života. A jak už si cosik takeho pořidi, su hrozně překvapeni, že pavuka musi tři razy denně venčit, kartačovat, kupovat mu granule aby jim neposral stylove koberce, vyhazovat prachy za veterinařa, obojky, oblečky, psi hotely když chtěju na dovolenu a nakonec za psi hřbitov. A až jim pavuk nebo pes scypne, su z teho tak smutni, že si musi kupit noveho pavuka.

To same tričko, kere sem kupil v Kambodži za 10 Kč, prodavaju na Cejlonu za 50 Kč a v Istanbulu na tržnici za 80. V ostravskem hytlermarketu sem ho viděl za 799 Kč. Fajna cena. A naše hlupe baby z teto skvěle generace se chlubi, že ho kupily enem za 799, zlevněny z 1500 Kč. Tuž nekupte to za tu cenu. A tak je to ze všim.

33 komentářů :

 1. Toz jako dycky sqely Lada Haluzka. :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Laďo, tycype, barco fajňe spisuješ ! !

  OdpovědětSmazat
 3. Skvělé to Větvička popsal v čem žijeme TV je mi ukradená a lhavé reklamy si můžou naložit do octa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě Laďa zapomněl na ty nešťastné telefony. V hospodě, v čekárně, na ulici, všude lidi čumí do mobilu. Když někam přijdou, pozdravit neumí.

   Smazat
  2. Žvaní! To platí jen o tý "neperlivý"! A to ještě částečně, páč u nás je voda tak kamenitá, že na některý úkony je fakt třeba dodat čistou, tzv. destiovanou, která se prodávala už za komančůůů! Nicméně perlivky (perlivá a jmeně perlivá) nenahrazuj vodu z kohoutku, tupe s hadovkou, anýbrž sifonovou láhev. Dneska si jen votevřu petku a vydrží mi jak tři sifonky! A nemusím pro ni lítat abych si vyměnil prázdný bombičky za plný, což taky nebylo zadara, vole ...

   Smazat
 4. Laďa je fajny chlop a nima glupi...

  OdpovědětSmazat
 5. Zrovna dneska, protože od rána tady (konečně) prší, jsem po roce vytáhl dceru do hytlermarketu za městem na takový ten emerický 3D biják pro děcka, Úzasňákovi 2. No co vám budu povídat, pitchovina jak cyp, dokonce i to děcko mi v půlce řeklo, že chce dom. No co, litr v prdeli, ale šli jsme. Jenže to nejstrašnější předsto nás teprve čekalo cestou ven. Jakmile jsme opustili sál č. 6, vstoupili jsme do opravdového nákupního pekla. Tolik zombies pohromadě jsem snad ještě nikdy neviděl. Museli se tam nahrnout, když jsme byli v kině. Zřejmě přišli na další dávku těch sqělých dobrot od BurgrKing, Mekdonald, až po zmiňovaný stárbax. Restaurace narvaný k prasknutí, všichni držky od kečupu a to nechutný usrkávání kokakoly slyším ještě teď. Všeci nejnovější hadry, výstřihy na palicích, mařky pokérovaný jak gangsteři v mexickým lochu (až po krk) a všichni se na sebe dívali těma prázdnýma očima a spokojeně si vykračovali do dalšího kvelbu. Borci s borcama, mařky s mařkama a mezi něma i bytosti, které samy nevěděly kam patří, přesto si hrdě prorážely cestu. Brrrr.

  Čapl jsem dcerku za ruku a nejkratší cestou do auta a pryč. Tam už mě nikdo neuvidí! Ne, že bych tyto nákupáky někdy před tím vyhledával, ale tentokrát to bylo opravdu strašný. Zástupci generace, o které je v článku řeč je nejen zkurvená, ale především úplně ztracená! Toto bude jednou dělat na naše důchody? Pan Bůh s náma zlý pryč!

  Udělám všechno pro to, aby mi tohle z mých dětí neudělali! Televize jen na tradiční pohádky, jinak celý den černý obraz na stěně. Přes víkend podnikáme s bandou výlety, a když bude příště pršet jako dnes, tak už v žádným případě do kina, ale raději si doma zahrajem nějakou hru, třeba člobrdo. V multikině v hytlermarketu, už mě nikdo neuvidí.

  Lidé bděte! JN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě pouze fascinuje, kde na to lidi berou peníze......

   Smazat
  2. 1:14 To je další věc. Zřejmě nemusí platit nájem ani jiný nezbytný položky, protože bydlí u rodičů. A ty rodiče by zasloužili...

   Smazat
  3. Nejen tato zkurvená mladá generace , ale my všichni jsme ztraceni , protože jsme dovolili politikům nás dovést tam kde jsme teď .
   Pane který chcete udělat všechno proto abyste svoje děti před těmito zvrácenostmi uchránil , tak si myslím že nemáte šanci . Nejen já ale mnoho dalších mých vrstevníků to může potvrdit ze své vlastní zkušenosti . A tak už jsem to vzdal a dávám za pravdu jednomu z nejlepších herců na světě Alainu Delonovi , který řekl toto : " Až přijde můj čas , tak tento zkurvený svět opustím rád a bez lítosti".

   Smazat
 6. K tomu bijáku trochu proruské propagandy. To 3D kino popisovala kolegyně , když se vrátila z Moskvy 1979. Říkala, že děj byl nesmysl, ale hezky to vypadalo...

  OdpovědětSmazat
 7. Misto zvastu je treba zahajit SOLIDARITU s germanama , kteri protestuji proti bestialnim zlocinum a podporit je..!!
  Jeden dalsi je obvinenej z velkeho mnozstvi zlocinu,ale policie Predstira, ZE NETUSI ODKUD PRIBEH #$%^&*((&^% Higledy. ? Prileti Martan a nikdo nic netusi pres miliny spehu a kamer atd.
  Dalsi kamenovali dokonce i Kostel v Berline a kriceli Allah Akbar. V Tramtarii chytli teoristu , /co vas ceka to vas nemine/, kterej Spolupracoval s policii a tak , ze mimo mlaceni pokojnych australskych demonstrantu , take samotnou Policii SPEHOVAL !!! Jestli se chova politicky korektne
  k afroarabum !! A kterej policista to nedodrzoval , tak udani a vyhazov...
  To neni ,jen ze pribehnou, ty dalsi veci jsou jeste daleko horsi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A mene jesitnosti taky s vetsi solidaritou , ze jo ?

   Smazat
 8. Lépe by se to četlo, kdyby to bylo napsáno češtinou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to psáno jedním z nářečí češtiny a v tom je velký půvab Větvičky. Nářečí je součást češtiny.

   Smazat
  2. Mě se to čte perfektně, je to originální, je to jeden z moravských, nebo slezských hanteců.
   Palec nahoru!

   Smazat
 9. A taky by se lépe publikovalo bez těch nejasnejch obrázků a "dokažte že nejste robot" a "zkuste to ještě jednou"...

  OdpovědětSmazat
 10. Laďo, nauč se česky. Tvoje hatmatilka a zoufání nad novou dobou kde seš ztracen je, k smíchu. Kolik ti dávaj za ty blitky, co píšeš? Já vím, když může Nohavica zpívat po našimu, tak ty jako vopice chceš také. Mám předky s německou národností, tak až to bude moderní, budeme psát německy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je na čase, aby se do veřejného prostoru vrátily nářečí češtiny. Laďovi Větvičkovi dík.

   Smazat
  2. Prečo? Nárečia z ostravska, ale aj chodska,budejovicka a Moravy sú pôvabné. Skrášlujú spisovný jazyk. Mne sa to čítalo velmi dobre. A to som nemec.
   Okoloidúci

   Smazat
  3. Anonymní2. září 2018 6:34
   bude jeden z tý nový generace. Slovákům nerozumí a s nářečíma má problém. Nicméně anglicky asi umí. Což je mu v normálním životě v Čechách na hovno. Ale což , třeba jednou dostane rozum.
   J.

   Smazat
 11. 6:43
  TA ZKURVENÁ FŪRERHSTMATILKA BYLA NĚKDY V ČECHÁCH DOBROVOLNĚ MODERNÍ TY VYHASLÁ UNTERMENSCH????!!!!!
  KDYŽ ČLÁNKU NEROZUMÍŠ,TAK JDI ZPÁTKY KE SLABIKÁŘI,TEN SNAD ZVLÁDNEŠ????!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Translator tvý rudoskřeky nebere, šelomí pšouku! To je asi tím, že tě už zasáhl můj nový sprej vyvinutý vědci na likvidaci smrdutého plynu kterým si tvořen a kterému dali pracovní název putlérium! Není na rozdíl od novyčou nebezpečný, ale je velice otravný a zamořující!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 12. Te chetráko co nehomiš Větvičkovo nářeči,tak to nečti.Co debech to začal take takovy psat po hanácke .To bes teprve čoměl.Viš jak se řekne po hanácke-měsíc se skryl za temný hustý mrak?No bela tma jak v prdele!

  OdpovědětSmazat
 13. Parádní text! Dlouho jsem se tak nezasmál :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Co dodat ? Nic se nedá dodat, je to všechno bohužel přesně tak píše Laďa Větvička. Jen tak namátkou, včera jsem se díval na Zázraky přírody v naději, že si ušetřím zdraví od ostatních debilit, běžících současně na jiných programech. Omyl, od nejlepšího kytaristy světa, postiženého komunistickým tyranem, Rudy Linky jsem se dozvěděl, že ti nejinteligentnější, nejbohatší, nejčestnejší prostě nejlepší lidé na světě žijí pouze v USA New Yorku. No ihned poté ho zdegenerovaná omladina odměnila obrovským aplausem. Co dodat ? Snad jen, díky za to, že jsem mohl minulých 33 let prožít v normálním světě.

  OdpovědětSmazat
 15. Nová generace už bude ideální. Dnes si nechají v kostele požehnat aktovku a vysvětlit, že je jen jeden Bůh a ti co tomu nevěří jsou jejich třídní nepřátelé. Ti budou mít jasno!

  OdpovědětSmazat
 16. noviczech
  ...Láďo Větvičko, jen malou poznámku: ....nadáváme, ale ono asi toto vše zlé začalo přesně tím co jsi tam rekl: "..a zkompromitovali se nechutným členstvím v pionýru a esEsem....
  Můj názor: kdyby jsme západní svět poznali dříve, tedy v té době pionýrů a esesem, tak by jsme tento náš svět měli rádi a udržovali si ho i před " nepřáteli " ...ahoj, přeji hezký večer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tak jako se invazi a debilizaci "brání" lidé v západní Evropě? Kde jste byl posledních cca 5 let? Na Marsu?

   Smazat
  2. Výborný článek,výborný nadpis a většinou i debata k článku.A to ještě nepřišli do školy prvňáčci v doprovodu "generace" s červenými trenkami na klopě....

   Smazat
 17. No, synku. To je ten socialyzmus s jakymsi ksychtem. Škoda že už tu nebyl o dvacet roku spiše. Mohli by sme byt už před ameryku.

  OdpovědětSmazat
 18. Já jsem zase rád, že tu zkurvenou generaci, ale skoro už dvě, máme. Mám to za pár a čím zkurvenější to tady bude, tím zkurvenější je čeká konec.

  OdpovědětSmazat
 19. on je zkur...c, nevím co mele ))))))))
  Já třeba do pinýra nechodil, do SSM mě nechtěli, nikom sem do dupy kvůli tomu abych se dostal na školu či do jugošky nelezl, straníky sem poslal do zádele s tím, že idei komunismu nevěřím, no a STBákovi co mě lanařil sem řek, že než robit takovů robotu jak on, tak budu raděl celý život u lopaty - a byl sem .....
  To on utěkal k volbám, já nebyl ani u jedněch, dokonce sem nebyl ani v ROH.
  No a když sem viděl, že tací běží cinkat na Svoboďák, zakotvil sem ten den na Anenské a házal do sebe škopek za škopkem - bo s kokotama nepeču )))))))))

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.