Reklama

středa 12. září 2018

Zviditelňování nul na Praze 6

Miroslav Pořízek
12.9.2018   VašeVěc
Žijeme v časech, kdy mediální manipulace všeho druhu mají na všech frontách zelenou a kdy se novinářem ve významném deníku klidně může stát i osoba, která nejen řádně neovládá češtinu, ale má zásadní mezery i ve všeobecných znalostech. Žijeme ovšem také v době, kdy probíhá cílená deformace historických událostí dle zadání současných držitelů moci a jejich vždy aktivních poskoků. 

Například jsou bohatě dotovány publikace a projekty, které mají za úkol zlehčovat zločiny hitlerovského Německa ve druhé světové válce na našem území. Znevažuje se zásadní role Rudé armády při porážce fašismu, pomlouvají se významné osobnosti našich dějin jako Edvard Beneš nebo Ludvík Svoboda. Navíc se zdá, že doba, kdy se bouraly pomníky význačných osobností, ještě zdaleka neskončila. Svědčí o tom i skutečnost, že do zastupitelstva Prahy 6 dokonce kandiduje uskupení, které má v názvu svůj hlavní cíl, kterým je odstranění pomníku maršála Koněva.

Kandidátka s názvem Občané za odstranění pomníku maršála Koněva skutečně v letošních komunálních volbách kandiduje do zastupitelstva na Praze 6. Patří tak mezi celkem jedenáct subjektů v této městské části letos do komunálních voleb kandidujících. Najdeme na ní celkem sedmnáct jmen. Většinou jde o nestraníky. Jen několik málo osob zde kandiduje v dresu strany či hnutí. Zástupce zde má TOP 09, Koruna česká nebo také SNK ED. Tedy spíše okrajová uskupení. Věkové i profesní složení kandidátů je docela různorodé. Od majitelky nemovitostí přes webmastera až třeba po mechanika jízdních kol - viz ZDE.

Vzhledem k tomu, že jde o neúplnou kandidátku, jen těžko se některý z jejich zástupců stane po volbách zastupitelem. Spíše jde o zviditelnění některých osob a především až patologické úsilí několika lidí odstranit pomník osvoboditele Prahy. Nejde samozřejmě o žádnou novou či zcela originální aktivitu. O možnosti odstranění tohoto pomníku se již několik let vede na Praze 6 debata a to nejen na úrovni rady města či zastupitelstva. Pánové ve vedení této významné městské části našeho hlavního města asi nemají co jiného na práci, než se zabývat zcela podružnou záležitostí, která nepochybně drtivou většinu obyvatel této městské části netrápí.

Když padl minulý režim, hovořilo se o tom, že historie by se měla napříště vykládat zásadně bez nadbytečných a zkreslujících ideologických nánosů. Hlavním kritériem se měla stát pravdivost a prokazatelná fakta. Již brzy vzaly tyto plány za své. Nastala mánie bourání soch a přejmenovávání ulic, začalo vyřazování nepohodlných autorů a publikací z knižních fondů. Výklad historie začal být opět silně deformován. Dočasní vítězové začali historii vykládat po svém. Opět se silným ideologickým zabarvením - viz ZDE.

Na řadu významných osobností mezinárodního dělnického hnutí se začalo nestoudně plivat. Ostrému oku novodobých cenzorů začaly vadit i osobnosti typu Edvarda Beneše, Jana Švermy, Ludvíka Svobody, Karla Klapálka, Julia Fučíka, Josefa Hybeše a mnoha dalších. Tyto osobnosti mají přitom jedno společné. Byli to vlastenci, kteří neváhali nasadit vlastní krk za svobodu své země a důstojný život příštích generací. O naprosté většině dnešních mocipánů toto říci v žádném případě nelze. 

Naštěstí síla zdravého rozumu a životní dílo těchto osobností nedokáže tyto osoby vymazat z povědomí ani u mladé generace. Přesto stále pokračují zuřivé snahy o překrucování zásadních událostí naší nejen novodobé historie. Je však dobré si povšimnout toho, že čím jsou zuřivější snahy vykládat dějiny dle zadání současných mocných, tím více sílí zájem širší veřejnosti, včetně mladých lidí o tyto osobnosti či období poválečných desetiletí v tehdejším Československu. Nezanedbatelnou roli v obhajobě objektivního výkladu historie pak hrají zejména vlastenecky orientované spolky jako je Český svaz bojovníků za svobodu, Klub českého pohraničí, Vlastenecké sdružení antifašistů, Slovanský výbor ČR, Výbor národní kultury či Levicové kluby žen a řada dalších. Jejich činnost, včetně aktivit na poli publikačním se jeví jako naprosto nezastupitelná a zaslouží si podporu všech lidí, kteří si ještě uchovali schopnost kritického úsudku a úcty k našim předkům, kteří nasazovali častokrát vlastní životy za to, aby další generace mohly žít v bezpečném světě bez válek.

Pomatencům, jejichž jediným cílem je vnucovat ostatním svůj značně omezený a černobílý pohled na svět netřeba věnovat větší pozornost. Nezaslouží si ji totiž. Sami se odsoudili do rolí pouhých zviditelňujících se nul. Ostatně lidé v naší zemi budou nepochybně i za několik desetiletí vědět, kdo to byl maršál Koněv, ale jistě nebudou vědět, kdo byli pánové Kolář a Lacina, kterým bylo dočasně svěřeno vedení Prahy 6. A je to tak správné. Za skutečné osobnosti hovoří vždy zejména činy, nikoliv slova a křečovitá snaha o zviditelnění se za každou cenu. Ostatně nebýt maršála Koněva, málokdo by znal jména starosty a místostarosty jedné z pražských městských částí. Což je ale pro naši současnost velmi typické. Malí lidé se většinou dokázali prosadit do povědomí veřejnosti vlastně pouze tím, že svou bídnou přítomnost opřeli o skutečné velikány. A o tom to všechno je.Na snímku nahoře: Maršál Ivan Koněv a americký generál Omar Bradley36 komentářů :

 1. Maďaři si se šmejdy poradili, je to o voličích. Volím ty, na které "anonymní kalouskové" podávají vykonstruované žaloby a víc neřeším. Pokud je dotyčný ještě označován za populistu, nebo dokonce za nacionalistu, je to perfektní volba. Volit ty, na které Sorošovi zaměstnanci, placení z peněz daňových poplatníků, nadávají.

  OdpovědětVymazat
 2. Jestli to nebude způsobeno zapáchající aktivitou Koláře, jehož synek se v té šarádě na Praze 6 angažuje. Kolář je duší lokajského hnutí brojícího proti Zemanovi, všemu ruskému a národnímu. Strýček Brady a provokace s Dalajlámou byly pod jeho aktovkou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolář, ta antiruská megamuňka, je napojen na Evropské hovnoty - spolu s dalšími megamuňkami (viz odkaz). Nedivil bych se, že ten jeho chronický antirusismum je také zčásti způsobem jeho sexuální orientací, což je typické. Stačí se podívat, kdo tam s ním sedí.

   https://www.youtube.com/watch?v=ak3l1GjKGPg

   Vymazat
  2. 11:36 Ato je on, ten antiruský ugrofín z Lubljamky!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Vymazat
 3. Skvělý článek souhlas takové hlupáky může volit jen další hlupák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201809118049120-jiri-payne-evropsky-parlament-likvidace-narodnich-statu/

   Vymazat
 4. vykašlete se na marginální nesmysli a věnujte se volbám!
  žádné zástupné problémy. zařízněme socany a s ni mi chazary.
  tady je jedno chazarcké téma"¨:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zazracna-investice-judr-marvanove/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. K 10.48
   Tato kniha je v Městské knihovně volně k dispozici.

   Vymazat
 5. Zkuste koupit knihu 200 let pospolu od Solženicyna. "Vyprodáno a dotisk se nechystá". Ani ve veřejných knihovnách není tahle kniha (dvoudílná) běžně k mání. Tak vypadá svoboda slova a demokracie v sionisticko-fašistickém Česku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě se dá najít na internetu.

   http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/534

   Vymazat
  2. Solženicin ztratil respekt. Jeho čísla nehrají a všeobecně se ví, že lhal. Tak se k němu modlete dál.

   Vymazat
  3. Kde se koupi Mein Kampf v cestine prosim ??
   Pry je to velmi poucna cetba s mnoha vysvetlenimi pro dnesni politickou situaci

   Vymazat
  4. 4:31 Nejlevnější je tu - https://www.megaknihy.cz/historie/245145-mein-kampf.html?utm_si=RFlidjRTZUc2TWpRMU1UUTFNalExTVRRMQ==&utm_pab=0&matchtype=&network=g&device=c&creative=63152076610&keyword=&placement=&param1=&param2=&adposition=1o1&campaignid=193922770&adgroupid=19959225370&feeditemid=&targetid=pla-436851164394&loc_physical_ms=9062764&loc_interest_ms=&searchtype=search&gclid=EAIaIQobChMIiuuWv6S33QIVB-R3Ch0WbgixEAQYASABEgJw9fD_BwE

   Vymazat
  5. Pro 12.10.Solzenicyn se hlavne nehodi do kramu.Jeho Rusko v troskach je malem v trezoru.

   Vymazat
  6. Ale není potřeba to celé pročítat, je tam plno dobové omáčky, zde je vše shrnuto zcela k aktuální situaci! - https://www.youtube.com/watch?v=f8iLsO7luOM

   Vymazat
 6. Problémem je že většina lidí dnes věnuje nejvíc času klikání na mobilech - debilech. Vzdělaný neznamená automaticky moudrý.

  OdpovědětVymazat
 7. Ano na ČT jsem slyšel dokonce, že se Němci ve 2. světové válce "stáhli" z území SSSR. Nikoliv že byli biti jako žito a zdrhali poráženi protože si zachraňovali životy, ale podle ČT ne, oni se stáhli. Tamtéž jsme i slyšeli, že okupovaná území SSSR nacistou 1. třídy, pučistou a polským diktátorem Pilsudskim po r. 1919 jsou území dnes okupovaná Ukrajinou a Běloruskem. Dále, že vyhlazovací tažení ala desítky Lidic v téže době prováděných Pilsudskim a polskou armádou, naopak dělali Bělorusové a Ukrajinci.... A vůbec nic o okupací území ČSR ruku v ruce s Hitlerem po Mnichovu 1938! Ano nacisté němečtí a polští - tedy zejména, ale nejen politici, si velmi dobře rozuměli, také v otázce antisemitismu - těch pogromů - tedy "křišťálových" noci bylo v Polsku bezpočet.
  No a jsme-li u toho - tak jakkoliv nejsem zajedno se Zemanem, tak o útocích hulvátů na Zemana, třeba ve školách při zahájení školního roku prvňáčků, nelze říkat "na hrubý pytel hrubá záplata". Ne, pokud reaguje Zeman na hulváty, také v řadách medializátorů, tak je to přesně obráceně: na hulváty si holt Zeman "nebere servítky" a hulváti ztrácí pak nervy. Ale víte, že i Masaryk se k hulvátům nechoval elegantně? Myslím, že ti hrubí pytlíci - i brouci - závidí Zemanovi jeho znalosti a paměť i to, že dovede souvisle mluvit k věci bez papíru a dokonce i v jiných jazycích než česky! Čím je Čecháček blbější, tím je závistivější a pak kolem sebe kope jako vzteklý idiot. Dá se s tím - prosím páni psychologové něco dělat? Vím, že se tak chovají malá rozmazlená batolata! Ale ta z toho většinou vyrostou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je znamo ze pan Goebbels jiz davno rikal ze se stahli do predem pripravenych pozic ,lhal tedy??

   Vymazat
 8. Opět máme "Jména hloupích na všech sloupích" jak praví staré české přísloví.

  OdpovědětVymazat
 9. Lhaní a překrucování lze čelit snadno. Doma mohou žáčkové slyšet opak toho, co ve škole. K tomu se přidá informace, že učitel je vůl a že se o tom nesmí veřejně mluvit. Disidenti zápasili především s lidmi vzdělanými, kteří mají mnoho důvodů příkoří na sobě vrátit přes svoje děti nebo vnuky. Škola se může stavět na hlavu a nic s tím nenadělá. Trvalo to možná skoro 50 let a na Masaryka se nezapomnělo, protože neměl špínu na rukou. Havel to má za sebou jen několik let a na diskuzních fórech mu nemohou přijít na jméno. Žantovský z Havlovy knihovny si už veřejně stěžoval na útoky na svého bývalého šéfa. Možná, že by rád zavedl trest jako za poslech Londýna nebo Moskvy za poslední války. Žádný strach, ono se jim vše vrátí až budou slabí a nemohoucí. Stačilo málo, trochu velkorysosti a žili bychom v normální zemi.

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní12. září 2018 12:10
  Solženicin ztratil respekt. Jeho čísla nehrají a všeobecně se ví, že lhal. Tak se k němu modlete dál.
  ============================================================
  Ztratil respekt - u koho, že? A nějak to podložit by nešlo, Alberte? Jako to, že lhal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vám Solženicina neberu. Udělejte si s jeho podobiznou doma malý oltář. Nepopřete, že když se vystěhoval do Ameriky, nevydržel tam a vrátil se. Jeho data o obětech byla tak podivná, že jen zázrakem v Rusku žije 140 milionů obyvatel. Hledejte na ruských webech, tam jsou o Solženicinovi rozhovory.

   Vymazat
  2. "Jeden den Ivana Děnisoviče" byl skvělý text.

   To ostatní už slabší. 5,5 milionu mrtvých v gulagu si zjevně vycucal z prstu.

   Co je to ale proti idiotovi, který nás už na těchto stránkách naštěstí nenavštěvuje, který psal o 100 milionech!

   Leo

   Vymazat
  3. 13:55
   Nedělejte si iluze,ten duševní kripl se """pouze"""odmlčel!!!!:-/

   Vymazat
  4. "200 let pospolu" je poměrně dobře ozdrojováno společné s kopiemi dobových úředních záznamů...
   Co zde předvádí anonymní "antisolženicyn" je prachsprostá argumentační insolvence a nálepkování...

   Vymazat
 11. 13:56
  Tak to je jiná,chápu:-)

  OdpovědětVymazat
 12. Bývalý premiér B.Sobotka též neprohrál volby, jen se z nich za pomoci voličů stáhl. Kdy se též stáhne Hamáček?

  OdpovědětVymazat
 13. Netahejte sem socany to je ta parta která pomáhá likvidovat stát a národ. Nedokázal je změnit a ani mezi nimi vydržet Zeman který rychle pochopil co je to za sebranku ani včela ani pes. Stály za hovno v celé své historii.

  OdpovědětVymazat
 14. Kdysi na gymplu jsme se učili a občas používali slavné - vím, že nic nevím -, ale přesto nám díky svělým učitelům (natruc totáči a se směšnými platem) zůstalo hodně vědomostí. Dnes je to naopak, všichni vědí všechno a hlavní nosná myšlenka je - odkdy dokdy a zakolik -. Vrcholem zdatnosti je založit si kariéru na bourání pomníků a přejmenovávání ulic. Např. Velvarská, Žukovova, Evropská a uřčitě bude dalši vývoj pokračovat. Budiž odpuštěno vrchnosti na Praže 6 asi nemá navíc.

  OdpovědětVymazat
 15. 16.29 Scio me nihil scire... to je na věrchušku Prahy 6 příliš intelektuální. Jsou obrazem myšlení svých voličů. Heja heja na pomník... na víc se nezmůžou.

  OdpovědětVymazat
 16. Tak už chápu proč nám kdysi říkali na Slovensku Švédi , nedávno mi tak říkali i Poláci . Někdy Švéde nebo Pepíku . Naprcali vás Švédská vojska , proto jste holubičí a ovčí národ .

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.