Reklama

.

.

pátek 21. září 2018

Zradili nás v Mnichově, válce se nevyhnuli

Přemysl Votava
21. 9. 2018  VašeVěc
„Je to hrozné, ale mám před sebou samé nuly! “ To byla slova Adolfa Hitlera při hodnocení mnichovského jednání v září 1938. Západní politici si s Hitlerem podali ruce, nepárali se s námi, ČSR jim překážela! Ze spojeneckých smluv zbyl jen cár papíru. ČSR nebylo připuštěno k samotnému jednání, delegace čekala v hotelu na výsledek koloniálního rozhodnutí. Na porcování ČSR se přiživilo svými územními nároky i Polsko a Maďarsko.

V době Mnichova fašismus již několik let kráčel Evropou. Německé a italské legie pochodovaly Španělskem, Rakousko bylo anektováno Říší, v Německu hořely synagogy, stavěly se první koncentrační tábory. ČSR jako poslední výspa demokracie ve střední Evropě, muselo zmizet. Obsazením pohraničí ČSR ztratilo svá průmyslová centra i pohraniční opevnění, přišlo o třetinu území, o třetinu obyvatelstva.

Hitlerovo Německo jásalo, jásala i Velká Británie a Francie, ty falešně deklarovaly světu, že zachránily mír pro současné i budoucí pokolení. Britský premiér jásajícím davům mával prázdným papírem, britská sněmovna tleskala ve stoje, ulice jásaly. Sudetští Němci slavili, byli konečně v Říši, Československo plakalo, bylo obětováno pro tento podivný mír.

Brzy měl přijít březen 1939. Protektorát. Následně německý vpád do Polska, cesta na východ byla otevřena. Masové vraždění mohlo začít. Statisíce padlých a umučených jen v naší vlasti. V Evropě to byly desítky milionů. „Mnichovanům“ trvalo dlouho, velice dlouho, než se omluvili za tuto zradu. Mnozí dodnes mlčí! Pro nás by měl být Mnichov poučením!

Médiím i politické režii se připomenutí Mnichova 1938 příliš nehodí, nezapadá totiž do jejich protiruské koncepce. Ukázkou hledání „nové“ historie byla mediální masáž kolem „srpna 1968“. Přitom důsledky Mnichova jsou nesrovnatelné s rokem 1968. Naši vlastenci i vojáci v exilu museli napravovat mnichovskou zradu. Bojovali za svobodu své vlasti, umírali i za tu koloniální Británii či Francii. Náš 1. československý armádní sbor osvobozoval Ukrajinu, Polsko, Československo. Na této cestě odpočívají tisíce zapomenutých hrdinů, platili životem za mnichovskou zradu „spojenců“.

Noví vykladači dějin škrtají v historii, v učebnicích i ve školních osnovách. Kácí pomníky, z agresorů dělají oběti. Vlastenectví je vydáváno za nacionalismus. Média papouškují naučené fráze.

Bruselský diktát nám často připomíná události ze září 1938. ČSR tehdy také čelilo ultimátům a vyhrůžkám ze strany západních mocností, bylo s námi jednáno, jak s tou jejich poslední kolonií… Není to náhodou poučné i pro dnešek?

31 komentářů :

 1. V Moskvě otevřeli výstavu dokumentů ke mnichovské zradě z archívu Ruska, zahájil ji Lavrov. Ale Karase to nezajímá, ten informuje raději o sestřelení letadla, nebo o nedostatku zelí na zimu. Jo, kdyby tam tak řekl Lavrov, že v SRPNU se odehrála internacionální pomoc, to bychom teda věděli okamžitě, na liště by to běželo týden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Priatelia, ale vaša ministerka Válková a dodnes členka ANO, ktorá sa stále objavuje v médiách, povedala:
   "Čechom sa za Protektorátu nic moc nedělo".
   Túto vetu nikdy neodvolala Češi sú takí "tolerantní", že jej to nepripomínajú.
   Nepripomínajú si to ani sami, ani svojim deťom, a vaši profesori dnes učia, že vojnu začalo Nemecko spolu so ZSSR.
   A veta o tom, že ZSSR vás neoslobodilo, ale dobylo z pozície agresora?
   Tá vám tiež moc nevadí.
   A je pravdivá?
   Z hľadiska toho, že Česko s názvom Protektorát Bohmen und Mahren bolo jedným z Nemeckých krajov, tak vlastne ZSSR útočil na územie Nemecka a až po jeho kapitulácii, vrátením Sudet a spojením so Slovenskom, vznikla opäť ČSR.
   A že časť obyvateľov ČR bola obyvateľmi Ríše celkom rada, dokladajú nielen spomínané výroky, ale aj diskutujúci pod týmto článkom.
   A Slovensko?
   Slovensko bolo spojencon Nemecka.
   Za začiatok 2. sv. vojny v Európe je považovaný dátum 1. 09.1939.
   A viete, kto vtedy zaútočil na Poľsko?
   Nemecko a Slovensko.
   Slovenská armáda vpadla do Poľska 1.9.1939 v počte 54 000 mužov.
   ZSSR bol s Poľskom vo vojne a 17.9.1939 nezaútočil spolu s Nemeckom (ten dátum je asi jasný), ale takisto, ako aj Slovensko, zaberal hlavne územia, ktoré vo vojne s Poľskom stratil (napr. Ľvov) a zastavil sa na Curzonovej línii.
   Británia a Francúzsko vyhlásili vojnu Nemecku, ale vpád ZSSR vnímali inak a ZSSR vojnu nevyhlásili.
   Navyše Poľsko sa zrútilo a vláda Poľska deň pred vstupom vojsk ZSSR emigrovala.

   Vymazat
  2. Ano Domino. V mnohom čo píšeš sa dá súhlasiť. Cielom tejto PROPagandy ktorú vedú presstitúti aj v tomto našom druhom Slovenskom štáte je, vytlačiť Russko spomedzi svojho klubu víťazných mocností po druhej svetovej vojne. K tomu slúži ich snaha dokázat Rusom, že v tom čase boli agresormi ktorí napadli "nevinných" Poliakov. To však nevyhnutne potrebuje poprieť hranice Polska ktoré sú výsledkom konca druhej svetovej vojny a vyhlásiť územia za Curzonovou líniou, dohodnutou na Jalte za hranicu medzi Ruskom a Polskom, tie územia prehlásiť za Polské. Je to drzé a trúfalé čachrovanie s faktami, ale nevadí, na verejnosť to celkom dobre funguje. Porovnávajúc situáciu tejto našej druhej Slovenskej republiky s tou prvou, keď teraz do rovnakého srabu s radosťou skočili za nami aj Češi, opätovné intrigy Poliakov šmajchlujúcimi sa s Anglosionistami, je tu vela podobnosti s vtedajšou dobou. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  3. Potom Poliaci v Lembergu budú chytať novodobých sympatizantou Stepana Banderu.
   Neviem ako Poliaci a Západ bude reagovať, keď im na ministerstvách, budú búchať nálože od OUN-B.

   V méddiach presstituti budú hlásiť na policajnej stanici v Lembergu výbuchla nálož, prihlásila sa OUN-B. V obci pri Lembergu zavraždili dvoch Poľských policajtov, prihlásila sa OUN-B. Poliaci nasadili do obce vojsko, a obyvateľov postrieľali za vraždu svojých občanov konajúcu službu.
   OUN-B na oplátku za vyvraždenie obce obývanej Ukrajincami zostrelila nad Lembergom lietadlo kde sedela Poľska vládna delegácia.
   A čo Bielorusko, to tiež rozdelia na dve časti??
   Ako bolo rozdelené pred 80 rokmy??

   Ak západný spojenci spochibňujú štátne hranice určené na konferencii v Jalte, tak v akých hraniciach z 1914, alebo 1918, alebo v 1938 a 1939, alebo 1945????

   Vymazat
  4. Pro nas je vzdycky z bahna rovnou do pekla ktere satani pripravuji na nas...
   Zachranili jsme nasi cest a budeme mit mir, kricel po priletu do Londyna Chamberlain a maval tim hajzlpapirem, ve snemovne pak Churchill odpovedel : Ztratili jsme CEST a BUDEMEM MIT VALKU ...A pro britanii od te doy jiz nebyla nadeje na zachranu, splachli se rovnou do hajzlu dejin a dnes odtud kvici lzi plne strachu a podlosti.....
   Dnes vidime dalsi staty ktere delaji totez...

   Vymazat
 2. 8:12 píše asi z blázince nebo zrovna byl z ústavu puštěn nezodpovědným psychiatrem na vycházku. Člověče nešťastná ty máš veliký problém a nejen s úplnou blbostí. To poslední přání se ti brzo může splnit, ale pak se zřejmě nedozvíš, jak to s Amerikou dopadne, protože budeš vypařen zbraněmi posledního soudu. A teď šup na elektrošoky, vodoléčbu a nezapomeň si vzít pilulky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč? Píše de facto to, co si zapamantoval v dějepise střední školy, možná nějaké detaily popletl, ale jinak se z 90% drží současných osnov ..

   Vymazat
  2. Hromadi krive lzi , krivi trpaslici zbabelosti a ponizeneho posluhovacstvi. Ty se pak na ne zhrouti , vlastni vahou jejich vybudovaneho smrduteho a pachnouciho bahna , jako vzdy predtim...
   A take se jim nic" nestane" , jako 400 tisicum ceskych obeti nacismu...

   Vymazat
  3. 4:03 Českých? To je jako o těhle obyvatelích Ruska tvrdit že jsou Rusové! - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Vymazat
 3. A takové dějiny většina mladých ani nezná. Znají jen "okupaci z r. 1968". To je jim vtloukáno do hlav denně a celoročně.
  Poddaní západu z r. 38 opět na scéně v nové roli. A jejich nepochopitelná touha zemřít v nukleární apokalypse.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nás okupovala jen jediná země a to RUSKO! Nevím o další. Ruské hordy nás napadli ve 20 století dvakrát. Němci tady byly na pozvání jako ochrana a v souladu s mezinárodním právem podle všeobecně uznané dohody v Mnichově. MNICHOV NEVEDL K VÁLCE ALE K MÍRU!!! Válku začalo RUSKO!!!!!!!!! Evropa se jen bránila a dneska to je úplně stejný. Rusáci útočí úplně všude. V Anglii stovky mrtvých otrávených chemickými zbraněmi a jaderným materiálem,všude teror, spadnuty most, nájezdy autama do lidí,utoky s nožem a další hrůzy.DOKDY TO BUDEME TRPĚT???

   Vymazat
  2. Vás Pepku A:11:11 okupovala jediná země a to 1000-krát rusko a dobre vám tak:-). Nás neokupoval nikto a ani Čechov. Ale môžme to vyriešiť celkom prozaicky: "...okupovali vás?" Tresk jednu dobre mierenú cez papulu!: "...načo si sa nechal ty somár!". Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  3. Zase besni jako jako zombie , ze si Rusko dov0lilo vyhnat nacisticke zlocince nejen z Ruska ale i z celeho sveta...Dnes nacisti zase kvici jejich agresivni svinstva z bezpeci kancelari...Ale pozor vsechno nekde nekdy konci...
   Ty konce nebyvaji nejlepsi..Pro zlocince..

   Vymazat
 4. Chlapče,chlapče z21.9-8:12,když jsem si ten tvůj b lábol přečetl začal jsem se chechtat,protože takovou volovinu jsem ještě něčetl.Pamatuji vojáky RA v r.1945.Co ty vlastně můžeš pamatovat a vědět z historie?Nevíš vůbec nic a ty blbosti ses dozvěděl nejspíš na ČT.A z konce tvého vyjádření je jasné,že jsi příznivec další globální války.Jestli si myslíš,že by jsi ji přežil,tak se šeredně mýlíš.Zhořel bys jako všichni ostatní včetně těch strůjcůtakové APOKALYPSY!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. až kam padne snaha mať sa dobre a nepracovať, no kolaborant v každej dobe - a vždy dobre platený

   Vymazat
 5. Jo to je pravda a nemůžou jí umlčet je o tom hodně v knihách a dokumentech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě že vy se mě zastanete u téhle komunistické staré bandy, která se ztotožnila s tím hnusně pomlouvačným článkem. Myslím,že by se mělo zakázat šířit takové pomluvy,kdyz každý ví, že Mnichov byl MÍROVOU SMLOUVOU. Jsem zhrozený,kdyz vidím, jak se stále beztrestně šíří ty pomlouvačné komunistické žvásty.

   Vymazat
  2. 11:17 Pane fašisto vůbec na mě nereagujte.

   Vymazat
  3. 11:17 a další časy, vyplody stejného pomateného individua: Psychiatrická prognosa: Velmi špatná, vůbec žádná náprava.

   Vymazat
  4. 11:17 Mnichov, chlapče (jsi mimozemšťan, viď?) završil určité historicky možná i opodstatněné touhy německého lidu! Jenže má to spousta háčků. Ono kdyby Centrální mocnosti zvítězily, tak by to Všeněmci také prosadili i bez podpisu západnch vlád! Co si budem povidat, rakouský kancléř Bethmann-Hollweg prohlásiljiž v roce 1915 že: "Tato váka jest vedena, aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Na jednu stranu vělkou část území Čech i Moravy opravdu vybudovali Němci, kteří tu mnozí žili již předtím, než je oficiálně pozval Přemysl Otakar I. Jenže oni byli poddaní českého panovníka a neměli právo krom Falce (Chebsko) odnímat od Koruny žádná území! Je pravda že vznik tzv. ČSR byl protiprávní a jako první historická ustanovení porušili zednáři okolo TGM. Řešením mělo být ustavení konfederace po švýcrském způsobu, což se nestalo. Ale připojení Sudet k Německu bylo nesprávné a histricky NEobhajitelné, protože toto území NIKDY součástí jiného útvaru než Koruny české a markrabství moravského NEbylo! A když to němečtí obyvatelé nehodlali respektovat, museli jít ...

   Vymazat
 6. lenže názov nezodpovedal činom, a následne - no - zabranie Česka bolo vyvrcholením jeho obyvateľstva stáť v jednom šíku na obrane fašizmu pred krvylačným CCCP, v tomto kontexte vyčítať ľudácky režim vami nám na Slovensku je podlé, ale popravde, fašizmus bol v Poľsku, Magyarsku, Taliansku - v Nemecku bol nacizmus - v tých troch ultrapravica - v Nemecku ultraľavica - ta tak - ale veľmi pekne sa tu už teraz šikuje to, čo bude vyvrcholením v čase výročia, uvedení podliaci pôjdu v prvej línii na hroby Háchu a spol. poronia slzičku a nezabudnú pripomenúť to pekné, ako Henlein a spol. pekne vykynožili komunistov - a je čas - to budú hlásať - zopakovať to, a vy všetci ako vás poznám budete ticho, alebo zatlieskate, lebo všetci to chcú a sused sa díva a udá nás ...

  OdpovědětVymazat
 7. Hitler si stěžoval, že má kolem sebe samé NULY ... my zase samé šmejdy, zrádce a zaprodance. Dolfi, závidím vám to okolí.

  OdpovědětVymazat
 8. Mnichov? To byla velezrada signatářů na lidstvu č. 1. Druhá velezrada bylo odmítnutí možná hrdého, ale podlého Albionu na pakt se SSSR proti Hitlerovi 1939. Tyto dvě "aktivity", zastřešené především podlými politiky V. Británie, přivedly Svět do nejhorší války v dějinách - proto i ta přímá odpovědnost Británie za těch sto milionů mrtvých. Válku jsem přežil a o krvelačnosti SSSR nic nevím, krvelačnost projevili Němci nejen svým "bojem" proti 1.židobolševikům a
  2. slovanskému "pronárodu", samozřejmě dlouho s podporou Británie, než na ní začaly dopadat bomby. Co udělala Británie pak pro vítězství nad Německem? Že se vylodila 10 měsíců před koncem války v Normandii, v době, kdy válku již vlastně vyhrál SSSR a když podlý Albion se otřásl strachem, aby v té Normandii neskončilo tažení Rudé marmády. To takoví Srbové partyzánskou válkou zatápěli nacistům daleko, ale daleko více, než celý slavný Západ! Pokud jde o Slovensko a stejně i Polsko - tak tam možná byl fašismus, ale především nacismus. Hlinkova garda? Obdoba SA! Utíkal jsem v noci ze 14. na 15.3.1939 ze Slovenska a Hlinkovci se tehdy k nám chovali stejně jako později Gestapo. "Na stráž - nestraš"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste úplně vedle, stále ty komunistické bludy. Němci přinesli rozvoj a pořádek, všechno začalo fungovat lépe.
   Ruští barbaři přinesli rozvrat a válku. Oni napadli Polsko. Jedinou chybou bylo, že se tehdy nespojil celý svět a netáhl na Rusko společně i z východu a jihu. To byla velká taktická chyba, která se už nesmí v nadcházející válce opakovat.

   Vymazat
 9. Ruští barbaři? Tolstoj, Dostojevský, Čajkovský, Šostakovič..... Proto se tam snažili dělat pořádek Napoleon, Vilém, Hitler a nyní touží touto cestou kráčet USA. "Německý rozvoj a pořádek": to myslíte koncentráky, rasismus, "árijský boj", nacismus, 100 milionů mrtvých na konto těch rozvojářů a pořádkářů typu SA a SS za 2. světové války, ale také již za té první. Nevím, kdo je mistrem světa v masovém vraždění, zda USA (vyvraždění indiánských národů a otroků) nebo Německo, jen v ČSR jejich masakry způsobily smrt 360 tisícům nevinných lidí, v Polsku to byly miliony, v SSSR desítky milionů - německá "civilizace" a otroci práce v područí diktatury kapitálu a antihumanistických ideí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diskutovat s rasistou a někým, pro koho nacismus byl ideál, je vyloučeno!. Vzdávám se tomuto "árijci" a ani nechci vědět, zda je modrooký blonďák, aby vyhověl poptávce jeho idolu- Komu není rozum dán, tomu nelze ani pomoci. Já jsem nikdy s tzv. komunismem nic neměl, ale proto ze sebe nebudu dělat blbce, pokud bych měl rozhodnout, co je lepší, zda diktatura "proletariátu" nebo diktatura kapitálu. Těch 30 roků mně a mnoha dalším myslícím ukázalo, že se na sadismu kapitalismu nic nezměnilo a změnit se ani nedá. Pokud jeden z kapitalistů, pan Babiš, prohlédl, že bez aspoň trochy občanské rovnoprávnosti a sociální spravedlnosti to zase nutně povede k "únoru", tak zůstává osamocen a nenasytní kapitalisté ho nenásledují. Pochechtávají se občanům, jak je pěkně vykradli, ale kdoví, kdo se přece jen bude smát jako poslední.

   Vymazat
  2. Ano, s takovou formulací by se bývalo bylo dalo i souhlasit! Většinou jsme u komoušských vymetenců zvyklý na plky o tom, že údajně prý "Němci zavraždili 360 tisíc československých vlastenců" apod. Nyní už je to skoro formulováno správně, tedy "způsobily smrt ... X lidí", jenže zase se tam vklínilo zcela nesmyslné slůvko v tomto spojení "nevinných"! Pravda je taková že za války bylo i českou a slovenskou (tou zejména!) pomocí zlikvidováno něco okolo 300 tisíc židů, cikánů a komunistů (škoda že to nestačilo)! A zdaleka největší ztrátou pro tzv. ČSR byli ti, které při nepřiměřené obraně zavraždili bolševici na frontě když bojovali v uniformách Wehrmachtu za naši rasu a novou Evropu!

   Vymazat
 10. Víťazné mocnosti v 1918 vymazali Rakúsko-Uhorsko
  Víťazný spojenci v 1938 zradili Československo
  Víťazné mocnosti 1917 napadli Sovietske Rusko, aby zabránili šíreniu Bolševizmu v samotnom Ruskom impériu.
  Víťazné mocnosti 1918-19 vyvolali vojny proti republikám RAD
  Víťazné veľmoci chcú vymazať Rusko z okruhu víťazných mocností. Kedže sa im nepodarilo vymazať Ruskú ríšu už v 1917 z dôvodu vystúpenia z prvej svetovej, tak sa snažia aspoň vymazať Rusko z tej druhej svetovej.

  Dnešnej dobe alebo niekde v budúcnosti, budeme počúvať, ako Británia z Francúzsmy zachránili strednú Európu a mier v Európe.
  Ako prišli Poľsku na pomoc v 1939, keď ich vojaci sedeli v Maginotovej línii, a dívali sa ako si Nemci na druhej strane Zigfridovej línie vešajú trenky.

  A potom západný spojenci oslavovali mier v potokoch wiskei.

  Dnes je pre západ nepriatelné, aby niekto vo východnej Európy sa podielal na víťazstve v II. svetovej vojne a už vôbec niesu schopní prehĺtnuť skutočnosť, že J.B. Tito oslobodil Juhosláviu, a ni J.F. Stalin ktorí ako jediní stratil vyše 20.OOO.OOO spoluobčanov v II. svetovej vojny.
  OdpovědětVymazat