Reklama

úterý 23. října 2018

43. týden – hlásím, že se v jeho průběhu nic zvláštního nestalo

Vladimír Pelc
23. 10. 2018  VašeVěc

Když se řekne „nic zvláštního se nestalo“ pak to znamená, že se stalo jen to, co se předpokládalo. Tedy nic neočekávaného, nic převratného.


Tupouni v Řeporyjích

Voliči v této pražské městské části si zvolili do svého zastupitelstva bulvárního pisálka, který na sociálních sítích zvládl pouze nadávání a urážení kohokoli – Pavla Novotného (syn herce Petra Novotného), člena Občanské demokratické strany (ODS); bude tam i starostovat. Svůj politický program celý vložil do svého polonahého tance ( zde); více nezvládl. Řeporyje patrně změní svou dosavadní vlajku ( viz) za nahý zadek pana starosty. Nechci uvažovat, proč řeporyjští voliči zvolili takto. Spíš mě zajímá, proč vždy tak hyperkritičtí čelní politici ODS, hyperkritičtí zejména vůči prezidentu Miloši Zemanovi, když ten z pusy vypustí tvrdé slovo, které nepatří do akademického slovníku, proč tito superkritici v případě nahého zadku Pavla Novotného drží zobáky.

Nic zvláštního se nestalo – předmětem kritiky přece musí být jen protivník. Naši primitivové jsou naši.


ČSSD

Česká strana sociálně demokratická je stále sobotkovská; tomu odpovídají její volební výsledky při nedávných volbách do Senátu. Je pro ni štěstí, že se vždy po dvou letech obměňuje jen z jedné třetiny, jinak by volby pro ni byly totální katastrofou. Podstatné proti ni jsou koryta a korýtka, hrátky pochesem pochetam – voliči je zřejmé, že o něj v politice soc. dem. už dávno nejde.

Nic zvláštního se nestalo – sobotkovská soc. dem. tak, jako už několik let, pluje do politického zapomnění. Vedení se udrží až do konce. Hořkého. Zuby nehty. Žádná platforma pro restart soc. dem. nebude. Nejspíš bude ze strany odejíta.


KSČM

Komunistická strana Čech a Moravy dělá vše proto, aby z politické mapy státu v podstatě zmizela. Poslední volby (do Senátu) to ukázaly jednoznačně. Byly pro ni debaklem, v Senátu zastoupení už nemá. Strana nemá dostatek voličů, protože nemá dostatek vlastních politických témat. A dostatečné vedení. To se jakýmkoli snahám o politickou resuscitaci brání a ubránilo se. Bude tedy u kormidla do příštích sněmovních voleb – do té doby budou ještě nějaké příjmy − a poté na centrální úrovni z politiky vymizí. Zůstane v obcích. Spíše menších. Protože tam voliči vidí, kdo co konkrétně pro ně dělá. Politickými tématy je konkrétní práce v konkrétních místních podmínkách. A tak do zastupitelstva zvolí třeba Františka toho a toho, protože o něm vědí, že a co pro ně dělá. A jeho členství v komunistické straně mu sousedsky připomenou jen tehdy, kdy proti nim uhraje večer v hospodě v mariáši dvakrát flekovanou sto sedmu červenou.

Nic zvláštního se nestalo – KSČM je na politickém sestupu několik let, vedení chce nějaký čas u prebend vydržet, a kritiky své chatrné práce přejede parním válcem.


39 komentářů :

 1. Dobré.
  Nic zvláštního také nenapíši.
  Jak už někdo poznamenal,Babiš převzal voliče ČSSD i komunistů,takže tyto strany se rozpustí,svou úlohu pro mafii udělali,tak už nebudou potřeby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petice PROTI ratifikaci IÚ můžete ještě podepsat zde:

   www.tradicniceskarodina.cz

   Istambulská smlouva, další díl banksterského fašismu

   http://www.zvedavec.org/vezkratce/15769/

   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=209137

   Smazat
  2. Biblická doktrína zavedení otrokářství v globálním měřítku….

   http://leva-net.webnode.cz/products/biblicka-doktrina-zavedeni-otrokarstvi-v-globalnim-meritku/

   Smazat
 2. To je teda starosta vypasený prase co na veřejnosti vystrkuje prdel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koho si zvolili v Praze Řeporyjích je jen jejich věc.

   Smazat
  2. 13:48 Co říci k Praze že.

   Smazat
  3. V principu je to úplně jedno, jestli je to část Prahy nebo Horní Dolní.

   Smazat
 3. zaujímavé je, že na Slovensku sa KSS stratila po roku z politickej scény - čím to ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:31 Ďulo trulo, hlupáčík sprosťucký. No majů tam Smer. Ako u nás váš Babiš.

   Smazat
 4. Už s těmi komunisty dejte pokoj. Co by tak vy všichni radílci měli dělat. Zapalovat stohy statkářů, střílet ze zálohy funkcionáře pravice, přepadat poštovní vozy a pod.
  Když komančům "vládl" Grebeníček a po "demokratech" silně jela Semelová, tak všichni řvali a žádali zákaz, kriminál
  a jiné demokratické možnosti.
  Jsme ve fázi "úspěšného" kapitalismu, sice na hraně krize ale
  půjčky se stále poskytují, máme "nulovou" nezaměstnanost a krámy jsou plné cetek a smradlavého a nechutného žrádla.
  Na co by teď někdo potřeboval komunisty. Kdyby byl Filip velkopodnikatel, tak by mohl nahradit Babiše. Zatím to je tak jak je a bude až do brzké krize nejen hospodářské ale i environmentální. K tomu ještě usa, sama na hraně existence a to jen díky petrodolaru, vyhrožující každému kdo se na ně jen trochu nepěkně podívá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste slepý, svět je na hraně politické, vojenské a ekologické katastrofy a jestli máme zatím co do huby je ve srovnání s tím nepodstatné. Ke komunistům stali se z nich elitáři a není mezi nim žádný větší rozdíl v porovnání s kapitalisty, celou dobu pracovali na tom, aby nás mohli prodat západu (až na pár fanatiků, kteří skončili nedobře). Komunisté je jenom vděčné téma elit, které mají na koho házet špínu a odklonit pozornost od svého katastrofického a nelidského chování a vedení lidstva k jeho vyhubení.

   Smazat
 5. Elce Pelce do pekelce. Mládenče, ročníku tak kolem magického osmašedesátého, moc toho nevíš a dáváš to jako nějaký revoluční pohled. Hlavně co se týče komunistů. Problém je jinde, než tady žvaníš. Stačí vzpomenout na Německo třicátých let. Krize kapitalismu. Komunisté nejsilnější stranou. Strach kapitálu. Nastrčení jistého desátníka, s velkou hubou. NSDAP s malou podporou nakonec
  díky nadnárodního kapitálu jako absolutní vítěz a symbol
  Třetí Říše.

  1938

  OdpovědětSmazat
 6. Socani a Komousi v Cesku dostali na prdel !
  Posledni dobou jedna radostna zprava, stiha druhou radostnou zpravu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovníne, málem jsem se z toho zhroutil.

   Smazat
  2. 12:33 kdysi po "sametové" revoluci se před volbami říkal takový vtip: Potkají se dva kamarádi a jeden se ptá: "Hele, koho budeš volit?" "Já nevím, asi komouše..." "No to je jasné, ale ve který straně?" A vy, po více jak čtvrt století se radujete, že této bezvýznamné straně klesají preference, když největší gauneři už pomalu ukončují své politické kariéry pod jinými logy. Nepřipadáte si trochu nedospěle? Nebo jste ještě nedospělý? V tom případě si najděte dětský server a nepleťte se dospělým do řeči.

   Smazat
  3. 20:01 A má nad tím brečet, že bolševikovi padají preference? Petr

   Smazat
  4. Odkdy byli čeští komoušové a socani bolševiky? To může napsat jen magor, který nerozumí politice!

   Smazat
  5. 12:33 a 22:28 pane Petře, vždyť je to zřetelné, jste to pořád vy! Když mě nikdo nepochválí, musím to udělat sám, že? ��

   Smazat
  6. 9:O4 To se pletete. Původní komentář psal "Světa znalý". A to já fakt nejsem. Já s ním jen souhlasil. Petr

   Smazat
 7. Co by jste komunistům radil ?Revoluční řeči ?Soudruh Skála by je úplně potopil.Voliči se k nim vrátí až bude hospodářská krize a komunisté přijdou s novými myšlenkami

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím že ne. Lidé jsou svou podstatou stále jen primitivní opice, jdoucí za "silným samcem". Potřebují vidět sílu, že ten, za kým jdou, má věci pevně v rukách a umí si sjednat pořádek. Pak stádu moc nevadí ani když je hluboko do žlabu, ani tvrdá ruka, ani monstrprocesy, ani zvůle mocných, ani regulerní teror.
   Jakou autoritu z tohoto pohledu dnes představují komunisté? Nemají žádnou moc, každý chcípák se o ně s gustem otře jako o bezpečný terč. Můžou si hrát jen na Matku Terezu, dojímat se nad všemi špatnostmi, opice třeba i pokývají, v duchu politují jejich bezzubost a jdou dál, hledat vůdce. Jo, za Stalina a Gottwalda to byla jiná liga, ale tito komunisté, vlastně už nejpozději od Husáka, nepředstavují ty, ke kterým opice pudově vzhlíží.

   Smazat
 8. Pane Čálku myslím, že Váš výrok o panu Skálovi je hodně amaterský.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Čálku, soudružky a soudruzi za posledních pětadvacet let s žádnou převratnou myšlenkou nepřišli. Jak dlouho hodláte čekat? Ze soudružek a soudruhů, jako je Semelová, Filip, Černý, Skála a spol. prostě nic nevypadne. Nevypadlo nikdy a nikdy nic nevypadne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste se prosím svěřit s tím tajemstvím, jaké "převratné myšlenky" přišly od té nesoudružské, 30 let vládnoucí části politického spektra?
   Snad vyjma těch notoricky známých: "komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, nevěřte jim; sním o zemi daleko sociálnější než to, co se nazývalo socialismem; už nikdy nevstoupíme do žádného vojenského paktu; do 5 let doženeme životní úroveň Rakouska; než se tak stane, až dostavíme Temelín s americkou firmou Westinghouse, bude levnější elektřina; až zprivatizujeme distribuci plynu, bude levnější plyn; až zprivatizujeme vodu, bude levnější voda; musíme si utáhnout opasky, odvyknout si ze socialistické rozežranosti; není důležité kdo podniky vlastní, důležité je že dává lidem práci; státní vlastnictví je fuj, soukromé je jediné správné; musíme se propadnout až na dno, abychom se mohli ode dna odrazit a stát se konečně těmi evropskými hospodářskými tygry; žádná krize nehrozí, hrozí snad jen to, že budeme bohatnout pomaleji;..." a další nekonečné proudy "rozumů", jejichž každý další výron mi spolehlivě vyvolá nepodmíněný reflex kontroly peněženky a studium knih o survivalu.

   Tak pište, prosím pište ta jistě nejméně nobelovská moudra, která jsem jakýmsi záhadným způsobem nezaregistroval.

   Smazat
  2. 22:53 Od té "nesoudružské garnitury" jsem se dočkal toho, co jsem chtěl. Můžu dělat co chci, děti studují, co chtějí. Můžu cestovat kam chci. Můžu si koupit co chci, poslouchat muziku jakou chci, vlasy můžu mít dlouhé jak chci.
   Ne, není to žádné "nobelovské moudro, ale mně to stačí. Já jsem spokojen.
   Že do pěti let doženeme životní úroveň Rakouska nikdo nesliboval, ani to, že s dostavbou Temelína bude levnější elektřina, atd... Pokud to někdy někdo plácnul a vy jste mu věřil, je to váš problém.

   Smazat
  3. 23:18
   Tak ještě jednou a pomaleji:
   Mohl byste se prosím svěřit s tím tajemstvím, jaké "převratné myšlenky" přišly od té nesoudružské, 30 let vládnoucí části politického spektra?
   Mě mezajímá jak moc vám psí poslušnost vůči režimu zabezpečuje napojení na penězovody, ani jak nakládáte se svým časem. Mě zajímá jak naplňují vaši guru to, co vy vyčítáte komunistům. Kapišto? Není to tak složité, tak snad už se zadaří a něco se i dozvím.

   P.S. Ne, dělám si sradnu. Vůbec nečekám, že byste mohl svůj zoufalý štěk něčím podepřít. I kdyby snad byla, čistě hypoteticky, zplozena některým z vládnoucích škůdců nějaká "převratná myšlenka", vy byste to sotva mohl vědět. Vždyť jak vidno, zřejmě díky juvenilnímu věku ani neznáte tyto a další výrony, které jsem jen namátkou sepsal. O dohánění Rakouska rozumoval Klaus, o levnější elektřině Zeman. Jděte se hned pochlubit rodičům, ať také zažijí nějaké překvapení, které by od vás jistě už nečekali.

   Smazat
  4. 23:39 Tak ještě jednou pro vás. Já reagoval na pana Čálka. On čeká na nové myšlenky od komunistů. Já od nich žádné převratné myšlenky neočekávám.
   Jestli vám cosi sliboval Klaus nebo Zeman a vy jste jim věřil, váš problém.
   Já žádného guru nemám a ani nepotřebuju. Já jsem bez komunistů spokojen.

   Smazat
  5. 0:07
   Pane anonyme 007, vládnoucí škůdci za posledních pětadvacet let s žádnou převratnou myšlenkou nepřišli. Jak dlouho hodláte čekat?
   Nebo vy nemáte vůbec žádné nároky na generování vizí a ideí u těch, kteří spravují tento stát? Pokud skutečně ne, pak se musím zeptat - vy jste fatalista?
   Jak se vám proboha podařilo utrpět dojem, že já jsem těm slintům věřil? Z čeho jste to vydedukoval???
   Ani nevíte, jak roztomile zní vaše stanovisko, že vy žádné guru nemáte. Ostatně sladké jsou všechny vaše rozumy. Ještě si vymačkáváte uhry?

   Smazat
  6. 23:18 Havel sliboval kamenné obchůdky a rodinné farmičky, žádnou nezaměstnanost atd., zejména ale vítězství lásky a pravdy nad lží a nenávisti. Natolik být idiot, aby nevěděl, že lže, ani být nemohl. Vy jste spokojen, že můžete to a ono ... a vůbec vás nezajímá, na úkor koho a čeho, ani trochu situace jiných. Nesporně jste hloupý, bezohledný sobec. Dokonce natolik ubohý, že vám není zatěžko se s tím chlubit.

   Smazat
 10. Nikdy žádný komouš nepřizná, že dnešní doba je skvělá, že lidé teprve dnes pochopili co jim vzala 40letá vláda komoušu a co přinesla změna po 89 roce. Myslím,že ve svém věku 65let mohu tyto dvě doby hodnotit. Jak se mám dnes já a myslim i většina lidí, tak dobře ještě nabylo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:39 Plně s Vámi souhlasím. Bohužel toto si nechce přiznat řada dalších lidí kromě komunistů. Petr

   Smazat
  2. Já souhlasím ještě víc než 10:53. Vlastně úplně nejvíc. Komouši měli furt jen starost o mojí občanku, jestli někde dělám a kde bydlím. Dnes mám klid a nikomu do toho nic není.

   Smazat
  3. to samé si mysleli lidé kterým bylo v roce 89 65 let na tom nemá režim žádnou zásluhu

   Smazat
  4. 11:56 To jste vymyslel sám? Slušný nesmysl.Právě že díky rozdílnému režimu před 89 a po 89 mohu nejlépe porovnávat.

   Smazat
  5. K zásadnímu rozdílu nedošlo, bohužel, ale přesto listopad museli komouši provést! Hrozila by válka! Ta kterou bych proti nim dokončil, kdyby mě dál srali a oni se na to chystali! A ta by pro ně dopadla škaredě! Takových - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   ... by nebylo sto, jako tehdy tam, ale tisíce, spíše desítky tisíc! Takže měli kliku hošani, ale stále nemaj nic jistýho! Ani ti ani oni ...

   Smazat
  6. 19:05
   S hlupáčky jako jste vy, si ti, kteří tehdy škodili, pobaveně vytřeli řiť. Předhodili k profesionální likvidaci idealisty a sami se v nových kabátech chopili moci spolu se západem živenou pátou kolonou. A škodí tak, jak by jim ti idealisté za socíku nikdy škodit neumožnili, kradou jak by nikdy krást nemohli a smějí se, jak jim to blbci jako vy dodnes žerou. Jste hloupý člověk a nelze se pro to na vás ani zlobit.

   Škoda mluvit i o vašich fantasmagoriích o nějaké válce. V socialistickém Československu byla nejen oproti dnešku na podzim roku 1989 dokonalá pohoda. Lidé si chodili v týdnu do práce(většinou spíš do zaměstnání), o víkendu na chalupy a chaty a kdyby StB s KGB v zoufalosti nad pasivitou čechoslováků vůči maškarádám v Praze studujících svazáckých dětiček komoušů a prominentů nevytáhly eso s "mrtvým studentem Šmídem" a neměli pod kontrolou televizi, tak by nám tu "revoluci" snad musela vnutit zde umístěná sovětská vojska. Vždyť už jsme byli po Rumunsku poslední ze všech socialistických států, kde se socialisticky pracovalo a žilo, jako kdyby se nechumelilo a "barevná revoluce" v nedohlednu. Plakáty natištěny, teatrální vystoupení secvičeny, nový prezident připraven, důležité svazky StB byly vytříděny k likvidaci... A Češi na venkově? Klídek po pěšině, zahrádky zazimované, hospody plné, guláše dost a pivíčko levné. V pátek malá sobota, v pondělí malá neděle, co se stresovat. Aspoň že to zachránil ten Zifčák, signál ČST a Svobodné Evropy. Jinak z toho už smrdělo slušným faux pas.

   Smazat
  7. 0:00 To tvrdí jen pár zoufalejch čechomužiků, který chcípnou někde pod mostem jako každá komoušská zdechlina, neschopná jakýkoliv existence bez nafetování prdy tohodle svýho ugrofinskýho fýrera! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
  8. Anonymní 7:50

   Je úplně jedno, kdo to tvrdí. Podstatné je jen to, že je to fakt a jekot vyhulených uhratců, jako jsi ty, s tím nic nenadělá.

   Smazat
  9. 9:39 totéž a právem mohli tvrdit a tvrdili lidé koncem padesátých let, když si připomínali léta třicátá. Ta jsem si nepamatoval, takže nic nenamítal. Teď jsem o zkušenost bohatší a vy jste mi legrační.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.